Zeilwedstrijden van Haarlemse Jacht Club op Mooie Nel Geen verrassingen in series; gunstige loting voor Nederland Nederlandse renners bereidden zich voor op titel wedstrijden Oostduitser Vogler veroverde in laatste race de titel AUTO-RADIO Sport tijdens het weekeinde Programma bekerwedstrijden 5 CRICKET Volleybal TENNIS KORFBAL SOFTBAL Heringa Wathrich WANDELSPORT ATLETIEK Lenie de Nijs start zondag op 1500 m. Reeds 73 inschrijvingen voor Olympische Spelen EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Miller hielp Australiërs over moeilijkheden heen Belgische zwemploeg voor de Olympische Spelen Wereldkampioenschappen op weg en baan Promotiewedstrijd DWR LZO gaat niet door EUROPEES KAMPIOENSCHAP FINNJOLLEN H. 3. MAERTENS N.V. Duitser Mulka vrijwel zeker van titel in de flying Dutchman-klasse Amatrice-kampioenschap in Hilversum Kermisdr averij en in Alkmaar „Extra-sportieve reclame" wordt in Parijs besproken Invitatie voor deelnemers aan Olympische Spelen ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1956 Het sportprogramma voor het komende weekeinde is in feite slechts een merkwaardig allegaartje, waaruit echter de liefhebbers van de zomerspor ten nog wel iets van hun gading zullen vinden. Bovendien wordt er al weer met mate gevoetbald waarbij echter nog bijzonder weinig op het spel staat. Zaterdagavond komt het elftal van Stormvogels op bezoek bij Haar lem voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd en zondag ont moet RGH in het Heemsteedse sportpark 't Gooi eveneens vriendschap pelijk. Bovendien spelen Zandvoortmeeuwen en ZFG een iets belangrijker wedstrijd, namelijk voor de KNVB-beker. Op de Mooie Nel op het Noorder Buiten- spaarne in Haarlem worden zaterdag en zondag nationale zeil wedstrijden gehouden waaraan diverse pro minente zeilers zullen deelnemen. De wed strijden staan zoals elk jaar onder leiding van de Haarlemse Jacht Club. De prijs- uitdeling heeft plaats zo spoedig mogelijk na afloop van de middagwedstrijden op zondag in 't club gebouw. Het cricket-seizoen loopt ten einde, maar toch staan er voor de Haarlemse ver enigingen nog enkele wedstrijden op het programma namelijk: Eerste klasse A: HBS -Rood Wit; Haarlem- Quick (N.). Tweede klasse A: Rood en Wit II-Krekels.Twee de klasse D: VVV II- BMHC, Rood en Wit III-Hercules. Zondag 26 augustus (aanvang twaalf uur) wordt door de Bloe- mendaalse sportver eniging „De Blinkert" een volleybaltoer nooi gehouden op het terrein van BMHC in Bloemendaal. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door 42 teams uit Haarlem, IJmuiden, Beverwijk, Alkmaar, Amster dam en Wormerveer. Er zullen op de acht velden 78 wedstrijden gespeeld worden. De tennisvereniging „Bloemendaal" be gint zaterdag aan het jaarlijks open B- en C-toernooi, waaraan deze keer 150 spelers deelnemen uit Haarlem en omstreken. Deze wedstrijden beginnen zaterdag 25 augustus en eindigen zondag 2 september. Tevens wordt op 1 en 2 september een A-toernooi gehouden, waarin enige van de sterkste Nederlandse speelsters en spelers uitkomen, zoals mevrquw Thung en de heren Bouwer en Kramer uit Amsterdam en mej. Vër- steege en de heer Den Hoed uit Rotterdam. Burgemeester en wethouders van Bloe mendaal hebben voor de winnaars van het dames- en heren-enkelspel in het A-toer nooi twee fraaie wisselbekers beschikbaar gesteld. De korfbalvereniging Sport Vereent, die dezer dagen juist 35 jaar bestaat, houdt zondag op de prachtige velden seriewed strijden, waarvoor niet minder dan veertig twaalftallen hebben ingeschreven. Deze ploegen zijn in tien afdelingen ingedeeld. In de eerste afdeling zijn geplaatst Aurora, DDV, Olympia en Watervliet. Af deling twee wordt gevormd door KVD, Nieuw Flora, Olympia 2 en Roda. Het toernooi begint