Dr. Bombard gaat weer naar zee Aandeelhouders van het Suezkanaal ROXV ruiken is ROXÏ roken! Waar negers verschijnen blijven talrijke blanke scholieren weg Franse staatslening voor de oorlog en opbouw in Algerije Onderzoek naar het zeemansleven De eenvoudigste maaltijd In diverse Amerikaanse staten blijft het gisten Critiek op aantrekkelijke voorwaarden J 3 Jacht-loboratorium La Coryphène" Elke seconde passeert een toerist de grens in Oostenrijk W eek staat NedBank Saldo handelsbanken sterk gedaald Co-educatie met strubbelingen Beschuldigingen aan Brits en Nederlands adres Studiereis van zakenlieden uit Indonesië Vijftig jaar padvinderij Jubileumjamboree wordt in Engeland gehouden Lufthansa beklaagt zich over concessies aan SAS Lonen overheidspersoneel Verhoging gaat in per 1 september WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1956 (Van onze correspondent in Parijs) De jonge Franse arts Alain Bombard, die ongeveer vier jaar geleden beroemd werd en die roem met lezingen, inter views, radiopraatjes en boeken sedert dien kundig heeft gehandhaafd omdat hij in een éénpersoons rubbervlot maan den over de Oceaan had gezwalkt en zich daarbij uitsluitend met zeevis en zeewater in het leven had gehouden, laat weer van zich horen. De dokter wiens eerste expeditie' door de Nederlandse scheepsdeskimdige en uitvinder, de heer Schat uit Utrecht, werd gefinancierd is lange tijd in klinieken verpleegd en ver schillende malen geopereerd. Des ondanks heeft hij zijn vroegere krachten niet volledig hervonden. Niettemin maakt 'de dertig-jarige Bom bard plannen voor een nieuwe excursie, (Van onze correspondent in Wenen) Ondanks het betrekkelijk slechte weer is het aantal buitenlandse toeristen in Oos tenrijk ook dit jaar weer buitengewoon sterk toegenomen. Men kan zeggen dat er in het afgelopen seizoen elke seconde een buitenlandse gast de Oostenrijkse grens passeerde. Ofschoon het aantal hotels en bedden in de traditionele vakantiegebie- den zoals VorarLberg, Tirol en Salzkam- mergut, vrijwel constant is gebleven, nam toch ook daar het aantal overnachtingen toe. Een ongekend record werd echter be haald in de oostelijke provincies en voor al in Wenen, waar vorig jaar nog Rus sische troepen gestationeerd waren en waar nu het vreemdelingenlegioen met meer dan honderd percent is gestegen. De inkomsten aan buitenlandse betalings middelen hebben zich dan ook tegenover het vorige jaar meer dan verdubbeld. On der de buitenlandse toeristen neemt ons land hier de derde plaats in. Sommige stre ken leken wel op Nederlandse enclaves, bij voorbeeld het Zillertal en het gebied rond om Zeil am See, waar wij bijna uitslui tend landgenoten hebben aangetroffen. ADVERTENTIE smaakt nog eens zo vorstelijk op een feestelijk gedekte dis. Met een eenvoudig hulpmiddel kunt u dit cachet aan uw middagmaal geven, n.l. met GERO ZILVIUM GERO tafclbestek maakt van iedere dis een feestdis. Een pracht collectie vindt u bij Grote Houtstraat 49 - Haarlem De kleine zaak met de grootste keuze Een der belangrijkste veranderingen in de verkorte balans van de Nederlandse Bank van 3 september is de daling die het tegoed van de handelsbanken bij de centrale bank heeft ondergaan. Het saldo verminderde met f 110 miljoen tot f 387 miljoen, waarmede het iets onder het ge middelde is gekomen dat de handelsbanken verplicht zijn bij de Nederlandse Bank aan te houden. Klaarblijkelijk hebben deze in stellingen in de ultimobehoefte voorzien. De chartale geldhoeveelheid geeft een stij ging aan van f 65 miljoen tot f 4062 mil joen. Bovendien vermeerde ook het te goed van de schatkist, waarschijnlijk via belastingbetalingen. Het rijk beschikt thans over een saldo van f 169 miljoen tegen f 126 miljoen vorige week. De netto deviezenreserve is de vorige veek iets gedaald, namelijk met f 14 mil- men tot f 1075 miljoen. De goudvoorraad bleef onveranderd op f 3226 miljoen. Het dekkingspercentage in goud en deviezen van de direct opeisbare verplichtingen der centrale bankinstelling