Voetbalcompetitie begint morgen met reeks interessante wedstrijden Overzicht voetbalcompetitie Raimondo d' Inzeo won met „The quiet man", Prijs van de haven Uitslag plaatselijke ontmoeting RCH-EDO volkomen onzeker Vriendenclub WH 50 jaar Nederlandse dames bleven België na nerveuze wedstrijd de baas Internationaal concours hippique Opstelling Karlsruhe Indeling van de basketbalcompetitie De opstellingen Nederlands amateur- bondsteam samengesteld Luik-Rome-Luik Sport in 't kort Schaken Het twaalfde FIDE- landentoernooi Serie oefenwedstrijden Nederlands hockevelftal ZwitserlandNederland op de televisie Koersen op Mereveld en Duindigt WERELDKAMPIOENSCHA PPEN VOLLE YB AL Britse motorrenner op Man verongelukt ZATERDAG 1 SEPTEMBER 19 56 DE VOETBALCOMPETITIE 1956'57 gaat dus morgen weer begin nen. En direct volop, want alle achttien verenigingen die uitkomen in de eredivisie treden aan in wedstrijden die in vorige seizoenen tot de voor naamste ontmoetingen van de competitie zouden behoren. In de toekomst is het elke week raak, hetgeen overigens alleen maar de spanning ten goede kan komen. Wat moet men bijvoorbeeld denken van de afloop van de wed strijd tussen Ajax (met Bleijenberg) en NAC, van de ontmoeting tussen DOS en Sparta (met Bosselaar), van het duel tussen Enschedé en lands kampioen Rapid en van de match tussen de enige vertegenwoordiger in de eredivisie uit het noorden GVAV en het Limburgse VVV, versterkt met Wilkes. Allemaal wedstrijden waarvan de uitslag volkomen onzeker is, hetgeen overigens voor de spelers in de voetbalpools geheel nieuwe proble men opwerpt. Ook in de eerste divisies zijn er een aantal wedstrijden vast gesteld die het bekijken zeker waard zullen zijn. In de A-afdeling komt van de verenigingen uit Haarlem en omgeving alleen VSV in het veld en wel in de uitwedstrijd tegen Xerxes. De vastgestelde ontmoeting tussen Haarlem en DWS is verschoven tot 16 september. In afdeling B kan men direct genieten van een Haarlems duel tussen RCH en EDO en voorts speelt Stormvogels op „Schoonenberg" een ontmoeting tegen Sittardia. Over de te verwachten resultaten is natuurlijk niet veel te zeggen. Allereerst moet men maar afwachten hoe de diverse verenigingen het „gesloten" seizoen zijn doorgekomen en voorts zullen ook de di verse nieuwe aankopen wel een rol van betekenis gaan spelen. De prognoses dienen dus met alle voor zichtigheid gegeven te worden en daarbij verwachten wij voor VSV een kleine nederlaag en voor Stormvogels een duide lijke overwinning. De wedstrijd RCH EDO zou wel eens in een gelijkspel kun nen eindigen en wanneer men nu beslist van ons een winnaar wil horen dan tip pen wij onder al het mogelijke voor behoud EDO. De opstellingen van de beide elftallen verschillen niet veel van de ploegen die voor deze verenigingen het vorig seizoen in het veld kwamen. Alleen Hoogcndoorn bij RCH zal als amateur temidden van de semi-profs spelen. De wedstrijd die in het Heemsteeds sportpark gespeeld wordt begint om half drie. Atletiek Zondag zal de damesathleliekvereniging „ATMODES" op het sportveld aan de Kle verlaan, haar onderlinge wedstrijden hou den, waaraan ca. 70 dames en meisjes zul len deelnemen. De wedstrijd zal bestaan uit een zes kamp: hardlopen, hoog- en verspringen, discus- en speerwerpen en kogelstoten. Het zal vooral bij de dames-wedstrijdploeg een interessante strijd worden, waarin de bekende Haarlemse atletes de