Rouw over Marcinelle Leidenaar liet bij liften zijn gestolen auto stoppen Ouden van dagen zijn tegen vervroegde huurverhoging 6 Ruslan Abdulgani miste bijna vliegtuig naar Londen Acht doden tijdens zwaar weer boven Zwitserland Subsidie aan Arnhemse Toneelschool en „Forum" Conflict over landingen op Malta snel bijgelegd Heroet-leider Beigin pleit voor actie tegen Nasser Brits jacht op Cyprus met tijdbom tot zinken gebracht Duitse vissersboot vergaan bij Doggersbank; aan boord negentien man Congres over amateur- en beroepskunstenaar Bezwaarschrift tegen de „Rijswijk"-concessie Indonesisch Volkscongres telegrafeert de Algerijnen Jan ter Laan ten grave gedragen Sjepilov met vijftig man naar Londen vertrokken Syrië legt beslag op tien Britse tankauto's Fransen in valstrik van rebellen gelopen Scheepvaart DINSDAG 14 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het comité ter behartiging van de be langen van ouden van dagen heeft een adres gericht aan de informateur, prof. Lieftinck, aan dr. Drees en aan de leiders der Kamerfracties der verschillende poli tieke partijen. In dit adres spreekt het comité zijn grote bezorgdheid uit over het voornemen de 25 percent huurverhoging niet op 1 juli 1957, doch reeds op 1 januari 1957 te doen ingaan. Dit voornemen, aldus het adres, heeft bij de betrokkenen tot een grote verslagenheid geleid, omdat de ouden van dagen, die door zware en lange arbeid de grondslagen gelegd hebben, waarop de thans levende generatie aan de zo gestegen welvaart van land en volk kan voortbouwen, aan hun lang gekoesterde hoop om met 1 januari 1957 door verhoging van inkomen hun positie te verbeteren de bodem ingeslagen zien. Hun gerechtvaardigde hoop, om eindelijk door de invoering van het ouderdomspen sioen in staat gesteld te worden in hun be narde positie enige verbetering te bren gen, wordt, aldus het adres, teniet gedaan door de voorgenomen huurverhoging van 25 percent. Daarbij komt, zo wordt verder in het adres gezegd, dat bij de stijging der kosten voor het levensonderhoud, de als compensatie voor de op 1 september 1955 ingegane huurverhoging van 5 percent ver vallen omzetbelasting op suiker en textiel op 1 januari 1957 ook weer in werking treedt, waardoor voor deze artikelen prijs verhoging niet kan uitblijven. Wordt nu de huurverhoging met zes maanden vervroegd, dan betekent dit vol gens het comité, dat bij een huur van f 8. per week een schade aan inkomsten be rokkend wordt van f 52.waardoor de thans op een bestaansminimum levenden Militaire politie wilde hem vragen stellen over een corruptiegeval DJAKARTA (United Press). - Het Dja- kartase blad „Indonesia Raya" bericht, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Abdulgani op het nippertje aan arrestatie ontsnapt is. De militaire politie had de minister slechts weinige uren voordat deze als hoofd van de Indo nesische delegatie naar de Suez-conferen- tie iri Londen zou vertrekken willen arres teren wegens een corruptieschandaal, waarbij leidende regeringsfunctionarissen betrokken zouden zijn. Volgens „Indonesia Raya" ontliep Ab dulgani aan arrestatie doordat premier dr. Ali Sastroamidjojo en de stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasu- tion, zich in het holst van de nacht naar de woning van de minister spoedden en gelastten, dat het-arrestatiebevel ingetrok ken moest worden. Volgens het blad was het arrestatiebevel uitgevaardigd door kolonel Kawilarang, bevelhebber van de Siliwangi-divisie in West-Java. Kawilarang heeft plechtig ge zworen met alle hem ter beschikking staande middelen tegen de corruptie in re- reringskringen te zullen strijden. Volgens Indonesia Raya" is het zeer wel moge lijk, dat Abdulgani na zijn terugkeer uit Londen gearresteerd zal worden. Het blad bericht vernomen te hebben, dat de onderdirecteur van de staatsdruk kerij, Lie Hok Tay, die zich in hechtenis bevindt, tegenover de politie bekend zou hebben, dat Abdulgani steekpenningen had