■M0RR]S"4fe»w4 Burgemeester treedt per 1 van Beverwijk december af Omvangrijke Russische hulp voor Indonesische projecten OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Koningin pleit voor liefde van het hart als kern der menselijke verhoudingen Gouverneur Van Tilburg op Schiphol aangekomen Dames Kapsalon HET WEERTijdelijk regen Internationale conferentie in Nijmegen geopend Bezinning op eerste levensvoorwaarde reeds een kentering van groot belang j Sturka Teddy gev. Windjackets f Het woord is aan Voor 200 miljoen dollar aan steun voor mijnen en waterwerken t Prins Bernhard heette de Koningin welkom Derde atoomontploffing in Siberië teweeggebracht Burgemeester d'Ailly van Amsterdam vraagt ontslag S"(^0 "vanaf fl. 25.- „OCTERNO" SALON Ruslan Abdulgani op Schiphol I 71e JAARGANG No 48 DINSDAG 4 SEPTEMBER 1956 301e JAARGANG No 201 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie» P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE INTERNATIONALE CONFERENTIE inzake Menselijke Verhoudingen, die van 3 tot 15 september in Berg en Dal, Nijmegen, wordt gehouden, is heden morgen geopend in „De Vereeniging" te Nijmegen. De plechtige openings zitting stond onder het algemeen voorzitterschap van Prins Bernhard. Koningin Juliana, beschermvrouwe der conferentie, hield een redevoering, die zij als volgt begon: „Ik ben verheugd, dat deze conferentie gehouden wordt, en het feit, dat het in Nederland" plaats vindt, is nog een reden tot bijzondere vreugde. Weliswaar kan het vreemd schijnen, dat men een bijeenkomst als deze moet organiseren over een zo elementaire levensvoorwaarde als de menselijke ver houdingen. Als iemand zich, volkomen onbevangen, plotseling in deze omgeving zag overgebracht bijvoorbeeld een kind en besefte, dat men een congres hield over menselijke verhoudingen, dan zou dat kind denken: wat is dat nu weer voor onzin van al die volwassenen om gewichtig te gaan praten over het feit, dat je met elkaar overweg moet kunnen. Dat weet toch iedereen en dat kan immers toch niemand goed. Laten wij toegeven dat het mal is hierover te moeten confereren. Iets dat zo vanzelfsprekend de volle aandacht zou moeten hebben, is op de achtergrond geraakt en te lang daar gebleven. Toch is er in onze moderne samenleving mijns inziens een kentering gaande van groot belang, wanneer men zich Weer gaat beraden over deze eerste levensvoorwaarde, ten einde een nieuw begin te maken met het eraan gaan schenken van onze volle aandacht en toewijding." De Koningin vervolgde: „Ik zie ook de noodzaak om ons te bezinnen ten aanzien van het verschijnsel van het mechanisatie- proces, dat zelfs de mens dreigt te maken tot robot. Bij onze eenzijdige opvatting van efficiency heeft de mens de neiging alleen als werkkracht te worden beschouwd, als robotmens dus, een figuurtje zonder ziel. Wie nog een ziel heeft, verzet zich te gen de schromelijke armoede, waarin die komt te ver leer en. Het is in een holle arm zalig ruimte van de grootste eenzaamheid, waarin hij dan moet leven, als hij nog le ven kan. Zou de mensheid in staat zijn door een dusdanig geestelijk gebrek, zich zelf om te brengen?" „We hebben allen de neiging, de gees telijke vrijheid als de schoonste conditie C<XXXCCCCOOOOC<XX>COOCCCC<XX>OCCOCOOOCCCCCCCCOOCCCCOOCOOC< In „De Vereeniging" te Nijmegen is hedenmorgen de Internationale Confe- S rentie inzake Menselijke Verhoudingen p geopend, in tegenwoordigheid van Ko- 8 ningin Juliana, beschermvrouwe der y conferentie, en onder het algemeen voorzitterschap van Prins Bernhard. 8 8 Ongeveer honderdvijfentwintig deskun- 3 digen uit zevenendertig landen en vijf- 8 enzeventig Nederlandse deskundigen, 8 8 vertegenwoordigers van vietenschappe- 8 y lijke en onderzoekinstellingen, nemen 3 8 aan deze conferentie deel. Om kwart 8 8 over tien arriveerden Koningin Juliana o 8 en Prins Bernhard aan het gebouw 8 „De Vereeniging". 