Nederlanders Captein, Gerritsen en Van Houwelingen uitgeschakeld Braat bereikte met moeite kwart finale achtervolging Gunstige loting voor Nederlandse skiffeur Rob van Mesdag Wereldkampioenschappen op de baan Regen veroorzaakte vele valpartijen 5 Sprint V alpartij Regen Van Steenbergen en Schulte rijden in Brussel Sprintkampioenschap van „De Kampioen" voor Koger Aanval van Campbell op water-snelheidsrecord E UR OPESE R OEIKAMPIOENSCHAPPEN Softbal HHC-toernooi voor Rooswijk-negental Honkbal Nederlands negental niet naar de West Vijf zeilers vermist Antilopen en Typhoons wonnen basketbal-toernooi Koersen in Hilversum 0 Nelly Zora favoriet op korte afstand Voetbal De Kennemers heeft nog geen terrein Engeland-Nederland (amateurs) uitgesteld Zondag begint het AROL-toernooi Zeilkampioenschappen op het Sneekermeer Sport in 't kort Om de zwemtitels Laatste selectie voor Melbourne „Bloemendaal"-toernooi Twee geplaatste dubbels uitgeschakeld Drie DCO-dames in Nederlands elftal DINSDAG 28 AUGUSTUS 1956 Op de eerste dag van de baanwedstrijden in Kopenhagen, welke geheel bestemd was voor de amateurs, is de Nederlandse vertegenwoordiging min der gelukkig geweest dan bij de wegwedstrijden. In de sprintseries hebben Captein en Gerritsen zich niet kunnen plaatsen voor de kwartfinales en ook in de herkansingen slaagden zij er niet in de overwininng te behalen. Een valpartij, op een moment kort voor de finish toen hij in gunstige positie lag, ontnam Captein de kans op een gunstig resultaat en Gerritsen eindigde in de zevende serie van de herkansing als derde achter Romanov (Rusland) en Godefroid (België). Bij de achtervolgingswedstrijden brachten onze land genoten het tot de kwartfinales. Alleen Braat zal dinsdag nog op de Ordrup- baan aan de start komen en wel in de vierde kwartfinale, welke maandag avond wegens de regenval werd uitgesteld. Van Houwelingen werd in de kwartfinale uitgeschakeld door de Engelsman Geddes, dezelfde die in de series Braat met ruim verschil had verslagen. De tegenstander van Braat in de kwartfinale is de Italiaan Faggin, de man die in de series de snelste tijd van 5.08.1 had genoteerd. De wereldGcamipioenschappen wielrennen, die voor de Deense organisatoren begonnen met een financiële debacle, doordat bij de wegwedstrijden waar men minstens 50.000 toeschouwers per dag had verwacht, mede ten gevolge van het slechte weer niet meer dan een tiende deel van dit aantal kwam opdagen, zijn maandagmiddag voortgezet op de snelle, 370 meter lange Ordrup-baan, waar Arie van Vliet zijn wereldrecordtijd van 11 sec. noteerde over de 200 meter. De tribunes die maximaal 9000 toeschouwers kunnen bevatten waren voor de helft be zet, hetgeen niet zo bijzonder ongunstig is omdat er alleen nog maar voorwedstrijden op het programma stonden. Er werd begonnen met twaalf series ach tervolging voor amateurs over de 4 km. Acht renners konden zich hierin voor de maandagavond te houden kwartfinales plaatsen, waarbij de acht beste tijden be slissend waren. De Nederlandse deelne mers, Braat bit Aalsmeer en Van Houwe lingen uit Noordwijkerhout, hebben zich allebei gehandhaafd, hoewel Braat, die in de derde serie een slechte start had en nog al stroef reed van de Engelsman Geddes verloor met bijna een kwart baanlengte. Zijn tijd van 5 min. 16,4 sec. bleek nadat de overige series waren verreden echter precies voldoende voor een plaats in de kwarteindstrijden. Zijn nederlaag was overigens geen schande, want Geddes had dit seizoen zijn landgenoot SheüM, die hou der is van de wereldtitel en ditmaal niet voor uitzending in aanmerking kwam, ver slagen. Van Houwelingen scheen aanvan kelijk ook te gaan verliezen van de Frans man Lecante. Na vier ronden lag hij bijna een kwart baanlengte