aangenomen. Lie werd kortgeleden ont voerd en daarna aan de politie overgele verd, tegenover wie hij bekende functio narissen omgekocht te hebben. Arrestaties Volgens „Indonesia Raya" heeft de militaire politie wel de voormalige minis ter van Voorlichting, Sjamsoeddin Soetan Makmoer, en de directeur van de staats drukkerij, Piet de Queljoe, gearresteerd. Makboer, die deel heeft uitgemaakt van het interim-kabinet van Harahap, is naar Bandung overgebracht. De Queljoe zou in Djakarta in hechtenis zitten. „Indonesia Raya" zegt binnenkort de arrestatie van meer hooggeplaatste rege ringsfunctionarissen door het leger te ver wachten. Deze arrestaties, welke in ver band zouden staan met curruptieschanda- len, kunnen volgens „Indonesia Raya" het huidige kabinet in gevaar brengen. Premier Ali Sastroamidjojo voerde van daag met president Sukarno in het Mer- dekapaleis besprekingen over de poging tot het arresteren van minister Abdoelgani door het leger. Later werd de procureur- generaal Suprapto geroepen voor bespre kingen met het kabinet. Suprapto deelde aan de pers mede: „De kwestie zal door het leger aan mijn dienst worden overge dragen." Hij voegde daaraan toe, dat er tegen een minister, die nog in functie is, geen juridische maatregelen worden geno men. De Indonesische hoofdstad was vanoch tend met stomheid geslagen door de berich ten in de Djakartase ochtendbladen, die onder zware koppen het nieuws brachten. Volgens „Indonesia Raya" had minister president Ali Sastroamidjojo tranen in zijn ogen, toen hij met generaal-majoor Nasu- tion de militaire politie, die zondagnacht Ruslan in zijn woning vilde ondervragen, smeekte „aan het prestige van de staat te denken". Volgens Indonesia Raya zou de anderhalf miljoen rupiahs, die Ruslan zou hebben ontvangen van Lie Hok Tay, afkomstig zijn van de drukkosten van stembiljetten voor de algemene verkiezingen van het vorige jaar. Het blad dringt er bij de regering op aan minister Ruslan uit Londen terug te roepen „om het gezicht van Indonesië op de conferentie te redden." ZURICH (Un. Press) Tijdens het af gelopen weekeinde heeft er boven een groot deel van Zwitserland zwaar nood weer geheerst, tengevolge waarvan acht mensen om het leven zijn gekomen en voor naar schatting twee miljoen Zwitserse francs schade is aangericht. Drie vrouwen en twee kinderen werden door de bliksem gedood; drie mannen, die met hun zeilboot naar de oever van het meer van Constanz voeren om beschutting te zoeken tegen het noodweer, sloegen met hun boot om en verdronken.Tenminste vijf huizen en schu ren brandden tot de grond toe af; door hagelstormen werd ernstige schade aan de oogst toegebracht. niet in staat zullen zijn de hoog nodige aanvulling van kleding en dergelijke tot stand te brengen. In zijn adres acht het comité de moti vering, dat een vermindering van inkom sten voor de ouden van dagen met 1 januari beter te dragen is dan met 1 juli niet juist. Een vermindering van inkomen is in de zo mer beter te dragen dan in het hartje van de winter, wanneer een groot deel van het kleine inkomen besteed moet worden voor de thans zo dure brandstof. Het comité verzoekt vrijstelling van de huurverhoging voor huurders boven 65 jaar met een lager inkomen dan f 35 per week of f 60 per week voor een gezin van twee personen. De gemeenteraad van Arnhem heeft zich maandagmiddag langdurig beraden over het voorstel om een subsidie van vijftig duizend gulden te verstrekken aan de stichting Arnhemse Toneelschool en het verstrekken van een voorschot van twee endertigduizend gulden in de aanloop kosten en die van de eerste inrichting der school. Ondanks oppositie van diverse kanten werd het voorstel met ruime meer derheid aangenomen. Tevens keurde de raad nog goed het verlenen van een subsi die van zevenduizend gulden aan het te Enschedé gevestigde operagezelschap „Fo rum" en werd mét drieëntwintig tegen acht stemmen het oprichten en instandhouden van een protestants-christelijke