Vijftien jaar geëist tegen Schmidt Informateur kreeg antwoord van fractieleiders HET WEEROpklaringen c&'M0RRIS^4««A^ Dulles wil snel resultaat op de Suezkanaalconferentie Wijlen Jungschlager leider van de NIGO genoemd Het woord is aan Schuldig geacht wegens opstand en lid zijn van een opstandige beweging Nederlands pleidooi voor vertrouwen in de internationale samenleving De kabinetsformatie SLikarno terecht gewezen in de New York Times Noodlottige steenworp van boze visser Einde in zicht van de Amsterdamse taxistaking Pleegmoeder van Anneke Beekman gearresteerd Uitlevering aan Belgische autoriteiten verzocht Ongeloofwaardig K.V.P. en A.R. hebben staatsrechtelijke bezwaren tegen zijn nieuwe opdracht Ib /ie JAARGANG No 35 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1956 jüle JAARGANG Ku Ioj Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. TT 1 T^^ Hl 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- .jiiiiwii'l i 8 &*m B ai I Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor B J^l I J Yy I I J^T' I ^^1 Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6,50, in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. BJ tl i I I J IJ IJ L 1 I M_ V J franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Nederlandse regering: constateert met grote bezorgdheid de toenemende neiging van sommige landen waarvan wij in de laat ste maanden een paar frappante voorbeel den hebben gezien hun internationale verplichtingen te verzaken en hun eigen nationale belangen te bevorderen door het schenden van andermans rechten". Hij herinnerde aan de uitspraak van de Franse minister Pineau dat „er verband bestaat tussen de daad van kolonel Nasser en zekere daden van soortgelijke aard, die andere regeringen begaan hebben. Wij doen er goed aan dit verband niet uit het oog te verliezen". „Een der sprekers van donderdagmiddag (blijkbaar doelde hij op minister Abdulgani) verklaarde, dat alles in orde zou komen als alle bij het Suez- kanaal betrokken mogendheden vertrou wen zouden stellen in de bereidheid der Egyptische regering haar verplichtingen na te komen. Volgens deze zienswijze bestaat er geen redenen voor nieuwe overeen komsten om de vrijheid van doorvaart door het Suezkanaal te garanderen. Men is ge neigd zich af te vragen, of de ervaring zulk een houding rechtvaardigt. Verscheidene collega's hebben terecht verwezen naar het door Egypte uitgevaardigde passageverbod voor Israëlische schepen en het feit dat de Egyptische regering slechts enkele maan den nadat zij een nieuwe overeenkomst met de Suezkanaalmaatschappij had aangegaan, diezelfde maatschappij naastte, draagt er weinig toe bij ons vertrouwen in de hou ding van deze regering aan te moedigen". Inmiddels poogt luitenanit-kolenel Ali Sabri, Nasser's vertrouwensman, verschil lende delegaties, waaronder die van Sov jet-Rusland, India en Indonesië, te be- in vloed en. Gisteren voerde hij lange be sprekingen met Sjepilov en Abdulgani, de leider der Indonesische delegatie. Het Egyptische ministerie van Buiten landse Zaken heeft officieel de berichten tegengesproken volgens welke Egypte Irak om bemiddeling hee'ft verzocht in het ge schil om het Suezkanaal. Minister Sjepilov heeft vanmorgen vroeg een bezoek gebracht aan de leider van de Indiase delegatie, Menon, die later op de dag een onderhoud zal hebben met de Brit se premier, Eden. ADVERTENTIE BARTELJ0R1SSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 Sturka Windjackets - Pantalons NEW YORK, (Reuter) De „New York Times" heeft stelling genomen tegen presi dent Sukarno's „schimprede" over de Suez kanaal kwestie. De president van Indone sië heeft voorgesteld, dat de Arabische vol ken een conferentie beleggen en zich scha