achter, maar hij her stelde zich twee ronden voor de finish uit stekend en toen bleek, dat Lecante (een fout van meer Franse achtervolgers) zich meteen na de start reeds had1 leeggereden. Van Houwelingen noteerde een tijd van 5 min. 14,8 sec. waarmee hij op de zesde plaats kwam te staan, achter de Italianen Faggin, wereldkampioen 1954 en Bald in i, de Engelsen Geddes en Gambrill en de Deen Hansen. De indeling voor de kwart finales werd als volgt: Gambrill (Enge land) tegen Hansen (Denemarken), Geddes (Engeland) tegen Van Houwelingen (Ne derland), Baldini (Italië) tegen Schweizer (Zwitserland), en Faggin (Italië) tegen Braat (Nederland). Vervolgens werden er voor de sprint der amateurs twaalf series gereden met drie of vier deelnemers tegelijk. Ook hierin was Nederland door twee man vertegenwoor digd doch zij slaagden er niet in te winnen en zich voor de achtste finales te plaatsen. De Amsterdammer Captein liet zich in zijn rit verrassen door de pijlsnelle demarrage van de Pool Zajac. Captein beantwoordde deze aanval zo krachtig dat zijn zadel, waaronder hij verzuimd had een steuntje te plaatsen voorover kantelde. Uiteraard werd de Amsterdammer hierdoor gehandi capt. Hoewel hij schitterend reed, bleef hij op de streep een wiellengte achter op de Pool. Zijn zestienjarige stadgenoot Gerrit sen ontbrak het ten ene male aan erva ring hij maakte hier zijn internationaal debuut om het tot een overwinning te brengen. Ook hij weerde zich echter dap per, al eindigde hij op de derde plaats achter de Fransman Rousseau en de Deen Hjortbol. In de nadere series hadden zich onder andere de Italianen Ogna, wereld kampioen 1955, en Pesenti, en de Austra liër Tressidder met groot gemak onmiddel lijk in de achtste finales gereden. In de zesde rit van de herkansingen maakte onze landgenoot Captein, die in gunstige tweede positie achter de Oostduit ser Lauff lag, een val. Weer plaatste cap tein zich in zijn demarrage met een ruk naar voren op zijn zadel, waardoor hij een ogenblik het evenwicht kwijt raakte en zijn achterwiel als het ware dwars onder hem wegzakte. Hij gleed weg en door de wrijving over de betonnen piste scheurde zijn voorband van het wiel. Nog geen tien meter voor de finish smakte Captein op de baan en de achter hem rijdende Engelsman Handley tuimelde over hem heen. Beiden bleven kreunend liggen. Onze landgenoot was er met schaafwonden aan de benen en een flinke keep in zijn elleboog nog het beste afgekomen. Handley moest op een brancard van de baan worden gedragen: Na de verzorging van zijn schrammen en builen, waarbij hij tevens weer tot rust kwam, bleek ook zijn toestand niet van ernstige aard te zijn. Voor Captein waren de wereldkampioen schappen afgelopen. En even later was dit ook het geval met de dappere Gerritsen, want in de herkansingen bracht hij het niet verder dan een derde plaats achter de Rus Romanov en de Belg Godefroid. Maandagavond werd het baanprogram- ma, waarvoor ongeveer 5000 toeschouwers naar de Ordrup-baan waren gekomen, door de regen verstoord. Bij de start van de eerste rit voor de kwartfinales achter volging amateurs vielen er al enkele drup pels, d'ie het ergste deden vrezen voor het verdere verloop van de wedstrijden. De eerste rit kon worden voltooid. De Engels man Gambrill versloeg de Deen Hansen met ruim 12 sec. verschil, zonder zich vol ledig te behoeven inspannen. Na de tweede rit begon het harder te regenen en de voor de derde race vertrokken Italiaan Baldini en de Zwitser Schweizer, die allebei in een van de korte bochten van deze piste on deruit gleden, werden teruggeroepen. Nadat er een uurtje gewacht was, beslo ten de organisatoren de rest van deze kwartfinales en de achtste finales van de amateursprinters uit te