Ketelaarschool zal enige verbeteringen ondergaan Bouw van r.k.-kleuterschool in Sinnevelt middenst. woning Verpleeginrichting „Sonnevanck" HIN NV. HAARLEM Plaats een Groentje Amsterdamse Beurs nieuwe koopjes 3.98 6.98 8.98 3.98 a'delings juffrouw VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Onderzvijsvoorstellen aan Haarlemse raad Gedenksteen op graf van ds. M. G. Blauw „Ds. M. G. Blauwschool" in Haarlem-Zuid Informeel contact tussen bestuur en oppositie Oud kappersbedrijf krijgt andere eigenaar Na juli 1957 weer afvoer van huisvuil per schuit Scheepvaart Hillegom opname van chronische zieken, rustbehoevende en interne patiënten van alle gezindten. 8 dagen gratis op proef 2.98 ZCEKT 17 EEK „KIKEEWUF", EEN DIE UW KIND BEGR5JFT Zoals bekend, zijn op 3 maart j.l. twee leslokalen van de Th. M. Ketelaarschool voor m.u.l.o. aan de Parklaan te Haarlem door brand verwoest en in een aantal an dere lokalen is brandschade ontstaan. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door oververhitting van een van de gasradia- torcn. De radiatoren zjjn reeds veertig jaar oud en B. en W. van Haarlem achten het daarom gewenst deze bij de uitvoering van de herstelwerkzaamheden door nieuwe te vervangen, temeer daar de apparaten scha delijk voor de gezondheid worden geacht. Het is wenselijk, ook de plafonds in de niet door brand vernielde lokalen te be kleden met zachtboard en voorts dient de verlichting in het gehele gebouw aan de huidige eisen te worden aangepast. De kos ten van herstelwerkzaamheden en ver beteringen worden geraamd op 110.150. De werkelijke brandschade bedraagt 58.991 en de kosten hiervan worden door de verzekering gedekt. B. en W. verzoeken de gemeenteraad hiervoor de nodige gelden ter beschikking te stellen. Bij een aantal gemeentelijke scholen zijn bewaarders en werksters aangesteld, zodat de schoollokalen niet meer worden schoon gehouden door schoonmaakbedrijven, die gebruik maakten van eigen stofzuigers. B. en W. achten het uit hygiënisch oogpunt noodzakelijk, dat voor het schoonhouden van de scholen stofzuigers worden ge bruikt en stellen de raad voor dertien stof zuigers aan te schaffen, waarvan de kosten op 3620 worden geraamd. Het r.k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Liduina heeft de ge meenteraad verzocht mede te werken aan de stichting van een r.k. kleuterschool op de hoek van de Herman Robbersstraat Louis Couperusstraat in Sinnevelt. De ar chitect J. B. Wesselingh uit Heemstede heeft de bouwplannen hiervan voorbereid. Het schoolgebouw zal vijf werk- en twee speellokalen bevatten, waarvan drie loka len op de eerste verdieping komen te lig gen. Een nieuwigheid is, dat de kapstokken en toiletten tussen de lokalen zullen wor den aangebracht, waardoor de gang geheel vrij blijft. Bij het gebouw zijn een speel plaats, een speelvijvertje en enkele zand bakken geprojecteerd. Het bestuur van de vereniging „Reho- both" voor kleuteronderwijs op gerefor meerde grondslag vraagt de gemeenteraad medewerking voor het aanschaffen van enig meubilair en speelmateriaal voor drie kleuterscholen aan de Ambachtstraat 20, de Vondelweg 338 en de Zomervaart 168. De kosten worden voorlopig geraamd op 10.188. Benoemingen B. en W. stellen de raad voor te benoe men tot tijdelijke docenten aan het Coorn- hertlyceum voor het tijdvak van 1 septem ber tot 31 augustus 1957: tot lerares in de wiskunde en de plant- en dierkunde: me vrouw A. W. Berkelbach van der Sprenkel —Van 't Hoff te Haarlem'; tot leraar in