SCHMIDT P HUI II. BRILMONTUREN belangrijk verlaagd Ouders, Sc\/lees\peci&list TELEVISIE SECRETARESSE Gedwongen verhuizing van opstandige Ambonezen naar Wieringermeer Kort en bondig STUDIO GEOPEND Gezinnen weggevoerd uit Middelburg I, Burgsluis en Beenderribben Amsterdamse Beurs J. G. Kaasenbrood Mangelsters, perssters sorteerster(der) tevens flinke werkster gevraagd flinke jongeman HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Gewapend maar mild vertoon Bus bij Honselersdijk in ondiep water gereden Chauffeur van Duitse autj> in hechtenis genomen Tweeëntwintig passagiers in Nederland teruggekeerd Vijf doden bij verkeers ongeluk in Frankrijk Europeanen in Algiers door rebellen vermoord Kolonel Warouw weigert commando over te dragen De brandstofvoorziening in het komende stookseizoen Djakarta kondigt amnestie voor gevangenen aan EOKA slaat haar slag in drukke winkelstraat Sal ah Salem ging boekje alweer te buiten Botsing met. .vogel kost man een oog Scheepvaart ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo KENNEMER DANS- EN BALLETSTUDIO ONS WEEKEND KOOPJE De N.V. Aannemersbedrijf voorheen CORRESPONDENTE VROUWELIJKE ADMINISTR. HULP Flinke meisjes en gehuwde dames gevraagd NET MEISJE MEISJE voor de snoepafdeling. r a. een administratieve kracht (vrl.) b. een typiste c. een administratieve kracht TIMMERLIEDEN en AANKOMENDE TIMMERLIEDEN gen sterke afdeling van de rijkspolitie heeft vanochtend het woonoord Beenderribben in Steenwijkerwold omsingeld. Om 7 uur werd via een luidspreker-auto in het Neder lands en Maleis rondgeroepen, dat alle honderdveertig inwoners binnen de hekken moesten blijven. Daarop kregen de drie voormannen van de P.N.M.S. in dit kamp de aankondiging, dat zij en hun gezinnen zich gereed moesten maken voor een gedwongen verhuizing naar het kamp „De oude zeug" in Wieringermeer. Deze drie waren: Latu- peirissa, de voorzitter van de P.N.M.S., de enige Ambonese partij welke zich daad werkelijk tegen de Nederlandse voorschriften verzet, de ongehuwde Siwaletta, jongere broer van de onlangs veroordeelde P.N.M.S. leider uit West Kapelle, en als derde Amanupungo. Te zelfder tijd werden ook de P.N.M.S.ers in het woonoord bij Middel burg met klem uitgenodigd in een bus te stappen, welke hen naar de Wieringermeer zou brengen. Gelijke acties werden ondernomen in de woonoorden Middelburg I en Burgsluis op Schouwen, vanwaar zes gezinnen werden weggevoerd. Het commissariaat Ambonezenzorg hoopt 0p deze manier de stemming in de opstan dige woonoorden te verbeteren. In Been derribben werd aanvankelijk even tegen- gesputterd, maar de politiemacht was zo sterk, dat er aan verzet niet te denken viel. Zo verliep de verhuizin^smanoeuvre tot ieders grote opluchting bijzonder vreed zaam. In totaal hebben vanochtend elf per sonen Beenderribben moeten verlaten: de zezinnen van Latupeirissa en Amanapungo en de vrijgezel Siwaletta. Zij kregen ruim schoots gelegenheid hun bezittingen in een grote verhuiswagen te laden, welke voor dit doel was gecharterd. Er gingen behalve radio's, kleren, meu beltjes en andere persoonlijke bezittingen, ook vijftig kippen in de verhuisauto. Voor de elf Ambonezen stond een luxueuze bus voor de kampingang te wachten. Er waren lunchpakketten en flessen melk aan boord, welke, naar men verwachtte, door de passagiers aanvaard zouden worden. Hiervoor immers behoefden zij noch te werken, noch een verklaring te tekenen, de twee voorwaarden, waaraan zij hard nekkig weigeren te voldoen. In theorie is er daardoor al sinds weken geen voedsel in het woonoord genuttigd. In de praktijk Een WSM-bus op de lijn Den Haag- Naaldwijk via Honselersdijk is woensdag op de smalle weg