Overleg in brede kring over belangrijk initiatief chef E/UI4P BREIMACHINES LEERT NU ENGELS! Kort en bondig haarlem vroom dreesmann beverwijk Nationale raad voor het onderwijs Amsterdamse Beurs FRY's Taleninstituut WOLHUIS VITEX Zijn ze weer bezig, de robbedoezen? J 9 Voor Chinese kast Vliegtuig van Amerikaanse marine neergeschoten Koningin en Prins naar Korfoe Ds. Biesma in ambt bevestigd HAARLEMMERLIEDE Scheepvaart Deze aanbiedingen zijn alléén vrijdag verkrijgbaar ADMINISTRATIEVE KRACHT FL. KRACHTEN (mnl. of vr.) STANZERS (mnl. of vr.) Wie WOL zoekt gaat naar „WOLLANA" DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT VERPLEEGSTERSSCHORT ook voor huishoud school, aan beide 9 Ia kanten te dragen, -t uf) Prima graslinnen. Maten 38-54 DUBBELE SCHOOLTAS zware kwaliteit linnen, lederen fi handvat en riempjes t"K "0 en potlodenvakje. Extra versterkt VULPEN- EN BALLPOINT Vulpen: met zicht bare inktvulling. 6") QA Ballpoint: met t/v drukknopsysteem. In plastic doosje VENTILERENDE GEZOND- IIEIDSZOOL. Houdt de voeten ~4 op temperatuur. I Lu Maat 32/35 p.p. I 36-39 1.35, 40-47 1.50 HANDDOUCHE Zwaar rubber met spiraalversterking. Diverse kleuren. Past op iedere kraan of geiser v/h BRINKMAN Anegang 19 - Haarlem - Telefoon 21413 ZUIVER WOL, CLIPS SLUITING GEBREIDE MOUWVERSIERING 25 jaar - Teddy voering Zoals wij dinsdag berichtten, wordt mo menteel de oprichting voorbereid van een „Nationale raad voor het onderwijs". Dit instituut is gedacht als een overlegorgaan, waarin zowel vertegenwoordigers van hel onderwijs als wetenschappelijke en maat schappelijke, organen zitting zullen hebben. Nader vernemen wij, dat de raad een on afhankelijke positie zal innemen, zowel ten opzichte van de overheid als van de particu liere instanties, die hij het werk van de „Nationale raad voor het onderwijs" zijn betrokken. De raad heeft tot doel de ontwikkeling van het Nederlandse onderwijsstelsel te be vorderen. Dit tracht men te bereiken door regelmatig overleg van en met deskundigen uit diverse schakeringen van ons onder wijs, vertegenwoordigers van ouders, van maatschappelijke en wetenschappelijke kringen. Dit overleg betreft algemene vraagstukken ten aanzien van plaats en taak van hot onderwijs in de samenleving en de inrichting van het Nederlands onder wijsstelsel. De raad zal worden samengesteld ui1" leden, die op grond van hun deskundigheid geacht kunnen worden representatieve ver tegenwoordigers van de verschillende groe peringen te zijn, waarbij de levensbeschou wing mede tot gelding zal komen. Het initiatief-comité heeft zich bij de voorbereiding tot de stichting laten leiden door de gedachte, dat het voor ons gehele volk een steeds dringender noodzaak is ge worden, zich te beraden op de richting, waarin het onderwijs zich dient te ont wikkelen. Steeds meer werd de behoefte gevoeld aan een breder opgezet orgaan dan de in 1919 ingestelde Onderwijsraad een orgaan dat ten behoeve van het gehele Nederlandse onderwijs zal voorzien in de lacune op organisatorisch en pedagogisch terrein. Ongetwijfeld zijn de laatste jaren in tal van rapporten, onderwijsvakbladen, mi