om half tien en zal om half vijf geëindigd zijn. Niet minder dan zestig wedstrijden moeten dan op vijf velden gespeeld zijn. De HKC „Oosterkwartier" neemt met vier ploegen deel aan de seriewedstrijden van Vicus Orientis te Leiden. Aan het einde van het softbalseizoen 1956 houdt de Haarlemse vereniging HHC nog een groots softbalfestijn, waaraan door vrijwel alle sterke eerste klasse teams zal worden deelgenomen. Ook dit jaar behaalde HHC weer op fraaie wijze de nationale kampioenstitel en het zou dan ook zeker niemand ver wonderen, indien ook de eerste prijs in dit toernooi werd bemachtigd. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS De zomersporten moeten zo langzamer hand weer plaats maken voor de win tersporten. En de eerste symptomen daarvan zijn de toernooien, bekeront moetingen en serie-wedstrijden. Zo is het ook bij korfbal. Over enkele weken is de competitie weer begonnen en dan tellen de punten weer mee. Voorlopig houdt men het echter bij vriendschap pelijke wedstrijden tijdens toernooien waarvan er gedurende dit weekeinde een door de Haarlemse korfbalclub Sport Vereent wordt georganiseerd. Het toernooi zal zondag worden gehou den op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverparkweg in Haarlem en reeds des morgens om tien uur beginnen. De Haarlemse Wandelsportvereniging „Jan Pastoors" die opgericht is op 10 augustus 1931, viert zondagavond het vijf entwintigjarig bestaan met een feestavond in café-restaurant „Groenendaal" te Heemstede. Haarlem gaat zondag naar Rotterdam om deel te nemen aan de wedstrijden om de Prins Hendrik-beker. Het gaat erop lijken, dat deze keer de „Haarlem"-ploeg het niet tot de automatische finaleplaats voor 1957 zal kunnen brengen. Want behalve dat er op sterke tegenstand gerekend moet wor den, vooral nu ook P.S.V. met de nieuwe tienkamp-recordhouder Kamerbeek deel neemt, zal Haarlem door blessures enkele invallers moeten opstellen. Zo doet de sprinter Veenendaal zeker niet mee en ook het uitkomen van Doornbosch is zeer dubieus. Lenie de Nijs. die evenals haar clubgenoot- je Mary Kok (Robben), op medisch advies niet zou deelnemen aan de wedstrijden om het Nederlands kampioenschap 1500 meter van zondag in Utrecht, heeft van haar arts toch toestemming gekregen om in deze kam pioenwedstrijd te starten. Ook IJsland en Oeganda hebben besloten deel te nemen aan de Olympische Spelen. Van de zijde van Peru en de Goudkust daarentegen is bericht ontvangen dat deze landen geen ploegen zullen afvaardigen. In totaal zijn er thans 73 inschrijvingen, het geen een record aantal voor Olympische Spelen betekent. In Bied (Joegoslavië) is een begin gemaakt met de wedstrijden om de Europese roeikampioenschappen voor dames. De Europese titelhoudster van 1954 en van 1955 in het dames skiffnummer, de Russin Roza Chummakova plaatste zich na een gemakkelijke zege in de tweede heat direct in de finale. Haar tyd 4 min. 9,8 sec., stak scherp af tegen die van de winnares uit de eerste heat, Jenone Papp, die de insiders verraste met een harde eindspurt over de laatste 250 meter en die met een tyd van 3 min. 52,8 sec. over de 1000 meter baan iets meer dan 2 sec. boven het baanrecord van Bied bleef. De baanrecordhoudster van Bied, de Oostenrijkse Eva Sika stelde teleur. In het skiffnummer werd zij in haar heat derde achter de Hongaarse Papp en Inge Scholz en ook in het nummer double scull konden Hermi König (boeg) en Eva Sika (slag) geen overwinning in de heat behalen. De beide heats in het nummer vier met stuurvrouw werden gewonnen door Rus land en Hongarije, in het skiffnummer door Hongarije en Rusland, en bij de double scull door Rusland en Duitsland, een Oost- Duitse twee. Naar bekend mogen Oost- en West-Duitsland bij de F.I.S.A.