AAC-junioren opnieuw clubkampioen van Nederland; „Haarlem" tweede Dansschool KWEKKEBOOM- Parklaan 6A Teleurstellend roeien van Van Mesdag en Njord-twee in Bied levensverzekering Titels voor Rusland, Finland, Italië Duitsland en Tsjechoslowakije DINSDAG 4 SEPTEMBER 1956 5 EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Korfba'bond telt bijna 30.000 leden Nederland te sterk voor Schotland (drie-één) Wereldkampioenschappen volleybal in Parijs Softbal Schoten en Pinguins demonstreerden in Tilburg Atletiekwedstrijden van „Atmodes" Koersen op Duindigt Handicap voor 0 Marijke deze keer te groot Bevrijdingsbeker voor De Spartaan „Bloemendaar-toernooi Verrassende nederlaag van Bouwer tegen Kramer 's avonds van 7 tot 9 uur Koersen op Duindigt Ooststar-prijs voor 0 Marijke Koersen op Mereveld Olga Pluto sneller dan Norton Williams Handbal Belangrijke veranderingen in spelreglement handbal Kanosport Verrassende overwinningen voor Bobeldijk en Geurts Voetbal Fangïo weer wereldkam pioen autocoureurs Paus waarschuwt gelovigen tegen onjuiste coëxistentie Zoeken in omgeving leverde niets op „Het bestuur van de Nederlandse Roeibond. zal natuurlijk geen voorstel indienen bij het N.O.C. om de skiffeur Van Mesdag of een andere ploeg naar Melbourne uit te zenden", aldus ver klaarde de secretaris van de Nederlandse Roeibond. de heer Chr. van der Ploeg na afloop van de Europese kampioenschap pen in Bied, (Joegoslavië). „Het niveau van de Nederlandse roeisport ten aan zien van het buitenland is dit jaar slech ter geworden", voegde hij eraan toe. Het bestuur van de bond zal zich ern stig beraden op welke wijze deze terug gang is te stoppen en met welke voor stellen men moet komen teneinde in de prestaties weer een opgaande lijn te verkrijgen. Dat geldt zowel voor het heren- als het damesroeien" Om half drie werd er zondag gestart voor het nummer vier met stuurman. De vier mannen van het dorpje Vallea- koski in Finland namen van de start af de leiding en stonden deze niet meer af, ondanks een verwoede tegenaanval op de laatste 150 meter van Rusland en Italië, toen de leiders nog steeds een voorsprong van een lengte hadden. Keihard zette slag Pentikaenen, de beroemde Finse lange af stand skiloper, winnaar van verscheidene prijzen bij wereldkampioenschappen en Olympische winterspelen, door, toen hij de boten van Italië en Rusland op de laat ste 100 meter steeds dichter bij zag komen. En voor de eerste maal in de geschiedenis van deze Europese titelwedstrijden klonk het Finse volkslied over het water. De boeg van dit viertje en nummer twee moesten een kwartier later opnieuw aan de start verschijnen voor de ongestuurde twee, maar men trok zich terug voor dit nummer, zodat slechts vijf finalisten over bleven. De Russische ploeg met Buldakov en Ivanov, die reeds vier jaar in de Euro pese topklasse staat, won de race gemak kelijk in de goede tijd van 7 min. 10,5 sec., een evenaring van het baanrecord in dit nummer, dat de Finnen vrijdag j.l. op hun naam hadden gebracht. Geen spanning De spanning in het skiffnummer is uit gebleven. De 18-jarige Ivanov uit Lenin grad, die dit seizoen reeds enkele malen Choukalov heeft verslagen, had zijn krach ten uitstekend over de 2000 meter ver deeld. Hij lag op 1000 meter nog op de vierde plaats met een tijd van 3 min. 38 sec. achter Kocerka (3.36,1), Vlasic (3.36,2) en Von Fersen (3.37,1. Tot op 15 meter be hield de Poolse schoolmeester de leiding, maar toen moest ook de Europese titel houder van Gent buigen voor het rustige en krachtige roeien van de Russische knaap, die onbedreigd als eerste door de finish ging met 2 seconden voorsprong op de zeer goed roeiende en voor de verras sing zorgende West-Duitser, Von Fersen. Herkansing Zoals verwacht mocht worden had de Europese kampioen van 1953 Vlasic onze landgenoot Van Mesdag in de herkansings race op zaterdag verslagen. Na de start had Vlasic de leiding genomen met Van Mesdag op de tweede plaats. De skiffeurs van België, Hongarije en Turkije speelden geen rol in deze race. Na 500 meter liet Vlasic een tijd