nisteriële nota's, Memories van Toelichting, Handelingen van de Volksvertegenwoordi ging enz,, door deskundigen uit verschil lende geledingen van het maatschappelijk leven mogelijkheden voor een gehele of ge deeltelijke structuurverandering van het Nederlandse onderwijs aangegeven. Het is echter dringend noodzakelijk, dat thans het volle accent komt te liggen op de realise ring van bruikbare plannen, waardoor waardevolle, reële vernieuwingen sneller en beter dan tot nu toe in het nationale onderwijs geïntegreerd kunnen worden. Het Nederlandse onderwijs vertoont wel iswaar reeds verscheidene partiële ver- nieuwings-experimenten, die ieder op zich zelf ongetwijfeld van waarde zijn. Ook verrichten de Pedagogische Centra van de drie onderwijs-groeperingen baanbrekend werk in eigen kring, vooral op het terrein van de didactiek en de dagelijkse school praktijk. Van. een goed gefundeerd, vooruitziend gemeenschappelijk onderwijsbeleid is ech ter nog geen sprake. De onderlinge band van alle groeperingen, die zich met onder- WASHINGTON (Reuter) - Een patrouille vliegtuig van de Amerikaanse marine is 260 kilometer ten noorden van Formosa door „ongeïdentificeerde vliegtuigen" neer geschoten. Dit is woensdagavond te Washington meegedeeld door het departe ment van Marine. Het vliegtuig (type P4 MI „Mercator") was op een normale pa- trouillevlucht op ruim vijftig kilometer afstand van de kust van communistisch China toen het meldde dat het werd aan gevallen. Toestellen van dit type hebben gewoonlijk negen bemanningsleden; aan boord van deze „Mercator" bevonden zich evenwel vier officieren en twaalf man schappen. Volgens de Amerikaanse verklaring be vond het vliegtuig zich buiten de Chinese territoriale wateren. Eenheden van de Amerikaanse zevende vloot zoeken naar het wrak en naar overlevenden. De „Mercator" is ontworpen voor lange vluchten boven zee en voor fotografische verkenning en wordt voortgestuwd door twee straal- en twee zuigermotoren. Nationalistisch-Chinese autoriteiten op Formosa hebben bekend gemaakt, dat het Amerikaanse vliegtuig niet door een natio nalistisch vliegtuig neergeschoten is. Dit is de tweede maal in veertien maan den tijds dat in het Verre Oosten een Amerikaans marinevliegtuig is neergescho ten. Vorig jaar juni beschoten Russische Migs boven de Beringzee een „Neptune". Het toestel moest een noodlanding maken op Saint Lawrence eiland; geen der be manningsleden kwam om het leven. In maart betaalde de Sovjet-Unie wegens dit incident ongeveer 2.500.000 gulden schade vergoeding aan de Verenigde Staten. wijs en onderwijsvernieuwing bezig hou den, ontbreekt grotendeels, evenals de be zinning op het gemeenschappelijke stre ven en de samenwerking met organen van het maatschappelijk leven en met de offi ciële instanties. De initiatiefnemers zijn van oordeel, dat de „Nationale raad voor het onderwijs" als coördinerend en stimulerend contactsor gaan tussen onderwijs en overheid, maat schappij en volksvertegenwoordiging een belangrijke taak in onze samenleving zal kunnen vervullen. Wellicht ten overvloede wijzen