Zes percent loonsverhoging voor overheidspersoneel OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER: Meer zon Twee Britse diplomaten wegens spionage uit Egypte gewezen Organisaties wensen invoering op 1 juni of 1 juli; de regering heeft 1 september voorgesteld bezoek aan de Reserveer een dag voor Uitgewezen Britse journaliste doet onthullingen over Nassers terreur Het woord is aan De kabinetsformatie Tussentijds rapport aan de Koningin Leiding Amerikaans vak verbond achter Stevenson Mevrouw La Marca acht haar echtgenoot onschuldig Zes doden na een voetbalwedstrijd Indonesia Raya kondigt serie onthullingen aan Peking meldt Washington neerschieten van vliegtuig 1 t/m 8 september te IJmuiden Loodrecht in het woelige water Vorstelijk paar uit Korfoe op Soestdijk teruggekeerd Commissie-Menzies verzoekt Nasser plaats en datum Eerste aanslag op Cyprus na afloop van bestand Britse liberalen vallen de regering af Nieuwe gift van E.G.K.S. voor Marcinelle 71e JAARGANG No 43 WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 301e JAARGANG No 196 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman *"immmm;. 'j Ter gelegenheid, van het terugtrekken door de Russen van een naar schatting tweeduizend man sterke luchtmacht divisie uit Oraniënburg in de Russische zone van Berlijn, is daar een groot scheepse af scheidsparade gehouden, tot bijwoning waarvan de Sovjet-autori teiten aan de Westelijke journalisten kwistig passen hadden uitgereikt. Dat het daarna bij het afscheid nogal ge moedelijk toeging toont bovenstaande foto, waarop men de Russische militai ren, langs een startbaan gemakkelijk in het gras liggend, ziet wachten op het ogenblik dat zij zich aan boord van de op de achtergrond zichtbare bommen werpers moeten begeven. (Van onze parlementaire redacteur) De Informateur heeft gisteren nog een gesprek gehad met prof. Zijlstra in diens hoedanigheid van demissionair minister van Economische Zaken. Dus, zo voegde men er uitdrukkelijk aan toe, niet als voorzitter van de A.R.-fractie in de Tweede Kamer en evenmin als mogelijk toekomstig minister. Het gesprek had ten doel nadere voorlichting omtrent enige actuele econo mische aangelegenheden te verkrijgen. De informateur heeft heden een tussen tijds rapport aan de Koningin uitgebracht. Te verwachten valt dat hij inmiddels een ontwerpprogramma gereed heeft en dus nu spoedig personen zal gaan polsen om trent hun bereidheid een ministerspost te aanvaarden. Prof. De Gaay Fortman, zo vernam ik van een goed ingewijde informatiebron, is een man die met flink doorzettingsvermo gen dat, wat hij meent dat bereikt moet worden, pleegt na te streven. Dit nu deed volgens deze informatiebron de mogelijk heden van een slagen van prof. De Gaay Fortman op het ogenblik nogal gunstig zijn. Zulks temeer omdat inmiddels wel duidelijk is gebleken dat, alleen al reeds tengevolge van de daartegen in Christelijk Historische kring bestaande en zeer duide lijk tot uiting gebrachte bezwaren, her leving van de rechtse coalitie niet bereik baar is. Hiervan nu zal men zich thans ook in de K.V.P.-kring terdege rekenschap geven. Zodoende schijnen de kansen op het tot stand komen van een kabinet bestaande uit personen van de vijf grootste fracties aanmerkelijk gestegen. De verwachting blijft voorlopig, dat prof. De Gaay Fort man er niet aan denkt zelf minister-presi dent te worden en dat hij van mening zou zijn, dat het minister-presidentschap in handen van iemand van de P.v.d.A. zal moeten komen. Hij zou bovendien al weer aldus mijn informatiebron bepaald de mening zijn toegedaan, althans op dit moment, dat de tegenwoordige minister van Sociale Zaken ook in het nieuwe ka binet deze portefeuille zal dienen