-wedstrijden slechts als één land uitkomen, waarbij het Oostduitse element sterker vertegenwoor digd is in Bied dan het Westduitse. De weersomstandigheden waren niet zo best voor deze kampioenschappen. Gedu rende de heats vier met stuurvrouw regen de het stevig. Later klaarde het weer wat op, maar de temperatuur van de lucht bleef laag, veel lager dan die van het water, dat door bronnen wordt verwarmd en zeker op 23 graden Celcius mag worden geschat. Mejuffrouw De Bussy, de Nederlandse chef d'équipe en de coach van Willem III mevrouw Dusseldorp hebben veel vertrou wen in de vier van Willem III. De loting voor de eindstrijd van de dubbel vier is al geschied en het resultaat luidt: 1. Oosten rijk: 2. Nederland: 3. Rusland; 4. Duitsland; 5. Hongarije: 6. Roemenië. Nederland zal dus naast Rusland op het water liggen, het geen bijzonder gunstig is te noemen. Van Mesdag en de Njord-ploeg worden zondag in Bied verwacht. De beide boten van Van Mesdag en van de Njord-ploeg zijn inmiddels in goede staat gaarriveerd. De vijfde testmatch Op de tweede dag van de vijfde en tevens laatste testmatch tussen Engeland en Australië is Keiith Miller de grote steun voor zijn ploeg geweest. Stond Australië aanvankelijk op 47 voor 5, mede door zijn 57 not out hielp hij het team er bovenop en toen de stumps werden getrokken, be droeg de score 198 voor 8. Hij batte en verdedigde uitstekend. In 197 minuten sloeg hij twee zessen en twee vieren. De score zag er als volgt uit: Engeland, eerste innings (223 voor 7, score van eerste dag) May, n.o. 83 Laker c. Archer b. Miller 4 Tyson c. Davidson b. Archer 3 Statham b. Archer 0 Extra's 2 Totaal 247 Verdere val der wickets: 231 en 243. Bowling-analyse: Lindwall 18 5 36 1 Miller 40 7 91 4 Davidson 5 1 16 0 Archer 28,2 7 53 5 Johnson 9 2 28 0 Benaud 9 2 21 0 Australië, eerste innings McDonald c. Lock b. Tyson 3 Burke b. Laker 8 Harvey c. May b. Look Craig c. Statham b. Lock Johnson b. Laker Davidson c. May b. Laker Miller not out Archer c. Tyson b. Laker Benaud b. Statham Lindwall not out Extra's (all byes) Totaal voor 8 wickets 39 2 12 8 57 9 32 22 6 198 Val der wickets: 3, 17, 20, 35, 47, 90, 111, 154. Bowling-analyse: Statham 17 6 20 0 Tyson 24 5 34 1 Laker 32 12 80 4 Lock 22 7 49 2 De Belgische zwembond heeft de volgen de zwemsters en zwemmers kandidaat ge steld voor de deelneming aan de Olympi sche Spelen in Melbourne: dames: Colette Goossens (200 meter schoolslag) en Irene Sweyd (100 meter vrije slag). Heren: Desmit en Kozma (Beiden 200 meter schoolslag) en Laurent (100 meter vrije slag). Hoewel geen enkel ander land de we reldkampioenschappen wielrennen zo vaak heeft georganiseerd als Denemarken, dat deze keer nu voor de negende maal aan de beurt is, is er in Kopenhagen niet bijzonder veel van te merken, dat hier zaterdag middag de strijd om de wereldtitels zal losbranden. Het is zelfs zo, dat de buiten landers, die per auto de Ordup-wielerbaan, die buiten de stad ligt, willen bereiken en die hier en daar de weg vragen soms geen ander antwoord ontvangen dan een schou derophalen. Lang niet alle bewoners van de Deense hoofdstad kennen er blijkbaar het bestaan van. Op het circuit nabij Ballerup, ongeveer 20 km buiten Kopenhagen was men vrij dag nog druk in de weer met de voorbe reidingen. De twee tijdelijke overdekte tri bunes waren gereed, maar verder langs het circuit werkten arbeiders aan constructies van „boxen" voor de renners. Steeds meer renners uit alle delen van de wereld zijn de laatste dagen in Kopenhagen gearri veerd, maar zij zijn ondergebracht in hotels in diverse wijken van de stad, zodat zij er als het ware tijdelijk in verscholen gaan. De Russen waren er het eerst bij, maar zfj vertrokken ook het snelst en niemand heeft hen zien