voor laatstgenoemde plaats te water geraakt. Het ongeluk deed zich voor, toen de chauffeur van de WSM-bus voor een tegen ligger moest uitwijken. De wagen kwam daarbij in een zandhoop op een pas aange legde, zeer zachte berm en de bestuurder verloor toen zijn macht over het stuur. Dp bus kantelde en kwam op zijn rechterkant in het ondiepe water terecht. Dadelijk snel den van alle kanten mensen toe om de in zittenden uit hun benarde positie te ont zetten. Van de tweeënveertig Inzittenden werd niemand prnstig gewond. BINNENLAND Prof. Van der Pol afgetreden. De Zwit ser dr. Metzier is woensdag te Warschau tot voorzitter gekozen van de Internationale Adviescommissie voor Telecommunicatie, die in Warschau vergadert. Als zodanig volgt hij de Nederlander prof Van der Pol op, die wegens hoge leeftijd i- afgetreden. Na verkeersongeluk overleden. De 32- jarige heer J. van R. uit Putten, die zater dagmorgen met zijn bromfiets bij een botsing in de Dorpsstraat een ernstige hoofdwonde opliep, is in het Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht overleden. In kelder gevallen. De 88-jarige me vrouw S. BloemBieze, woonachtig te Stadskanaal, is doordat zij per abuis een verkeerde deur opende, in de kelder ge vallen. In het Academisch ziekenhuis te Groningen is zij kort na aankomst overleden. Expositie. Het kunstenaarscentrum Ber gen zal zijn reeks zomerexposities. waarvan er sinds juni zes zijn gehouden, op 18 aug. besluiten met een veertiendaagse ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, montages en collages van Dav d Kouwenaar, Lucebert. Jaap Mooy, Arnold Reemer en George Ides. Sculptures. Het gemeentebestuur van Zwijndrecht heeft contact gezocht met de Nederlands" kring van beeldhouwers voor het doen -ervaardigen van enige beelden groepen, Burgemeester en wethouders stel len de raad namelijk voor de nieuwe weg met enkele sculpturen te verfraaien. Het resutaat van dit contact is. dat de beeldhou wer P. d' Hont, uit Utrecht, zich bereid ver klaard heeft een ontwerp te leveren voor enige beeldengroepen. Nieuwe hoogleraar. Tot gewoon hoog leraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is benoemd, om onderwijs te geven in de kindergenees kunde, dr. W. K. Dicke, arts, thans genees heer-directeur van het Juliana kinderzieken huis te Den Haag. Rembrandt. De tentoonstelling van Rembrandt's schilderijen en etsen in museum Boymans te Rotterdam heeft gedurende de eerste week, dat zij open was (van 8 tot 15 augustus) reeds drieëntwintigduizend bezoe kers getrokken. Landdag voor mainequins. Zaterdag zal in het Kurhaus te Scheveningen een land dag voor mannequins gehouden worden. Het programma van de dag zal onder andere bestaan uit een forum-bespreking. In dit lorum hebben zitting Marijke Vetter, Ge. la Siemer, Ida de Leeuw van Rees, F. Offer man en Godfried Bomans, die ook nog een causerie zal houden. Verder zullen optreden de mannequin-cabarettière Ria Kuyken. Riwka Bruining en Jelle de Vries. De lei ding berust bij Flip van der Schalie. Nieuwe hoogleraar. Tot gewoon hoog leraar in de Nederlandse taalkunde aan de Leidse universiteit is benoemd dr. C. F. P. Stutterheim te Rotterdam. De nieuwbenoem de hoogleraar, die tot nu toe de functie van leraar aan het gymnasium Erasmianum te Rotterdam vervult, is in 1903 aldaar geboren. Prof. Stutterheim is lid van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen en hij is voor zitter van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. HAARLEM EN OMGEVING Ontvangst. Burgemeester en wathou ders van Haarlem zullen op donderdag 6 september om 12 uur officieel ten stadh' ize ontvangen de deelnemers aan de op 6 en 7 september in Haarlem te