BOSCH Weill en Zoon Drukke voorbereidingen voor lichtcorso op Spaarne Aantal woningzoekenden steeg in drie maanden boven 600 1856 1956 Christelijk lyceum in Heemstede Draadfiguren met gekleurde lampjes worden allerwegen klaargemaakt Kwartaalcijfers Heemstede Er kwamen geen gemeentewoningen gereed, wel 15 particuliere huizen Overleg over terrein aan Glipperweg Kort en bondig WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 ,Als het 8 september maar mooi weer is Schoortje op snavel Burgerlijke Stand van Haarlem Door slecht weer geen dahliatentoonstelling Bloemententoonstelling gaat niet door Victoria Regia bloeit vanavond in Aerdenhout Alb. de Klerk speelt werken van tijdgenoten Taxitarieven Heemstede zijn verhoogd Advocaat treedt op als goochelaar Woningbouwnota aan raad in speciale vergadering Zangdienst in Grote Kerk op 31 augustus Vierde Zomerconcert van het N.Ph.O. Historische automobielen rijden naar Zandvoort Eeuwfeest Diaconiehuis BLOEMENDAAL Laat ouders kinderen wijzen op gevaren van verkeer Knipperlicht bij overweg in Overveen ANWB plaatst binnenkort verkeersborden Toga aangekomen Begroting in november in raad VOORDAT OP 8 SEPTEMBER het grote lichtcorso op het Spaarne gehouden zal kunnen worden, moet er nog heel wat werk verzet worden. Werk van organi satorische aard, maar ook hand- en montagewerk. Van wat er alzo komt kijken, voordat de vijftig verlichte figuren-op-bootjes hun sprookjesachtig aanzien verlenen aan het donkere Spaarne, krijgt men een indruk als men de moeite neemt eens te gaan kijken bij één der werkplaatsen in Haarlem, waar men koortsachtig bezig is deze figuren klaar te maken. De werkplaats, die wij bezochten wordt 's avonds bevolkt door mensen van Openbare Werken, die in hun vrije tijd bezig zijn mei het maken van reusachtige vissen, eenden, Neptunusfiguren en muziekinstrumenten van draad. Om dit draad moet een elektrische leiding gewikkeld worden en op deze leiding worden tenslotte de lampjes gesoldeerd. Ongeveer tien mensen waren bezig met zes figuren, waarbij alleen al ongeveer vierduizend lampjes op deze manier aangebracht moesten worden. De organisatie van het corso, dat in tegenstelling tot vorig jaar geen bloemen corso zal zijn, berust bij Haarlems Bloei. Het ontwerpen van de figuren is opgedra gen aan de heer Jos. van Driel te Amstel veen, die de plannen zeer ver uitgewerkt aan zijn vrijwillige medewerkers doet toe komen. Zo heeft hij de draadfiguren eerst ontworpen, vervolgens uitgetekend op millimeterpapier en daarna op ware groot te op grote rollen bruin kaftpapier. Dit bruine papier wordt op de grond gelegd en aan de hand daarvan worden de draad figuren gemodelleerd. Men heeft dit jaar de keus doen vallen op figuren van stevig draad, omdat men vreest, dat door mogelijke storm- of wind vlagen figuren van hout en touwwerk vernield zullen worden. Onder normale omstandigheden zou men aan dergelijke mogelijkheden waarschijnlijk in het geheel niet gedacht hebben, maar door de erva ringen met deze abnormale zomer heeft men alle eventualiteiten onder ogen willen zien. Ook het samenstellen van deze steviger figuren eist echter alle zorg, hetgeen wel blijkt uit uitroepen als: „Je moet nog even een schoortje op die snavel zetten", waar bij de snavel een onderdeel van een te fabriceren eend is en een schoortje nodig is omdat anders het ijzeren lichaamsdeel dreigt uit te zakken. Het corso, dat nu in september wordt gehouden, zou oorspronkelijk reeds in augustus plaats hebben, maar deze va kantiemaand leende zich niet voor een regelmatige werkverdeling: de meeste vrij willige arbeidskrachten waren afwezig, waardoor men vreesde, dat de vele figuren niet tijdig klaar zouden zijn. Nu op het ogenblik de meeste mensen al met vakan tie zijn geweest, gaat het vlotter en men hoopt op tijd de onderdelen te kunnen afleveren. „Het zal op het laatst