Er zijn 258.000 huizen te weinig Stichting van de Arbeid adviseert tot verhoging van sociale uitkeringen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van na-oorlogse nieuwe huizen 90pet nodig om bevolkingsaanwas op te vangen HET WEER: Weinig verandering cfclORRI SUuwL! Nieuwe regelingen zouden reeds op één september ingaan Stoffelijke resten van Peter Weinberger in bos gevonden Voorlopige uitslag woningtelling: Grootste tekort in Limburg Aanpassing aan jongste loonmaatregelen F.B.I. onderzocht in archieven twee miljoen handtekeningen Het woord is aan Sinds 1945 bijna 500.000 nieuwe huizen In Noordholland Overstromingen in Turkije, achtenvijftig doden Brand aan boord van het vrachtschip „Duiveland" Poolse parlementscommissie verwierp regeringsdecreet Buitenlandse pers over Koninklijk communiqué Onderzoek naar de mijnramp begonnen 71e JAARGANG No 40 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 19 3 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op 30 juni van dit jaar had Nederland 258.000 woningen te weinig om in behoefte aan woonruimte te voorzien. Sinds mei 1947 is het tekort aan de woningen met 40.000 verminderd, want toen bedroeg het tekort 298.000 woningen. Het woningtekort bedraagt thans 10 percent van de woningvoorraad. In 1947 was dat 14 percent. De woningvoorraad, die in mei 1947 2.085.000 bedroeg, was op 30 juni van dit jaar 2.533.000. Er zijn sinds 1947 dus 448.000 woningen bijgekomen. Het woningtekort is het grootst in Limburg, namelijk 15 percent van de woningvoorraad, en het kleinst in Friesland en Zeeland, namelijk 4 percent. Sinds 1947 is het woningtekort het sterkst gedaald in Limburg, te weten met 12 percent. In Noordholland daalde het met slechts 1 percent. Deze cijfers zijn ontleend aan de voor lopige uitslag van de onlangs gehouden algemene woningtelling, die thans door het Centraal Bureau voor de Statistiek is ge publiceerd. Het bureau vestigt er de aan dacht op, dat de cijfers van deze voorlopi ge uitslag ongecontroleerd zijn, zodat zich ten opzichte van de definitieve uitslag nog wijzigingen kunnen voordoen. Het tekort aan woningen, in vergelij king met de totale woningvoorraad, was het grootst in Limburg, waar het 15 per cent bedraagt. In Zuid-Holland, Gelder land en Utrecht was dit percentage 12, in Overijsel en Noord-Brabant 11, in Noord holland en Drente 9, in Groningen 6 en in Friesland en Zeeland 4. Sinds 1947 is in Groningen het woningtekort gedaald met 5 percent (het zakte van 11 tot 6 percent van de woningvoorraad), in Friesland daalde het met 3 percent, in Drente met 10 percent, in Overijsel met 3 percent, in Gelderland met 6 percent, in Utrecht met 3 percent, in Noordholland met slechts 1 percent, in Zuid-Holland met 2 percent, in Zeeland met 7 percent, in Noord-Bra bant met 6 percent en in Limburg met 12 percent. De voorlopige uitslag van de woning telling heeft uitgewezen dat er 42 ge meenten zijn met een woningoverschot. Dit overschot totaal 477 voor deze 42 gemeenten zal echter niet kunnen dienen om de tekorten in andere ge meenten te verminderen. In de voorlopige cijfers is nog geen re kening gehouden met de rond 30.000 wo ningen zonder eigen toegangsdeur. Pas bij de verdere bewerking zal blijken hoeveel van deze woningen als een aanvaardbare behuizing zullen kunnen worden be schouwd, welk aantal dan een even zo grote verlaging van het woningtekortcijfer zal betekenen. Voorts zal bij de verdere bewerking blijken voor hoeveel inwonende gezinnen de inwoning geen verband houdt met de op dit ogenblik bestaande woning nood. Tijdens de telling waren rond 18.000 woningen onbewoond. Hier zijn echter bij geteld de op 30 juni