wij er nog op, dat de totstandkoming van deze Nationale raad voor het onderwijs zich nog in een stadium van voorbereidend over leg met de daarbij betrokken organisaties en instanties bevindt. Uiteraard zullen tal van organisatorische vragen pas beant woord kunnen worden wanneer alle be trokkenen hun mening kenbaar hebben ge maakt en tot onderlinge overeenstemming zijn gekomen. De uiteindelijke formulering van doelstelling en werkwijze is natuur lijk aan de Raad zelf voorbehouden. De definitieve vorm zal door zijn leden zelf bepaald worden. De Koningin en Prins Bernhard vertrek ken morgen naar Korfoe, waar zij enkele dagen de gasten zullen zijn van Koning Paul en Koningin Frederika van Grieken land. In liet begin van de volgend- week zullen zij met de prinsessen Beatrix en Irene naar Nederland terugkeren. In de Christelijk Gereformeerde Kerk te Ilaarlem-Noord heeft woensdagavond ds- D. Biesma uit Utrecht zijn broer ds. D. H. Biesma in liet ambt bevestigd. Dit gebeur de in een kerkdienst, geleid door ds. D. Biesma, die door vele gemeenteleden werd bijgewoond. Nadat de gemeente het eerste vers van psalm 123 had gezongen volgde schriftle zing van Joh. 1 vers 114. Ds. D. Biesma sprak zijn overdenking van het schrift woord naar aanleiding van de eerste zend brief van Johannes le hoofdstuk, vers 13, waarin de apostel spreekt over de predi king van Christus' boodschap. Het is de taak van de prediker, aldus de voorganger, deze boodschap in de gemeente te brengen. Ds. Biesma wees erop, dat de gemeente leden voor deze boodschap ontvankelijk moeten zijn en zei, dat de Vader in Chris tus spreekt tot de mensen, want „het Woord is vlees geworden"- Dit is de bood schap van de prediker, aldus ds. Biesma: „wie leeft in Christus, zal leven in eeuwig heid". De prediker moet getuigen en verkondi gen, de prediking doorgeven die via de apostelen van Christus .is. gekomen. He.t laatste ideaal van' dë prediker moet zijn: de mensen te brengen in de armen van de Vader. Ds. Biesma vroeg de ge meente de nieuwe herder en leraar, die thans Christus' boodschap komt prediken, te aanvaarden. Vervolgens las hij het for mulier van bevestiging voor, waarbij de nieuwe predikant werd gevraagd het ambt te aanvaarden. Ds. Biesma sprak een per soonlijk woord tot zijn broer en wees hier bij op de zware taak, maar ook op het mooie van het predikersambt. Tijdens zijn prediking las ds. Biesma psalm 56 5-6 voor, waarna het orgel koraal 45-3 speel de. Tenslotte zong de gemeente de nieuwe prediker staande toe met het negende vers van psalm 119. Ds. D. H- Biesma zal morgenavond om half acht zijn intrede doen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Petronella Anna Poulown®, d. van L. E. J. Vlegels en P. G. M. Ruijgrok. Marianna Catharina, d. van A. C. van der Aar en A. J. Wempe; Anton, z. van H. J. Schuurman en B. W. Borghoff; Ellen, d. van ■T. Sierveld en C. de Vogel: Engelina Maria, d. van J. J. Buijs en E. M. van Eekhout; Cornelis Franciscus The dorus, z. van A. Th. Groot en C. J. Luijkx. ONDERTROUWD: J. J. M. Vermeij en S. A. M. van Baarsen; C. J. Schuurmans en