houden jaarver gadering van de Vereniging voor waterlei- dingsbelangen in Nederland. hadden de bewoners echter nog wel eens wat aardappelen, eieren en visjes kunnen bemachtigen. Van medische zijde vernamen wij echter, dat er inderdaad sprake is van een zekere vermagering bij de Ambonezen en dat de eenzijdige voeding sterk ongunstig is. On rustbarend is de physieke toestand van de bewoners van Beenderribben echter geens zins. ULM (D.P.A.) Tweeëntwintig niet- of slechts lichtgewonden van de eenenveertig passagiers van de Nederlandse autobus, die dinsdagavond om zes uur bij Vöhrinsren len zuiden van Ulm verongelukte, hebben woensdagavond de terugreis naar Neder land per trein aanvaard. Gebleken Is dat bij het ongeluk niet acht maar zeven pas sagiers om het leven gekomen zijn. Hun stoffelijke resten zijn in de aula on het kerkhof te Vöhringen ongebaard. Woens dag is een herdenkingsdienst gehouden in Vöhringen die door honderden inwoners werd bijgewoond, evenals het zegenen van de stoffelijke overschotten. D" lijkbaren werden met een schat van bloemen bedekt. Tegen de chauffeur van de Duitse vracht auto, die in aanrijding kwam met de Neder landse bus, is woensdag een bevel tot in hechtenisneming uitgevaardigd. De man was reeds dinsdagavond aangehouden. Het verkeer on de weg tu«s"n Ulm en Memmingen was wopncda^midda" ver scheidene uren gestremd, omdat d» loop van het ongeluk werd gereconstrueerd. Van de gewonden verkeert niemand in levens gevaar. De namen der omgekomen slachtoffers zijn de 71-jarige mejuffrouw A. van Eük uit Rotterdam; de 22-iarise mejuffrouw W. van der Heiden uit Dubbeldam: het ver loofde paar. de 24-jarige heer P. in 't Veld uit Dubbeldam en de 22-jarige mejuffrouw T van Valen uit Dordrecht: de 51-jarige heer W F. Megens en zijn 50-jarige echt genote mevrouw MegensVan der Ven. beiden uit Dordrecht, en de heer B. van Attema uit Den Haag. De verloofde van de omgekomen mejuffrouw Van der Heiden, de heer W. C. van der Molen, werd aan het hoofd gewond. LE MANS (AFP). Nabij Le Mans in Frankrijk, zijn vijf personen om het leven gekomen en twee ernstig gewond, toen de chauffeur van een vrachtauto met zand bii het afdalen van een helling de macht over zijn voertuig verloor, hegeen vermoedelijk werd veroorzaakt door het onklaar geraken van de remmen. De vrachtauto ramde een aan de overzijde van de weg rijdende auto, reed een voetganger omver, doorboor de de muur van een huis en kwam ten slotte in de bibliotheek daarvan tot stil stand. De bestuurder van de vrachtauto en een mede-inzittende, de twee inzittenden van de auto en de voetganger kwamen om het le ven: twee andere autoreizigers werden ernstig gewond. ALGIERS (Reuter). Een twintigjarige Europeaan is in Algiers gedood met een bom die uit een rijdende auto op een caféterras werd geworpen. Ten oosten van de stad hield een Mohammedaan een bus aan en schoot een der passagiers, een ge loofsgenoot, dood. Veiligheidstroepen heb ben woensdag in West-Algerije 23 opstan delingen gedood. Een munitie-opslagplaats van de opstandelingen werd vernietigd. Scherpschutters van de rebellen hebben aan de rand van Algiers een Europese stu dent doodgeschoten en later een Fransman, die met vrouw en kind op een scooter reed, eveneens vermoord. De vrouw werd ernstig gewond. S'otkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 91"Vie 91,6/i« 3% Nedl. 1962/64 93% 93 A. K. U 258)4 256)4 Calvé Delft 350 350 Van Gelder Zonen 246 246 K. N. Hoogovens 341 341 Nederl. Ford 420 420 N. Kabelfabriek 323)4 324 gew.Philips Gloeil. 297 !4 297 pref.Philips Gloeil. 178)4 178'4 Unilever 417 Jz, 417 Wilton Fijenoord 313 314 Dordtsche Petrol. 