toch wel weer zenuwachtig werken worden" meen de één der constructeurs van de draad figuren. „Maar klaar komt het, en op tijd" voegde hij er aan toe. Als alle figuren vol tooid zullen zijn, zal alles met een glas wagen naar Schalkwijk vervoerd worden, waar de figuren op de zaterdagmiddag- van het grote feest op de boten gemon teerd zullen worden. Het vervoer zal nog heel wat voeten in aarde hebben, want doordat de duizenden lampjes reeds zullen zijn aangebracht, zal het een breekbaar vrachtje zijn. Ook al om te bezuinigen heeft men geen fittingen aan de fi guren bevestigd, maar worden de lampjes, zoals gezegd, op de elec- trische draden gesoldeerd. De benodig de stroom wordt door accu's geleverd. ADVERTENTIE Reeds meer dan 50 jaar de Bougie voor iedere motor .Imp- N.V. Willem van R ij rt HAA6UMM[RWK»,47S*-AMSUfDAMW. lil 9t.£IU' lilMNI HAARLEM, 28 augustus 1956 ONDERTROUWD: 28 aug., J. Bijster en H. de Boer; J. E. P. Prunevielle en J..M. M. Christoffels; J. Pel en A. L. Sodekamp. GEHUWD: 28 aug., L. A. M. van den Bere ken en M. Th. M. Willemse; L. A. G. te Wel- scher en M. G. Schouten; B. W. de Graaft en H. M. Oerlemans; F. S. Sival en M. J. H. van Keulen; J. T. van den Berg en A. Barthel; A. Boiten en G. Groen. BEVALLEN van een zoon: 25 aug., M. G. HoogenboschBimmerman; 27 aug., Th. Th. de Witvan Steijn. BEVALLEN van een dochter: 26 aug., L. J. HooglandGroen; 27 aug., W. L. Merkx Lohuis; J. C. VosEngelmoer; C. M. Wie- linga-Parson; 28 aug., H. Meems-Brandsema. OVERLEDEN: 24 aug., J. M. C. Reijnders Jamin, 66 j., Kamperlaan; 25 aug., A. S. Riedstra. 75 j., Schotersingel; 26 aug.. B. N. Krom, 61 j., van Zeggelenstraat; R. Pieksma van Veen, 82 j., Middenweg; M. M. J. van Riessen, 67 j., Hazepaterslaan; 27 aug., J. ColegemBaars, 62 j., Meidoornplein. Een klein idee van wat het op 8 sep tember worden zal kregen we van de ont werptekeningen, waar alle figuren mét de gekleurde lampjes op zwarte ondergrond waren afgebeeld, zodat de werkelijkheid zoveel mogelijk benaderd werd: het was een sprookjesachtig gezicht. De vele werkers aan het corso hopen vurig, dat het op de dag zelf mooi weer zal zijn. Zodat als de bootjes met de ge kleurde lampjes van het Zuiderspaarne naar de spoorbrug en terug zullen varen, het feeërieke aspect niet door de wind verwaaid wordt. Om nog maar te zwijgen van de narigheid, die kan ontstaan, als de lampjes tengevolge van kortsluiting door regen niet kunnen branden. Misschien kan de zeegod Neptunus, die in de stoet meevaart, zoveel invloed op zijn collega god van het weer uitoefenen, dat we, na de treurige zomer althans op een mooie achtste september mogen rekenen. De Nederlandse Dahliavereniging, die haar grote jaarlijkse tentoonstelling en keuring op 7, 8 en 9 september in „Tres long" te Hillegom zou houden, heeft be sloten deze niet te laten doorgaan. De weersomstandigheden zijn de laatste we ken van dien aard geweest, dat de bloemen zich zeer slecht hebben ontwikkeld. Het houden van een expositie zou cultuur en handel slechts benadelen. De reeds aangekondigde bloementen toonstelling van de volkstuindersvëreniging „Zonder werken niets" te Haarlem gaat niet door. De tentoonstelling zou op 1 en 2 september in het clubgebouw worden gehouden, maar is, doordat de bloemen door de slecht" weersomstandigheden zeer hebben geleden, tot nader te bepalen datum uitgesteld. Vanavond staan de Victoria regia en an dere tropische gewassen in de gemeente- kweektüin van bloemen aan de Veldlaan te Aerdenhout in bloei. Van acht tot tien uur zullen de kassen voor het publiek opengesteld zijn. Tijdens het orgelconcert in de Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem op donderdagmiddag van drie tot vier uur zal Albert de Klerk het volgend programma ten gehore brengen: 1. Ritornello capriccioso, Herman Strategier; 2. Octo Fantasiae super themala Gregoria- na) a. Ave