ZEVEN DAGEN HAARLEM Tweeërlei metamorfosen DE ROOIJ Onderdak padvindersgroepen aan het Donkere Spaarne „Engelse ziekte" in Haarlem ERNST. EN LUIM Kort en bondig Parkeergelegenheid, tevens vrije speelplaats, in Haarlem-West De heer B. de Vries: „Apepakkies" Mevrouw W. M. Dames: koppen en costuums Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Tóch mijn 5eda/tft/te VOORSTELLEN VAN B. EN W. Tweejarige jongen slikte stukje legpuzzel in Kosterij Grote Kerk Snbsi<Te voor wereld kampioenschap dammen Burgerlijke Stand van Haarlem C. J. K. Groenlo overleden Liever televisie dan biljart Overlast na regen in Dr. Schaepmanstraat Diamant en goud Winkels in Oud-Schoten Vijf woningen aan Van Looystraat helpt speciaal tegen PERIODIEKE PIJNEN Begonnen met grondwerk voor aanleg gazons bij „De Blinkert" VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zoals men zich zal herinneren moesten B. en W. van Haarlem onderdak zoeken voor jeugdverenigingen en -groepen, die gehuisvest waren in de oude school in het Klein Heiligland 12. Moeilijkheden deden zich hierbij voor ten aanzien van de op de eerste verdieping gehuisveste padvinders- groepen, vanwege de bijzondere eisen, die de methodiek van de padvinderij met zich meebrengt. Tot 1 oktober zouden de groepen nog gebruik kunnen maken van het pand Klein Heiligland 12 en men heeft thans een oplossing gevonden, die zij het niet vóór deze datum, dan toch zo spoedig mogelijk uitkomst kan brengen. Het perceel aan het Donkere Spaarne 34, dat eigendom der gemeente is en dat ge bruikt wordt als opslagplaats voor oud materiaal en brandstoffen, kan na herstel ling en verbouwing zeer goed geschikt zijn voor de onderbrenging van de genoemde jeugdgroepen. Men denkt aan de huis vesting van vier padvindersgroepen, elk bestaande uit drie leeftijdsgroepen, die in totaal ruim driehonderd personen omvat ten. Voor de noodzakelijke verbouwing vragen B. en W. de raad een krediet van f 60.000,ter beschikking te willen stellen. S peel gelegenheid Voorts vragen R. en W. de raad een krediet van f 6.650,ter beschikking te willen stellen voor de aankoop van een stuk grond ter grootte van 411 vierkante meter nabij de Oostindiëstraat en de Na dorstraat. Met het oog op de grote be hoefte aan parkeerruimte in deze omgeving achten R. en W. het gewenst, dat de ge meente Haarlem deze grond koopt. Het ligt tevens in het voornemen het terrein te voorzien van een betegeling, opdat het mede gebruikt kan worden als vrije speel- gelegenheid voor de jeugd. Met het oog op gebruik als rolschaatsbaan zullen tegels gelegd worden zonder vellingkant. De kosten van het in gereedheid brengen van het terrein bedragen f 4.800,voor Door ingrijpen van chirurg bleef kind in leven Dank zij snel ingrijpen van een chirurg in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo en het actief optreden van een agent van po litie en een automobilist is het te danken dat een tweejarige jongen, genaamd Mi chael Schmidt, in leven is gebleven. Een agent van politie zag woensdagmiddag in de Pieter Kiesstraat nabij de Garenkokers- kade te Haarlem een huilend meisje. Hij vernam, dat haar broertje er erg aan toe was en daarom begaf hij zich naar le wo ning. In de gang stond eeri .radeloze jnoe- der met de tweejarige Michael 'op de arm. Het kind had een stukje van een legpuzzel ingeslikt en stikte bijna- De agent achtte onmiddellijke overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk en hield in de Pieter Kiesstraat een auto aan. De automobilist was bereid moeder en kind naar de Deo over te brengen. In