Belg Rik van Looy won Ronde van Nederland, Schulte laatste etappe Nationale tenniskampioenschappen in Scheveningen begonnen 's Ochtends werd Wim van Est eerste in tijdrit naar Gennep Janbroers was te laat aan finish maar mag toch verder rijden Wies van Dongen trok zich na protest terug Eindklassement DINSDAG 14 AUGUSTUS 1956 5 Hoog gemiddelde De jongeren De tijdrit Amerikaans Olympisch Comité over amateurisme Egypte gaat niet naar de Olympische Spelen Antilopen versloeg de Wuppertaler Sportverein in de verlenging DE RONDE VAN EUROPA Brenda Fisher in recordtijd over Ontario-meer De zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer Ted Kroll officieus wereld kampioen Concurrenten van DWT thans bekend Pat Smythe naar Rotterdam Nieuw wereldrecord 20 km snelwandelen Koersen op Mereveld, Duindigt en Hilversum Cricket Draw tussen NCB-team en Free Foresters Softbal HHC na zege op WGA softbalkampioenen Hockey Dames-touringteam in Nieuw-Zeeland Sport in 't kort Bond van dienstweigeraars in West-Duitsland prognoses komen niet vaak uit, maar de voorspelling-, dat de rit in de Ronde van Nederland van Gennep naar Amsterdam een vlak verloop zou krijgen, is toch wel juist geweest. Met iedere pedaalslag kwam Ric van Looy dichter bij de overwinning, die hem niet meer betwist werd. Op de Bosbaan in Amsterdam ging echter Gerrit Schulte als eerste over de eindstreep, met 3 minuten 16 seconden voorsprong, bijeen gegaard in een ruim 30 km lange solorit, ingezet in Kreukelen. Het was een prestige overwinning van de bijna 41-jarige Bossenaar, die wilde laten zien dat hij ondanks zijn weinig opvallende rijden in deze Ronde van Nederland niet ten onrechte is ge kozen voor de wereldkampioenschappen in Kopenhagen. Het was het slot van een overigens verre van opwindende rit over 202 kilometer, waarvoor Van Dongen niet, maar de overige leden van Gerrit Voortings ploeg zijn gestart na de tijdrit. De Oranjetrui was onafgebroken in de kop van het gesloten peleton te vinden. De 36 overgebleven renners er zijn vorige week in Utrecht 64 gestart bekeken samen noord-Limburg en het heuvellandschap bij Nijmegen. Bij Arnhem moest de Duitser jlaue wegens een enkelbreuk uitvallen. Als een geheel reed men door Arnhem naar Otterloo en via de Grebbeberg in een trieste, koude regen naar het ravalidatie- centrum Aerdenburg te Doorn, Zeist en Bilthoven. Adrie Voorting stelde in een vier tal sprints (twee in Schaarsbergen, een in Ede en een in Doorn) zijn overigens niets opleverende tweede plaats in het militaire sprintklassement veilig. Wim van Est, die 's morgens door de tijdrit in het algemeen klassement was geklommen van de zesde naar de derde plaats en boven Gerrit Voorting, Vannitsen en Wim Rusman was ge komen, bewaakte deze drie zorgvuldig en zo bleef het gezelschap rustig rijden. Pas na 170 km, in Kreukelen, gebeurde er plotseling iets. In het scherm van zwarte truien, dat de groep aanvoerde, flitste in een oogwenk een lange figuur naar voren: Gerrit Schulte, die de hele week al had gemopperd dat Van Est en Voe ling hem „iet wilden laten gaan. Tien meter lag hu ineens voor. Hem zag zijn baas gaan en sprong hem na. Ook Henk van den Broek, de Utrechtenaar uit de Van Est-ploeg. Snel schreeuwde Schulte Hem een opdracht toe en de jonge Zuidlimburger liet zich af zakken, Van den Broek „meetrekkend Vannitsen waagde nog een kans met Carlesi aan zijn wiel, maar Schulte had eindelijk een voorsprong. Een verbeten trek op zijn gezicht getuigde er van dat hij zou slagen. Alle ergernis van de afgelopen ronde lag in deze vlucht opgesloten en met zijn gemakkelijke pedaalslag ging hij met een snelheid van 42 tot 44 km door de streek, die hij uit zijn jeugd goed kent: Loenersloot, Abcoude, Amstelveen, over brede straten, en smalle, slingerende grensweggetjes. Voortdurend groeide zijn voorsprong, dankzij het werk van zijn ploeggenoten aan de kop van het peloton. Terwijl speedboten huppelden over de Bosbaan, volbracht Schulte met al zijn op gekropte