Maris stella, b. Te lucis ante ter- minum, c. A. solis ortus cardine, d. Salutis humanae sator, e. Invicte Martyr, unicum, f. Concordia laetitia, g. Auctor beate sae- culi, h. Jesu corona Virginum, Albert de Klerk; 3. Choral joyeux (eerste uitvoering), Jan Mul; 4. Sinfonia, a. Fantasia, b. Fuga, c. Intermezzo, d. Finale, Hendrik Andriessen. ADVERTENTIE Het tweede kwartaalbericht van de ge meente Heemstede over 1956 toont aan dat de bevolking van 1 april tot 1 juli is ge stegen van 25.466 tot 25.511. Er hebben zich 514 personen (waarvan 212 mannen en 302 vrouwen) gevestigd en er zijn er 496 (waarvan 220 mannen en 276 vrou wen) vertrokken. Er zagen 56 nieuwe we reldburgers in Heemstede het levenslicht, waarvan 28 van het mannelijk en 28 van het vrouwelijk geslacht en er werden 35 kinderen elders geboren, waarvan 20 jon- gep^ep 15 meisjes. Overleden zijn in deze drie maanden 33 mannen en 31 vrouwen. Het aantal in Heemstede gesloten huwelij ken bedroeg 63 (tegen 53 in het vorig kwartaal), waarvan 42 kerkelijk werden gesloten (in het vorig kwartaal 36). Er zijn 6 echtscheidingen voltrokken (vorig kwartaal één). In de staatjes betreffende de overlij- dingsgevallen gedurende het tweede kwar taal in 1956 in Heemstede valt het op dat verhoudigsgewijs de meeste mannen zijn overleden tussen 71 en 80 jaar en verhou dingsgewijs de meeste vrouwen tussen 81 en 90 jaar. Woningnood Er kwamen in het afgelopen kwartaal geen gemeentewoningen gereed en slechts enkele woningen of woongedeelten kwa men beschikbaar, waardoor maar zeer weinig gezinnen geholpen konden worden. Daardoor vertoont het aantal woningzoe kenden weer een stijging van 571 op 31 maart naar 601 op 30 juni. Die 601 kunnen dan nog als volgt wor den ingedeeld: voor 2 personen wordt woonruimte gezocht in 313 gevallen, voor 3 personen in 101 gevallen, voor 4 in 83 ge vallen, voor 5 in 40 gevallen, voor 6 in 26 gevallen en voor 7 en meer in 38 gevallen. De toeneming van het aantal ingeschre venen houdt mede verband met de bouw van een complex woningen, dat voor aan staande of jonge echtparen aanleiding is geweest zich als woningzoekende aan te melden. Aan particuliere woningen kwa men het laatste kwartaal gereed 15, waar van één met premie 1953, 10 met halve premie en 4 in de vrije sector. In 1955 wa ren 102 woningen in gebruik gekomen, waarvan 59 gemeentebouw en 43 particu lier, en in 1954 zijn er 111 bijgekomen, Zoals wij op vrijdag 17 augustus bericht ten, hebben de taxibedrijven van Haarlem en Heemstede bij de respectievelijke col leges van B. en W. een aanvrage inge diend om tot verhoging van de taxitarieven te mogen overgaan. Bij besluit van 22 augustus hebben burgemeester en wethou ders van Heemstede thans tot verhoging besloten. B. en W. van Haarlem hebben op de aanvrage om tariefsverhoging nog niet beslist. Door vaststelling van dit besluit komt een besluit van B. en W. van Heemstede, gedateerd 5 juli 1950, te vervallen. De nieuwe regeling houdt in, dat voor het eer ste vervoer f 1.50 wordt berekend met een maximum van vijf kilometer. Voor elke kilometer meer wordt f 0.30 berekend (Voorheen gold voor de eerste zes kilo-1 meter f 1.50 en voor elke kilometer meer f 0.25). Bij de prijsberekening wordt de' afstand van vertrek tot terugkomst bij de garage genoteerd. Voor het wachten word' vijf cent per minuut in rekening gebracht (voorheen vier cent). Een nachttoeslag van 50 percent geldt van 's nachts een uur tot 's morgens zes uur. Voor bagage van meei dan 10 kg zal 20 cent per collo moeten worden vergoed. Het tarief van een trouwauto naar en van het raadhuis is f 15.waarbij het af- haleh van genodigden binnen de gemeente is inbegrepen. Voor trouwen in de kerk geldt f 17.50 per auto en voor beide f 22.50. De versiering in de auto zal apart worden berekend met een minimum van f 2.50 per auto. waarvan 24 gemeentebouw en 87 particu lier. Over het tweede kwartaal nam het gas verbruik toe met 5,3 percent, het water verbruik met 14,3 percent, het elektrici teitsverbruik met 9,64 percent en de maxi male belasting met 22,69 percent. Meer licht De verbetering der straatverlichting ging intensief voort want in het afgelopen kwartaal werden twintig lichtmasten met T.L.