ren achter de leuze „Handen af van Egypte", aldus het blad. Maar, zo vervolgt het, niemand heeft de hand gelegd op Egypte. De Londense conférentiejs bijeen gekomen juist met het doel een dergelijke handeling te vermijden". Zondagmiddag was in De Rijp een in woner van het plaatsje aan het vissen. Hij ergerde zich aan enige jongetjes, die aan de overkant van de gracht aan het spelen waren en gooide, nadat hij al enige keren had gewaarschuwd, een steen in de rich ting van de knaapjes. De negenjarige Adriaan Sombroek uit De Rijp kreeg de steen tegen het hoofd en overleed vrijwel onmiddellijk. De rijkspolitie heeft een on derzoek ingesteld. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Anonymus: Wat de staatkunde „revolutie" noemt, is meestal slechts een vruchteloos omkeren van een pakket problemen. Een echte re volutie moet altijd innerlijk en geestelijk verandering brengen. Echte revoluties zijn geluidloos en onbloedig. De actieleiding van de stakende Amster damse taxichauffeurs heeft bekendgemaakt dat waarschijnlijk via een bemiddelaar, pogingen in het werk zullen worden gesteld om een oplossing te vinden voor het nu reeds twaalf weken durende conflict tussen de ondernemers en de loonchauf- feurs. Van onze correspondent in Londen) I De Sueskanaalconferentie zal naar alge- meen wordt verwacht, spoedig teneinde lopen. Vandaag zal de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Dulles een onlwerp-resolutie indienen, waarin de conferentie wordt verzocht haar goedkeu- i ring te hechten aan de beginselen, die hij vorige week heeft uiteengezet. Men ver wacht, dat deze resolutie zal worden aan- vaard door zeventien landen en verworpen door vier (Sovjet-Rusland, India, Indonesië en Ceylon), Spanje zou geen stem uitbren gen. De kern der resolutie is dat „er bij verdrag 'n internationale raad van bestuur dient te worden ingesteld, die het Suez kanaal beheert, onderhoudt en tot ontwik- keling brengt. Deze raad dient verbonden te zijn met de UNO." Volgens Dulles' plan moet het kanaal buiten de politiek staan, moet Egypte een belangrijk aandeel heb ben in de opbrengst, moet het kanaal doel treffend worden beheerd en moet de sou- vereiniteit van Egypte worden gerespec teerd. Aan een commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van zes of zeven mo gendheden zal worden opgedragen de be sluiten van de conferenite ter kennis te brengen van kolonel Nasser. Men verwacht, j dat Nasser de resolutie zal verwerpen, hoe- wel zij niet gesteld zal zijn in de vorm van een ultimatum. De commissie zal met Nas ser moeten onderhandelen waarna zij ver slag zal uitbrengen aan de conferentie, die dan dus opnieuw bijeen moet worden ge roepen. DJAKARTA (A.N.P.) De Indonesische openbare aanklager Jusuf Suwondo heeft voor het landgerecht te Djakarta in de zaak-Schmidt vandaag vijftien jaar gevangenisstraf geëist tegen de Nederlander Schmidt. De openbare aanklager zei te geloven, dat het eerste punt van de tenlastelegging steunverlening aan de vijand in oorlogstijd niet is bewezen, doch dat hij het tweede punt inzake „opstand" bewezen acht. De verdedigster, mevrouw Bouman, zal op 10 sep tember haar pleidooi houden. De openbare aanklager vroeg aftrek van voorarrest. Schmidt werd 18 december 1953 gearresteerd. Bij het verlaten van de Russische ambassade in Londen wordt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, uitgeleide gedaan door zijn Russische ambtsgenoot Sjepilov. In politieke kringen te Londen vraagt men zich af, hoe de resolutie in daden kan worden omgezet, indien Nasser blijft wei geren haar te aanvaarden. Geweld wil men niet gebruiken en evenmin wil men Egypte een ultimatum stellen. Men hoopt echter dat Nasser als hij zich