het ziekenhuis heeft een chirurg het stukje legpuzzel uit de keelpijp gehaald en zuurstof toegediend. Later op de dag bleek, dat het levensge vaar geweken was. De chirurg verklaarde, dat als het kind een minuut later in het ziekenhuis gebracht zou zijn het niet in leven gehouden had kunnen blijven. Wegens het aanvaarden van een functie bij een bedrijf te Haarlem zal de heer J Kerkvliet op 1 september zijn functie neer leggen van koster van de Grote Kerk en administrateur van de Hervormde Gemeen te te Haarlem. In mei 1945 is hjj de heer G. A. Luitingh als koster opgevolgd en en kele jaren later werd hij tevens admini strateur. Tot opvolger van de heer Kerk vliet is benoemd de heer D. Vennik uit Amsterdam, vroeger woonachtig te Haarlem. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om een subsidie van ten hoogste f2500 te verlenen voor het onder leiding van de Koninklijke Nederlandse Dambond in ons land te houden toernooi voor het wereld kampioenschap dammen. Het toernooi zal in dit najaar worden gesneeld en in totaal zul len twintig vertegenwoordigers uit verschei dene landen van Eurona. Noord- en Zuid- Amerika. Afrika en Azië deelnemen. In bijna alle provinciale hoofdsteden en in enkele andere gemeenten zal een ronde worden ge speeld. Haarlem krijgt de slotronde en de officiële sluiting met prijsuitreiking. ADVERTENTIE SCHOOI-HWS AGENDA'S - HU'SW^KROEKJES ANEGANG 14 (naast C en A) HAARLEM. 23 augustus 1956 GEHUWD: 23 aug., M. van der Pols en L. J. Lubbers; J. A. Lammertink en C. R. Kunis; J. J. G. Bonfrer en J. G. Apeldoorn; W. J. Bothof en F. M. Boerrigter; J. A. van Zanten en J. M. Jansen; M. Nieuwjaar en J. C. Koster; J. de Graaf en J. Tuiten. BEVALLEN van een zoon: 22 aug., M. Warmerde Wit; M. J. Donkervan Kaam. BEVALLEN van een dochter: 22 aug., J. VermeerKouwenhöven; H. van Veenvan Sloot-n: H. WilderomSlinger, 2 d.; 23 aug., H. M. Th. Vuijst—Tent; C. F. van Ipenburg —van den Berg. OVERLEDEN: 21 aug., J. C. van der Kuyl. 92 j„ Schotersingel; Th. H. Wennckendonk, -ï9 j., Cornells van der Lijnlaan; Th. G. de BuurCornet, 71 j„ Soendastraat; A. Brou wer, 79 j., Rustenburgerlaan; 22 aug., C. Spaargaren, 85 j., Gasthuisvest; A. W. Ker- vezeeGuurink, 64 j., Slachthuisstraat; A. Brouwer—Former, 70 j., Kamperlaan. welk bedrag eveneens een krediet wordt aangevraagd. Tenslotte wordt voorgesteld het pakhuis aan de Korte Herenstraat 18 te huren tegen een bedrag van honderd gulden per maand voor gebruik als berg- en opslag plaats voor verscheidene materialen. In de leeftijd van 92 jaar is te Haarlem overleden de heer C. J. K. Groenlo, mede oprichter en lid van het Nederlands Insti tuut van Accountants. Een groot aantal ja ren heeft de thans overledene een accoun tantskantoor in Breda geleid en in 1929 heeft hij zich uit zaken teruggetrokken. In 1895 is het Nederlands Instituut van Accountants gesticht en de heer Groenlo behoorde to een van de eenenzeventig op richters. hans is nog een oprichter van het instituut in leven- De teraardebestelling is bepaald op maan dag 27 augustus op de begraafplaats Wes- terveld, na aankomst van trein 12.02 uur. Benoeming. Bij beschikking van de directeur-generaal der P.T.T. is de adjunct referendaris der P.T.T., de heer W. Alers te Haarlem benoemd tot referendaris tweede klasse. Hij is werkzaam bij het telefoon- Moderne ontspanningsmethoden dringen ook tot de kantine van de Haarlemse brandweerkazerne door. Vroeger ver maakten de manschappen zich, na de dagelijkse werkzaamheden en gedurende de zon- en feestdagen met een eenvou dig partijtje biljart, maar