energie zijn prachtige solo. Ruim drie minuten voor het peloton bereikte hij in de regen de eindstreep. De sprint van de hoofdgroep werd gewonnen door Vannit sen, die Koblet, Pauw en Van Est achter zich liet, alsmede de oranje trui drager Van Looy. Daarna kon de huldiging van de winnaars in de diverse klass'ementen: Van Looy, Baroni en België A beginnen. De Ronde van Nederland heeft dus het eindpunt bereikt. Het geografische wel te verstaan, want sportief bezien was men al enkele dagen zo ver. Sinds Zandvoort was de beslissing gevallen. Allerlei factoren hebben van dat ogenblik af de cours ver lamd en in de volgerskaravaan is het afge lopen weekeinde veel gepraat over oor zaken, die met sport niets te maken heb ben, maar des te meer met de belangen van fabrieken en managers, die de be roepswielrennerij beheersen en de belang rijkste renners in de hand hebben. Van Looy, onaantastbaar winnaar van het persoonlijk klassement, behoort tot een fabriek en Wim van Est, Hugo Koblet en Fiorenzo Magni eveneens. Dit en de start gelegenheid in België, bij gebrek aan vol doende hiervan in ons land, nog gevoegd bij de naijver tussen de kopmannen van Nederlandse ploegen, is ruim voldoende geweest om de achtste ronde van Neder land te fnuiken. Hoe sterk de een of andere invloed deze wielerweek heeft beheerst, kan worden af geleid uit de overwinning van de Belgen in het ploegenklassement. Drie dagen lang heeft het drietal Van Looy, Vannitsen en Verplaetse zich op de eerste plaats in de ploegenrangschikking kunnen handhaven. Dat dit normaal is bij een ernstige concur rentie van grotere ploegen, kan moeilijk worden beweerd. Was deze Ronde van Nederland dan al leen maar een zakelijke aangelegenheid? Natuurlijk niet, want per slot van rekening is er stevig gereden, doorgaans met een gemiddelde van boven de 40 km per uur. XOK»CCCOOODCXXXXXXXXXXX)OCCO:OCOOC<XCOCCCCXX^OOOCOOCCCO Het eindklassement van de Ronde van Nederland luidt: 1. Van Looy (België A) 40.08.18; 2. Carlesi (Italië) 40.23.41; 3. Van Est (Ned. B) 40.25.20; 4. Gerrit Voorting (Ned. C) 40.26.22; 5. Vannitsen (België A) 40.28.03; 6. Rusman (Ned. A) 40.30.34; 7. Adrie Voorting (Ned. B) 40.33.49; 8. Schulte (Ned. A) 40.37.22; 9. Verhelst (Ned. C) 40.37.47; 10. Van der Lyke (N< d. A) 40.39.05; 11. Van der Eist (België B) 40.41.57; 12. De Feyter (België B) 40.42.14; 13. Rosselle (België B) 40.43.14; 14. Ko blet (Zwitserl.) 40.43.28; 15. Post (Ned. A) 40.43.30; 16. Verplaetse (België A) 40.45.26; 17. Magni (Italië) 40.46.27; 18. Van Grensven (Ned. C) 40.48.23; 19. Van 't Hof (Ned. C) 40.49.51; 20. Gielen (Bel gië B) 40.51.28; 21. Haan (Ned. A) 40.51.46; 22. Baroni (Italië) 40.54.17; 23. Pauw (Ned. B) 40.54.45; 23. De Valck (België B) 40.55.04; 25 Bergmans (Ned. A) 40.57.34; 26. Maas (Ned. B) 40.58.10; 27. Pankoke (Duitsl.) 40.58.34; 28. Junker- mann (Duitsl.) 40.59.42; 29. Baffi (Italië) 40.59.53; 30. Van der Broek (Ned. B) 41.03.10; 31. Backet (Duitsland) 41.07.20; 32. Kooyman (Ned. C) 41.09.51, 33. Mar tini (Italië) 41.12.19; 34. Becker (Duitsl.) 41.13.58; 35. Lurati (Zwitserl.) 41.19.39. Het eindploegenklassement luidt: 1. België A 120.18.00; 2. Nederland A 120.47.32; 3. Nederland C 121.20.29; 4. Bel gië B 121.26.19; 5. Italië 121.34.18; 6. Ne derland B 121.36.18; 7. Duitsland 122.39.04. Het eindklassement voor de militaire trui luidt: 1. Baroni (Italië) 77 pnt.; 2. Adrie Voorting (Ned. B) 52 pnt.; 3. Gijs Pauw (Ned. B) 36 pnt.; 4. Junkermann (Duitsl.) 