Britse vakbeweging wenst geen geweld om het Suezkanaal OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eisenhower handhaaft zijn mening tegenover Nasser Premierschap-Van Tilburg is nog geenszins zeker HET WEER Weinig verandering Sinds 1907 was somber als geen zomer zo de huidige Dulles komt niet naar NAVO-beraad in Parijs Nederland kwam veel zonneschijn tekort Het woord is aan ofcK)RRIS,^,»X/ Het staat niet vast dat dr. Drees niet meer bereid zou zijn opnieuw minister-president te worden ij Frankrijk houdt zich gereed voor de strijd Reeds 131 slachtoffers te Marcinelle geborgen Brazilië staakt export van uranium naar Amerika Nieuwe hoofdredacteur voor onze dagbladuitgaven Statuut voor Algerije nog vóór pacificatie Gevechten gaan voort Mej. mr. M. de Jong particulier secretaresse van de Koningin Gevangenen ontsnapten in gestolen vliegtuig li 7 1 e JAARGANG No 46 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteurs Jos L. Lodewijks ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 199 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directies P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BRIGHTON (Reuter/A.F.P.) De bestuursraad van het Britse vakverbond heeft met grote meerderheid een resolutie goedgekeurd, waarin verklaard wordt, dat als de onderhandelingen met Egypte op niets zouden uitlopen, geen geweld gebruikt mag worden zonder toestemming van de U.N.O. De resolutie zal maandag voorgelegd worden aan ongeveer duizend afgevaardigden die het 88ste congres van liet Trade Union Congress in Brighton bijwonen. Het T.U.C. telt acht miljoen leden. Het bestuur spreekt in de resolutie de hoop uit, dat het meerderheidsvoorstel van de achttien landen voor internationalisatie van het Suezkanaal zal leiden tot een spoedige, bevredigende oplossing van de kanaal kwestie. Blijkens een Gallup-enquête is 59 percent van de Britse bevolking het eens met de politiek van de regering-Eden inzake de Suezkanaal-kwestie. Een kwart der ondervraagden sprak zich tegen deze politiek en zestien percent had geen bepaalde mening. De Britse ambassade in Caïro heeft be kend gemaakt, dat zes Egyptische studen ten, die een universiteit in Engeland wilden bezoeken, geen visa voor Groot-Brittannië hebben gekregen. Een woordvoerder deel de dit mede naar aanleiding van een be richt in het Egyptische blad Al Ahram, volgens hetwelk de Britse en Franse am bassades in Caïro visa geweigerd hebben aan „ongeveer zeventig Egyptische studen ten," die willen studeren aan Britse en Franse universiteiten. Radio-Caïro meldt dat Syrische douane beambten twee employé's van de „Anglo Iraqi Petroleum Company" hebben aange houden, nadat in een auto van de maat schappij een rapport over de binnenlandse verhoudingen in de Arabische landen was aangetroffen De Britse consulaire autori teiten hebben aan de gezinnen van Britten en aan Britten wier aanwezigheid in Syrië niet strikt nodig is, de raad gegeven het land in de komende dagen te verlaten. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles zal de bijeenkomst van de permanente NAVO-raad in Parijs over het Suezkanaalvraagstuk niet bij wonen. Dulles heeft ook meegedeeld dat hij het te druk met de buitenlandse zaken heeft om deel te nemen aan de cam pagne voor de Amerikaanse presidentsver kiezingen in de herfst. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Paul-Henri Spaak gaat woensdag wel naar de bijeenkomst van de Atlanti sche raad. Hij zal via Londen reizen, waar hij eerst een onderhoud zal hebben met zijn Britse collega Selwyn Lloyd. President Eisenhower heeft gisteren op een persconferentie in Washington een ver klaring voorgelezen, waarin hij zegt dat er blijkbaar een misverstand tussen hem en president Nasser van Egypte bestaat over het woord „internationalisatie." (Nasser heeft geprotesteerd tegen de uitlating van Eisenhower, dat het Suezkanaal bij het verdrag van 1888 is geïnternationaliseerd). Eisenhower verduidelijkt zijn woorden nu aldus: „Het verdrag van 1888 geeft vele landen bij voortduring rechten in en op het Suezkanaal. Dat betekent niet, dat deze landen eigenaars van het kanaal zijn. Het betekent, dat krachtens het verdrag Egypte deze rechten van andere landen niet in ge vaar mag brengen, nu niet en ook in de toekomst niet. In het gebruik is het kanaal geïnternationaliseerd. Twee dagen geleden sprak ik de hoop uit, dat het voorstel van achttien landen voor alle betrokkenen aan vaardbaar zou blijken. In die verklaring zei ik, dat het voorstel de soevereiniteit van Egypte ten volle eerbiedigt." Op de vraag naar zijn mening over de Franse troepenbewegingen met het oog op de kanaalcrisis, zei de president, dat hij geen commentaar wil geven op de hande lingen van anderen. De Amerikanen zijn vastbesloten om op alle mogelijke manieren ♦e trachten het geschil langs vreedzame weg tot oplossing te brengen en zij geloven, dat zo'n oplossing mogelijk is. Vijf in Engeland gereviseerde tanklan dingsvaartuigen zijn in de haven van La Valetta, de hoofdstad van Malta, aange komen. Een Brits oorlogsschip, dat com mandotroepen naar Malta had overge bracht, vertrok weer naar Engeland. Men wilde van officiële zijde niet mededelen, of de oorlogsbodem nog meer Britse troe pen naar het Middellandse Zeegebied zal overbrengen. Volgens scheepsagenten in La Valetta zijn er tengevolge van de ontploffing op het Britse schip „Himalaya" vier personen om het leven gekomen en twaalf gewond, van wie zes ernstig. De ontploffing gebeur de in een koelinstallatie. Drie der omge komenen waren Goanezen, de vierde was Europeaan. Van de gewonden, zijn er negen uit Goa afkomstig, de andere drie zijn Europeanen. De „Himalaya" blijkt vol gens nadere berichten geen troepentrans portschip te zijn, doch een passagiersboot van de Peninsular and Oriental Line. Er vielen geen slachtoffers onder de ongeveer duizend passagiers. De „Himalaya" was maandag, op een normale lijnvaart, uit Engeland naar Australië vertrokken. De ontploffing deed zich ter hoogte van Gi braltar voor. Volgens welingelichte kringen in Parijs is het de bedoeling van de Franse regering voor het moment waarop Menzies maan dag in Cairo zijn besprekingen begint alle beschikbaare Franse strijdkrachten op Cy prus te hebben. Drie troepenschepen, waar onder de „Pasteur" zijn met 4200 man naar Cyprus onderweg en zesentwintig schepen wachten in de haven van Marseille op pas sagiers en lading. De schepen zijn door het ministerie van Defensie gevorderd. De Franse vloot is al enige dagen op „ma- noevre" in de Middellandse Zee. Volgens dezelfde Parijse kringen worden ook Britse vliegtuigen gebruikt om Franse troepen naar Cyprus te brengen. Het kamp waarin de Fransen verblijven heet „Camp Ver dun". MARCINELLE (United Press) Er zijn vrijdag 29 lichamen uit de mijn van Mar cinelle geborgen. Laat in de middag moest het bergingswerk voor verscheidene uren worden gestaakt, omdat er een gevaarlijke hoeveelheid mijndamp aanwezig was op 975 meter. Tot dusver zijn er 131 lichamen van mijnwerkers naar de oppervlakte ge bracht, waarvan er al 96 zijn begraven. Zondag zullen er uitvaartdiensten voor de 29 thans geborgen slachtoffers worden ge houden. De lichamen van nog 106 andere mijnwerkers moeten nog naar het aard oppervlak worden gebracht en 26 slacht offers staan als vermist opgegeven. Verbroedering oorlogsvliegers Vandaag zal tijdens een kleine plechtig heid op het vliegveld Walin tussen Keulen en Dusseldorp een kolonel van de Royal Air Force het ijzeren kruis teruggeven aan een voormalige