zij toonden voor dit edele spel niet voldoende be langstelling. Daarom had men het bil jart, toen het door ouderdom niet meer bespeelbaar was, niet vervangen door een ander. B. en W. van Haarlem stellen nu voor om verstrooiing te brengen door het aanschaffen van eentelevisietoestel. Behalve aangenaam kan deze wijze van ontspanning öok leerzaam zijn, met name daar, waar de brandweerlieden hun collega's uit andere gemeenten op het journaal aan het werk kunnen zien. Raadslid vraagt maatregelen ter verbetering Het lid van de Haarlemse gemeenteraad de, heer J. Willemse (Arbeid) heeft aan het college van B. en W. schriftelijke vra gen gesteld over de woningen aan de Dr. Schaepmanstraat 128 tot 286 in Haarlem-Ü. Hij vraagt of het B. en W. bekend is, dat de bewoners van deze woningen bij regen zeer veel hinder ondervinden van water, dat tussen muren en kozijnen hun woon vertrekken binnendringt. Voort vraagt de heer Willemse of het college wil onder zoeken op welke wijze aan deze overlast op korte termijn een einde kan worden gemaakt. Met voorbijgaan van elk psychologisch motief kunnen we vaststellen, dat de mens vaak nei ging in zich voelt opkomen zich in een andermans huid te steken, of zich onherkenbaar te maken. Een onschuldig voorbeeld is al het gebruik van zonnebrillen, onder het mom (al een ge deelte van de woorden: vermomming en mombakkes) dat het zo goed voor de ogen is. Een onbe wuste uiting van deze neiging is ook het zich omw ille van duistere conventies steken in stem mige kledij bij speciale gelegenheden. Deze kleding is (voor mannen) onafhankelijk van de aard der plechtigheid: zwart. De kleur duidt al op ernst. Dit in tegenstelling met de toon van de kleding voor die mensen, die zich helemaal achter een vreemde persoonlijkheid kunnen verber gen: de toneelspelers. Hier heerst een kleurige opgewektheid, die associaties met scherts en luim oproept. Wij hebben met het oog op deze menselijke eigenschappen en verlangens eens een bezoek gebracht aan de beer B. de Vries, Kamper singel 46. die gelegenheidskleding verhuurt en aan mevrouw W. M. Dames, Gedempte Oude Gracht 119, die belangstellenden (tijdelijk) van toneelkleding kan voorzien. Met elk afzien van hun persoonlijkheden: vertegenwoordi gers van ernst en luim. Eén onzer lezers vestigde korte tijd geleden onze aan dacht eens op de in Nederland heersende „Engelse ziekte." Hij doelde hierbij op het hand over hand toenemen van de gewoonte om alles in Neder land aan te duiden met bui tenlandse namen. Vroeger gold het voor bijzonder deftig om te pas en te onpas Franse woorden en uitdrukkingen te gebruiken, sinds de laatste oorlog is het „anglicisme" hand over hand toegenomen. De briefschrijver vestigt de aandacht op een aantal zaken De heer B. de Vries verhuurt gelegenheidskleding. Het staat er in zo'n kort zinnetje, maar het houdt toch wel het een en ander in. Als we de heer De Vries naar de aard van zijn bedrijf vragen, dan kijkt hij even peinzend, voordat hij antwoordt: „Het verhuren van kleding voor alle soort evenementen, zoals daar zijn trouwgelegenheden, recepties, bals, zanguitvoeringen en na tuurlijk ook begrafenissen". Zijn bedrijf, dat al van 1927 af be staat, is gespecialiseerd in de verhuur van kleding voor heren. Dat vindt de heer De Vries ook ai erg genoeg. Als hij ook nog dameskleding moest verhuren kwam hij handen te kort. Zijn costuums oneerbiedig noemde de heer De Vries ze soms „apepakkies" bestaan uit jacquets, rokcostuums, colberts en smokings. „Vaak moet je de mensen raden welk costuum ze moeten nemen". Er