807 813 Konkl. Petroleum 797 K 801 A'dam Rubber 83 84)4 Holl. Amer. Lijn. 200 201 N. Scheepv. Unie 175 176 Phs. van Ommeren 315 315 H. V. A 111 110 Verg. Deli Mijen 115 116 Amsterd. Bank 245 245 Ned. Handel Mij 197)/, 197 t/, Rotterd. Bank 21934" 220 Twentsche Bank. 217 217 Anaconda Copper 85 84 4 Bethlehem Steel. 16734 167 U. S. Steel 66 65)4 General Motors 48 J4 48)4 Shell Union 96)4 96 Tidewater 4214 42% Legerleiding moet het eerst eens worden over de saak-Abdulgani DJAKARTA (ANP). - Kolonel Warouw, militair commandant van het district Oost- Indonesië, heeft in een verklaring gezegd te weigeren het commando aan zijn opvol ger over te geven, zolang er geen overeen stemming is bereikt tussen de chef-staf van het leger, Nasution, en zijn waarnemend chef-staf, kolonel Lubis en de voormalige militaire commandant van West-Java, kolonel Kawilarang over de poging tot aanhouding van de minister van Buiten landse Zaken, Ruslan Abdulgani. Warouw die benoemd is tot militair attaché in Pe king zou reeds enige tijd geleden zijn commando hebben moeten overdragen. Warouw verklaarde, dat het verschil van mening de onschendbaarheid van het leger zou kunnen aantasten. Hij deed een beroep op het leger op zijn hoede te zijn voor politieke infiltratie. Legerkringen in Djakarta veronderstel len, dat de verklaring van Warouw is ge baseerd op een misverstand. Zij zeiden er zeker van te zijn, dat hij zijn verkla ring zou intrekken, zodra hij kennis ge nomen zou hebben van de feiten. Een woordvoerder van het leger verklaarde echter, dat Warouw tot nu toe zijn ver klaring nog niet had ingetrokken. Het „consumentencontactorgaan" (waar van onder andere de vakcentralen deel uit maken) deelt mede dat in het aanstaande stookseizoen niet steeds de gewenste soor ten brandstoffen verkrijgbaar zullen zijn en dat in toenemende mate brandstoffen zul len moeten worden geïmporteerd zodat op hogere prijzen moet worden gerekend Met het oog hierop aldus het genoemde orgaan verdient het aanbeveling om voorzover de opslagruimte daartoe de mo gelijkheid biedt reeds thans in ieder ge val een gedeelte van de wintervoorraad in te slaan en niet strikt te willen vasthouden aan eisen van kwaliteit, soort en afmeting, welke vroeger plachten te worden gesteld. Niet alleen maakt men het daardoor aan de brand'Stoffenhandel mogelijk nog vóór het eigenlijke stookseizoen zijn voorraden tijdig weer op peil te brengen, doch tevens zal de consument zich daarmede uitgaven besparen. In september moet namelijk, als gevolg van hogere produktie- en vracht kosten, worden rekening gehouden met een stijging der kolenprijzen van veertig a vijf tig cent per mud. DJAKARTA (ANP). - Bijna 27.000 ge vangenen in Indonesië zullen vermindering van gevangenisstraf krijgen ter gelegen heid van de elfde onafhankelijkheidsdag, die vrijdag gevierd zal worden. Voor 5600 mensen betekent dit vrijla ting, aldus is in Djakarta medegedeeld. De gevangenisstraf van Sultan Hamid, die in 1953 tot tien jaar is veroordeeld wegens hoogverraad, zal met vier maanden ver minderd worden. NICOSIA (United Press) De oom van het Grieks-Cyprische meisje Brosulla Di- mitriadou, dat vorige week via de radio de bevolking van Cyprus hartstochtelijk op riep zich te keren tegen de terroristenprak tijken van de ondergrondse organisatie EOKA, die kort tevoren haar verloofde had vermoord, is het slachtoffer geworden van de wraak van de EOKA. De man, Pappila- ros, was terwille van zijn eigen veiligheid een week lang in de gevangenis van Nico sia vastgehouden, daar men vreesde, dat de terroristen, die door Brosulla waren uitge maakt voor een „bende lafhartige moorde naars", zich op haar familie zouden wre ken. Slechts weinige uren nadat