Luftwaffe-piloot, die hij tijdens de tweede wereldoorlog omlaagge- schoten heeft. Hedenochtend zijn twee Columbiaanse marineschepen in de haven van IJ muiden binnengelopen. Het zijn de fregatten „Almirante Brio" en „Almirante Padilla", die een niet officieel bezoek brengen aan ons land. Foto: het fregat „Almirante Brio" in het Noordzeekanaal. Hoe koud augustus wel is geweest, blijkt uit het feit dat de gemiddelde temperatuur te De Bilt slechts veer tien graden bedroeg en de normale waarde 16,7 graden is. Daarmee is deze maand de koudste augustus se dert 1714, meer dan twee eeuwen geleden dus. Van de eenendertig dagen die de maand telt, waren er slechts twee een weinig warmer dan normaal. Zomerse dagen kwamen in De Bilt dan ook niet voor, wel kwam in het zuiden van het land de temperatuur plaat selijk op een of twee dagen boven 25 gra den. Het aantal uren zon bedroeg te De Bilt 154 tegen 192 normaal, dus een tekort van gemiddeld een uur per dag. Regen is er zeer veel gevallen, vooral in het westen van het land. Overal zijn de neerslaghoe veelheden boven normaal, hoewel er in de zuidelijke provincies en ook in Twente plaatselijk belangrijk minder regen is ge vallen dan elders. De gemiddelde temperatuur van de drie zomermaanden, juni, juli en augustus be draagt te De Bilt 14,4 graden celsius tegen 16,4 graden normaal. Sedert 1907, toen de gemiddelde temperatuur 14,3 graden be droeg, is het zomerseizoen niet meer zo koud geweest. Opmerkelijk klein is het aantal zomerse dagen: in De Bilt bedraagt dit in het tijdvak van mei tot en met augustus slechts 3 tegen 22 normaal. In het waarnemingsstation te Maastricht kwamen dertien van zulke warme dagen voor, in die te Den Helder, op Terschel ling en op Marken echter geen enkele. Het aantal uren zon was te De Bilt 428 tegen 615 normaal. Sedert 1907, toen 393 uren zon werden geregistreerd, is geen zomerseizoen zo somber geweest. Zelfs de zomer van twee jaar geleden is in dit op zicht nog overtroffen. Wat de regen betreft kan worden gezegd dat over het algemeen de zomer van 1954 nog natter is geweest maar er zijn plaatse lijke uitzonderingen. Zeeland was wel de minst natte provincie. In De Bilt regende het in totaal 197 uren, dit is gemiddeld dus ruim twee uren per dag. In de drie zomermaanden van 1954 regende het in to taal drie uren minder. Het normale aantal uren regen bedraagt te De Bilt achtentachtig. Over de regen elders in het land zijn de definitieve ge gevens nog niet beschikbaar. Akkoord niet Verenigde Staten voor gezamenlijk onderzoek opgezegd RIO DE JANEIRO (AFP) De Brazi liaanse nationale veiligheidsraad heeft be sloten het Amerikaans-Braziliaanse akkoord voor gezamenlijk uraniumonderzoek in Bra zilië op te zeggen en alle uitvoer van ura nium en thorium tot nader order stop te zetten. President Kubitschek heeft deze be sluiten bekrachtigd. De Braziliaanse veiligheidsraad besloot voorts een nationale atoomcommissie in te stellen, die de politiek met betrekking tot de atoomenergie zal vaststellen. Het con gres zal deze politiek moeten goedkeuren. Voorts zal een nationaal fonds worden in gesteld voor het stimuleren van atoom onderzoek en toepassing van kernenergie in de industrie. Samenwerking met be vriende landen is mogelijk. De Amerikaanse graanleveranties uit 1954, die betaalbaar waren met monaziet, zullen met dollars betaald worden. Deze schuld bedraagt 6.500.000 dollar. Deze op zienbarende wijzigingen van de Braziliaan se politiek zijn een gevolg van een actie van nationalisten, die de Braziliaanse atoompolitiek funest voor het land achtten. De Braziliaanse pers verwacht, dat er mogelijk een staatsmonopolie op atoom gebied zal komen, zoals er ook een olie monopolie bestaat. Met ingang van 1 oktober a.s. zal de heer Simon Koster als