Hoofdstad biedt, door een westerse bril gezien, nog steeds een grauw beeld Pjotr Ivanovitsj zegt echter: „Het gaat steeds beter" Agenda voor Haarlem Washington is leeggestroomd naar de partij-conventies l 1 ^Brieven aan de redactie AUTO-RADIO Amerikaans publiek loopt niet warm voor internationale kwesties 3 LENINGRAD IS KLEURIGER DAN MOSKOU Alom televisie Parijse allure Japan zou in Moskou „zijn eer willen redden" Stakers eisen naasting van de Deli-spoorweg Ministercrisis in Helsinki over Porkkala Reddingoperaties in Gali onder regeringstoezicht Westduitse dienstplichtwet zou ongrondwettig zijn Zes doden bij overvallen op West-Java H. J. MAERTENS N.V. Ontploffing op Duits schip; acht gewonden Nergens ter wereld is men veilig voor atoombommen Plank" van „platform" Onlusten in India kostten dertien mensen het leven ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 Van onze reisredacteur) MOSKOU. Een sombere stad, waar een grauwe massa met strakke crezichten door de straten schuifelt, waar de politieman op de hoek dreigend kijkt, waar vrouwen met hoofddoelcen om queue maken voor levensmiddelenwinkels, waar de vreemdeling slechts durft te fluisteren, zeg eens eerlijk lezer, was dat niet het beeld, dat ook u zich ongeveer van Moskou had gevormd? Welnu, laten wij dat vage beeld eens wat scherper instellen. Op Moskou anno 1956. Zeker, de wat nevelige hoofdstad aan de Moskwa met zijn donker rode, zachtgele en grijze gebouwen, zal nooit een uitbundige metropool worden, de enkele witte wolkenkrabbers, door Stalins architecten neergezet en met vreemde rode en gouden tierelan tijnen versierd, ten spijt. Inderdaad, de mensenmassa, die op de spitsuren de trottoirs van de Ohotni Riad (de jagersmarkt) haast doet overstromen, ziet er niet fleurig uit. De ronde Russische gezichten staan doorgaans ernstig, althans onbewogen; de mannen dragen pakken en schoenen van twijfelachtige kwaliteit en snit, de vrouwen zien er grotendeels onverzorgd uit, velen dragen de werkkleding, die hoort bij de zware arbeid die zij verrichten, al zijn er steeds meer, die ontdekken dat het rood van lipstick en nagellak niet noodzakelijk bij dat van het marxisme hoeft te vloeken. En de meeste kleur in die sombere massa komt inderdaad van de militairen, de rood-blauwe petten van de M.V.D. (de „veiligheidstroepen" van het ministerie van Binnenlandse Zaken) duiken steeds weer op. De gewone politie, in witte zomer-tunieken, is behulpzaam en niet onvriendelijk. Zeker, men ziet soms vrouwen in de rij staan voor een van de staatswinkels, een „gastronom'". waar de kartonnen hammen en worsten in de etalage overigens niet beduiden, dat er binnen geen echte te krijgen zouden zijn, of voor een „univermag", waar moge lijk net een nieuwe partij stoffen is gearriveerd. Maar voor ge het beeld als onverdraaglijk grauw zoudt willen kenschetsen, moet ge u er toch even van vergewissen wat voor bril u op de neus heeft: een Russische of een Westerse? Het belang van die vraag wordt u snel onder de neus ge wreven als u vandaag in Moskou op straat staat. Uw camera of uw smalle broekspijpen (de Russische herenmode schrijft bijzonder brede voor) signaleren u onmiddellijk als buiten lander en dat betekent, dat u om de haverklap wordt aange sproken door Russen die een paar woorden „buiten de grens" onder de knie hebben en die onbevangen en vriendelijk ko men vragen hoe u Moskou vindt en aan de hand van tast bare voorbeelden (de prijs van uw jasje bijvoorbeeld), wil len weten, hoe de vergelijking met het Westen uitvalt. Ge wordt het er snel over eens, dat de Sovjet-Unie daarbij nog aan het