verminderde van 71,52 tot 70,89. om in het bijzonder de fysiologische en geestelijke levensomstandigheden van de zeeman te ondexv.oeken. Om de kosten van deze nieuwe reis te bestrijden heeft een maatschappij, die voor dit doel is opgericht en waarvoor verschillende grote Franse scheepvaart-ondernemingen en weten schappelijke organisaties belangstelling hebben, de nodige fondsen bijeengebracht. Er staat al een „jacht-laboratorium" op stapel, dat „La Coryphène" zal heten en ruim zeventien meter lang wordt. De kos ten worden geraamd op meer dan twee honderdduizend gulden. Dit (zeil)schip zal door een kleine ploeg van zeevaartdeskundigen, biologen en me dici, onder leiding van dr. Bombard, wor den bemand en daarna vissersbootjes in verschillende wateren volgen om invloeden van de eenzaamheid, wind en water en klimaat enzovoorts op de zeelieden te be studeren. Er bestaan inderdaad nog meer kwalen, waarvan de „zeeziekte" de be kendste is, die de medici nog altijd voor problemen stellen en die nog nimmer gron dig zijn onderzocht. De reis van de 'Coryphène heeft ook ten doel verschillende reddingsmethoden in de praktijk te beproeven. Bovendien zullen diepzee-onderzoekingen worden verricht. De nieuwe expeditie vertoont enige ge- Bovenstaande plaat werd gemaakt toen dr. Bombard vier jaar geleden in augustus de laatste voorbereidingen trof in de haven van Casablanca in Marokko voor zijn eenzame tocht van 4700 kilometer over de Atlantische Oceaan. De foto links toont de „schipbreukeling", die leefde van de opbrengst der zee in december na zijn aankomst op het Britse eiland Barba dos, een van de Kleine Antillen in West-Indië. lijkenis met de onderneming van de com mandant Cousteau, die onder meer de boeiende film heeft opgeleverd: „De we reld der stilte", die op het laatste festival van Cannes werd bekroond. Het is opmerkelijk dat Frankrijk, dat zijn reputatie van zeevarende mogendheid ietwat verwaarloosd had, de laatste tijd met wetenschappelijke excursies, die bovendien sterk tot de verbeelding van het grote publiek spreken, een nieuw beroep op de belangstelling van de internationale scheepvaartkringen doet. CLINTON (United Press en Reuter) Ook dinsdag keerde de rust niet terug in de streken, waar de opheffing der rassen scheiding de gemoederen in opschudding heeft gebracht. Uit Clinton in Tennessee, Poolesville in Maryland, Mansfield in Te xas worden weer demonstraties en inci denten gemeld. In Poolesville kwam het slechts tot den kleine demonstratie. Het -was voor het eerst, dat zo dicht bij Washington een der gelijk incident plaats had. Een groep van ongeveer veertig personen verzamelde zich voor de middelbare school van Pooles ville. Maar na enig geredekavel begonnen de lessen gewoon, riet ging hier om veer tien negerleerlingen. Van de kant der blanke scholieren was er geen woord van protest tegen de toelating van de neger jongens. Wel was het aantal leerlingen dat was opgekomen opvallend gering; onge veer de helft van het normale aantal. In Clinton zelf heerst wel kalmte, doch de discipline op de school is min of meer zoek. Slechts één derde van het normale aantal leerlingen was dinsdagochtend op gekomen. De negerleerlingen kwamen in particuliere auto's en niet in de schoolbus sen, die anders de leerlingen afhalen en doorgaans stampvol zijn, maar nu slechts met enkele leerlingen aankomen. Toen de negerleerlingen de school binnengingen, schreeuwden enkele blanke scholieren: „laten we niet naar school gaan". Daarop liepen zij weg. Dreigender was de situatie in Texas, waar De Indonesische corruptiezaak DJAKARTA (ANP/Reuter) Het na tionalistische zondagsblad' „Berita Ming- gu" beschuldigt Nederland en Engeland ervan een belangrijke rol te hebben ge speeld bij de poging tot arrestatie van Ruslan Abdulgani, vlak voor zijn vertrek naar Londen op 13 augustus. „Engeland was geen voorstander van de aanwezig heid van Ruslan Abdulgani op de confe rentie in Londen, omdat hij Egypte steun de, terwijl Nederland aldus het blad Indonesië's naam schade wilde berokke nen". Als bewijs voor deze beschuldigin gen noemt het blad twee punten: 1. Radio-Australië zond het nieuws van de poging tot arrestatie uit „zeer kort" nadat het incident was voorgevallen. 