tweeling zusters mevr. Wullems en mevr. Van Dru- nen elkaar niet veel zullen toegeven. Korfbal De laatste zondag voor het begin van de competitie houden diverse verenigingen wederom toernooien. In Amsterdam wordt door Westerkwar tier een zeer interessant toernooi gehou den, waaraan deelnemen Blauw Wit, HKV, Ons Eibernest en de organiserende ver eniging. De winnaar komt in het bezit van de Boekel-Venekamp-Bokaal, waarvan „Westerkwartier" momenteel de houder is. Het toernooi begint om tien uur. Driekamp „Watervliet" „Watervliet" houdt een driekamp met Archipel (Amsterdam) en Groen Geel (Wormerveer); drie twaalftallen van elke vereniging ontmoeten elkaar. De hoofdwedstrijden zijn als volgt vast gesteld: 11.0512.05 Archipel 1Groen Geel 1; 13.15—14.15 Groen Geel 1—Water vliet 1; 15.25—16.25 Watervliet 1—Archi pel 1. Sport Vereent houdt zondag een jeugd- Het elftal van Karlsruhe SC. dat woensdag 5 semtember een wedstrijd speelt in het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal, is als volgt samengesteld: Doel: Fischer. Achter: Fischer en Baureis. Midden: Rupenstein, Hesse en Siedl. Voor: Traub, Sommerlatt, Kohn, Beek en Termath. Hoewel nog steeds twijfel bestaat over het bespelen van de grote zaal van het Krelage- huis aan de Leidsevaart en bovendien voor de gemengde districtscompetitie naar een competitieleider wordt omgezien, is de ge westelijke overkoepelingscommissie reeds overgegaan tot het samenstellen van de diverse klassen. Behalve de heren district- en overgangs klasse van verleden jaar, zal dit jaar ook worden gestart met een dames eerste klasse en twee overgangsklassen. Deze competitie-uitbreiding brengt na tuurlijk ook financiële consequenties met zich mee voor de verenigingen, waarover de Haarlemse verenigingsafgevaardigden zich zullen uitspreken op de jaarlijkse algemene ledenvergadering, die gehouden zal worden op woensdag 12 september des avonds om acht uur in een zaal van café-restaurant Gebr. Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. In afwachting van de komende beslissin gen ten opzichte van de komende baske'bal- competitie is de indeling thans als volgt voor de gemengde competitie Haarlem, Den Haag en Rotterdam. Dames. Eerste klasse: The Arrows (Rot terdam); Hudig (Rotterdam); Schilperoord (Rotterdam); Te Werve (Den Haag); Vodo SC (Den Haag); HOC (Haarlem); The White Stars (Haarlem); Antilopen (Haarlem). Heren. Eerste klasse: The Arrows (Rotter dam); USV (Rotterdam); SSD (Den Haag); Te Werve (Den Haag); Punch (Den Haag); The Typhoons (Haarlem); Black Pirates (Haarlem); Antilopen (Haar'em). Dames. Overgangsklasse A: The Typhoons; SC Haarlem; Schoten Giants; Rapiditas '31; Exercitia (Velsen); ZBVS (Santpoort); White Stars 2; HOC 2. Heren. Overgangsklasse A: The White Stars; IHJ; SCH Haarlem; HOC; ZBVS (Santpoort). De dames overgangsklasse A bestaat ge heel uit Haarlemse verenigingen, terwijl de overgangsklasse B is samengesteld uit Haagse en Rotterdamse teams. Bij de heren bestaat de overgangsklasse A uit vijf Haar lemse ploegen, twee nog nader aan te wijzen Haagse teams en vermoedelijk ROVS uit Vlaardingen. Ook de overgangsklasse B he ren bestaat geheel uit Haagse en Rotterdam se teams. korfbaltoernooi, waarvoor 31 twaalftallen hebben ingeschreven. In de eerste afdeling zijn ingedeeld Blauw Wit, Groen Geel, HKV en Luto. De winnaar komt in het bezit van de D. Klay- wisselbeker. Van half tien tot