-yerlichting aan de Van Merlenlaan en vijftien van deze masten aan de Lanck- horstlaan geplaatst. De Raadhtfisstraat- Kerklaan kregen er ook twee van deze masten bij en de Herenweg werd verrijkt met vijf masten voor natriumverlichting van 85 watt en twee masten voor natrium verlichting van 140 Watt- Op de Cruquius- weg is aan elf masten de 85 Watt-verlich ting vervangen door 140 Watt-verlichting. Er zijn 13 processen-verbaal opgemaakt wegens baldadigheid tegen twee gedurende het vorige kwartaal en het aantal gevallen van baldadigheid met schade steeg van zes in april en mei tot tien in juni. Het aantal processen-verbaal op verkeersovertredin gen daalde van 158 in april tot 40 in juni. Het aantal Verkeersongevallen bedroeg in april 28 (tegen 43 in dezelfde maand van het vorig jaar), in mei 41 (tegen 36) en in juni 31 tegen 42). In de laatste twee maanden van het genoemde kwartaal wa ren er geen met dodelijke afloop bij, wel respectievelijk 5 en 1 met zwaar lichame lijk letsel. De Haarlemse afdeling der Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd zal zaterdagavond in restaurant Dreefzicht te Haarlem een be sloten avond houden, waar de adjudant van de Koningin, majoor F. W. K. Bis- schoff van Heemskerck door hem zelf ver vaardigde kleurenfilms zal vertonen over de reis van het Koninklijk paar naar de Antillen. Na de pauze zal mr. J. A. P. C. ten Sok kel, voorzitter Centrumcomité Koningin nedag, enige goochelnummers ten beste geven. De muzikale omlijsting van deze avond is toevertrouwd aan de Bella's, die met hun accordeons enige nieuwe nummers zullen brengen. 3 generaties Met groote voldoening geven wij U kennis van het feit, dat onze zaak 1 September a.s. haar 100-jarig bestaan hoopt te herdenken. Voor het in ons gestelde vertrouwen gedurende deze periode betuigen wij U onze groote erkentelijkheid en zullen in de toekomst dit vertrouwen waardig blijven. Barteljorisstraat 26-28 Haarlem WEILL EN ZOON Bontwerkerij - Dameskleermakerij NAAR WIJ VERNEMEN zyn er besprekingen gaande over de plaats van het toekomstige derde christelijk lyceum in deze omgeving. Zoals wy reeds eerder hebben gemeld zal dit in Heemstede verrijzen, waar reeds aan de Koediefslaan een noodschool wordt gemonteerd welke voorlopig als dépendance van het eerste christelijke lyceum aan de Emmakade in Haarlem zal dienen. Gingen aanvankelijk de gedachten uit naar een plaats in de Schouwbroekerpolder thans wordt ernstig overwogen het nieuwe lyceum aan de Glipperweg te vestigen. Men denkt daarbij aan het terrein aan de Van Merlenvaart aan de overzijde van de Heemsteedse sportparken en tegenover de ingang van Grocnendaal. De aantrekkelijkheid van dit terrein schuilt gedeeltelijk in de nabijheid van het sportveldencomplex en in de mogelijkheid de schoolgebouwen met sport- en speelterreinen te omringen. Bovendien is dit terrein eerder bouwrijp dan de grond in de Schouwbroekerpolder, waarvoor nog een uitbreidingsplan moet worden vastgesteld. In betrekkelijk korte tijd is er aan de Koediefslaan te Heemstede een geheel scholencomplex verrezen; nu nog bestaan de uit de protestants-christelijke kleuter school en de Gerrit Bargerschool voor het christelijk ULO, maar dat binnenkort zal zijn uitgebreid met een houten noodschool van het Christelijk lyceum te Haarlem. Van de Koediefslaan af valt er weinig van de werkzaamheden hiervoor waar te nemen; of het moest dan de nieuwe toe gangsweg zijn, die hier door arbeiders van Openbare Werken speciaal voor dit doel wordt