zijn er wel, die in een rok naar een trouw plechtigheid willen gaan en het kost vaak de grootste moeite deze mensen ervan te overtuigen dat het toch werkelijk beter is dan een jacquet te nemen, tenminste als ze bij de plechtigheid de hoofdrol spelen, met andere woorden als ze tot de trouwende partij behoren. De heer De Vries heeft naast zijn kledingverhuur een wo- ninginrichtingbedrijf, waar hij veel voor reist. Dan gebeurt het wel eens, dat hij niet kan wachten op een trouwlustig heer. die een costuum zou komen halen, maar hiervoor te laat was. Toen de heer De Vries bij zulk een gelegenheid eens 's avonds laat thuis kwam, vond hij op de stoep een dodeliik nerveuze bruide gom. die daar al uren op zijn costuum wachtte, omdat hij zonder dat de volgende dag niet op het stadhuis en in de kerk wilde verschijnen. Er hangen in de zaak zo'n honderddertig costuums: alle maal keurig op een rijtje aan de hangertjes en allemaal on berispelijk zwart. De gega digden komen zelf passen, en als het costuum niet helemaal correct zit, wordt er een klei nigheid aan veranderd. Ove rigens brengt dat passen nog wel eens vrolijkheid met zich mee. „Ik weet niet. hoe het komt," zegt de heer De Vries, „maar het gezicht van de stemmige costuums werkt al tijd op de lachspieren van de meeste bezoekers." Soms moet een heel zangkoor in het zwart worden gestoken en dan ge beurt het wel eens, dat zij ten huize van de heer De Vries vast een generale repetitie houden. Ook is het wel eens voorgekomen, dat een heer een zwart costuum gepast had, vervolgens weer zijn bruine plusfour had aange trokken, maar het zwarte vest vergeten had uit te doen. Hij ging de straat op, maar kwam even later met een pioenrood gezicht terug om zich van het overbodige kledingstuk te ontdoen. „Je wordt in dit vak een mensenkenner," meent de heer De Vries. Soms komen er bruidegoms, die vergezeld worden van hun toekomstige vrouw. Deze doet het woord an zegt: „Ik moet een costuum hebben voor hem" daarbij met haar duim naar de be dremmelde wederhelft wij zend. Zulke huwelijken kun nen alleen voor de vrouw ge lukkig worden meent de heer De Vries profetisch. Hetzelfde komt voor met mannen, die door hun moeder vergezeld worden en door haar geadvi- s°erd worden aangaande het te kiezen costuum voor hun grote dag. Ja, de heer De Vries kent zijn pappenheimers wel. Hetgeen ook niet te ver wonderen is voor iemand, die volgend jaar al dertig jaar aan het hoofd staat van een bedrijf, dat zich bezighoudt met de verhuur van.„ape pakkies." In het gezellige winkeltje aan de Gedempte Oude Gracht is het rustig in de zomertijd. Slechts voor de étalages groepen wat jongens en meisjes, die vakantie hebben en met bewonde rende blikken kijken naar de reusachtige maskers, die daar als blikvangers dienst doen. Meer dan levensgrote koppen van koeien, paarden, krokodillen en beren en bovendien nog de papier-maché koppen van twee dames, die bij het Nederlandse cabaret de mensen vaak doen lachen. Wie die hoofden huurt en opzet tijdens een familiefeestje, is van een uitbundig succes verzekerd. Binnen is dat allemaal anders. Aan de zoldering hangen honderden costuums uit allerlei tijdperken en in alle denkbare kleuren. „Ik heb wel drieduizend stuks", zegt me vrouw W. M. Dames. Als we naar boven kijken kunnen we het gemakkelijk geloven: daar hangen ze, de zeer over costuums uit de zeventiende eeuw, de hofkleding uit de tijd van Lodewijk XIV en de officiersuniformen van het oude Oostenrijkse keizer rijk. Ze hangen zó dicht op elkaar, dat we onwillekeurig vragen, of de