Nederlands cricketelftal speelde een draw tegen de Free Foresters Mevrouw Roos en Karamoy prolongeerden hun titels Harde century van Engelsman Mackenzie: 74 aan boundaries Haarlem, Stormvogels en VSV gaan naar de volgende ronde Aan de Spanjaardslaan in Haarlem Goede bowlingprestatie van HCC'er Vriens De scores na twee dagen cricket TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Nieuwelingen konden nog) niet tot de finales doordringen Om de voetbalbeker IS aar alle kanten De cricketcompetitie A anvallend Weer regen Veel goeds a li v"x - Voetbal in Engeland Goed begin van Leeds United tegen Everton Nederlandse kano-titel voor Jan Klingers Jeugdkorfbaltoernooi te Zandvoort verregend MAANDAG 2 0 AUGUSTUS 1956 (Van onze sportredacteur) TWEE DAGEN CRICKET in felle wind en aan het einde van de tweede dag regenbuien tussen het Nederlands cricketteam en de Free Foresters op het terrein van Rood en Wit in Haarlem heeft een draw opgeleverd. Na voortreffelijk aan vallend batten op de eerste dag sloten de Engelsen hun eerste innings tegen het einde van de speeltijd op 261 voor 6, waarna het Nederlandse team met een score van 218 voor 8 antwoordde. Er restte toen nog drie uur zuivere speeltijd, zodat een draw toen al haast onvermijdelijk was. Na een score van 81 voor 8 van de Foresters kregen toen de Nederlanders nog 65 minuten om de 126 voor de over winning benodigde runs te maken. Dat mislukte, nadat reeds één keer het spel voor een fikse regenbui onderbroken moest worden. Tien minuten voor het einde toen het andermaal ophield met zachtjes regenen werd voor de laatste maal gestopt met een score van 69 voor 3 op het bord. Een wat onbevredigend einde van een wedstrijd, die ondanks de minder plezierige weersomstandigheden toch veel aantrekkelijks geboden had. Ja, dat weer, Zaterdag om elf uur regen de het zo hard, dat enkele spelers spoor slags naar het Frans Halsmuseum in Haar lem verdwenen. Tegen lunchtijd was het droog, maar het veld bleef voorlopig on bespeelbaar. Pas tegen half drie was de Engelse captain Newman bereid te gaan spelen. Hij verloor de toss, maar mocht desondanks gaan batten. Een beslissing van de Nederlandse aanvoerder Van Weelde, die van groot vertrouwen getuigde in de capaciteiten van de Nederlandse aanval. Een vertrouwen overigens, dat later niet zoveel reden bleek te hebben. Want Max Maas, Henk van Weelde, Vriens, noch De Villeneuve en Marseille vermochten veel indruk te maken op de Engelse batting- side, die geen ogenblik in moeilijkheden kwam. Pas op 60 viel het eerste wicket (van Nunn, 29). De andere openingsbats- man Gordon Lennox samen met Ingelby Mackenzie sloegen de bowlers daarna naar alle kanten. Eerst zochten ze er rustig de slechte ballen tussenuit, maar al spoedig namen ze een maximum aan risico. De score vloog dan ook omhoog. Van 154 voor 2 (Gordon Lennox 60) werd het 241 voor 3. Toen werd Mackenzie voor een voortreffe lijke 101 door de langs de boundary ren nende Wally van Weelde fraai gevangen op het bowlen van Max Maas. Zijn cen tury bevatte niet minder dan 74 runs aan boundaries (5 x 6, 11 x 4). Het was een innings geweest, die een lust was voor het oog en gescoprd door een batsman, die had getoondalle scoringstrokès nagenoeg volledig te beheersen. Proud zette het vuurwerk nog even voort, maar toen hij op 261 voor 55 runs door Henk van Weelde op het bowlen van zijn broer Wally werd gevangen en in de zelfde over Jackson (6) Scott was in tussen voor 0 door Maas gebowld ook door Henk van Weelde werd gevangen, sloot Newman de innings. Tegen de regels overigens, want er restten toen nog slechts 40 minuten speeltijd terwijl