G. Tichelaar. GETROUWD: T. van der Doel en M. Fran ken; H. de Ruiter en M. R. Hulleman. BINNENLAND Mexico-dag. Ter gelegenheid van de vestiging te Rotterdam van een Mexicaans consulaat zal op 17 september in de aula van de economische hogeschool een Mexico-dag worden gehouden. Prins Bernhard heeft zich bereid verklaard die dag het voorzitterschap le aanvaarden. Er zullen redevoeringen wor den uitgesproken door de consul, de heer Alfonso Castro Valle en de ambassadeur van Mexico, dr. Manuel a Chavez. Er zal een documentaire film over Mexico worden ver toond. Fokker-Frindsliip. Lionel Machado, vice-president van de Tpa Aloha Airlines te Hawaii, zal spoedig een bezoek brengen aan Amsterdam om een demonstratie-vlucht bij le wonen van de Fokker Friendship. Hij wordt eind dezer maand of begin september in Nederland verwacht. Naar verluidt wenst zijn maatschappij nieuwe vliegtuigen te kopen ter vervanging van haar huidige vloot van DC-3-toestellen. HAARLEM EN OMGEVING Auto's beschadigd. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vier reed een auto mobilist in de Adriaan Pauwlaan naar de Herenweg te Heemstede. Uit Haarlem na derde een auto. Op het kruispunt ontstond een aanrijding, waardoor beide auto's ernstig beschadigd werden. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 90% 91 3 Nedl. 1962/64 937/ib 937/i« A. K. U 255 256 Calvé Delft 347 A 347 Van Gelder Zonen 245 245 K. N. Hoogovens 343 343 Nederl. Ford 419 419 N. Kabelfabriek 325 327 gew.Philips Gloeil. 29014 288 pref.Philips Gloeil. 175% 175% Unilever 411)4 407 Wilton Fijenoord 321 320 Dordtsche Petrol. 803)4 800 Konkl. Petroleum 795 787 A'dam Rubber 80% 81)4 Holl. Amer. Lijn 196 197 N. Scheepv. Unie 172% 173 Phs. van Ommeren 315 315 H. V. A 105 105)4 Verg. Deli Mijen 112 113 Amsterd. Bank 245% 245% Ned. Handel Mij 19314 193)4 Rotterd. Bank 216)4 2.16)4 Twentsche Bank 217% 217% Anaconda Copper 82% 82 Bethlehem Steel 165)4 163 U. S. Steel 643/m 64 General Motor 47% 46% Shell Union 94 94% Tidewater 42)4 42)4 Alkaid, 22 te Rotterdam. Abbekerk, pass. 22 Ouessant n. Port Said. Amstelbrug, 23 te Surabaja. Andijk. 23 te Havana. Arendskerk, 22 v. Fremantle n. Melbourne. Adrian, 22 v. Vlissingen n. Antwerpen. Alcyone, 22 te Sao Vincente. Adonis, 22 te Georgetown v. Willemstad. Artemis, 22 te Brighton v. Trinidad. Antonia, 22 te Singapore. Aardijk, 21 520 m. w. Minikoi n. Djibouti. Aagtedijk, 23 v. Rotterdam n. Marseille. Amstelkroon, 22 v. Amsterdam n. Threerivers. Agamemnon, 22 te Barbados. Amor, 23 te Piraeus. Amstelvaart, 23 te New Orleans. Appingedijk, 22 te Baltimore. Arendsdijk, 22 v. San Francisco n.' Seattle. Arkeldijk. 23 v. Antwerpen n. Tampa. Breda, pass. 21 S. Miguel Azoren n. Curasao. Bloemendael, 22 v. Oslo n. Rotterdam. Bloemfontein, 22 v. East-Londen n. Durban. Boschfontein, 22 v. Southampton n. Antwerpen. Breda, pass. 22 Azoren n. Curacao. Britsum. 21 150 m. z.o. Jacksonville n. Antwerp. Blitar, 21 540 m. o. Ceylon n. Djeddah. Bussum, pass. 22 Kreta n. Rotterdam. Banda, 22 te Mufatta. Beninkust. 23 v. Antwerpen n. Casablanca. Bintang, 23 te Rotterdam. Bennekom. 