mot er nu nooit inkomt. Dit blijkt echter niet zo te zijn. „Mot komt alleen in kleren, die stil hangen, maar wij moeten zo vaak tussen de costuums rommelen, dat ze bijna altijd in beweging zijn", zegt mevrouw Dames. •no* qr Het is, zoals gezegd, nu rus tig in de zaak. Met haar nicht je en assistente, mejuffrouw Ans Grol, werkt mevrouw Dames aan enige costuums. die voor het komende seizoen in september klaar moeten zijn In 1938 werd de zaak opge richt, aanvankelijk als mode zaak, waar tevens gelegenheid bestond kledingstukken te hu ren. Thans is de verhuur hoofdzaak geworden. Me vrouw Dames is een echte Haarlemse, „een mug", zoals ze zelf zegt. Bijna alle amateurtoneel verenigingen in Haarlem en Noordholland- boven-'t-Noordzeekanaal zijn klant en haar kledingstukken gaan zelfs naar operettever enigingen in Noord-Brabant toe. Meestal gaat de verhuur zonder strubbelingen gepaard, maar er doen zich ook wel eens bijzondere voorvallen voor. Zoals die keer, toen een Haarlemse toneelvereniging een uniform van een Ameri kaanse generaal moest heb ben. De man, die de rol moest spelen, was nogal gezet en et- was geen passend costuum voor te vinden. Mevrouw Da mes had wel uniformen voor meer normale maten beschik baar, maar dit was echt een uitzondering. „Verbeeldt u hij had 115 bandwijdte! Zo'n dikke militair zie je nooit," vond ze. De vereniging was toen op zoek gegaan naar een passend costuum in Amster dam en had zelfs bij een ka zerne aangeklopt. Alles tever geefs. Totdat men drie uur vóór de voorstelling weer op de Gedempte Oude Gracht terugkwam. Met veel moeite is er toen een pak gevonden, waar de knopen nog aan gezet moesten worden. Bovendien moest in dat korte ogenblikje de pet nog gemaakt worden. „Zulke klanten vergeet je nooit," meende Ans Grol. Sin terklaas, Kerstspelen, carna- valstijd en bals masqués zijn dè drukke gelegenheden. Me vrouw Dames gelooft, dat de mannen wat forser geworden zijn de laatste tijd, misschien door de sport. „Ze willen altijd maar zo in de jassen schieten en als dat dan niet gaat, heet het dat het niet past." Overi gens zijn er ook nog wel andere problemen: soms lijkt het wel, dat alle verenigingen op één avond stukken moeten spelen met agenten. Andere avonden zijn he-t weer butlers. Bij zulke gelegenheden komt mevrouw Dames pakken van agenten en huisknechten te kort. Maar bij al deze moei lijkheden is het verkopen van „costuums voor de luim" toch wel een prettige bezigheid. „Je moet er vaak bij lachen," meent mevrouw Daams en dat doet haar beroep eer aan. en firma's in Haarlem, die met grote opschriften hun Engelse namen aankondigen. „Een kwetsende smakeloosheid" noemt hij het en we kunnen hiermee volledig instemmen. Wat kan toch de reden zijn voor dit verregaand snobisme? Als motief wordt vaak aange voerd. dat men het de vele buitenlandse toeristen hier gemakkelijk wil maken, maar dan vergeet men, dat deze toeristen juist in de vakantie hun land zijn ontvlucht om eens iets anders te zien dan hun eigen levensgewoonten en eens iets anders te horen dan hun eigen taal De meerge noemde briefschrijver wil zelfs zover gaan deze firma's te boyco.daar hadden we ons zelf bijna vergist te negeren en slechts te kopen bij zaken met echt degelijke Nederlandse of oud-Neder landse namen. Dit is misschien iets te radicaal, hoewel wij met hem hopen, dat lang zamerhand de voor ons vreemde. Engelse namen uit Haarlems stadsbeeld zullen verdwijnen. Vorige week spraken we hier over de omstandigheid, dat Haarlem geen- -mijnstad- was„maar we hebben ons ver gist. Als we óhder' de