inde regels staat dat in een tweedaagse match op de eerste dag geen declaratie mag plaats vinden binnen één uur 40 minuten voor het verstrijken van de tijd. Nadelige ge volgen had het echter niet, want Stolk (18 n.o.) en Galleis (2 n.o.) hielden zonder moeite stand. De uitslagen van de cricketontmoetingen luiden: Eerste klasse B ACC II won met 50 runs van Kampong. ACC scoorde 127 runs, Kampong 77. Battingcijfers ACC: Immig 37, Bosch 60, Lapierre 11. Bowlingcijfers: D. Hardebol 3 voor 41, A. de Waard 3 voor 37, H. Hardebol 1 voor 23, P. Rietveld sr. 2 voor 20. Battingcijfers Kampong: D. Hardebol 39, A. de Waard 22. Bowlingcijfers ACC: P. San ders 3 voor 26. Lapierre 6 voor 22, H. Schoo- neveld 1 voor 9. De wedstrijd ExcelsiorVW is geëindigd in een overwinning voor Excelsior met 6 wickets. VV" was all out voor 48 runs. Excelsior sloot op 50 voor 4. Lager cricket In de tweede klasse E speelde Haarlem 2 tegen CVHW. Het resultaat was een draw. Haarlem 160 voor 7, CVHW 159 voor 7. De wedstrijd tussen Hercules en BMHC ver regende. In uiterst somber weer ging men zon dag verder aan een wedstrijd, die dat leek toen al zeer waarschijnlijk haast wel in een draw zou móéten eindigen. Het geen overigens niet wilde zeggen dat de Nederlanders er toch niet vóór alles een wedstrijd van trachtten te maken. Na een uiterst rustig begin, waarin Stolk zo goede innings voorzette, ging het later met Wally van Weelde en Colthoff zeer snel. Zo werd het. van 81 voor 4, 137 voor 5 en 187 voor 6. Waarmede de VOC'er (38) evenals de HCC'er (59) toonde al heel weinig respect te hebben voor de Engelse aanval, die wel accuraat bleef, maar geen ogenblik de overhand kreeg. Op 218 voor 8 (De Ville neuve 18, Maas 15 not out) sloot Van Weelde de innings met nog drie uur zui vere speeltijd. Aanvankelijk startten de Engelsen met zeer aanvallend batten, maar toen de for- cingbatsmen Gordon Lennox (12), Nunn (2), Scott (9), Herdern (6), Matheson (14), Mackenzie (10), Stanton (10) en Proud (2) verdwenen waren op het dikwijls voor treffelijke bowlen dikwijls met een door en door natte balvan de HCC'er Vriens sloot Newman de innings andermaal. Nu op 81 voor 8, zodat de Ne derlanders nog ruim een uur restte om de benodigde 126 runs te maken. Een wel heel zware opgave, die reeds tevoren tot mislukken was gedoemd. Wel leek het begin hoopvol toen Stolk (12) en Gallois (16) binnen het scoringstempo van 2 runs per minuut bleven, doch toen Colt hoff (7) nadat reeds vijf minuten ver loren waren gegaan voor een al te hinder lijke plensbui tijdens de buien mot regen werd gewoon doorgespeeld gingen Wally van Weelde en De Villeneuve het wat kalmer aan doen en speelden rustig de tijd uit tot tien minuten voor het einde toen andermaal regen verder spelen on mogelijk maakte. Het totaal was toen 69 voor 3 wickets. Ondanks dat teleurstellend slot en de voor cricket wel heel slechte weersom standigheden gedurende twee dagen, was er voor het vrij talrijke en met applaus vrij gulle publiek toch veel te genieten geweest. En wel vooral de innings van de Engelsman Ingelby Mackenzie op zaterdag middag. Een innings, zoals men op de Ne derlandse velden slechts zelden ziet. Met uiterst snel voetenwerk en de bal zeer goed plaatsend scoorde deze zeer hard slaande Hampshire-speler naar alle kanten en er was geen bowler die zijn scorings tempo kon drukken. Met drie harde vieren in één over van Max Maas maakte hij zijn century vol, doch werd op de daarop vol gende bal in het verre veld gevangen met een slag die had hij geen windstoot ontmoet ongetwijfeld voor zes was ge gaan. De beste innings bij de Nederlanders was die van