vier uur zullen er 54 wedstrijden worden gespeeld. Tenslotte spelen Aurora 1 en Aurora 2 een vriendschappelijke wedstrijd respec tievelijk tegen Haarlem 1 en Haarlem 2; aanvang twaalf uur. Tafeltennis Evenals vorige jaren wordt op zondag 16 september in het veilinggebouw te Cas- tricum een groot tafeltennistoernooi ge- »oxxxcoocoocoooccoccoccoocooxx>ccocccox»ocixocccoco:o De opstellingen van de semi-profver- 3 enigingen uit Haarlem en omgeving die 3 zondag in het veld komen luiden (van 8 rechts naar links): s R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: De Jong en Van der Brink; midden: 3 Kruijer, Schoonenberg en Hoogendoorn; 2 voor: Brouwer. Biesbrouck, Van Braam, j. Honout en Ruis. X E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Berends 3 en Vervoort; midden: Petterson, Doves y, en Samson; voor: Peters. Plaizier, Dui- f-; J venvoorden, Leonhardt en L. Kops. 3 Stormvogels: doel: Venus of De Graaf; 3 achter: Freriks en Post; midden: Van 8 den Oever,- Janssen sr. en Venus sr.: voor: Janssen jr.. De Boer, Van der 8 Meer, Groot en Barlels. o V.S.V.: doel: Geerlofs; achter: Schoon en Beentjes; midden: Van Gerven. Spaans 8 en De Graaf; voor: Sijbers, Bredeveld, 3 Den Oude, Belfroid en Van der 3 Heijden. houden door de Castricumse tafeltennis vereniging CSV. Aan dit toernooi nemen dit jaar behalve de leden van clubs uit Haarlem en Kenne- merland, ook spelers uit Krommenie deel. In de verschillende klassen zullen de beste speelsters uit Kennemerland en Zaanstreek strijden om de wisselbekers en de vele mooie prijzen, o.a. beschikbaar gesteld door het college van B. en W. van Castricum en de VVV. De wisselbeker heren-enkel- spel eerste klasse is op het ogenblik in het bezit van F. de Loor van HOTAC. Die van het dames-enkelspel derde klasse heeft mej. A. Lahey van JOHEZ uit Haarlem. CSV zal de clubwissel beker die zij reeds twee jaar in haar bezit heeft moeten ver dedigen. Zondag begint de voetbalcompetitie 1956-57 en daarom geven wij hierbij een overzicht van de hoogste drie af delingen van het Nederlandse voetbal. De kaart waarop de verenigingen zijn aangegeven die in de eredivisie spelen laat duidelijk zien dat de sterkste ver enigingen thuishoren in de zuidelijke provincies aangevuld met enkele clubs uit het westen. In het noorden en oosten van het land behoren alleen GVAV en Enschedé tot de eredivisies. De eerste divisie is hoofdzakelijk sa mengesteld uit de vroegere eersteklas sers uit west en oost aangevuld met enkele zuidelijke verenigingen. Ch. IVinter (HFC) bij reserves Het Nederlandse amateur-bondsteam, dat woensdag 6 september in Hengelo tegen het Duitse amateurteam zal uitkomen is als volgt samengesteld: doel: Koers (Hengelo); ach ter: Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmon- dia '55); midden: Blom (WW), Bouwens (AFC) en Ten Braak (HRC); voor: Elfring (Robur et Velocitas), Fabels (Be Quick, Groningen), Bakker (UW), Uittenbosch (Velox), en De Kreek (Feyenoord). Reserves: Wetzels (Maurits), Van Luik (De Mussen), Ch. Winter (HFC) en Klinken- Berg (Velox). Tijdens de rit door de Judische Alpen zijn. in weerwil van de zeer gunstige weers omstandigheden, heel wat strafpunten uit gedeeld aan de deelnemers aan de betrouw- b- rheidsrit LuikRomeLuik. In Zagreb (1500 kilometer) was het aantal uitvallers tot 24 gestegen. Op het traject via Karlovac en Fiume naar Vittorio Veneto staakten nog drie ploegen de