gereedgekomen, maar nog niet betrokken woningen en ook de huizen, die wegens beschadiging (bijv. door brand) tijdelijk niet bewoond waren. Sedert het einde van de tweede wereld oorlog zijn totaal bijna 500.000 nieuwe wo ningen tot stand gekomen. Rekening hou dend met vermindering van het aantal wo ningen door afbraak, onbewoonbaarver klaring e.d. is de woningvoorraad in de pe riode van negen jaar tussen 31 mei 1947 en 30 juni 1956 met 448.000 wo ningen vermeerderd. Dit is rond 21 per cent van de woningvoorraad op 31 mei 1947. De toeneming bedroeg dus gemid deld 50.000 per jaar, een niet onbelangrijk cijfer, gezien het gemiddelde van rond 32.000 per jaar in de vooroorlogse periode 19311940. Na 31 mei 1947 steeg het aan tal woningbehoevende eenheden echter met niet minder dan 408.000, waarbij de hoge, in al deze jaren boven het vooroor logs peil gebleven,, huwelijksfrequentie en anderzijds de daling van het sterftecijfer een belangrijke rol hebben gespeeld. De sterke vermeerdering van het aan tal woningbehoevende eenheden heeft er toe geleid, dat ruim 90 percent van de vermeerdering van de woningvoorraad heeft moeten dienen tot het opvangen van de toeneming der woningbehoefte. Slechts 10 percent heeft kunnen bijdragen tot ver mindering van het op 31 mei 1947 bestaan de woningtekort. Dit tekort is echter na mei 1947 verder toegenomen. Het was in de jaren 19481950 35.000 a 40.000 hoger dan in mei 1947. Een geleidelijke afneming van het tekort is pas na 1950 begonnen.. Dit geschiedde in alle provincies, behal ve in Noord- en Zuid-Holland, waar het tekort gelijk bleef. Relatief gezien ten op zichte van de woningvoorraad is de druk van het tekort echter ook in deze twee pro vincies verminderd, hoewel de teruggang achterbleef bij de daling van het rijksge middelde. Volgens de bij de voorlopige uitslag der woningtelling gevoegde statistieken be droeg het aantal bewoonde woningen in Noordholland 502.854, het aantal onbe woonde huizen 3339. Er werden 3640 bij zondere wooneenheden, 1061 noodwonin gen en nood boerderijen en 4552 andere be woonde ruimten geteld. Volgens de voorlopige cijfers bedroeg de woningvoorraad in Noordholland op 30 juni 510.894 en de woningbehoefte 555.912, zodat het tekort op 45.018 becijferd is. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 FALCON TWEEDMANTEIS ƒ69.50 ISTANBOEL, (Reuter) Hevige regens hebben vrijdag bij Adijaman in Turkije overstromingen veroorzaakt, die aan acht envijftig personen het leven hebben gekost. De slachtoffers waren boeren, die tijdens hun werk in de velden door het water wer den verrast. Nabij Iskenderoen verdronken twee mensen. In de kolenlading van het Nederlandse vrachtschip „Duiveland" is hedenmorgen brand uitgebroken als gevolg van een oververhitte stoompijp. De 1500 ton steen kool die het schip in de ruimen had, werd gelost. Het vuur werd daarop snel bedwon gen. De schade is gering. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Dit zijn vier leden van de commissie van vijf, die het meerderheidsbesluit van de Londense conferentie over het Suezkanaal moeten bespreken m.et president Nasser van Egypte. Van links naar rechts: de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, die vertegenwoordigd zo.l worden door Henderson (afwezig), de Australische premier Menzies; Gunnar Hagglof, de Zweedse ambassadeur in Londen; Aklilou Habtewold, minister van Buitenlandse Zaken van Ethiopië en Ali Gholi Ardelan, de Perzische minister van Buitenlandse Zaken. Wanneer de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de staatssecretaris het advies volgen dat de Stichting van de Arbeid heeft uit gebracht over sommige uitkeringen der sociale