stellen tot dinsdag middag. In de tweede kwartfinale van de ama teur achtervolging had onze landgenoot Van Houwelingen gereden tegen de Engels man Geddes, van wie des middags Braat had verloren. Ook Van Houwelingen bleek tegen deze Engelse favoriet niet opgewas sen. Hij werd, zij het in een voortreffelijk gereden, spannende rit, uitgeschakeld. Evenals Braat was Van Houwelingen in een van de lastige bochten nogal traag ge start, in tegenstelling tot Geddes, die als een furie vertrok en al in de tweede van de tien af te leggen ronden, een voorsprong van 25 meter had genomen. Snel herstelde onze soepel en regelmatig rijdende landge noot zich en hij bracht zijn achterstand op de helft van de race tot 5 meter terug. Maar hij bleek niet in staat de daarna vol gende, felle tussensprints van zijn concur rent af te slaan. Aan de finish lag hij twee seconden achter op Geddes, die een tijd liet noteren van 5 min. 13 sec. Gedurende ongeveer een uur heeft Braat, d'ie in de laatste kwartfinale tegen de oud1- werèldkampioen, de Italiaan Faggin, zou uitkomen, onder meer luisterend naar de adviezen van Moeskops, zich in.zijn cabine gereed gehouden om eventueel alsnpg op de baan te verschijnen. De wedstrijden wer den echter uitgesteld. Van Houwelingen Van Steenbergen, de Belg, die zondag we reldkampioen op de weg bij de professionals werd, en Schulte, die in de wedstrijd om het kampioenschap de derde plaats bezette, zullen op zaterdag 22 september deelnemen aan een internationale wedstrijd in het sportpaleis in Brussel. De recette van deze wedstrijden komt in zijn geheel ten goede aan de nabe staanden van de slachtoffers van de mijn ramp in Marcinelle. Het sprintkampioenschap van de Haarlemse wielervereniging „De Kampioen" is gewon nen door de nieuweling Koger. Hij won in de finale van Van Steyn. De uitslag luidt: 1. en kampioen Koger; 2. Van Steyn; 3. Koper; 4. Koonings; 5. F. Vaars; 6. De Jong; 7. D. Bes; 8. L. Vaars. C-klasse: 1. Van der Putten; 2. Mooren; 3. Van der Eem; 4. De Haan. Donald Campbell heeft aangekondigd, dat hij van plan is om volgende maand een aanval te doen op zijn eigen water- snelheidsrecord. Hij heeft nog niet beslo ten waar dit zal gebeuren, maar in ieder geval zal een van de meren in het noorden van Engeland ervoor in aanmerking ko men. Hij zal wederom gebruik maken van zijn Bluebird waarmee hij vorig jaar juli .het snelheidsrecord voor Groot-Brittannië heroverde met een snelheid van 325.56 kilo meter per uur. In de Verenigde Staten heeft hij dit record later nog verbeterd tot 347.66 kilometer per uur. De gestuurde twee van Njord met S. Vrind (boeg), P. Cornelissen (slag) en J. van Ligten (stuurman) en de Hoop-skiffeur Rob van Mesdag zijn maandag tweemaal op het meer van Bied geweest, waar de Europese roei- kampioenschappen worden gehouden. De beide coaches, de heren Giel van Njord en Hingst van Van Mesdag, hadden gezamenlijk een motorbootje ge huurd om de beide boten te volgen en aanwijzingen te geven. Het Njord- tweetje en Van Mesdag trokken naast elkaar hun start je, waarbij Van Mes dag zich verstuurde, hetgeen voor de heer Hingst aanleiding was om dingdag onze skiffeur speciaal enkele startjes te laten maken en wel van boei 5, de baan, welke onze landgenoot heeft geloot voor de eerste heat van het skif- nummer aanstaande vrijdagmorgen. Van Mesdag vond de loting gelukkig voor hemzelf. In deze boeivolgorde starten vrijdagmorgen in de eerste heat: Bulga rije, Duitsland, Hongarije, Italië, Neder land en Denemarken. Het systeem is zoda nig samengesteld, dat de drie winnaars van de heats, en dat geldt ook voor de gestuur de twee, direct naar de eindstrijden over gaan. Alle andere deelnemende ploegen komen zaterdag in de herkansingen, we derom