te be zetten. ADVERTENTIE FOREST PARK (Reuter) Het dage lijks bestuur van het Amerikaanse vak verbond „Federation of Labor and Con gress of Industrial Organisations" (A.F.L. en C.I.O.) heeft besloten, de leden aan te bevelen Adlai Stevenson en Estes Kefau- ver, de Democratische kandidaten voor respectievelijk het presidentschap en het vice-presidentschap bij de in november te houden verkiezingen, te steunen. Het besluit van het bestuur, dat met veertien tegen acht stemmen werd geno men, betreft een aanbeveling, welke zal worden gedaan aan de vertegenwoordigers van de 140 bonden van de organisatie, die op twaalf september in Chicago bijeen komen. De Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken heeft in haar dinsdagmiddag in Den Haag gehouden vergadering ^besloten akkoord te gaan met net voorstel van de regering, de lonen van het overheids personeel met zes percent te verhogen. De organisaties van overheidspersoneel konden zich echter niet verenigen met de door de regering voorgestelde datum van ingang: 1 september. Men wenste deze datum op 1 juni of op zijn minst op 1 juli vastgesteld te zien. De vertegenwoordiger van de regering in de commissie heeft medegedeeld het standpunt van de organisaties aan de regering te zullen overbrengen. Indien de regering niet van haar stand punt is af te brengen, zou dit betekenen, dat deze loonsverhoging, over het gehele jaar bezien, minder zal bedragen dan de drie percentsuitkering ineens over het vorige jaar. De zes percent zal echter wel worden doorberekend in het pensioen. Toen de besprekingen over een eventuele loonronde voor ambtenaren begonnen, stonden dé organisaties op het standpunt dat een loonsverhoging op 1 april van dit jaar zou moeten ingaan. Zaak-Peter Weinberger NEW YORK (Reuter). - La Marca, de man die bekend heeft, de baby Weinberger te hebben ontvoerd, zal waarschijnlijk voor de rechtbank aanvoeren, dat zijn zor gen om zijn steeds groter wordende schul den hem tijdelijk krankzinnig hebben ge maakt, aldus heeft zijn advocaat, Marko- witz, meegedeeld. Hij voegde hieraan toe, dat dit „op het ogenblik de enige mogelijk heid tot verdediging is", die hij kende. Mevrouw La Marca, de echtgenote van de beschuldigde, heeft verklaard, dat zij zich niet kan herinneren, dat haar man op de middag dat Peter Weinberger werd ontvoerd, niet thuis was. Zij zei voorts, dat haar man „zenuwachtiger dan gewoon lijk" was omstreeks de tijd van de ontvoe ring. Zij meende echter, dat deze zenuw achtigheid veroorzaakt werd door zijn schulden. Zij verklaarde niet te geloven in de schuld van haar man. Verwanten van het echtpaar hebben meegedeeld, dat La Marca niet in staat was alle uitgaven van zijn gezin te bestrijden, ondanks het feit dat hij drie betrekkingen tegelijkertijd bekleedde. La Marca wordt door zijn kameraden beschreven als een vurig katholiek, een goede vader van zijn twee kinderen en een matig man. Een gevecht tussen twee supporters ge durende een voetbalwedstrijd in Jiquilisco in San Salvador ontaardde in een algemeen handgemeen waarbij zes personen werden gedood en verscheidene anderen min of meer ernstig werden gewond. De vechten den maakten gebruik van revolvers en mes sen en de politie-mannen konden niets uit richten. Waarschijnlijk zal nog deze week over de datum van ingang worden beslist. Van deze loonsverhoging zullen ook profiteren het personeel van gemeenten, provincies, waterschappen en van andere overheidsorganen, dus ook het personeel van de P.T.T., de landsdrukkerij, over- heidsziekenhuizen, onderwijsinstellingen, politie en brandweer. In de commissie zijn voorts besprekingen gevoerd omtrent de voorstellen der re gering tot verhoging der salarissen van de