uitgebreide technische school in Arnhem, die een streekschool wordt, nodig geoordeeld. IMIir1' f «ai Drie Italianen, twee Belgen en een Pool zijn maandagochtend in het massagraf bij de mijn Bois du Casier" te Marcinelle ter aarde besteld. Een beeld van de kerkelijke plechtigheid die aan de begrafenis voorafging. Soldaten van het Belgische leger vullen zandzakken om daarmee het vuur in de mijn van Marcinelle zoveel mogelijk de pas af te snijden. VALETTA (Reuter). Het Britse vlieg- dekschip „Bulwark" is maandag met straal jagers in de grote haven van Malta aange komen met versterkingen voor de Britse strijdkrachten in het Middellandse Zeege bied. In een ander deel van Malta zijn de voorbereidingen aan de gang voor de ont vangst van de eerste vliegboten met vrou wen en kinderen uit de zone van het Suezkanaal. Moeilijkheden die.in het weekeinde we gens deze landingen bij het eiland tussen gouverneur Sir Robert Laycock en premier Dom Mintoff gerezen waren, zijn bijgelegd. Zaterdag had een Britse centrale voor ra diodistributie een waarschuwing aan vis sers met het oog op de landingen der vlieg boten omgeroepen. Premier Mintoff liet de centrale sluiten, omdat zij weigerde een bekenmaking van hem waarbij die waar schuwing ingetrokken werd, om te roepen. Mintoff was ontstemd over het feit, dat de waarschuwing door de Britten was uit gegeven zonder dat hij, als premier, er in gekend was. Op bevel van Mintoff waren zondag bijna alle kabelverbindingen van de distributiecentrale met de verschillende delen van Malta doorgesneden. Reparatie van de lijnen zal een dag of tien in beslag nemen. Een vertegenwoordiger van de radio distributie-maatschappij op Malta had een protest bij de rechtbank ingediend, waarin de ministers van Justitie en Openbare Werken verantwoordelijk werden gesteld voor de schade, die de maatschappij zou kunnen lijden door het optreden van pre mier Mintoff. TEL AVIV (Reuter) Menahim Beigin, de leider der rechtse Israëlische oppositie partij Heroet, heeft op een bijeenkomst op een plein van Tel Aviv, die door verschei dene duizenden personen werd bijgewoond, verklaard dat voor Israel de tijd is aange broken om „de Egyptische vijand een slag toe te brengen". „Het bestaan van Israel staat op het spel in het geschil om het Suez-kanaal. Indien Nasser er in slaagt dit vraagstuk volgens zijn inzichten op te lossen, zal zijn volgende stap het ontkete nen van een vernietigingsoorlog tegen Is rael zijn", aldus Beigin. Hij drong er bij de legering op aan dat Israel zou aanbieden te helpen bij het vernietigen van president Nasser en zijn bewind, „waartegen thans het halve mensdom gekant is". Beigin oefende critiek op de „werkloos heid" der Israëlische regering. Hij besloot: „Laten de duizenden hier aanwezige Is raëliërs boodschappen naar Parijs, Londen, Washington, Den Haag, Brussel en andere hoofdsteden zenden, waarin tot uiting wordt gebracht dat Israel bereid is zich aan de zijde der betrokken landen te scha ren, om de Egyptische vijand een slag toe te brengen". NICOSIA (AFP-UP) Cyprische ver zetslieden hebben maandag op de rede van Cyrene een Brits jacht door middel van een tijdbom tot zinken gebracht. De bom was aan de kiel aangebracht. Niemand werd bij de ontploffing gewond. Het jacht werd in 1936 in Amsterdam gebouwd. Eigenaar is de commandant van de garde van gouverneur Sir John Harding. De algemene staking van vier dagen, uit protest tegen de terechtstelling van drie verzetslieden, is maandag geëindigd. Het vliegdekschip „Ocean" is maandag met kanonniers, genie- en verbindings troepen in Limassol op Cyprus aange komen. Zaterdag arriveerde de „Theseus" met de zestiende, onafhankelijke parachu tistenbrigade de „rode duivels" in Famagusta. De regering van Cyprus heeft een voor schrift uitgevaardigd, waardoor het ver boden is namen te noemen van dode of gewonde Britse militairen en regerings ambtenaren op Cyprus. Bijzonderheden over doden en gewonden zullen vieren twintig