geconfronteerd ziet met de officieel geformuleerde en bekrach tigde opinie van een groot deel der wereld, misschien zal besluiten water bij de wijn te doen en in onderhandeling te treden met de commissie van zeven. Men hoopt nog altijd de Sovjet-Unie tot steun te bewegen. Rusland heeft in 1946 dq mening tot uit drukking gebracht „dat internationale waterwegen dienen te worden gesteld onder internationale controle, waaraan de meest belanghebbende mogendheden moe ten deelnemen." Er is althans één land, dat nog altijd rekening houdt met de noodzaak wapen geweld toe te passen: Groot-Brittannië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft ter conferenite de waarschuwing uitgesproken „dat het Britse volk vastberaden standhoudt als zijn vitale belangen bedreigd worden, hoe groot de overmacht ook moge zijn." Andermans rechten De Nederlandse regering heeft zich bij monde van minister Luns akkoord ver klaard met Dulles' voorstellen. Als wij een maal afwijken van de plicht bestaande overeenkomsten na te komen, is alle ver trouwen, aldus minister Luns, zo nood zakelijk voor het bereiken van internatio nale samenwerking, tot vernietiging ge doemd. Kennelijk keerde minister Luns zich tegen Indonesië, toen hij verklaarde :„De De 53-jarige ex-pleegmoeder van het Joodse oorlogspleegkind Anneke Beekman, mevrouw G. M. L. van M., is zondagavond door de Belgische politie in Nonceveur na bij Remouchamps gearresteerd. Een Neder landse rijksrechercheur was bij deze arrestatie aanwezig. Zondagavond tegen middernacht heeft hij de procureur-gene raal te Amsterdam hiervan telefonisch op de hoogte gesteld. Mevrouw L. van M. is naar Luik over gebracht en daar voor de procureur des konings geleid. De procureur-generaal te Amsterdam, mr. A. A. L. van Dullemen, heeft telegrafisch de procureur-des konings om de aanhouding van mevrouw L. van M. verzocht op grond van het tegen haar van kracht zijnde verzoek tot uitlevering. Mevrouw L. van M. was sedert de uit spraak van de rechtbank te Amsterdam, die haar op 24 oktober 1955 tot acht maan den gevangenisstraf veroordeelde, voort vluchtig. Het gerechtshof legde haar op 22 maart een gevangenisstraf op van drie maanden met gelijk de rechtbank in haar uitspraak bepaalde bevel tot on middellijke gevangeneming. De Hoge Raad verwierp op 19 juni j.l. het door mevrouw L. van M. tegen dit arrest ingesteld hoger beroep, waardoor het arrest van het Hof definitief werd. De thans 15-jarige Anneke Beekman en haar verzorgster, de 57-jarige zuster E. M. van M. van de ex-pleegmoeder, zijn sedert hun mislukte aanhouding op vrijdagavond 12 maart 1954 in het klooster „Home de la Vierge des Pauvres" te Banneux, spoorloos. Er was voor deze 55ste zitting in de zaak- Schmidt opvallend weinig belangstelling. De beklaagde hoorde de eis van de open bare aanklager aan het slot van het requi sitoir, dat twee uur in beslag nam, kalm aan. Suwondo acht Schmidt schuldig aan het subsidiair ten laste gelegde: opstand en het lid zijn van een opstandige beweging. Hij meent, dat uit getuigenverklaringen voldoende is bewezen dat een subversieve organisatie, onder de naam „Nederlands- Indische Guerilla Organisatie" (N.I.G.O.), in West-Java bestond en dat deze organi satie de opstandige activiteiten van de be weging van kapitein Westerling, die in januari 1950 een aanval op Bandung deed, voortzette. Hij acht bewezen, dat beklaagde operatief leider was van de N.I.G.O., „die door (wijlen) Leon Jungschlager geleid werd." In zijn requisitoir zei de openbare aan klager dat de verklaring van de getuigen a charge misschien tamelijk ongeloofwaar dig schenen, doch hij voegde hieraan toe, dat illegale organisaties aldus werkten. Hij, verwees naar een vraaggesprek