30 pnt.; 5. Pankoke (Duitsland) 22 punten. En het is beslist onjuist te denken, dat Van Looy kunstmatig tot winnaar is ge bombardeerd. Deze 22-jarige Belg uit He renthals, die in de slotrit zijn vrouw in zijn auto achter zich wist, is een uitstekend renner. Willy Vannitsen, eerzuchtig, kan men gerust met hem op één hoogte stellen. Houden wij rekening met de 22 minuten, die hij verspeelde in een ballorige bui tijdens de rit naar Zandvoort, waarin De- rijke en Van Looy hem uit de oranje trui reden, dan kunnen wij hem tot de meest opmerkelijke deelnemers uitroepen. Een opvallende entree maakte de 19- jarige Carlesi, de Italiaan, die als invaller voor Pedroni naar Nederland kwam. Deze pupil van Magni heeft voortreffelijk ge reden en is zeker iemand om in zijn loop baan te volgen. Zijn tweede plaats in de tijdrit van gistermorgen was een grootse prestatie, duidend op klasse. De overige buitenlanders hebben niet kunnen impo neren, al leek het dat van de Duitsers Jun kermann, de 21-jarige Horst Backat, die de hele week al had gevlast op de tijdrit en vlak achter de grote mannen eindigde, en Becker, wel mogelijkheden hebben. De Ita lianen hebben zich na de eerste dag opval lend rustig gehouden, evenals de Zwitsers. Van de Nederlandse jongeren is de 21- jarige Zeeuw Van der Lijke de strijdlustig- ste geweest. In Rotterdam en in Venlo werd hem de premie toegekend. Hij, Wim Rusman en Verhelst hebben de meeste be vrediging geschonken, maar of zij het zwakke Nederlandse wielercorps op peil kunnen brengen, wagen wij toch te be twijfelen. Van de ouderen hebben wij de afgelopen dagen al herhaaldelijk kunnen vaststellen, dat zij hebben gefaald. Over de oorzaken zullen wij het hier verder niet hebben. Van de drie kopmannen is Gerrit Voorting het meest agressief geweest, zijn ploeg was ook het fraaist in de slag. Overigens is in deze Ronde van Neder land wel aangetoond, dat Nederland niet voldoende renners van kwaliteit heeft om met drie ploegen serieus mee te spelen in een dergelijke wedstrijd, nog terzijde ge laten „extra'-sportieve factoren. Wim van Est won 's ochtends de tijdrit over 42.3 km van Venlo naar Gennep over de drukke verkeersweg. Als tweede eindig de de 19-jarige Italiaan Guido Carlezi, die zijn eerste wedstrijd als prof rijdt en zijn klasse toonde door te eindigen voor Koblet, Gerrit Voorting, Schulte en Van Looy. De beste tijd werd niet voor Van Est afgedrukt, die was voor Wies van Dongen. Ook de Italiaan Martini bleef beneden de 54 minuten 6 sec. van Van Est, maar beide renners werden teruggezet. Van Dongen, omdat hij achter een paar Duitse vracht auto's had gestayerd. De weg was niet af gesloten voor het verkeer, zoals in Frank rijk, en daar Van Dongen geen begeleiden de motor had, kwam hij achter de wagens te rijden. Dit is geconstateerd door een aantal wedstrijd-commissarissen en dezen besloten na afloop Van Dongen de tijd te geven van de slechtste rijders. Van Dongen diende tegen deze beslissing een protest is, waarbij hij terecht aanvoer de dat hij de omstandigheden niet had ge schapen. „Moest ik dan in de remmen gaan hangen?" vroeg de verontwaardigde Van Dongen. „Ik kan er toch niets aan doen dat er mij een 25 wagens passeren, maar ze zien mij vanmiddag niet meer aan de start". Het Amerikaanse Olympisch Comité heeft officieel geprotesteerd tegen de nieu we bepaling van het Internationaal Olym pisch Comité, volgens welke de deelnemers aan de Olympische Spelen schriftelijk aan hun nationale Olympische comité's moeten bevestigen, dat zij niet alleen amateur zijn, maar dat zij het na de spelen ook blijven. De heer Bingham van het Amerikaans Olympisch Comité, die naar Melbourne is gereisd om de voorbereidingen voor de Spe len in ogenschouw te nemen, zei dat het Amerikaanse Olympisch team was gekozen voordat deze nieuwe bepaling door het IOC bekend was gemaakt. „Wij vinden deze be paling unfair" zei Bingham. „Beroepssport op zichzelf beschouwen wij niet als een on- oirbare wijze om in het levensonderhoud te voorzien. Wat wij wel veroordelen is", ver volgde hij, „het feit, wanneer een beroeps sportman tracht om als amateur aan de spe len deel te nemen". Egypte zal geen ploeg afvaardigen naar de Olympische Spelen in Melbourne. Dit besluit werd genomen in een bijeenkomst van de Hoge Raad voor de Bescherming van de Egyptische Jeugd gehouden onder presidium van de minister van Onderwijs Maj Kamal el din Hussein. Oorspronkelijk was bepaald dat Egypte een ploeg van ongeveer 100 atleten zou af vaardigen voor de deelneming