verzekeringswetten is het niet onwaarschijnlijk dat per 1 sep tember aanstaande sommige dier uit keringen worden verhoogd. Het gaat hier om een aanpassing van de sociale uitkeringen als gevolg van de jongste loonmaatregelen. MINEOLA (Reuter-UP) De politie heeft vrydag in een bebost gebied in de omgeving van Mineola in de Amerikaanse staat New York een lijkje gevonden, dat, naar zij vermoedt, het stoffelijk overschot is van de baby Peter Weinberger, die een maand geleden uit een kinderwagen in de tuin van zijn ouders werd ontvoerd. De politie was bij haar onderzoek uitgegaan van een verklaring van de 31-jarige taxi chauffeur Angelo Lamarca, die donderdag op beschuldiging van ontvoering van de baby was aangehouden. Deze had meege deeld, dat hij het kind op 5 juli, een dag na de ontvoering, op dit terrein had achter gelaten. De plek waar het lijkje werd ge vonden ligt anderhalve kilometer van het huis van Lamarca en ruim tien kilometer van de woning van de Weinbergers. Door een verraderlijk „haaltje" in het hand schrift van Lamarca, die in een briefje, dat hij in de kinderwagen achterliet, een los geld van 2000 dollar eiste, is de politie de dader op het spoor gekomen. Lamarca zou het plan tot ontvoering hebben opgevat om schulden te kunnen afbetalen. Lang tevoren reeds had hij het briefje geschreven, waarin het losgeld werd geëist. Op zoek naar een kind dat hij zou kunnen ontvoeren, had hij toevallig de baby Weinberger gevonden. Peter Weinberger ■MM De dader, die in een huis van zestigdui zend dollar woont, is vrijdag voor de pro vinciale rechtbank van Mineola verschenen. Hij vroeg om rechtskundige bijstand en zal in hechtenis blijven tot de volgende zitting op vrijdag 31 augustus. In de staat New York staat op het misdrijf van kinderroof als hoogste straf de doodstraf. Speurwerk De politiedeskundigen bezagen 2 miljoen handtekeningen, voor zij het „haaltje" weer tegenkwamen: in het archief van een New Yorks gerechtshof kwam de handtekening van Lamarca tevoorschijn. Hij had die in 1954 geplaatst tijdens een proces over dranksmokkel. De handtekening van Lamarca kwam zeer toevallig onder de ogen van twee mannen van het Federal Bureau of Inves tigation, het F.B.I., die de stukken van driehonderd veroordeelden met proeftijd in het archief nakeken. Terwijl zij aan het werk waren, zagen zij een typiste de docu menten van drie mannen wier proeftijd bijna om was, uit het archief nemen. Deze documenten keken zij even in, en daarbij kwam het handschrift van Lamarca met het verraderlijke „haaltje" aan het licht. Waren de mannen van het F.B.I. een paar dagen later gekomen, dan was dit docu ment vrijwel onvindbaar opgeborgen ge weest lussen de stukken van dertiendui zend andere voormalige veroordeelden wier proeftijd verstreken was. Dader is kansloos Het F.B.I. heeft het kidnappen in de Ver enigde Staten steeds moeilijker gemaakt. Uit statistieken blijkt, dat de kansen van de ontvoerder, niet gepakt te worden, vrij wel nihil geworden zijn. Na de ontvoering van het achttien maan den oude zoontje van kolonel Charles A. Lindbergh in 1932 gaf president Hoover het F.B.I. opdracht deze zaak ter hand te nemen; het Congres nam toen de zoge naamde Lindbergh-wet aan, die het F.B.I. jurisdictie geeft in ontvoeringszaken. Hen Congres heeft het de kidnappers dit jaar nog moeilijker gemaakt. Krachtens een nieuwe wet mag het F.B.I. zich na vierentwintig uur met een kidnap-zaak gaan bemoeien. Krachtens de Lindbergh- wet moest het F.B.I. zeven dagen wach ten. Het nieuwe wetsontwerp was door een commissie van het Huis van Afgevaardig den achttien maanden vastgehouden. Na de ontvoering van de baby Weinberger zorgde het