kan toorboekhandel van de heer O. Th. Dantuma in de Zijl straat 90 gaan kijken, zien we daar mensen driftig Haarlems zandgrond weggraven. Wat is het geval? De zaak moet wor den uitgebreid en aangezien men dit niet naar boven of naar opzij kan doen, heeft men naar andere mogelijkhe den gezocht. Dus ondergronds. Aannemer B. Jonckbloedt voert het werk uit, volgens plan van architect Sterren burg uit Zandvoort. Begin juli is men hiermee begonnen en als het werk over een paar maanden gereed zal zijn ge komen, zal de firma Dantuma over negentig nieuwe vier kante meters ruimte beschik ken voor het onderbrengen van een toonkamer en een werkplaats. Merkwaardig is intussen, dat de grond hier niet uit veen, maar uit helder wit zand bestaat. Het gebouw wordt gestut door een aantal balken en de indruk, die de werkende mannen daar onder de grond geven is werkelijk die van een mijn. Een indruk, die nog versterkt wordt door de lopende band, die het weg- gegraven zand naar de opper vlakte transporteert. De heer P. Visbeen en me vrouw E. VisbeenGroeneweg herdenken op 9 september de dag, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk traden. Beiden zijn nu 82 jaar oud. De heer Visbeen woont ruim twintig jaar in Haarlem. Daarvoor woonde hij in de Haarlem mermeer, waar hij landarbei der was, welk beroeD hij tot zijn zeventigste jaar heeP be oefend. Het echtpaar heeft negen kinderen, vier zoons en vijf dochters, die mèt de vele kleinkinderen het diamanten echtpaar op 9 september in de Klarenbeekstraat 53 rood on getwijfeld zullen komen ge lukwensen. Op 5 september zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat de heer C. W. Regenboog en mevrouw W. Regenboog Eijgelaar in het huwelijk tra den. De heer Regenboog is van zijn elfde jaar af kleer maker geweest en heeft dit beroep uitgeoefend tot zijn 73ste jaar, nu ongeveer twee jaar geleden. Zijn vrouw is 73 jaar oud en beiden genieten nog van een goede gezondheid. Zij zullen de vijfde september zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan en allen, die hen willen komen gelukwensen, gaarne ontvangen in hun wo ning, Eendrachtstraat 19. HAARLEM EN OMGEVING Botsing. Bij het passeren van een vrachtauto kwam een personenauto donder dagmorgen op de Lankhorstlaan te Heem stede in botsing met een melkcarrier. Verscheidene flessen sneuvelden, waardoor de melk over de straat stroomde. De carrier werd ontzet. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Van schommel gevallen. Donderdag morgen is een vierjarige jongen in de speel tuin „Weltevreden" in Haarlem-Noord van een schommel gevallen. Met een gescheurde onderlip en een kaakfractuur is hij naar een ziekenhuis vervoerd. Volkshuisvesting in Haarlem In de aanstaande vergadering van de Haarlemse gemeenteraad op woensdag 29 augustus komen enkele voor de volks huisvesting en stedebouw belangrijke voor stellen aan de orde. Daravan verdient in de eerste plaats de vaststelling van de her ziening van het uitbreidingsplan „Noord" voor wat betreft de westelijke kop van het bouwblok dat begrensd wordt door de Ver- gierdeweg, de Roemer Visscherstraat, de Gozewijnstraat en de Vondelweg. De aan vankelijke bestemming daarvan was een gesloten bebouwing met een-gezinswonin gen, maaar door deze herziening wordt tegemoet gekomen aan de gebleken be langstelling voor de vestiging van een steenhouwerij met showroom en enige buurtwinkelis. Voorts is er een voorstel tot de bouw van vijf woningen aan de Jac. van Looy straat in Haarlem-Oost. Het plan omvat de bouw van twee be nedenwoningen, bevattende