Pappilaros de gevangenis verlaten had, is hij in de drukke Aartsbisschop Makariosstraat in het cen trum van Nicosia door onbekende aanval lers doodgeschoten. Brosulla is dezer dagen met haar ouders naar Engeland overgebracht. Men wacht nu in angstige spanning af of ook nog andere familieleden van het meis je, die op Cyprus achtergebleven zijn en door de autoriteiten tijdelijk in bescher ming werden genomen, het slachtoffer van de terroristen zullen worden LONDEN, (AFP) Salah Salem, de Egyptische oudminister van Voorlichting, die als journalist naar Londen is gekomen om de conferentie over het Suezkanaal mee te maken, heeft in een gesprek met de „Daily Sketch" verklaard de Britten geen haat toe te dragen. Kort na zijn aankomst in Londen had hij gezegd, dat de Egyp- tenaren het Suezkanaal zouden opblazen, zodra er aggressie tegen hun land zou worden gepleegd. Thans zei hij, dat de Egyptenaren met de Britten bevriend wil den zijn. „Ons land is arm en ten achter gebleven. Wij hebben uw hulp nodig. Het Suezkanaal zal ons tot niets dienen, wan neer het niet door Groot-Brittannië wordt gebruikt", aldus heeft Salah Salem vol gens de „Daily Sketch" gezegd. De „Daily Herald", het blad van de Labourpartij, meent te weten dat presi dent Nasser de oudminister diens woorden over eventueel opblazen van het kanaal kwalijk heeft genomen en hem bevel heeft gegeven naar Caïro terug te keren. Vol gens het blad zou het niet onmogelijk zijn dat Salah Salem in Groot-Brittannië poli tiek asiel vraagt. Salem heeft woensdag voor de Britse radio verklaard, dat het maken van zo veel ophef over de Egyptische naasting van het Suezkanaal „om ongeveer honderd miljoen gulden, die enkele aandeelhouders opstrijken, noodlottig is". Een vogel heeft dezer dagen aan de 24- jarige J. Visser, woonachtig te Waddinx- veen, ernstig letsel veroorzaakt. De heer Visser stapte te Gouda uit de trein, toen plotseling een vogel tegen zijn hoofd aan vloog. Daarbij werd een zijner ogen zodanig verwond, dat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Als gevolg hiervan zal de heer Visser het oog moeten missen. Amor, pass. 15 Gibraltar n. Tunis. Astrid Naess, 16 te Suez verw. Axeldijk, 15 te New Orleans. Averdijk, 15 v. B.rownsville te Le Havre. Alpherat, 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Annenkerk, 14 te Durban. Angolakust, 14 te Bordeaux v. Amsterdam. Ampenan, 15 v. Halifax te Boston. Aardijk, 16 te Colombo. Alamak, 15 v. Genua n. Antwerpen. Almkerk, 15 v. Singapore n. Aden. Alhena, 16 te Antwerpen. Amsteldi.ik, 15 v. Vera Cruz n. Port Mexico. Akkrumdi.jk, 14 te New Orleans. Arnedijk, 15 te Houston. Amerskerk, 16 v. Singapore n. Bangkok. Bantam, 15 te Pangi. Billiton, 15 v. Marseille n. Amsterdam. Borneo, 15 v. Port Said n. Djeddah. Britsum, 15 te Batonrouge v. Tampico. Bloemfontein, 15 te Kaapstad. Both, 15 te Belawan. Boschfontein, 16 te Marseille. Beninkust, 16 te Amsterdam. Bennekom, 15 v. Manta n. Cristobal. Boskoop. 15 v. Buenaventura n. Guayaquil. Caltex Delft, pass. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Corilla, 16 te Miri. Coryda, 15 v. Abadan n. Singapore. Crania, pass. 15 Runsal Jebel, 17 te Mena Al Ahmadi verw. Congokust, 15 v Lagos te Banana voor Matadl Ceronia, 15 te Santos n. Curagao. Caltex Utrecht, pass. 15 Ras Al Hadd n. Suez. Cradle of Liberty, 20 te Philadelphia verw. Camerounkust, 15 te Amsterdam v. Antwerpen. Caltex Rotterdam. 15 v. Port Said n. Coryton. Dordrecht. 22 te Philadelphia verw. Delft, 15 210 m. n.w. Finisterre n. Cardon. Dorestad, 14 te Port Said. Drente, pass. 15 Ceylon n. Belawan. Delfshaven, 16 v. Narvik n. Rotterdam. Duivendijk, 16 te Los Angeles. Bos, 15 v. Famagusta te Lat.takia. Esso Nederland. 