uur na elk incident worden vrij gegeven. De Duitse vissersboot „Niedersachsen" heeft dinsdagmorgen radiografisch gemeld dat men kisten, vaten en een reddingsboei heeft aangetroffen van een andere Duitse vissersboot, de „Adolf". Reeds tijdens de storm van maandagavond had men be richten opgevangen dat de „Adolf" (146 ton) in zinkende toestand verkeerde bij de Doggersbank op 160 kilometer van de Schotse haven Montrose. Tenminste negen schepen nemen aan het opsporingswerk naar de „Adolf" deel. De piloot, die van zijn vliegtuig uit de drijvendewrakstuk ken had opgemerkt, had geen overleven den gesignaleerd. De „Adolf" zou negen tien opvarenden hebben. Volgens latere berichten uit Montrose zouden er toch enkele overlevenden :.ijn opgepikt. In Alkmaar op 7 en 8 september Het Nationaal Overleg voor Geweste lijke Cultuur houdt op 7 en 8 september te Alkmaar een congres, waarop de ver houding tussen amateur- en beroepskuns tenaar zal worden behandeld. Tijdens vorige congressen is onder meer aandacht gewijd aan „Cultuur en gemeenschap", (Arnhem 1953), „Volksdans en volkszang" (Leeuwarden 1954) en „Amateurtoneel" ('s Hertogenbosch 1955). Op dit congres zullen inleiders zijn prof. dr. L. J. van Hoik, die een beschouwing zal geven over het standpunt van de amateur, en de heer J. Kassies, directeur van de Nederlandse Federatie van Beroepskunstenaars. Beiden zullen spereken op vrijdag 7 september Ter gelegenheid van het congres zal voorts een tentoonstelling worden inge richt van schilderijen en grafiek van „Het gewestelijk landschap", die vrijdagmor gens te 11.30 uur door de burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema zal wor den geopend. De middagbijeenkomst zal worden gehouden in de grote zaal van de „Harmonie" te Alkmaar, 's Avonds wordt in de Grote Kerk door de Alkmaarse oratoriumvereniging en het Noordhollands Philharmonisch Orkest een Mozartconcert gegeven. Op zaterdagmorgen te ongeveer 13.00 uur zal het congres worden gesloten. Een veertigjarige verkoopsleider uit Lei den, wiens auto maandagavond laat tijdens bezoek aan een café aan de Raaks ver dwenen was, heeft omstreeks halftwee niet alleen een geslaagde liftpoging onder nomen, maar meegewerkt aan de aanhou ding van een dertigjarige Haarlemse machinist, die in zijn wagen reed. De auto, die op zijn verzoek stopte, was namelijk zijn eigen voertuig, dat hij kort tevoren vermist had. De Leidenaar had de auto niet gesloten en evenmin het contactsleuteltje meegeno men, toen hij zich naar een café op de Raaks begaf. Tegen twaalven wilde hij huiswaarts keren en het bleek hem, dat de wagen verdwenen was. De verkoopslei der begaf zich naar het bureau van politie aan de Smedestraat en deed aangifte van Het college van B. en W. van 's-Graven- hage heeft de gemeenteraad voorgesteld een bezwaarschrift in te dienen tegen het door de n.v. Nederlandse Aardoliemaat schappij te 's-Gravenhage ingediende ver zoek tot wijziging van de grenzen van de haar verleende „Rijswijk-concessie". Door deze wijziging zou het gehele grondgebied van Zuid-Holland tot het concessieveld gaan behoren. B. en W. zijn na een uitvoerig onderzoek van mening dat bij of tengevolge van het verrichten van olieboringen het gevaar be staat dat de zoetwatervoorraad in de dui nen zou worden verontreinigd. Voorts noe men B. en W. als mogelijkheden, dat door morsen olie en afbraakprodukten in de die pere grondlagen zouden kunnen dringen, en dat bij het winningsproces zout water uit de diepere grondlagen naar boven komt. Bovendien vrezen B. en W. dat voor stadsuitbreiding en woningbouw bestemde terreinen zullen verloren gaan en dat na- tuurschoon-recreatie-mogelijkheden zullen worden aangetast. Om deze redenen acht het college het niet verantwoord dat het waterwingebied van 's-Gravenhage in het concessiegebied wordt opgenomen. de vermissing. Nadat de recherche de ge gevens verzameld had, begaf de Leidenaar zich naar de Wagenweg, welke weg naar Leiden