de natuur- en scheikunde: ir. J. M. Hertstein te Haarlem; tot lerares in de lichamelijke opvoeding: mevrouw M. A. Beets-Van Weel te Heemstede; tot. leraar in de economie: mr. J. H. Ekering te Haarlem; tot leraar in de scheikunde: ir. W. C. Jesse te Heem stede: tot leraar in de Franse taal: de heer Th. Strobel te Bloemendaal; tot leraar in het handtekenen: de heer A. J. Stoel te Amsterdam; tot leraar: de heer W. Kout- staal te Haarlem; tot leraar in de klassieke talen: dr. C. Spoelder te Haarlem. Voorgesteld wordt voor het tijdvak van 1 september 1956 tot en met 31 augustus 1957 tot tijdelijke leraren aan het Lorentz- lyceum te benoemen: in de Engelse taal: de heer R. A. G. Davidson te Haarlem: tot leraar in het tekenen: de heer W. Verhoe ven te Heemstede; in de muziek: de heer K. P. Spoor te Bloemendaal: in de aard rijkskunde: de heer A. I. Lucieer te Haar lem. Aan de H.B.S. voor meisjes dienen acht tijdelijke docenten voor het komende- leer jaar benoemd te worden. Als de raad hier toe besluit, zullen worden aangesteld: in de plant- en dierkunde: ir. E. M. Bunders te Wageningen; tot lerares: mejuffrouw M. C. Diepenhorst te Haarlem; tot leraar in de Nederlandse taal: de heer J. A. P. Oosten te Haarlem; in de handelswetenschappen: de heer G. Rijpma te Haarlem; tot lerares in de geschiedenis: mevrouw F. B. de Vries te Den Haag; in de mechanica: mevrouw ir. M. Waardenburg-Lindeyer te Haarlem: tot leraar in de muziek: de heer J. Zwart te Zaandam; in de Engelse taal: de heer J. G. Wille te Haarlem. Op de voordracht ter benoeming van ben leraar in de staat huishoudkunde en staatsinrichting aan de H.B.S. A komen de volgende namen voor: I. dr. J. P. Duyverman te Leiden; 2. mr. H. C. Campen te Den Haag. Aan de H.B.S. B zullen als de raad hiertoe besluit voor het komende leer jaar tot tijdelijke docenten worden aange steld: tot lerares in de Duitse taal: me vrouw J. W. Gerhards te Heemstede; in de Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 Nederl.'47 90% 91 3 Nedl. 1962/64 93% 93% A. K. U 255 257% Calvé Delft 344 344 Van Gelder Zonen 245 246 K. N. Hoogovens 340 340 Nederl. Ford 468 420 N. Kabelfabriek 323 322 gew.Philips Gloeii 288 288 pref.Philips Gloeil 177% 177% Unilever 406 407 Wilton Fijenoord 321% 322 Dordtsche Petrol. 803 804 Konkl. Petroleum 797 793 A'dam Rubber 80% 80% Holl. Amer. Lijn 19C 195 N. Scheepv. Unie 172% 172 Phs. van Ommeren 316 316 H. V. A 105 105 Verg. Deli Mijen 112% 113 Amsterd. Bank 245 245% Ned. Handel Mij 190% 192 Rotterd. Bank. 212% 213 Twentsche Bank 216% 216% Anaconda Copper 81% 84% Bethlehem Steel 162% 164 U. S. Steel 64% 65 General Motor 46% 47% Shell Union 93'»/n 95% 42% 42% Nederlandse taal, geschiedenis en de aard rijkskunde: de heer D. van Veen te Haar lem; in de Franse taak de heren dr. J. R. H. de Smidt te Haarlem en P. L. Valter te IJmuiden; tot leraar in de kunstgeschiede nis en het tekenen; de heer M. Boll te Haarlem en tot leraar in de biologie: de heer J. F. Jongkind te Amsterdam. Het dienstverband van de twee laatste leraren zal op een nader te bepalen datum eindigen. Voorgesteld wordt de heren W. Bruinvis en C. G. Kornmann, beiden tijdelijk vak onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs, te benoemen in vaste dienst. Op een voordracht ter be noeming van een onderwijzer aan de Jan Gijzenschool komen de volgende kandida ten voor: 1. J. W. F. Bultje; 2. W. H. van Langeveld; 3. B. van der Bij, allen woon achtig te Haarlem. Voor een benoeming van een tweede