Congres voor een snelle af wikkeling van deze zaak. Het F.B.I. heeft sedert 1932 in totaal 460 gevallen van ontvoering behandeld. Slechts twee gevallen werden niet tot een oplos sing gebracht. Voorgesteld is de oude renten en toesla gen met tien percent te verhogen ingaande september 1956. Dit percentage is hoger dan de loonsverhogingen. De loonsverho gingen gaan cle zes percent niet te boven. De hoogte van de sociale uitkeringen is echter in de loop van de tijd belangrijk achtergebleven bij de werkelijke stijging van het loonpeil. De thans op de ongeval lenrenten verleende toeslagen variëren al naar gelang het tijdstip van het ongeval van 1 tot 46,5 percent. Gezien het voren staande wordt dit straks 1 tot 61 percent. Het hoogste percentage geldt voor de ren ten die toegekend zijn voor 1 januari 1947. De toeslagen worden alleen verleend bij een arbeidsongeschiktheid van meer dan vijfentwintig percent, terwijl alle toeslagen eindigen bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Invaliditeitswet Op grond van dezelfde overwegingen zullen, volgens het advies, ook de ingevolge de invaliditeitswet verleende renten en toeslagen met tien percent moeten worden verhoogd met ingang van 1 september aan staande. Dit betekent, dat de huidige toe slag van 156 percent wordt verhoogd tot 182 percent (10 percent verhoging van de basis-rente plus toeslag). De gezinstoeslag die thans 45,bedraagt, zal dan onge veer 50,moeten bedragen. Ook de inge volge de invaliditeitswet verleende toesla gen eindigen bij het bereiken van de 65- jarige leeftijd. Extra-uitkering Aangezien de Noodwet Ouderdomsvoor ziening per 31 december 1956 komt te ver vallen, adviseert de Stichting van de Ar beid af te zien van een percentuële verho ging van de individuele uitkeringen. Deze zou te kostbaar zijn. In plaats daarvan wordt aangedrongen op een extra-uitkering ineens. Gezien de andere verhogingen (tien percent) zou deze uitkering ineens veertig percent van de maandelijkse uit kering moeten bedragen (vier maanden a tien percent). Omdat de financiële positie van de noodwettrekkers vrij ongunstig is, wordt echter voorgesteld bedoelde extra uitkeringen-ineens te stellen op een volle maanduitkering. Deze extra-uitkering dient Mgr. Wyszynski tijdelijk in vrijheid? LONDEN (Reuter) Voor de eerste maal sinds de oorlog heeft een Poolse par lementscommissie gebruik gemaakt van het recht een regeringsdecreet te verwer pen, aldus meldt radio-Warschau. Het be treft hier een decreet over de burgerlijke status, dat vorig jaar juni door de regering werd aangenomen, en dat een parlements commissie op grond van technische be zwaren verworpen heeft- Reizigers uit Polen hebben in Wenen verklaard, dat mgr. Stefan Wyszynski, de Poolse primaat die in gevangenschap ver toeft, mogelijk tijdelijk vrijgelaten zal worden om het derde eeuwfeest van „On ze Lieve Vrouwe van Czestochowa", de „zwarte maagd", bij te wonen. Op dit feest wordt de geslaagde verdediging van het Poolse klooster Czestochowa tegen de Zweedse koning Karei x in 1656 gevierd. Men verwacht, dat het derde eeuwfeest een der grootste religieuze demonstraties sedert vele jaren zal worden. Generaal Waclaw Komar, die enige tijd geleden uit gevangenschap is ontslagen en gerehabiliteerd, is aangesteld tot bevel hebber van de Poolse binnenlandse strijd krachten. De beschuldigingen tegen Ko mar zijn nooit openbaar gemaakt. dan, volgens het advies, in het laatste kwartaal van 1956 te worden uitbetaald. Voor de te nemen maatregelen met be trekking tot verhoging van de kinderbij slagen is, zo verneemt het A.N.P. van de zijde van het Christelijk Nationaal Vakver bond, geen eensluidend advies