Colthoff. Ook de HCC'er sloeg hard en zuiver, zij het dat hij wat meer gelukkige slagen uitvoerde. Maar vooral in het runnen liet deze uiterst rappe Hagenaar zien hoeveel runs er in het alge meen „blijven liggen". Na hem verdiende Vriens met zijn uit stekende bowlingprestatie -in de tweede innings het hartelijke applaus ten volle. Hij werd aangezet- toen de Engelsen de overhand dreigden te verkrijgen, maar nam in zijn eerste over al direct de wickets van Gordon Lennox en Herdern. Ook daarna bleef hij het de Engelsen, die direct veel rustiger gingen spelen, met felle breaks uiterst moeilijk maken. Afgezien van een enkele gemiste kans (Van Manen op zaterdag werd er aan beide kanten zeer behoorlijk gefield. Voor al ook het aangooien was in het algemeen hard en zuiver. Als geheel viel ons de krachtmeeting gezien althans vorige wedstrijden tegen de Foresters echter ietwat tegen. Hetgeen vooral te wijten was aan de in het algemeen genomen vrij zwakke aanval van beide elftallen. Meer dan eens werd het duidelijk dat het Ne derlandse cricket meer harde bowlers no dig heeft en vooral spinbowlers om tegen Engelse teams een overtuigend resultaat te behalen. De scoringboeken vermeldden aan liet einT de van de tweedaagse match tussen het Nederlands crickétel-tal en de Free Foresters de volgende cijfers: Free Foresters eerste ir iings: Gordon Lennox c. Van Weelde b. Vrièns 60 Nunn c. Colthoff b. Vriens 29 Mackenzie c. W. van Weelde b. Maas 101 Proud c. H. v. Weelde b. W. v. Weelde. 55 .Tackson c. H. v. Weelde b. W. v. Weelde 6 Newman "ot out 0 Scott bowled Maas 0 Extra's 10 Herdern. Matheson, Stanten en Pelham did not bat De wickets vielen 261. 261. Bowlingcijfers Nederland: Maas H. van Weelde. Vriens De Villeneuve Marseille W. van Weelde. Totaal 6 voor 261 op 60, 154, 241. 261, 13 0 54—2 19 3 68—0 23 8 63—2 7 0 35—0 8 3 28—0 2 1 3—2 innings: Stolk st. Scott b. Stanton 38 Gallais bowled Pelham 2 van Manen l.b.w. b. Jackson 19 Van der Sloot c. Scott h. Stanton 9 W. van Weelde bowled Pelham 38 Dotlboff c. Nunn h. Stanton 59 De Villeneuve c. Scott "o. Jackosn18 Maas not out 15 H. van Weelde c. Stanton b. Jackson 8 Marseille did not bat Vriens did no+ bat Extra's H Colthoff (links) slaat de Eng,else bow ler Pelham voor vier. Een moment uit de fraaie innings van de HCC'er. De wickets vielen op: 5, 21, 27, 42, 54, 62 73, 81. Bowlingcijfers Nederland: Maas 7 0 15—0 H. van Weelde.. 4 0 91 Vriens 15 5 30—6 Marseille 8 1 141 De Villeneuve 3 0 80 Nederland tweede Innings: Stolk l.b.w. b. Pelham 12 Gallois hit wicket b. Jackson16 Colthoff c. Scott b. Pelham7 W.van Weelde, not out 11 D.e Villeneuve' hot out...11 Extra's 12 Totaal 3 voor 69 De wickets vielen op: 34, 38, 44. Bowlingcijfers Free Foresters: Pelham 8 0 36—2 Jackson Vh 1 211 Op Duindigt zijn zondagmiddag draverijen gehouden om het kampioenschap van Nederland. Winnaar werd „Double Six M", die wij hier aan kop zien tijdens de race. Uitslagen bekerwedstrijden West I: HRCAlkmaar 1-4; Volewijckers —WA 4-1; VSVTYBB 3-0; UVS—Velsen 5-2; Hilversum—Stichtse Boys 2-2; Velox— 't Gooi 1-1; DWSVStormvogels 1-3; Haar lem— RCH 2-1; Blauw Wit—EDO 5-2. West II: Blauw Zwart—DHC 3-1; DHL ONA 2-3; Fortuna (VI.)