8 In het gebouio werden de Koningin 8 en de Prins begroet door de minister ie president, dr. W. Drees en de commis- 8 saris der Koningin in de provincie Gel- 8 derland, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford. Nadat allen gezeten waren g richtte de algemeen voorzitter, Prins Bernhard, zich tot de Koningin: „Majes- 8 teit, namens alle deelnemers aan deze 8 R internationale conferentie over mense- 8 lijke verhoudingen mag ik dit openings- 8 B woord beginnen met ons aller erkente- 8 8 lijkheid te betuigen voor uw aanwezig- 3 8 heid. Wij weten dat u persoonlijk grote p belangstelling hebt voer dit onderwerp. 8 8 Daarom hebt u het beschermvrouive- B 8 schap van de conferentie aanvaard. Ure p aanwezigheid onderstreept de beteke- nis van de bestudering en bevordering R der menselijke en menswaardige ver- g B hoiLdingen. Daarom zal het voor u een 8 vreugde zijn, dat deze conferentie in Nederland plaats vindt." R 8 rcoococcocococo(X)coocoocx>c>ooooDcoooo2ococcoS»ooocx300oc> nVF.RTF.NTIE m BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM- TEL 717162 WASHINGTON (Reuter) De Sovjet- Unie heeft zondag, voor de derde maal in veertien dagen, een atoomproef genomen in Siberië, zo heeft de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomener gie, admiraal Strauss, maandag in Wash ington bekend gemaakt. De ontploffing was even zwaar als die van 24 en 30 augustus, die in hetzelfde gebied teweeg gebracht werden. President Eisenhower maakte de vorige week bekend, dat in de Sovjet-Unie twee atoomproeven genomen waren. In een of ficiële Russische bekendmaking werd de vorige week verklaard, dat de proeven ge nomen waren „ter perfectionering" van atoomwapens. Uit de mededelingen van Eisenhower en radio-Moskou is niet geble ken, of er atoom- of waterstofbommen tot ontploffing zijn gebracht. Een wapen met een vermogen van ongeveer een me gaton kan zowel een grote A-bom als een kleine H-bom zijn. De Russen zetten ken nelijk vaart achter hun nieuwe serie proe ven. Eisenhower .heeft de eerste explosie in deze serie bekend gemaakt toen hij vo rige week zondag in Califomië was. De tweede maakte hij bekend op zijn perscon ferentie van vrijdag in Washington. Het was de vijftiende maal dat de Ame rikanen melding maakten van een Russi sche kernproef. te beschouwen, waarin men kan leven. Waarom vinden we het dan zo gemakke lijk een ander de verantwoordelijkheid in de schoenen te schuiven en ons te laten leiden? En die ander de schuld te geven als het mis gaat? Arme dwazen, dringen wij onszelf dan eigenlijk niet op aan een ander als zijn robot?" V erantwoor lelijkheid „Verantwoordelijkheid kan men schu wen, maar men begaat een even grote fout als men die zoekt, door zijn leiding aan anderen op te dringen wanneer men tot het geven daarvan het recht of de plicht niet heeft. De hele zin van het leven kan men zo zien, dat wij de verantwoordelijk heid voor onszelf moeten leren aanvaar den, en die voor de ander leren beseffen. Wij moeten leren eigen plicht en anderer recht te erkennen. Wel kan men vrijwillig discipline aanvaarden, maar de verant woordelijkheid voor onze daden blijft bij ons als onze schaduw. Als de zon dei- rechtvaardigheid schijnt, brengt hij die scherp aan het licht. De menselijke verhoudingen zijn nu juist het allereerste, wat we in een toestand van groteske verwaarlozing aantreffen, overal waar we kortzichtig genoeg geweest zijn om alleen met stoffelijke factoren reke ning te houden, die toch nooit meer dan een deel van de totale som uitmaken. Neem de medemens zoals hij is in zijn hulpbehoevenheid, die