drie in elk nummer, waarbij op nieuw de winnaars in de finales worden Het Beverwijkse Rooswijk-negental heeL in het jaarlijks softbal-toernooi van HHC voor een grote verrassing gezorgd. Hoewel verwacht kon worden dat HHC, kampioen van Nederland 1956, het eigen toernooi zou gaan winnen, slaagde HCK er reeds door een zege in de poulewedstrijd in de kampioenen uit te schakelen. Aangezien ook Rooswijk, waarin vooral de werpster een uitstekende partij speelde, als eerste in de poule eindigde, kwam het dus tot een onverwachte finalewedstrijd HCK tegen Rooswijk. In deze laatste ontmoeting bewees het Be verwijkse team het volgende seizoen een be hoorlijk wjordje te gaan meespreken in de eerste klasse, want het geroutineerde HCK- negental moest met een één-nul nederlaag genoegen nemen. Dank zij een 6-3 overwinning van HHC tegen het Amsterdamse Catchers plaatste HHC zich alsnog als derde, welke overwin ning HHC voornamelijk te danken had aan de fraaie driehonkslag van Rie Rab. aange zien haar tik in het verre veld met drie hon ken bezet drie punten opleverde. De HCK-speelster Jane Honig scoorde tij dens dit toernooi in de ontmoeting tegen Pinguins een homerun. De uitslagen waren: RooswijkCatchers 5-0 Catchers—SC Haarlem 8-6; SC Haarlem Rooswijk 1-7; PinguinsHHC 5-8; HHC— HCK 1-4; HCK—Pinguins 12-6; Catchers— HHC 3-6; HCK—Rooswijk 0-1. De eindstand was: 1. Rooswijk (Beverwijk); 2. HCK (Haarlem); 3. HHC (Haarlem); 4. Catchers (Amsterdam). geplaatst. Hieruit blijkt, dat voor een plaats in de eindstrijden van zondag zeer hard gevochten zal moeten worden. De twee met stuurman van Njord komt in de derde heat uit tegen Hongarije, Italië, Griekenland en Zwitserland. Het staat vast, dat het Njord-tweetje een zware voorwedstrijd heeft gekregen, want aan boei 5- ligt de Zwitserse twee, een moeilijk te overwinnen ploeg, terwijl men van de andere landen in deze heat weinig of niets afweet. In totaal komen in de vier met stuurman veertien ploegen uit, in het skiffnummer zeventien roeiers, in de twee zonder stuurman veertien ploegen, in de vier zonder stuurman veertien ploe gen, in de double scull elf ploegen en in de acht veertien ploegen. Nadat het bondsbestuur van de KNHB maandagavond had besloten na het toernooi om de wereldkampioenschappen voor ama teurs in Milwaukee nog een reis naar Cura sao en Aruba te maken, en daarvan de be trokkenen in Willemstad op de hoogte had gesteld, heeft men in allerijl de toezegging moeten intrekken. Tien minuten nadat de voorzitter van de KNHB, de heer D. Beets, telefonisch Willemstad op de hoogte had ge bracht van het besluit om te komen, hoorde hij namelijk van de secretaris van de bond de heer D. Baai-s, dat er inmiddels een brief uit Amerika was gekomen. Hierin stond, dat de Amerikaanse organisatoren van het wereldkampioenschap, die reis- en verblijf kosten van de Nedex-landse ploeg voor hun i-ekening hebben genomen, geen kans hebben gezien de reeds gedane boekingen voor de terugreis uit Milwaukee naar Nederland zo te veranderen, dat het Nederlandse honkbal negental via Curacao zou kunnen gaan. Vijf zeilei's, deelnemers aan de wedstrijden om de „Blauwe band van de Elbe", die za terdagavond in een zware storm met.hun boten in de monding van de Elbe omsloegen, worden sindsdien vermist. Aangenomen moet worden dat zij zijn verdronken. Hoewel de weersomstandigheden zeker niet gunstig waren voor een basketbal-toernooi op een buitenveld, kan de organiserende ver eniging The Typhoon zeker tevreden zijn over de behaalde resultaten. Het peil van de zondag op het buitenveld van de speeltuin „Het Oosterkwartier" gespeelde wedstrijden was vry goed, terwijl ook de publieke be langstelling voor het toernooi bevredigend was. Het herenteam van de