aangelegd. En zelfs op het bouw terrein, dat aan de zuidzijde achter de huizenrij gelegen is. zijn de vorderingen in lekenogen zo gering, dat men uiterst verbaasd is te vernemen dat de school reeds omstreeks 15 september in gebruik genomen zal worden. Het enige wat nu immers van het gebouw zichtbaar werd is de betonnen onderbouw, waarop alleen nog dwarsbalken zijn aangebracht. Toch is het weer niet zo verwonderlijk als men weet, dat de verdere bouw nog slechts een kwestie van een paar weken is, omdat-de verschillende schotten en vloer delen kant en klaar uit de fabriek in Ter- borg arriveren, zodat deze hier alleen nog bevestigd moeten worden. De betonnen onderbouw, verzorgd door Bredero's be- tonfabriek uit Zuilen, werd enigszins ver eenvoudigd doordat de houten constructie der school het heiwerk overbodig maakte. Het gebouw krijgt een lengte van drieën zestig meter en wordt ongeveer tien meter breed. De hoogte is op drie meter gepro- Thans hebben Burgemeester en Wethou ders van Haarlem de gemeenteraad mee gedeeld, dat de toegezegde nota over de woningbouw om redenen, die wij reeds in ons blad van maandag hebben vermeld, niet op de vergadering van. 29 augustus zal worden behandeld, maar de raad ter be handeling zal worden voorgelegd in een speciale vergadering, die zo spoedig mo gelijk na 19 september zal worden gehou den. De serie avondstilten, die deze zomer door de Commissie Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Kerk op woensdagavon den in de Grote Kerk te Haarlem is geor ganiseerd, wordt op vrijdagavond 31 augus tus besloten met een zangdienst ter ge legenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina. Spreker is ds. J. van der Blink en er wordt medewerking verleend door de organist Feike Asma, de sopraan Tine van Raalte en het Haarlems Christelijk Man nenkoor onder leiding van Bernard Ver boom. Nog wel een maand zal de Bloembollenstreek van bedrijvigheid gonzen. De bollen zijn dit jaar laat en moeten toch op tijd worden geëxporteerd, zodat de ongeveer zestig miljoen kg. bloembollen in tijd van zes a acht weken het land uit moeten. Vooral de veilingen werken momenteel op topcapaciteit zoals deze overzichtsfoto van de H.B.G. te Lisse aantoont. Per week worden op drie veilin gen twee te Lisse en één te Bovenkarspel 100.000 manden bollen geveild, elke mand van gemiddeld 30 kg. Per vrachtauto worden honderd manden ver voerd, zodat er per week 1000 vrachtauto's nodig zijn om de bloembollen aan- en af te voeren. Het spreekt daarom vanzelf, dat op de anders rustige ivegen in de Bloembollenstreek thans alle oplettendheid geboden is. jecteerd, waarbij de bedekking van het schuine dak waarschijnlijk uit pannen zal bestaan. De indeling is uiteraard vrij een voudig gehouden en bestaat uit acht klasse lokalen, met links en rechts toiletten voor jongens en meisjes en de garderobes. Hoe wel men enigszins op het bouwschema achter is geraakt, zullen alle pogingen in het werk worden gesteld om het gebouw toch op de vastgestelde tijd op te leveren. Het lust mij niet, weer eens een jere miade aan te heffen over de gelijktijdig heid van de orgelconcerten in de Grote Kerk en de Zomerconcerten van het N. Ph. O. Maar ik wil toch nog eens verwijzen naar de opmerking, die ik dienaangaande verleden week maakte, in de hoop dat dat geval eens nuchter onder ogen zal worden gezien. Marinus Adam dirigeerde als beginnum- mer van dit Vierde Zomerconcert de Ox- ford-Symfonie van Ha^dn, het werk dat de componist liet uitvoeren bij zijn pro motie tot eredoctor in de muziek van de universiteit van Oxford. Daar de symfonie, die hij speciaal voor deze plechtigheid ge schreven had, niet voldoende kon worden voorbereid, werd een reeds bekend werk, deze symfonie no. 92 in G, in de plaats daar van uitgevoerd en zo heeft zij de naam gekregen, die ze nog, en zulks met ere, draagt. Want het js