onderwijzer aan de Jan Gijzenschool luidt de voordracht: 1. W. H. van Langeveld; 2. A. A. Koopman; 3. B. van der Bij. Ook deze kandidaten zijn allen in Haarlem woonachtig. Op het graf van ds. M. G. Blauw op de Noorderbegraafplaats te Haarlem is een gedenksteen geplaatst, dde vrijdagmorgen aam mevrouw Blauw is overgedragen. De steen is aangeboden door de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel, de Christelijke Vereniging voor ulo en de Vereniging tot stichting en instandhouding van een christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs. Voor deze verenigingen waren aanwezig ds. G. H. van der Woord, de heer W. C. Bakker en de heer W. F. Jansen. Ds. Van der Woord heeft het woord gevoerd en her innerd aan het werk, dat ds. Blauw voor het christelijk onderwijs in Haarlem heeft gedaan. Het nieuwe gebouw van de school voor zeer moeilijk lerende kinderen aan de Lin- naeuslaan in Haarlem-Zuid, uitgaande van de Vereniging tot stichting en instand houding van een Christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem, zal de naam „Ds. Marie Gerard Blauw school" dragen. In het verleden werd les gegeven in de Hazepaterslaan en de Leidsestraat, maar thans zijn de leerlingen ondergebracht in het nieuwe gebouw aan de Linnaeuslaan. Ds. Blauw, die in rr^aart van dit jaar is overleden, is voorzitter van de vereniging geweest. Met de leiding der school is belast de heer W. Tromp. Van het bekende mo lentje aan de Heus- sensstraat in Haar lem-Noord, dat dient ter bemaling van de Schoterveenpolder, moeten enige onder delen gerestaureerd worden wil het niet in verval geraken. Enige eiken balken, trapbomen en boei- delen moeten ver nieuwd worden, voor welke voorzieningen B. en W. van Haarlem 3250.aan de raad vragen. Hiernaast een foto van dit ongeveer zes jaar geleden door de molenbouwer K. Jongejans uit West- zaan opgeknapte schilderachtige wa termolentje. Cóhflici Dierenbescherming Besch uldigingen teruggeno men Naar wij vernemen zal morgen, zaterdag middag 25 augustus, informeel contact plaats vinden tussen vertegenwoordigers van het bestuur van de Vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken en een commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de verschillen de oppositiegroepen in die vereniging. De uitnodiging tot deze bespreking is uitge gaan van het bestuur. Op een donderdag avond gehouden bijeenkomst van deze op positiegroepen, welke door ongeveer 45 per sonen werd bijgewoond, waaronder de raadslieden van enige dezer opposanten, mrs. H. J. Pot en B. J. Lambers, werd be sloten op deze uitnodiging in te gaan. Voorts wordt dezer dagen een circulaire verzonden aan de leden van Dierenbescher ming-, waarin het bestuur de beschuldi gingen terugneemt welke het een jaar ge leden heeft geuit in een brochure waarin het de om het asielbeleid gerezen moeilijk heden van bestuurszijde werden toegelicht. Deze beschuldigingen concentreerden zich op het oud-bestuursiid mevrouw J. Rech- steiner-Mondcriaan, die daarop een aan klacht wegens smaad indiende tegen het bestuur. Hoewel deze klacht aanvankelijk werd geseponeerd, werd later in beroep door het Gerechtshof te Amsterdam de vervolging gelast. De circulaire welke thans verzonden wordt vormt de basis van een minnelijke schikking tussen het bestuur en mevrouw Rechsteiner. Met name neemt het bestuur dë beschuldigingen terug, dat me vrouw Rechsteiner opzettelijk dieren zou hebben afgemaakt, administratief wanbe heer zou hebben gevoerd en geldelijk