Kabinetsformatie thans in een vergevorderd stadium OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Moeilijkheden bij instelling van het Produktschap voor Zuivel nemen toe Wellicht reeds heden beslissing Rusland stuurt loodsen naar het Suezkanaal Nenni-socialisten stellen hun eisen voor fusie met Saragat 4/ Het woord is aan Regeringscoalitie moet verdwijnen en algemeen vakverbond moet blijven HET WEER: Weinig verandering Oostenrijker ontdekt pyg meeën in Nieuw-Guinea Echtpaar werkte met valse huurkoopcontracten Fles lysol leeggedronken Tas met f 2000,- verdwenen Privé-nationalisatie" van drukkerij Makassar Vraag in de Tweede Kamer over voorzittersbenoeming Gevecht met Algerijnen op Tunesisch gebied Bourguiba protesteert Sterfgeval te Breda door gasverstikking 71e JAARGANG No 4 9 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1956 3 01e JAARGANG No Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteurs Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal f 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directies P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Vandaag valt waarschijnlijk de beslissing over de kabinetsformatie. Na gister morgen en gistermiddag urenlang te hebben geconfereerd, zijn prof. De Gaay Fortman en de heer J. van Tilburg gisteravond samen in Huis ten Bosch door de Koningin ontvangen. Hedenmorgen is de heer Van Tilburg in zijn hotel te Rotter dam gebleven om het regeringsprogramma nader te bestuderen. In de late middag zou hij weer een bezoek brengen aan prof. De Gaay Fortman en deze dan waarschijnlijk mededelen of hij het minister-presidentschap aanvaardt. Gisteren hebben dr. Drees en mr. Burger van de heer Van Tilburg het regeringsprogramma ter inzage gekregen. Het schijnt dat dit voor de P.v.d.A. wel aanvaardbaar is, zodat er een tegemoetkoming in moet schuilen van de K.V.P. op het punt van de bezitsvorming. Onder deze omstandigheden lijkt men in de P.v.d.A. heen te willen stappen over het verlies van dr. Drees als minister-president. Daar staat tegenover dat de P.v.d.A. de heer Hofstra op de ministerszetel van Financiën krijgt. Bovendien wordt overwogen dat het redelijk is, dat aan het hoofd van een extra-parlementair kabinet niet een vooraanstaande figuur van een bepaalde partij staat. De kopstukken van de P.v.d.A. komen vandaag nog bijeen om de situatie te bespreken. Indien de heer Van Tilburg vandaag een positief antwoord geeft aan prof. De Gaay Fortman, zal hij voor de vorm alsnog tot formateur worden benoemd. In parlementaire kringen in Den Haag neemt men aan dat het nieuwe kabinet als volgt zal zijn samengesteld: Minister-president: J. van Tilburg (P.v.d.A.); Buitenlandse zaken: mr. J. M. A. H. Luns (K.V.P.) Justitie: prof. dr. W. F. de Gaay Fort man (A.R.); Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en P.B.O.: prof. mr. W. C. L. van der Grinten (K.V.P.); Onderv/ijs, Kunsten en Wetenschappen: mr. J. M. L. Th. Cals (K.V.P.); Financiën: H. J. Hofstra (P.v.d.A.); Oorlog en Marine: ir. C. Staf (C.H.U.); Wederopbouw en Volkshuisvesting: ir. H. B. J. Witte (K.V.P.); Verkeer cn Waterstaat: iemand van de P.v.d.A.; Economische Zaken: prof. dr. J. Zijlstra (A.R.); Landbouw: iemand van de P.v.d.A. (Het is nog niet zeker of dit weer de thans de missionaire minister Mansholt zal zijn); Sociale Zaken: J. G. Suurhoff (P.v.d.A.); Maatschappelijk Werk: iemand van de K.V.P. Op deze wijze zouden er dan in het nieuwe kabinet vijf tot de Partij van de Arbeid en vijf tot de Katholieke Volks partij behorende ministers zitting krijgen, voorts twee die deel uitmaken van de Anti Revolutionaire Partij en één tot de Christelijk Historische Unie