Aap, wat heb je 'n mooie jongen Kort en bondig Nieuw MEUWSEN Zandbouwwedstrijd op het Zandvoortse strand Lage ziekenfondspremie voor bejaarden De nieuwe Russische uitgave van de Bijbel Taxiondernemers in het ongelijk gesteld Jubilea PEN Mozaïek van Molkenboer voor basiliek St. Bavo Beverwijkse zege in de ronde van Gorkum Klimaat voor buitenlandse investeringen verbeterd Taken van de raad voor technisch hoger onderwijs Vlucht uit gevangenis te Leeuwarden verijdeld Amerikaanse honkballer krijgt boete: 5000 dollar ZANDVOORT „Alpenjagers" oogstten weer veel succes Burgerlijke Stand Zandvoort HAARLEMMERMEER Mutaties bij het onderwijs D'Yzerinckweg in dorp Vijfhuizen Jeugdzorgwerk in Nieuw-Vennep Burgerlijke Stand Haarlemmermeer Burgerlijke Stand van Lisse VOGELENZANG Fr. Ignatius Buschman draagt eerste mis op VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Opnieuw heben jeugdige inwoners en badgasten uit Zandvoort, in de tweede zandbouwwedstrijd, door de stichting „Tou ring Zandvoort" georganiseerd, in tal van aantrekkelijke bouwwerken donderdag morgen op het strand voor bad Termes ge toond, wat met zand en water te bereiken valt. Er waren weer verscheidene fraaie creaties bij. De 11-jarige Frits Lindeman uit Amster dam, die in juli reeds zoveel succes boekte met zijn prachtige leeuw, spande ook nu opnieuw de kroon met een opmerkelijke prestatie: een aap met jong, een stukje zandsculptuur, waarmee hij in zijn groep de eerste prijs verwierf. Ook een prachtige panter, gemaakt door de 14-jarige B. Piët, behoorde tot de stukken, die aller bewon dering wekten. Behalve de traditionele oli fanten, krokodillen, kastelen, forten, race auto's, wapens en dergelijke waren er nog een fraaie sfinx met een piramide, een prachtig afgewerkte mummie in een sarco faag en een kostelijke zonnebader. De deelneming was deze keer nog groter dan op 18 juli. In groep A (7 tot en met 9 jaar) schreven 64 kinderen in; in groep B (10 tot en met 12 jaar) 71 en in groep"C (13 en 14 jaar) 15 kinderen; totaal 150 Dank zij een voortreffelijke afzetting door de Zandvoortse politie konden echter allen ongestoord werken. De jury bestond wederom uit mevrouw Hildebrand-Robinski en de heren J. Th. B. Hugenholtz en C. Kuyper. Omstreeks half een werden de uitslagen bekend gemaakt en door de heer Hugenholtz de prijzen, bestaande uit waar debonnen, uitgereikt. In groep A waren de winaars: 1. B. Mannot („Kruisspin"), 2. P. Broekman („Olifant"), 3. Kees Kuyper Reductie afhankelijk van eigen inkomen Als op 1 januari 1957 de algemene ouder domswet van kracht wordt, zal de moge lijkheid worden geopend van een goedkope ziekenfondsverzekering voor bejaarden, wier inkomen beneden een bepaald mini mum ligt. Deze wettelijke ziekenfondsver zekering voor bejaarden boven 65 jaar vloeit voort uit het feit dat met ingang van 1 januari 1957 door de inwerkingtre ding van de nieuwe ouderdomswet een einde komt aan de verplichte ziekenfonds verzekering, die was verbonden aan de Noodwet Ouderdomsvoorziening. Over deze nieuwe ziekenfondsverzekering heeft de minister van Sociale Zaken aan de Zieken fondsraad en aan de Stichting van de Ar beid advies gevraagd. Vermoedelijk zullen de ziekenfondsen worden verplicht alle bejaarden, die be neden een bepaalde inkomensgrens blijven, te aanvaarden, indien zij zich aanmelden. Personen met een inkomen tot 2400 zullen dan een kwart van de premie gaan betalen. Bejaarden met een inkomen tus sen 2400 en 3338 moeten de helft van de premie bijdragen. Naar verwacht wordt zullen bejaarden met een inkomen boven de genoemde grens geen premiereductie krijgen. Voor de speciale bejaardenver zekering komen dus slechts diegenen in aanmerking, die naast de uitkering van de algemene ouderdomsverzekering een eigen inkomen hebben dat niet hoger is dan 2000 per jaar. Maandag 13 augustus zal de heer B. H. G. Gerritsen, Zeestraat 