2. De woordvoerder van de Nederlandse vertegenwoordiging in Djakarta, de heer D. de Man, had kort na de poging tot ar restatie van Abdulgani opgebeld naar de woordvoerder van het Indonesische minis terie van Buitenlandse Zaken, en hem ge vraagd, of Abdulgani inderdaad naar Londen was vertrokken, aldus Berita Minggu. De vice-voorzitter van de P.N.I., waar van Abdulgani lid is, heeft gezegd, dat de mogelijkheid niet uitgesloten moet worden, dat „buitenlandse imperialistische agen ten" een belangrijke rol in het incident hebben gespeeld, teneinde het vertrek van de Indonesische delegatie naar de confe rentie in Londen over het Suezkanaal te verhinderen. „Volstrekt uit de lucht gegrepen", ver klaarde desgevraagd de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken over deze beschuldigingen. De bewering, dat Nederland een rol zou hebben gespeeld bij de poging tot arresta tie van minister Ruslan Abdulgani, ver wees hij naar het „rijk der fantasie". Mansfield het centrum van nieuwe ge moedsbewegingen was. Daar schoolde een grote menigte voor de middelbare school samen om te voorkomen, dat negerleerlin gen zich zouden laten inschrijven. Een tiental,ordebewaarders, was versghenen om gewelddadigheden te voorkomen. Toen begon de inschrijving, maar er verschenen geen negers. Predikant weggejouwd Weinig vriendelijk ontving de bevolking ds. Donald Clark van de episcopale kerk, die naar Mansfield gekomen was om de bevolking ernstig toe te spreken en slechts boze kreten te horen kreeg. Toen de gees telijke tenslotte van de interrupties ge noeg had, brachten twee politiemannen hem veilig door de opdringende menigte. De schoolautoriteiten van het district Mansfield hebben een verzoek gericht tot rechter Hugo L. Black van het opperst gerechtshof in Washington, om de uit spraak van het hof, waarbij de integratie op de openbare scholen in Texas verplicht is gesteld, op te schorten. „Dit is nodig",' zo menen de aanvragers, „om verdere ge welddadigheden te voorkomen". Doch rechter Black heeft geweigerd aan het verzoek te voldoen. Twee van de tien tanks, die te Clinton zijn gestationeerd met het oog op de on rust aldaar, zijn naar Oliver Springs over gebracht. De ongeregeldheden in laatstgenoemde stad ontstonden naar aanleiding van het ge rucht, dat daar dinsdag negers tot de open bare scholen zouden worden toegelaten. In Amsterdam zijn dinsdag veertien In donesische industriëlen en zakenlieden aan gekomen, die een studiereis maken door Europa en het Nabije Oosten. De groep, die ons land als eerste bezoekt, staat onder leiding van de heer Omar Tusin, vice-president van de Indonesische Kamer van Industrieën op Java. Doel van de reis is oriëntering op de mogelijkheden tot een zo doelmatig mogelijke besteding van de voor het Indonesische vijfjarenplan ter beschikking staande deviezen. Voorts zoekt de groep ook in ons land plaatsen in het bedrijfsleven en technische scholen en instituten, waar Indonesische jongelui een industriële opleiding kunnen krijgen. Ook zoekt men naar leerkrachten, die bereid zijn aan een der 28 nieuwe instellingen in Indonesië de studenten, die later in het bedrijfsleven moeten worden opgenomen, een technische opleiding te geven. Vrijdag vertrekt de groep naar België. Daarna zal zij bezoeken brengen aan Frankrijk, Zwitserland, Italië en Egypte. Volgend jaar bestaat de internationale padvinderij een halve eeuw. In Engeland, in Sutton Park bij Birmingham zal van 1 tot 12 augustus een jubileum-jamboree worden gehouden. Tevens is het volgend jaar een eeuw geleden dat Lord Baden Powell werd geboren, de stichter van de internationale padvindersbeweging. Deze mededelingen zijn verstrekt door het Internationale Comité van de Pad vinderij, dat thans in Scheveningen ver gadert. Het overkoepelt alle nationale