trainen. De Nederlandse ploeg ging in twee gedeelten. Terwijl de baanrenners naar Ordrup reisden om de formaliteiten te vervullen en op Derk- sen en Van Vliet na die de baan voldoende kennen meteen de gelegenheid aan grepen om er een paar rondjes op te rijden, maakten de wegrenners hun trainingsrit buiten de stad. Allen, zowel profs als ama teurs, schaarden zich onder leiding van Gerrit Schulte, die de weg wees voor het uitstapje. Ditmaal niet zoals de vorige dag in hoog tempo over het wedstrijdcircuit, dat onze renners op sommige plaatsen door de geringe breedte behoorlijk lastig vinden, maar langs de kust, over de strandboule- vard en de strandweg. Wat de snelheid aangaat was het voor de renners maar een „wandelingetje", maar het duurde toch drie volle uren. Over de verzorging, het eten en de slaapgelegenheid, de massage door soigneur Van Dinteren en de zorg voor de fietsen door mecanicien Gommans hebben de ren ners trouwens niets dan lof en dat ver hoogt nog de goede stemming, die ont stond nadat de ouderen, de felle concur renten uit de Ronde van Nederland, Schul te, Van Est en Gerrit Voorting, zich weer als kameraden van een ploeg rond de tafel hadden geschaard. Allen verheugen zich ook over het succes dat dr. P. van Dijk, de voorzitter van de KNWU heeft gehad bij het bestuur van de UCI. Braat en De Groot waren namelijk to laat ingeschreven voor de achtervolging respectievelijk bij de amateurs en de be roepsrenners. Aanvankelijk rezen daar moeilijkheden over, maar nadat ook enkele Italianen en een Zwitser, die eveneens te- laat waren aangekondigd, nog werden ge accepteerd, moest het UCI-bestuur wel zwichten voor de argumenten van dr. Van Dijk. Voor zaterdag en zondag 25 en 26 augus tus zijn de resterende wedstrijden uit de eerste ronde van de bekercompetitie vast gesteld. Het programma luidt: West I: ZandvoortmeeuwenZFC (26/8); VolendamWB (25/8); KFC—QSC (26/8); AjaxZeeburgia (26/8); DCGAmsterdam (26/8); DWS-DWV (26/8). West II: Feyenoord—De Mussen (25/8); SVWDFC (25/8). Noord: LeeuwardenFVC (25/8); Veen- damwinnaar AchillesCFC (26/8). Oost: HeraclesHengelo (26/8); Wagenin- gen—SCH (26/8). Zuid I: Willem II—RKDVC (26/8); DESK NAC (25/8). Zuid II: Simpelveldse BoysRapid JC (26/8); Roda SportMiranda (26/8); De Valk —IVO (26/8). De waterpolowedstrijd D.W.R.L.Z.O. (Leeuwarden), die voor hedenavond in de zweminrichting aan de Houtvaart voor de promotie-competitie tweede/eerste klasse was vastgesteld, gaar niet door. L.Z.O. heeft medegedeeld niet op te komen. De Friezen krijgen hierdoor twee strafpunten geno teerd, die van eventueel behaalde winst punten zullen worden afgetrokken, zodat L.Z.O. de promotiecompetitie al met verlies begint en dus de beide wedstrijden moet winnen om te promoveren naar de eerste klasse. De wedstrijd D.W.R.L.Z.O. is op nieuw vastgesteld op zaterdagavond 8 sep tember om kwart voor zeven in de zwem inrichting aan de Houtvaart. HANSEN Hansen, de doelverdediger van het Noorse nationale voetbalelftal zal zijn sportcarrière moeten eindigen. Door een ziekte is hij aan beide armen verlamd. ADVERTENTIE De Oostduitser Vog ler is Europees kam pioen in de finnjol- lenklasse geworden. Hii heeft 7789 pun ten verzameld uit de negen beste resul taten van de tien in Loosdrecht gehouden races. Nog voor het startschot voor de negende race was ge lost, waren reeds twee deelnemers door pech uitgeschakeld. De Spanjaard Alonso- Allende had een man kement aan de over loop en de boot van de Ierse deelnemer, Somers-Payne, lag met het midzwaard omhoog en een afge broken mast in de golven. Hardnekkig heeft de Spanjaard alle hulp geweigerd, die de volgboot hem wilde verlenen. Hij wilde in de wedstrijd blijven en bracht zijn boot zelf weer over eind. Toen de Span jaard