16 te Rotterdam. F.cmdijk, 15 te Le .Havre. Elizabeth B, 16 te New Orleans. Eemlnnd, 15 te Amsterdam. Fannsum, 15 te Rotterdam. Gadila, 15 150 m. z.o. Balikpapan n. Balikpapan Gaasterland, 15 v. Bahia n. Amsterdam. Ganymedes, pass. 15 Scillys n. Antwerpen. Groote Beer. 16 v. Quebec n. Montreal. Garoet, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Hestia, 15 v. Ciudad Truiillo te Guanta. Hersilia, 15 v. Ciudad Bolivar te Puerto Ordnz. Hilversum, 15 520 m. n.w. Fremantle n. Mena Al Ahmadi. Hector, 16 te Alexandrië. Hydra, 16 te Rotterdam. Isis. 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt. 15 540 m. w. Mel bourne n. Melbourne. Kola Agoeng, 16 te Belawan. Kabylia. 15 v. Piraeus te Abadan. Karimata, 15 v. Tj. Priok te Suraba.ia. Kalydon, 15 dw. Rio de Janeiro n. Curagao. Linge, 15 7 m. n. Norderne.v n. Zaandam. Loenerkerk, pass. 15 Port Sudan n. Aden. Liberty Bell, 19 te Suez verw. Loosdrecht, 18 te Rotterdam verw. Lombok, 16 v. Cowichan Bay te San Francisco Lutterkerk, 15 v. Basrah n. Khorramshar. Luna. pass. 15 Gibraltar n. Lissabon. Laurenskerk, 16 te Abadan. Myonia, 15 te Singapore. Maasland, 16 v. Santos te Rio de Janeiro. Marpessa. 15 v. Curagao te Mariel Cuba. Moordrecht, 22 te Suez verw. Mijdrecht, 8/9 te Houston verw. Madoera, 14 te Colombo n. Aden. Maetsuycker, 15 180 m. n.w. Sharksbay naar Fremantle. Mentor, 15 v. Paramaribo n. Amsterdam. Omala, 15 te Berre. Oberon, 14 v. New Orleans te Aruba. Ouwerkerk, 15 v. Genua te Port Said. Oranje, pass. 15 Malta n. Port Said. Oranjestad, 15 v. Trinidad n. La Guaira. Ovula, 15 v. Singapore n. Yokohama. Peperkust, 15 v. Dakar n. Le Havre. Poelau Laut, 15 v. Donggala n. Makassar. Prins Willem George Frederik, 15 te Montreal. Papendrecht, 26 te Curagao verw. Pendrecht, 24 te Nynashamn verw. Pr. Johan Willem Friso, pass. 15 Vliss. n. Hamb. Polydorus, 15 te Amsterdam. Prins Frederik Willem, 16 te Rotterdam. P. G. Thulin, 15 v. Seven Islands n. Rotterdam. Sliedrecht, 16 te Genua verw. Statue of Liberty, 16 te Philadelphia verw. Solon, 15 v. New York t. Port Au Prince. Sarpedon, 15 v. New York te Curagao. Stentor, 14 60 m. n.w. Jamaica n. Mobile. Scherpendrecht, 15 v. Aruba te Port Alfred. Swartenhondt, 15 te Kwandang. Singkep, 15 v. Tj. Priok n. Aden. Sirrah, 16 te Cairns. Sloterdijk, 15 te Rotterdam. Sibajak, 15 v. Aden n. Suez. Sliedrecht, 16 te Genua. Schouten, 15 v. Kobe n. Hongkong. Telamon, 15 v. Houston te New York. Trajanus, 14 v. Belize n. Kingston. Triton, 15 v. Las Piedras te Curagao. Tiberius, 14 v. Curagao n. Antwerpen. Tabian, 16 te Tj. Priok. Tomini, 14 v. Port Said n. Gdynia. Tabinta, 15 te Tj. Priok. Tjibantjet, 15 te Belawan. Van Noort, 14 v. Tientsin te Shanghai. Van Riebeeck, 15 te Belawan. Vasum, 15 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Witmarsum, pass. 14 Ouessant n. Hamilton. Wieldrecht, 20 te Fao verw. W. Alton Jones, pass. 14 Gibraltar n. Ph.delphia. Weltevreden, 15 te Aden. Westland, 15 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Wonosobo, 16 te Los Angeles. I.Tssel, 15 v. Tunis te Algiers. Zijpenberg, pass. 15 Finisterre n. Melilla. Zonnewijk, 15 v. Tocopilla n. Cristobal. KLEINE VAART Appingedam, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Audaeia, 15 v. Amsterdam n. Stettin. Albert, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Alcetas, 15 v. Lissabon n. Tanger. Astra, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Att S, 15 v. Swansea te Rotterdam. Adine, pass. 15 Vlissingen n. Lissabon. Badzo, 15 v. Rotterdam n. Londen. Berend N, 15 v. Maassluis te Boston. Birmingham, 15 v. Harlingen n. Goole. Bab T, 14 te Zaandam v. Hamina. Brouwersgracht, 15 te Raumo. Casana, 15 dw. Kp. Grisnez n. Rotterdam. Catharina W, 15 v. Grenaa te Ahus verw. Cornelia B III, 15 dw. Barfleur n. Bordeaux. Corsica. 