strijd, zodat er in laatst genoemde plaats, 2160 km. van de start, nog 59 waren overgebleven. Alleen de Belgische équipe Mairesse— Genin met Mercedes 300 s. 1. had nog een blanco strafregister. NEDERLANDSE ZWEMPLOEG. De landenwedstrijd zwemmen tussen Portugal en Nederland, waarvoor de KNZB een B- ploeg zou afvaardigen en die in begin sep tember in Portugal zou worden gehouden, kan geen doorgang vinden met het oog op financiële moeilijkheden die gerezen zijn tussen de Portugese zwembond en de Por tugese overheid. VERNIEUWD OLYMPISCH STADION. Het vernieuwde Olympische stadion van Melbourne, dat voor de a.s. Olympische Spe len met nieuwe tribunes is uitgebreid, waar van de kosten ongeveer 6.200.000 gulden be droegen, is voor het eerst in gebruik geno men. Ongeveer 80.000 toeschouwers woonden een voetbalwedstrijd bij. Het stadion biedt plaats aan 120.000 personen. Markies L. de Medici die met „Irish rover" een uitstekende prestatie leverde in het aflossingsparkoers a l'americaine. Met drie Duitse overwinningen in de „Grand Prix de dressage" werd de derde dag van het internationaal concours hippique in Kralingen ingezet. Aan de suprematie van de Duitse dames Linsenhoff, Kupper en Weygand viel hier niet te tornen en van hen was mevrouw Linsenhoff nog een klasse apart. Op „Adular" verkreeg zij 492 punten tegen mej. Kupper op „Afrika" 475 en mej. Weygand op „Perkunos" 465 punten. De Engelse mevrouw Johnstone benaderde dit trio op „Rosie Dream" met 425 punten nog het dichtst. Toegejuicht door een menigte, die elke dag groter wordt en nu uit duizenden be staat, reed Raimondo d'Inzeo vrijdag een ereronde. Niet op „Merano", waarmede hij dit jaar wereldkampioen werd, maar thans op „The quiet man". Deze combinatie had in „De prijs van de haven" een formidabele prestatie geleverd met als climax in de vijfde en beslissende barrage een geslaagde sprong van 2 meter over een okser en een van 2.10 meter over een muur. En daarin slaagde niet de Duitser Lütke- Westhüs op „Ala", noch diens landgenoot Lanckohr op „Titan". Dezen faalden op de twee meter-hindernis en kregen vier fouten. Eigenaardig genoeg hadden zij in de vierde barrage deze hindernis, die toen op 1.90 meter stond, evenmin kunnen nemen. Toen echter struikelde de Italiaan op de muur, toen twee meter hoog, waardoor alle drie gelijk eindigden. Onder uitbundig enthousiasme en tot aller verrassing had ech ter ook Gruppelaar het met „d'Artignan" tot deze vierde barrage gebracht. En al verliet hij vrijwillig het parkoers na een weigering en een fout, zijn prestatie om als vierde te eindigen in dit puissance concours tussen 25 internationaal befaamde ruiters was er niet minder om. Temeer als men bedenkt dat op het oorspronkelijke parkoers van 610 meter met acht hindernissen van 1.401.60 meter al dertien ruiters fouten hadden gemaakt en uitgeschakeld werden. Eerder op de middag hadden de Engelse amazones Smythe op „Flanagan" en Pa- lethorpe op „Earlsrath Rambler" een fout loos parkoers over 750 meter gereden in de „Prijs der amazones". Miss Smythe werd eerste door een snellere tijd. Op „Prince Hall" eindigde zij tevens als ze vende. De Belgische baronesse De Wijker- slooth legde met „Gemse" en „Santa Fé" beslag op de derde en vierde plaats. Na een unieke demonstratie van Neder landse fokpaarden werd de derde dag be- VRIENDEN, VRIENDSCHAP, VRIENDENKRING. Dat. zijn de woorden die steeds weer ter sprake