uitgebracht. De meerderheid van het bestuur van de Stichting (waaronder de werknemersver tegenwoordigers) acht een verhoging met tien percent ingaande 1 oktober gewenst. Anderen adviseren een verhoging van het derde kind af, terwijl weer andere leden van ooi deel zijn. dat er geen aanleiding is de kinderbijslagen te verhogen. De uitein delijke beslissing zal moeten worden afge wacht. Een verhoging met tien percent zou betekenen voor de werknemers: kind per dag (oud) per dag (nieuw) le 2e en 3e 4e en 5e 6e en volgende Voor de invaliditeits-, ouderdoms- wezenrentetrekkers 0.51 0.57 0.80 0.90 0.56 0.63 0.88 0.99 en kind le 2e en 3e 4e en 5e 6e en volgende per maand (oud) 13.25 14.90 20.80 23.40 per maand (nieuw) 14.60 16.40 22.90 25.80 Ziekte- en werkloosheidswet Met betrekking tot een verhoging van de lopende uitkeringen ingevolge deze wetten heeft de Federatie van Bedrijfsverenigin gen een advies gegeven aan di Bedrijfsver enigingen. Hierin wordt voorgesteld de uit keringen op hetzelfde tijdstip en in gelijke mate te verhogen als die van de loonsver hogingen in de onderscheiden bedrijfs takken. Ortega y Gasset Soms concentreren de boze harts tochten zich zodanig in een massa, dat de boosheid het stempel wordt van het volk, waarvan die massa deel uitmaakt. Doch slachtoffer van dat alles wordt dat volk zelf. De buitenlandse pers heeft vrijwel una niem het communiqué weergegeven, dat ten aanzien van de kwestie der moeilijk heden rondom het Nederlands Koninklijk Huis vrijdag is uitgegeven door Koningin Juliana en Prins Bernhard. Vele bladen hebben aan deze mededelingen een com mentaar vastgeknoopt, dat nadere toelich ting op het communiqué verstrekt in de geest, zoals ook de Nederlandse pers die gisteren heeft gegeven. Sommige bladen hebben het nieuws over deze zaak in grote opmaak gebracht en verlucht met foto's van het Koninklijk Paar. Uit de meeste commentaren spreken een diepe belangstelling voor het Huis van Oranje en een grote bewondering voor de rustige wijze, waarop het Nederlandse volk op de geruchtenstroom en de intrigante berichtgeving van sommige boulevard bladen heeft gereageerd, en tevens een op luchting over de gelukkige oplossing, die thans bereikt is. De Engelse „Manchester Guardian" zegt, dat een privé-aangelegenheid van het Koninklijk Paar, die het volk minder zor gen heeft gebaard dan de manier, waarop in het buitenland rondom deze kwestie werd geschreven, thans geëindigd is. „Aan een constitutionele crisis heeft in Neder land niemand geloofd," vervolgt het blad, dat de buitenlandse bladen hekelt die „de innigste gevoelens van een moeder, een vrouw, een gelovige niet hebben ontzien." Het blad geeft vervolgens een beschouwing over de moeilijkheid, die een Staatshoofd ondervindt bij zijn taak zijn innerlijke ge voelens te scheiden van de politiek. „Zelfs wanneer een vorst meer representatieve dan regerende figuur is, valt het vaak moeilijk een scheidslijn te trekken." „Maar er zijn verstandige zowel als domme ma nieren om die scheidslijn te trekken. De Nederlanders blijken de verstandige weg te hebben gekozen." De Daily Telegraph schrijft: „Laten we hopen dat de lasteraars nu hun mond hou den. Fatsoen en edelmoedigheid eisen dat thans de discussie wordt gesloten." BRUSSEL (Belga). - De Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken, Larock, heeft na een kabinetsvergadering de pers mee gedeeld, dat het gerechtelijk en het rege- ringsonderzoek naar aanleiding van de mijnramp te Marcinelle gaande zijn. Bovendien zal aan een bijzondere com missie worden opgedragen een onderzoek in te stellen naar al de omstandigheden van de ramp. Zij zal zijn samengesteld uit