kortste eind trekt, maar dat kan uw Pjotr Ivanovitsj hetgeen gewoon Piet Jansen betekent minder schelen, want hij zegt alras: „Het gaat wel steeds beter bij ons". Dat is zijn maatstaf en hij heeft gelijk, want dat is het enige dat voor hem binnen de grenzen van de mogelijke werke lijkheid ligt. Pjotr Ivanovitsj is nogal trots op zijn Moskou. Hij wijst de vreemdeling op het steeds drukker wordend auto-verkeer van Moskvitsj (kopie van het vooroorlogs Opeltje), Pobeda (een soort Standard Vanguard), Zim (Buick 1948) en de voor hoge autoriteiten en verdienstelijke kunstenaars en geleer den gereserveerde Zis (Packard 1947), dat zijn weg zoekt door een samengesteld systeem met vier verkeerslichten en een nog ingewikkelder verbodsstelsel van linksafslaan. in te genstelling tot de politiek waar rechtsafslaan verboden is. Dat verkeer gaat toch nog steeds teloor op de wijdse boule vards van Moskou, die doorgaans breder zijn dan de Parijse. Onze Pjotr geeft toe. dat de woningtoestanden nog erg slecht zijn. Een Russisch gezin prijst zich al gelukkig met een wo ning van twee kamertjes met gemeenschappelijke keuken, douche en toilet, maar zijn vinger wijst al op de grote bouw- kranen, die allerwegen nieuwe woningblokken uit de grond trekken voor de honderdduizenden die nog in krotten huizen. Een straat die iedere lezer van Russische klassieken zal kennen, de Nevski Prospekt in Leningrad. 8 Een van Leningrads 23 kolchoz- 8 markten, waar de huisvrouw tegen c 8 vrije (en derhalve hoge) prijzen de verse waren (vlees, vis, groente en 8 3 fruit) kan kopen, die in de staats- winkels lang niet altijd te krijgen 8 xoa»ocxxx>:c«xccoxocoococooco^icoa>ccccccccoccccccoK> op straat kan er u een zware boete op leveren. De straatveegsters in haar ge watteerde jasjes, dikke sokken en hoofd doeken, die tot de slechtst betaalde ar beidsters van de Sovjet-Unie behoren, doen hier zelfs met iets dat aan ijver grenst hun nederig werk. De chauffeuses van de reinigingswagens kijken nog ernstiger dan elders, wanneer zij Leningrads hoofdstraat aanvegen, de Nevski Prospekt, beroemd uit de Russi sche litteratuur. Maar al deed het Astoria- hotel, dat uit de tsarentijd dateert, waar ik met een collega een suite van zeven ka mers tot mijn beschikking had, nog wel denken aan die oude tijd van „Iwan span de paarden voor de britsjka want er is nog honderd werst te rijden naar het ge hucht P, waar oompje ons met zijn bulde rende lach zal begroeten", zelfs de Nevski Prospekt heeft zijn oude karakter verlo ren. Er rijden geel-blauwe trolleybussen en over de trottoirs golft de stroom van die nieuwe Sovjet-burgers, die ik vandaag vluchtig aan u heb voorgesteld en over wier doen en laten ik nog zoveel te ver tellen zal hebben. Vertegenwoordigers van een volk van twee honderd miljoen, waar in men zo gespannen naar punten van her kenning zoekt, dat de ontdekking dat het vrouwelijk lid van het sovjetparlement dat daar uit een schoonheidssalon komt, haar nagels vers heeft laten lakken, dat bij j de mannen hoed en das de pet en de open kraag beginnen te verdringen, al opluch ting wekt. Of is dat nu net die Westerse bril weer? „Sinds de laatste drie jaar", zegt hij met een veelbeteke nende knipoog, „wordt er veel gebouwd. Meer huizen, minder grote gebouwen". Weliswaar zien zelfs de nieuwe woning blokken er na twee jaar al verveloos en vaak uitgewoond uit, maar er staan in haast iedere vensterbank bloemen. En Pjotr's vinger priemt nog trotser in de lucht, wanneer hij naar het mastbos van televisie-antennes wijst, dat op de Moskouse daken groeit en dat welhaast even dicht lijkt als in