193, Beverwijk, tech- nich opzichter C bij de centrale van het PEN, de dag herdenken, dat hij vijfentwin tig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Op dinsdag 14 augustus herdenkt de heer E. F. Hartendonk, Spaansevaartstraat no. 57, Haarlem, hoofdopzichter bij het PEN, de dag dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. Donderdag 16 augustus zal de heer L. van der Schans, Acaciastraat 56, elektro- monteur bij het PEN, vijfentwintig jaar in dienst van het PEN zijn. („Krokodil") en 4. Frans Bender („eend"). Troostprijzen kregen Peter de Jong („Zoen- vissen") en Karen Koning („Martini-to ren"). In groep B werd eerste: Frits Lindeman („Aap met Jong"), tweede Dick Castien en Hans Versteege („Zonnebader"), derde Beppie Koper („Zeemeermin"), vierde Rob Gaus („Schildpadvijver"). Troostprijzen kregen Joke Karnstra („Konijn") en Fons Bender („Kasteel"). De uitslagen in groep C waren: 1. B. Piët (Panter), 2. Kees Bol („Circuit"). 3. Adie Heyboer en Huib Broekman („Sfinx met piramide"), 4. Rob de Nijs („Mummie in sarcofaag"). Troostprijzen kregen Betty de Rijk en Joke Fillekes met eenden. Alle deelnemers ontvingen tenslotte nog een traktatie van stichting „Touring Zand voort" en naar wij vernemen, wordt over wogen binnenkort nog een wedstrijd te or ganiseren in het bouwen van forten langs de vloedlijn, waarbij prijzen zullen worden toegekend aan diegenen, wier fort het langst tegen de vloed bestand zal blijken te zijn. Vermoedelijk zal dit op een nader te bepalen dag in de derde week van augus tus plaats hebben. De heer Anton Molkenboer heeft voor de voorgevel van de kathedrale basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart een mozaïek vervaardigd van 1.60 bij 1.10 meter. Het is een wapen-mozaïek met de tekst „Sicut Sponsa Ornata" (zoals de bruid getooid is). De heer Molkenboer maakte het mozaïek in opdracht van het kerkbestuur van de basiliek. Binnenkort zal het boven de in gang worden ingemetseld. Belangstellenden kunen het mozaïek nog vrijdag 10 augustus van 2-5, zaterdag 11 augustus zelfde tijd en zondag 12 augustus van 11-12 uur. in het atelier van de heer Molkenboer aan de Koningstraat bezichtigen. De heer Mol kenboer maakte vooral voor de oorlog bij zondere mozaïeken. Werk van hem vindt men onder andere in de Antonies Abt te Scheveningen en in de Stadsschouwburg van Amsterdam. BINNENLAND J. Ahrend overleden. In de ouderdom van 80 jaar is te Bussum overleden de heer J. Ahrend. directeur van de N.V. Weduwe J. Ahrend en Zoons handelsverenigingen. De heer Ahrend. begon op 18-jarige leeftijd een bedrijf te Amsterdam van geïmporteerde tekenartikelen en een lichtdruk-inrichting. Later werd deze zaak uitgebreid met een uit geverij van boeken op technisch gebied en met de verkoop van kantoor- en bedrijfs- meubelen. Naar de Antillen. Hr. Ms. kruiser „De Zeven Provinciën" en Hr. Ms. onderzeeboot „Zeeleeuw" zullen begin oktober deelnemen aan oefeningen nabij de Schotse kust. Daar na zal „De Zeven Provinciën" op 12 oktober naar de Nederlandse Antillen gaan voor schietoefeningen in de Caraïbische wateren. Het wordt vóór de Kerstdagen in Den Hel der terug vei-wacht. Seminarie. De bisschop van Rotterdam heeft bepaald dat het klein-seminarie van het bisdom Rotterdam zal worden gevestigd in Noordwijkerhout. Daartoe is van jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland aangekocht een terrein ter grootte van negen hectare, dat deel uitmaakt van het landgoed Leeu wenhorst te Noordwijkerhout. Flats in Rhenen. De gemeenteraad van Rhenen heeft besloten tot de bouw van_ 124 flatwoningen, me' welk project f 1.825.800 gemoeid zal zijn. W. Dirksen overleden. Te Scheveningen is plotseling op 69-jarige leeftijd overleden de heer W. Dirksen. oud-inspecteur in alge mene dienst der P.T.T. en oud-directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam. Directeur kankercentrum. Dr. E. Tonkes uit Middelburg is benoemd tot directeur van het universitair kankercentrum te Utrecht. Hij is thans vrouwenarts in de Zeeuwse hoofdstad. Inspectrice. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot inspectrice van het nijverheids onderwijs, in het bijzonder belast met het toezicht op het landbouwhuishoudonderwijs mejuffrouw A. K. van den Bout, thans lerares aan de rijkslandbouwhuishoudschool „Nieuw-Rollecate" te Deventer. J. F. Kraft overleden. Te Groningen is op 49-jarige leeftijd overleden de heer J. F. Kraft, directeur van Kraft en Co. vlees- en groentenconservenfabrieken. De heer Kraft was lid van dj Raad van Toezicht van de Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg, voorzitter van de R.K. Werkgevers vereniging te Groningen en lid van het hoofdbestuur. Agent mishandeld. Op de Schieweg in Rotterdam fietsten drie mannen naast elkaar. Toen een politieagent hen erop attent maak te, dat dat niet mag, stapten zij af en gingen de politieman te lijf. Omwonenden belden het politiebureau op, waarna er assistentie kwam en het drietal werd ingerekend. De mishandelde agent zal waarschijnlijk een week lang geen dienst kunnen doen. Iedere avond verlicht. De feestelijke verlichting van Amsterdam, bestaande uit 50.000 lichtpunten langs een route van onge veer 10 km., zal iedere avond branden. Tot dusverre werd deze illuminatie slechts op woensdag-, zaterdag- en zondagavond ontsto ken. Op 2 september wordt de feestverlich ting defintief gedoofd. Polio. In Den Haag worden thans zestig patiënten verpleegd die aan kinderverlam ming lijden. E'- zijn drie volwassenen bij. Derde zeehaven. In 1955 hebben meer schep :n de haven van Vlissingen aangedaan dan in 1954. De tonnage nam toe tot bijna vijf miljoen bruto registerton. Daardoor bleef Vlissingen zowel wat het aantal sche pen betreft als wat betreft de bruto register- tonnage de derde haven van Nederland. Het' aantal oliebunkerende schepen bedroeg 1438 tegen 1334 in 1954. Door tram overreden. In Rotterdam wilde een 58-jarige havenarbeider op de Schiedamseweg nog voor een naderende tram lang': een zijstraat inrijden. Hij werd aangereden en een eindweegs meegesleurd. In een ziekenhuis is hij korte tijd later overleden. Sjerp. Officieren van de Koninklijke Landmacht zullen voortaan in bepaalde, door de minister van Oorlog vastgestelde ge vallen bij hun geklede tenue de oranje zij den sjerp mogen dragen, die vóór de oorlog tot de ceremoniële tenue behoorde. Baas boven baas. Er is een prijsvraag uitgeschreven door het maandblad „Baas boven Baas" van het Nederlands Instituut voor Efficiency over het onderwerp „De in troductie van de nieuwe werknemer". Het blad nodigt bazen, werkmeesters en voorlie den uit in een opstel hun mening te geven over de aspecten van de komst van de nieu weling op hun afdeling. De inzender van het beste opstel krijgt honderd gulden en wordt tevens houder van een wisselprijs. In de gisteravond verreden ronde van Gorkum hebben de Beverwijkers van zich doen spreken: het werd een overwinning voor het viertal renners De Nijs (1), De Ruyter (2), Geldermans (3) en Nisten (4), die met Vi ronde voorsprong op het peloton als eersten de finish passeerden. MEKAY - het „non-iron" POPLIJS shirt dat niet gestreken hoeft te worden! De volmaakte oplossing van een lastig probleem! 's Avonds gewassen, 's morgens schoon, droog en onberispelijk! Wat 'n voordeel! Prijs f24.- Indonesische premier De Indonesische ministerpresident Ali Sastroamidjojo heeft donderdag op een persconferentie nog gezegd, dat de beslis sing dat Indonesië om de schulden aan Nederland niet langer t.e erkennen geen verband hield met het besluit van de Egyptische president Nasser om het Suez- kanaal te nationaliseren. „Indonesië heeft de R.T.C.