EN DE PANDA MEESTER-KNUTSELAAR Arbeidsmarkt in Frankrijk wordt van week tot week „zwarter" Wereldnieuws siilette Jacht op deviezen voor aankoop van buitenlandse bedrijven Gevolg van Algerijnse oorlog Corruptie in Indonesië J TccU io Wet zo De radio geeft woensdag ^SLUE BLADE Malaise in de Amerikaanse automobiel-industrie Broeken „Strijdende jongeren" spelen belangrijke rol Buitenlandse valuta Vriend van president Subroto waarnemend staf chef van Indonesische leger Malinovski bevelhebber van Russisch landleger DINSDAG 21 AUGUSTUS 1956 Zelfs dit goedkope apparaat is technisch beter. Gevolg: zachter scheren en het mesje gaat langer mee. systeem voor maar 1 -fc een „goeie" rrtorgen begint met Gillette (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk worstelt met een stijgend ge brek aan arbeidskrachten. Het evenwicht tussen vraag en aanbod is de laatste maan den steeds verder zoek geraakt en de bord jes bij de poorten van de fabrieken, waar op de vacatures staan vermeld, trekken vrijwel geen sollicitanten meer. De ar beidsmarkt wordt van week tot week .zwarter". De oorlog in Algerije is ook hier de grote schuldige en haar uitwerking op de bin nenlandse arbeidsmarkt doet zich in ne gatieve zin, zelfs in dubbele mate gevoelen. Het aantal Noordafrikaanse en in het bij zonder Algerijnse arbeiders dat vooral op de „lagere posten" in Frankrijk werkzaam was, is sinds de oorlog grotendeels naar het vaderland teruggekeerd om zich in de rijen der rebellen te scharen. Aan de an dere kant heeft de mobilisatie van ver scheidene jonge lichtingen Franse recruten ten getale van ongeveer vierhonderddui zend man een tweede groot gat geslagen in het reservoir van arbeidskrachten. Men heeft berekend, dat twee percent van de Franse arbeidende bevolking als soldaat naar Algerije is gestuurd. Men komt nu een zeventigduizend paar handen in het Franse arbeidsproces te kort. Bijna een derde deel - 25.000 man - was werkzaam in het bouwvak zodat de crisis die hier toch al heerste, nu een bijzonder acuut karakter heeft aangenomen. De franse regering zou graag een be- beroep willen doen op buitenlandse bouw vakarbeiders, maar juist tengevolge van de woningcrisis zou men niet weten hoe en waar die onder te brengen. Er wordt al overwogen voorlopig de wederopbouw stop te zetten, voor hel geval deze situatie nog enige maanden zou voortduren. Alle aan wezige krachten zouden dan worden ge bruikt om in ijltempo barakken te bouwen waar de buitenlandse arbeiders in zouden kunnen worden ondergebracht. Pas daarna zou dan met hulp van hen de wederop bouw worden hervat. Maar intussen doen de honderdduizenden Fransen die dag aan dag vergeefs naar een nieuwe of ruimere woning zoeken er goed aan hun ziel voor lopig nog in lijdzaamheid te blijven be waren Ook in Frankrijk is het einde van de woningnood helaas nog lang niet in zicht. DETROIT (Reuter) Sedert het begin van dit jaar zijn ongeveer 214.000 arbei ders van de Amerikaanse auto-industrie ontslagen. ER ZIJN mensen die tegen allerlei nieu wigheden fel van leer trekken en ze als ongepast en onbehoorlijk brandmerken, zonder precies te weten waarom. Gaan we de redenen van dit verzet analyseren, dan komt het er in het algemeen op neer, dat een zeker conservatisme aan hun oordeel ten grondslag ligt. Maar als we het van die kant bekijken, moeten we er ons ter dege van bewust zijn, dat dit conservatisme steunt op ge bruiken die ééns ook nieuw zijn geweest en op hun beurt als ongepast werden gebrand merkt. Deze ontboezeming is aan de toetsen van de schrijfmachine ontvloden naar aanleiding van enige opmerkingen die de door meisjes ge dragen (spijker)broeken te verduren kre gen. Zonder nu in détails te vervallen, ge ven we als eerste opmerking ten beste dat een oordeel hierover het best kan worden gebaseerd op