Londen. Een televisietoestel kost een Russische arbeider slechts een of anderhalve maand salaris en wanneer Pjotr het op zijn zomeravonden niet in één van de vele cultuurpar ken zoekt, waar tussen ijsstalletjes en andere vermaken de luidsprekers, de leidersportretten en de partijleuzen zoals overal in de Sovjet-Unie welig aan de bomen tieren dan 'uurt hij zeker naar het overigens kleine, maar vaak door een losse voorzetlens vergrote scherm van zijn televisie-toe stel, dat hem uiteraard de wonderen van de Sovjet-Unie 'oont. Ook Moskou heeft zijn exotische bezoekers: een groep Kirghiezen op de landbouwtentoonstelling. Het is overigens best mogelijk dat u in Moskou kennis maakt met een Rus, die Moskou helemaal geen mooie stad vindt. Dat is dan doorgaans een man uit Leningrad. De oude Tsarenhoofdstad aan de Newa met zijn paleizen in pasteltin ten en zijn gouden koepels en spitsen, een stad die haast de architecturale allure van Parijs heeft, is inderdaad mooier. Al zit het prachtig groen-witte winterpaleis aan het grootse Plein, waar de menigte voor de tsaar aller Russen placht te knielen, totdat zij in oktober 1917 defini tief opstond wat schamel in de verf. de bevolking van Leningrad is grenzeloos trots op haar stad en op haar revolutio nair verleden Lenins pantserwagen staat hier en de kruiser Aurore is er voor ?oed voor anker gegaan en vooral op haar heldhaftige houding tijdens de Duitse Spitsuur, een groep van Moskous tienduizenden voetgangers steekt de Gorkistraat over. inval, toen een uitgehongerde bevolking van geen capitulatie wilde weten. Even buiten de stad staat een bescheiden mo nument, waarin de volgende woorden zijn gebeiteld: „Hier stikten de fascistische horden in haar eigen bloed". Dit is éven directer gezegd dan Roland Holst het op ons nationaal monument op de Dam te Amsterdam deed. Zo trots is de bevolking van Leningrad op haar stad, dat zij Britse matrozen, die hun sigarettenpeuken zo maar in de Ne- warivier gooiden, daar scheel op aanke ken. Trouwens het gooien van een peuk MOSKOU (Reuter) In goedingelichtc kringen in Moskou verwacht men, dat de volgende week een vredesverdrag tussen Japan en de Sovjet-Unie gesloten zal worden. De Japanse minister van Buiten landse Zaken, Sjigemitsoe. zou bereid zijn fon verdrag te aanvaarden zonder terug keer van de eilanden Koenasjiri en Oetoe- "oep. die na de oorlog bij de Sovjet-Unie ekomen zijn, als een formule gevonden *an worden, die de „eer van de Japanse onderhandelaars in Moskou redt". Afwijking in zwaartekracht In het dorpje Warlingham in het Britse "aafschap Surrey is alles lichter dan el- ars. De tijd die een voorwerp nodig heeft ir> de grond te bereiken als het valt, is 'en fractie van een seconde langer dan '•'aar ook ter wereld. De zwaartekracht oeeft er een duidelijke afwijking. De geo- ogische dienst van de Britse regering be steedt een kwart miljoen gulden voor bo ringen om de rotslagen onder het dorp te onderzoeken. ADVERTENTIE N.V. M»ï ..HOLSTER"- OVERVEEN Tel K 2500 - 15597 en 10057 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook DJAKARTA (UP) Drieduizend perso neelsleden van de Deli spoorwegmaat schappij zijn een tweedaagse staking be gonnen, waardoor het spoorwegverkeer op Oost-Sumatra is verlamd. De employé's, die lid zijn van de bond van spoorweg arbeiders SBKA, eisen een loonsverhoging van dertig percent en hoger pensioen. Vol gens de bond heeft de nettowinst van de maatschappij in 1955 vijftien miljoen Ru- piah bedragen. Een commissie van de bond heeft er op aangedrongen dat de regering de maatschappij nationaliseert, nu de ron de-tafel-overeenkomsten