voorbereidingen trof om zijn boot leeg te hozen, wierp hij plotseling een touwtje naar de volgers, zijn hoos bleek overboord te zijn gegaan en dat maakte hem kans loos. Vlak voor Alonso-Allende waren de leider in het algemeen klassement, de Fransman Poissant, de Westduitser Och- wadt en de Zwitser Pieper omgegaan. En kele ogenblikken na de Spanjaard lag ook Markus in het koude water. Hij zette even wel de strijd voort. Slechts negen van de vijftien schepen voeren de wedstrijd uit. Nelis, die voortdurend op kop had gelegen, ging als eerste door de aankomstlijn. Om de tweede en derde plaats volgde een duel tussen de Oostduitser Vogler en de Engels man Murray, een strijd die de Brit in zijn voordeel besliste. Markus, die herhaalde lijk met pech te kampen kreeg, zag zijn zwoegen met de negende plaats beloond en die negende plaats leverde hem nog 377 kostbare punten op. Kort voor de start voor de tiende en laatste race van de wedstrijden om het Europees kampioenschap finnjollen wisten maar weinigen welke puntentotalen de diverse deelnemers achter hun naam had den. De Zwitser Pieper was net door dis kwalificatie zy'n eerste plaats in de zevende race kwijtgeraakt en de andere gegadigden Vrijdagmiddag is op de Loosdrechtse plassen de laatste wedstrijd gezeild om het Europees kampioenschap finnjol len. Een moment uit de spannende race voor de titel waren allen een plaats ge stegen in het klassement van die race. Na veel gereken was men het er over eens, dat nog steeds de Fransman Poissant favo riet was. Hij mocht zelfs 329 punten min der vergaren dan zijn grote concurrent Vogler uit Oost-Duitsland en dan kon hij zich nog Europees kampioen noemen. De Duitser behaalde evenwel 398 punten meer en dat hield in, dat hij de titel veroverde. Slechts veertien jollen gingen van start in deze laatste race. Pieper had er de brui aan gegeven, nadat hij hoorde dat hem de over winning van donderdagmorgen door dis kwalificatie was ontnomen. De Oostduitser greep zijn laatste kans. Hij nam de leiding en werd in het kielzog gevolgd door de Zweed Sarby. De Frans man lag op de derde plaats en hield zijn rivaal voorlopig binnen het bereik. In het voorste gelid bleven de Duitser en de ADVERTENTIE INBOUW- EN SERVICE-STATION NASSAUSTRAAT 5 - HAARLEM - Tel. 15220 Zweed het elkaar lastig maken. Markus moest met een tiende plaats genoegen nemen. Even later staakte de Spanjaard Alonso-Allende voor de tweede maal op deze dag de strijd, nu was een gebroken mast de oorzaak. Halverwege de wedstrijd viel de beslissing. Poissant zakte steeds verder af en als vijfde rondde hij voor de laatste maal de boei voor het clubhuis van de Koninklijke Zeilvereniging „Loos drecht". Dat hij in dat laatste deel van de race nog aanzienlijk naar voren zou komen was vrijwel uitgesloten. Noch in het kruis- rak dat volgde, noch in het laatste ruim- windserak kon hij zich een betere plaats verwerven. Hij bleef vijfde en dat leverde hem juist te weinig punten op om de titel te veroveren. Het eindklassement waarvoor de negen beste resultaten van de 10 gezeilde wedstrij den gelden, luidt: 1. en Europees kampioen Vogler (Oost-Duitsland) 7839 pnt.; 2. Pois sant (Frankrijk) 7770 pnt.; 3. Nelis (België) 7369 pnt.; 4. Murray (Engeland) 5885 pnt.; 5. Shavrin (Rusland) 5368 pnt.; 6. Markus (Nederland) 5712 pnt.; 7. Sarby (Zweden) 5680 pnt.; 8. Rudström (Noorwegen) 4853 pnt.; 9. Pelaschiar (Italië) 4827 pnt.; 10. Somers-Payne (Ierland) 4248 pnt.; 11. Och- wadt (West-Duitsland) 4204 pnt.; 12. Ryd- gren (Finlnad) 2926 pnt.; 13. Demir (Tur kije) 2604 pnt.; 14. Alonso-Allende (Spanje) 2352 pnt.; 15. Pieper (Zwitserland) 1998 pnt. In het algemeen klassement na zes wed strijden om het wereldkampioenschap flying Dutchmanklasse, dat op het