esthetische overwegingen. Vindt iemand de dracht lelijk, uitstekend, want de smaak vormt nu eenmaal geen onderwerp van twist, mag dit althans niet zijn. Wil iemand de lange, of driekwart broek voor dames verdedigen, dan heeft hij of zij daartoe hetzelfde recht. Maar laten we niet in het geweer komen met argumenten die naar niets lijken. Het woord onzedelijk, dat me bij het nalezen van dit onderwerp onder ogen kwam, is volslagen absurd, want deze dracht behoeft in geen enkel opzicht aanstoot te geven. Het hangt er namelijk helemaal van af, wie dit kledingstuk draagt en hóe het ge dragen wordt. Precies hetzelfde kan van de rok, of welk ander omhulsel ook, ge zegd worden. Sommigen vinden, dat de vrouw zich daardoor in de kleren van de man hult en dat we ons bij de oude onderscheiding van vroegere tijden moeten houden. Ware dit een welgemeend motief, dan zouden beide sexen zich juist in bijkans dezelfde kleren moeten hullen, want in de oudheid was de kleding der vrouwen in principe dezelfde als die der mannen. In het Ro meinse beschavingsgebied droegen man nen, zowel als vrouwen een wijd, lang hemd met mouwen, waarin natuurlijk wel geringe verschillen in vorm en wijze van dragen voorkwamen, maar welk kleed in beginsel voor mannen en vrouwen toch hetzelfde was. Dit geldt even eens voor de kleding in onze streken, die tot onge veer de 10de en 11de eeuw X)oor mannen en vrouwen in grote lijnen gelijk was. Wil men zich bij het argumenteren dus beroepen op de gebruiken in vroeger tij den, dan behoren de dames zeer zeker de tegenwoordige mannenkleren tot de hunne te maken, opdat de grote verschillen die we tegenwoordig kennen zo spoedig mogelijk worden uitgewist. Een ander argument is, dat de vrouw geen lange broek behoort te dragen, omdat ze die nooit gedragen heeft. Ter weerleg ging hiervan zullen we niet wijzen op de linnen broek, die in het oude Egypte ook door vrouwen werd gedragen. Van veel meer betekenis schijnt het ons toe, dat in de vroege middeleeuwen de voorname vrouwen op de jacht en ten oorlog een mansbroek droegen, met een linnen kle dingstuk er onder. Dat was dus bij spor tieve gelegenheden, als we het zo eens mogen uitdrukken. Waarom dit de dames in deze sportieve tijd dan ontzegdGesteld altijd, dat het sportief en niet onesthetisch staat. Morgen iets over de uitvinding van het bed. H. PéTILLON. (Nadruk verboden) (Van onze correspondent in Djakarta) Zoekt men naar de achtergrond en het uitgangspunt van de jongste actie in Indo nesië, die men als een tweede fase in de strijd van bepaalde militaire groepen tegen corruptieve elementen kan beschouwen, dan moet men wel concluderen, dat niet de politie of de justitie de zaak aan het rollen heeft gebracht. Lie Hok Tay (de directeur van de Landsdrukkerij) werd van zijn bu reau weggehaald door een aantal gewa pende jongeren en later aan de politie over gegeven, toen er kennelijk al zoveel bewij zen tegen hem waren dat dit gegrond was. Ook in het incident rondom minister Rus- lan Abdulgani spelen „jonge mannen" een rol. Zij zijn namelijk zo werd bericht reeds enige weken voordat de militaire po litie de minister wilde aanhouden, bij hem thuis geweest, maar hebben hem toen nier thuis getroffen. Wie zijn deze ongenoemde „jongeren", die het klaarspelen op klaarlichte dag een man als Lie Hok Tay van zijn kantoor weg te halen? Van goedgeïnformeerde Indone sische zijde werden zij ons aangeduid als een groep „strijdende jongeren". Deze groep „strijdende jongeren" bestaat uit jonge militairen en ex-militairen. Een hun ner voormannen is de ex-majoor Bachtar Lubis, een broer van Mochtar Lubis, hoofd redacteur van „Indonesia Raya", een blad dat bekend staat om zijn felle bestrijding van president Sukarno. De groep is verwant aan de I.P.K.I. (Ika- tan pendukung kemerdekaan Indonesia dragers