hoofdredac teur optreden van onze dagbladuit gaven Haarlems Dagblad Oprechte Haarlemsche Courant en IJmuider Courant. Hij wordt daarmede de op volger in deze functie van de heer Robert W. P. Peereboom die ons in mei j.l. door de dood is ontvallen. De heer Koster is een man van grote reputatie in de Nederlandse journalistiek. Gedurende de jaren 1927 tot 1940 was hij cultureel correspon dent en filmcriticus van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, achtereen volgens in Berlijn, Londen en Ame rika. Van 1943 tot 1953 vervulde hij de functie van directeur van het persbureau A.N.P.-A.N.E.T.A. in de Verenigde Staten. In 1953 keerde hij naar ons land terug om Redacteur voor Europese Zaken te worden van het Algemeen Nederlands Persbureau A.N.P. welke functie hij einde dezer maand vaarwel zegt, om de hoofd redactie onzer bladen op zich te nemen. Hij is schrijver van een aantal ro mans, toneelstukken en filmscenario's. Wij koesteren van het optreden van de heer Koster, als man van grote eruditie, journalistieke talenten en ervaring, als leider van onze redactie hoge verwachtingen. De heer Jos. L. Lodewijks, die ge ruime tijd met de grootste toewijding de hoofdredactionele functie heeft waargenomen en voordien chef der redactie was zal, eveneens met ingang van 1 oktober a.s., als adjunct-hoofd redacteur optreden. DIRECTIE PARIJS (Reuter) In de'bergen bij Nedromah, ongeveer 30 kilometer van de Marokkaanse grens, zijn zware gevechten gaande tussen Franse mariniers en Alge rijnse opstandelingen. In de afgelopen 24 uur zijn ongeveer 19 opstandelingen ge sneuveld en 27 gevangen genomen. Volgens niet-officiële berichten zijn deze week in Algerije 400 opstandelingen en 40 Franse militairen gesneuveld. Een hoge Franse regeringsfunctionaris verklaarde vrijdag, dat men hoopt de pa cificatie van Algerije in de komende zes maanden te voltooien. In die tijd zou de re gering waarschijnlijk een nieuw statuut voor Algerije voorstellen, zo zei hij. Men gelooft dat de Franse regering van plan is in grote trekken de lijn te volgen die maarschalk Juin deze week in een rede te Vichy schetste. Juin, die tot op heden beschouwd werd als tegenstander van een liberale oplossing van het Foord-Afrikaan- se vraagstuk, sprak zich uit voor een Fran se federatie, waarbinnen Algerije een on afhankelijk bestuur en wetgevende be voegdheid op binnenlands gebied zou heb ben. De regeringsfunctionaris verklaarde, dat de uitvoering van het regeringsplan af hangen zal van de toestand in het Midden- Oosten, omdat alles wat in de Arabische landen gebeurt, Algerije beïnvloedt. Men verwacht dat premier Mollet de volgende week naar Algiers zal reizen voor bespre kingen met minister Lacoste. (United Press) De „Pères Blancs"- missie in Algiers heeft bekend gemaakt dat de Franse katholieke missionaris pater Jean Tabart in £le woeste Ksour-bergen aan de rand van de Sahara gelegen ver moord is, vermoedelijk door verzetslieden. Pater Tabart was de eerste van de 150 „Pères blancs" in Algerije die het slacht offer der rebellen werd in de nu 22 maan den durende nationalistische opstand. Tot. dusverre was de toewijding van deze mis- ssionarissen jegens de armen veelal geres pecteerd door de rebellen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Joseph Joubert: Men houdt ervan, zijn goede da den zélf te verrichten. t'ervol ontslag voor mevrouw N. SmittAvis ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 ADAM - TEL 717162 LEDERTEX BROMFIETSJASJES 47.50 NA HET ONDERHOUD, dat prof. De Gaay Fortman vrijdagmorgen heeft gehad met dr. Drees, heeft hij het Eerste Kamerlid prof. dr. L. J. C. Beaufort (K.V.P.) ontvangen. Daarna heeft hij een bespreking gehad met de secretaris-generaal van het ministerie van Overzeese Rijksdelen, de