een belangwekkend stuk, bekoorlijk om zijn melodie en span nend om zijn contrapuntische ontwikke lingen. Hierna vertolkte de sopraan Corrie Daniskas-van Zwieten twee fragmenten uit „De Bruiloft van Figaro" van Mozart, namelijk de aria van Suzanna „Dei vieni, non tardar" en die van de Gravin: „Done sono i bei momenti", zeldzame staaltjes van opera-lyriek. Waar de zangeres haar stem niet forceerde klonk haar vertolking vrij aannemelijk, te meer daar deze getuigde van smaak en intelligentie, vooral wat be treft de recitatieven. Na de pauze ging de Symphonie Fantas- tique van Berlioz, wonderlijk hoogtepunt van de Franse romantiek, dat aan sugges tieve kracht nog niets heeft ingeboet Adam gaf zijn interpretatie de stuwing van zijn impulsief temperament, zonder de gro te lijn uit het oog te verliezen of de fines ses van het détail te kort te doen. Het is anders op vele punten in het werk vooral in het hoofddeel gewaagd om met rubato's te goochelen, want. de struc tuur van Berlioz' meesterwerk zit steviger aan de klassieke vormen vast dan men uit zijn vrijmoedigheid van aanpassing en ver werking oppervlakkig zou vermoeden. En dat maakt dat men om de inhoud de vorm niet mag verwaarlozen in deze geniale compositie. Het was Adam's verdienste dat hij een aanvaardbaar compromis tussen fantasie en werkelijkheidszin wist te be reiken. En het orkest werkte tot dit resul taat willig en accuraat mee. De twee musici die met september het N. Ph. O. verlaten, de violist Jan Bom, die naar het Residentieorkest gaat en de fluitist Marius Ruysinck, die naar het U. S. O. verhuist, werden in de solistenkamer onder de pauze ten afscheid togesproken door de heer Bouman, voorzitter van het orkest. Het moge deze musici in hun nieuwe werkkring goed gaan. JOS. DE KLERK Begin van traditie op 14 oktober Op zondag 14 oktober zal in Nederland de eerste traditierit met historische auto mobielen worden gehouden. Aan deze rit nemen leden van de Vereniging tot in standhouding van historische automobie len deel. Het is de bedoeling dat in het vervolg elk jaar zulk een. rit wordt ge houden, steeds langs dezelfde route. Men zal rijden van Utrecht naar Zandvoort via oude wegen langs de Vecht tot Vree land, dan naar Uithoorn, door de Kwakel naar Kudelstaart, langs de Westeinderplas naar Leimuiden, door de Haarlemmermeer over Nieuw-Vennep naar Hillegom, bin nendoor via Vogelenzang en Aerdenhout naar het circuit te Zandvoort. Daar moe ten voor de finish enige behendigheids- proeven met de oude vehikels worden uitgevoerd. Er zijn drie deelnemersklassen: auto's met bouwjaar tot en met 1904; auto's met bouwjaar 1905 tot en met 1918 en auto's met bouwjaar 1919 tot en met 1930. BINNENLAND Voor Nederlands tehuis. In Liverpool bestaan plannen tot stichting van een Ne derlands tehuis voor Nederlanders, blijvend of tijdelijk woonachtig in Liverpool en om geving, maar vooral voor de talloze Neder landse zeelieden, die in Liverpool komen. Medewerking wordt verleend door de Ne derlandse ambassade in Londen en door het „Netherlands Protestant Church Committee", dat eens per maand kerkdiensten houdt voor de Nederlandse ingezetenen en zeelieden in Liverpool. Ontslag ir. A. J. Mollinger. Bij be schikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de directeur van de Rijks- automobielcentrale te 's Gravenhage, de hoofdingenieur in algemene dienst- der PTT, ir. A. J. Mollinger, ingaande 1 september 1956 op zijn verzoek eervol ontslag verleend, zu"-s met dankbetuiging .voor de door hem aan den lande bewezen diensten. Jeugdige dieven. Bij de waterval in het park Sonsbeek werd onlangs een fiets ge stolen, die niet was afgesloten. Op de fiets bevond zich een tas, waarin een portefeuille met f275. Een 17-jarige Arnhemmer en diens 15-jarige vriend uit Doetinchem, bei den waren ontvlucht uit een inrichting, hebben bekend het geld te