van de Indonesische vrijheid), die vele officieren onder haar leden telt en met vier leden in het parlement vertegen woordigd is. Een der leiders van de I.P.K.I. is kolonel Gatot Subroto, die bij de 17 ok- tober-affaire van 1953 werd afgezet als territoriaal commandant van Oost-Indo- nesië en tot de Kawilarang-groep moet worden gerekend. Hij is thans waarnemend vice-stafchef van de landmacht. Bedoelde jongeren, teleurgesteld en ver ontrust door de morele achteruitgang welke zich in de Indonesische samenleving de monstreert bij de jacht naar materieel ge win, hebben zich op grond van hun mili taire tradities, tot taak gesteld de corruptie te bestrijden. Van dit gezichtspunt uit moet men de ontvoering van Lie Hok Tay en zijn „aflevering" aan de politie zien. Me*- Lie werd de bal aan het rollen gebracht. Dat de sneeuwbal, al rollende, snel aan groeide, is uit de verdere gebeurtenissen gebleken. warmt. Dat wil zeggen, dat diegene, die goede betrekkingen heeft met aan de macht zijnde en dus invloedrijke politici, een be tere kans maakt die deviezentoewijzing te krijgen dan degenen, die deze relaties missen. In de „jacht" naar buitenlandse bedrijven raken de „jagers" zo zei onze Indone sische bron wel eens in eikaars vaar water. Zo moet in de jongste tijd tussen twee groepen een concurrentiestrijd zijn ontstaan om het bezit van een grote bui tenlandse drukkerij in de hoofdstad. Tot een van de twee invloedrijke groepen, die dat bedrijf zouden willen kopen, zou men spreekt in Djakarta daarover openlijk een aantal hoge functionarissen behoren. Als hun exponent wordt de heer De Queljoe beschouwd, een als „oom Piet" ook in Ne derlandse kringen in Djakarta uitermate populaire figuur. Ook Nederland kent hem. De Queljoe, zelf Ambonees, vertoefde er en kele malen, naar verklaard werd, ter be spreking van de repatriëring der Ambo nezen naar Indonesië, hoewel men thans aanneemt dat het hem daarbij ook om zakelijke aangelegenheden is gegaan. Nog kortgeleden tijdens Sukarno's bezoek aan Bonn werd hij naar de Westduitse hoofdstad geroepen, terwijl hij toen op nieuw geruime tijd in Den Haag verbleef. „Oom Piet" De Queljoe wordt in Indo nesië algemeen beschouwd als een goede vriend van president Sukarno. Zijn nauwe relatie tot de president bleek onder andere uit het feit, dat hij deze een enkele maal vergezelde op diens binnenlandse reizen en naast hem sprak op de massa-bijeenkom sten, die daarbij plegen te worden gehou den. Goed en gevat spreker (en ook schrij ver) als De Queljoe is, moest hij uit dien hoofde reeds bij de president zelf een uitstekend redenaar waardering hebben gevonden. Het moet voor president Sukar no dan ook zeker een teleurstelling zijn, daf De Queljoe, althans volgens de verkla ringen van Lie Hok Tay, is betrokken bij de manipulaties met verkiezingsdrukwerk, waarmee naar wordt gezegd, een bedrag van vier miljoen rupiahs is gemoeid. De reeds genoemde jongeren-groep mist de machtige politieke invloed, die hun de deviezen zou kunnen verschaffen om even eens buitenlandse bedrijven aan te kopen. Hun actie zou daarom mede ten doel heb ben de zakelijke aangelegenheden van de andere groepen te doorkruisen, aldus ze1 men ons. TELEVISIE (A.V.R.O., V.A.R.A.) 17.00 Voor de jeugd. 20.00 Thuiskomst, twee éénacters. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Omroep-orkest. 12.30 Weerbericht. 12.34 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Mozart en zijn tijd. 14.00 Platen. 14.30 Symfonisch orkest, koor en solist. (15.1015.24 Platen). 16.02 Omroep-orkest. 17.00 Nieuws. 17.10 Fluit en piano. 17.40 Jachthoorns. 17.50 De boeken markt. 18.00 Causerie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Platen. 20.00 Symfonisch orkest. 21.00 Platen. 22.00 Idem. 22.25—23.00 Nieuws. 