-overeenkomsten opgezegd, lang voordat Nasser het kanaal nationaliseer de", zo zei hij. Sastroamidjojo zei voorts niet van me ning te zijn, dat de Indonesische beslissing een nadelige uitweiicing zou hebben op toekomstige buitenlandse investeringen in de republiek. Hij zei. dat de wet op de bui tenlandse investeringen een goed klimaat hadden geschapen, en voegde hier aan toe: „Wij hebben onze positie versterkt door de beslissing voort te gaan met de betalingen van de schulden aan andere landen, zoals neergelegd in de ronde Tafel-overeen komst met Nederland. Zoals onlangs werd gemeld, is kort ge leden een nieuwe Russische uitgave van de Bijbel en van het Nieuwe Testament annex psalmboek verschenen. Beide uitga ven werden gedaan door het patriarchaat van Moskou met toestemming van de pa- triach Alexis. Van monseigneur Dionissois, archimandriet en deken van de Russische parochies in Ne derland, ressorterende onder het partriar- chaat van Moskou, vernam het A.N.P., dat het hier de eerste Russische Bijbeluitgave van na de revolutie betreft. Het Oude Tes tament bevat behalve de canonieke ook de apooriefe boeken, het Nieuwe Testament alleen de canonieke. De Bijbel is voor het eerst in de nieuwe spelling gedrukt en enige uitdrukkingen zijn vervangen door moderne zegswijzen. Bovendien heeft de Bijbel enige tekstcritische verbeteringen. In Rusland werd namelijk vroeger de Sla vische bijbel gebruikt, die een vertaling was van de Septuaginta. Later kwam een Russische vertaling tot stand, waarvoor de Septuaginta als grondtekst diende, maar welke versie vergeleken werd met de He breeuwse tekst. De verschillen tussen beide lezingen werden dan als voetnoten geno teerd. Wat nu de tekstcritische verbeterin gen aangaat, deze zijn tot een viertal be perkt gebleven, namelijk tot passages uit de boeken Genesis, Job, Jezus Ben Sirach en Jesaja. De oplage van de bijbel, die 1271 blad zijden telt, is voorlopig 100.000 exempla ren. Daarvan zijn thans 25.000 uitgekomen, de andere 75.000 zuilen in september van de pers komen. In de toekomst hoopt men de uitgave te kunnen herdrukken. De commissie, die tot taak had de minis ter van O., K. en W. van advies te dienen' bij de voorbereiding van de raad voor het technisch hoger onderwijs, heeft thans rap port uitgebracht. In dit rapport behandelt de commissie de bevoegdheid, taak en werkwijze en de samenstelling van de raad. De instelling van een raad voor het tech nisch hoger onderwijs heeft allereerst ten doel, aldus het rapport, een effectieve coör dinatie tussen de technische hogescholen te verzekeren, en de eenheid en onafhanke lijkheid van het beleid ten aanzien van het technisch hoger onderwijs te waar borgen. De voornaamste taak van de raad ligt volgens het rapport in het advies over een door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen jaarlijks op te stellen en aan de Staten-Generaal over te leggen ontwikkelingsplan voor het van rijkswege aan de technische hogescholen gegeven on derwijs. Het voor te stellen ontwikkelings plan zal de grondslag leveren voor overleg of en in hoeverre samenwerking en ar beidsverdeling tussen de hogescholen mo gelijk is. Aan dit advies, meent de commis sie, zal de raad zijn betekenis moeten ont lenen. Vrijwel alle activiteit van de raad zal zich hierop moeten concentreren. Als onderwerpen voor blijvende bestu dering door de instellingen en de raad, noemt het rapport het vraagstuk van de verhouding van de hogescholen tot de maatschappij in het algemeen en T.N.O. en de industrie in het bijzonder; de in andere landen bestaande tendenties op het gebied van het technisch hoger onderwijs en de technische wetenschappen; het vraagstuk van specialisatie en algemene vorming; vragen, die zich voordoen in de studenten- zorg, studieproblemen enzovoort en de toe komstige behoefte aan ingenieurs. De president van de Amsterdamse recht bank heeft uitspraak gedaan in een kort geding, door Amsterdamse taxiondernemers aanhangig