Starnbergermeer wordt gehouden, staat de Duitser Mulka met „Macky V" op de eerste plaats met een totaal van 8251 punten. Mulka is zo goed als zeker van de titel. Alleen wanneer hij za terdag in de laatste wedstrijd zou worden gediskwalificeerd kan deze hem ontgaan. De uitslag van het algemeen klassement na de zesde race luidt: 1. Mulka (Duitsland) met „Macky V" 8251 pnt.; 2. Hirt (Duitsland) met „Frechsdachs" 6562 pnt.; 3. Berger (Duitsland) met „Sadko" 5887 pnt. De Nederlanders nemen de volgende plaat sen in: 16 Gülcher (Naarden) met „Frith- jovna" 3355 pnt.; 19. Schooneveldt (Amster dam) met „Duysz ther Ghast" 3075 pnt.; 25. Stenhuis (Aalsmeer) met „Sneeuwwitje" 2512 pnt.; 28. Blok (Den Haag) met „Brave Hen drik" 2297 pnt.; 33. Schipper (Loosdrecht) met „Mooi maar link" 2078 pnt.; 34. Roden huis (Amsterdam) met „Barbary Ape" 2037 pnt.; 39. Laagwater (Amsterdam) met „Wa- terwiek" 1452 pnt. Zaterdagavond gaat in het Hilversumse Sportpark de tweede ronde om het Amatrice- kampioenschap van Nederland. Het eerste treffen werd een prachtige overwinning van mej. France, die met Our Volann een zeer sterke combinatie vormt. Deze keer is echter ook de niet minder bekwame mej. Wagenaar van de partij die de keuze heeft uit Ria Kitty en Prinsse Zora. Met mej. Van Rijswijk, die stal Geersen vertegenwoordigt zijn daarmee de westelijke kandidaten voor dit kampioenschap genoemd. Het merendeel der rijdende dames komt uit Friesland en Groningen, waar zij elkaar op de kleine ba nen geregeld ontmoeten in de strijd om de Zilveren Orchidee. De leidster in dit klas sement is de Groningse amatrice Veenema, die vanavond Paul B. zal rijden. De bezoe kers wacht ongetwijfeld een sportieve en pittige kamp, waarin de dames Wagenaar en France de favorieten zullen zijn. Buiten de gebruikelijke serie-draverij, waarin Ralph Erebus, Trudy Hanover en Untrepid tot de uitverkorenen behoren, staat nog een 2800 meter lange draverij op het programma, welke volkomen open is. De keuze valt op de sterke Padua, temeer daar de merrie in Hilversum steeds tot haar beste verrichtingen komt. De overige kandidaten zijn Olympia B, Roland Spencer, Prinses Zora en Paul B. In de overige nummers is rijder Geersen favoriet en wel in het eerste nummer met Uranus, die voor Ukas kan eindigen en ten slotte met zijn keuze uit Toekan S, True Spencer en Truely Hollandia in de Mussen- prijs. Op het knusse Alkmaarse baantje zal het zondag met de traditionele kermisdraverijen weer bijzonder spannend toegaan. Een zeer fraai programma vol variatie zal van begin tot einde de aandacht gevangen houden. Het hoogtepunt zal zijn de Hoofd van Jut-prijs, een spectaculaire draverij over 2700 m. Niet minder dan zestien paarden zijn voor dit nummer gehandhaafd gebleven, zodat een volkomen open duel zal kunnen plaats heb ben. De verwachting is dat Sally Harvester zal kunnen winnen voor Sonja Belwin en Seigneur Bascom. Het internationale num mer heeft eveneens een uitstekende bezet ting met als de grote trekpleisters O Nelly Zora en Olga Pluto. Een zege wordt echter niet van deze paarden verwacht, daar Not- telman deze wel zal behalen met Pretty Boy. In de Lachspiegel-prijs zal Opveger weer lang kunnen leiden, maar of hij deze ont snappingspoging voor de tweede keer met succes zal kunnen bekronen mag worden betwijfeld. In de eindstrijd zal hij zich dan ook wel moeten overgeven aan Sorento en Quite Heny. In het amateursnummers is Sunny Wil liams groot favoriet, doch waarschijnlijk ten onrechte. De snelle Quelle Veine heeft de gunstigste plaatsing aan de start en daar de merrie in Alkmaar goed loopt is het voor Sunny Williams onmogelijk haar voorbij te komen. Pauline is nog een mogelijk outsider. Bij de twee-jarigen staan de cracks, die 25 meter