noteren van 1 min. 44,7 sec. tegen Van Mesdag 1 min. 47,2 sec., het geen ongeveer een lengte verschil beteken de. Dit verschil was op de helft van de afstand tot iets meer aan een lengte aan gegroeid. Op de laatste 200 meter liep Vlasic met een goede eindspurt nog ver der van Van Mesdag weg. De Hoop-skif- feur was niet in staat zijn tempo te ver hogen. Met meer dan twee lengten zege vierde Vlasic. Het tweetje van Njord heeft evenmin voor een finaleplaats kunnen zorgen. In tegendeel, de studenten waren zaterdag als laatste geëindigd in de herkansing van vier concurrenten, waarin Griekenland halverwege de baan de strijd had gestaakt. Vrins en Cornelissen begonnen zeer sterk. Om beurten hadden de Oranje twee en de Polen de leiding. Na 1.00 meter lag Polen een seconde voor (3 min. 45,4 sec.), terwijl België op de derde plaats roeide, Grieken land was toen nog vierde en Denemarken laatste. De tweede 1.000 meter vormde een debacle voor de Leidenaars. Met het laag ste baantempo van alle op het water lig gende ploegen verloor Njord meters terrein en eindigde als vierde en laatste achter Polen, België en Denemarken met zeven tot acht lengten achterstand op de win naar. In de repechage had Njord een tijd van 3 min. 44,4 sec. laten afdrukken voor de eerste 1.000 meter tegen 2 min. 50 sec. in de heat, maar op de tweede helft van de l Zonder enige discussie heeft de algemene vergadering van de Koninklijke Neder landse Korfbalbond zaterdagmiddag een bestuursvoorstel aanvaard om de contribu tie te brengen van f 2.50 op f 3.00. Van dit bedrag zal f 0.25 worden afgestaan aan bet Broekhuysenfonds. In een toelichting zegt het hoofdbestuur, dat deze verboging van de contributie noodzakelijk is gebleken gezien de stijgingen van de algemene uit gaven. mede veroorzaakt door de verhoog de activiteiten. In zijn openingsrede zei de voorzitter, de heer W. Chr. Schaap, ondermeer dat het ledental bijna de 30.000 heeft bereikt, ook het aantal verenigingen is groeiende en voorts neemt het jeugdwerk toe. De rijkssubsidie is door de KNKB volledig besteed aan het jeugdwerk. Het hoofdbe- -tuur heeft besloten de erebeker toe te bennen aan de commissie jeugd- en school- orfbal en huldigde deze commissie in de persoon van dr. J. M. Roosenschoon. De heer Schaap deelde voorts mede, dat een studiecommissie is ingesteld om te on derzoeken of door het instellen van een hoofdklasse het spelpeil verbeterd kan worden en tevens of daardoor de strijd om het kampioenschap van Nederland vereen voudigd kan worden. afstand waren de Leidse studenten niet minder dan 17 seconden langzamer dan in de heat. De twee van Wiesbaden-Diebrich met de stuurman op de rug liggend voor de boeg, was tijdens de finale even voor de 1500 meter van dit zware nummer de Zwitserse favoriet en Europese titelhouder Kottman en Streuli met hun boot „De vliegende Hollander" gepasseerd. De haast onover winnelijk beschouwde ploeg van Zürich zakte op de laatste 200 meter volkomen in elkaar en kon slechts met kunst en vlieg werk de tweede plaats behouden tegen de aanstormende Oostenrijkers. De vier zonder stuurman van Italië roei de een fraaie 2000 meter en won met een gave eindspurt met bijna een lengte van Hongarije. Derkautov en Tukalov zegevierden in de double scull met een lengte voorsprong in de finale van Duitsland. De andere fina listen Tsjechoslowakije, Zwitserland, Bel gië en Frankrijk kwamen in het stuk niet voor. Daarmee had Rusland zijn derde overwinning behaald en was de verovering van de Coupe Glandaz reeds zeker. Het fraaiste en meest spannende num mer kwam aan het slot. Voor de finale der achten lagen met deze boeivolgorde aan de start: Duitsland, Tsjechoslowakije, Frankrijk, Hongarije, Rusland en Italië. Rusland, dat de laatste drie jaren steeds beslag op de titel in dit nummer had ge legd, ging als favoriet weg, maar de Oost- duitse ploeg schoot als eerste weg. Na 1.000 meter had de Oostduitse politie nog steeds de leiding met een tussentijd van 3 min. 5 sec. De Franse militairen lagen op de tweede plaats met slechts 0,4 