komen, wanneer men hoort over het verleden can de Voetval vereniging Hercules (WH), de voetbbfjclub die op 16 september vijftig jaar zal. bestaan. Het begon allemaal in 1906toen de veertien leden van de pas opgerichte club speelden op een veldje dat gelegen is vlak bij de plaats waar thans de Velsense tunnel begint. De jongens moesten zich verkleden bij een boer, maar dat had men er wel voor over. Men speelde echt voor het plezier en men keek niet boos wanneer een van de betere spelers door de grotere vereniging werd overgenomen. Men begreep het en de verstandhouding bleef steeds even goed. De bloeitijd beleefde de club op het nieuwe veld in Heemstede op de plaats waar thans het Heemsteedse sportpark staat. Daar ook werd de cricketclub CVHW opgericht, die ook weer de vriendschap als basis had. Aan dat veldje op Heemstede bewaren de oudere leden overigens de beste herinne ringen hoewel er ook toen tijden waren dat de gehele vereniging slechts bestond uit elf leden, zodat men elke week een gulden uit moest trekken voor de grens rechter omdat deze slechts onder het motto „niets voor niets" langs de lijnen wilde draven. Toch trok het terrein in Heemstede hoe langer hoe meer voetballers aan en toen men overging naar het veld aan de Ver- gierdeweg beschikte de vereniging over ongeveer tweehonderd leden die ook tegen woordig hun vereniging thans spelend bij de Noorderbegraafplaats trouw bleven. Met z'n allen gaan de VVH'ers nu een groot feest vieren, een feest waarin onder meer gesproken zal worden over de roem ruchte tijd van A. J. (Ton) Roodt, die overigens op de reünie op 8 september h.et insigne van het senioren-convent zal ont vangen evenals de heren H. Bakker, L. Bochardt, J. G. Boeree, A. Drees, D. Hou- ting Vergus, "W. Oostwald en G. Zwaan. De VVH-leden O. Keijser, E. Kievit, D In het centrale gebouw van het rode leger is vrijdag het twaalfde FIDE-landentoernooi, waaraan 34 landen deelnemen, officieel ge opend. De ploegen worden verdeeld in vier groepen. De eerste drie van elke groep ko men in de eindpoule. en spelen om de eerste tot en met de twaalfde plaats. De overige ploegen gaan over naar de classificatiepoule voor de verdere rangschikking. De groepsindeling is als volgt: Eerste groep: Porto Rico, Rusland. Polen, Noorwegen, Bulgarije, Zwitserland, Zweden en Saarland. Tweede groep: Mongolië, Israël, Nederland, Joegoslavië, Denemarken, Schotland, Oosten rijk en Frankrijk. Derde groep: Argentinië, India, Luxem burg. Ierland, West-Duitsland, Chili, Finland, Engeland en IJsland. Vierde groep: Columbia. Roemenië, Hon garije. België. Iran, Griekenland. Oost-Duits- land, Tsjechoslowakije en de Philippijnen. De wedstrijden beginnen op 1 september en duren tot 25 september. Vring en J. Witkamp hebben reeds een onderscheiding voor hun 25-jarig lidmaat schap 't clubinsigne met het kroontje ont vangen. Er wordt dus feest gevierd en de jubi leumviering begint morgen 2 september al met sixes voor welpen en aspiranten. Bovendien wordt er om half drie een ere- wedstrijd gespeeld tussen WH en een HVB-elftal. Zaterdag 8 september is er in „Die Raeckse" van half vier tot half zes een receptie met een kleine tentoonstelling. Des avonds volgt er een réunie voor leden, oud-leden, ereleden en donateurs in Die Raeckse. Zondag 9 september zijn er sixes voor senioren en junioren en op za terdag 15 september volgt er des middags om drie uur een wedstrijd