voert. Hij had gehoopt een lift te krijgen en zijn eerste poging lukte. Een auto naderde, bestuurd door iemand met een goed hart De wagen werd rechts van de weg opge steld en de Leidenaar constateerde, dat zijn eigen wagen stopte. Onmiddellijk haalde hij het contactsleuteltje er uit, het geen voor de bestuurder aanleiding was aan de andere zijde de auto te verlaten. Een achtervolging werd ondernomen en gelopen werd in de richting van het Hout plein. De Leidenaar riep om hulp, hetgeen gehoord werd door een agent van politie, die in de Lorentzstraat fietste. De politie man verzocht de vluchteling te stoppen, maar deze gaf er geen gevolg aan. Hij versnelde zelfs het tempo en begaf zich naar de Van Eedenstraat. Daarop loste de politieman een waarschuwingsschot, waar na de man langzamer ging lopen en in een poort vluchtte. Deze poort liep echter dood en zonder tegenstand gaf de achtervolgde zich aan de politie over. Hij is naar het bureau van politie overgebracht en ver dacht van diefstal van een auto ingesloten. De Leidenaar kon later in de nacht in zijn eigen auto de tocht naar zijn woon plaats maken. DJAKARTA, (ANP) Het Indonesische volkscongres, dat vorige week vrijdag door president Sukarno is geopend, heeft een telegram gestuurd naar het Algerijnse volk, waarin uiting wordt gegeven aan „de achting en sympathie van het Indo nesische volk voor het Algerijnse volk, dat zwaar vecht tegen het Franse leger in haar strijd voor nationale onafhankelijk heid". Het telegram was getekend door de voorzitter van het congres Arudji Kar- tawinata. LOODSDIENST IJMUIDEN GEDEELTELIJK GESTAAKT. Vanmorgen om half tien is de loodsdienst van IJmuiden ten behoeve van kleine schepen gestaakt. Op de Zuiderbegraafplaats te Rotterdam is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer Jan ter Laan oud-lid van de Tweede Kamer voor de toenmalige SDAP en oud-wethouder van Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam mr. G. E. van Walsum dankte de thans overledene voor alles wat hij voor de Rotterdamse samenleving heeft gedaan. In de periode vóór de laatste oorlog heeft hij een strijd bare rol vervuld. Hij heeft geleefd en ge streefd voor zijn idealen en veel, waarvoor hij gestreden heeft, heeft hij in vervulling zien gaan, aldus mr. Van Walsum. De voorzitter van de Partij van de Ar beid, de heer E. Vermeer, zei dat met Jan ter Laan iemand van de oude generatie van het socialisme was heengegaan. Hij is be gonnen als landarbeider studeerde, kwam bij de belastingdienst en heeft in Rotter dam zijn werkkracht kunnen ontplooien. Zijn strijd voor betere woningen in deze stad zullen vele ouderen zich zeker herin neren, aldus de heer Vermeer. Namens de Kamerfractie van de Partij van de Arbeid sprak de heer C. van Lien- den. „Jan ter Laan was niet een man van veel woorden, maar van daden. Wat hij evenwel zei, was goed doordacht en dwong respect af." De secretaris van het hoofdbestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren, de heer A. van Rossum, zei dat de heer Ter Laan de grondslag heeft gelegd voor de ambtenarenorganisatie, zoals we die nu kennen. De oudste broer van de overledene, de heer K. ter Laan, sp-rak woorden van dank. MOSKOU (Reuter-AFP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Dimitri Sjepilov, is vanmorgen per vliegtuig uit Moskou naar Londen vertrokken om de Sovjet-Unie op de Londense conferentie over het Suezkanaal te vertegenwoordigen. Sedert zijn benoeming tot minister van Buitenlandse Zaken op 1 juni zal dit de eerste internationale conferentie zijn waar aan hij deelneemt. Het is tevens zijn eerste bezoek aan Engeland. Onder de vijftig man sterke Sovjet-dele gatie bevindt zich ook Vladimir Semjonov, de vroegere Russische Hoge Commissaris in Duitsland en thans een der onderminis ters van Buitenlandse Zaken, speciaal be last met de politiek ten aanzien van het Midden-Oosten; voorts Jacob Malik, de Russische ambassadeur in Londen, die voor de Russisch-Japanse