14 te Vlissingen n. zee Da Capo, 15 v. Lissabon te Leixoes verw. Daje Böhmer, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Diannel, 15 v. Goole te Delfzijl verw. Dido, 14 v. Patras n. Bari. Domburgh, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Dora, 15 v. Vlaardingen te Amsterdam. Deo Favente, 15 v. Odense n. Aarhus. Eems, 15 v. Langebrugge te Selzaete. Ella, 15 dw. Elbe n. Malmö. Equator, 15 v. Rotterdam n. Delfzijl. Express, 14 v. Aberdeen n. Rotterdam. Fendo, 15 v. Rouen te Londen. Fivel, pass. 14 Vlissingen n. Rostock. Fraternite, 14 v. West-Hartlepool n. Newcastle. Fiducia, 15 v. Maassluis n. Boston. Haaksbergen, pass. 15 Skerries n. Telgnmouth. Hada, 15 50 m. n.o. Casquets n. Bordeaux. Haskerland, 14 v. Leith te Grangemouth. Hilda, verm. 14 v. Londen n. Duinkerken. Hink, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Horst, 15 v. Vlissingen n. Surte. Heemraadsingel, 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Heerengracht, 15 te Amsterdam. Ida D, verm. 16 v. Haukupudas. Jaba, 15 v. Emden te Wenersee verw. Jan Kreumer, 15 v. Londen n. Rotterdam. Jura, 15 v. Londen te Rotterdam verw. Kemphaan, pass. 15 Kielerkanaal n. Gdynia. Kirsten, pass. 14 Kiel n. Skiilinge. Kaap Falga, 14 v. Vilvoorde n. Wlfstavarf. Leuvehaven, 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Larix, 14 te Domsjo v. Dordrecht. Lauwersborg, 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. Limfjord, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Lydia, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Marcella, 15 v. Esbjerg te Sandefjord verw. Matthew, 15 v. Vlaardingen n. Ordnantewhard. Manto, 14 v. Malaga n. Faro. Marietje Böhmer, 14 v. Patras n. Messina. Marjan, 14 v. Plymouth te Par. Maymere, pass. 15 Vlissingen n. Londen. Mees Cremer, 15 dw. Texel n. Londen. Meuse, 14 v. Karlshamn te Stockholm. Midsland, pass. 15 Smithknoll n. Leith. Myson, 15 v. Gefle te Norrkoping. Medea, 14 te Naestved v. Zeebrugge. Midas, 14 v. Tanger n. Antwerpen. Marathon, 15 v. Cuxhaven n. Weatherbound. Nautic, verm. 15 v. IJmuiden n. Garston. Niobe, 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Noordstad, pass. 15 Vlissingen n. zee. Nottingham, pass. 15 Flambrohd n. Newcastle. Nijenburgh, 14 v. Amsterdam te Stockholm. Niobe, 15 te Amsterdam n. Helsingfors. Notos, 14 v. Carthagena n. Amsterdam. Odile R, 15 v. Vlissingen n. Felixstowe. Phidias, 14 v. Tarragona n. Valencia. Pirola. pass. 14 Vlissingen n. Cork. Ponza, 14 v. Zaandam n. Dordrecht. Raket, pass. 14 Vlissingen n. Goole. Stientje Mensinga, 15 v. Leningrad te Hamburg. Spoorhaven, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Schippersgracht, 15 v. Antwerpen n. Helsinki. Taurus, 14 v. Antwerpen te Vlissingen. Thalassa, 15 dw. IJmuiden n. Delfzijl. Thaletas, 15 65 m. n.n.o. Oran n. Izmir. Thames, pass. 15 Vlissingen n, Antwerpen. Tramp, 14 v.'Rotterdam n. Antwerpen. Westereems, 15 v. Kalmar n. Smoje, verm. 15 v. Smoje n. Husum. Westersingel, 15 v. Kiel/Holtenau n. Hangö. Wubbma, 15 te Antwerpen. Viking, 14 v. Maassluis te Ramsgate. Wickenburgh, 15 dw. Les Sept lies n. Casablanca. Zus, 14 v. Hamina n. Ellesmereport. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 14 Beachyhead n. Terneuzen. Oostzee, 14 v. Rotterdam n. Port Said. Thames, 14 v. Vlissingen n. Ferrol Tyne, 14 dw. Kp. St. Vincent n. Port Said. Zwarte Zee, 14 320 m. z.z.w. Fayal n. Baltimore. 