behoort. Volgens dit schema zou er dus geen mi- Na dinsdag urenlang te hebben gecon fereerd zijn de heer J. van Tilburg (links) en de informateur, -prof. De Gaay Fortman (rechts) des avonds door de Koningin in Huis ten Bosch in Den Haag ontvangen. Wellicht zitten de heren Van Tilburg en De Gaay Fortman weer spoedig zo naast elkaar, maar dan als minister-president en minister van Justitie. nister komen die deel uitmaakt van de V.V.D.. Het zal belangwekkend zijn de overwegingen hiervoor te vernemen. Ik meen met stelligheid te weten dat tot op dit ogenblik bij de V.V.D. geen enkele pol sing heeft plaats gehad omtrent een even tuele bereidheid tot het aanvaarden van een ministers-portefeuille. Onder het voorbehoud dat de hier ge dane voorspellingen juist zijn zouden dus in het nieuwe kabinet zes ministers zitting krijgen, die reeds deel uitmaakten van het thans demissionaire kabinet. (Van onze correspondent in Wenen) In Nieuw-Guinea zijn pygmeeën ontdekt door de Oostenrijkse etnoloog M. Gusinde, die de beste kenner is van de pygmeeën in Afrika. Met 62 dragers trok de geleerde aan de voet van de berg Aiom het binnen land in, waar zich bijna nog geen blanke had gewaagd. Hij vond de eerste neder zetting van pygmeeën op 720 meter hoogte, een tweede grotere groep bij de bronnen van de rivier de Asai, op 1260 meter hoogte. Prof. Gusinde overwon hun aan vankelijk wantrouwen en hun schuwheid door hen zout aan te bieden. Deze pyg meeën zijn gemiddeld 146 centimeter groot, ongeveer twee centimeter kleiner dan de dwergen in Afrika. Volgens de Oostenrijkse geleerde zijn deze dwergen de oudste be woners van Nieuw-Guinea. Zij hebben hun oorspronkelijke primitieve gewoonten en gebruiken nog grotendeels bewaard. Hun aantal bedraagt op het ogenblik ongeveer 3500. Zij leven verspreid in drie of vier geografisch afzonderlijke groepen met eigen dialecten. De radiomonteur G. C. D., die samen met zijn echtgenote een geldschieter f 40.000, afhandig had gemaakt door valse huur koopcontracten, is door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek. Zijn echtgenote kreeg acht maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Tegen de echtelieden was een jaar en zes maan den met aftrek en een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. Thuis gekomen van de kermis heeft de 28-jarige T. te Arcen in de kelder van de ouderlijke woning nog naar iets drinkbaars gezocht. Hij heeft daarbij een fles lysol gevonden en die leeg gedronken, waarna hij naar bed is gegaan. Hier is hij na enkele uren onder hevige pijnen overleden. Hij was de oudste zoon uit een groot gezin. Door de koptelefoon beluistert Koningin Juliana de vertaling van de rede, die dr. Manuel A. Chavez, ambassadeur van Mexico, dinsdag hield tijdens de openingszitting van het Internationale Congres inzake Menselijke Verhoudingen. Naast de Prins is Sir Muhammed Zafrulla Khan gezeten, rechter in het Inter nationaal Gerechtshof in Den Haag. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Carmen Sylva: Toegevendheid is het kenmerk der hoogste beschaving. De chauffeur-reisleider P. A. van P. uit 's-Gravenhage, die dinsdag terugkeerde van een buitenlandse reis van vijf weken, heeft op het station Hollandse Spoor te 's-Gravenhage een interlokaal telefoonge sprek gevoerd, dat hem duur is komen te staan. Toen hij na tien minuten de cel ver liet was een tas met f 2000 aan buitenland se valuta, die hij bij zijn koffers buiten de cel had laten staan, verdwenen. Hij stelde onmiddellijk de politie van de vermissing in kennis. De recherche heeft daarop een onderzoek ingesteld in een voor vertrek gereedstaande trein en daartoe voor korte tijd de