aan de Olym pische wedstrijden. Tot nu toe is niet meegedeeld op welke gronden het besluit rust. Op het buitenveld van de Stadsdoelen in Haarlem speelde het eerste herenteam van Antilopen in een voor basketbal bij zonder geschikte temperatuur een vriend schappelijke wedstrijd tegen een team van de Wuppertaler Sportverein, welke ver eniging enige weken in ons land verblijft. Hoewel het einde van deze ontmoeting met gelijke stand kwam (46-46) en een verlenging van vijf minuten noodzakelijk bleek om het Haarlemse Antilopen alsnog een kleine 50-48 overwinning te brengen, viel het spel van de gasten bijzonder te gen. De ploeg van de Wuppertaler Sportver ein speelde zeer enthousiast en dikwijls hard basketbal, bleek over een betrekke lijk goed schot te beschikken, doch miste zeker de fijne technische kneepjes van het spel, wellicht met een enkele individuele uitzondering. Geheel anders was het met de Antilopen ploeg, want zonder nu reeds zo vroeg in het seizoen tot een hoogtepunt te komen, was vooral het combineren van de Haar lemmers in de basis opstelling dikwijls zeer aantrekkelijk en de kleine overwin ning was dan ook een verdiende beloning. De Antilopenploeg bleek aan de jeug dige Bob Bodegom een uitstekend schut ter rijk te zijn, want deze Antiloop scoorde liefst 27 punten voor zijn team. De nieuwe aanwinst Swierstra (ex. P.W., Amsterdam) bleek reeds aardig thuis in het Haarlemse millieu en samen met veteraan Jonker, die ondanks zijn afscheid de sport nog niet vaarwel kan zeggen, bezat Antilopen in deze spelers een prima verdediging. Nadat de wedstrijd gedurende vijftien minuten vrijwel gelijk opging (22-17) vroeg coach Kwakkestijn een time-out en ver wisselde vrijwel zijn gehele basisteam. Deze nieuwe ploeg kon de gasten echter niet op de knieën krijgen, zodat de rust nog slechts met een kleine 24-20 voor sprong van de Haarlemmers inging. Ook na de rust bleef deze stand vrijwel ongewijzigd (27-24), zodat na zes minuten spelen de basisploeg weer binnen de lijnen verscheen. Het gelukte dit team echter niet meer een grote voorsprong te ver overen, zodat met nog slechts vijf minuten te spelen een score 42-38 was bereikt. Dapper volhouden en stug doorzetten van de gasten werd echter beloond, zodat het einde kwam met een gelijke stand (46-46), zodat verlengd moest worden. In deze verlenging kon Bodegom reeds direct voor Antilopen scoren (48-46), doch een fel en spannend duel moest nog wor den uitgevochten om nog een kleine 50-48 overwinning te behalen. Op de Mets-banen in "cheveningen is een aanvang gemaakt met de wedstrijden om de nationale tennistitels. De ongunstige weers omstandigheden veroorzaakten soms wat oponthoud, maar over het algemeen is in de afwerking van het programma niet veel vertraging ontstaan. De uitslagen van de eerste dag luiden: Dames enkelspel: mej. Sauter sl. mevr. Van Marle 6—4, 6—4; mej. Van Buren sl. mevr. Koster 6—2, 6—2; mej. Tervoort sl. mej. Seven 7—5, 6—3; mej. Rinkel sl. mevr. Eerenvelt 4—6, 6—2, 8—6; mej. Wienese sl. mevr. Wachtel 6—1, 6—2; mej. Haanappel sl. mevr. Tuyl 6—4, 6—4; mewr. Thung sl. mevr. Te Boekhorst 6—1, 6—1; mevr. Roolker sl. mej. Ten Oever 62, 16, 62; mej. H. Ma'rinkelle sl. mej. H. Versteeg 7—5, 63; mej. J. Versteege sl. mej. Wilmink 63, 2—6, 6—3. Heren dubbelspel: Nieland en Van der Ree sl. Akkersdijk en Van Oort 75, 64. Bouwer en Marré sl. Gebr. Koerts 62, 63; W. Maris en Van de Weg sl. Loeb en Prins 64, 64; De Roy van Zuidewijn en Saar- berg sl. Beukers en Kuypers 62, 62; Fre- deriks en Kloesen sl. Bemminga en Westen berg 6—3, 64; Groen en Tervoort sl. Elf- fers en Stoop 6—2. 