niet kleiner is dan die van uzelf heb eerbied voor zijn ga ven en talenten en voor zijn pogingen ten goede geef hem de waardigheid die ge persoonlijk zoudt willen genieten en dan nog met interest. Dit geldt in de intimiteit van het eigen gezin. Dit geldt eveneens in de verhouding tegenover de collega, maar ook in de menselijke betrekkingen tussen hen, die in een leidende positie zijn geplaatst en hen die overeenkomstig die leiding moeten handelen. Het tegemoet- treaen van de ander als mens is voor de laatsten moeilijker dan voor de eersten. Dat degenen, die in een leidinggevende po sitie staan, die .grotere moeilijkheid van hun uitvoerende medewerkers voor ogen houden, behoort tot hun plicht en maakt hen eerst waarlijk groot". Menselijke taak: een goddelijke opgave „Wie nu de menselijke verhoudingen in zijn omgéving wil verbeteren, zal het oude voorschrift moeten volgen: ken uzelf, wees uzelf, begin zelf, ga op weg naar de ander. Hoe zal anders ooit ergens de bestaansmo gelijkheid voor een kleinere of grotere, laat staan voor een totale gemeenschap kunnen groeien van bewuste mensen, die èn hun energie en werkkracht èn hun verstand, wetenschap, technisch kunnen, efficiency, en hun waardigheid kunnen in passen in het patroon van hun leven naast dat wat hun ziel behoeft en wat hun hart hun ingeeft?" „Onze levensopgave, die voor ieder van ons op gegeven ogenblik ken of tijden bovenmenselijk zwaar schijnt en die mijns inziens alleen in het licht van de goddelijke opgave voor ieder van ons kan worden gezien, is een taak, die inder daad door menselijke kracht alleen niet kan worden vervuld". „A anbiddelijke onberekenbaarheid „De speelsheid van onze verhoudingen of de brute tragiek ervan laten alle „serieuze" business-begrippen wat komisch afsteken tegen de ernst van het leven zélf. Welk van onze verstandsspinselen zinkt niet, wat belangrijkheid betreft, in 't niet verge leken bij wat ons hart deert of verheugt? Waar blijft alle wereldwijsheid naast de goddelijke dwaasheid of laat ik zeg gen onberekenbaarheid van het le ven zelf? Het is toch zo, dat liefde het hoogste is in alle verhoudingen en dat is het geven van het hart. Is het dwaas? Kost het iets en brengt het iets op? Geeft men soms alles, maar ontvangt men niets, of geeft men soms niets maar ontvangt men alles? Het kost alles, het is alles waard en het brengt alles op wat van waarde is. Zo gij liefde hebt onder elkan der, daaraan zullen de mensen herkennen, dat gij discipelen zijt van de Ene, die tot het einde toe de mensen heeft liefgehad. Laten wij niet vergeten, dat dit de forma listische mens een ergernis en de ver standsmens een dwaasheid is. Dit is de aanbiddelijke onberekenbaarheid waarmee God het leven schept en steeds verjongt en het ons schenkt, opdat wij het zouden besteden in Zijn dienst en in die van Zijn kinderen". Voor de openingsrede van Prins Bern hard verwijzen wij naar pagina 9. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Plato: Het begin van alle wijsbegeerte is de verwondering. Deze foto van Sukarno's bezoek aan Rusland, die aanvankelijk de misvatting wekt dat Stalin nog in leven is, werd genomen tijd,ens een bezoek van de Indonesische president aan het Tretjakovmuseum te Moskou. Doordat Sukarno, oudergewoonte, bij dergelijke gelegenheden gaarne zijn gemeenzaamheid met het volk demonstreert, heeft het geheel het karakter van een familiefoto gekregen. De man die daarin zulke levendige associaties wekt aan de voormalige dictator van de U.S.S.R., zal wel een suppoost van het museum zijn. Mr. Arn. J. d'Ailly heeft de Koningin ver zocht hem per 1 januari 1957 ontslag te wil len verlenen uit zijn ambt als burgemeester van Amsterdam. De leden van de Amster damse