or ganisaties, geeft uitvoering aan de beslui ten van de gezamenlijke padvindersver enigingen van de gehele wereld en ver tegenwoordigt aldus de meer dan zeseneen half miljoen leden. Op de jubileumjamboree zal Nederland vertegenwoordigd zijn met tweeduizend padvinders. Het jubileum zal bovendien in alle 61 landen, waar een padvindersorgani satie bestaat, afzonderlijk worden gevierd. (Van onze correspondent in Parijs) Op een persconferentie waarvoor van Franse en buitenlandse zijde grote belang stelling bestond hebben premier Guy Mol- let en zijn minister van Financiën Paul Ramadier gisteren bijzonderheden ver strekt over de staatslening waartoe het parlement in juli zijn toestemming gaf. Het doel van deze obligaties, waarvan de emissie maandag wordt geopend en de looptijd van vijftien jaar bedraagt, is de Franse schatkist de nodige gelden te ver schaffen voor de pacificatie en later voor de modernisermg in Algerije. Mollet legde op deze bedoénngen nadruk. Het gaat om veel meer zo zei hij dan enkel een finan ciële operatie. Algerije heeft de steun no dig van de metropool. De pacificatie eist grote financiële offers. Wanneer wij de banden met Algerije niet willen verbreken dan zullen wij er voor moeten zorgen dat in dit land radicale sociale hervormingen worden doorgevoerd. Deze hervormingen zullen weer hoge financiële eisen stellen. Uit de nadere uiteenzettingen van Ra madier bleek dat de rente aanvankelijk vijf percent zal bedragen en dat coupures van vijfduizend tot honderdduizend francs in omloop zullen worden gebracht. De af lossingen zullen jaarlijks door middel van uitloting kunnen geschieden. De attractie is dat de rentevoet zal worden verhoogd in verhouding met de economische ontwikke ling van het land, zodat inschrijvers op den duur nog meer dan de vijf percent interest van hun inlegkapitaal kunnen verwachten. Ofschoon men tijdens de debatten in het parlement over de financiering van de oorlog in Algerije indertijd de voorkeur had gegeven aan een lening boven nieuwe verzwaringen van de belastingen, die net waren verhoogd, wilde de regering zich toen al tegen een eventuele mislukking van de staatslening verzekeren. Er is nu be paald dat de belastingen nog eens met tien of meer percent verhoogd zullen worden, indien de lening het vereiste bedrag van anderhalf tot twee miljard gulden niet zal opbrengen. Met het oog op die mogelijk heid is bepaald dat inschrijvers van een eventuele belastingverhoging zullen wor den vrijgesteld wanneer zij nu beloven hun inschrijving zonodig te verdubbelen. De condities van de nieuwe lening, die een verdere inflatie moet voorkomen, worden in financiële kringen dermate aanlokkelijk geacht dat men er nauwelijks aan twijfelt of het vereiste bedrag zal voor de sluitings- Britse minister dreigt kinderen het fietsen te verbieden De Britse minister van Vervoer heeft ge dreigd kinderen het fietsen te verbieden indien het aantal dodelijke ongelukken met fietsende kinderen niet spoedig vermin dert. Verleden jaar werden 193 kinderen onder de vijftien jaar gedood en 12.422 ge wond. Hij verklaarde, dat het moeilijk zal zijn een maximum-leeftijd vast te stellen waarboven kinderen wel mogen fietsen, omdat het ene kind verstandiger is dan het ander. Een commissie zal een proeve van vaardigheid voor kinderen uitwerken. Het ministerie van vervoer zal de toestand, waarin de fietspaden verkeren, onder zoeken. termijn (20 oktober) worden voltekend. Sommigen vragen zich af of de regering het lokaas niet al te aantrekkelijk heeft gemaakt. De publieke schulden zijn in de afgelopen vier jaren meer dan verdubbeld en sinds 1952 van 134 tot 300 miljard francs gestegen. Deze kringen verwijten de re gering dat zij om een belastingverhoging te voorkomen een soort roofbouw zou ple gen waardoor de schuldenhypotheek voor de volgende jaren op bedenkelijke wijze verzwaard dreigt te worden. Luchtvaartakkoord geeft Scandina- viërs echter meer reden tot klagen KEULEN/KOPENHAGEN (Reuter) - De Westduitse Lufthansa, waarin