organiserende vereniging The Typhoons behaalde drie over winningen en legde door deze prestatie be slag op de eerste prijs. Vooral de finalewed strijd tegen het Amsterdamse The Wolves was uitstekend en hoewel de Amsterdam mers vrijwel allemaal jeugdspelers in het veld brachten, moest Typhoons bij de rust met een kleine 18-17 achterstand genoegen nemen. Na de hervatting namen de Typhoons mannen echter een voorsprong, die niet meer werd afgestaan. Ook bij de dames belandde de eerste prijs bij een Haarlemse vereniging, aangezien An tilopen er eveneens in slaagde drie overwin ningen te behalen. Het Typhoon-team zorgde in deze afdeling voor een verrassing door be slag te leggen op de tweede plaats voor de Amsterdamse verenigingen The Wolves en VVGA. De volledige uitslagen waren: Dames: AntilopenThe Typhoons 2510; The Wolves—VVGA 7-20; The Typhoons— VVGA 19-15; The Wolves—Antilopen 3-17; The Typhoons—The Wolves 27-11; VVGA— Antilopen 5-14. Heren: The TyphoonsAntilopen 39-13; VVGAThe Wolves 1532; AntilopenThe Wolves 18-31; VVGA—The Tyhoons 15—30; Antilopen—VVGA 34—13; The Wolves—The Typhoons 33-45. De eindstand was: Dames: 1. Antilopen (Haarlem; 2. The Ty phoons (Haarlem); 3. The Wolves (A'dam); 4. VVGA (A'dam). Heren: 1. The Typhoons (Haarlem); 2. The Wolves A'dam); 3. Antilopen (Haarlem); 4. VVGA (A'dam. Het voor zaterdag 25 augustus vastgestelde junioren programma moest helaas na onge veer een uur spelen worden afgelast, aange zien het slechte weer verder spelen onmo gelijk maakte. Wellicht zal op een nog nader vast te stel len datum de uitgestelde wedstrijd Anti lopenThe White Stars en de ontmoeting TyphoonsAntilopen worden gespeeld. De woendagavondmeeting in het Hilver- sumse Sportpark zal een ongewoon pakkend slot hebben als de elf ingeschreven paarden in de Tureluur-prijs elkaar de eer zullen bekampen over de korte afstand van 1900 m. Een nummer voor de pure sprinters, die dan ook zonder uitzondering aan de start ver schijnen. Proximity zal dank zij de gunstige positie aan de start het veld lang de weg kunnen wijzen, doch zal niettemin het on derspit moeten delven tegen O Nelly Zora, die door haar vele starten op de kortebaan een vliegende snrint heeft verkregen. Haar grote rivaal is Pretty Polly. De crack Olga Pluto start met een handicap van 60 meter volkomen kansloos. In de Vinken-prijs zal de strijd voorname lijk gaan tussen U Daniel, Uranus Koff en Une Casidra. Een keuze uit dit trio is moeilijk omdat in deze draverijen voor beginnelingen vaak fouten worden gemaakt en-onder de debutanten altijd nog prettige verrassingen kunnen schuilen. Hierop niet rekenende gaat de voorkeur naar Une Casindra, Met de snelle Spencer Gay's Zoon heeft het geruime tijd niet willen vlotten, maar bij zijn laatste optreden was de indruk veel beter en indien de sulky het niet begeven had zou hij toen reeds dicht bij de winnaar zijn geëindigd. In de serie-di-averij treft hij de juiste afstand en in zijn opgaande vorm mag worden verondersteld, dat hij Tommy Mars, Postduifje G en Sorento zal kunnen slaan. In de Kievit-prijs zal het weer een drie jarige kunnen zijn, die haar oudere sooii- genoten de baas zal kunnen blijven. Dit is Ultra, die tot 60 m. voorgift krijgt. De con currentie komt van Toekan S en Unemdé. Een zeer open nummer is de draverij voor amateurs met dertien 'paarden. Hoewel Ro land Spencer voor een zeer zware taak staat om 60 meter voorgift te moeten geven aan de kopgroep verdient de hengst door zijn betrouwbaarheid toch de voorkeur. De ver rassing kan komen van Sir Kerrigan en Tizian, doch beide paarden zijn voor de amateurs moeilijk te besturen. T^allero is gemakkelijk, doch mist de snelheid nog om in dit gezelschap te kunnen winnen. Voor de Beverwijkse tweede