hogere rijksambtenaren. De besprekingen hierover zullen op korte termijn worden voortgezet. De regering had een voorstel ingediend tot verhoging van deze salarissen met 8 a 10 percent. De organisaties wensten over deze salarissen niet te spreken voordat het met de 6 percent verhoging voor de lagere ambtenaren geheel in orde is, ook wat betreft de datum van ingang. DJAKARTA (A.N.P.) Het onafhanke lijke blad „Indonesia Raya", dat enige we ken geleden het nieuws over het bijna aan houden van minister Abdulgani en over de arrestatie van de voormalige minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, wegens beschuldigingen van corruptie be kendmaakte, kondigt in een artikel met een kop over de hele pagina een nieuwe serie onthullingen aan over roverij en corrup tie in de Indonesische hoofdstad. In een hoofdartikel dringt het blad er bij minis ter-president Ali Sastroamidjojo op aan zijn beschuldiging dat „zekere elementen hadden getracht politiek voordeel te ver krijgen uit deze affaire, die er op gericht was de regering ten val te brengen", te be wijzen. Het nationalistische blad „Merdeka" dringt er daarentegen sterk op aan krach tige maatregelen te nemen tegen Abdul- gani's lasteraars. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft bekend ge maakt, dat communistisch China langs diplomatieke weg Washington heeft mee gedeeld, dat de Chinese luchtmacht vorige week donderdag bij de Chinese kust een vliegtuig heeft neergeschoten. Volgens Pe king hebben de Chinese piloten in de me ning verkeerd, een nationalistisch vliegtuig te hebben neergeschoten. ADVERTENTIE BIMIJ (Van onze correspondent in Londen) Nadat in Londen Nasser's toestemmende antwoord aan de „vijf wijze mannen" was ontvangen kwam uit Cairo het bericht, dat twee Britse diplomaten, leden van de Britse ambassade te Cairo, waren uitgewezen. Zij zouden betrokken zijn bij een spionage- complot, dat volgens de Egyptische rege ring aan het licht gekomen is door „be kentenissen" van James Swinburn, direc teur van het Arab News Agency, en Pit- tuck, directeur van het Cairo's kantoor der Marconi maatschappij, die beiden zondag zijn gearresteerd en sindsdien aan een lang durig verhoor werden onderworpen. Het Foreign Office verklaarde onmiddellijk, dat het „onvoorstelbaar" is dat ambassadeleden bij „dit soort zaken" betrokken zijn. Beide diplomaten zullen „onder krachtig protest" uit Cairo worden teruggeroepen. -Ann Sharpley, correspondente van de Evening Standard, die met Eileen Travis van de Daily Mail en William Stevenson van de Toronto Star, uit Egypte werd ge wezen, voorspelde gisteren in de Evening Standard dat de volgende stap ter bevesti ging van Nasser's dictatorschap een spio- nageproces zou zijn. Haar artikel werpt een schril licht op de toestanden in Egypte. Na dat mis Sharpley tevergeefs had gepoogd door te dringen tot de streng bewaakte villa, waar ex-president Naguib in afzon dering wordt gehouden, werd zij er van beschuldigd betrokken te zijn bij een sa menzwering om generaal Naguib te bevrij den, welk plan volgens de Egyptenaren door de Britse ambassade te Cairo was op gezet. De Duitse prof. von Leers, die een be langrijke positie heeft bij het Egyptische ministerie van Voorlichting is volgens Ann Sharpley een van de vele Duitsers, die in Nasser's dienst staan. Het Egyptische leger zou getraind worden door een staf van tweehonderd Duitse officieren, die onder bevel staan van generaal Farenbacher, een van Rommel's voormalige stafofficieren. Miss Sharpley geeft gruwelijke bij zonderheden van de concentratiekampen in de westelijke woestijn, waar Nasser 25.0U0 politieke tegenstanders gevangen zou hou den. Elke morgen moeten de gevangenen een lied zingen