hebben behouden. Ze hadden er in Amsterdam en Zandvoort goede sier van gemaakt. Tevens bekenden ze in Ederveen twee fietsen te hebben gestolen. Dodelijk bedrijfsongeval. Bij werkzaam heden aan de Nieuwe Maasbrug te Venlo is de 47-jarge heibaas J. van S. uit Asten (Noord-Brabant) bekneld geraakt onder een heistelling, die op een schip geplaatst was en plotseling omkantelde. Het slachtoffer moest met ijzerzagen uit zijn netelige positie worden bevrijd en overleed spoedig na het ongeval. De heer Van S. was gehuwd en had zeven kinderen. De rijkspolitie te water heeft een onderzoek naar de toedracht van hét ongeluk ingesteld. HAARLEM EN OMGEVING 25 jaar kraamverpleegster. Zaterdag 1 september hoopt mejuffrouw M. H. Duim, Mentawistraat 1, Haarlem haar zilveren jubileum te vieren als kraamverzorgster te Haarlem. Tegen auto gelopen. Een zes-jarige jongen is maandagmorgen op de Brouwers vaart bij het oversteken van de weg tegen een bestelauto gelopen. Met een bloe dende wonde aan het hoofd hij naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. ADVERTENTIE 3 dagen n. d. WIJNFEESTEN in Bad-Honnef/Rhein, geh. verz. Vertr. 8 spt75.— Dinsdag 18 spt. PRINSJESDAG: dagtocht naar Den Haag, incl. druiveneten i.h. Westland 7. DAGTRIPS: naar Beekhuizen, Efte- ling. Veluwe, Giethoorn en Brussel Amsterdam - Arnhem - Haarlem 49956 21662 17229 en alle kantoren van The American Express Comp Inc. in Nederland Ter gelegenheid van het feit, dat het vandaag honderd jaar geleden is, dat het Diaconiehuis der Hervormde gemeente te Haarlem, geves.tigd aan de Jansstraat, in gebruik is genomen, woei vanmorgen de Nederlandse vlag van het gebouw. Op 12 september zal er feest zijn voor de bewo ners (sters) van het Diaconiehuis en aan het einde van september wordt een dienst gehouden in de Grote Kerk en een bijeen komst in de Stadsschouwburg. Aan de ouders van kinderen, die dit jaar voor de eerste keer de lagere scholen in de gemeente Bloemendaal bezoeken, zal door de Bloemendaalse politie een opwek king worden toegezonden, waarin de ouders wordt aangeraden hun pupillen te wijzen op de gevaren van het moderne verkeer. Zolang er op de scholen nog geen ver- keersonderricht gegeven wordt, zouden de ouders er door goede voorlichting aan mee moeten werken, dat hun kinderen niet gaan behoren tot de driehonderd schoolkinderen, die jaarlijks aan de verkeersmoloch wor den opgeofferd. Naar wij vernemen, zullen de rode knip perlichten ter weerszijden van de spoor wegovergang in de Bloemendaalse straat weg in Overveen op dinsdagmiddag 4 sep tember 's middags om halfvier uur in wer king worden gesteld. Voor de weggebruikers geldt bij rood licht een absoluut stopver bod. Binnenkort zal de A.N.W.B. in Bloemen daal enige verkeersborden doen plaatsen. Het gaat hier om laag geplaatste blauwe borden, waarop met witte pijlen richtingen zijn aangegeven. Zo zal er op de hoek van de SpoorlaanZeeweg en Militairenweg een bord geplaatst worden voor de richtin gen Amsterdam en Den Haag. Een ander bord zal worden aangebracht bij Stoop's Bad. Bij de begroting van de gemeente Bloe mendaal is indertijd een post uitgetrokken voor de aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Deze toga is thans op het raadhuis aange komen en op 31 augustus zal de ambte naar het eerste huwelijk in Bloemendaal in zijn nieuwe ambtsgewaad kunnen sluiten. BENOEMING Op de tekenkamer van de dienst van Publieke Werken van de gemeente Bloe mendaal is met ingang van 1 november be noemd de heer B. Rinsma als technisch ambtenaar. De heer Rinsma is afkomstig uit Groningen, waar hij technisch ambte naar was bij de Bouwkas van de Neder landse Gemeenten. In september zal de begroting van de gemeente Bloemendaal in de vergadering van Burgemeester en Wethouders behan deld worden, waarna zij in november aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9