22 v. Curacao n. Antwerpen. Bonaire. 22 v. Paramaribo n. Plymouth. Boskoop, 23 te Callao. Caltex Nederland, 21 v. Curacao n. Vlissingen. Castor, 21 te Rotterdam n. Hamburg. Concepcion, 21 45 m. z. v. Santos n Ilheus. Camerounkust, 21 80 m. z.w. Finisterre naar Freetown. Calt. Pernis. 21 70 m. z.z.w. Runs. Jebel n. Suez. Celebes, 23 te Colombo. Gooiland, 23 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Cinulia. 24 te Fremantle verw. Cradle of Liberty, 22 v. Philadelphia n. Cadiz. Dorestad, pass. 21 R. Fartak n. Mena Al Ahmadi. Dalerdijk, 22 t:e Rotterdam. Doris. 22 v. Hamburg n. Antwerpen. Enggano, 22 te Suez. Elizabeth B, 22 te Houston. Etrema, 22 te Punta Cardon v. Lobito. Eenhoorn, pass. 22 Malta n. Alexandrië. Esso Rotterdam, 23 v. Rastanura n. Antwerpen. Grootekerk, 22 te Genua. Gordias, pass. 22 Kp. Finisterre n. Lissabon. Garoet, 23 v. Suez n. Belawan. Haulerwijk, 21 v. Norfolk n. Rotterdam. Hera, 20 te Paramaribo n. Demerara. Hector. 22 te Iskenderun. Hermes, 22 v. Cristobal n. Puerto Cabello. Houtman, 22 bij Sabang verw. n. Singapore. Hilversum, 21 690 m. z.z.o. Ceylon n. Mena Al Ahmadi. Helder, 22 te Cristobal. Heemskerk. 22 v. Rotterdam n. Bremen. Hispania. 22 v. Rotterdam n. Bilbao. Hecuba. 22 te Amsterdam. Hydra. 23 te Amsterdam. Hoogkerk, 23 te Antwerpen. Jagersfontein, 22 v. Las Palmas n. Southampton. Japara KRL, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 22 220 m. n. Brisbane n. Surabaja. Jason, 22 te Curacao v. Puerto Cabello. Jupiter. 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Khasiella, 21 v. Kaapstad n. Abadan. Kellia, 22 v. Old Kill Patrick n. Curacao. Kota Agoeng. 22 v. Penang n. Aden. Kota Gede, 23 te Penang. Kota Inten, 22 v. New York te Alexandrië. Katelysia. pass. 21 Malta n. Rotterdam. Karimun, 22 te Bahrein. Kabylia, pass. 23 Aden n. Suez. Kalinga, 23 te Miri Kertosono, 23 te Dar Es Salaam. Kylix, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Lissekerk, 22 te Rotterdam. Larenberg 22 v. Trinidad n. Pto. Cabello. Loenerkerk, 23 te Karachi. Luna, 22 te Amsterdam n. Rotterdam. Lemsterkerk, 22 v. Port Said n. Livorno. Malvina, 22 v. Miri n. Yokohama. Maas, 22 v. Piraeus n. Alexandrië. Murona, 22 400 m. z.o. Pladju n. Pladju. Marisa, pass. 21 Kp. Verdische eil. n. Curacao. Moordrecht, 23 te Suez. Maashaven, 22 v. Santos n. Montevideo. Macuba, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Mariekerk, 22 v. Colombo n. Aden. Marpessa, 22 te Curacao. Nieuw Amsterdam, 22 te Rotterdam. Oranjestad, 21 v. Aruba n. Puerto Limon. Oranje, 22 te Aden. Oldekerk, 22 v. Mombasa n. Aden. Ootmarsum, 22 v. Savanah n. Le Havre. Parkhaven, 22 te Rotterdam. Purfina Hellas, 21 te Port Said. Pygmalion, 22 te Port of Spain. Pr. Will. v. Oranje, 22 te Montreal v. Plymouth. Pendrecht, 23 te Nynashamn. Perna, 23 te Singapore. Polyphemus, 22 v. Surabaja n. Tj. Priok. Prins Maurits, 22 v. Londen n. Antwerpen. Purfina Nederland, pass. 22 Kp. Finisterre naar Bandarmashur. Prins Maurits. 