heer J. M. Kiveron. Vrijdagmiddag om halfvijf heeft de informateur een bezoek gebracht aan de minister van Staat mr. *J. H. R. van Schaik. Hedenmorgen heeft prof. De Gaay Fortman achtereenvolgens de gevolmachtigde ministers van de Nederlandse Antillen en van Suriname, mr. dr. R. H. Pos en de heer W. F. M. Lampe, ontvangen. Onze parlementaire redacteur deelde gisteren mede dat de informateur de heer J. van Tilburg, gouverneur van Suriname, waarschijnlijk zal vragen of hij bereid zou zijn minister-president te worden in een nieuw kabinet. Hiermee is nog geenszins gezegd, zo voegt onze parlementaire redacteur hier thans aan toe, dat reeds vaststaat dat dr. Drees niet meer bereid zou zijn, die taak op zich te nemen. Denkbaar is, dat de informateur meent, dat de kans op vorming van een extra-parlementair kabi net, waarin zowel figuren uit de K.V.P. als uit de P.v.d.A. zitting zouden nemen, en verder personen, die tot de A.R., de C.H.U. en de V.V.D. behoren, groter te achten valt, wanneer het niet onder lei ding van dr. Drees zou komen te staan. Af te wachten valt dan m de eerste plaats, hoe tot de P.v.d.A. behorende personen, die voor een ministerportefeuille zouden worden aangezocht, hierover zullen denken. Trouwens, tussen de bereidheid van de heer Van Tilburg om over te komen èn om wellicht minister-president te worden, zou de afstand nog wel eens heel groot kunnen blijken te zijn. Veel zal natuur lijk afhangen van hetgeen het ontwerp programma zal bevatten. Mocht daarin toch weer enigermate aan bepaalde, tot dusverre door de K.V.P. gekoesterde maar voor de P.v.d.A. echter onaanvaardbaar gebleken wensen inzake bezitsvorming tegemoetgekomen worden, dan za1 men wel niet op deelneming van P.v.d.A.- ministers kunnen rekenen. Al met al zal het prof. De Gaay Fort man niet licht vallen succes te behalen. In hoeverre zijn vrijdag wederom met het Eerste Kamerlid prof. Beaufort (K.V.P.) SAN QUENTIN (Reuter) Vier gevan genen uit de gevangenis van San Quentin (Californië), die buiten het gebouw te werk waren gesteld, zijn vrijdagochtend vroeg gevlucht. Zij reden met een gestolen auto naar het vijftien kilometer verder gelegen vliegveld, maakten zich meester van een klein particulier vliegtuig en vlo gen daarmee naar Medford in Oregon. Na het toestel aan de buitenkant van het vlieg veld aan de grond te hebben gezet, zetten de vier mannen hun tocht voort in eeri ge stolen auto, die zij later ergens lieten staan. en met mr. Van Schaik gevoerde gesprek ken kunnen strekken tot wegneming van één of meer hindernissen, is niet te be oordelen. Het is denkbaar, dat beiden in het tegenwoordige stadium van de for matieperikelen hier en daar nog hun in vloed ten goede zouden kunnen uitoefenen. Mejuffrouw mr. M. de Jong Aan mevrouw N. Smitt-Avis, particulier secretaresse van de Koningin, is met in gang van 1 september op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit haar functie, met de betuiging van dank voor de be wezen diensten. Met ingang van 1 septem ber 1956 is benoemd in de functie van par ticulier secretaresse van de Koningin mej. mr. M. de Jong. Op diezelfde datum zal mej. mr. M. Meurs haar functie van parti culier secretaresse van Prinses Beatrix aanvaarden. Tot genoemde datum werd deze functie waargenomen door de particu lier secretaresse van de Koningin. Mej. mr. Martine de Jong is 6 februari 1926 te Enkhuizen geboren. Zij bezocht in Hilversum het Christelijk Lyceum en deed met goed gevolg eindexamen gymnasium B. In 1945 begon zij de studie in de rech ten aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Van april 1947 tot mei 1948 studeerde ze aan de universiteit van Zürich. Haar studievakken waren psychologie, pathologie, psychiatrie, heilpedagogiek, kinderpsychologie, crimi