tussen de VVH- veteranen en De Tweede Jeugd. Op zaterdag 15 september worden de festiviteiten besloten met een grote feest avond in het gebouw van de Haarlemse Kegelbond. Het Nederlands hockey-elftal, dat sedert begin augustus weer geregeld traint onder leiding van Norris en Berger, begint zondag 2 september met de serie oefenwedstrijden als voorbereiding voor het Olympisch hockeytoernooi. Zondag 2 september wordt in Venlo ge speeld tegen „Venlo", een week later, op 9 september speelt het nationale team tegen een nr -delijk elftal in Groningen en daarna begint de competitie, waarin zoals bekend de nationale ploeg zal uitkomen in de afde ling Westen. De samenstelling voor de wedstrijd tegen Venlo, is als volgt: Doel: Mulder (Amsterdam). Achter Terlingen (Be Fair) en Drijver (TOGO). Midden: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) en Man-es (Laren) Voor: Hooghiemstra (SCHC), Van Grim bergen (HTCC), Van Erven Dorens (Laren), Bouwman (BMHC) en Van Beaumont (TOGO). Van de interland voetbalwedstrijd Zwit serlandNederland, die zaterdag 15 septem ber om 16.30 uur in Lausanne wordt ge speeld, zal de Zwitserse televisie een recht streekse reportage verzorgen, die eveneens door de NTS wordt uit gezonden. Commen tator bij deze uitzending is de heer A. van Leeuwen. sloten met een spectaculaire wedstrijd voor ploegen van drie, een aflossingspar koers a l'Américaine, waarbij tien hinder nissen va nongeveer 1.30 meter voor elke ruiter waren opgesteld en bij een fout de volgende ruiter hét parkoers van zijn voorganger moet overnemen. Maximaal kunnen dus 30 hindernissen goed genomen worden. Ook dit wérd een Italiaanse over winning. Markies De Medici met „Irish Rover", kap. d'Inzeo met „Uruguay" en lt. d'Inzeo met „Merano" namen alle'hin dernissen in 231.2 sec. De Nederlands-Bel gische équipe, mej-, Buchner, baronesse De Wijkerslooth en Smeets op „Ambre", „San ta Fé" en „Alaska", alsmede de Belgische équipe, Hernalsteens op „Furstinn", baro nesse De Wijkerslooth op „Gemse" en Smeets op „Evagoras" slaagden er. even eens in om over de 30 hindernissen te ko men. Zij werden twee en drie. Zondagmiddag vraagt op Mereveld het H. van Wickevoort Crommelin Memorial de aandacht, een klassieke en hoog ge doteerde draverij voor drie, vier en vijf jarige dravers. Het ziet er naar uit, dat de driejarigen in dit nummer de belang rijkste rollen zullen spelen, daar niet ver wacht mag worden dat de vijfjarigen hun handicap van 80 m goed zullen kunnen maken. Deze taak rust op de schouders van Geersen, die de keuze heeft uit Spen cer Ilollandia en Sunny Boy. De beste vorm zal Geersen wel kiezen en daar wij verwachten, dat de driejarigen in de be ginfase door springen vele meters zullen verliezen gaat onze voorkeur naar Geer sen, gevolgd door Upie Scott P en Unita Zora. Voorts staan er twee internationale num mers op het programma en wel de Noot- dorpprijs, waarin de voorkeur uitgaat naar Martini, Spencer, Radbout en Proximity. De overige paarden van grote klasse staan te zwaar. In het tweede nummer heeft Geersen zijn crack Quick Hollandia G weer uit de stal gehaald. In ouderwetse vorm zou er geen twijfel over de uitslag bestaan, doch daar de hengst dit jaar maar niet op dreef kan komen draagt Double Six M terecht het favorietschap vóór Nor ton Williams en Olga Pluto. Op grond van haar recente verrichting te Alkmaar heeft Queen G in het ruim drie kilometer