toch zijn opge zegd. Functionarissen onthulden dat het geschil in handen is van de centrale be- middelingsraad in Djakarta en dat spoe dig een uitspraak wordt verwacht. HELSINKI, (AFP/Reuter/UP) De Finse minister van Buitenlandse Zaken, Ralf Toerngren wil aftreden, omdat naai de mening van de Zweedse Volkspartij, waartoe hij behoort, de regering een te groot deel van het schiereiland Porkkala ten behoeve van de Finse strijdkrachten wil gebruiken. Het schiereiland, dat de Russen, na het in 1944 te hebben gepacht, dit jaar hebben ontruimd, heeft hoofdza kelijk een Zweedssprekende bevolking. Honderden gezinnen hadden gehoopt naar Porkkala te kunnen terugkeren. Toerngren zal mogelijk aanblijven tot het bezoek van de Russische president, Vorosjilov, aan Finland (omstreeks 21 augustus) afgelopen is. Toerngren heeft het bezoek van Vorosjilov voorbereid en kan nu bezwaarlijk aftreden. In welingelichte kringen te Helsinki ver wacht men niet, dat het kabinet, dat voor namelijk op sociaal-democraten steunt, als geheel zal aftreden. Aangenomen wordt, dat premier Fagerholm enige wijzigingen in de regering zal aanbrengen. (Verkort weergegeven) De Sovjet-Unie vandaag. Deze brief betreft uw publikatie van de reeks arti kelen over „De Sovjet-Unie vandaag". Mijn verzoek is: laat het objectief zijn. Kan uw reisredacteur niet beïnvloed zijn door angst, de angst dat hij, als hij een woord goeds laat horen, een stempel krijgt van communist en dat de gehele Nederlandse journalistiek een uitbrander krijgt van de grote baas, de Verenigde Staten of is daar al in voorzien door middel van de schaar? Niet dat ik verwacht iets goed te verne men hoor, maar ja, gij kunt niet weten. Als de heren niet vergeten zijn, dat er nog een fonds in de Verenigde Staten is, dat betaalt voor de beste afbraakpropaganda, dan is alles oké. Van de Rotterdammers kon men iets leren tijdens het vlootbezoek uit de USSR: „De ontvangst was lauw". Vanwege de Iwans de verschrikkelijke? Of waren ook zij bang voor een stempel? Hetgeen in de vrije westerse wereld inhoudt de kans op broodroof, achterstelling bij mutaties en dergelijke. U begrijpt mij? Ook volgens uw blad durfden die Russen in Leningrad die „kapitalisten" wel gast vrij te ontvangen, was er geen hulpkoster ter begroeting. Onze Jannen zullen overi gens wel een tip gekregen hebben aan boord: Mondjes dicht, als het iets goeds be treft. De rest zoek je maar uit. Of: jij hebt niet te denken, dat doen wij wel voor je. De door uw blad gebrachte afbeelding van de Basilius-kathedraal is leuk, het ge bouw mooi. Alleen: wat er onder staat: „leeg en ongebruikt" klopt niet. Vroeger vertelde men altijd: van de kerken heb ben ze paardenstallen gemaakt. Of is de patriarch met vakantie? Want deze men sen zijn er ook nog. En er zijn nog veel die er naar gaan luisteren, heb ik de laatste tijd wel eens gelezen. Mijnheer de redacteur, dank voor uw aandacht. Ik onderteken niet, omdat ik ook een vrije westerling ben. U begrijpt het? CALI, (United Press) President Gus tavo Rojas Pindlla van Columbië en zijn voltallige regering zijn naar Call gevlogen om het uitgestrekte gebied van deze stad, dat enige dagen geleden door een dyna- miet-ontploffing werd verwoest, te inspec teren. Autoriteiten die de reddingoperaties in de verwoeste stad leiden, hebben 750 doden laten begraven en 1230 gewonden een behandeling laten ondergaan. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat zij nimmer in staat zulen zijn, een juist aantal slacht offers vast te stellen, omdat de slachtoffers die zich in de directe nabijheid van de ontploffing bevonden volkomen verpulverd zijn. De ontplofing heeft een geweldige krater geslagen in het centrum van het verwoeste gebied. Paus Pius de Twaalfde heeft een aan vullend bedrag ter beschikking gesteld van de slachtoffers van de ontploffing. BONN (DPA) Vijf dienstplichtige Westduitse studenten hebben bij het hof voor grondwetszaken te Karlsruhe bezwaar aangetekend tegen bepaalde artikelen in de wet op de dienstplicht, die naar hun mening in strijd met de grondwet zijn. Onder de studenten bevindt zich een zoon van Martin Niemöller, de voorzitter van de raad der Evangelische kerk in Hessen. Als vertegenwoordiger van de studenten treedt de vooraanstaande sociaal-democra tische afgevaardigde in de Bondsdag en jurist dr. Adolf Arndt op. Volgens hem zijn de artikelen betreffende de dienst weigering en het vervullen van burger lijke dienst voor dienstweigeraars in strijd met de grondwet, omdat alleen rekening wordt gehouden met personen, die geen enkel gebruik van wapens tussen alle sta ten met hun geweten in overeenstemming kunnen brengen. Twee van de studenten hebben alleen in een verdeeld Duitsland gewetensbezwaren tegen het vervullen van dienstplicht. ADVERTENTIE DJAKARTA (ANP) Drie Indonesische soldaten zijn gedood en zeven ernstig ge wond bij een onverwachte aanval, van 150 zwaar bewapende opstandelingen op de legerpost te Tjiperang in het zuid-oostelijk deel van West-Java. De rebellen staken negen huizen in brand. In Indramaju (West-Java) werden drie dorpelingen ge dood en zes gewond tijdens een gevecht tussen gewapende bandieten en de veilig heidswacht van het dorp. INBOUW- EN SERVICE-STATION NASSAUSTRAAT 5 - HAARLEM - Tel. 15220 Op het Duitse vrachtschip „Heidberg" heeft zich vrijdag een ontploffing voorge daan, waardoor acht bemanningsleden wer den gewond. De ontploffing deed zich voor in de machinekamer, toen de „Heidberg" de Baai van Lowes, 200 km. ten zuiden van New York, binnenvoer. Door de explosie werden de brug van het schip en de verblijven van de beman ning onder het dek beschadigd. Een brand die na de explosie uitbrak, kon snel ge blust worden. Het schip kwam zonder stoom te liggen. De gewonden zijn door vaartuigen van de Amerikaanse kustwacht naar de wal ge bracht. De „Heidberg," die 1595 ton meet, vaart in charter voor de K.N.S.M. te Amsterdam. De bemanning bestaat geheel uit Duitsers. Het schip zou de Delaware opvaren om ijzererts te lossen. Later werd gemeld dat één opvarende van de Heidberg kort na zijn opneming in het ziekenhuis te Lewes is gestorven. De toestand van de overige zeven gewonden wordt ernstig genoemd. CHAUTAUQUA (Reuter) De Ameri kaanse minister van Defensie, Wilson, heeft bekend gemaakt dat de Ver. Sta ten binnenkort de beschikking zullen heb ben over projectielen die in staat zijn een kleine waterstofbom naar andere wereld delen te brengen. In een rede te Chautau qua, in de staat New York, zei hij dat een eventuele aanvaller rekenen kon op atoom tegenaanvallen en dat, hoewel de Verenig de Staten niet wensen te pralen, „men het moreel van de vrije wereld een slechte dienst zou bewijzen door de Amerikaanse militaire kracht te kleineren". Een fabriek in Minneapolis heeft een systeem uitgevonden uit jachtbommenwer pers op zeer geringe hoogte atoombommen af te werpen. Op die manier heeft het vliegtuig nog genoeg tijd om uit de gevaar lijke zone te komen. De geringe hoogte verkleint ook de kans om door radar te worden ontdekt. (Van onze correspondent in Washington) Wanneer de congressen der politieke partijen niet voor de deur stonden, zou in de Verenigde Staten stellig meer belangstel ling bestaan voor