gemeenteraad hebben vanochtend per post mededeling van dit besluit van mr. d'Ailly ontvangen. In die brief wijst de burgemeester erop, dat het na een ambts periode van tien jaar mogelijk moet zijn door het benoemen van een opvolger nieuwe en frisse invloeden naar voren te doen komen. Mr. d'Ailly werd op 1 oktober 1946 be noemd tot burgemeester van de hoofdstad. Zes jaar later volgde zijn herbenoeming, zodat zijn ambtstermijn officieel op 1 ok tober 1958 zou eindigen. Voor zijn benoe ming tot burgemeester maakte mr. d'Ailly deel uit van de directie der Nederlandse Bank. ADVERTENTIE Houtplein hoek Raamsingel, Tel. 14383 - HAARLEM. Te AMSTERDAM: v. Baerle- straat 154-156, Telef. 712054 DE GOUVERNEUR VAN SURINAME, de heer van Tilburg, oud-wethou der van Financiën te Rotterdam en oud-lid van de Eerste Kamer voor de P.v.d.A., is vanochtend om kwart over vijf op Schiphol aangekomen. Hij werd verwelkomd door de informateur, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, op wiens uitnodiging hij naar Nederland is gekomen. In het stationsgebouw op Schiphol stond de heer Van Tilburg enige journalisten te woord. „U weet allemaal meer dan ik over de kabinetsformatie", zei hij. „Pas in het vliegtuig op weg hierheen heb ik mij enigszins op de hoogte kunnen stellen. Ik kreeg de Volkskrant en Trouw." Prof. De Gaay Fortman interrumpeerde de gouverneur met de laco nieke opmerking: „Dat is eenzijdige voorlichting". „Maar later op de reis zijn daar de andere kranten bijgekomen", zei de heer Van Tilburg. „Onder andere „Het Vrije Volk"." Prof. De Gaay Fortman: „Langzamerhand komt u dus in de brede basis terecht". De reis van de gouverneur naar Neder land heeft enige vertraging ondervonden. Aanvankelijk werd hij reeds zondagavond op Schiphol verwacht. De Superconstel- lation van de KLM, een normaal lijn- toestel, waarmee hij naar Nederland zou komen, kreeg tijdens de uitreis naar de West motorstoring, waardoor zowel de aankomst op Curagao als de terugreis ver- vertraagd werden. De heer Van Tilburg kon niet zeggen hoe lang hij in Nederland denkt te blijven. Ook de informateur, prof. De Gaay Fort man, kon op Schiphol zeer weinig over de kabinetsformatie mededelen. „Maar als u weet, dat ik heel moeilijk vroeg kan op- Aan het einde van een tussentijdse raadsvergadering heeft mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Bever wijk, gisteravond bekend gemaakt, dat hij met ingang van 1 december aftreedt. Deze mededeling kwam voor de raad ge heel onverwacht en werd in korte bewoor dingen verstrekt. Aangenomen mag worden dat de moeilijke situatie in de IJmond, waar de drie gemeenten Velsen, Heems kerk en Beverwijk bezig zijn aan het vin den van een weg naar samenwerking, niet vreemd is aan het feit, dat burgemeester Scholtens al voor het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de wens te ken nen heeft gegeven zijn ambt neer te leggen Reeds eerder in de afgelopen jaren is de eerste burger van Beverwijk om ge zondheidsredenen enige malen met ziek teverlof geweest. Burgemeester Scholtens werd bij K.B. van 1 juni 1933 benoemd. Hij is een Bra bander van geboorte en werd op 10 maart 1895 te Nunen geboren uit een notaris gezin. Na het gymnasium te 's Hertogen bosch koos hij de rechtenstudie en wijdde zich daarnaast aan litteratuur en historie in de faculteit der letteren. Tot. het jaar 1925 bleef de jonge mr. Scholtens na het be halen van zijn graad in Leiden wonen, daarna volgde zijn benoeming tot burge meester van Houten, toen een kleine grens gemeente van Utrecht. Ook daar was een annexatiekwestie gaande: Houten stond op de nominatie om „ingelijfd" te worden bij Utrecht. In Utrecht was mr. Scholtens lid van Provinciale Staten voor de r.