lange slotnummer een eerste kans haar tien rivalen te kloppen. Son.ia Behvin, Quitewell S, President en Rêve de Sophia zijn in dit open nummer de andere kanspaarden. In de Woubrugge-prijs zal Uranus Koff met Star Volo wel de hoogste ogen gooien. Met enig geluk kan Urubus het tweede nummer voor zijn rekening ne men, doch indien Trudi Trothan tijdens haar opmars naar de kop niet te veel hinder ondervindt van het grote veld zal zij in de eindstrijd toch sterker blijken. Voor Rita BH is de afstand in de Berg ambacht-prijs te lang om zich tot het einde toe te kunnen handhaven. Ralph Ercbres, Typhoon en Spreeuw S kunnen dit wel en zullen op het laatste eind Rita wel over meesteren. In de handicap voor leerlingen heeft Postduifje G een niet te zware taak, indien de leerling er maar in slaagt deze ont- stuimige merrie in bedwang te houden. Guilla Lee, Oeke en de oude grootmeester Morning Star vormen voor Postduifje G de ernstigste bedreiging. In de Nieuwer- kerk-prijs kan tenslotte Toomel D zijn goede vorm met een overwinning bewijzen, vóór Sunny Williams en Sita. Op Duindigt wordt zondag een gemengd programma van draven en rennen gegeven. Daar de meeste dravertrainers er de voor keur aan hebben gegeven naar Mereveld te gaan is de bezetting aan de te geringe kant. Bij de dravers kan Uranium H de eerste overwinning boeken voor Trekduif S. Hoewel matig bezet is de 2500 meter lange Olvmpus-prijs zeer moeilijk. Indien Strange Story geen fouten maakt zal hij Sofien B en Royal Star tot overgave weten te dwingen. Tector maakt na lange af wezigheid bij Nottelman zijn debuut en gezien diens gewoonte kon dit direct al een overwinning worden vóór Reyland en Sam my Mars. In de amateurdraverij staat O Marüke voor de taak 60 meter aan een aantal goede paarden te geven. Haar klasse is zo groot, dat zij dit wel kan, tenzij Our Bonni tot een uitschieter komt. In het slot nummer voor tweejarigen heeft Vulture S het heft in handen, daar Victor Alsvin en Vaya Con Dios te onbetrouwbaar zijn. Bij de volbloeds ontmoeten de tweejari gen in de Gouden Droom voor het eerst de oudere paarden. Sans Valeur zal dit duel wel winnen voor de tweejarige Cornet. In het kampioenschap der merriën zal de eindstrijd gaan tussen Mangala, Sylvia en Sagita. Een andere winnaar dan uit dit trio zou een grote verrassing betekenen. De verwachting is dat Sylvia zal winnen. In de amateursren heeft Ringwood een eerste kans, vóór Beltima en Rosjanara. De Hongaren waren in hun wedstrijd tegen Nederland tijdens de wereldkam pioenschappen volleybal in Parijs superieur speciaal wat het smashen betreft en boven dien waren zij vaster in de verdediging. In de eerste set ging het aanvankelijk gelijk op, maar toen de score op 5-5 stond begonnen de Nederlanders eeii serie fou ten te maken die de Hongaren in staat stel den tot 13-5 uit te lopen. Daarna kwamen de Nederlanders er weer beter in en haalden op tot 8-13, maar na een serie wisselingen behaalden de Hongaren toch de twee punten die de set voor hen betekenden. In de tweede set liepen de Hollanders hard van stapel en zij kwamen met 6-3 voor, hoewel zij nog twee kansen gemist hadden door fatale service-fouten te maken. Toen de score op 6-6 was gekomen, ver zwakten de Hollanders weer en zij stonden de Hongaren toe tot 12-7 uit te lopen. En hoewel de Nederlanders er daarna weer beter inkwamen slaagden zij er toch niet in nog meer dan een punt in