54. De automatische zaag-boor werkte zich dwars door de muur heen en begon ijverig gaten te boren in het bureau van generaal Kaka toe Krau. Dit ergerde de generaal. „Wie is hiervoor verantwoorde lijk?", grauwde hij, „zeg op! Wie is de schuldige?!" „Een kleine Panda", ant woordde de soldaat „Die voerde tenminste het aanvallende gereedschap aan". Zoek dan die Panda!", riep de generaal, „en neem hem gevangen!" Intussen liep Knut- seleer zorgelijk door de vernielde vesting. „Mijn apparaatjes zijn hier geweest", mom pelde hij, „dat is duidelijk te zien. Jonge, jonge, wat hebben ze hier sappig tekeer gegaan! Maar waar is Panda nu geble ven?" „Ja, waar was Panda...? Die hield zich schuil in een grote kist. „Gelukkig", dacht hij. „de robot is mijn spoor kwijt. Nu kan ik eindelijk op adem komen". Met een zucht liet hij het deksel zakken, niet wetend dat hij door iedereen werd. ge zocht. Vlucht. Van vier Hongaarse vluchtelingen, die zondag van een passagiersboot op de Donau bij Bratislawa sprongen om Oostenrijks gebied te bereiken, zijn er drie door Tsjechoslowaakse militairen doodgeschoten, voordat zij hun doel hadden bereikt. De vierde kwam op Oostenrijks gebied en vroeg asiel. Recht. Het Congres van de Britse vak bonden heeft zich uitgesproken voor het recht der arbeiders op schadever goeding voor ontslag ten gevolge van de invoering der automatie. In zijn jaarverslag verklaarde het Trade Union Congress, dat acht miljoen werknemers vertegenwoordigt, dat schadevergoeding in gevallen van ontslag wegens inkrim ping een „eerlijke en redelijke eis" is. Spionnen. Nadat de Syrische president, Sjoekri el Koeatly, een beroep had ver worpen, zijn zes wegens „spionage voor Israel" ter dood veroordeelden terecht gesteld. Schuldig. De Jordaans-Israelische be standscommissie heeft Jordanië schul dig bevonden aan een grensincident, waarbij een Israëlische bus en twee be geleidende militaire voertuigen werden overvallen. Drie Israëlische soldaten en een vrouwelijke buspassagier werden hierbij gedood. Ongelofelijk. Een 25-jarige Duitse acro baat heeft te St. Nazaire een staaltje koelbloedigheid ten beste gegeven, waarvoor een talrijk publiek hem met gejuich en applaus heeft beloond. Op een 40 meter boven de grond gespan nen kabel sloeg zijn motor af. maar ter wijl vrouwen gilden en de muziek op hield, ving de acrobaat handig een ge reedschapstas die een assistent hem toegooide, verwisselde zijn bougie en vervolgde zijn smalle weg. Belachelijk. Overeenkomstig een nieuwe Libanese wet, welke een einde maakte aan de belastingvrijstelling van buiten landse maatschappijen, heeft de Iraq Petroleum Company aan het Libanese ministerie van Financiën opgave van haar inkomsten gedaan. De inkomsten der maatschappij hebben over 1954 600.000 Libanese ponden bedragen en in 1955 werd verlies geleden. Deze raming wordt belachelijk geacht. Liba nese deskundigen zullen de opgave van de maatschappij onderzoeken. Weekeinde. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aan de bui tenlandse ambassades in Moskou ver zocht in de weekeinden geen diploma tieke recepties te houden, als men de hoogste Sovjet-leiders aanwezig wil zien. Premier Boelganin en andere lei ders willen voor ambassaderecepties liever niet in Moskou blijven of speciaal terugkomen van hun buitenverblijven. Botsing. Twee personen werden op Cey lon gedood, toen een auto en een olifant met elkaar in botsing kwamen. Het ene slachtoffer was de begeleider van de olifant, die onder het zwaar gewonde dier terecht kwam. Het andere slacht offer was een der inzittenden van de auto. Vier andere inzittenden werden met ernstige verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. De olifant was op weg naar het Kandy-festival, ter ere van de Japanse prins en prinses Mikasa. Ontspanning. Syrië en Turkije hebben besloten de spanning aan