vredesonderhandelin gen in Moskou is geweest. Bij het afscheid op het Moskouse vlieg veld was Vassiliy Koeznetsov, een onder minister van Buitenlandse Zaken, die Sje pilov tijdens zijn afwezigheid op het Mos kouse ministerie zal vervangen, aanwezig. Men verwacht dat Sjepilov onderweg naar Londen nog een kort bezoek zal brengen aan een van de Oosteuropese communis tische landen. Oostduitse delegatie De Duitse Demokratische Volksrepubliek heeft besloten een delegatie naar Londen te zenden, hoewel het land geen uitnodi ging heeft ontvangen. De delegatie, die ge leid zal worden door de minister van Han del, Heinrich Rau, zal „het standpunt van de Oostduitse regering vertegenwoordi gen". Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft ogenblikkelijk bekend gemaakt dat geen Oostduitse delegatie tot de conferentie zal worden toegelaten. De Amerikaanse ambassadeurs in Parijs. Moskou en Londen zullen deel uitmaken van de Amerikaanse delegatie naar Lon den. De Amerikaanse delegatie zal meer dan twintig man sterk zijn. DAMASCUS (Reuter/AFP) Tien tankauto's, afkomstig van Britse bases in Jordanië, die over Syrisch gebied reden en bestemd waren voor Cyprus, zijn door de Syrische overheid in beslag genomen als „oorlogsmaterieel". De Britse ambassadeur te Damascus heeft een protest ingediend, maar tot nu toe zijn de tankwagens niet vrij gegeven. Drie afgevaardigden van het parlement van Irak, dat op reces is, hebben de rege ring in een memorandum verzocht Groot- Brittannië te wijzen op „het gevaar" da*" de Brits-Iraakse betrekkingen lopen als Groot-Brittannië Egypte het recht op natio nalisatie van het Suezkanaal „blijft ont zeggen". De Britse consul te Alexandrië heeft verklaard dat de berichten, volgens welke de politie van deze Egyptische havenstad thans gegevens verzamelt over alle ter plaatse wonende Britse onderdanen, juist zijn. Er wonen ongeveer duizend Britten in Alexandrië. De Franse en Britse employé's van de banken en grote Franse bedrijven in Egypte hebben voor onbepaalde tijd betaalde va kantie gekregen om hun particuliere zaken te regelen en, als zij dat wensen, Egypte tijdelijk te verlaten. ALGIERS (United Press/Reuter) Franse troepen hebben een verbeten ach tervolging van een bende rebellen in het Marmouchagebergte in Algerije ingezet nadat deze bende een Franse eenheid in een hinderlaag gelokt had, waarbij twee entwintig militairen gedood en twintig ge wond werden; negentien man worden nog vermist. Men vreest, dat de vermisten door de opstandelingen gevangen genomen zijn. Een boer was wankelend een Franse post binnengekomen en had verteld, dat zich rebellen in zijn dorp bevonden. De Fransen rukten daarop onmiddellijk uit en zagen een kleine groep opstandelingen wegvluchten. Zij zetten direct de achter volging in. Toen de vluchtelingen in een nauwe kloof verdwenen, aarzelden de Fransen geen ogenblik en (rokken ook de kloof binnen. Dit. bleek een klassieke val te zijn, want nauwelijks bevonden alle achtervolgers zich in de kloof of er werd van weerszijden met geweren en machine pistolen op hen geschoten. Hierbij sneu velden onder andere een legerkapitein en een tweede luitenant. Slechts vier van de achtervolgers hebben zich tot dusver weer op hun post kunnen melden. Jagers, verkenningsvliegtuigen en heli kopters scheren over de dicht beboste bergruggen op zoek naar de rebellen. Vernomen wordt, dat Franse veilig heidsstrijdkrachten in de afgelopen vieren twintig uur in gevechten 39 Algerijnse op standelingen hebben gedood. RABAT. De Istiqlal, regeringspartij van Marokko, heeft een nationaal fonds ge sticht voor hulpverlening aan de Algerijn se rebeiien- Aagtekerk, 12 te Amsterdam. Abbekerk, 13 te Rotterdam. Alwaki, 12 te Amsterdam. Akkrumdijk, 14 te New Orleans verw. Arnedijk, 15 te Houston verw. Alcyone, 13 dw. Dover n. St. Vincent. Astrid Naess, pass. 13 Perim n. Gibraltar. Akkrumdijk. 14 te New Orleans verw. Alphacca, 13 te Montevideo. Arendsdijk. 