voor deel zou hebben getrokken uit haar werk zaamheden aan het asiel. Daarmee is me vrouw Rechsteiner gerehabiliteerd. In de situatie van een meer dan honderd jarig Haarlems kappersbedrijf komt' een wijziging. De N.V. Van Oploo aan de Grote Houtstraat, op de hoek van de Spekstraat, is overgenomen door haar buurman, het herenkledingbedrijf van de Gebroeders Vermeulen. De herenkapsalon wordt echter op de bestaande voet voortgezet. Tussen het gedeelte van Vermeulen en dat van Van Oploo zal een ondergrondse verbin ding worden gemaakt, waarbij tevens de accomodatie van het kleermakersatelier wordt verbeterd. De kapsalon wordt voort gezet onder de naam Vermeulen. De naam van Van Oploo is meer dan 45 jaar aan dit bekende bedrijf verbonden ge weest. Daarvoor bestond het ook al onder de naam Cornelissen en als men deze periode meetelt, is het een der meer dan honderdjarige bedrijven in deze stad. B. en W. van Haarlem hebben de raad voorgesteld toe te stemmen in de huur- overdracht van het gedeelte van Van Oploo aan de Gebroeders Vermeulen. Het gaat hier, zoals men weet, om de begane grond van het gebouw op de hoek van de Grote Markt en de Grote Houtstraat, dat eigen dom van de gemeente is en waarin voor lopig de financiële afdelingen van de ge meentesecretarie zijn gehuisvest. Prettig bericht voor bewoners van Prins Bernhardlaan Zoals wij onlangs hebben gemeld, zal omstreeks juli 1957 de storting van huis vuil ten behoeve van het Burgemeester Reinaldapark zijn voltooid. Tegen genoemd tijdstip zal dus een op lossing moeten zijn gevonden voor een andere wijze van verwijdering van het huisvuil. Hoewel momenteel een onderzoek gaan de is naar de mogelijkheden van ver branding of verwerking van huisvuil, zal dit onderzoek echter nog geruime tijd in beslag nemen. Teneinde een stagnatie in de vuilver- wijdering te voorkomen, zijn met de heer P. de Boer te Landsmeer onderhande lingen gevoerd om te komen tot een vuil afvoer per schuit gedurende een periode van vijf jaar, te rekenen van 1 juli 1957 af. Genoemde ondernemer, die reeds eerder op dit terrein voor de gemeente werkzaam is geweest, is bereid deze vuilafvoer ter hand te nemen tegen een vergoeding van f 0,98 per inwoner per jaar. Genoemde prijs komt B. en W. aanvaardbaar voor, waarom zij de raad voorstellen een over eenkomst met de heer De Boer aan te gaan. De bewoners van de omgeving van het Burgemeester Reinaldapark zullen dit be richt ongetwijfeld met vreugde begroeten. N.V. „CINEGENTRUM" TE HILVERSUM OPGERICHT Te Hilversum is opgericht de n.v. „Cine- centrum". De vennootschap heeft ten doel het verrichten van fotografische, cinema tografische en geluidtechnische werk zaamheden, het vervaardigen, aankopen, huren, verhuren enz. van foto's, films en filmstrips, alsmede het in bruikleen af staan of verkopen van toestellen en verdere benodigdheden voor het vervaardigen en het vertonen van foto's en films enz. In het kapitaal wordt deelgenomen door de n.v. „Multifilm", de n.v. filmfabriek Poly goon, beide te Haarlem, de n.v. filmfabriek Profilti en Interfilm n.v., beide te 's-Gra- venhage. Directeur is de heer E. J. Ver- schueren, commissarissen zijn de heren mr. J. Martin Mulder en B. D. Öchse. Aagteclijk, 23 v. Rotterdam n. Marseille. Amstelkroon, 22 v. Amsterdam n. Threerivers. Agamemnon. 