6—3: Biesheuvel en Do minions sl. Van Boeckholtz en Boender 6—4, 6—1. Dames dubbelspel: mevr. Kruyter en mej. Seven sl. mej. Van Cuyk en mej. Janssens 6—8, 64, 6—2; mevr. De Groot en mevr. Van Marle sl. mevr. Koster en mevr. Nug- teren 60, 6—3; mevr. Tuyt en mej. Verstee- Buchli heeft het dinsdagavond na de aankomst in Stuttgart druk gehad om de positie van zijn rijders in de Ronde van Europa te handhaven. Bij het bekend ma ken van de uitslag bleek dat men Van Steenselen, die als tiende was binnengeko men, niet had opgemerkt. Lang moest de Nederlandse ploegleider met de wedstrijd leiding praten alvorens zij door zijn bewij zen overtuigd waren dat zijn best geklas seerde man inderdaad was aangekomen, waarna Van Steenselen tenslotte toch de plaats kreeg toegewezen die hem toekwam. Maar daarmede was Buchli nog niet klaar. Er viel nog een puzzel voor hem op te los sen, want Janbroers was ruim vijf minuten na de sluiting in Stuttgart binnengekomen, waarmede hij de tijdslimiet van 15% had overschreden. Volgens de letter van de reglementen werd hij terecht door de com missarissen geëlimineerd voor de rest van de course, maar in de kleine Nederlandse kolonie vond men dat er redenen genoeg waren om voor Janbroers een uitzondering op de reglementen te bedingen. Deze renner had namelijk niet alleen maar pech met zijn fiets gehad, maar hij was ook de duipe van het feit dat de wagen van Buchli reeds in het begin van de etappe kuren vertoonde en hij hem dus niet snel genoeg kon helpen. Het parcours voerde ook deze dag weer over buitenge woon slechte wegen. De wagen van Buchli was hier niet langer tegen bestand en na ongeveer 35 km voor Neuhaus moest de Nederlandse ploegleider stoppen; ruim een kwartier kostte het hem voor de auto gerepareerd was en hij weer kon gaan zien hoe het met zijn jongens stond. Inmiddels had Janbroers een lekke band gekregen, terwijl ook zijn versnellingsapparaat niet in orde bleek te zijn. Eenzaam werkend aan zijn karretje, zo vond Buchli zijn pupil, toen hij eindelijk in zijn auto de tocht had kunnen voortzetten. De reparatie hield enige tijd op en daarna de achterstand wat goed te maken en Buch li zich naar voren spoedend om te zien hoe het met het andere drietal stond. Door stof en steenslag was het uitzicht niet meer den 5 meter. Van Steenselen, Stevens en Van Est ble ken bij een 20-tal renners te zitten en zon der al te veel moeite het tempo, ook op de twee cols van de tweede categorie, de Schurwald en de „Mur", te kunnen volgen. Door de slechte organisatie op Duits grond1- gebied sloeg deze groep een verkeerde weg in, waardoor de achterstand op de kop lopers groter werd. Maar in de afdaling sprongen Van Steenselen, Van Est en Ste vens weg en de Nederlanders slaagden erin bij de voor hen rijdende grotere groep ren ners, die vlak achter de koplopers lag aan sluiting te vinden. In de eindsprint in Stuttgart werd Van Steenselen tweede in deze groep achter de Italiaan Falaschi, terwijl Stevens derde werd. Van Est, slachtoffer van de slechte organisatie, eindigde als zesde in dit kleine peloton. De uitslag De uitslag van de 6- etappe, van Ulm naar Stuttgart over 117 km., luidde: 1. Tognaccini (Italië) 2 uur 48 min. 38 sec.: 2. Ferlenghi (Italië) z, t.; 3. Vermaolen (België) z. t.; 4. Rorbach (Frankrijk) z. t.; 5. Denijs (België) z. t.; 10. Van Steenselen (Nederland) 2.51.27; 11. Stevens (Nederland) z. t.; 14. Piet van Est (Nederland) z. t. Het algemeen klassement luidt: 1. Rivièra (Frankrijk) 29.50.51; 2. Rorbach (Frankrijk) 29.54.02; 3. Christian (Oostenrijk) 29.55.44; 4. Fallarini (Italië) 29.55.59; 5. Ferlenghi (Italië) 29.56.54; 7. Van Steenselen (Neder land) 29.58.92; 12. Stevens (Nederland) 30.08.29; 20. Piet van Est (Nederlnad) 30.19.40; 35. Janbroers (Nederland) 30.54.36. Het ploegenklassement van de 6e etappe luidt: 1. België 8.25.54; 2. Italië 8.28.43; 3. Oostenrijk 8.28.43; 4. Frankrijk 8.31.32; 5. Nederland 8.34.21. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 89.11.33; 2. Italië 89.18.56; 3. Oos- gingen beiden verder. Janbroers trachtend tenrijk 89.41.08; 4. Nederland 89.59.57, ge sl. mej. Wienex en mej. Wilmink 06, 6—4, 64. Gemengd dubbelspel: mej. F. Marinkelle en H. Biesheuvel sl. mej. Van Grinsven en Van Gasselt 61, 62. Heren enkelspel: Beukers sl. Stradmeijer 86, 86; Dominicus sl. Akkersdijk 6—0, 8—6; Klinkspoor sl. Nieland 6—2, 63; Ter voort sl. Vintges 6—1, 64; Adama van Scheltema sl. Biesheuvel 36, 64, 61; Hendriks sl.