stationsuitgangen afgesloten. Het on derzoek leverde echter geen resultaat op. mM (Van onze correspondent in Londen) De Russische beslissing om loodsen naar het Suezkanaal te zenden betekent de grootste uitdaging van Sovjet-zijde tegen over de Britse en Franse politiek in de Suez-crisis. Zowel Groot-Brittannië als Frankrijk gelooft, dat als Nasser weigert internationaal beheer van het kanaal te aanvaarden, hij op de knieën gebracht kan worden wanneer de 61 Britse en 53 Franse loodsen hun diensten weigeren. De loodsen hebben er in toegestemd in functie te blij ven totdat de commisie-Menzies haar werk voltooid heeft. Zij zijn echter niet bereid hun taak te blijven vervullen, tenzij het kanaal internationaal zal functioneren. De houding van de loodsen vormt een wapen in de handen van de Britse en Franse re geringen. In Londen betwijfelt men of de Russi sche loodsen onmiddellijk aan het werk kunnen gaan. Een fout van een onervaren loods bij het navigeren van lijnschepen en olietankboten in het smalle kanaal zou tot chaos leiden. Het Russische besluit heeft voor het ogenblik meer politieke dan prak tische betekenis. In Londen beschouwt men deze Russische loodsen als de voor hoede van de „vrijwilligers" op wie partij secretaris Kroesjtsjev dezer dagen zin speelde toen hij verklaarde dat als er oorlog over het Suezkanaal zou komen, de Arabieren niet alleen zouden staan. Men verwacht dat de Russische loodsen zullen worden gevolgd door Russische piloten die als vrijwilligers de vliegtuigen zullen besturen, die Nasser onder het wapencon tract met Rusland heeft ontvangen. Vol gens radio-Moskou is de eerste groep loodsen van de Russische Oostzeevloot via Moskou onderweg naar Egypte. De leden van het Britse kabinet die zich in het bijzonder met de Suezkwestie bezig houden, zijn gisteravond door premier Eden voor een speciale vergadering bijeen geroepen. De ministers van Oorlog, Lucht macht, Marine en Defensie waren echter niet aanwezig. Vandaag zal de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, in Parijs het Britse standpunt in het conflict uiteenzetten voor de raad van het Noordatlantische Pact, waar zijn rede met spanning wordt tegemoet gezien. In I het bijzonder door de Westelijke zeemo gendheden. die over het algemeen onder handelingen willen en geen oorlog. Men verwacht dat premier Menzies van Australië vrijdag of zaterdag in Londen verslag zal uitbrengen aan Eden en Sel wyn Lloyd over zijn besprekingen in Cairo. Deskundigen geloven dat er nog steeds een kans bestaat dat er iets positiefs zal worden bereikt. Het feit dat de onder handelingen nog niet afgebroken zijn on danks Nassers verzet tegen een internatio naal systeem, wordt beschouwd als een te ken dat de hoop op een vergelijk niet moet worden opgegeven. Op de bijeenkomst van gisteravond in Cairo schijnen stappen te zijn gedaan om een basis te vinden voor een verdere conferentie tussen Nasser en de kanaalgebruikers. Er moet echter nog een lange weg worden afgelegd voor het zover is. Menzies verklaarde dat de cón- DJAKARTA Volgens woensdag in Djakarta ontvangen berichten, is de „Druk kerij Makassar" in Makassar, welke Neder lands eigendom is, maandag eigenmachtig „genationaliseerd" door een comité, dat speciaal voor dit doel was gevormd. Het comité, dat bestaat uit de uitgevers van drie dagbladen, welke bij de „Drukkerij Makassar" de grootste in Oost-Indonesië worden gedrukt, heeft een communiqué uitgegeven, waarin het meedeelt: „Wij hebben alle rechten en verplichtingen van de Nederlandse eigenaars overgenomen, in overeenstemming met de geest van de unilaterale opheffing door Indonesië van de R.T.C.