gemaakt tegen de zogenaamde eigen rijders. Zij hadden de eis gesteld, dat de eigen rijders de financiële onder steuning van de op het ogenblik stakende loonchauffeurs zouden stopzetten. De pre sident heeft deze eis afgewezen. Hij stond op het standpunt, dat door de eisers niet was gesteld dat de staking onrechtmatig is. Daarom kon niet worden uitgemaakt of steunverlening aan de stakers een onrecht matige daad is. De ondernemers hadden namelijk alleen dit laatste gesteld. Zij meenden dat een dergelijke steun oneer lijke concurrentie oplevert. De eigen rijders zijn namelijk aandeelhouders in hun stich ting en als zodanig te beschouwen als kleine ondernemers. N: ANTRA het nieuwe anti-transpiratie middel om u bad-fris te houden. GRATIS bij tlke flacon Antraspeciaal geprepareerde beauty-watten, die het aan brengen vergemakkelijken. Grote flacon Ecn. nj.euY,:pJ?dukt HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT 52 De gedetineerden J. H. en H. II., die bei den wegens diefstal waren veroordeeld, hebben donderdag omstreeks half negen een mislukte poging ondernomen om de gevangenis, te Leeuwarden te ontvluchten. Verleden jaar heeft dezelfde J. H. ook getracht tezamen met een medegevangene te ontsnappen. Beiden zagen ze toen kans de stad door te komen en de weilanden in te gaan, waar ze echter reeds de volgende dag tussen Wirdum en Wijtgaard na een wilde jacht werden gegrepen. De vrijheid was deze keer van heel korte duur. In het licht van de schijnwerpers zagen de gevangenisbewaarders namelijk plotseling twee mannen op een plat dak. Schoten weei-klonken, de gevangenisuit gangen werden bezet en ook de gemeente politie snelde te hulp. Toen de beide vluchtelingen bemerkten, dat het ernst was met de achtervolging er was inmiddels vijf keer op hen geschoten en zij voor een vier meter hoge muur kwamen te staan, gaven zij zich over. Het bleek, dat zij via een celraam waren ontsnapt, nadat zij de tralies hadden doorgevijld. Een grote menigte heeft de ontvluchtingspoging ga degeslagen. De Red Sox honkbalclub heeft haar spe ler Ted Williams een boete van 5.000 dollar opgelegd omdat hij tweemaal in de rich ting van het publiek, dat achter de „kooi" van de Red Sox zat, heeft gespuwd. De zware boete was opgelegd nadat de club bestuurders bij twee vroegere gelegenheden het spuwen van Williams door de vingers hadden gezien. De eerste maal was de pers zijn doelwit geweest, ''e tweede maal was Williams verbolgen zowel op pers als publiek en de derde maal was zijn demonstratie alleen tegen het publiek gericht. Vreemd genoeg kwamen Williams' speekselklieren dit maal in werking toen een deel van het publiek hem toejuichte wegens het vangen van een lastige bal. Inmiddels heeft de berouwvolle Williams verklaard dat hij zich nooit meer zo misdragen zal. Het was de tweede maal in de ge schiedenis van de Amerikaanse honkbal- sport dat een speler zulk een hoge boete kreeg. In 1925 kreeg de beroemde Babe Ruth van zijn club, de New York Yankees, een boete van 5.000 dollar wegens wange drag buiten het veld. Ruth dacht dat het een grap was en accepteerde de boete als zodanig. Maar toen hij zijn salaris uitbe taald kreeg waren de 5.000 dollar in min dering gebracht. Wegens hef vertrek van de voormalige dirigent Wil van Bakel concerteerde don derdagavond het orkest ,-De Alpenjagers" (na de pauze als „Boerenkapel") onder an dere leiding op het Raadhuisplein. Daar men nog geen definitief besluit genomen had betreffende een nieuwe dirigent, trad deze avond als zodanig op de trompettist Jan Verstraaten. Hij bleek van zijn vorige dirigent een uitstekende opleiding te hebben gehad, want ook nu oogstte het ensemble met zijn programma vol muzikale jolijt weer een uitbundig succes bij de honderden, die zich om de muziektent hadden geschaard. Er werd uit volle borst meegezongen bij de vele populaire liedjes en met grote gul