vertegenwoordigers van het mijnwezen, van de Belgische werkgevers- en werkne mersorganisaties, van de Italiaanse arbei ders en van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Het voorzitterschap van de commissie zal aan een hoge magistraat en het onder voorzitterschap aan de directeur-generaal van het mijnwezen 'worden opgedragen. Aanslag op postkantoor Volgens radio-Boedapest hebben ge wapende bandieten een aanslag gepleegd op een postkantoor in de Hongaarse hoofd stad. Zij doodden een vrouwelijke bediende, verwondden een andere ernstig en namen „een grote som gelds" mee. vyxoccooococooooooooc VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Buien, plaatselijk met onweer, afge wisseld door opklaringen. Matige, tij delijk krachtige wind tussen zuidwest en west. Weinig verandering in tem peratuur. 26 augustus Zon op 5.44 uur, onder 19.43 uur. Maan op 21.07 uur, onder 11.23 uur. 27 augustus Zon op 5.45 uur. onder 19.41 uur. Maan op 21.39 uur, onder 12.34 uur. Maanstanden 29 aug. 5 13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 25 augustus Hoog water: 5.43 en 18.05 uur. Laag water: 1.36 en 13.45 uur. Zondag 26 augustus Hoog water: 6.17 en 18.39 uur. Laag water: 2.07 en 14.19 uur. Maandag 27 augustus Hoog water: 6.55 en 19.16 uur. Laag water: 2.42 en 14.54 uur. over Polen naar de randstaten vergezeld van regen en onweer. Tenslotte bevindt zich bij de Schotse oostkust nog een thans vrijwel stationair lagedrukgebied dat geheel gevuld is met onstabiele polaire lucht. Ge durende het weekeinde zal het weer in ons land onder invloed van dit laatste lage drukgebied blijven en zullen perioden met buien, welke plaatselijk van onweer ver gezeld kunnen gaan. afgewisseld worden door opklaringen. WEERRAPPORTEN (van denmorge'- 7 uur) Weerstoestand buitenland i: o S'2 A c *c2 ro c w Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort Miinchen ongeveer 100 kilometer per uur in ooste- Zürich lijke richting de Oceaan overtrok, bereikte Q^ève vrijdagavond Bretagne. Daarna nam de Locarno XXDOOOöKXJOOOeOOCOCOCOOCCOCXXXXCOOCXXXXXXXXXJOOOOKXXXXXX» OPKLARINGEN EN BUIEN. Een storing, welke zonder veel in be tekenis te veranderen met een snelheid van regen nno 18 zwaar bew. no 17 onbewolkt windst. 15 geheel bew. ono 13 licht bew. w 19 regenbui n 17 regenbui zw 15 zwaar bew. w 17 onbewolkt wnw 30 nevel zo 18 regen zzw 17 regen windst. 17 geheel bew. z geheel bew. z geheel bew. zo zwaar bew. zw zwaar bew. w onbewolkt z onbewolkt ono Weerstoestand binnenland wzw nnw geheel bew. wnw regen o regen n regen o zwaar bew. wzw 17 18 24 21 17 27 25 bewegingssnelheid af en daalde de lucht- yyenen druk in de zich vormende depressiekern Innsbruck snel, terwijl deze een meer naar het noord- R0me oosten gerichte baan begon te volgen. De Ajaccio kern trok zaterdagmorgen tussen 7 en 10 uur over ons land van midden Noord-Bra bant naar Twente. Aan de zuidzijde van de Den Helder re^en baan kwam gedurende korte tijd veel wind Ypenburg regen voor. Het vliegveld Eindhoven registreerde viissin°en een stoot van 30 meter per seconde. Ook Ee^e bracht de depressie in het hele land veel De regen. Het weer blijft overigens in geheel Twenthe west- en midden-Europa en een deel van Eindhoven Scandinavië onder invloed van verschil- Vlv- Z-Limb. zwaar bew. wzw lende lagedrukgebieden. Een ander depres- siegebied trok namelijk de laatste dagen in <De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, diepte toenemend van Tsjechoslo wak ije de neerslag van de laatste 24 uur.) M O c 0,5 8 7 2 0,3 18 13 10 0 1 23 2,5 9 1,5 0 1 0 0 0 10 11 11 11 11 10 15 14 12 16 20 9 22 15 26 6

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1