-overeenkomsten met Nederland". Het comité gaf opdracht tot het hijsen van de rood-witte-vlag op het gebouw van de „Drukkerij Makassar" en nam alle sleutels over van de bedrijfsleider Tan Seng Hae, die bij afwezigheid van de Nederlandse directeur het bedrijf voerde. De bedrijfs leider deed onmiddellijk aangifte bij de politie. Het Indonesische kabinet heeft deze „nationalisatie bij verrassing" in zijn ge houden zitting besproken. In een heden uitgegeven communiqué wordt het optreden van het comité veroordeeld. Nationalisatie van een bedrijf kan alleen door de regering worden bewerkstelligd, op basis van de wet, aldus het communiqué. De Koninklijke Nederlandse Zuivelbond F.N.Z. volhardt bij zijn besluit inzake het niet benoemen van bestuursleden voor het op 15 oktober in werking tredende Pro duktschap Zuivel. In het standpunt van de F.N.Z. is nog geen verandering gekomen, zo zeide de heer G. H. E. M. van Waes, voorzitter, tijdens de algemene vergadering te Enschedé. Ook de Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne hoewel bereid om me dewerking te verlenen aan het eenmaal bij wet totstandgekomen produktschap, mits bij de opbouw daarvan de geest van de wet op de bedrijfsorganisatie geen geweld wordt aangedaan en de in deze wet neer gelegde principes volledig tot gelding wor den gebracht heeft gemeend, thans niet te kunnen overgaan tot een benoeming. Het bestuur heeft bezwaar tegen de geest van dwang welke blijkt uit de wijze, waar op de regering niet slechts de totstandko ming van het Produktschap voor Zuivel heeft doorgezet, doch vooral ook nadien de inwerkingtreding heeft voorbereid. Ook de Bond van Coöperatieve Zuivel- verkoopverenigingen heeft geweigerd, een bestuurslid voor het produktschap aan te wijzen, evenals de Vereniging van Groot handelaren in Boter en de Vereniging van Groothandelaren in Melkprodukten. Deze beide laatste organisaties zouden samen met de Nederlandse Vereniging van Kaas exporteurs een bestuurslid van het nieuwe P.B.O.-orgaan moeten aanwijzen. Laatstge noemde vereniging heeft haar houding nog niet bepaald. Naar men in zuivelkringen verwacht, zullen de drie centrale landbouworganisa ties terzake van het benoemen van be stuursleden voor het Produktschap Zuivel een afwachtende houding aannemen, van mening zijnde dat, indien drie organisaties geen bestuursleden benoemen, het ook geen zin zal hebben bestuursleden te be noemen namens K.N.L.C., K.N.B.T.B. en C.B.T.B. Het Tweede Kamerlid de heer Van Meel (K.V.P.) heeft aan de ministers voor Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorganisatie en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk de volgende vragen gesteld: „Zijn de ministers bereid een uiteenzet ting te geven van de procedure, gevolgd bij de benoeming van de voorzitter van het Produktschap voor Zuivel?" ferentie pas halverwege is gekomen met de voorbereidende bespreking. „Wij zijn nog niet begonnen elkaar aan te vallen", zei hij lachend. Namens de commisie van vijf werd verklaard dat de sfeer op de conferentie rustig en waardig is. Een zegsman van de Egyptische ambas sade in Djakarta heeft verklaard dat een Indonesische loods, die de noodzakelijke diploma's en ervaring heeft, dienst zal doen in het Suezkanaal als de medische keuring goed uitvalt. Radio-Cairo meldt, dat te Riad in Saoedi- Arabië een militaire conferentie zal wor den gehouden, waaraan militaire leiders van Egypte, Irak, Syrië en Libanon zullen deelnemen. Op de conferentie, die morgen begint, „zullen besluiten van het grootste strategische belang voor de verdediging van de Jordaanse grenzen en het afslaan van alle aanvallen op de grenzen van Israel met de Arabische landen worden ge