22 te Barbados. Amstelvaart, 23 te New Orleans. Arkeldijk, 23 v. Antwerpen n. Tampa. Albireo, 23 teed Port Said. Alblasserdijk, 23 v. Lissabon n. Havana. Alwaki, 23 te Marseille. Amerskerk, 23 v. Bangkok n. Hongkong Angolakust, 23 te Dakar. Alhena, 2.3 te Breinen. Ariadne, pass. 23 Ouessant n. Antwerpen. Arkeldijk, pass. 23 Vlissingen n. Tampa. Amor, 23 te Piraeus v. Malta. Appingedijk, 23 te Baltimore. Arnedijk, 24 te Corpus Christie verw. Andijk, 23 te Havana v. Antwerpen. Aegis, 24 te Rotterdam. Aagtekerk, 24 te Las Palmas. Alamak, 24 te Antwerpen. Arendsdijk, 24 te Seattle. Bennekom, 22 v. Curacao n. Antwerpen. Bonaire, 22 v. Paramaribo n. Plymouth. Boskoop, 24 te Callao. Britsum, 22 205 m. z.z.w. Cape Hatteras n Anuv Breda, pass. 22 Azoren n. Curagao. Bintang, 23 te Rotterdam n. Bremen. Boschfontein. 24 v. Antwerpen n. Hamburg. Banda, 24 te Abada'n. Beninkust, pass. 24 Ouessant n. Casablanca. Celebes, 23 te Belawan. Camerounkust, 22 120 m. w. Kp. St. Vincent n. Freetown. Cinulia, 23 te Fremantle. Concepcion, 22 55 m. z. Rio de Janeiro n. Ilheus. Cradle of Liberty, 22 v. Philadelphia n. Cadiz. Charis, 23 v. Amsterdam n. West-Indië. Dalerdijk, 22 te Rotterdam. Diemerdijk, 24 te Antwerpen verw. Drente, 24 te Port Swettenham. Dorestad, pass. 22 Khorya Morya Baai n. Mena Al Ahmadi. Doris,, 24 te Antwerpen. Eenhoorn, pass. 22 Malta n. Alexandrië. Eemland, 23 te Hamburg. Eos, 23 te Izmir. Esso Rotterdam, 23 v. Rastanura n. Antwerpen. Ena, 24 te Curagao. Ga bon kust, 23 te Takoradi. Gordias, 23 te Lissabon. Ganymedes, 23 te Bremen n. Hamburg. Gooiland, 23 v. Amsterdam n. Z.-Amerika. Cd. de Sta. Marta, 23 v. Bremen n. Antwerpen. Gadila, 23 te Pladju. Garoet, 23 v. Suez n. Belawan. Gaasterland, 24 te Las Palmas. Grootekerk, 23 v. Genua n. Port Said. Helder, 22 te Cristobal. Heemskerk, 22 v. Rotterdam n. Bremen. Hispania, 22 v. Rotterdam n. Bilbao. Hera, 23 v. Paramaribo n. Georgetown. Houtman, 24 te Singapore. Haarlem, verm, 23 v. Rio Haina n. Santiago de Cuba. Hecuba, 22 te Amsterdam n. Bremen. Hydra, 23 te Amsterdam n. Barbados. Hoogkerk, 23 te Antwerpen. Hestia, 23 te Paramaribo. Heelsum, 24 te Amsterdam. Jupiter, 22 v. Rotterdam n. Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt, 23 220 m. z.o. Cairns n. Surabaja. Jason, 23 v. Curagao n. Punta Cardon. Java, 23 v. Amsterdam n. Indonesië. Kylix, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Kota Gede. 23 v. Penang n. Colombo. Kara, 23 230 m. n. Brisbane n. Balikpapan. Kabylia, 23 12.47 n. 45.55 o. v. Badan n. Suez. Kalinga, 23 te Mir. Kertosono, 23 te Dar Es Salaam. Kalydon, 24 te Curagao. Lawak, pass. 23 Azoren n. New York. Larenberg, 23 te Pto. Cabello verw. Loenerkerk, 23 te Karachi. Loosdrecht, 23 v. Emden n. Antwerpen. Luna, 24 e Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 24 v. Stettin n. Hamburg. Lutterkerk, 24 te Basrah. Maashaven, 22 v. Santos n. Montevideo. Macuba, pass. 22 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Mariekerk, 22 v. Colombo n. Aden. Maetsuycker, 23 70 m. w. Sharksbaai n. Singap. Merwede, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Macoma, 23 te Singapore. Moordrecht, 23 te Suez. Murena, 24 te Pladju. Marpessa, 23 te Curagao v. Mariel. Maas, 24 te Alexandrië. Notos, 24 te Amsterdam. Oldekerk, 22 v. Mombasa n. Aden. Ootmarsum. 22 v. Savanah n. Le Havre. Oranje. 23 v. Aden n. Colombo. Oostkerk, 24 te Kaapstad. Oranjestad. 23 te Pto Limon. P. G. Thulin, 23 te Rotterdam. Polydorus, 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Pr. Johan Willem Friso, 23 v. R'dam n. Montreal. Perna, 23 te Singapore. Pendrecht. 23 te Nynashamn. Phrontis. 