ook de re geling belang heeft, heeft critiek op de bondsregering geoefend, wegens de pas ge sloten West-Duits-Scandinavische lucht vaartovereenkomst. Volgens de Lufthansa heeft de Westduitse minister voor Verkeer, Seebohm, concessies aan de Scandinaviërs gedaan, die een ongunstige invloed zullen hebben op de opbouw van de Lufthansa. Volgens de maatschappij zijn de conces sies klaarblijkelijk uit politieke overwe gingen gedaan. Denemarken, Noorwegen en Zweden hebben bij de nieuwe luchtvaartovereen komst toegestemd in een sterke beperking van het aantal landingsmogelijkheden voor de Scandinavian Airlines System (SAS) .in West-Duitsland. Onder het bestaande con tract dat op 22 september afloopt kunnen toestellen van de SAS op de belangrijke Noordatlantische route in de zomermaan den twaalf maal per week in Hamburg landen en vier maal per week in de winter. Het nieuwe protocol bepaalt, dat de SAS het gehele jaar door zes maal per week in Hamburg kan landen en eenmaal per week op het betrekkelijk onbelangrijke vliegveld van Bremen. Voor de route op Zuid-Amerika zal de SAS eenmaal per week in Frankfort kunnen landen en een maal op een nader te bepalen vliegveld, tegen thans tweemaal per week te Frank fort. Er zullen voorts beperkingen gelden voor het aantal passagiers, dat de SAS in West-Duitsland kan opnemen. De nieuwe overeenkomst treedt op 7 ok tober in werking en geldt tot 31 maart 1958. Zij moet nog door de vier landen worden geratificeerd. De Scandinavische delegatie stond onder leiding van de Deen se minister-president, die de onderhande lingen moeilijk noemde, en verklaarde, dat de overeenkomst niet voor alle partijen bevredigend kan zijn. De staatssecretaris op het Oostenrijkse ministerie van Financiën, Fritz Bock, heeft verklaard, dat er geen basis is voor een gezamenlijk luchtvaartnet boven Oosten rijk van de SAS en de KLM. Bock zei in een interview met de persdienst van de volkspartij, dat „er zoveel verschil van opinie bestaat tussen de Scandinavische en Nederlandse luchtvaartmaatschappijen, dat samenwerking onmogelijk is". Bock acht een gezamenlijk luchtvaartnet van de SAS en de KLM evenwel „van groot voordeel voor Oostenrijk". De meningsverschillen tussen de SAS en de KLM zijn hoofd zakelijk van technische aard, zo zei hij. „Schoenen poetsen, senor?" Onwillekeurig hield ik mijn pas in en werktuigelijk keek ik naar mijn schoeisel, dat na een onbehoorlijk warme wandeling door de zeven kilometer lange Calle de las Cortes inderdaad veel van zijn glans had verloren. Het was heet in Barcelona. „Mijnheer is een heer", ver volgde de schoenpoetser, die er kennelijk op uit was mijn ijdelheid te strelen. „Zo kan mijnheer niet verder lopen". Ik gaf mij over en vertrouw de mijn schoenen toe aan de in lompen gehulde figuur, die een regelrechte afstammeling van de onsterfelijke Don Guixote geweest kon zijn. „Hoe gaan de zaken?" vroeg ik, mijn schaarse ken nis van de Spaanse taal een gruwzaam geweld aandoende. „Niet best, senor", ant woordde de man, die met grote kennis van zaken mijn rechterschoen onderhanden had genomen. „De internatio nale spanningen van dit ogenblik dragen er niet toe bij, dat wij bedelaars en schoenpoetsers de toekomst optimistisch tegemoet zien". „Hoezo?" vroeg ik deel nemend. „Loopt het aantal toeristen terug? Ligt er geen stof meer op de Paseo de Co- Ion? Worden jullie geweerd van de Rambla's in Barce lona?" „Het is veel ernstiger, se nor. Is mijnheer op de hoogte van de moeilijkheden die de kwestie Suez met zich mee brengt?" Nu had ik mij ten stelligste voorgenomen tijdens mijn vakantie in het zonnige Cata- lonië de politieke overzichten zoveel mogelijk ongelezen te laten. En daarbij kon ik niet begrijpen, in hoeverre een Spaanse bedelaar last kon hebben van de mogelijke moeilijkheden rond het Suez kanaal. „Ik heb de laatste dagen niet alle détails bijgehouden", moest ik toegeven. „Maar ik zie niet in waarom jullie je bezorgd maken". De schoenenpoetser richtte zich op en keek mij aan met de