nomen". De bevelhebber van het Jordaan se leger, generaal Nawar, heeft het initia tief voor deze conferentie genomen, aldus radio-Cairo. Prinses Beatrix wandelde gisteren als studente door Leiden, nadat zij de zitting van Eerstejaardag van de Leidse Universiteit in de Pieterskerk had bijgewoond Na de zitting begaf zij zich met een medestudente en (rechts) haar secretaresse mejuffrouw mr. M. Meurs naar het universiteitsgebouw op het Rapenburg. ROME (Reuter). Pietro Nenni, de lei der van de Italiaanse socialistische partij, die in de afgelopen tien jaar nauw ver bonden is geweest met de communisten, heeft de voorwaarden bekendgemaakt voor samengaan van zijn partij met de sociaal democraten van Saragat, die het Noord- atlantisch pact steunen. De voorwaarden zijn overhandigd aan senator Commin, waarnemend secretaris van de Franse so cialistische partij (SFIO) die in Rome na gaat of toetreding van de Nenni-socialisten tot de socialistische internationale aanbe volen kan worden. Op het gebied van. de buitenlandse poli tiek stelt Nenni als enige voorwaarde, dat de verbonden Italiaanse socialisten „een actieve ontspannings- en vredespolitiek" zullen voeren, gericht op opheffing van de verdeling van de wereld in tegenover el kaar staande militaire blokken. Voorts eisen de socialisten van Nenni op heffing van de coalitie der centrumpartij, die sedert het begin van de koude oorlog in Italië aan het bewind is. (De huidige regeringscoalitie wordt gevormd door christen-democraten, sociaal-democraten, liberalen en republikeinen). De linkse so cialisten eisen, dat de sociaal-democraten zullen meewerken een einde te maken aan „alle discriminatie tussen burgers", hetgeen kennelijk doelt op de geleidelijke verwij dering van communisten, en in mindere mate socialisten, uit overheidsfuncties. Nenni's aanhangers willen dat de sociaal democraten meewerken aan concentratie van alle arbeiders in een vakverbond, dat „autonoom en onafhankelijk van politieke partijen" moet zijn. Het huidige algemene ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM FERD. BOLSTR. 48 A'DAM }J/OUW£ TEL 13439 TEL 717162 Falcon Heren Regenjassen 49.75 TUNIS, (Reuter) Tunesië heeft bij Frankrijk geprotesteerd tegen een Franse militaire actie op Tunesisch gebied, waar bij zes Algerijnen sneuvelden, en deze actie een ernstige aantasting van de Tunesische soevereiniteit genoemd. De gewraakte actie had plaats op 29 augustus bij een Tune sische boerderij te Kalaat Es Senam, in de buurt van de Algerijnse grens, aldus het protest. De boerderij werd omsingeld en de Algerijnen gedood. Een onderzoek had aan getoond, dat de Algerijnen ongewapend waren. Het protest is door de Tunesische premier, Habib Bourguiba, bij de Franse ambassade ingediend. vakverbond, waartoe de meeste socialis tische arbeiders behoren, doch dat volgens de algemene opinie in Italië onder commu nistisch beheer staat, zou „de natuurlijke en democratische basis" voor het nieuwe vakverbond moeten zijn. De verenigde so cialistische partij moet in het algemeen streven naar „verwezenlijking van het socialisme langs democratische weg". Senator Commin zou, naar verluidt, dit document een bevredigende basis voor verdere onderhandelingen vinden. Men verwacht, dat de onderhandelingen nog verscheidene maanden zullen duren, met als voornaamste kwestie die van het vak verbond. De meeste sociaal-democratische arbeiders behoren tot de kleine sociaal democratische vakbond, die aangesloten is bij het anti-communistische Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigingen. Het algemene vakverbond is aangesloten bij het Internationale Wereldvakverbond dat onder communistische invloed