klassers be gint de voetbalcompetitie op zondag 16 sep tember met de plaatselijke ontmoeting De Kennemers-Beverwijk. Nu doet zich het merkwaardige feit voor dat de vereniging De Kennemers nog niet de beschikking heeft over een speelveld. Sinds men in mei het Gemeefxtelijk Sportpark heeft moeten vei'laten weet men nu nog niet waar men spelen moet. Offi cieus is de toezegging gedaan dat op de sportvelden aan de St. Aagtendijk een veld gereed gemaakt zal worden. Maar tot nu weet men nog niet waar men aan toe is. De voetbalwedstrijd tussen de amateur- ploegen van Engeland en Nederland, welke op de internationale kalender voor 10 novem ber in Londen voorkwam, zal niet doorgaan. De wedstrijd was door de Engelsen op de internationale kalender gezet zonder dat er een definitieve afspraak met de KNVB was gemaakt. Het programma van de Nederlandse amateurs voor het seizoen 1956/'57 is door de KNVB reeds gereed gemaakt. Het ligt nu in de bedoeling de wedstrijd tussen Engeland en Nederland (amateurs) in het volgend sei zoen te doen houden. De Engelse league De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Engelse league luiden. Eerste divisie: Aston Villa—West Brom- wich Alibon 00; BlackpoolEverton 52. Tweede divisie: Blackburn RoversWest Ham United 0—2; Bristol Rovers—Leyton Orient 32; Port ValeLincoln City 11; Rotherham UnitedDoncaster Rovers 01. Naar de Sportkroniek meldt begint zondag het 34ste AROL-toernooi op het AFC-terrein in Amsterdam. Het programma luidt: 11 uur: HFCZee- burgia; 12.20 uur: Quick (Den Haag)AFC; 13.40 uur: DWVRobur et Velocitas; 15 uur: HBS (bekerhouder)Frisia. Zaterdagmorgen is op het Sneekermeer een begin gemaakt met de zeilwedstrijden om het nationale kampioenschap in de regenboogklasse, de valkenklasse en de 16 m2 klasse, waaraan een groot aantal kan didaten voor de titels heeft deelgenomen. Tijdens de eerste wedstrijd regende het voortdurend. Daarom werd maar een korte route op de driehoeksbaan gevaren, 's Mid dags aan het begin van de tweede race regende het nog harder met een naar het zuidwesten krimpende stevige bries, maar die natte periode duurde echter maar kort, daarna knapte het weer op. In de regenboogklasse namen de Snekers Oppenhuizen en Alberda beiden met 1716 punten de leiding, gevolgd door Van de Velde (Den Haag) met 1540. De favorieten in de valken waren Jans- ma (Grouw), Kirkenier (Alkmaar) en Me- telerkamp Cappenberg (Amstelveen), maar doordat Jansma tijdens de eerste wedstrijd een verkeerde boei rondde en daarna de strijd staakte verspeelde hij de leiding. Breuning (Leeuwarden) werd zaterdagmid dag met 1348 punten aanvoerder, Mulder (Langweer) tweede en Jansma en Wester (Grouw) derde en vierde met 1247. De strijd in de 16 m2 klasse speelde zich voornamelijk af tussen de Groninger Joop Helder, de Fries Siep van de Steeg en End stra (Amsterdam), welke laatste in de be slissende route bij een gevecht tussen de eerste twee als de lachende derde fungeer de. Helder en Endstra namen elk met 2059 punten de leiding. Zondagochtend zijn de wedstrijden voortgezet bij een stijve zuidwester bries, die later op de dag zuidelijk en storm achtig werd. Hierdoor liepen des middags veel schepen averij op, van de elf regen bogen bijvoorbeeld vielen er vijf uit en toen de Friezen Zwart en De Wilde na een aanvaring De Wilde was de schuldige het strijdperk verlieten, bleven er nog maar vier Hollanders in de baan. In de valkenklasse heeft Jansma na twee overwinningen en een vierde plaats de lei ding met 3139 punten voor Kirkenier, die 2741 punten heeft. In de 16 m2 klasse is Helder door di-ie overwinning en een tweede plaats, die hem 4419 punten opleverden, vrijwel zeker van het kampioenschap. ERSKINE. Erskine heeft de yakante tited van