voorgift moeten geven, aan de minder gelukkigen voor een te zware taak, daar Vuurgoudhaantje en Vala hebben be wezen uit het goede hout te zijn gesneden. Beide paarden worden dan ook in deze volg orde aan de finish verwacht. Zowel in de Carousel- als in de Zweef molen-prijs domineren de drie-jarigen. De Alkmaarse favoriet Uranie Frances kan zelfs gemakkelijk winnen, doch daarentegen heeft Upie Scott het in het volgende nummer moeilijker, daar eerst de tegehstand van) Umberto van Oranje moet worden gebroken. De verrassing kan komen van Rita B H, die in grootse vorm is. In het openingsnummer wordt de tweede zege van Unica verwacht voor The Lee en Tabor Harvester. Congres U.C.I. EXTRAATJE. Alle spelers en reserves van het Argentijnse voetbalelftal zullen een speciale premie ontvangen voor de onlangs behaalde zege op de elftallen van Paraguay en Tsjrchoslowakije. De spelers krijgen ieder 5000 pesos terwijl de reservespelers 2000 pesos in handen krijgen. De extra-sportieve reclame, de reclame van firma's die buiten de wielersport staan, zal op korte termijn aan internatio nale reglementen worden gebonden. Dat was het belangrijkste nieuws, dat tijdens het 102de congres van de U.C.I., de inter nationale wielerorganisatie, naar voren kwam. De bedoeling is, dat een speciale commissie deze reglementen zal ontwer pen, dat het bestuur van de U.C.I. deze in een extra vergadering op 25 september in Parijs zal bespreken en dat er eventueel een beslissing over zal vallen in het eerst volgende congres. Dan, zullen ook voorstellen ter sprake komen, waarvoor de Fransman Paillard de aandacht vroeg, om de baansport en vooral het stayeren nieuw leven in te blazen. De heer Paillard opperde zelfs het plan om de beperking, wat betreft het aantal in schrijvingen voor de wereldkampioen schappen voor het stayersnummer, te la ten vervallen. Ter plaatse zou dan een se lectie worden toegepast, maar het veld van renners zal in de titelstrijd naar hij ver wachtte groter worden, de wedstrijd inte ressanter en het financiële resultaat gun stiger. Geldelijk staat de Union er, zoals de penningmeester, de Belg Verstraete, me dedeelde, goed voor. Het kas-overschot bedraagt ongeveer f 110.000, Voorts werd medegedeeld, dat verzocht is om de wedstrijd Warschau-Berlijn- Praag in het vervolg behalve voor ama teurs, ook open te stellen voor onafhanke- lijken. Er zijn geen beletselen meer voor de organisatie van het wereldkampioen schap 1957 door de Belgische wielerbond, de baanwedstrijden in Luik en de wegwed strijden op het nu officieel goedgekeurde circuit nabij Kortrijk. Het gedeeltelijk vernieuwe circuit is 23 km lang. De ama teurs zullen er acht ronden (184 km) rij den en de professionals twaalf ronden (276 km). Voor de wereldkampioenschappen in 1958 en 1959, waaromtrent het voorjaars congres van de U.C.I. in maart in Parijs beslissingen zal nemen, hebben zich des tijds de volgende landen kandidaat gesteld 1958: cyclo-cross: Zwitserland. 1958: baan en weg: Frankrijk, Nederland en Spanje. 1959, alle kampioenschappen: Oost-Duits land, Zwitserland en West-Duitsland. Het ligt in het voornemen van het Neder lands Olympisch Comité om op maandag 27 augustus om 17.00 uur in het Olympisch stadion in Amsterdam een ceremonie te doen plaatsvinden, waarbij enkele sport mensen, waarvan de uitzending naar Mel bourne zeker is, een invitatie zal worden overhandigd voor deelneming aan de Olympische Spelen. Deze gebeurtenis zal worden gehouden in het kader van de eerste dag van uitgifte van de Olympische postzegels, waarvan de toeslagwaarde ten goede komt aan het N.O.C. ten behoeve van de uitzending van Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen in Melbourne.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7