15 te Los Angeles verw. Arnedijk, 15 v. Antwerpen te Houston. Artemis, 13 v. Pampatar te Port of Spain. Alkaid, 13 te Bremen. Axeldijk, 13 v. Tampa te Panamacity. Andijk, pass. 13 Bishop n. Havana. Alamak, 14 te Genua. Albireo, 16 te Marseille verw. Algenib, 14 te Port Said. Amstelbrug, 14 t, T.i. Priok. Amstelkade, 14 te Bremen. Annenkerk, 13 v. East-Londen, 14 te Durban. Angolakust, 11 v. Amsterdam n. Dakar. Appingedijk. 13 te New York. Bloemcndael, pass. 13 Landsend n. Oslo. Bali, 13 v. Kitjang n. Singapore. Boschfontein. 14 te Genua. Boskoop, 12 v. Cristobal n. Buena Ventura. Boissevain, 13 te Buenos Aires. Boskoop, 13 v. Panamakanaal n. Buenos Aires. Britsum, 12 v. Tampico n. Batonrouge. Bloemfontein, 15 v. Las Palmas te Kaapst. verw. Billiton, 13 v. Guanta n. Marseille. Blommersdijk, 13 v. New York n. Baltimore. Borneo, 13 te Port Said. Cottica, 13 te Amsterdam. Caltex Utrecht, 13 v. Rastanura n. Suez. Camerounkust, 13 te Antwerpen. Clavella, 14 te Abadan. Caltex Rotterdam, 14 te Suez. Caltex The Hague, 13 v. Curagao n. Vlissingen. Cradle of Liberty, pass. 12 Gibralt. n. Ph.delphia. Ceronia. 15 te Santos, verw. Castor, 12 650 m. z.w. Az. Pto. Ordaz n. R'dam. Cumulus, weerschip, 13 van Rotterdam naar sta tion Atl. Oceaan. Delft, 13 10 m. z.z.w. Niton n. Cardon. Doris, 14 te Rotterdam. Eenhoorn. 13 te Rotterdam. Eemdijk, 13 720 m. w. Landsend n. Le Havre. Eemland, pass. 13 Finisterre n. Amsterdam. Ena, 13 te Fortaleza. Esso Nederland, 13 te Fawley verw. Elisabeth B, pass. 13 Miami n. New Orleans. Eendracht, 14 te Rotterdam verw. Graveland, 13 v. Bahia te Rio de aneiro. Guineekust, 13 te Monrovia. Groote Kerk, 13 v. Rotterdam n. Le Havre. Gouwe, 14 te Monrovia. Hoogkerk, 13 te Rotterdam. Hispania, 13 te Vigo. Hersilia. 13 op Orinocorivier n. Ciudad Bolivar. Hydra, 13 te Hamburg verw. Hector, 13 v. Malta n. Alexandrië. Hilversum, 14 v. Kwinana n. Mena Al Ahmadi. Houtman, 14 te Mahe. Ilos, 13 te Amsterdam. Java, 12 te Amsterdam. Jupiter, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 13 dw. Albany naar Melbourne. Japara KPM, 14 v. Fremantle n. Mauritius. Korovina, 12 v. Rotterdam n. Curagao. Kioix, 12 v. Bahrein n. Curagao. Katelysia. 13 te Aden. Koratia. 13 v. Philadelphia n. Maracaibo. Kota Baroe, 14 te Aden. Kaloekoe. 13 te Timordilly. Kermia, 13 te Puerto Cardon. Koningswaard, 13 v. Bullenbaai n. Pta. Cardon. Kalabahi, 13 te Makassar verw. Kabylia, pass. 13 Runsaljebel n. M. Al Ahmadi. Kalinga, 13 v. Singapore n. Hongkong. Kellia, 13 te Old Kilpatrick verw. Karimata, 12 te Port Said n. Suez. Kenia, 14 te Curagao. Kopionella, 13 v. Curagao n. Rotterdam. Kinderdijk, 13 te New York. Loenerkerk, 12 v. Suez n. Aden. Laertes, 13 v. Makassar n. Balikpapan. Lindekerk, pass. 13 Str. Ormuz n. Dar Es Salaam. Loosdrecht, pass. 13 Gibraltar n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 14 te Rotterdam. Lawak, 14 te Port Said. Lekhaven, pass. 13 Fern. Noronha n. L. Palmas. Lemsterkerk, 15 te Aden verw. Maas, pass. 12 Gibraltar n. Algiers. Moordrecht, 12 v. Rastanura n. Ummsaid. Maaskerk, 13 v. Chittagong n. Calcutta. Mirza, 13 te Miri. Mapia, 13 te Amsterdam. Myonia, 13 v. Saigon n. Singapore. Murena, 13 te Esperance. Meliskerk, 13 te Tsjingtao. Maas, 14 te Algiers. Maasdam, 13 v. Cobh n. New York. Macuba, 13 v. Port Said n. Shellhaven. Molenkerk, 14 te Aden. Nestor, 12 v. Amsterdam n. Barbados. Noordam, 13Hoek van Holl. verw. n. Rotterdam. Nieuw Holland, pass. 13 Torrestraat n. Makassar. Nieuw Amsterdam, 13 v. New York n. Boston. Oranje, pass. 12 Ouessant n. Port Said. Oranjefontein, 12 v. Bremen n. Hamburg. Opliir, 13 v. Semarang te Djakarta. Ondina, pass.13 Vlissingen v. Gent n. Cabimas, Prins Johan Willem Friso, 12 v. Rotterdam, Prins Willem IV, pass. 12 Belle Isle n. Rochester. Prins Willem v. Oranje, 13 te Rotterdam. Polyphemus, 13 v. Tj. Priok n. Makassar. Prins Maurits, 13 te Glasgow. Poseidon, 13 v. Caracol te North-Plymouth verw. Prins Willem III, 13 v. Cleveland n. Toronto. Peperkust, 13 v. Takoradi te Freetown. Phrontis, 14 v. Liverpool n. Port Said. Plancius, 13 te Tj. Priok. Polydorus, 15 te Amsterdam verw. Prins Willem George Frederik, 14 te Montreal. Roggeveen, 14 te Dar Es Salaam. Raki, 12 te Amsterdam. Rondo, 14 te Aden. Rijndam, 17 te Southampton verw. Ridderkerk, 14 te Zanzibar. Stad Vlaardingen, 13 te Vlaardingen. Seven Seas. 12 v. Bremerhaven n. Le Havre. Sumatra, 12 v. Alexandrië n. Halifax. Singkep, 14 te Tj. Priok. Soestdijk, 12 te Baltimore. Stentor, 11 te Curagao verw. n. Nickerie. Samarinda. 