-k. staatspartij; Mr. II. J. J. Scholtens zijn functie was voor het burgemeester schap van Houten hoofdcommies bij de directie van de Landbouw. De aftredende burgemeester heeft een grote zin voor historische waarden en zijn boek „De historie van Midden Kennemer- land" is daarvan een duidelijke getuigenis. Dinsdag 27 juni 1933 werd hij als bur gemeester van Beverwijk geïnstalleerd als opvolger van jhr. J. C. W. Strick van Lin- schoten. Zijn laatste herbenoeming viel op 20 april 1952. staan en u ziet mij desondanks om vijf uur 's morgens, op Schiphol, dan kunt u daar uit wel opmaken dat ik de komst van de heer Van Tilburg voor de kabinetsfor matie van belang acht." Hedenochtend om half elf heeft de infor mateur de heer J. van Tilburg voor een onderhoud op „Het Torentje" in Den Haag ontvangen. „De 18 landen van de Suez-conferentie in Londen gaan uit van internationalisatie van het kanaal met respecteren van het na tionale belang van Egypte. Wij gaan uit van de nationalisatie met erkenning van het internationale belang", zei vanochtend de minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, Ruslan Abdulgani, toen hij op doorreis naar Rusland, waar hij zich bij het gezelschap van president Sukarno zal voegen, even op Schiphol vertoefde. „Kunt u ons misschien uitleggen welk verschil daar precies tussen is?" vroeg hem een der journalisten. „Indonesië ziet geen verschil", antwoord de de minister, „maar Egypte wel". „Na de conferentie in Londen heb ik op de terugweg naar Indonesië met president. Nasser gesproken", memoreerde hij. „Ik heb hem toen de verzoenende atmosfeer van Londen overgebracht en ik ben blij dat hij daarvoor open bleek te staan". De minister was niet optimistisch over het resultaat van de thans begonnen be- sprekingen tussen de commissie-Menzies en de Egyptische president, maar „al zijn er dan misschien niet directe resultaten, ze kunnen hopelijk wel tot een compromis leiden ten aanzien van de basis voor ver dere besprekingen". „Waarom heeft Indonesië zich dan niet bij de 18 landen gevoegd, toen er in Londen over het plan-Dulles werd gestemd?" „Wij kunnen niet accoord gaan met de wijze van representatie van het plan. Wij preferen een oplossing, die voorlopig zonder naam zal zijn". ADVERTENTIE CATS VAN HAMBURG FRANS HALSSTRAAT 23 - TEL. 16566 LANOWAVE, Speciaal voor slap haar Aparte schoonheidssalon, gezichtsmassage, diathermische definitieve ontharing, manicure, pedicure, stoombad. 2 staatsged. schoonheidsspecialisten aanwezig DJAKARTA (United Press) De Sov jet-Unie heeft Indonesië economische steun toegezegd met een minimumwaarde van 100 miljoen dollar voor elk der twee grote projecten die Indonesië onder handen heeft. De Russische hulp heeft geen maximum, zo wordt in regeringskringen te Djakarta vernomen. Indonesië werkt aan twee grote projecten: het herstel van de Umbilin- kolenmijnen in Midden Sumatra en het hydro-elektrische project in het Towuti- meer op Celebes, waarbij is voorzien in de bouw van een grote dam. In dit gebied zou men ook de exploitatie van (le voorraden ijzer- en nikkelerts op grote schaal ter hand nemen. De Indonesische regering zou reeds uit Moskou de verzekering hebben ontvangen, dat zij kan rekenen op een minimum be drag ter waarde van 100 miljoen dollar voor elk der projecten. De economen en technici der Sovjet-Unie, die op het ogenblik in Djakarta zijn om de détails te bespreken van het hulpverle ningsakkoord dat op 12 augustus tussen de Sovjet-Unie en Indonesië werd gesloten, hebben hun vertrek uitgesteld. Men vestigt er in regeringskringen de aandacht op dat Indonesië geen Russisch^ hulp zal gebruiken voor de projecten die reeds gedeeltelijk door leningen van de Verenigde Staten, Engeland, Australië en andere landen zijn gedekt. De