sec. verschil. Tsjechoslowakije liet 3 min. 7 sec. afdruk ken, Rusland lag vierde en vervolgens kwamen Hongarije en Italië; steeds met onderling kleine verschillen. Tot aan de laatste 150 meter bleven de boten bij el kaar. Daarna schoot de Tsjechische boot in een prachtige eindspurt naar voren en ging als eerste door de finish voor Frank rijk, Hongarije, Italië, Rusland en Duits land. FlDE-landenschaaktoernooi Zondag zijn de meeste afgebroken partijen uit de eerste ronde van het FIDE-landen- schaaktoernooi uitgespeeld. De uitslagen van de tweede groep, de groep waarin Nederland speelt, luiden: Tweede groep: MongoliëFrankrijk 2'A- VA; Israel—Oostenrijk 2-1 en 1 afgebroken partij; NederlandSchotland 3-1; Joego slaviëSchotland 4-0; Israel—Mongolië 3-1; FrankrijkDenemarken 1-1 en twee afge broken partijen; OostenrijkNederland 114- 114 en een afgebroken partij. Nederland— Mongolië 2-1 en een afgebroken partij; Joe goslavië—Denemarken 3-1. De stand in deze groep is: 1. Joegoslavië 7 punten. 2. Israel 514 punt en een afge broken partij. 3. Nederland 414 punt en een afgebroken partij. In de finale-poule voor de heren bij de wereldkampioenschappen volleybal in Pa rijs versloeg Rusland Bulgarije met 15-13, 15-9, 9-15, 15-9. In deze poule hebben Frank rijk, Polen, Tsjechoslowakije, Verenigde Staten en Rusland de leiding met elk twee punten. In de eerste kwalificatiepoule heren bezetten Brazilië, Portugal, Oost-Duitsland en Italië de eerste plaats met twee punten, terwijl Nederland gelijk staat met Israel, Oostenrijk en Korea, waarvan elk land één punt heeft. Bij de dames hebben Rusland, Oost-Duits- land, Tsjechoslowakije en de Verenigde Sta ten in de finale poule elk twee punten en Nederland, China, Polen en België elk een punt. HCB-COMPETITIE GEëINDIGD Zaterdag is als laatste de cricketwedstrijd tussen Rood en Wit 6a en Rood en Wit 6b voor de competitie van de HCB gespeeld. Ook dit keer won kampioen 6b. Rood en Wit 6b batte eerst en scoorde, dankzij W. Koot 22, J. Domhoff 48, Th. Ven- ker 17. H. van Son 28 en F. van Buchem 36, 185 runs. E. Westra 1-18, J. Heymans 1-25, N. Beets 1-30, E. van Schouwenburg 3-58, K. van Buchem 1-15, R. Westra 1-22. Rood en Wit 6a kwam slechts tot 85 runs. Hiervan scoorde J. Heymans er 21 en E. Westra 45 n.o. G. van Marselis Hartsinck had met bowlen het meeste succes: 5-21. Th. Venker bowlde 1-19. DE ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste divi sie: Blackpool-Tottenham Hotspur 4-1; Burnley-Everton 2-1. Tweede divisie: Hud- dersfield Town-Bristol Rovers 2-1; Stoke City-Doncaster Rovers 1-1; West Ham Uni- ter-Liverpool 1-1. Op het terrein van Pacifico in Tilburg speelden de softbalteams van de Haarlem se verenigingen Schoten en Pinguins, aan gevuld met Ria Hoff (TYBB), Nita Jansen (SC Haarlem) en Hannie Berendonk (HHC) een demonstratiewedstrijd. De belangstelling- voor deze wedstrijd was bijzonder groot en ook speltechnisch voldeed deze demonstratie wedstrijd aan alle eisen. Het Pinguins negental behaalde uiteindelijk een 75 overwinning. Tegelijk organiseerde de vereniging Pa cifico voor de lagere negentallen een groot landelijk toernooi. 1-Iet Haarlemse succes was ook hierin bijzonder groot, want DSS en TYBB slaagden er in door te dringen tot de finale. Het DSS negental behaalde in deze finalewedstrijd een 107 overwin ning en behaalde hierdoor in dit toernooi de eerste prijs, hetgeen een fraaie prestatie is van het DSS negental. De dames-atletiekvereniging „Atmodes" kan op een zeer geslaagde wedstrijd met 65 deelneemsters terugzien. Bij de dameswedstrijdploeg legde mevr. Van Drunen wederom beslag op de wissel beker met 3348 punten en de volgende prestaties: 13.5 sec. op de 100 m., 1.35 m. hoogspringen, 4.60 m. vèrspringen, 29,01 m. discuswerpen, 31.05 m. speerwerpen, 8.91 m. kogelstoten. Mevr. Wullems werd twee de met 2837 punt. R. Segerius ging bij de A-meisjeswed- strijdploeg met de erepalm strijken met 2532 pnt. vóór G. Vermeeren, 2203 pnt. Bij de B-meisjes toonde Henny Bergering zich de sterkste met 2126 pnt. Een meisje met speciale atletiek