Brits kampioen zwaargewicht bok sen op zijn naam gebracht. In een gevecht over vijftien ronden won hij op punten van Williams uit Rugby, die eerder reeds hou der van de titel was. GOLFKAMPIOENSCHAP. Aan het in ternationaal amateur golfkampioenschap voor junioi-en dat op 6, 7 en 8 september op de banen van de St. Cloud Country Club (Frankrijk) wordt gehouden zal voor Neder land uitkomen de heer R. van Erven Dorens van de Hilvei-sumse Golf Club. BROWN. Brown, een bokser uit New Orleans heeft het wereldkampioenschap lichtgewicht op zijn naam gebracht door een puntenoveiwinning in vijftien ï-onden, op Smith, houder van de titel. OM DE EUROPESE BEKER. In een wedstrijd van de vooiTonden van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor clubs heeft Dynamo (Boekarest) met di'ie een gewonnen van Galatasaray (Istanbul). SCHELL. De Amerikaan Schell heeft met een Maserati de grote prijs van Caen gewonnen. Hij reed het parcours van 246.4 km. in 1 uur 54 min. 19.4 sec., gemiddelde snelheid 129.317 km/u. CHILI—TSJECHOSLOWAKIJE. In Santiago is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de nationale ploegen van Chili en Tsechoslowakije. Chili won de ontmoeting met drienul. Ook in Engeland rolt, ondanks het slechte weer, opnieuw de voetbal. Op het doorweekte voetbalterrein bij Stamford Bridge in Londen heeft Preston North End een wedstrijd gespeeld tegen Chelsea. De foto laat zien hoe rechtsbuiten Finney van Preston North End bij een aanval op het doel van Chelsea door een sliding zo'n watergordijn veroorzaakte, dat links-back Bellet van Chelsea (rechts) er geheel achter verdween. Vrijdag 31 augustus, zaterdag 1 en zon dag 2 september worden belangrijke dagen voor de Nederlandse zwemsport. Dan wor den namelijk in het Mirandabad in Am sterdam de nationale zwemkampioenschap- pen gehouden, die tevens een laatste selec tie zullen zijn voor Melbourne. Zondag avond 2 september kan de sportcommissie van de KNZB gaan overpeinzen welke elf dames voor uitzending naar de Olympische Spelen aan het NOC zullen worden voor gedragen. Elf namelijk is het getal, dat destijds door de KNZB aan het NOC is opgegeven voor de financiële zijde van de zaak. De mogelijkheid bestaat natuurlijk dat de prestaties aanleiding geven meer of minder dames uit te zenden. Het staat wel vast, dat er van Nederland uit geen heren zullen worden uitgezonden. De mogelijkheid is er echter, dat De Vreng, die inmiddels met de bokser Teters op eigen gelegenheid in Australië is aange komen, zulke prestaties zal leveren, dat zijn opnemen in de ploeg gerechtvaardigd wordt, maar dat betreft financieel dan alleen de verblijfkosten tijdens de spelen in Australië. Ook de watex-poloërs voor Melbourne zoals bekend is reeds door het NOC mede gedeeld, dat een waterpoloploeg naar Mel bourne gaat zijn nog niet aangewezen. Zondag 2 september, na de kampioenschap pen, wordt nog een waterpolowedstrijd ge speeld, waarin tal van „mogelijken" be proefd zullen worden. Onder gunstige weersomstandigheden is gedurende het afgelopen weekeinde het jaarlijkse tennis-toernooi op „Duin- wljck", georganiseerd door de L.T.C. „Bloe- mendaal", begonnen. Zowel zaterdag- als zondagmorgen stonden de banen door de hevige regenval onder water. Men kreeg de speelvelden echter in orde waardoor op de vastgestelde tijd met de wedstrijden kon worden begonnen. In de B-klasse konden twee verrassende resultaten worden gemeld. De beide ge plaatste heren-dubbels PelgromBarend en OosterhofTitiheru leden een nederlaag resp. tegen Harteveld—v. d. Maessen en MulderRuyer. De resultaten waren: B-klasse. Heren-enkelspel: N. Groen Koelemey 62, 64; MulderBrandse. 