van de Nederlandse kapitein A. L. Franken in het Haagse blad „Het Vaderland" als bewijs, dat Nederlandse militairen in Indonesië in derdaad de „Darul Islam" hadden gesteund. Suwondo herinnerde eraan, dat enige getuigen a charge in de rechtszaal hadden verklaard, dat zij gelogen hadden, toen zij Jiun verklaringen voor de politie aflegden. Zij hadden misschien gedacht, dat het beter zou zijn veroordeeld te worden op beschul digingen van meineed dan op beschuldi gingen van verraad, waarvoor de hoogste straf geëist zou kunnen worden, zo zei hij. Voorts verklaarde hij, dat de verklaringen van de getuigen a décharge dikwijls min der betrouwbaar waren geweest. Hij noemde getuige Prins een „fantast." Over de beschuldigingen van getuigen, dat zij door de politie mishandeld waren, zei Suwondo, dat deze getuigen mogelijk „van een mug een olifant hadden gemaakt." Hij zei, dat hij de beschuldigingen, dat de politie getuigen had mishandeld, niet kon geloven. Suwondo verklaarde, dat hij bij het vast stellen van zijn eis in overweging had ge nomen, dat Schmidt een officier van het Nederlandse leger was geweest, dat hij de opdrachten van (wijlen) Jungschlager had uitgevoerd en dat hij behoorde tot de groep Nederlanders, die niet kon instemmen met de overdracht van de soevereiniteit van het voormalige Nederlands-Indië aan de Indo nesische républiek. De heer H. C. J. G. Schimdt, afkomstig uit Nederweert gewezen kapitein van het Koninklijk Nederlands-Indisch leger (KNIL), was na zijn pensionering in 1951 eerst beheerder van een kantine van de luchtvaart maatschappij Garuda, vervol gens was hij werkzaam bij de makelaars firma Fenis in Bandung. Hij werd op 18 december 1953 gearresteerd door de Ban- dugse politie, toen hij op weg was van huis naar kantoor. Als redenen voor zijn arrestafie werden in het proces-verbaal van inspecteur En- duh opgegeven, dat de politie van een niet genoemde helper de inlichting had gekregen dat hij leider van een bende was, dat de politie vervolgens door infiltratie in zijn huis te weten kwam, dat hij anti-Indone sisch was, dat met het oog op het nog niet opgelost zijn van de 17 oktober-affaire (de twist tussen twee groepen in het Indo nesische leger, die in 1952 aanleiding gaf tot moeilijkheden) het wenselijk leek hem te arresteren, daar het komplot, dat Wanneer de herfststorm op 19 augustus voldoende heeft geraasd om ons nog enige weken met zomerse temperatu ren te garanderen, zullen wij onder staande afbeelding met wat minder wrok bekijken, al blijft ze voor menigeen een naar symbool van een verregende en verwaaide vakantie. Van onze parlementaire redacteur) DE INFORMATEUR, prof. Lieftinck, heeft thans alle antwoorden ontvangen op de vraag die hij naar aanleiding van zijn nieuwe opdracht aan de heren Burger, Tilanus, Korthals, Romme en Zijlstra had voorgelegd. Deze vraag was of zij, indien geestverwanten van hen voor een ministerschap zouden worden uitgenodigd, aan vaarding dan wel afwijzing van zulk een uitnodiging zouden aanraden. Dit ingeval die geestverwanten hun advies daarover zouden vragen. Het schijnt, dat het door de drie eerstgenoemde politieke voormannen verstrekte uitsluitsel geen bijzondere moeilijkheden opleverde. Anders daarentegen zou het met de antwoorden van prof. Romme en van prof. Zijlstra gesteld geweest zijn, die beiden trouwens tot zeer langdurig beraad met hun fracties waren overgegaan. Op zichzelf was dat al een beetje eigen aardig, want de opzet van de informateur Is juist, thans na te gaan of er een kabinet te vormen valt zonder verder direkt con tact met de fracties. Maar zowel prof. Romme als prof. Zijlstra hadden daaraan behoefte. Hun fracties hebber, niet alleen 's ochtends, maar ook nog 's