nologie, algemeen staatsrecht en volken recht. In 1949 deed zij haar doctoraal examen rechten te Utrecht. In 1950 stu deerde zij aan de universiteit te Zürich in de vakken economie en volkenrecht. Van 1950 tot 1951 volgde zij de wintersemesters aan de universiteiten te Genève en te Lau sanne en aan het Institute Universitaire de Hautes Etudes Internationales", vakken volkenrecht en economie; 1951 het zomer semester van de universiteit Zürich, vak ken volkenrecht en economie; in de herfst van 1951 deed zij aanvullend doctoraal examen vrije studierichting met speciali satie economie in Utrecht. Daarna was mej. De Jong tot 1 oktober 1953 werkzaam te Hilversum in de advocatuur. Na de watersnood is zij overgegaan naar het Nederlandse Rode Kruis. Zij werd er hoofd van het Planbureau voor de Waters nood tot voorjaar 1955. Zij heeft in Genève een opleiding gevolgd bij het internationale comité van het Rode Kruis en de liga van Rode Kruisverenigingen. Mej. mr. M. de Jong is woonachtig te 's-Gravenhage. OCCODOCOOOOO^XCCOOCCOCOOOCOCCOOOCr.-XXVWJDCCOCOCCCO-' VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van f- zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uurr Zwaar bewolkt met plaatselijk enige 8 regen in hoofdzaak in het zuiden van o het land en hier en daar opklaringen, 8 in hoofdzaak in het noorden. Weinig 8 verandering in temperatuur. Matige 8 tot krachtige noordoostelijke wind. 2 september Zon op 5.55 uur, onder 19.27 uur. Maan op 2.47 uur, onder 17.51 uur. 3 september p, Zon op 5.57 uur. onder 17.25 uur Maan op 4.11 uur, onder 18.19 uur. Maanstanden 4 sept. 19.57 uur: nieuwe maan 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartiei 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept 12.25 uur: laatste kwartier P Hoog en laag water in IJmuidcn Zaterdag 1 september Hoog water: 12.27 en uur. Laag water: 7.37 en 20.17 uur. Zondag 2 september P, Hoog water: 1.04 en 13.42 uur. x Laag water: 9.04 en 21.33 uur. g Maandag 3 september x Hoog water: 2.04 en 14.36 uur. X Laag water: 10.09 èn 22.32 uur. JOOODOOXOCCOOOOCOOOCOOOCOCOOOCCOOCCOOOOOOOCSOCXJOOCCOOOCO: KOUD EN VOCHTIG WEER Een depressie, die gisteren boven noord- Spanje was gelegen, verplaatste zich naar Frankrijk. De verdere uitbreiding van het storingsgebied in noordelijke richting wordt belemmerd door een hogedrukge- bied, dat zich uitstrekt van de oceaan via de Noordzee tot Oost-Europa. In verband daarmede zal het depressiesysteem ook morgen het weer in ons land beïnvloeden. De regenzone van de storing bedekte vanmorgen het midden, zuiden en oosten van het land. Zondag zal de neerslag ech ter een meer buiig karakter hebben met enkele verspreid voorkomende opklarin gen. De kans op regen is voor het zuiden van het land evenwel groter dan voor de noordelijke provincies. De aanvoer van koude polaire lucht duurt voort. In het temperatuurverloop komt dan ook niet veel verandering. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland 60 sr X a E ES '5 ZB Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew geheel bew regen regen nevel regen regenbui zwaar bew licht bew. regen zwaar bew nevel regenbui regen on bewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew onbewolkt windst. 18 n 13 windst. 17 nw 13 nno no o nno 16 16 17 18 windst. 22 wnw 22 nw on o ono wnw ozo n 27 18 18 19 19 18 windst. 22 zo 22 w 23 o 32 ono 26 windst. 30 0 5 3 0 1 0,1 2 5 15 2 1 0 3 0 0 7 3 0 0 0 0 0,1 Weerstoestand blnnenlano Den Helder zwaar bew. ono 13 0,1 Ypenburg lichte regen ono 11 0,1 Vlissingen geheel 1 bew. no 11 1 Eelde zwaar bew. no 10 0 De Bilt lichte regen ono 11 0,6 Twente lichte regen no 10 0,1 Eindhoven lichte regen no 10 0,5 Vlv Z.-Limb regen ono 10 4 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1