aanleg toonde zich D. Meyer, zij zegevierde met een voorsprong van 692 pnt. Totaal aantal pnt. 2408. Tonny Jansma werd bij de dames nieuwelingen eerste met 914 pnt., terwijl bij de C-meises Loes Veerman zich als eerste plaatste met 1582 pnt. vóór Joke Takken 1329 pnt. SIDNEY READ WELCH OVERLEDEN In Kaapstad is zondag in de ouderdom van zesentachtig jaar overleden de Zuid- afrikaanse theoloog, historicus en linguist dr. Sidney Read Welch. Hij heeft acht boe ken gescheven waaronder „De Portugezen en Nederlanders in Zuid-Afrika" en „Euro pa ontdekt Zuid-Afrika". ADVERTENTIE Op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam werden zondag de wed strijden om het juniorenclubkampioen- schap verwerkt met als inzet de Wouter Groenesteyn-beker. Titelhouder AAC be sliste ook nu de strijd in zijn voordeel en kwam daardoor voor de derde achtereen volgende maal in het bezit van de beker. Verrassend was dit resultaat echter niet, want ook nu gingen de Amsterdamse blauwbroeken als de grote favoriet van start. Wat algemeen wel als een grote verrassing werd aangemerkt, was de twee de plaats, die Haarlem behaalde. Want het Rotterdamse DOS werd als tweede getipt en toen de Haarlemmers, die al hun beste 300 m-loper Versnel door ziekte niet kon den opstellen ook nog hun hordenloper Van Zijl en 1500 m-loper Snijders door valse starts zagen uitgeschakeld, leek de tweede plaats van de Rotterdammers zon der meer vast te staan. De „Haarlem"-atleten dachten er anders over en begonnen verwoed terug te vech ten. Steenbergen en Meuwese verrasten bij het vèrspringen al hun tegenstanders door op prachtige wijze de eerste- en tweede plaats te bezetten. Steenbergen sprong 6.38 m en Meuwese sprong slechts 1 cm minder ver. Direct daarop won De Reus de 110 m horden in 15.6, waarbij hij de favoriet voor dit nummer Van Praagh van DOS duidelijk terugwees. Daarna deden Steen bergen en Meuwese weer hun plicht op de 80 m. Steenbergen bezetten in 9.6 sec. de tweede plaats achter Smit van Holland- Leiden en Meuwese werd zesde in 9.9 sec. en behaalde dus ook een kostbaar punt. Op de 100 m kreeg Haarlem hetzelfde aantal punten toegewezen. De Boer werd hier tweede in 11.3 sec. en O vergauw, die zich ook al bij verrassing in de finale had geplaatst werd zesde in 11.9 sec. Joacim als invaller op de 300 m geplaatst, deed het ook hier goed, want via een derde plaats in de serie kwam hij tot een vierde plaats in de finale in 38 sec. Zwakke num mers voor de „Iiaarlem"-ploeg waren de 800 m en 1500 m, waarop men ook al door het uitvallen van Snijders geen punten kon behalen. Maar de 600 m zou veel goed maken. De beide AAC'ers Zimet en Van Dalen start ten hier als favoriet. Ze kwamen inder daad aan kop de laatste bocht uit en sloten daarbij Vissers van „Haarlem" volkomen in. Deze liet zich echter enkele meters terugvallen en flitste toen zo snel langs zijn tegenstanders heen, dat deze volkomen verrast werden en geen tegenstand meer konden bieden. Vissers won in 1 min. 28.6 sec. Bij het kogelstoten was het ongetwijfeld een tegenvaller voor Haarlem dat Schild wacht het slechts tot een zesde plaats kon brengen met. 11.67 m. Suvaal (DOS) won hier met 12.89 m. Maar bij het speerwer pen bracht Joachim het evenals op de 300 m tot een vierde plaats met 44.67 m en Schildwacht werd hier ook al zesde met 39.89 m, zodat hier weer vier kostbare punten werden weggehaald. Vooren (Esta fette) won het speerwerpen met een goede worp van 53.34 m. Op dat moment had AAC reeds een dusdanige voorsprong, dat de titel hun niet meer kon ontgaan, maar de strijd om de tweede plaats was nog volkomen open. Haarlem zou daarbij aan het langste eind trekken. Wel won Van Praagh voor DOS het polsstokhoogspringen met 3.66 m, waarmede hij het Nederlands jeugdrecord verbeterde, dat reeds op zijn naam stond, en werd zijn clubgenoot Suvaal vierde bij het discuswerpen, waartegenover Haarlem niets kon stellen, maar Van Zijl maakte zijn fout bij de 110 m horden volkomen goed door bij het hoogspringen zowaar de Nederlandse kampioen Pommé van Hol land-Leiden