staat. In de Nieuwstraat te Gilze heeft zich in de nacht van maandag op dinsdag een on geval met een gasbuis voorgedaan, waarbij de 21-jarige H. van de O. om het leven is gekomen. Zijn broer moest naar het zieken huis worden vervoerd. Diens toestand is evenwel niet ernstig. In bedoelde straat worden graafwerken uitgevoerd voor de riolering. De machinist van een dragline heeft daarbij in de loop van de middag een gasbuis 'met de bak van zijn machine geraakt. Toen hij dit in de gaten kreeg, heeft hij het werk rondom deze buis gestaakt en is even daarna verder gegaan met graven. De buis in de midden weg werd dusdanig geraakt dat een koppe ling onder het trottoir los schoot. Het in de loop van de nacht ontsnappende gas is door het zand van de opgraving gedrongen en de woning van de familie Van de O. bin nengekomen. Dit werd pas 's morgens vroeg ontdekt, waarbij medische hulp voor H. van de O. te laat kwam. De gemeente had gezorgd, dat overal waar gasbuizen in de te bewerken grond zaten, de huizen gemarkeerd waren met rode stippen. Kinderen uit het dorp hadden de rode stip op het huis van de familie Van de O. met teer onzichtbaar gemaakt, zodat de dragline machinist niet wist dat daar gasbuizen in de grond zaten. JOCJOCCOO X XXXJKJOCCOCOCCOCOOCOOOOCOOOOCCCCOCXXXXXXÖOCXXX» VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met tijdelijk regen, maar later ook enkele opklaringen. Matige, hier en daar tijdelijk krach tige zuidelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. 6 september Zon op 6.02 uur, onder 19.18 uur. Maan op 8.21 uur, onder 19.31 uur. Maanstanden 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmniden Woensdag 5 september Hoog water: 3.40 en 16.08 uur. Laag water: 11.50 en uur. Donderdag 6 september Hoog water: 4.22 en 16.48 uur. Laag water: 0.13 en 12.32 uur. de regenkansen zeer groot. In de tempera tuur komt maar weinig verandering. De wind blijft in de zuidhoek. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland WEINIG VERANDERING Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno regen regen half bew. half bew. motregen regen zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt nevel licht bew. mist nevel onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. mist onbewolkt a S xp gg-a bo 21 18 19 15 18 16 16 19 25 windst. 23 wnw 23 wzw 20 windst. 17 windst. 17 n 19 windst. 20 windst. 23 ono 29 ono 26 windst. 20 19 60 *i II n nno wzw o zzw zo zo z ozo zS 0,1 0 0 0,3 11 5 1 0,2 0 0 0 0 4 0 0 0 Ten zuidwesten van Ierland ligt het een- Rome onbewolkt ono 29 0 trum van een depressie die maar weinig Ajaccio onbewolkt ono 26 0 van plaats verandert en nog steeds iets in Wenen half bew. windst. 20 0 diepte toeneemt. Aan de voorzijde van deze Innsbruck mist w 19 0 depressie voeren zuidwestelijke winden Mallorca onbewolkt nnw zeer vochtige lucht naar West-Europa. Het warmtefront, dat deze lucht begrenst bereikte woensdagochtend vroeg ons land, Den Helder voorafgegaan door een brede regenzone. Ypenburg Het bijbehorende koufront schuift als ge- Vlissingen heel uiterst langzaam op in noordoostelijke Eelde richting. De beweging ervan wordt ver- De Bilt traag'd door kleine storingen welke over de Twente Golf van Biscaye en het Kanaal naar het Eindhoven noordoosten lopen en over het algemeen Vlv. Z.-Limb. lichte regen z tot flinke neerslag aanleiding geven. In verband daarmee zijn ook morgen (De ,s va.n hedenmorgen 7 uur. Weerstoestand binnenland lichte regen z lichte regen zo lichte regen zzo zwaar bew. zo lichte regen zzo lichte regen zzo lichte regen zo 12 13 13 10 12 12 12 14 5 4 7 2 2 2 2 0,1 de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1