-Krull 3—6, 6—2, 7—5; Veke- mans sl. Horsman 62, 6—2; Taminiau sl. Saarberg 62, 62; Van Boeckholtz sl. Hekenkamp 60, 64; Breukink sl. Loeb 6—3, 46, 6—3; Kuypers sl. Van de Noor- daa 46, 6—3, 64; W. Maris sl. Van Oort 62, 63; Crijns sl. Prins 6—2, 7—5; De Roy van Zuidewijn sl. Elffers 64, 86; Kloesen sl. Pieters 61, 60; F. Koerts sl. Van de Ree 62, 46, 97; A. Maris sl. Bouwer 63, 63; Bitter sl. Frederikse 61, 64; Beek sl. Witteman 46, 64, 63: Marré sl. Groeneveld 57, 61, 62; J. Koerts sL Groen 64, 86. De 28-jarige Britse zwemster Brenda Fisher heeft het 51% km. brede Ontario- meer overgezwommen in 18 uur 51 min. Brenda Fisher bleef bij deze prestatie 2 uur en vijf minuten binnen de recordtijd van Marilyn Beel, de eerste die ooit dit meer is overgezwommen. Meer dan 300 toeschouwers juichten in Niagara aan het meer de zwemster toe, toen zij in de nacht van zondag op maandag start te voor de monstertocht naar Ontario. Het vorig jaar had zij na ruim 37 km. de strijd moeten staken wegens een felle wind, maar deze keer was zij vast van plan de overkant te halen en dat bovendien in recordtijd. Twee mannelijke collega's wilden het even eens wagen, maar zij moesten de strijd op geven toen zij nog maar tweederde van de tocht hadden afgelegd. Een zakenman uit Toronto was zo enthou siast over de prestatie van het blonde Engelse meisje, dat hij, toen zij nog bijna 3 km. uit de kust van Toronto verwijderd was, een bedrag van 1000 dollars (ongeveer f3800) uitloofde, ook al zou zij op de reste rende kilometers falen. Maandag zijn de zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer voortgezet. De uitslagen ludine: Valkenklasse: 1. „Spul", H. Kirkenier; 2. „Boltny", Rolf van der Baumen. 16 m.2 streepklasse: 1. „Margot", Van Endstra; 2. „Yell for Bell Air", J. Schiet. 16 m.2 puntenklasse: 1. „Overdam", H. de Hong. Pampusklasse: 1. „Boemerang". N. N. van der Stadt; 2. „De Coevorde", Hissink. Olympiajollenklasse A: 1. „Hip Haan", J. Buurman; 2. „Mars", J. Zwaan. 12 voetsjollenklasse A: 1. „N. N.", G. de Vries-Lentsch; 2. „Duvel", Van Boekum. Jeugdklasse: 1. „Andi", C. van Schie. 12 m.2 klasse A: 1. „Rakker", B. van Wijk; 2 „Kreynsen", J. Menelink. Vrr'midsklasse: 1. ..Dauntless', Korswa- gen; 2. -„Tip-top", H. Prins. Drakenklasse: 1 „Vagans Semper", C. Groot; 2. „Joy", J. Bier. De Amerikaan Ted Kroll heeft het Tam O' Shanter golftournooi, dat als offcieus wereldkampioenschap voor professionals geldt, gewonnen, met een totaal van 273 holes. De eerste prijs bedroeg 178.000 gulden. Zijn landgenoot Fred Hawkins werd tweede met 276 holes en een prijs van 35.000 gulden. De Argentijn Roberto de Vicenzo eindigde als derde met 277 holes, voor -elke prestatie hij met 17.000 gulden werd beloond. Het hierboven afgebeelde Amerikaanse hef schroef vliegtuig heeft een nieuw, zij het onofficieel snelheidsrecord voor helikopsters gevestigd. Het vloog 200 mijl per uur en tot nog toe was men niet verder gekomen dan 160 mijl. Het toestel stijgt en daalt verticaal met behulp van de helikopter-rotor en maakt in horizontale vlucht gebruik van een drukschroef achter aan de romp. Voor de halve promotiecompetitie, die DWT moet spelen voor een plaats in de eerste klasse dames, zijn nu ook de twee andere kandidaten bekend en wel ZCG uit Groningen en DVZ uit Den Haag. In verband met de verre reizen, hetgeen moeilijkheden met het vaststellen van thuiswedstrijden medebrengt, wordt overleg gepleegd om de wedstrijden in andere plaatsen te spelen. Engeland heeft de volgende, zeer sterke equipe ingeschreven voor het CHIO in Rot terdam, dat van 29 augustus tot en met 2 sep tember wordt gehouden: mej. Pat Smythe met Flanagan en Prince Hall, mej. Dawn Palethorpe met Earlsrath Rambler en Holy well Surprise. Alan Oliver met Red Admiral en John Gilpin, Tom Barnes met Sudden en Gala Queen. - Tijdens de Olympische selectiewedstrijden in Moskóu heeft de Russische