23 te Antwerpen. P. G. Thulin, 23 te Rotterdam. Polydorus, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Pr. Johan Willem Friso, 23 v. R'dam n. Montreal. Peperkust, pass. 23 Ouessant n. Le Havre. Rempang, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Rijnland, pass. 22 Madeira n. St. Vincent. Reinbek, 22 te Amsterdam n. Cristobal. Rondo, 23 te Napels verw. Rijnkerk, 22 te Alexandrië. Rijndam, 22 te Southampton. Senegalkust, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Schiedam. 21 v. Gibraltar n. Rotterdam. Sliedrecht, 22 te Port Said v. Genua. Sarangan, 23 te Sorong. Sloterdijk, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Soestdijk. 21 30.16 n. 69.01 w. v.N. York n. Antw. Stad Alkmaar, 22 te Wabana v. Middlesbrough. Sigli, 22 te Djakarta. Stanvac Talangakar, 22 te Sungeigerong. Saroena, 21 te Pladju verw. Singkep, 460 m. o. Anderhalfgr.kanaal n. Aden. Stad Vlaardingen, 21 75 m. z.z.w. Stadtlandet n. Narvik. Sirrah, 21 330 m. o. Timor n. Palembang. Stad Arnhem, 21 v. Narvik n. Rotterdam. Straat Mozambique. 22 v. B. Aires n. Kaapstad. Schie, 23 v. Rotterdam n. Wismar. Slamat. 23 v. Hamburg n. Londen. Tabinta. 22 v. Tj. Priok n. Semarang. Tarakan, 23 te Tj. Priok. Trompenberg, 22 v. Bremen n. Hamburg. Trajanus, 21 v. Santiago de Cuba n. P. Au Prince. Titan, 22 v. Hamburg n. Birdham. Tiberius, 21 400 m. n.o. Flores Az. n. Antwerpen. Telamon, 22 te Willemstad v. New Orleans. Titus, 22 te Port Au Prince v. San Juan. Triton. 22 te Jacksonville v. Curacao. Tomini, 22 bij Gibraltar verw. n. Gdynia. Tara, 22 v. Rotterdam n. Houston. Tero, 22 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Van Waerwijck, 23 te Mo.ii Japan. Van Riebeeck, 21 02.16 z. 105.22 o. Belawan-Prlok. Vasum, pass. 21 Kp. Bon n. Mena Al Ahmadi. Willem Ruys, 21 v. Port Said n. Napels. Wieldrecht, 22 v. Rastanura n. Kaohsiung. Waal, 22 te Amsterdam n. Rotterdam. Willem Barendsz, pass. 22 Suez n. Agusta. Witmarsum, 22 te Hamilton. Willemstad, 22 v. Port Said n. Napels. Waterland, 23 te Bahia. Westertoren, pass. 22 Aden n. Abadan. Willemstad, 23 te Amsterdam. Waterman, 23 te Le Havre. Zeeland, 22 v. Rotterdam n. Hollandia. KLEINE VAART Alja, pass. 21 Ameland n. Odense. Arak, 21 40 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Goole. Atlantic, 21 20 m. n.o. Minorca n Livorno. Afiena, 22 v. Kristinehamn te Rotterdam. Anna Henny, 22 v. Newcastle te Hamburg verw. Alcetas. 21 te Tarragona n. Valencia. Atlas, 21 te Kopenhagen n. Algiers. Boreas, 21 te Limassol n. St. Nicolaas. Bab T, 21 v. Amsterdam n. Ostrand. Betty, 21 30 m. n.w. IJmuiden n. Londen. Bram, pass. 22 Texel n. Bremen. Calvijn, pass. 21 eil. Juist n. Delfzijl. Carbia, 21 v. Kalmar te Zaandam verw. Daniël. 22 te Teignmouth. Deni. 22 te Amsterdam. Draco, 20 v. Catania n. Venetië. Daje Böhmer, 21 v. Bremen te A'dam verw. Drie Gebroeders, pass. 21 N.hinder n. Kopenh. Eljo, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Londen. Ellewoutsdijk, pass. 22 Kp. Barfleur n. Par. Elsenburgh, pass. 22 Ouessant n. Casablanca. Eljo, 21 te Ceuto v. Londen. Eddystone, pass. 21 Noordhinder n. Kopenhagen. Evertsen. pass. 21 Whitby n. Blyth. Hoogland, pass. 21 Texel n. Kopenhegan. Hoogvliet, 21 50 