ter ere van Nasser. Wie niet hard genoeg meezingt, wordt met knuppels bewerkt. Zij, die bewusteloos neervallen, worden door de bewakei's ge trapt en soms levend begraven. De gevan genen worden gedwongen de hele dag zak ken zand over het kampterrein heen en weer te dragen. Mej. Sharpley heeft gesproken met een lid van de Mohammedaanse Broederschap, die in januari met tweeduizend anderen amnestie had gekregen. De man vertelde dat hij met twaalf anderen in de cel van een citadel was opgesloten geweest, zonder dat zij zich ooit mochten wassen of van kleren verwisselen. Elke dag werden zij gegeseld omdat zij weigerden inlichtingen te geven over de Broederschap, 's Mans nagelswaren uitgetrokken en een van zijn Het is eigenlijk maar heel simpel een brancard die zelfs in de meest woelige zee als een enorme dobber fungeert en voort durend het hoofd van de patiënt boven water houdt. Heel simpel, maar men moet op het idee komen. Dat deed Ver- hoef's Aluminium Industrie te Aalsmeer met deze ziekenreddingsbrancard. liliMilllilis Dinsdagmiddag is de brancard in Riche- bad te Zandvoort voor een groot aantal autoriteiten, verslaggevers en persfotogra fen gedemonstreerd. Het meest nieuwsgie rig waren de bestuurderen van de vereni ging „Het hospitaalkerkschip De Hoop", die de nieuwe brancard in gebruik zal nemen. Zij zagen de heer M. C. van Hall, voorzitter van de vereniging „De Hoop" geheel gekleed, vastgesnoerd in het water werpen. Slechts even bleef hij onder. Toen kwam hij tot aller opluchting loodrecht omhoog staande, weer boven water. Po gingen, om brancard en patiënt omver te duwen faalden. Steeds hernam d,e bran card zijn loodrechte stand. Het geheim van de nieuwe brancard ligt niet alleen in de uiterst lichte bouw van het alumi nium geraamte, maar bovenal in het kur ken zwemvest dat zich om de borst van de patiënt sluit en óók aan de onderzijde van de brancard is aangebracht. Deze kurken ring fungeert als het ware als de kurk van de dobber en brengt het gehele gevaarte steeds opnieuw in zijn loodrechte stand. Dinsdagavond zjjn Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene op Soestdijk teruggekeerd, na uit Korfoe in een Dakota op Soesterberg te zün aangekomen. medegevangenen, die luidkeels tegen de wrede behandeling protesteerde, werd af wisselend gegeseld en door herdershonden aangevallen. Van ambtelijke Egyptische zijde is mede gedeeld, dat een marine-officier en drie andere Egyptenaren, onder wie een jour nalist, naar aanleiding van een „beken tenis" van Swinburn zijn gearresteerd. Nasser heeft een decreet ondertekend dat publikatie van inlichtingen over de Egyp tische strijdkrachten verbiedt. Zonder ver gunning mogen geen berichten over om vang en bewapening der strijdkrachten of verplaatsing van troepen gepubliceerd worden. Overtreding kan gestaft worden met gevangenisstraf tot een maximum van vijf jaar en een boete van ruim vijfdui zend gulden. Niet-Egyptische loodsen van kanaal blijven voorlopig aan het werk LONDEN (Reuter) De commissie- Menzies (lie door de meerderheid der lan den op de Londense conferentie over het Suezkanaal is ingesteld om aan Nasser het Westelijke plan voor internationalisatie van het Suezkanaal voor te leggen, heeft plan nen opgesteld voor een spoedige ontmoe ting met de Egyptische president. Men ver wacht dat de commissie-Menziés, die van daag weer heeft vergaderd, niet voor het einde van de week naar Cairo zal ver trekken. Premier Menzies heeft onmiddellijk na ontvangst van de Egyptische instemming verslag uitgebracht aan het Britse kabinet, dat onder voorzitterschap van Sir Anthony Eden bijeen was. Na de kabinetsvergade ring sjbrak Eden met Sir Winston Chur chill over de Suez-kanaalkwestie