de grens te verminderen door strijdkrachten terug te trekken en deze te vervangen door eenheden gendarmerie. Ook werd be sloten dat misdadigers wederzijds uit geleverd zullen worden en dat beide landen maatregelen zullen nemen om grensvei-bindingen te beschermen. Afwezig. Een 42-jarige Amerikaanse sol daat, die al zeven jaar van zijn leger onderdeel afwezig was, heeft zich vorige week present gemeld. De man vertelde in 1948 door de Russen te zijn aange houden, toen hij over een Donaubrug liep, en daarna in Oostenrijkse, Hon gaarse en Oostduitse gevangenissen ge detineerd te zijn geweest. Dikhuiden. Twintig Amerikaanse sol daten zijn gestraft omdat zij een bevel niet hadden opgevolgd hun lichaams gewicht drastisch te verminderen. On geveer 1200 van de 25000 man van de achtste infanteriedivisie zijn te dik; 800 van hen hebben door dieet hun omvang tot de gewenste proporties terugge bracht. Kannibalen. In de Franse Congo zijn twee geheime genootschappen van mensen eters ontdekt, die tenminste twaalf slachtoffers hebben gemaakt. De ver dachten hebben hun eerste bekentenis hermenen, hoewel er een groot aantal menselijke heenderen in hun hutten zijn aangetroffen. Intussen zijn er wellicht nog meer fac toren aan te wijzen ter verklaring van het optreden van de groep jongeren. Er is de laatste jaren onder buitenlandse waarbij uiteraard het meest Nederlandse onder nemers een zeer sterke neiging hun zaken over te doen aan Indonesische ondernemers, nu tal van overheidsmaatregelen, gericht op een „verindonesiëring" van het bedrijfs leven, het de buitenlandse zakenlieden moei lijk maken hun bedrijf op de oude voet voort te zetten. Voor deze buitenlandse bedrijven zijn als regel tal van gegadigden, al blijkt vaak de financiering van de koop moeilijkheden op te leveren. De oude eige naren wensen namelijk, zo mogelijk, de ge hele betaling der koopsom in buitenlandse valuta. Aan rupiahs, die geblokkeerd wor den na hun vertrek, hebben zij niet veel. De Indonesische kandidaat-koper moet dus zien een deviezentoewijzing te krijgen om de koop van het verlangde bedrijf te financieren. Ook hier geldt, dat wie het dichtst bij het vuur zit, zich het best HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.23 Platen. 8.00 Nieuws. 8.18 Platen. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Platen. 10.00 Het Boek van de reis, cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Platen. 10.45 Promenade-orkest. 11.40 Voor de jeugd. 12,00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings agenda. 13.18 Promenade-orkest. 13.45 De wereld werd ontdekt, causerie. 14.00 Platen. 15.00 Voor de jeugd. 16.15 Voor de zieken. 16.45 Platen. 17.00 Orgel. 17.15 Accordeon orkest en solist. 17.50 Regeringsuitzending: Rijksdelen overzee: De economische ontwik keling van de Nederlandse Antillen. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte muziek, 18.40 Actualiteiten. 18.50 Platen. 19.15 De sociale positie van de beeldende kunstenaars, causerie. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Verzoek programma voor de militairen. 20.45 Het blauwe oog, hoorspel. 21.50 Radio Philhar- monisch orkest en solist. 22.45 Medische kro niek. 22.55 Platen. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. 23.5024.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer bericht. 8.1" Platen. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Platen. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Platen. 11.15 Nederlanders, vrachtvaarders van Eui-opa, klankbeeld. 12.05 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.35 Zigeunerkwintet. 12.55 Platen of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en klein koor. 13.50 Hol landse liedjes. 14.10 Viool, altviool en gitaar. 14.40 Radio Philharmonisch orkest en soliste. 