de toestand bij het Suez- kanaal. Wel heeft de beurs te New York aanvankelijk vrij scherp gereageerd op de spanningen (waarop overigens een belang rijk herstel is gevolgd), doch het publiek is minder internationaal ingesteld dan de beurs en interesseert zich nog altijd meer voor wat zich gaat afspelen te Chicago en San Francisco, dan voor wat er zal gebeu ren in de waterweg tussen de Rode- en de Middellandse Zee. Tal van politici en jour nalisten zijn uit Washington naar Chicago vertrokken. De volledigheid, waarmede kranten en televisie de conventies zullen verslaan is wel wat overdreven, omdat de uitslag vrij%vel vast staat, althans wat de verkiezing van de kandidaten voor het presidentschap betreft. Als Eisenhower ge zond blijft, wordt hij zonder twijfel de Republikeinse kandidaat en Stevenson heeft verreweg de beste kansen om de De mocratische pretendent te worden. Tijdens de crises over Korea en Indo china heeft president Eisenhower een kal merende invloed uitgeoefend. Hij heeft hetzelfde trachten te doen, toen de gemoe deren in Groot-Brittannië en Frankrijk in beroering kwamen na Nassers naasting van de Suezkanaal-maatschappij. Het ziet er naar uit, dat Washington in deze richting zal door werken, al zal men er tevens naar streven één lijn te trekken met de West- europese bondgenoten. Aan Indonesië is deze crisis niet ten goede gekomen. De reputatie van Indonesië heeft in Washington stellig geleden, toen bekend werd dat Indonesië zijn schulden aan Nederland niet zal voldoen. Tal van belangrijke bladen hebben terstond de actie van Nasser in verband gezien met de actie van president Sukarno: twee gevallen van eenzijdige opzegging van overeenkomsten, twee ondermijningen van internationaal vertrouwen en van internationale stabili teit. vinden, waar ieder min of meer tevreden mee kan zijn. Zelfs al vindt men die, dan is het nog mogelijk, dat op de eigenlijke conventie roet in het eten wordt gegooid, door iemand die aandringt op een ver scherping van de „plank" (paragraaf) in zake integratie op de scholen. In het alge meen acht men in het Democratische kamp een splitsing in de partij onwaarschijnlijk. Dat optimisme is hoofdzakelijk gegrond op de verwachting, dat Stevenson als over winnaar uit de strijd zal komen. Stevenson is voor het zuiden aanvaardbaar en het zuiden zal niet al te lastig zijn over het „platform", als het zeker is dat Stevenson de kandidaat van de partij wordt. Toch blijft dit een delicaat punt. Over de kandidaat voor het vice-presi- dentschap is men het nog niet eens. De gouverneur van de staat New York, Averell Harriman, zal voor die functie wel niet in aanmerking willen komen. Men denkt thans aan de 39-jarige rooms-katholieke senator Kennedy, zijn 45-jarige collega Humphrey, en aan de 55-jarige Symington, die minis ter van Luchtvaart is geweest. Symington is in het zuiden wellicht 't meest populair. Humphrey heeft het voordeel, dat de boe ren wier ontevredenheid hij weet uit te buiten in grote getale op hem zullen stemmen en Kennedy zou stemmen kunnen aanbrengen, omdat hij rooms-katholiek is. Tenslotte zou ook de 53-jarige senator Kefauver in aanmerking willen komen. Het is echter de vraag of er tussen Stevenson en Kefauver niet te veel oud zeer zit, om deze combinatie te doen slagen. In Chicago stellen de Democraten thans hun „platform" partijprogramma op. In een programma moet veelal een com promis bereikt worden tussen uiteenlopen de meningen in dezelfde partij. De grootste tegenstelling in de Democratische partij wordt veroorzaakt door de verschillende houding, die de Democraten uit het zuiden