middags ver gaderd. Beide heren hebben schriftelijk aan de informateur meegedeeld, dat zij op diens vraag in d'it stadium niet konden antwoor den, aangezien alles zowel van het pro gramma als van de samenstelling van het te vormen kabinet zou afhangen, dus ook van de zogenaamde zetelverdeling. Naar verluidt gaf prof. Romme tevens te ken nen, dat het programma in elk geval de nodige armslag ter bevordering van de be zitsvormingskwestie moet bevatten, wil hij een geestverwant niet moeten ontraden een portefeuille op zich te nemen. Iets van die aard zou de brief van prof. Zijlstra niet bevatten. Maar het schijnt wel, dat er ove rigens tussen dit tweetal in zoverre ook nog overeenstemming bestond, dat beiden er op gewezen zouden hebben, dat eigenlijk de informateur niet had behoren in te gaan op een opdracht om te onderzoeken of de vorming mogelijk is van een kabinet, dat het vertrouwen van een meerderheid zou kunnen verwerven. Dit zou namelijk een steen des aanstoots zijn zowel van de frac tie van de K.V.P. als van die van de Anti- Revolutiónairen, aangezien eerst nog eens nagegaan diende te worden hoe het met de mogelijkheden staat een parlementair kabi net op niet-brede basis tot stand te brengen. Tevens zou prof. Lieftinck's aandacht verzocht zijn voor de zienswijze, dat in de hem verstrekte nieuwe opdracht tot infor matie niet had mogen aanvaarden, aange zien zij door geen enkele van de andere adviseurs zou zijn ingegeven. Nog daar gelaten dat de vraag kan rijzen hoe men zo precies op de hoogte zou kunnen zijn van de verschillende adviezen die het staats hoofd ontvangen heeft, waaronder ik vermeld dit met een zeer bijzondere be doeling adviezen zijn zowel van de vice- president van de Raad van State als wel van de voorzitters van de beide Kamers, valt nog óp te merken, dat het staatshoofd bij de keuze van een formateur hetzelfde geldt ten aanzien van een informateur wat de opdracht aangaat, een zekere vrij heid heeft, zij het een vrijheid in gebonden heid. Dat wil zeggen: het staatshoofd kan niet geheel en al naar eigen inzicht han delen en behoort met verschillende factoren rekening te houden. Tot die factoren be horen de uitgebrachte adviezen, maar daartoe behoort ook, dat er "rekening ge houden moet worden zoveel als maar doen lijk is, met de verkiezingsuitslag. In de ge geven omstandigheden past de opdracht aan de informateur, en de wijze waarop hij deze tot dusver schijnt te willen uit voeren, beter bij de uitslag der verkie zingen en zou een kabinet gelijk hij op het oog ..heeft eerder een weerspiegeling van de stembusuitspraak zijn dan een parlemen tair kabinet op minder brede basis, te we ten een kabinet hetzij zonder de P.v.d.A. hetzij zonder de K.V.P. -- Alles te samen genomen schijnt de in druk gerechtvaardigd te zijn, dat noch het antwoord van prof. Romme noch dat van prof. Zijlstra bijzonder aanmoedigend was. Zijnerzijds is prof. Lieftinck er blijkbaar echter van uitgegaan, dat nu niemand bij jI0 0 huidige situatie iets geheel anders had diie-voorbaat oen „veto" heeft aangekondigd, voor hem de baan vrij is zijn informatie taak voort te zetten. Het zal er dus wel op neerkomen dat hij, met een programma in de hand, personen voor de verschillende portefeuilles gaat aanzoeken. Af te wachten valt nu, of d'it inderdaad zal gebeuren en vooral, welke ervaringen hij zal opdoen. Vanmorgen heeft prof. Lieftinck mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rot terdam, ontvangen. (Men zie ook pag. 6). nen te gebeuren. Volgens de K.V.P. had een Anti-Revolutionair tot formateur aange steld moeten worden. De Anti-Revolutio nairen hadden die taak aan prof. Romme j opgedragen willen zien, omdat hij zou trachten een, wellicht