m. w. IJmuiden n. Burea. Gez. Henderika, 22 v. Odense n. Esbjerg. Jonan, 22 te Kotka verw. Joost, pass. 21 Kiel n. Zaandam. Josef Swenden, 22 te Huil verw. Kaap Falga, 21 v. Vilvoorde te Wifstavarf. Kaap St. Vincent, 21 v. Rotterdam n. Vilvoorde. Liberty, pass. 22 Falster n. Kopenhagen. Larix, 20 v. Mantyluoto n. Zaandam. Midas, 22 te Amsterdam n. Gdynia. Martje, 22 v. Karlshamn te Londen verw. Midsland, 22 v. Rotterdam te Leith verw. Musketier, 22 v. Guernsey te Belfast verw. Manto, pass. 21 Varne n. Antwerpen. Mercurlus H, pass. 21 Kielerbocht n. Djeddah. Mulan, pass. 21 Sandettie n. Plymouth. Notos, 21 te Rotterdam n. Amsterdam. Nero, 20 te Aalborg n. Aarhuss. Noorderlicht, pass. 21 Texel n. Emden. Orion, 21 te Rotterdam n. Hamburg. Pavo, 21 v. Domsjo n. Holmsund. Plato, 21 v. Bilbao n. Vigo. Phidias, 20 v. Cadiz n. Faro. Ponza, pass. 21 Grundkallen n. Domsjo. Ritornel. 21 v. Zwijndrecht n. Hamburg. Sagitta, 21 v. Rotterdam te Hamburg verw. Spurt, 21 te Hull. Schokland, 22 v. Waddinxveen t, Kopenh. verw. Solent. 22 v. Middlesboro te Rotterdam. Tilly, 21 v. Karlstad te Zaandam. Tide, 21 v. Londonderry te Londen verw. Vitesse, 21 v. Boston te Maassluis. Westkust, 21 v. Borga te Rotterdam. IJsel, 21 30 m. n.w. IJmuiden n. Londen. Kijk de advertentiepagina's door en gij ziet, hoeveel waarde de grootste zaken aan adverteren hechten. En zij adverteren in dit blad. Op ADVOCATENKANTOOR te Haarlem kan geplaatst worden een Ervaring in steno en typen vereist. Brieven onder no. 3314 aan het bureau van dit blad. Bekende OVERHEMDENFABRIEK heeft plaats voor een van de naaizaal. Bij voorkeur jeugdig mnl. persoon, onge huwd, met veel inzicht en overwicht op vrouwelijke arbeidskrachten. Brieven onder no. 3309 bureau van dit blad DRUKKERIJ JACOBSON heeft nog gelegenheid tot plaatsing van op haar cartonnage-afdeling, leeft, vanaf 15 jaar, alsmede van leeftijd vanaf 18 jaar. Voor hen, die voor deze werkzaamheden interesse hebben of hiervoor wensen opgeleid te worden, is een prettige en zelfst. werkkring weggelegd. Pers. aanmelden: Parklaan. 40 tussen 8 en 5 uur. 3Sf51 1U Maand. 3, dinsd. 4 en donderd. 6 sept. a.s. begint wederom een onzer bekende cursussen, zowel voor EMIGRANTEN als voor hen die de Engelse taal in korte tijd willen leren spreken. Duur zes maanden: Lesgeld gehele cursus met inbegrip van studiemateriaal 27.50. WILHELMINASTRAAT 39 - HAARLEM - TELEF. 15814 Ook WOL voor alle breimachines VITEX, Ztflweg 68, Telefoon 13247 (bus 4) Haarlem Tja, van spelen komt stoeien. En stoeien ivordt ravotten Maar troost U, Moeder, 'f is een teken van gezondheid! En dan wal U voor Uiv kleine wildebrassen hebt gebreid, zulk degelijk trollen goed kan best een stootje velen! U weet: Wol is sterk. Voor jong en oud niets beter, mooier en prettiger dan handgebreide wollen kleding. Maar juist kinderen kleedt U met Wol zo verstandigWarm, luchtig, gezond. En 'f scheelt ook in de kosten want wat U zelf breit, is het eerste verdiend. Speciaal adres voor BREIMACHINES Tempeliersstraat 68 - Haarlem rel. K 2500/21164

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3