lichtelijk medelijdende glimlach van een hoogleraar in de medicijnen, die een to taal onvoorbereide student een examen moet afnemen. „Wij hadden eigenlijk een uitnodiging verwacht voor -de Suez-conferentie in Londen", zei hij met dodelijke ernst. „Het is niet zover gekomen en daarom, senor, maken wij ons bezorgd". „Maar mijn beste man", barstte ik uit, „wat kan jullie in vredesnaam dat Suezka naal schelen?" „Mag ik de senor een vraag stellen? Is de senor misschien aandeelhouder van de Suez- kanaalmaatschappij?" „Ik? Hoe kom je er bij?" „Welnu, senor, ik en mijn lotgenoten, de ongelukkigen die Jiier in Barcelona hun hand ophouden om een aal moes te krijgen, wij zijn dat wel!" „Een ogenblik", zei ik „Wil je mij wijsmaken dat de be delaars van Barcelona aan deelhouders zijn van de Suezkanaalmaatschappij „Si, senor". Hij glimlachte fijntjes. „Was mijnheer daar van niet op de hoogte?" Ik schudde verbluft van nee. Dit begon verdacht veel op een sterk verhaal te lij ken. „Hoor eens", zei ik, „als je met die schoen klaar bent, gaan wij samen een glas wijn drinken. Voor een nadere toelichting houd ik me bij zonder aanbevolen". Vijf minuten later zaten we op een schaduwrijk plek je de Spaanse dorst weg te spoelen met een koel glas Spaanse wijn. De bedelaar proefde van zijn glas op een manier, die een ridder niet zou hebben misstaan. „Wel", zei hij tenslotte. „Mijnheer weet ongetwijfeld, dat de Vicomte Ferdinand Marie de Lesseps in 1880 consul-generaal van Frank rijk in Barcelona was?" Ik wist dat niet, maar knikte instemmend. „Juist. Nu was de Vicomte de Lesseps een warmvoelend mens. Hij was zeer begaan met het lot van ons, bede laars. En daarom schonk hij tien aandelen uit zijn eigen bezit aan een christelijke liefdadigheidsvereniging met de bepaling, dat de uitge keerde dividenden onder ons, bedelaars verdeeld moesten worden. Als u zijn testament nakijkt, zult u die bepaling ongetwijfeld vinden". „Maar dat is fantastisch", riep ik uit. „En hoeveel be dragen die uitkeringen?" „Te weinig om een zorgeloos be staan van te leiden", zei de schoenpoetser triest. „Daar voor zijn wij met te velen. Maar alle beetjes helpen. De dividenden worden iedere twee of drie jaar uitgekeerd en belopen zo ongeveer der tienduizend tot achttiendui zend peseta's. Kunt u zich nu voorstellen dat wij de ont wikkeling van de Suez- affaire met grote spanning volgen? Gisteren hadden wij nog een bespreking op de Paseo de Gracia. We wilden kolonel Nasser een brief sturen, maar we hebben van dit voornemen afgezien. Wie luistert in deze wereld naar een arme bedelaar? En toch, senor, staan wij er op dat men onze rechten als aan deelhouders eerbiedigt. De liefdadigheidsvereniging ad ministreert en beheert het geld. Maar de echte aandeel houders, senor, de mensen die volgens het testament van de Lesseps recht hebben op de dividenden, dat zijn wij!" Ik was stomverbaasd en wist niets meer te zeggen. „Maar misschien komt -alles nog in orde", besloot mijn schoenpoetser optimistisch. Hij hield een passerende kel ner aan. „Deze wijn", zei hij met een magistraal gebaar, „is voor mijn rekening". A. ADVERTENTIE R5607 Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet- waarom steeds meer mensen zeggen* 3 Roxy Rook Redenen Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange De ministerraad heeft besloten de datum van ingang van de verhoging der ambte narensalarissen met zes percent te hand haven op 1 september, ondanks de bezwa ren die daartegen door de organisaties van overheidspersoneel in de centrale commis sie voor georganiseerd overleg zijn ge opperd in de op 28 augustus gehouden bij eenkomst van deze commissie. Er zijn toen ook besprekingen gevoerd over de regeringsvoorstellen tot verhoging der salarissen van de hogere rijksambte naren. Deze besprekingen zijn toen afge broken. Thans is besloten dit overleg voort te zetten in een bijeenkomst van de. centrale commissie, welke vrijdag zal worden ge houden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5