deze tweede set te maken. In de derde set namen de Hongaren met 4-0 de leiding, maar de Nederlanders kwa men terug tot 4-4. Het werd 8-6 en daarna werden de Nederlanders weggedrukt door de felle smashes van de Hongaren, die geen moeite hadden toen met 15-7 te win nen. De Nederlandse trainer Van Zweeden zei na de wedstrijd: „De Hongaren waren veel sterker dan wy. Zij speelden hetzelfde speltype als wy, maar onze ploeg is veel zwakker en heeft minder ervaring". Hy verklaarde verder: „Volleybal is nog een jonge sport in Nederland, maar ik geloof dat we op de goede weg zyn. In ben blij dat we naar de troostronde gaan inplaats van naar de finale-ronde, want de tien ploegen die in de finale zullen spelen zyn te sterk voor ons. Nu hebben we goede hoop het toernooi nog onder de eerste vijf tien te eindigen". De beste spelers in de Nederlandse ploeg waren: Kaptein, Tuinman, Maas en Van der Ploeg. Het Nederlandse damesteam heeft zich De 25-jarige Britse motorrenner Saluz is op het circuit van het eiland Man veronge lukt. Hij trainde voor de Grote Prijs van het eiland Man. die volgende week wordt ge houden en is daarbij uit de bocht gevlogen. vrijdagmiddag in de eindstrijd geplaatst van de wereldkampioenschappen volley bal. De Nederlandse dames wonnen van het Belgische team 15-10, 15-7, 15-5. Het team zal nog tegen de Tsjechische ploeg uitkomen in groep drie maar de uitslag heeft geen invloed op de kwalificatie om dat de eerste twee van elke groep over gaan naar de finale. De Nederlandse meisjes speelden niet zo overtuigd als normaal en hadden enige moeilijkheden met hun defensie. Na een ietwat zwak begin, waarin zij verschillen de fouten maakten, verbeterden zij hun spel en van de tweede helft van de tweede set af was het duidelijk dat Nederland deze wedstrijd zou winnen. In de eerste set. na eerst met drie-één achter te hebben gestaan, verhoogden de Nederlandse dames de score in hun voor deel, 8-3. Hierop volgde een periode van nerveus spel dat de Belgische dames in de gelegenheid stelde de leiding weer over te nemen (10-8). De Nederlandse meisjes lieten dit echter niet op zich zitten en brachten de stand op 10-10. De set werd besloten met een serie van vijf punten in het voordeel van Neder land (15-10). Ook in de tweede set begonnen de Ne derlandse meisjes zwak te spelen. Dit werd geïllustreerd door de Belgische voorsprong van vijf-twee. Het Nederlandse team maakte 6-6 en van dit moment af maakte het Nederlandse team een serie van negen punten en bracht de set op 15-7. In de derde set speelden de Nederlandse dames uitstekend en spoedig hadden zij de score op zeven-nul gebracht. De Belgische dames kregen geen gelegenheid de krach tige Nederlandse aanvallen te weren en zij moesten het onderspit delven (15-5). Dames. Poule 1: Rusland—V.S. 15—7, 154, 156: IsraëlLuxemburg 157, 155, 156. Poule 2: OostenrijkWest-Duitsland 15—Ï0, 15—7. 15—0; Polen—China 17—15, 14—16. 15—6. 15—15. Poule 3: NederlandBelgië 1510, 157, 15—5. Poule 4: Bulgarije—Frankrijk 15—3, 158, 14—16. 15—11. Poule 5: RoemeniëBrazilië 1715, 154, 15—3. Heren. Poule 1: Rusland—Turkije 15—0, 15—5, 15—4. Poule 2: TsjechoslowakijeOost-Duits- land 15—5. 15-4, 15—7. Poule 6: IsraëlLuxemburg 158, 152, 15—3. Poule 7: V.S.—België 15—2. 15—12, 15—12. Poule 9: JoegoslaviëWest-Duitsland 15-0. 15—2, 15—0. Poule 10: Polen—Cuba 15—2, 15—1, 15—1. 1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7