naar de tweede plaats te ver wijzen. Van Zijl sprong 1.75, Pommé kwam niet hoger dan 1.70 m. De Reus deelde op dit nummer de vierde, vijfde en zesde plaats met een sprong van 1.60 m en zorg de dus ook nog voor twee punten. Toen de 4 x 100 m estafette in de formatie De Reus-Steenbergen-Baumann-De Boer in 45.7 sec. als laatste grote verrassing aan „Haarlem" de overwinning bracht, toen kon de HAV'ers de tweede plaats niet meer ontgaan. En zo won AAC met 83 punten, 2 Haarlem 57 punten, 3 DOS 53 punten, 4 Holland-Leiden 39 punten, 5 Vlug en Lenig 33 punten, 6 Estafette 17 punten. De woensdagmiddagmeeting op Duindigt munt uit door zeer sterk bezette velden met als glanspunt het internationale slotnummer met veertien paarden. Ook in dit nummer heeft O Marijke de maximum-belasting van 60 meter, doch tegen de klasse, die zij nu ontmoet is dit te veel. Stal Geersen heeft in de kopgroep drie sterke vertegenwoordigers, namelijk River, Postduifje G en Proximity. Geersen's keuze zal dan ook de eer wel op eisen vóór Prinses Zora en O Marijke. Uit de 19 paarden in de Petronella-prijs is een keuze evenmin eenvoudig. In dit ge zelschap is Prince één der grootste kans paarden. Zijn ontstuimigheid is echter zo grc't, dat hij slechts als zeer mogelijk out sider getipt kan worden. Meer vertrouwen gaat uit naar de verbeterde Pauline en Rosamunde. In het openingsnummer is de klasse zeer bescheiden. De 12 deelnemers wachten alle nog op hun eerste overwinning. De verwach ting is dat Trekduif S deze zal boeken voor Uranium H en Unwaersfügel S. In de Persimmon-prijs zijn de 3-jarigen weer meester van het terrein. Unworthy ontpopt zich steeds meer als een zeer bruik bare draver en daar hij zijn concurrenten al eens eerder onder dezelfde condities heeft geklopt mag hij hiertoe opnieuw in staat worden geacht. Tabor Harvester D is een mogelijk outsider en Uranus het aangewezen paard voor de plaats. Met 18 paarden in de Peter Chestnut-prijs zal de vermoedelijke winnaar eveneens wel in de kopgroep schuilen, daar de zwaarst gehandicapte paarden moeilijk tot in de voorste gelederen zullen kunnen doordrin gen. Ukas is zijn kinderziekten kennelijk de baas en maakt opnieuw een grote kans hiel de zege te boeken, daar zijn naaste concur renten Swift Hanover en True Spencer niet tot de betrouwbaarste behoren. Ureka en Rina V kunnen achter Ukas de plaatsen bezetten. Twee rennen completeren dit attractieve woensdagprogramma. W ïrftaube kan in de Kolibri-prijs zijn klasse met een zege be wijzen vóór Princesse Aldis. In de tweede ren kan Maharadja zijn terugkeer na lange afwezigheid met een overwinning vieren. In het Schoten-jeugdtoernool om de Be vrijdingsbeker is De Spartaan uit Amsterdam winnaar geworden. In de finale wonnen de Amsterdammers met twee-één van EDO na verlenging. OVVO nam de derde prijs mee naar Amsterdam dank zij een twee-één zege over VSV. De uitslagen luiden: Afd. A: Spartaan—VSV 0-0; Schoten—Bloe- mendaal 1-0; SchotenSpartaan 0-3; VSV— Bloemendaal 2-1; VSVSchoten 0-0; Bloe- mendaalSpartaan 0-3. Afd. B: BMT—OVVO 1-1; EDO—ZVV 2-0; ZVVBMT 2-1; OVVO—EDO 0-0; BMT— EDO 1-2; OVVO—ZVV 2-1; VSV—OVVO 1-2. Spartaan—EDO 2-1 (na verlenging). Eindstand: 1. Spartaan; 2. EDO; 3. OVVO; 4. VSV. Onder uitstekende weersomstandigheden werd zondag het „Bloemendaal"-toernooi op „Duinwijck" besloten. In de A-klasse waren enkele verrassende uitslagen. In het heren-enkelspel verloor de sterke Amster damse speler Bouwer tegen de verwach tingen in van zijn stadgenoot Kramer, die een twee sets zege op zijn naam bracht. Ook de overwinning van mej. v. d. Duim (Beverwijk) op mevr. Koch (Den Haag) vormde een verrassing. Mejuffrouw Smids (Zandvoort, die het vorig jaar in dit toer nooi onder de C-klassers gerangschikt stond en nu in de B-klasse uitkwam, leverde een keurige prestatie door als eerste te eindigen in het damesenkelspel. De prijsuitreiking geschiedde door de heer E. J. Joosje, voorzitter van de L.T.C. „Bloemendaal". De beide winnaars van het enkelspel in de A-klasse ontvingen een nieuwe wisselbeker, welke door de