13 te Port Elizabeth verw. Stanvac l'alangad, 13 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 14 v. Sung.gerong te Belawan. Saidja, 14 te Surabaja. Sirrah, 13 90 m. z.z.o. Brisbane n. Cairns. Sloterdijk, 13 v. Newportnews te Antwerpen. Sirrah. 13 29.00 z. 153.37 o. Newcastle n. Cairns. Solon, 13 440 m. z.o. Hatteras n. Pt. Au Prince. Statue of Liberty, 12 400 m. z.o. Kp. Race naar Philadelphia. Stad Haarlem, 13 v. Rotterdam n. Monrovia. Trompenberg, 12 te Amsterdam. Tayari, 13 te Zanzibar. Tamo, 13 v. Montevideo te Rosario. Telanion, 13 te Houston verw. Tiberius, 12 700 m.-n.o. Sombrero n. Antwerpen. Tomocyclus, 13 te Curagao verw. Tjisadane, 14 te Port Louis. Tankhaven III, 13 te Singapore. Tjimenteng, 12 v. Acevedo n. Curagao. Tjitjalengka. 14 te Kaapstad. Toinini, 13 te Suez. Tibia, 14 v. Las Palmas n. Caripito. Tomori, 15 te Mobile verw. Utrecht, 13 v. Khovalmuffatta te Kuwait. Vasum, pass. 13 Ouessant n. Rotterdam. Van Heutz, 13 v. Semarang te Surabaja verw. Westland. 13 te Amsterdam. Woensdrecht, 14 te Rotterdam verw. Wonosari, 13 te Singapore verw. Westerdam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Waterman, 13 te Las Palmas verw. Waterman. 14 v. Las Palmas n. Southampton. Willem Ruys, 14 te Colombo. Wonogiri, 13 v. New York n. Beyrou*" Waal, 14 te Rotterdam. Zeeland KRL, 13 te Rotterdam. Zuiderkruis, 12 v. Halifax n. New York. Zijpenberg, pass. 13 Ouessant n. Melilla. KLEINE VAART Appingedam, pass. 12 Ouessant n. Vlaardingen. Atlas, 12 vji-Genua te Rotterdam. Ambiorix, 13 dw. Lissabon n. Amsterdam. Boreas, pass. 12 Kp. Bon n. Tel Aviv. Brouwersgracht, 12 te Helsinki. Bloemgracht, 13 te Abo. Daje Böhmer, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Deo Favente, 13 te Kopenhagen n. Odense. Diannel, 13 v. Delfzijl te Goole verw. Dora, 13 te Vlaardingen (mach.schade). Draco, pass. 12 Ouessant n. Catania. Eisen burgh, pass. 13 Ouessant n. Duinkerken. Flevo, 13 te Amsterdam n. Rotterdam. Geziena Hendrike, 13 v. Esbjerg te R'dam verw. Heemraadsingel, pass. 13 Royal Sov.. n. A'dam. Ilias, 12 65 m. n.w. Esbjerg n. Amsterdam. Inspecteur Mellema, pass. 12 Gjedser V.S. naar Sundsvall. 'Ilos, 13 te Amsterdam n. Gothenburg. Julia Mary, 12 70 m. n. Bindings n. Lissabon. June, 9 v. IJmuiden te Gothenburg. Kaap Falga, 10 v. Rotterdam n. Vilvoorde. Leliegracht, 12 te Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 13 te Naestved. Madzy, 13 v. Colchester te Rotterdam. Mirachh N, 13 50 m. n.o. Kp. Vilano n. Nantes. Midas, 12 v. Oran n. Tanger. Mulan, 13 te Rotterdam. Nero, pass. 12 Finisterre n. Amsterdam. Pavo, 10 v. Zaandam n. Dordrecht. Paris, 13 te Rouen verw. Phidias, 12 120 m. z. Barcelona n. Barcelona. Rubato, 13 v. IJmuiden te Archangel verw. Schippersgracht, 12 te Rotterdam. Sonsbeek, pass. 13 Kp. Vilano n. Lissabon. Trianca, 13 v. Archangel te Grangemouth verw. Westerdok, 12 v. Amsterdam te Londen. Westersingel, 13 dw. Hoek v. Holl. n. Hangö. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 12 Ouessant n. Terneuzen Cycloop, 11 750 m. w. Bermuda n. St. Nazaire. Loire. 13 te Funchal. Noordholland. 12 dw. Miami n. New Orleans. Rode Zee, 11 400 m. z.z.o Baltimore n. B'timore. Ihames, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Tyne, 11 100 m. n.o. Ouessant n. Centa Zwarte Zee, 12 230 m. n.w. Madeira i pr--innT"

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8