15.40 Interscholair jeugdtoernooi. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Platen. 17.40 Beursberichten. 17.45 Orgel. 18.15 Platen. 18.25 Schoolorkest. 18.45 Spectrum van het Christelijk organisa tie- en verenigingsleven. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Barokviool en clavecimbel. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Platen. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerorkest en solist. 21.05 Amusementsmuziek. 21.35 Muzikale luisterwedstrijd. 21.55 Platen. 22.00 Wonder lijke wetenswaardigheden. 22.15 Vocaal en semble. 22.40 Platen. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Platen. Vice-president Hatta door vrienden van communistische blaam gezuiverd DJAKARTA (A.N.P./U.P.) De waar nemend chef-staf van het Indonesische leger, kolonel Zulkifli Lubis, heeft zijn functie overgedragen aan kolonel Gatot Subroto. Kolonel Lubis zal kolonel Simbo- lon vervangen als commandant van het leger in Noord-Sumatra. De nieuwe waarnëlherfd chef-staf, Su broto, was een van de commandanten, die door zijn ondergeschikten bij de „17 okto ber affaire" in 1952 werd afgezet. De over dracht was reeds lang vastgesteld, voor de gebeurtenissen van afgelopen maandag, waarbij het leger trachtte de minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani, aan te houden naar aanleiding van verkla ringen die Lie Hok Tay, een ambtenaar van de staatsdrukkerij, die gearresteerd was op beschuldigingen van corruptie, voor de politie had afgelegd. Het ministerie van Voorlichting heeft aangekondigd, dat Lie Hok Tay en de directeur van de staatsdrukkerij, Piet de Queljoe, na hun aanhouding, uit hun func ties zijn geschorst. Het nationalistische blad „Suluh Indonesia" beweert, dat Lie Hok Tay, lid is geweest van de Nederland se inlichtingendienst. Het onafhankelijke blad „Indonesia Raya" dringt er op aan, dat gewapende macht zal worden gebruikt in de strijd tegen de corruptie. Intieme vrienden van vice-president Hatta zijn in het geweer gekomen tegen een poging van de communistische krant Harian Rakjat, Hatta in de corruptieschan dalen te betrekken. Harian Rakjat heeft laten doorschemeren dat Hatta, een man die zijn afkeer van corruptie en communisme duidelijk laat biijken. aan de tand gevoeld moet worden over zijn nieuwe huis en een reis van zijn vrouw naar Singapore. Onder leiding van het vroegere parlementslid Margono Diaojohadikusmo hebben vijf vrienden een verklaring uitgegeven, waarin gezegd wordt: „Iedereen weet dat vice-president Hatta vele boeken en artikelen schrijft, waaiwoor hij een honorarium ontvangt. Hij is de enige leider in Indonesië die dit jaar ambteloos burger wordt met schulden die in totaal 200.000 rupiah belopen. Hij zal deze schulden regelen door de rechten te verkopen op andere boeken die hij van van plan is te schrijven." PARIJS (A.F.P.) Blijkens een bericht in „Rode Ster," het orgaan van het Rode leger, staan de Russische landstrijdkrach ten thans onder bevel van maarschalk Ro- dion Malinovski. Zijn voorganger was maarschalk Iwan Konjev, die in 1955 be noemd werd tot opperbevelhebber van de strijdkrachten van de landen, die het ver drag van Warschau hebben ondertekend. De 57-jarige maarschalk Malinovski heeft een belangrijke rol in de tweede we reldoorlog gespeeld. Hij bracht in 1942 voor Stalingrad een zware nederlaag toe aan de troepen van Von Manstein. In het grote Russische tegenoffensief verdreef hij de Duitse troepen uit Roemenië en Tsje- choslowakije. Sinds 1945 stond hij aan het hoofd van de Russische troepen in het Verre Oosten. Naar verluidt speelde hij hier een belangrijke rol bij de uitbreiding van het militaire potentieel van de Noord- koreanen en Chinezen. Malinovski is sinds 1926 lid van de communistische partij. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 2