aannemen ten aanzien van de negerkwestie. In het noorden zijn de Democraten in het algemeen vooruitstrevend in dit opzicht, in het zuiden daarentegen uiterst conserva tief. De programma-commissie zal een zware taak hebben om een formulering te AHMEDABAD (Reuter/UP) De onge regeldheden naar aanleiding van het plan der Indiase regering om een tweetalige staat Bombay te vormen, hebben te Ahme- dabad sinds woensdag aan dertien per sonen het leven gekost. Vrijdag ontstonden ook relletjes in nabijgelegen plaatsen. In Kalol werden twee personen gedood, toen de politie het vuur op de demonstranten opende die haar met stenen bekogelde. De betogers hadden het vooral gemunt op de huizen van leiders der Congres-partij. De politie maakte ook gebruik van traangas. Er worden steeds meer versterkingen aan gevoerd, een avondklok is ingesteld en politie- en burgerwachteenheden patrouil leren voortdurend door de straten. Ahmedabad is de geboortestad van Ma- hatma Gandhi, de profeet van de geweld loosheid. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Minerva: „Desiree", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sissi", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: ..Davy Crockett", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Safari", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Vergeef mij", 18 jaar. 23.30 uur. Frans Hals": „Koning der manége", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Geef hem de ruimte", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „De fiere ver leider", 14 jaar, 7 en 9.15 u. Studio: „Phffft", 18 jaar, 7 en 9.1? uur. Frans Halsmuseum: 20.3022.30 uur, Bijzondere avondopenstel ling met kaarslicht en oude muziek. ZONDAG 12 AUGUSTUS Minerva: „Derisee". alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: 11 uur, „Het grote avontuur", alle leeft., „Sissi", alle leeft, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Davy Crocket", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Safari", 18 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. 11 uur: „Rose Marie", alle leeft., Frans Hals: „Koning der manége". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Geef hem de ruim*-*", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. P-'aee: 10.30 uur, „Sjors van de Rebellenclub". „Moeder wat een klap", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „De fiere verleider", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: 10.30 uur, Va kantieprogramma „Phffft", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zuiderkapel: 10.05 en 8 uur: dienst o. 1. v. Th. Dikkes, 8 uur: Jeugdsamenkomst. MAANDAG 13 AUGUSTUS Minerva: „Circussterren", alle leeft., 2.30 uv „Marguerite Gautier", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: 10.30 uur, Montagne's jeugd- variété. „Sissis", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 10.30 uur, Gezelschap Adrie van Oorschot. „Davy Crockett", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „S. fari", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Koning der manége", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De duivel van Oklahoma", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: 10.30 uur. „Sjors van de Rebellen club". „Moeder wat een klap", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „De fiere verleider", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: 10.30 uur, Vakantie programma. „Phffft", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Begijnhofkapel: 8 uur, Interkerkelijke asmenkomst. Zangdienst van 7.30 uur af.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5