23 v. Djeddah n. Penang. Penerkust, 23 te Le Havre. Prins Casimir, 23 te Rotterdam Purfina Hellas, 23 v. Suez n. Kuweit. Prins Maurits, 23 te Antwerpen. Rijndam, 22 te Southampton. Rondo, 23 te Napels. Rijnland, 23 160 m. z.z.w. Madeira n. St Vincent. Rempang, 23 te Antwerpen. Rijnkerk, 24 v. Alexandrië n. Genua. Straat Mozambique. 22 v. B. Aires n. Kaapstad. Schie, 23 v. Rotterdam n. Wismar. Singkep. pass. 23 Anderhalfgr.kanaal n. Aden. Sarangan, 23 te Sorong. Siaoe. 23 te Tegal verw. Stanvac Djirak, 23 te Sungeigerong verw. Stanvac Ogan. 23 te Semarang. Sloterdijk, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Soestdijk. 22 180 m. z.z.w. Sable Island n. Antw. Sirrah, pass. 23 Flores Indon. n. Tj. Uban. Schie. 23 v. Rotterdam n. Wismar. Sibajak, pass. 23 Malta n. Rotterdam. Sunetta, 23 v. Vizagapatam n. Pladju. Sibajak, pass. 23 Kp. Bon n. Rotterdam. Slamat. 24 te Londen. Tara. 22 v. Rotterdam n. Houston. Teiresias. 23 v. Surabaja n. Makassar. Tero. pass. 23 Dungeness n. Rio. Tiberius, 22 45.26 n. 19.52 w. Curagao-Antwerpen. Tarakan, 23 te Priok. Tiiluwah, 23 te Priok, Tamo, 24 te Buenos Aires. Tibia, 24 te Caripito. Tomori, 23 te New York. Tomini. pass. 23 Kp. St. Vincent n. Gdynia. Tromoenberg, 24 te Rotterdam. Utrecht, 23 te Khorramshar. Vasum. 24 te Port Said. Van Waerwijck, 23 te Moji. Westertoren. pass. 22 Aden n. Abadan. Waterman. 23 v. Le Havre n. Halifax. Willemstad, 23 te Amsterdam n. Trinidad. Waterland, 23 te Salvador v. Ilheus. Wonorato, 23 240 m. n.o. Singapore n. Manilla. Westland, pass. 23 St. Vincent n. Santos. Willem Ruys, 24 te Napels. Waal, 24 te Rotterdam. Witmarsum. 23 v. Hamilton Berm. n. Grownsville. IJssel, 24 te Rotterdam. Zeeland. 22 v. Rotterdam n. Hollandia. Zijpenberg, pass. 24 Finisterre n. IJmuiden. KLEINE VAART Amstelstroom, 22 v. Amsterdam te Londen verw. Afiena. 22 te Oversehie. Alcetas. 22 v. Tarragona n. Valencia. Ambiorix, 23 v. Amsterdam n. Tanger. Adriaantie Elisabeth, pass. 22 Dover n. Nordenja. Aeneas, 22 80 m. w. Gibraltar n. Savona. Boreas, 2 2v\ Limassol n. St. Nocolas. Brouwersgracht, 22 v. Rafso n. Amsterdam. Bab T, 21 v. Amsterdam n. Ostrand. Catharina W, pass. 22 Terschelling n. Huil. Cobri, 22 v. Londen n. Amsterdam. Corale. pass. 22 Beachyhead n. Gent. Deni, 23 te IJmuiden. Delfzijl, 22 te Frederiksund v. Korsoer. Daniël. 22 v. Rotterdam te Teignmouth. Draco. 23 te Venetië verw. Draka, 22 v. Amsterdam n. Skutskar. Duurt, pass. 22 Ameland n. Gdynia. Eemshorn. 22 v. Whitehaven n. Garston. Eben Haezer, 22 te Hamburg v. Zwijndrecht Eddvstone, 22 v. IJmuiden n. Kopenhagen. Eibergen, 22 80 m. z.o. Dundee n Tayport. Fiat, pass. 22 Kielerkanaal n. Sunderland. Frema, 22 20 m. z.w. Texel n. Sandwich. Frisia. pass. 22 Dungeness n. Amsterdam. Gaasterland, pass. 22 Crissand n. Zeebrugge. Gez. Henderika. pass. 23 Brunsbüttel n. Esbjerg. Heinr. Grammerstorf. 22 v. Antofagasta n. Arica. Heerengracht. 22 v. Bremen n. Odense. Herman Buisman, 22 v. IJstad n. Wismar. Hyke Sophia, pass. 22 Lizard n. Horsens. Isis, 22 te IJmuiden. June, 23 v. Antwerpen n. Aalborg. Joost, pass. 22 Brunsbüttel n. Zaandam. Jell, 22 v. Londen te Dordrecht verw. Jonan. 2 2v. Nyborg te Kotka verw. Keizersgracht, 23 v. Amsterdam n. Helsinki. Kaap Falga, 22 v. Wifstavarf n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 21 v. Rotterdam n. Vilvoorde. Lucas Bols I, 22 v. Amsterdam n. Sluiskil. Larix, 20 v. Mantyluoto n. Zaandam. Leliegracht. 