atleet Michael Lawrow een nieuw wereldrecord gevestigd op de 20 km. snelwandelen, door een tijd te noteren van 1 uur 27 min. 58.2 sec. Het officiële record stond op naam van zijn land genoot V. Golubnichi' met 1.30.2.8 sinds 2 oktober van het vorige jaar. Dit record werd sindsdien enkele maken verbeterd, het laatst door de Oost-Duitser Siegfried Eefanezik, die op 3 augustus j.l. een tijd liet afdrukken van 1.29.14.8. Deze prestatie was echter nog niet erkend. Uitslagen van de gehouden draverijen op Mereveld. Almelo-prys (2140 m.): 1. Utopie 1.33.2; 2. Urban Hollandia 1.31.7. W. f5,90, PI. f 1,50, f 1,20, f 1,10, Gek. f7,10, Cov. f4,40. Ambt Vollenhove-prijs (1200 m.): 1. Vau- rien 1.34; 2. Vanadis 1.39.3. W. f 15,10, PI. f 1,80, f 1,20, f 1,30, Gek. f 3 Cov. f2,50. Grote fokkersprüs (222 m.): 1. Theo Mes- sidor 1.24.5; 2. Tabor 1.24.8. W. f.3,—, PI. f 2 .30, f 2,—, f 4,30, Gek. f 6,40, Cov. f 4,—. Bathmen-prijs (2200 m.): 1. en 2. (dead heat) Peter Hanover 1.28.6 en The Lady Bond 1.29.5. PI. f9,40, Gek. f 11,50/7,40, Cov. f 7,10/4,10. Mereveld's mijnrecord-prijs (16.10 m.): Ie heat: 1. Double Six M 1.19.9; 2. O Nelly Zora 1.21.3. W. f4.80, PI. f2.—, f3,60, f 1,89, Gek. f 17,30, Cov. f 11,50. Mereveld's mijlrecordprijs: 2e heat: 1. O Marijke 1.20.2. O Nelly Zora 1.21.2. W. f 2.70, PI. f 1,40, f 2,—, f 1,60, Gek. f 14,80, Cov. f5,60. Mereveld's mijlrecordijprijs. Definitieve uitslag: 1. O Nelly Zora 4.21.7; 2. Qui Hol landia G 4.21.9: 3. O Marijke 4.22.5. Borne-prijs (2200 m.): 1. Raleigh Harvester 1.27.8; 2. Pauline 1.31. W. f 17.20. PI. f6,10, f9.60, f 13,30, Gek. f8,50, cov. f24.40. Dalfsen-prijs (3100 m.): 1. Olympia B 1.25.5; 2. Norton Williams 1.24. W. f34,60, PI. f3,80, f2,40, f 1,90, Gek. f 14,60, Cov. f7,20. Totalisator-omzet f 137.752. In Hilversum Uitslagen van de op zaterdag 11 augustus 1956 gehouden draverijen in Hilversum (avondmeeting). Bahrenfeld-prijs (1960 m.) 1. Unaniem 1.38.4; 2. Uferlooper S 1.40.5. W. f3,40, PI. f 1,20, f 1,10, Gek. f3,—, Cov f2,60. Farmsen-prijs (1900 m.): Ie serie: 1. Od- ditty 1.31.1; 2. Rita Rosa 1.32.6. W. f 17,10, PI. f2,40, f3,60, f 16,60, Gek. f56,10, Cov. f 13,20. Farmense-prijs (1900 m.) 2e serie: 1. Trudy Hanover 1.32.2; 2. Ralph Erebus 1.33.2. W. f4,90, PI. f2,20, f2,—, f2,—, Gek. f7,70, Cov. f5,40. Farmsen-prjjs (1900 m.): finale: 1. Ralph Erebus 1.31.3: 2. Trudy Hanover 1.30.4. W. f4.30, PI. f2,10, f 1,30, f2,10, Gek. f6,60 Cov. f4,90 Gelsenkirchen-prijs (2360 m.): 1. Raffles 1.34.5; 2. iSetze 1.33.8. W. f5,60, PI. f2,50, f2,30, f3.—, Gek. f7,20, Cov. f6,30. Rechklingliausen-prijs (1960 m.): 1. Ria Kitty 1.29.2; 2. M. Myrtilus 1.30.3. W. f3—, PI. f 1.40, f2,40, f 1.40. Gek. f8,30, Cov. f 10,50. Dinslaken-prijs (2360 m.) 1. Peter Specher 1.27.4: 2. Quite Heny 1.27.5. W. f 1,70. PI. f 1.50, f 6,30, f 2,80, Gek. f 12,80, Cov. f20,30. Totalisator-omzet: f66.951,50. Op Duindigt Uitslagen van de op zondag gehouden ren nen op Duindigt. Adonis-prijs (1100 m.): 1. Centurion 1.21.1; 2. Col d' or 3 lengsten. W f2,20, f 1,60: Gek. f2,—, Cov. f2,10. Stormvorel-prijs (2100 m.): 1. Felix 2.19.5; 2. Sans Valeur. W. f7,60, PI. f 1,20, f 1,10, Gek. f 19,30, Cov. f3,50. De hoefslag wisselbeker-prijs (2000 m.): 1. By Accident 2.18.3; 2. Beltima, hoofdlengte. W. f2,70, PI. f 1,50. f 1,40, Gek. f6,30, Cov. f2,30. Stormvogelprijs (2100 m.): 1. Mangala 2.20.3; 2. Dream star. W. f2.40, PI. f 1,50, f2,30, Gek. f 14,20, Cov. f 3,50. Armida-prijs (1800 m.): 1. Thoe Phoenix Star 1.58.3: 2. Troubadour. W. f4,20, PI. f 1,20, f 1,20, Gek. f2,60, Cov. f3,10. Armida-prijs (1800 m.): 1. Ringwood 1.59.2; 2. Hidalgo. W. f 1.30, PI. f 1,20, f 1,80, Gek. f3,60, Cov. f2,70. Totalisatoromzet f 14.799. De eerste eendaagse wedstrijd tussen een NCB-elftal en de Free Foresters, gespeeld op het VRA-terrein in Amstelveen, is ge ëindigd in een draw. De Engelsen batten het eerst, en tussen de regen door scoorden zij 135 runs voor het verlies van zes wickets. Hierna mochten de Nederlanders het pro