—Archipel 1-1; Neptunus—Sparta 1-4; Flakkee—Hermes DVS 1-4; DCV—Excelsior 1-1; SVV—Unitas 3-0; Emma—EBOH 1-3. Noord: PEC—Nicator 2-2; BNC—Zwolse Boys 1-0; Nieuw Buinen—Go Ahead 3-2; GVAV—Hellas VC 2-1; WW—Velocitas 1-2. Oost: Quick '20—Oldenzaal 0-2; Rigters- bleekPhenix 2-3; Tubantia—AZC 7-0; Doesburg—AGO W 2-7; Dieren—HVC 3-17; WVCRheden 4-5; Zuid ArnhemDe Graafschap 3-7; Vitesse—AWC 6-2; WAW Elinkwijk 1-7; Zeist—Veenendaal 6-1. Zuid I: RBC—Roosendaal 7-0; VES '35— DOSKO 2-2; Baronie—Alliance 2-1; RAC— Longa 2-1; RPCNO AD 2-3; Baardwijk— PSV 0-4; TOP—LEW 4-2; Gemert—Eind hoven 1-9; Wilhelmina—Bladella 2-1. Zuid II: Helmondia '55Venray 4-0; MWRKVL 7-1; LimburgiaWaubach 3-1; Heer—Sittardia 0-2; VVV—Sportclub Irene 1-0; WittenhorstHelmond 1-3. De Engelse voetbalcompetitie is zaterdag weer begonnen en 92 clubs van de Engelse league kwamen in actie. Een van de beste prestaties van de dag werd door Leeds United geleverd dat, na negen .jaren, in de eerste divisie is teruggekeerd- Met de rechtsbinnen Charles als uitblinker bewees de ploeg al dadelijk haar plaats in de hoogste afdeling waardig te zijn door Everton met vijféén te 'Verslaan. De linksbuiten Overfield scoorde het eerste doelpunt, tevens het eerste van het sei zoen, in de tweede minuut. Charles volgde met een kopbal en toen maakte Brook drie doelpunten achter elkaar, de eerste hat trick van het seizoen. Brook was Murray, de midvoor van Wol verhampton, maar net voor met deze hat trick, want Murray trof vier maal de roos tegen de bekerhouder Manchester City- De rechtsbuiten Hooper, die aan het einde van het vorig seizoen voor 25.000 pond naar de Wolves overging, nam het vijfde doelpunt voor zijn rekening in de eerste wedstrijd die hij voor zijn nieuwe club speelde. Luton versloeg Sunderland met zes twee. Na de eerste helft leidde Luton met éénnul, daarna scoorde Turner vier maal achter elkaar. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: ArsenalCardiff City 00; Aston VillaCharlton Athletic 31; Bolton WanderersBlackpool 41; Burn leyChelsea 20; Leeds United—Everton 51; Luton TownSunderland 62; Manchester UnitedBirmingham City 22; Newcastle UnitedPortsmouth 21; Preston North EndTottenham Hotspur 14; Sheffield WednesdayWest Brom- wich Albion 42; Wolverhampton Wan derersManchester City 51. Tweede divisie: Bristol RoversGrims by Town 10; FulhamWest Ham Uni ted .14;. Leicester City—Doncaster Ro vers 31; Leyton Orient—Notts Forest 1—4; Lincoln CityBristol City 11; Li verpoolHuddersfield Town 23; Mid dlesbroughStoke City 11; Notts Coun tyBury 22; Port ValeBarnsley 00; Rotherham UnitedSheffield United 04; Swansea TownBlackburn Rovers 51. De wedstrijden welke gespeeld werden voor de eerste ronde van de beker-compe titie hebben geen grote verrassingen opge leverd. De in de competitie hoger geplaat ste verenigingen versloegen in de meeste gevallen de lagere elftallen, hetgeen soms met flinke cijfers geschiedde. De spelers van HVC spanden daarbij wel de kroon, want de Amersfoorters schoten tegen Die ren niet minder dan zeventien keer raak. Overigens mag ook de overwinning van Eindhoven op Gemert (één-negen) er zjjn. Van de clubs uit Haarlem en omgeving gingen Haarlem, Stormvogels en VSV naar de volgende ronde over. HaarlemRCh Een groot aantal toeschouwers heeft de wedstrijd tussen Haarlem en RCH bijge woond, waarbij men van een aardige partij voetbal heeft kunnen genieten. Bij Haar lem was onder meer de oud-VSVer Tiel- rooy opgesteld die ongetwijfeld een aan winst betekent voor de roodbroeken.Voorts zagen wij in de voorhoede Flens als mid denvoor opgesteld, geflankeerd door Ket ting en Kamperveen, terwijl Groeneveld en Vreeken op de vleugels stonden. Spil De Voogd werd bijgestaan door Oepkes en Laan en als linkshalf debuteerde Boom Snijders verdedigde het doel. Of deze com binatie permanent zal worden, is aan twij fel onderhevig. Vooral over de voorhoede zal men zich nog wel eens beraden. Bij RCH waren er geen nieuwe gezich ten. Schoonenberg verving De Vos echter op de spilplaats en hij deed het daar lang niet onverdienstelijk, goed