en de moeilijkheden op Cyprus. Tevoren had Sir Anthony besprekingen gevoerd met de In diase afgevaardigde Krisjna Menon, die inmiddels via Cairo naar Nieuw Delhi is vertrokken. Van betrouwbare zijde wordt te Parijs vernomen, dat de internationale Suez-ka naalmaatschappjj de niet-Egyptische lood sen en technici zal vragen op hun post te blijven tot de commissie-Menzies haar taak heeft volbracht. Een woordvoerder van de commissie- Menzies heeft bekendgemaakt, dat de Australische premier aan de Egyptische ambassadeur in Londen een boodschap heeft overhandigd, waarin Nasser gevraagd wordt voorstellen te doen over tijd en plaats van een ontmoeting met de com missie. Het bestuur van de Britse liberale partij heeft verklaard, dat de mogelijkheid moet worden nagegaan van een nieuw kanaal of een pijpleiding voor olie van het Midden- Oosten naai de Middellandse Zee. Het Egyptische ministerie van Buiten landse Zaken heeft besloten afgevaardigden te zenden naar de regeringen van alle Arabische landen om hen op de hoogte te stellen van het Egyptische standpunt ten aanzien van de commissie-Menzies. De „New York Herald Tribune" schrijft, dat Nasser in een vraaggesprek heeft ver klaard, dat een internationaal beheer s- lichaam over het Suezkanaal een vorm van „gezamenlijk kolonialisme" is, die de Egyp tische arbeiders beschouwen als een be lediging van „hun onafhankelijkheid, hun waardigheid en hun trots". De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft op zijn weke lijkse persconferentie gezegd dat Nassers instemming om een bespreking te houden met de commissie-Menzies een bijdrage is in de oplossing van deze kwestie. Volgens Dulles voert de Sovjet-Unie een boosaar dige propaganda-campagne onder het Egyptische volk om het Nasser zo moeilijk mogelijk te maken het Westelijke voorstel te aanvaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Italiaans spreekwoord: De liefde verdrijft de tijd, de tijd verdrijft de liefde. NICOSIA (Jleuter) Voor het eerst sedert het einde van het bestand, dat de EOKA op Cyprus gedurende elf dagen on derhield, is dinsdagmiddag een bom ont ploft in het huis van een Grieks-Cyprisch gezin in Larnaca op zuidelijk Cyprus. De bom veroorzaakte enige schade, maar er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. AI het verkeer van motoren en fiet sen in Larnaca is tot nader order verboden tussen 's avonds zeven uur en 's morgens vier uur. Het huisarrest van de burgemeester van Nicosia is dinsdagavond opgeheven. De burgemeester is een van de invloedrijkste Grieks-Cyprische nationalistische leiders, stichter van de rechtse nationale partij van Cyprus en medewerker var aartsbisschop Makarios in de beweging voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland. De Britse troepen hebben dinsdag ook het stadhuis van Nicosia doorzocht. De Britse regering heeft van de liberale partij het verwijt gekregen, dat zij „het aanbod van de EOKA om het vuren te sta ken heeft beschouwd als een aanbod tot overgave". In een verklaring zegt de libe rale partij, alhoewel het terrorisme geheel veroordelend, van mening te zijn, dat de Britse regering aan de leiders van de EOKA en anderen op Cyprus een vrijgeleide moet geven opdat de onderhandelingen kunnen worden hervat. George Cotzonis, de negentienjarige Griekse Cyprioot, die zondag politiek asiel in Egypte heeft gekregen na ontsnapt te zijn uit een vliegtuig, dat op weg naar Cyprus Cairo aandeed, is naar Alexandrië vertrokken. Daar zal hij zich aan boord begeven van een vaartuig van de Griekse marine, dat hem naar Griekenland zal brengen. Overgebracht Zes Cyprische gevangenen zijn dinsdag op transport gesteld naar Groot-Brittannië om de rest van hun straf in een Britse ge vangenis te ondergaan. Onder hen bevindt zich een broeder van bisschop Kyprianos van Kyrenia, die met aartsbisschop Maka rios naar de Seychellen is verbannen. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de gevangenen door hun gedrag de cipiers en de overige gevangenen intimideerden. Voorts wordt gezegd, dat het zal afhangen van de toestanden in de gevangenissen op Cyprus of nog meer „gevangen genomen terroristen" naar Groot-Brittannië overge bracht zullen worden. In Paphos zijn vannacht vlugschriften verspreid, waarin onderhandelingen met gouverneur Harding afgewezen worden en de gouverneur ervan beschuldigd wordt het sluiten van een overeenkomst over de kwestie-Cyprus te beletten. Leden van de EOKA hebben in Nicosia een bomaanslag gepleegd op de woning van een Britse majoor. Het dak werd zwaar beschadigd, maar de inwoners bleven ongedeerd. LUXEMBURG (AFP/UP) De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft besloten voor de tweede maal twee miljoen Belgische francs voor hulpverlening aan de families van de slachtoffers van de ramp van Mar cinelle te bestemmen. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp was reeds eenzelfde bedrag ter beschikking gesteld. oococoooooccoccoocoxxcocccccccooococcccooccoooooocxww VERWACHTING, medegedeeld door het K N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Koude nacht en plaatselijk mist. Mor gen overdag zonnige perioden met slechts hier en daar een bui. Zwakke, tijdelijk matige, zuid-westelijke wind en ongeveer dezelfde middagtempera- turen. 30 augustus Zon op 5.50 uur, onder 19.34 uur. Maan op uur onder 15.49 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 augustus Hoog water: 8.26 en 20.55 uur. Laag water: 4.00 en 16.16 uur. Donderdag 30 augustus Hoog water: 9.32 en 22.07 uur. Laag water: 4.53 en 17.18 uur. nacht kunnen deze tot lage waarden da len, zodat plaatselijk mistvorming zal op treden, temeer omdat de wind zwakker wordt. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) KOUDE MISTIGE NACHT Het depressiegebied boven de Noordzee en zuid-Scandinavië waaromheen koude, van oorsprong arctische, lucht over Schot land en Engeland naar het Europese vas teland stroomt, verplaatst zich langzaam naar het oosten en vult verder op. Tege lijkertijd neemt de activiteit van de rand- storingen, waarvan er een dinsdagmiddag in het zuidoosten van het land weer en kele uren regen veroorzaakte, in beteke nis af. Doordat de lucht ook op grote hoogte zeer koud is, kunnen 's nachts boven zee en overdag boven land buien voorkomen, die hier en daar met onweer gepaard kunnen gaan. In de komende vierentwintig uur komt er over het algemeen weinig verandering in het weerbeeld. De temperaturen blijven enkele graden beneden normaal en in de Weerstoestand buitenland 60 *1 5-3 S lp a c co 60 a C* *C/5 5 Ui H O c O Sn SütÓ sa Stockholm zwaar bew. wzw 15 12 Oslo geheel bew. no 16 0 Kopenhagen onbewolkt zzw 17 6 Aberdeen geheel bew. nnw 13 1 Londen mist w 19 1 Amsterdam licht bew. zzw 16 1 Luxemburg mist windst. 17 12 Parijs nevel zzo 18 15 Bordeaux regenbui zw 20 6 Grenoble half bew. windst. 21 2 Nice zwaar bew. nw 26 0 Berlijn onbewolkt zzw 23 0 Frankfort half bew. no 22 14 München geheel bew. windst. 18 9 Zürich zwaar bew. O 17 4 Genève mist windst. 20 0 Locarno regenbui windst. 22 24 Wenen zwaar bew. w 28 0 Rome licht bew. w 36 0 Ajaccio zwaar bew. windst. 34 0 Weerstoestand binnenland Den Helder licht bew. w 13 0,1 Ypenburg mist wzw 12 2 Vlissingen l:~ht bew. zzw 11 l Eelde zwaar bew. zzw 11 0,4 De Bilt licht bew. zzw 11 1 Twente zwaar bew. zzw 11 2 Eindhoven licht bew. z Vlv. Z.-Limb. onbewolkt z 10 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1