burge meester van Bloemendaal, dr. Peereboom Voller, beschikbaar was gesteld. De uitslagen van dit tennistoernooi waren: A-klasse, lieren-enkelspel: BouwerVan Din- ther 6—3, 6—3; Reus—Rhodius 6—3, 4—6, 6—3: Kramer—Okker 63, 61; Den HoekVerhoef 6—0, 64. Halve eindstrijd: BouwerReus 6—2, 7—5; Kramer—Den Hoef 7—5, 1—6, 6—3. Eind strijd: KramerBouwer 64, 6—3. Dames-enkelspel: mej. v. d. Duim w.o.: mevr. Kruisinga—mej. Uitenhage de Mist 64, 64; mevr. Koch w.o.; mevr. Reugonbrinkmej'. Schouten 62, 75. Halve eindstrijd: mej. v. d. Duimmevr. Kruisinga 64, 64: mevr. Kochmevr. Reugenbrink 6—2, 64. Eindstrijd: mej. v. d. Duinmevr. Koch 61, 62. Gem.-dubbelspel: mej. Kruisinga en Bouwer— mevr. Troll en Rhodius 60, 62: mej. Smids en Den Hoekmej. Uitenhage de Mist en Okker 64, 46, 64; mevr. Koch en Kramermej. Schouten en Reus 6—1, 46. 63; mej. v. d. Duim en Van Dinthermevr. Reugenbrink en Ver hoef 6—3, 36, 64. Halve eindstrijd: mej. Krui singa en Bouwermej. Smids en Den Hoew 6—3, 61: mevr. Koch en Kramer—mej. v. d. Duim en Van Dinther 64, 61. Eindstrijd: mej. Krui singa en Bouwermevr. Koch en Kramer 6—3, 64. B-klasse, heren-enkelspel: halve eindstrijd: N. Groenv. d. Hof 64, 6—2: MulderH. Groen 61, 75. Eindstrijd: Mulder—N. Groen 61, 4-6, 6—2. Dames-enkelspel: halve eindstrijd: mej. Smids mej. v. d. Valk Bouman 46, 64, 61; mej. Steffelaarmej. Jenninga 6—3, 75. Eindstrijd: mej. Smidsmej. Steffelaar 64, 64. Heren-dubbelspel: halve eindstrijd: Harteveld en v. d. MaessenH. Groen en N. Groen 46. 6—2, 97; Steffelaar sr. en Steffelaar jr.Mul der en Ruyer 6-2. 4—6. 6-0. Eindstrijd: Stef felaar sr. en Steffelaar jr.Harteveld en v. d. Maessen 60, 8—6. Dames-dubbelspel: halve eindstrijd: mej. Ver waal en mevr. v. d. Fangemevr. Leenderts en mevr. Knuit 26, 86, 61; mej. v. d. Valk Bouman en mej. Steffelaarmevr. Kauling en mej. Jansen 75, 6—0. Eindstrijd: mej. Verwaal en mevr. v. d. Fangemej, v. d. Valk Bouman en mej. Steffelaar 1—6, 62, 6—1. Gem.-dubbelspel: halve eindstrijd: mej. Snij ders en Hulsmanmej. Smids en Brandse 26, 1412. 86: mej. v. d. Valk Bouman en Steffe laar jr.mevr. Barend en Barend 64, 2—6, 9—7. Eindstrijd: mej. Snijders en Hulsmanmej. v. d. Valk Bouman en Steffelaar jr. 6—4, 26, 6-4. C-klasse, heren-enkelspel: Halve eindstrijd: PostMazee 60, 75; WijnschenkKlip 6—2, 6—2. Eindstrijd Wijnschenk—Post 6—4, 6—2. Dames-enkelspel: halve eindstrijd: mevrouw Leendertsmej. v. Hoogen 6—2, 7—5; mej. Ne- derkoorn—mevr. Knuit 75. 68, 6—3. Eind strijd: mej. Nederkoornmevr. Leenderts 63, 46, 62. Heren-dubbelspel: halve eindstrijd: Gaus en Duyshartv. d. Zee en Veldmeyer 4—6, 63, 6Snoek en De BoerPost en Hulstman 63, 64. Eindstrijd: Gaus en Duyshart—Snoek en De Boer 4—6, 6—0, 6—2. Dames-dubbelspel: halve eindstrijd: mejuffr. v. d. Broek en mej. Nederkoornmej. Ridder en mej. Klein Schiphorst 61, 6—4; mevrouw v. d. Hof en mevr. Gerssenmevr. Kalf en mevr. v. d. Kloet 60, 63. Eindstrijd: mej v.d. Broek en mej. Nederkoornmevr. v. d. Hof en mevr. Gerssen 6—1, 06, 64. Gem. dubbelspel: halve eindstrijd: mevrouw v. Duinen en Königelmevr. Gerssen enGerssen 4—6, 6—2, 6—3: mevr. Leenderts en Van Duinen mej, v. d. Broek en Vorstman 6—3. 4—6, 61. Eindstrijd: mevr. v. Duinen en Königel—mevr. Leenderts en Van Duinen 64, 46, 6—4. ADVERTENTIE Dausies Inschrijving voor de nieuwe cursussen vanaf 10 september Privéles op elk verlangd uur. Vraagt ons gratis prospectus. Tel. 13525 - Haarlem De uitslagen van de op Duindigt gehou den draverijen en rennen luiden: Draverijen Olympia B-prijs (2140 m.): 1. Uitloper 1.34.2; 2. Trekduif S, 1.31.9. Winn. 12.—, PI. 2,50, 1,20, Gek. 6.—, Covercal 3.40. Olympus-prijs (2520). 1. Ukas 1.32.7; 2. Royal Star 1.31.5; 3. Romance 1.31. Winn. 2.40, PI. 1.90, 2,80, Gek. 11.60, Cov. 6.70. On-of-eve-prijs, (2100 m.). 1. Sjakie Scott 1.26.6; 2. Reyland 1.26.7; 3. Sammy Mars 1.25; Winn. 18.10, PI. 4.10, 2.10, 2.20, Gok. 16.70, Cov. 5.20. Ooststar-prijs (2040 m.). 1. O Marijke 1.22,4, 2. Our Bonni 1.25,3, 3. O Mc Gregor 1.23,9. Winn. 1.50, PI. 1.20, 1.40, Gek. 2.30, Cov. 2.40. Or-de-Casindra-prijs C1500 m.). 