totale kosten van die projecten worden op 438 miljoen dollar geschat. SVERDLOVSK (United Press) De di recteuren van de fabriek Oeralmashzawod, boden heden aan machinerieën te vervaar digen voor de zware industrie van Indo nesië. President Sukarno, die een bezoek bracht aan die grote fabriek in de Oeral, kreeg dit aanbod van de directeuren tijdens dat bezoek. Sukarno, die een dergelijk aan bod kreeg van de burgemeester van Lenin grad, Smirnov, is in Swerdlovsk nog door een grotere menigte ontvangen dan in Moskou en Leningrad. De president bracht een bezoek aan de fabriek, die al machinerieën maakt voor India en hoorde zijn gastheren zeggen, dat 20 percent van de produktie naar Oost- Europa, China en India gaat. Het voorgenomen produktie-cijfer voor India in 1957 bedraagt 26.000 ton. Sukarno zei, dat hij blij was, dat de machinerie „hier gebruikt werd ten voor dele van het volk". Hij vertelde de arbeiders op een massa vergadering, dat de industriële ontwikke ling in West-Europa „ellende en achter lij lcheid had teweeg gebracht in Indonesië en andere Aziatische landen, omdat in Europa het verkeerde systeem had ge heerst". Prinses Beatrix, die aan de Leidse universiteit gaat studeren is maandag middag in de Sleutelstad aangekomen. Zij zal tijdens haar studietijd wonen op het Rapenburg 45, ten huize van de adjunct-secretaris van het college van curatoren der Leidse universiteit, mr. J. Drijber. De Koningin heeft een ver blijf van haar oudste dochter in dit gezin met nog jonge kinderen op prijs gesteld. <XXXOCCCCCOOCOCOCXXXXXXX*50CO^OC<XXXCCCCCCCCC020CCCOCCCO" VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vee] bewolking met tijdelijk regen. Weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. 5 september Zon op 6.00 uur, onder 19.20 uur. Maan op 6.59 uur. onder 19.07 uur. Maanstanden 12 sept. 113 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 september Hoog water: 2.56 en 15.24 uur. Laag water: 11.02 en 23.24 uur. Woensdag 5 september Hoog water: 3.40 en 16.08 uur. Laag water: 11.50 en uur. Ö20COOOCOOOL«COOOODC)CCX>JCÜOCOOJ<XXXXXJLXXXXXXX>CCCCCOCOC« ONBESTENDIG De depressie, die gisteren voor de in gang van het Engelse Kanaal was gelegen, trok al opvullende naar midden-Engeland. Een randstoring van de "depressie, waarin enkele buien voorkomen, naderde vanmor gen het zuidwesten van het land. Voor de Golf van Biscaye ligt een nieuwe Oceaanstoring, die zich in de richting van zuidwest-Engeland beweegt. Het regen- gebied van deze depressie, zal waarschijn lijk reeds morgen in de loop van de dag ons land bereiken. De grenslijn tussen de koude lucht boven West-Europa en de warmere in het oosten, liep vanmorgen van Polen via de Balkan naar Italië. Westelijke winden drijven de warmere lucht steeds verder naar het oosten terug. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland i l- o ah ui ss-a Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno W enen Rome Ajaccio Mallorca nevel mist half bew. motregen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. half bew. licht bew. onbewolkt mist mist nevel zwaar bew. half bew. zwaar bew. nevel licht bew. onbewolkt windst. n w windst. windst. zo z zzw zzo windst. nw wzw windst. windst. w n o nw wnw ono nnw 20 20 21 11 17 16 17 18 19 20 25 28 16 20 14 19 21 32 34 21 26 Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VIv. Z.-Limb. licht bew. zwaar bew. geheel bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew. z zzo z z zzo zo zzo z 10 12 13 10 11 11 11 12 O c V - 2.S 0 0 19 64 0,6 4 3 0,1 1 0 0 3 8 0,4 19 0,3 23 0 0 2 0 2 1 14 3 7 3 4 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur de neerslag van de laatste 24 uur

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1