bijgestaan door Jansen en Van der Brink. Overigens was het een aardige, soms felle wedstrijd, waarin het verschil in kracht niet groot bleek. Een gelijkspel zou meer in de lijn van het spelbeeld hebben gelegen, maar dat RCH dit niet bereikte, moet op rekening van de aanval worden gëséhrééen. Kamperveen scoorde vóór rust twee doelpunten, waardoor Haarlem bij de thee een twee-nul voorsprong noteerde Toen Van Braam kort na de rust de ach terstand verkleinde uit een vrije schop kreeg de wedstrijd een spannend karakter maar aan beide kanten werden enkele kansen gemist, zodat de twee-één score tenslotte de eindstand werd. Blauw WitEDO Zoals het resultaat vijf-twee reeds aan wijst is EDO zaterdagmiddag in het Olym pisch stadion kansloos tegen Blauw Wit ten onder gegaan. Vooral in de eerste drie kwartier speel den de Blauw Witters beter voetbal, het geen in de twintigste minuut een doelpunt opleverde. Engelander plaatste de bal naar Frederiks, die via het been van een Haar lemse achterspeler raak schoot (één-nul). Kort daarop boekte EDO succes, maar de arbiter keurde deze treffer ten onrechte wegens buitenspel af. In de drieëndertigste minuut ontstond enige deining bij de Totaal voor 8 wickets 217 De wickets vielen op: 21, 50, 65, 81, 137, 185. 206. 217. Rnwlingcijfers Free Foresters: Pelham 20 5 582 Jackson18 2/3 4 52-3 Stanton 26 4 693 Hordern 6 1 270 Free Foresters tweede innings: Gerdon Lennox l.b.w. b. Vriens 12 Nunn st. Colthoff b. H. van Weelde2 Scott l.b.w. b. Vriens 9 Herdern c. v. d. Sloot b. Vriens6 Matheson bowled Marseille 14 Mackenzie c. Maas b. Vriens10 Stanton bowled Vriens 10 Jackson not out 11 Proud bowled Vriens 2 Newman did not bat Pelham did not bat Extra's 11 Totaal voor acht wickets 81 De Nederlandse tenniskampioenschappen, die de afgelopen dagen in Scheveningen zijn gehouden, behoren weer tot het ver leden en hebben in zoverre geen verras singen opgeleverd, dat geen nieuwelingen- behorende tot de Nederlandse tennisjeugd, tot in de finales konden doordringen. Het spelpeil van deze finales was de buiten gewoon slechte weersomstandigheden in aanmerking genomen echter alleszins bevredigend en vooral de eindstrijd in het herenenkelspel tussen Dehnert en Kara moy heeft op zeer behoorlijk niveau ge staan. Dehnert, die reeds enkele malen in het verleden de finale om het nationale kam pioenschap bereikt had, was er zeer op be lust nu de titel -te veroveren en zijn spel in de eerste set gaf daar ondubbelzinnig blijk van. Ondanks het feit, dat de Rotterdam mer sterk gehandicapt werd door de sterke wind, die zijn harde smashes zeer nadelig beinvloedde, nam hij spoedig een kleine voorsprong. Karamoy echter, op de natte baan in zijn element, brak het offensief van Dehnert met zijn vasthoudend spel volkomen af. De Indonesiër met de Neder landse tennisnationaliteit, maakte op de gladde baan zeer weinig fouten en toen Dehnert, die nog altijd over een prachtige forehand beschikt, zijn vat verloor op het zeer gevarieerde spel van zijn tegenstander werd het duidelijk, dat Karamoy, nadat hij de eerste set met 8-6 op zijn naam had ge bracht een zeer serieuze kans op de titel ging maken. In de tweede set, toen de regen zich reeds in alle hevigheid had aangediend, liet Karamoy Dehnert in diens service- game rustig „komen" en strafte in laatste aanleg de vele fouten van zijn tegenstan der. die veel onnodig miste, gedecideerd af. Zeer regelmatig werkte Karamoy ondanks de stromende regen zijn uitge breide repertoire van slagen af en de uit slag van de 2de set 6-3 voor Karamoy, was voor ieder aanvaardbaar. Dehnert, reeds volkomen uit zijn concentratie