1. Vina van Barke 1.35.1, 2. Vulture S. 1.34.1; 3. Vlie ger D, 1.33. Winn. 5.—, PI. 1.80, 1.60, Gek. 19.20, Cov. 3.50. Rennen Tarose-prijs (1800 m.). 1. Managala 1.58.4, 2. Felix, 3 Just for qoy. Winn. 3.60, PI. 1.70, 1.40, Gek. 5.70, Cov. 3.60. De gouden Droom-prijs (1350 m.). 1. Sans Valeur 1.26.5, 2. Colony Boy, 3. Cornet. Winn. 1.60, PI. 1.20. 2.20, Gek. 5.30, Cov. 4.10. Tariel-prijs (2100 m.). 1. Ringwood 2.23.8, 2. Alluvio, 3. Beltima. Winn. 1.90, PI. 1.30, 2.30, Gek. 6.80, Cov. 3.20. Pocahontas-prijs. 1. Sagitta 2.19.4, 2. Sylvia 3. Dream Star. Winn. 2.-, PL 1.10, 1.10, Gek. 1.30, Cov. 2.90. Totalisator-omzet f 54.742.50. De uitslagen van de op Mereveld gehou den draverijen luiden: Woubrugge-prijs (2140 m.) 1 Umber 1.33.7, 2. Us Marja Koff 1.31.3, 3. Tortelduif S 1.31.1. Winn. f 3,50, PI. f 1.50, f 1,60, f 2,40, Gek. f 9.—, Cov. f 3,10. Koudekerk-prijs (2200 m.) 1. Urubu S. 1.29.8, 2. Sweetheart Julia 1.29.8, 3. Queen Belwin 1.29.9. Winn. f 1.60. PI. f 1,40, f 2,10, f 4,70, Gek. f 4.80, Cov. f 5.80. Bergmacht-prijs. (2200 m.) 1. Spreeuw. S. 1.27.7, 2. Rita B H 1.28—, 3. Sir Heny 1.27.7. Winn. f 7..80, f 2.40, f 1,60, f 2,50, Gek. f 11.60, Cov. f 5.80. Maassluis-prijs (2120 m.). 1. Quilla Lee 1.26.4, 2. Rob 1.27.5, 3. Rita du Maire 1.25.4. Winn. f 3,00, PI. f 2,40, f 2,20, f 3,—, Gek. f 12.90. Cov. f 6,20. Moriaal H. v. Wickevoort-Crommelin- prijs. (2200 m.). 1. Tiende van Zora 1.25.7, 2. Sunny Boy 1.24.6, 3. Upie Scott P 1.27.7. Winn. f 29,90, PI. f 5,20, f 3,60, f 1,40, Gek. f 6.40, Cov. f 7,40. Nieuwerkerk-prijs (2200 m.) 1 Queen Bon nie 1.24,8, 2. Sunny Williams 1.26.4, 3. Sita 1.25.7. Winn. f 10,40, PI. f 2,50, f 1,70, f 1,80, Gek. f 47,60, f 5,80. Nootdorp-prijs (2100 m.) 1. Raleigh Har vester 1.23.—, 2. Nerva 1.23.2, 3. Radbout 1.22.7. Winn. f 8,50, PI. f 2.90, f 3,60, f 3,70, Gek. f 5.10, Cov. f 11.60. Voorschoten prijs (2200 m.). 1. Olga Pluto 1 22 6, 2. Norton Williams 1.23.4, 3. Quick Hollandia 1.24.—. Winn. f 3,50, PI. f 1,50, f 2,-, Gek. f 6.50, Cov. f 3,70. Noordwijk-prijs (3100 m.). 1. Rudi Trothan 1.26.7, 2. Quitewell S 1.27.3, 3. Rève de So phia 1.27.3. Winn. f 3.60. PI. f 1,30, f 1,50, f 1,60, Gek. f 13.70, Cov. f 4,70. Totalisator-omzet f 138.372,50. Op het jaarlijks congres van de Inter nationale Handbalfederatie te Stockholm zijn vele belangrijke veranderingen in het spelreglement aangenomen. De belang rijkste was wel de zgn. „driedeling" van het veld, met daarnaast het verleggen van de cirkel van elf naar dertien meter. De lijn voor de vrije worp is nu van zeventien op negentien meter gebracht. Voor het zaalhandbal werd het Zweedse voorstel, om het dribbelen met de bal waarbij de bal stuitend met één hand wordt voort bewogen, toe te staan, met tien tegen drie stemmen aangenomen. Een zelfde regel kent de basketbalsport. Voorheen mocht men drie stappen doen en eenmaal stuiten met de bal. Alle spelregel wijzigingen gaan april 1957 in. De voorzit ter van de internationale handbal federa tie, de Zwitser Hans Baumann, is als zo danig herkozen. Op de Voorzaan te Zaandam is het natio naal kanokampioenschap K 2 10.000 meter ge varen. Op verrassende wijze legde het kop pel Bobeldijk-Geurts beslag op de titel. De uitslag luidt: 1. Bobeldijk (Quo Vadis. Kook aan de Zaan)—A. Geurts (Genneper molen. Eindhoven) 45 min. 5.8 sec. 2. Klin- gersLagrand (De Geuzen, Zaandam) op vier lengten; 3. BunschotenDil (Quo Vadis, Koog aan de Zaan). Evenals -aterda op de 10.00 meter heeft het koppel BobeldijkGeurts zondag even eens getriomfeerd op de 500 meter en de 1000 meter. Toernooi om „David Vierhout"- beker voor RCH-aspiranten In het aspiranten-toernooi van Schoten om de „David Vierhout"-beker is RCH voor de derde maal overwinnaar geworden. In de finale won RCH met drie-nul van VSV. De Lerde prijs was voor Kennemerland dat met vier-één over Zaandijk zegevierde. De uitslagen waren: Afd. A. EDO—Alkm. Boys 0-0; RCH—Kenne merland 2-0; KennemerlandEDO 3-1; Alkm. Boys—RCH 1-0; EDO—RCH 0-3; Alkm. Boys— Kennemerland 1-2. Afd. B: SchotenZaandijk 1-3; VSVBloe