46, 62, 60; De BoerHulsman 63, 63; KlipNusink 64, 62; Bloemink Van Skaay 61, 62; MusterSchmidt 63, 64; W. NederkoornMazee 63, 64; BarendP. Nederkoorn 68, 61, 63; Van KampenRuyen 79, 63, 62; N. Groen Barend 62, 64; MusterWijnschenk 8—6, 6—4; v. d. Hof—Klip 6—1, 6—2; Stef- felaar jr.Van Kampen 46, 64, 60; MulderTitiheru 63, 62. Dames-enkelspel: mej. Smitsmej. Schou ten 4—6, 12—10, 6—1. Heren-dubbelspel: Steffelaar sr. en Steffe- laar jr.Brandse en Nusink 86, 64; P. Nedex-koom en De BoerDe Rooy en Buyzer 62, 46, 60; Mulder en RuyerVorstman sr. en Vorstman jr. 6—2, 86; N. Groen en GroenP. Nederkoorn en De Boer 61, 57, 62; Harteveld en v. d. MaesenPel grom en Barend 64, 61; Mulder en Ruyer Oosterhof en Titiheru 63, 26, 63; v. d. Hof en KoelemeyHinlopen en C. Bak ker 12—10, 3—6, 6—4. Gemengd-dubbelspel: Mej. Snijders en Hulsmanmevr. Ridder en Van Swaay 62, 62; mej. Snijders en Hulsmanmevr. Ver hoef en Tittiheru 46, 62, 64. C-klasse. Heren-enkelspel. Klipv. d. Zee 64, 61; VorstmanGaus 62, 86; Tom Okkerv. d. Veer 75, 68, 64; Post Deheem 61, 62, Wijnschenkv. d. Berg 60, 36, 60; MazeeHogendijk 62, 63; Vorstmanv. d. Bree 6—4, 6—4; Has- sinkvan Ui ter t 62, 46, 61; v. d. Veldt Schmidt 64, 57, 62; MazeeHassink 6—2, 6—3; v. d. Veldt—Verhagen 6—0, 12—10; KlipTom Okker 60, 61, Postv. d. Veldt 6—2, 6—1. Dames-enkelspel: Mej. Sprengersmej. Weerwalt 86, 26, 63; mevr. Knuit mej. v. d. Raadt 62, 61; mej. v. d. Valk mej. Beek 62, 63; mej. Nederkoorn—mej. Van Gessel 75. 6—3; mevr. Leenderts mej. v. d. Valk 6—3, 6—4. Heren-dubbelspel. Van Duinen en Leen dertsKalf en v. d. Kloet 61, 6—3; Köni- gel en KleintjesTuinder en Nieuwenhuis 62, 61; Hogendijk en GerssenVan Es en Van Dalen 63, 61; Deheem en Hassink Verhagen en v. d. Bree 75, 36, 63; Snoek en De BoerMazee en Spee 64, 64; Post en HulsmanSchmidt en Schmidt 60, 61; De Rooy en Buyzenv. d. Veldt en A. Bakker 62. 63; Knuit en Van Hoof Knötsche en Nederkoorn 108, 62; v. d. Zee en VeltmeyerPoots en De Boer 62, 61; Knuit en Van HoofDeheem en Has sink 86, 62; Gaus en DuyshartKöriigel en Kleintjes 63, 62; v. d. Zee en Velt meyerHogendijk en Gerssen 46, 75, 64; Gaus en Duyshartvan Duinen en Leenderts 62. 61; Snoek en De Boer Knuit en Van Hoof 6—0, 60; Gaus en Duys- hartv. d. Zee en Veltmeyer 46, 63, 61 Post en HulsmanDe Rooy en Buyzen 64, 7—5. Gemengd-dubbelspel: Mej. Nederkoorn en Knötschemevr. Tuinder en Nieuwenhuis 60, 61; mevr. Leenderts en Van Duinen mevr. Smits en Deheem 63, 63; mej. De Vries en Snoekmevr. v. d. Kloet en v. d. Kloet 63, 64; mevr. Gerssen en,Gerssen mevr. v. d. Hof en Nederkoorn 75, 64; mej. Nederkoorn en Knötschemevr. Tuin der en Nieuwenhuis 60, 61; mevr. Van Duinen en Königelmej. De Vries en Snoek 36, 6—3. 6—2; mevr. Gerssen en Gerssen— mevr. Meltzer en Tuinder 79, 62, 61; mej. Schouten en Schmidtmej. Schoorl en Verhagen 75, 26, 86; mej. v. d. Broek en Vox-stmanmevr. v. d. Veer en v. d. Veer 3—6, 6—0, 6—2. De wedstrijden van maandagavond konden door de regen geen doorgang vinden. Zondag heeft het dames-voetbal-elftal van DCO in Rottex-dam de tweede prijs gewon nen in een toernooi, door met tweenul te winnen van VW. Dit was net één doelpunt te weinig om in aanmerking te komen voor de eerste prijs. De doelpunten werden ge maakt door Bep de Graaf en Tini van Zijl. Zondag 23 september wordt in Essen (Duitsland) de eerste interland-dames-voet balwedstrijd gespeeld tussen Duitsland en Nederland. Drie DCO-dames zijn uitgekozen om in dit Nederlands elftal mede te spelen, namelijk Bep de Graaf (linksbinnen), Ciska Verhage (linkshalf) en Tini van Zijl (spil). Een gedeelte van deze wedstrijd zal voor de Duitse en Engelse televisie worden uit gezonden. De Nedex-landse Dames Voetbal bond is voorts in onderhandeling voor een landenwedstrijd tegen Engeland.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7