22 te Amsterdam v. Rafso. Lijnbaan, 23 te Rotterdam n. Santander. Maria Theresia, 22 v. Belfast n. Port Talbot Manto, 23 te Amsterdam. Mobvdick, 22 te Londen v. Casablanca. Mutua Fides, 22 te Kingslynn v. Huil. Marcella, pass. 22 Arendal n. Frederikstad. Meres N„ pass. 22 Borkum n. Antwerpen. Midas, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Mvson, pass. 22 Noordhinder n. Rouaan. Nero, 22 v. Aalborg n. Aarhuus. Narwal, 23 te Blyth v. Tyne. Nautic. 22 v. Garston n. Sonderborg. Nieuwehaven, pass. 22 Oland n. Haukipudas. Nieuwland, 22 20 m. n.o. v. d. Tyne n. Rotterdam. Nottingham, pass. 22 Sunk n. Dover Pavo. 21 te Homsund v. Domsjo. Ponza. 22 te Domsjo v. Dordrecht. Phecda. 22 v Lagos n. Duala. Phidias, 22 v. Faro n. Rotterdam. Prinsengracht, 23 te Rotterdam. Ransel. 22 v. Gent n. Antwerpen. Santa Lucia. pass. 22 Brunsbüttel n. Ronne. Schippersgracht, 22 te Abo. Tilly, 21 te Zaandam v. Karlstad. Trianca. 22 170 m. o. May eiland n. Kopenhagen. Tukker, 22 v. IJmuiden n. Sarpsborg. Violetta Erica, 23 te Grangemouth v. Proptiano. Wegro, pass. 22 Borkum n. Amsterdam. 4 SLEEPVAART Cycloop. 22 520 m. o.n.o. Bermuda n, St. Nazalre. Hudson, pass. 22 Landsend n. Rotterdam Thames, 22 te Rotterdam. Zeeland. 19 v. New Orleans n. La Palllce. Zwarte Zee, pass. 22 Bermuda n. Baltimore, Te koop gevraagd: omgeving Overveen, Bloe mendaal. Kooppr. maximaal f 25.000. Brieven no. 3329. Burgemeester en wethouders der gemeente Haarlemmer meer brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn vergunning ingevolge artikel 20 van de Wederop- bouwwet te verlenen aan de gemeente Haarlemmer meer tot het bouwen van 20 woningen te Hoofddorp op het kadastrale perceel sec tie K, nummer 4631, gelegen aan de Leeghwaterstraat te Hoofddorp. Zij, die bezwaren tegen dit voornemen hebben, kunnen deze gedurende 7 dagen na dagtekening van deze be kendmaking schriftelijk bij hun college indienen. Hoofddorp, 24 augustus 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. A. Oudheusden l.b. De secretaris, Thien. Burgemeester en wethouders der gemeente Haarlemmer meer brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn vergunning ingevolge artikel 20 van de Wederop- bouwwet te verlenen aan G. Eveleens, Leimuiderdijk 227, Nieuw-Vennep, tot het bouwen van een woonhuis (deel van een dubbel pand), op het kadastrale perceel sectie M, nummer 3446, ge legen aan de Leimuiderdijk 230 te Nieuw-Vennep, en aan A. Uithoven, Leimuiderdijk 390, Nieuw-Vennep, tot het bouwen van een woonhuis (deel van een dubbel pand) op het kadastrale perceel sectie M, nummer 3446, ge legen aan de Leimuiderdijk 229 te Nieuw-Vennep. Zij, die bezwaren tegen dit voornemen hebben, kunnen deze gedurende 7 dagen na dagtekening van deze be kendmaking schriftelijk bij hun college indienen. Hoofddorp, 24 augustus 1956 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. A. Oudheusden l.b. De secretaris, Thien. Onteigening Hoofddorp Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer te Hoofddorp brengt ter openbare kennis, dat van 27 augustus 1956 af geduren de dertig dagen voor een ieder op de secretarie dier gemeente, afdeling 4. ter in zage zullen liggen de stuk ken, bedoeld in artikel 80, 2e lid, van de Onteigeningswet, bevattende een door de raad dier gemeente in zijn verga dering van 16 augustus 1956 voorlopig goedgekeurd plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van het perceel grond kadastraal be kend meer sectie K, nu gedeeltëlijkgeleien--nab de Kruisweg te Hoofddorp. Tot en met 6 oktober 1956 kunnen belanghebbenden hun bezwaren tegen dit ont eigeningsplan schriftelijk