5)0030000000000000000000000000000000000000000000000000000 De prijzen van zijn met ingang van heden Ondanks sterk verlaagde prijzen zijn KWALITEIT EN SERVICE ONVERANDERD. Leverancier van alle ziekenfondsen. BRILLENSPECIALIST Barteljorisstraat 21 - Haarlem - Telefoon 11057 wist u dat uw zoon in onze leerling-opleiding ook het prachtige vak van MODELMAKEN kan leren En wist u dat een jongen met gevoel voor nauwkeurigheid en belangstelling voor het fijnere soort houtbewerking, juist in het modelmaken zoveel arbeidsvreugde en sociale zeker heid kan verwerven Als u hiervan nog niet op de hoogte was, komt u dan eens praten op de personeelsafdeling van CONRAD STORK. Waarderweg 80 te Haarlem. Men zal u daar graag willen inlichten over het maken van de houten modellen, waar later in de gieterij de gietstukken van gemaakt wor den. Men zal u daar ook vertellen, dat bij Conrad-Stork voor een flinke jongen een goede toekomst als modelmaker is weggelegd, dank zij een grondige bedrijfsopleiding. GLORIA en M. TSCHERNOFF - JAN LEO ZIELSTRA van 16 augustus af. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 1013 en 1720 u. Wagenweg 208. telefoon 18888. Balletlessen: óók in Stoop's bad en Jeugdhuis Santpoort. 'n stukje ROOKWORST van een half pond van 75 ct. voor 59 ct. Firma T. DEN BREEJEN VAN DEN BOUT te Aerdenhout vraagt voor haar correspondentie-afdeling een ervaren die na gebleken geschiktheid met de leiding van deze afdeling zal worden belast. Diploma's typen en steno en perfecte beheersing van de Franse en Engelse taal zijn vereist. Leeftijd niet ouder dan ca. 40 jaar. Brieven met volledige inlichtingen en opgave van verlangd salaris te richten aan de Directie. KRUISSTRAAT 20 naast automatiek Maar dan geleverd door Eerste klas aanleg. Prima service Profiteer van onze Credit-Service vanaf 10.— per wk. Vraagt gratis demonstratie bij u thuis. GR. HOUTSTR. 131 SMEDESTRAAT 7 Tel. 10271 HAARLEM Tel. 11287 Op klein fabriekskantoor gevraagd Br. met verlangd salaris onder no. 3264 bur. van dit blad. voor alle afdelingen. Ook een gedeeltelijke dagtaak kan worden geregeld. Aanmelden: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 50-56, Haarlem. Voogdijvereniging zoekt voor een 17-jarig werkend meisje, dat nog goede leiding behoeft, een HARTELIJK, EENVOUDIG PLEEGGEZIN Gunstige voorwaarden. Brieven onder no. 3257 v. d. bl. WASSERIJ G.- RHEE EN ZONEN, Bleekersvaartweg 57. Heemstede, ZWANEN BURG'S ZELFBEDIENING, Binnenweg 149 te Heemstede, vraagt een dat opgeleid wil worden tot cassière en een o.a. cursus Persoonlijkheidsvorming AANVANG DAGCURSUS 1 SEPTEMBER Inl. en inschr. dag. 1012 en 7—9 u. (beh. zaterd.) KON. ERK. Wilhelmlnastraat 47 Telefoon 18441 - Haarlem GEVRAAGD voor de wasserij WASSERIJ G. RHEE EN ZONEN, Bleekersvaartweg 57, Heemstede. In RUTECK'S CAFETARIA te Haarlem kunnen worden geplaatst: SERVEERSTERS of LEERLING-SERVEERSTERS BUFFETBEDIENDEN VERKOOPSTERS voor de buffetten. Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden zijn te verkrijgen op zaterdag 18 augustus van 11 tot 14 uur en verder dagelijks bij de Gérant van Ruteck's Cafetaria, Kruisweg 22-24, Haarlem. V Bij de Raad voor de Kinderbescher ming te Haarlem kunnen worden geplaatst Mulo-opleiding gewenst, alsmede diploma typen. Salaris, mits 21 jaar of ouder en afhankelijk van leeftijd, ervaring en opleiding, van f 178.tot f 282.— per maand. (tenminste 27 jaar) als hoofd van de afdeling dossiervorming. Mulo-opleiding gewenst. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van 254.tot f 338.per maand. Sollicitaties te richten aan de directeur van de Centrale Personeelsdienst, Bezuidenhoutseweg 15, Den Haag. onder Wi/1324/029. 7^ TIMMERFABRIEK C. SMITS Jr. heeft plaats voor Gonnetstraat 9. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3