onderscheiden lijk drie en vier kamers (voor vier en zes bedden) alsmede van drie bovenwoningen, elk bevattende vijf kamers (voor negen bedden) en sluit aan op de bestaande be bouwing ter plaatse. De woningen zullen worden gebouwd op basis van de premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953. De premieaanvrage heb ben B. en W. spoedshalve, vooruitlopende op de machtiging van de raad reeds in gediend. De totale bouwkosten, inclusief die van architectenhonorarium, toezicht, enz. wor den geraamd op f 81.000. Rekening houden de met een premie van vermoedelijk f 20.725 zullen de huren bedragen: voor de twee benedenwoningen onderscheidenlijk f 13,60 en f 15,10 per week en voor de drie bovenwoningen f 18,10 per woning per week. Voorts zullen de woningen worden voor zien van een gasgeiser, voor afschrijving en onderhoud waarvan de toekomstige be woners een bedrag van f 0,60 per week boven genoemde huurprijs verschuldigd zullen zijn. Aangezien dit kleine aantal woningen zich niet leent voor uitgifte aan een wo ningbouwcorporatie, achten B. en W. het gewenst ze te zijner tijd in het gemeentelijk woningbedrijf in te brengen. Verder vragen B. en W. negenduizend 'gulden voor de vernieuwing van de mas- tiekdakbedekking met bijkomend lood- en zinkwerk en het vernieuwen van zeventien schoorstenen van een aantal woningen van „Onder Dak" en bijna vijf mille als surplus voor de zoveel hoger gebleken kosten van de verbouwing van een schuur aan het Houtmanpad tot woning en werkplaats, welke verbouwing in totaal ruim vijftien mille heeft gekost. Tenslotte wordt de raad voorgesteld de erfpachtscanon te bepalen voor een door de Coöperatieve woningvereniging voor ge- meentepersoneel aan de Merovingenstraat te bouwen poortwoning en een complex van acht autoboxen op een inpandig terrein tussen Hannie Schaftstraat en Arnulfstraat. De oppervlakte bedraagt 536 vierkante meter, de canon f 375 per jaar. De erf pachtscanon voor het ruim zestienduizend vierkante meter omvattende terrein in Delftwijk, waar de vereniging „Volkshuis vesting" 224 arbeiderswoningen, drie dag winkels en 24 garages bouwt, is op f 21.138,56 bepaald. Verder willen B. en W., in afwijking van de in 1935 door ae raad gegeven bestem mingsvoorschriften toestemming verlenen aan de heer M. J. Meuleman voor de bouw van drie autoboxen achter het huis Park laan 97. ADVERTENTIE Antwoord B. en W. op vragen raadslid B. en W. van Haarlem hebben geant woord op de schriftelijke vragen van het raadslid J. Willemse (Arb.) betreffende de stand van zaken van de aanleg van gazons en beplanting bij het complex woningen voor bejaarden ,(De Blinkert". B. en W- zeggen hierin, dat het tengevolge van het grote personeelstekort in de zomer onmo gelijk was met eigen personeel van de ge meentelijke dienst van Hout en Plantsoe nen dergelijke werkzaamheden uit te voe ren. Daarom was het noodzakelijk het grondwerk door derden te laten verrich ten. Ook de aannemer beschikte echter niet over bekwame arbeidskrachten, omdat deze mensen met oogstwerkzaamheden be last waren. Thans zijn ze echter beschik baar gekomen, zodat met het grondwerk kan worden begonnen. Naar wij in aanvulling van het boven staande vernemen, is men met de grond werkzaamheden inderdaad begonnen. Ook de bouw aan het complex zelf vordert ge staag. Men verwacht, dat de bouw onge veer half aktober gereed zal komen. In elk geval houdt men deze datum als streefda tum aan, zodat de opening na de 15de ok tober kan worden (egemoetgezicn.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7