door het door de regen veroorzaakte oponthoud was in de derde set „nergens". Bij matchpoint en Dehnert aan het ser veren maakte de Rotterdammer double- fault en op deze wijze moest hij voor Kara moy het hoofd buigen. Dames Bij de dames was de finale tot veler verrassing een zeer eenzijdige vertoning. Mevrouw Roos kreeg op de langzame baan van mevrouw Van der Storm vele pre sentjes en op het buitengewoon onvaste spel van haar tegenstandster gaf mevrouw Roos met een uitgebreid repertoire van slagen steeds de goede repliek. De uitslag van de eerste set (6-0 voor mevrouw Roos) spreekt in dit geval wel een zeer duidelijke taal. Mevrouw Van der Storm, die anders over mooie lange slagen beschikt, was er volkomen uit. In de tweede set paste zij wel een geheel andere tactiek toe door meer naar het net te gaan, maar vele mis sers gaven haar gelegenheid het tij te doen keren en dat brak bovendien haar moreel. Voeg daarbij de vee' betere balcontrole van mevrouw Roos en voor de uitslag van de tweede set (6-2) heeft men eveneens de verklaring. Het was geen hoogstaande partij, daar voor waren de omstandigheden te slecht, doch mevrouw Roos, die voor de vijfde maal op de titel in het enkelspel beslag legde werd door deze nadelige factoren evenzeer gehandicapt, als haar rivale. De finale van het gemengd dubbelspe' tussen mevrouw Van der Storm/Dehnert en mevrouw Peters/Goris, heeft het paar mevrouw Van der Storm/Dehnert met 7-5, 8-6 gewonnen Zondag zijn op de metsbanen in Sche veningen de nationale tenniskampioen schappen gespeeld. Mevrouw Roos, winnares dames enkelspel, bekijkt met de winnaar van het heren enkelspel, Karamoy, de trofeeën. Op de Zaan bij Wormerveer is zondagmid dag op ruw water het kampioenschap van Nederland 10.000 meter in de K-l klasse ge houden. Kampioen werd Jan Klingers, na spannende strijd met Anton Geurts. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Ne derland: Jan Klingers (Geuzen, Zaandam), 51 min. 46.8 sec.; 2. Anton Geurts (Genneper molen. Eindhoven), 51.48.4; 3. Jochem Bobel- dijk (Quo Vadis, Koog a. d. Zaan), 51.58.0; 4. Kees Lagrand (Geuzen, Zaandam) 53.59.4, 5. Paul Bunschoten (Quo Vadis, Koog a. d. Zaan); 6. Kees Schurink (TWC, Hengelo). Het door de Z.K.C. te Zandvoort georga niseerde jeugdkorfbaltoernooi werd we gens de slechte weersomstandigheden af gelast en verschoven naar 9 september. Haarlemmers, omdat men de geldigheid van Blauw Wits tweede doelpunt, gescoord door Koekebakker, in twijfel trok. De scheidsrechter wees echter resoluut naar het midden, het spel werd hervat, en voor dat EDO van zijn ontstemming was be komen, had Koekebakker er reeds drie-nul van gemaakt. Een minuut nadien kwamen de Haarlemmers op een tegenpunt, dank zij Van Duivenvoorden (drie-één). Vrijwel onmiddellijk na de hervatting rondde Frederiks een voorzet van Koeke bakker doeltreffend af (vier-één). Beide partijen geloofden het kennelijk wel. Pas in de laatste vijf minuten kwam er weer enige opleving. Spiers passeerde doelman Vleeschouwer onhoudbaar (vier-twee). Verder bracht EDO het echter niet. Het moest Blauw Wit zelfs enige seconden voor tijd een vijfde doelpunt toestaan, gemaakt door Koers (vijf-twee). VSV—TYBB VSV won haar eerste beker-ontmoeting gisteren tegen TYBB tenslotte met drie nul, maar geruime tijd had het er de schijn van dat de eerste klassers zich met een kleinere overwinning zouden moeten te vreden stellen. VSV bracht in deze ontmoeting de nieu we aankopen Beentjes, Planken en Sij- bers in het veld. Hun spel wettigde de indruk, dat de roodwitten een goede keus hebben gedaan. TYBB bleek allerminst van plan zich maar zonder meer