nog parlementair, kabinet op minder brede basis in het leven te roepen. Er wordt thans een staatsrechtelijke grief tegen prof. Lieftinck geuit, te weten dat hij in de gegeven omstandigheden de onder zijn leiding zou staan elk ogenblik tot actie kon overgaan. Op 9 september 1954 begon het proces tegen beklaagde, die toen 51 jaar oud was Van de dertig getuigen, die de politie na zijn arrestatie verhoorde, zijn de voor- naamsten dezelfde als in de zaak tegen wijlen de heer Jungschlager, namelijk To- masoa, Manoch en Harris Bin Suhaemi. In het begin van dit jaar is een aantal ui1 Nederland overgekomen getuigen a dé charge gehoord. Schmidt peratuurverloop komt weinig verandering, terwijl de winden over het algemeen niet meer dan matig zullen zijn. Op de oceaan nadert ten westen van de Britse eilanden een zwakke rug van hoge luchtdruk, waarna nieuwe depressies na derbij komen. VVEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) 60 i 5 60 a d Weerstoestand buitenland cf It* Eg O a SB Stockholm zwaar bew. windst, 19 16 Oslo regenbui zzo 15 12 Kopenhagen licht bew. w 17 8,5 Aberdeen zwaar bew nw 15 0,1 Londen licht bew. wzw 19 4 Amsterdam half bew. z 17 9 Luxemburg mist windst. 20 1,5 Parijs zwaar bew. windst. 24 0 Bordeaux onweer windst. 24 1 Grenoble zwaar bew windst. 26 0 Nice zwaar bew. nw 28 0 Berlijn onbewolkt wzw 22 0 Frankfort zwaar bew. windst. 22 0 München onbewolkt windst. 21 5 Zurich licht bew. n 22 0 Genève licht bew. windst. 25 0 Locarno regenbui windst. 27 2 Wenen half bew. w 25 7 Innsbruck zwaar bew windst. 22 0 Rome onbewolkt windst. 34 3 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Mallorca half bew. nw 0 Weerstoestand binnenland Den Helder half bew. wzw 15 0.2 Ypenburg half bew. zw 14 11 Vlissingen licht bew. zw 13 0.3 Eelde lichte regen zzw 13 3 De Bilt half bew. zzw 13 10 Twente zwaar bew zzw 12 1 Eindhoven licht bew. zw 12 0,1 Vlv. Z.-Limb licht bew. zzw 12 0,4 (De temperatuur ts van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.) DEZELFDE TEMPERATUREN Een depressie, welke in de nacht van vrijdag op zaterdag bij zuidwest-Engeland belangrijk in diepte toenam, trok zondag over de Noordzee naar Denemarken. Aan de zuidzijde ervan was een trogvoimige randstoring aanwezig, welke zich zondag overdag langs de Waddenkust naar het oosten verplaatste. Dit ging vergezeld van stormachtige winden en regenbuien. Boven Denemarken aangekomen nam de activiteit van het depressiegebied af zodat na zondag avond nergens meer dan krachtige winden werden waargenomen en in ons land de wind tot matig of zwak afnam. Boven de Britse eilanden bleef een zwak lagedrukgebied achter, dat samenhangt met een hoeveelheid koude en onstabiele lucht welke zich tot grote hoogte in de atmosfeer uitstrekt. Verwacht wordt dat dit dinsdag over de Noordzee naar het oosten zal trek ken waardoor de buiigheid in ons land tijdelijk weer groter zal worden. De kans op buien is daarbij in het noorden van het land groter dan in het zuiden. In het tem- OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOCOOOOCOOOCOOCOCCOOOOOOOOOOOO( OPKLARINGEN VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van 8 maandagavond tot dinsdagavond, op- gemaakt om 11.15 uur: 3 Opklaringen maar plaatselijk ook 8 enkele buien. Zwakke tot matige wind 3 uit westelijke richtingen. Weinig ver- 8 andering in temperatuur, p 21 augustus H Zon op 5.36 uur. onder 19.54 uur. 8 Maan op 19.22 uur. onder 5.39 uur. H Maanstanden 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 20 augustus Hoog water: 3.06 en 15.29 uur. Laag water: 11.06 en 23.23 uur. Dinsdag 21 augustus Hoog water: 3.39 en 16.03 uur. Laag water: 11.42 en uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1