mendaal 5-0; SchotenVSV 1-4; Bloemen daalZaandijk 1-4; SchotenBloemendaal 1-1; ZaandijkVSV 0-0. Kennemerland Zaandijk 4-1; RCH—VSV 3-0. Eindstand: 1. RCH; 2. VSV; 3. Kennemer land 4. Zaandijk. De Brit Stirling Moss heeft met een Maserati de grote prijs van Italië gewon nen. De Argentijn Fangio, die met een Ferrari tweede werd, bezet de eerste plaats in het eindklassement van het wereldkam pioenschap voor coureurs. De grote prijs van Italië was de laatste race, die voor dit wereldkampioenschap meetelde. CASTEL GANDOLFO, (Reuter) Paus Pius XII heeft de Duitse rooms-katholie- ken gewaarschuwd zich niet op een dwaal spoor te laten brengen door „de waan van een onjuiste coëxistentie" en hun gezegd dat een compromis tussen het rooms-ka- tholieke geloof en het Russische commu nisme niet mogelijk is. De paus zei dit in een radioboodschap tot de massale slotbij eenkomst van de katholiekendag te Keulen. „Er is", aldus de Paus, „slechts een coëxistentie in waarheid. De rooms-katho- lieke kerk dwingt niemand tot haar te be horen, maar zij eist voor zich de vrijheid vrijelijk te leven in de staat in overeen stemming met haar regels en zo zorg te dragen voor de gelovigen en vrijelijk de boodschap van Jezus Christus te prediken'" Dit is, aldus de paus, de fundamentele voorwaarde voor een oprechte coëxistentie. De kerkvorst riep alle rooms-katholieken in de wereld op zich te verenigen tot een „macht ter verzekering van de vrede", niet alleen de vrede tussen de landen, maar ook de sociale vrede in ieder land. De slotbijeenkomst van deze 77ste Duit se katholiekendag in het stadion in Keulen- Miingersdorf werd bijgewoond door bijna een miljoen personen. Zaterdagavond werd een kleurrijke scheepsprocessie op de Rijn door honderdduizenden langs de oevers en vanaf de bruggen gadegeslagen. De kinderroof in Hamden HAMDEN (United Press) Radio- en televisie-oproepen in het Grieks, Spaans, Frans en Italiaans zijn maandag uitgezon den om degene die de zes weken oude Cynthia Ruotolo uit Hamden ontvoerde, te bewegen het kind terug te geven. Er is slechts één aanwijzing in deze verdwij ning; een bezoeker van het warenhuis, waarvóór Cynthia uit de kinderwagen ge haald werd, meent dat hij een vrouw van donkere huidskleur gezien heeft, die op onhandige wijze een kind door het gebouw droeg. Vandaar het vermoeden dat een vrouw van eventueel vreemde afkomst het kind heeft weggenomen, zodat men de op roepen in vele talen heeft uitgezonden. Politie en leden van de federale recher che hebben maandag reeds een beekje en een rivier afgedregd. Nadat zondag vele honderden vrijwilli gers aan het zoeken hadden deelgenomen men heeft het gehele gebied rondom de plaats waar het kind verdween meter voor meters afgezocht in een straal van honder den meters zoeken thans behalve de po litie nog vijftig speurders door, vooral in het water. Dat er nog geen enkel levens teken van de ontvoerder of ontvoerster is ontvangen, lijkt steun te geven aan de theorie, dat het hier niet een ontvoering om losgeld betreft, maar een diefstal het zij door een kinderloze vrouw, hetzij met het oogmerk van „verkoop". Naar verluidt zou er reeds lang een „zwarte markt" in adoptie-kinderen in deze omgeving be staan. DE ZON DIE W'J KREGEN Totaalaantal uren zonneschijn in juni.juH.auq 642 u. 615u normaal 1954 1955 1956 DEREGEN DIE W'J KREGEN Totale reqenval in juni, juli,aug. 331 mm 5pH 317mm normaal 1954 1955 1956 Deze „zomer" heeft men in De Bilt in juni, juli en augustus totaal 428 uren zonneschijn genoteerd tegen 642 uren in dezelfde periode van 1955. Wij kre gen deze zomer zelfs minder uren zon neschijn dan in de „regenzomer" van 1954, toen de zon toch nog 452 uren heeft geschenen. De afgelopen augus tusmaand was dan ook de koudste sinds 1714. In De Bilt heeft men ook gemeten hoe veel regen er deze zomer is gevallen. Een hoeveelheid van 215 mm. is nor maal, maar thans werd 317 mm. afge tapt, iets minder dan in de beruchte „regenzomer" van 1954 en ongeveer twee keer zoveel als vorig jaar.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9