gewonnen te geven.Toen Planken, VSV's nieuwe aanwinst op de rechtsbinnenplaats, echter in de twaalfde minuut op het juiste ogenblik achter een pass van De Graaf aan ging, scoorde hij op beheerste wijze (één-nul). Na een half uur nam TYBB meermalen de aanval weer over en meer dan eens kregen de derde klassers een open doekje voor hun kranig combineren. Rust één-nul. Reeds drie minuten na de hervatting gingen de handen op elkaar voor een prachtige kopbal van Den Oude. Twintig minuten voor het einde verkeerde het TYBB-doel in groot gevaar. Eerst kopte Den Oude tegen de lat en toen hij de terug springende bal opnieuw inkopte, verrichte Bakker weer een prachtige save. Eén mi nuut later moest hij echter zwichten voor een scherp schot van Sijbers (twee-nul). Nu werd TYBB's grootste tegenstand ge broken en het was Van der Heyden die tenslotte de stand op drie-nul bracht. DWSVStormvogels Stormvogels heeft de bekerwedstrijd tegen de Utrechtse derdeklasser DWSV met pover voetbal overigensl met drie-één gewonnen. Pover voetbal: dat is de juiste beoor deling van deze wedstrijd, waarin vooral de IJmuidenaren geen moment de indruk gaven in de semi-prof-voetbalwereld mee te spelen. Geen moment groeide hun spel in deze ontmoeting boven het gemiddelde uit. In de eerste helft speelden zij welis waar een aardig partijtje voetbal, doch het ontbrak hen aan afwerking. In de eerste helft .nam Dijkshoorn (ex- Vitesse), de nieuwe aanwinst van Storm vogels, een corner op schitterende wijze, doch het harde schot van middenvoor De Boer belandde in het zijnet. Enkele minu ten hierna redde Post, de linksback van Stormvogels, op de doellijn. Een minuut later speelde de DWSV-linksback Van Manson de bal gevaarlijk terug op zijn doelman, v/aar Snoeks Jr., de ster van het veld, van trachtte te profiteren. Hij schoot echter tegen de onderkant van de lat en de bal sprong in het veld terug. De Boer, de midvoor van Stormvogels, kreeg een kans en kopte feilloos in (nul-één). Snoeks Jr. zorgde voor een tweede treffer door een keiharde kogel door een kluwen van spe lers in te schieten (nul-twee). Na de rust werd het spel nog minder imposant. In de tiende minuut scoorde Dijkshoorn nog éénmaal (nul-drie). Na 22 minuten in de tweede helft te hebben ge speeld, redde de Utrechtse midvoor Stenis de eer, door hard en onhoudbaar langs de uitstekende De Graaf te schieten (één-drie). UVSV else ti Velsen is op de eerste dag dat de semi- profclubs aan de K.N.V.B.-beker-competi- tie deelnamen, uitgeschakeld. De Velsena- ren hebben het Leidse UVS dermate goed partij gegeven, dat de uitslag lange tijd onzeker is gebleven en vooral in de eerste helft was de tegenstand zo goed dat UVS slechts aan een magere één-nul voorsprong kon komen. Het werd tenslotte vijf-twee voor UVS, maar deze cijfers waren geflat teerd. Doelman Jansen was in de eerste helft uitstekend op dreef en hij werd goed bij gestaan door Bakkum en Nijssen en slechts éénmaal moest de Velsense doelman de bal uit zijn net halen, zodat met één-nul werd gedraaid. Na de rust hielden de Velsenaren goed stand en zelfs toen de thuisclub door twee doelpunten uitliep tot drie-nul, gaf Velsen zich niet gewonnen. Integendeel, de Velsenaren antwoordden met een heftig offensief, dat resulteerde in twee doelpun ten van Bakkum en Graman (drie-twee). Toen was alles weer mogelijk, maar in de eindfase bleek UVS toch de betere ploeg, want nu moest de kranige Velsense defen sie zwichten. De verdedigende taak werd enigszins verwaarloosd met het gevolg dat UVS doelman Jansen nog tweemaal kon passeren (vijf-twee).

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7