heid werden talrijke verzoeknummers ge speeld. GETROUWD: J. van Kuijk en H. Tijssen; H. Laurier en J. de Winter. OVERLEDEN: C. L. Alons, 59 j., echtg. van I. G. Looyen; A. D. de Zwart, 80 j., echtg. van A. Willems; L. Koper, 57 j., echtg. van D. Keur; J. Peereboom—Voller, 77 j., echtg. van H. de Graaf. In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmer meer zullen voorstellen aan de orde komen om eervol ontslag te verlenen aan mejuf frouw R. van der Wijk als onderwijzeres aan de Julianaschool te Zwanenburg, aan mejuffrouw A. Dijkstra als onderwijzeres aan de Dr. J. P. Heyeschool te Hoofddorp, aan mejuffrouw W. A. van Aalderen als spraakonderwijzeres en aan de heer J. J. Klaasse als onderwijzer aan de Juliana school te Zwanenburg. Mejuffrouw R. van der Wijk is benoemd te Nieuwer Amstel, mejuffrouw Dijkstra bij het BLO te Haar lem en de heer Klaasse is hoofd van een school te Nieuw-Beijerland geworden. Voorgesteld wordt de heer H. L. H. de Vos te Ruinerwold te benoemen tot onder wijzer aan de Burgemeester Amersfoordt- school te Badhoevedorp. Voor de vakature van leidster van de openbare kleuterschool te Lisserbroek heb ben zich tien kandidaten gemeld. Voor gesteld wordt mejuffrouw G. H. Smith te benoemen. In de vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer, gehouden op 7 jUnj werd besloten het geven van een naarri aan de nieuwe weg te Vijfhuizen uit te stellen, nadat het raadslid de heer H. M. c Vissers een nader voorstel had ingediend Hij heeft voorgesteld de weg te noemen naar de hoeve „d'IJzerinck". Ook het be- stuur van de dorpsvereniging „Vijfhuizen" kan zich hiermee verenigen. De.naam „d'IJzerinck" wordt gedragen door de boerderij, die in het jaar 1854, dus twee jaar na de drooglegging van het Haarlemmermeer, aan de IJweg dicht bij de Schipholweg werd gebouwd en jn welke hoeve thans de „Hollandia-bron" is gevestigd. Het oude dorp Vijfhuizen, dat later door het water werd verzwolgen, was in die buurt, die naar de heer Vissers heeft meegedeeld, IJzer-enk of wel ljzerÜ hoek werd genoemd, gelegen, zodat er een aanwijsbaar verband tussen de naam „d'Uzerinck" en Vijfhuizen zou bestaan. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat zij zich met het voorstel van de heer Vissers kunnen verenigen en stellen voor de nieuwe weg te Vijfhuizen, welke loopt in het verlengde van de Spieringweg van de Vijfhuizerweg met een bocht in de rich ting en tot aan de Zwarteweg de naam te geven van „d'IJzerinckweg". In de donderdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen een krediet te verlenen voor de subsidiëring van jeugdzorgwerk in Nieuw- Vennep en omgeving. Het college deelt in de toelichting mee, dat bij enige maatschappelijk vooraan staanden te Neuw-Vennep de overtuiging leeft, dat in dit dorp op sociaal en culUu reel gebied nog veel te doen valt. Men gaat uit van de verantwoordelijkheid van de ge hele dorpsgemeenschap voor het welzijn van haar onderdelen, voorzover dat althans niet door anderen in voldoende mate wordt behartigd. Er wordt b.v. gedacht aan vrije- tijdsbes-ted'ing, aan jeugdvorming buiten schoolverband en zorg voor ouden van dagen. Langzamerhand is het plan gerijpt voor al dergelijke activiteiten een centrum te scheppen in de vorm van een dorpshuis, bestemd voor het gehele zuidelijke deel van Haarlemmermeer dus ook voor Abbenes en de buurtschappen aan de dijk, voorzover niet op plaatsen buiten de gemeente ge oriënteerd. Als onmiddellijk doel ziet men thans de aanstelling van een leider voor het sociaal en cultureel vormingswerk in uitgebreide zin, waarbij wellicht voorlopig de jeugd zorg nog het zwaarst geaccentueerd wordt, Verheugend en belangrijk is, volgens B. en W., dat een en ander bij alle geestelijke leiders ter plaatse met geestdrift is ont vangen. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 2.620 voor de aanstelling van een jeugd leider beschikbaar te stellen. GEBOORTEN, Guurtje, d. van H. van den Bijtel en G. Bakker; Johannes Maria, z. van C. Verhoeve en J. C. Huibers; Simon, z. van A. Hoogendoorn en B. arte veld; Daniël, z, van D. G. Koning en M. G. Maarse; Jacobus Cornelis, z. van D. Lodder en A. W. van Oudenaaren; Jan Cornelis, z. van A. Entho ven en N. C. Honcoop; Wilhelmina, d. van A. Enthoven en N. C. Honcoop; Jan Hen drik, z. van G. van der Pol en T. van Steen- sel; Marius, z. van J. de Waal en N. E. La gendijk; Cornelis Hermanus, z. van G. van Groenigen en E. Meenderinck; Marianne, d. van G. Petrus en L. van Loggen; Joke, d. van G. C. van de Werken en A. E. Tijssen: Adriana Kornelia, d. van J. van der Heuvel en A. Slootweg. ONDERTROUWD: P. J. Verschoor en P. M. G. Schuckman; G. L. Fikke en J. van Keulen; L. C. W. van der Voort en M. M. Meijer; B. van Wijk en H. A. van Bentem; I. de Kooker en P. J. Schalk; A. Oudekerk en W. van Meel. GETROUWD: L. R. Verkaik en C. M. Rietveld; G. Meirmans en A. Zwart; D. Bur- gers en J. van Stam; M. H. Schoorl en M. J. Nijssen; W. C. Alderden en L. M. Fie- man; W. P. Kool en E. A. Zwirs. OVERLEDEN: Cornelis Bastiaan van de: Ent Braat, 74 j., e. van J. !h. M. Verduyn; Cornelis de Koning, 75 j., e. van D. P. van der Kwaak; Batje van Vuren, 73 j., wed. van J. D. van Marsbergen. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt Leiden waren heden aan gevoerd: stieren 15, melkkoeien 50, vette koeien 300, vare e. a. koeien 114, vette kalveren 49, nuchtere kalveren 48, geiten 10, vette schapen 350, weideschapen 736. lammeren 750, paarden 4, veulens 12, totaal 2438- Notering: stieren, slacht 2,453,15, melk koeien 7801130, vette koeien 260—335, vare koeien 625875, vaarzen 600890, pinken 380—500, vette kalveren 220—260, nuchtere kalveren slacht 5572, levend 1,55—1.70, vette schapen 100120, weideschapen 110- 140, zuiglammeren 90—115, weidelammeren 70—90, veulens 300500, geiten 1838, vette lammeren 110130. Handel: melk- en vette koeien stroef, vare koeien, vaarzen en pinken kalm. Schapen, weidelammeren, veulens en geiten matig. Zuiglammeren stug. Nuchtere kalveren vlot. Zeer grote aanvoer wolvee. GEBOREN: Pieter Leendert, z. van P. L. den Boer en E. Parmentier; Johanna Josepha, d. van P. Onderwater en J. C. Kortekaa*; Hendrikus Theodorus Jacobus, z. van Th. H. A. van Kampen en C. E. van Amsterdam; Gerrit, z. van P. Spaargaren en J. J. de Jong. ONDERTROUWD: J. van Hemert en A. J. Eling; K. de Graaff en N. Trommel; W. J. Kaak en M. van Waveren. GEHUWD: L. J. van der Lans en S. H. van der Lans; C. W. Spreeuw en N. Meijwaard. OVERLEDEN: Henricus Petrus van Ger* ven, 11 jaar. Zondag 12 augustus zal de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart het pries- terfeest vieren van fr. Ignatius Buschman, die voor de eerste maal het II. Misoffer zal opdragen. Fr. Buschman is op 8 ju!' van dit jaar te Leuven door Mgr. van Waeyenbergh tot priester gewijd. Des middags zal de neomist recipiëreD in het St. Jozef kinderhuis, Bekslaaii Te halfvijf zal een danklof worden ge houden. Waarschijnlijk zal de jonge priester op zaterdagavond om ongeveer 7 uur feeste lijk worden ingehaald en een kort lof da31' na celebreren. De elfjarige Frits Lindeman uit Amsterdam is een waar beeldhouwer met zand. Won hij bij de eerste zandbouwwedstrijd van dit seizoen te Zandvoort een eerste prijs, ook bij de zandbouwwedstrijd die Donderdag werd gehouden kreeg hij de eerst prijs, ditmaal met zijn „Moeder aap met jong". ADVERTENTIE Dit nieuwe snufje verkrijgbaar bij MEUWSEN ADVERTENTIE Wie Antra gebruikt, voelt zich de gehele dag heerlijk fris. Antra voorkomt overmatig transpi reren en houdt normale transpiratie reukloos. Antra is veilig voor de kleding. uit de Medinos I 10 Ct. Ltborttorit. Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. Apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 14