bij het gemeentebestuur in dienen. Hoofddorp, 24 augustus 1956 Het hoofd voornoemd, J. A. Oudheusden l.b. Uitbreidingsp!an-in- onderdelen „Hoofddorp-Noord" Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat van 25 augustus 1956 af gedurende vier we ken voor een ieder ter secre tarie dier gemeente (afdeling 4) ter inzage ligt het ont- werp-uitbreidingsplan-in-on- derdelen „Hoofddorp-Noord" Dit plan heeft betrekking op de gronden, gelegen in een gebied, dat ongeveer be grensd wordt door de Kruis- .veg en de J. C. Beetslaan. laan. Gedurende genoemde ter mijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ontwerp-plan indienen. Hoofddorp, 24 augustus 1956 Het hoofd voornoemd, J. A. OUDHEUSDEN l.b. OFFICIëLE PUBLICATIE ONTRUIMING BEGRAAFPLAATS TE MAKASSAR Het ministerie van Buitenlandse Zaken maakt bekend, dat de Indonesische pers te Makassar op 25 juli 1956 meldde dat het in de bedoeling ligt de oude Nederlandse be graafplaats, gelegen aan de Djalan Patu- nuang aldaar te ontruimen door verplaatsing der graven, aangezien de ruimte bestemd is voor kantoorgebouwen van de Gemeentelijke Gezondheidsdienst. Komvoorschriften bedrijfsbebouwing „Hoofddorp-Oost" Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer brengt ter openbare kennis, dat van 25 augustus 1956 af gedurende vier we ken voor een ieder ter secre tarie dier gemeente (afdeling 4) in ontwerp ter inzage lig gen de voorschriften als be doeld in artikel 43 van de Woningwet tot regeling van de bebouwing en het ge bruik van de gronden, be grensd door de Draverslaan, de Parklaan, de Hoofdweg en de voormalige spoorbaan te Hoofddorp. Deze voorschriften beogen de mogelijkheid te scheppen, om op voornoemde gronden bedrijfsgebouwen ten be hoeve van handel en nijver heid op te richten. Gedurende genoemde ter mijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren tegen deze ontwerp-voorschriften indienen. Hoofddorp, 24 augustus 1956 Het hoofd voornoemd, J. A. OUDHEUSDEN l.b. Uitbreidingsplan „De Hoek en Rozenburg" Het hoofd van het gemeen tebestuur van Haarlemmer meer maakt bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 16 augustus 1956 heeft bepaald, dat de herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen „De Hoek en Rozenburg" in voor bereiding is. Hoofddorp. 24 augustus 1956 Het hoofd voornoemd, J. A. OUDHEUSDEN l.b. Sixlaan 17 - Telefoon 5953 K 2520 Dir. A. v. GRIETHUIZEN, biedt met ingang van 27 augustus a.s. gelegenheid tot De inrichting is door een volledige restauratie com fortabel ingericht en voldoet aan de hoogst gestelde eisen. Als medisch adviseur is aan de inrichting ver bonden dr. C. M. WIJKMANS en de leiding van de verpleging is in handen van mej. zr. DETY DE JONG O Deze was vin spaart Uw fijnste goed Riviervismarkt 3 Hrl., Tel. 10117 Schoterweg 34 (bij Frans Hals bioscoop), Haarlem, Tel. 17357. 100% Cotton dames- PETTY COATS met strook en kant van 4.98 nu Popeline DAMES-PYAMA'S fantasie dessin van 9.90 nu Zwanendons DAM.-PYAMA jasteltinten van 10.90 nu 1 9 Prima Graslinnen IAKEHS van 6.90 nu Elk 3e Laken 2.98 mksqeweven WANDELNYIONS 30 of 50 denier van 3.90 nu ?e paar voor 5. I A 8/ A ANEGANG 22 M y - TEl. 19742 m. CL "'v- KOUSENFABRIEKEN vraagt voor haar atelier te Velsen in staat leiding te geven aan vrouwelijk oersoneel. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen s.v.p. te richten aan de Personeels afdeling der Kousenfabrieken HIN N.V., Zijlweg no. 138. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3