beren, maar het duurde slechts drie overs. Toen was de regen opnieuw spelbreker. Men stopte om vijf uur om na enig wachten de wedstrijd geheel als geëindigd te beschou wen. Zeer jammer voor deze eerste ontmoe ting in Amstelveen. De battingcijfers van de Engelsen waren: Nunn 25, Roud 52, Gordon 11, Mackensie 13, Jackson 13, Newman 8 n.o. en Horden 4 n.o. De Nederlandse bowlingcijfers waren: Bosman (Quick Den Haag) 1 voor 43, Van den Bosch (HCC) 1 voor 25, Madsen (VOC) 1 voor 38, Rishworth (HBS) 1 voor 15 en Van der Most (HCC) 2 voor 10. De Nederlandse bat tingcijfers waren Van der Most 2 n.o. en Rishworth 0 n.o. Eindelijk is de beslissing in de eerste klas se van de Nederlandse Dames Softbal Bond dan gevallen ten gunste van het HHC-team. Nadat de wedstrijd WGA tegen HHC reeds enkele keren door slechte weersomstandig heden moest worden uitgesteld, slaagde HHC er in een 102 overwinning te beha len, waardoor de HHC-ploeg onbereikbaar werd voor concurrent Schoten. Door deze fraaie overwinning behaalde HHC wederom de kampioenstitel, nadat nadat HCK de kampioenen verleden jaar op onverwachte en verrassende wijze had ont troond. Zonder twijfel is ook nu weer de nationale titel terecht gekomen bij het sterk ste team. Met deze beslissing is de softbalcompetitie 1956 thans reeds vrijwel ten einde, want in bijna- alle klassen zijn de kampioenen en degradatie-kandidaten nu bekend. WGA zal het volgende seizoen weer in de tweede klas se moeten uitkomen, terwijl Rooswijk (Be verwijk) en OWO uit Amsterdam van de uitbreiding der eerste klasse profiteren en het volgende seizoen beiden in de hoogste klasse zullen uitkomen. De uitslagen waren» de afgelopen week: TIW—TYBB 2 2—1; EHS—HCK 5 2—7; EDO TIW 9—5; DIO 2—EHS 2 8—12; RCH 3— THB 2 8—1. Het Nederlandse dameshockey touringteam speelde Gisborne in Nieuw Zeeland een vriendschappelijke wedstrijd tegen Poverty Bay. De ontmoeting eindigde in gelijk spel 1—1. Voor Nederland scoorde mej. Wentholt. KANAALRACE. De start voor de Ka naalrace is, in verband met de storm boven het Kanaal, andermaal 24 uur uitgesteld. HECHT. De Engelse bokspromotor Alex Griffith heeft medegedeeld, dat het nog lang niet zeker is dat de wedstrijd tus sen de Europese kampioen halfzwaargewicht Gerhard Hecht en Randolph Turpin in sep tember zal doorgaan. Volgens Griffith zou Hecht een te hoog bedrag vragen voor dit gevecht, nl. 5000 pond sterling (ongeveer f50.000). DE WATERPOLOCOMPETITIE. DWT 3 is uitgeschakeld voor verder spelen van pro motie-wedstrijden voor een plaats in de reserve eerste klasse dames. De uitwed strijd tegen Neptunus 2 in Amersfoort werd verloren met zesnul en DWT 3 moest op eigen terrein met tweeeen het onderspit delven. (Van onze correspondent in Bonn) Sedert het vaststaat, dat in West-Duits- land de algemene militaire dienstplicht wordt ingevoerd, hebben de tegenstanders van het militarisme zich in een bond voor toekomstige dientstweigeraars verenigd. Op het centrale bureau van de bond in Keu len komen elke dag tussen de 25 tot 30 brieven binnen van Duitsers, die lid wil len worden en niet van plan zijn onder de wapens te gaan. De meesten behoren tot de jaargangen 1937 en 1938, die het eerst om geroepen zullen worden. Men heeft uitge rekend, dat zich, wanneer dit zo doorgaat, ongeveer 7000 jongemannen per jaar zul len aanmelden. Zij, die weigeren wapens te hanteren, moeten daarvoor grondige redenen kunnen aanvoeren. De bond wil consultatie-bu reaus oprichten. De eerste vier, in Hann over, Dortmundt, Keulen en Frankfort aan de Main, zullen op 1 september ge opend worden. Andere bureaus komen in Bremen, Bonn, Dusseldorp en Essen. Het bureau in Keulen aan de Hohenzollern- ring wordt tegenover een gebouw van het nieuwe Westduitse leger gevestigd. In de bureaus kan men advocaten, predikanten, geestelijken en vakbondsfunctionarissen raadplegen. Consult wordt kosteloos ver strekt, maar men zal brochures verkopen, die een mark kosten.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7