Compromis in Cairo wordt niet onmogelijk geacht Kabinetsformatie staat nu weer op losse schroeven OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eden roept het parlement van vakantie terug Swinghorden"zorgden voor onbehaaglijke sfeer HET WEEREindelijk zon Franse rivieren geven weldra aan Engeland nieuwe kracht Lloyd en Pineau lichtten de NAVO-bondgenoten in 4/ Kabinetten bijeen in Londen en Parijs Optimisme bleek voorbarig Partij van de Arbeid heeft ernstige bezwaren tegen de plannen van de informateur Het woord is aan ee hukkü WfMuoutm 71e JAARGANG No 50 DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1956 301e JAARGANG No 203 Brits vakverbond zegt het vertrouwen in regering op Nog geen spoor in de kinderroof te Hamden Israel protesteert bij de Veiligheidsraad Charter-schip al maanden in Fort Said aan ketting Franse premier gaat met Lacoste praten Nieuw statuut voor Algerije komt ter sprake Cm fe Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (United Press) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Sel- wyn Lloyd zal vandaag de Britse ministerraad op de hoogte brengen van de laatste ontwikkelingen in de Suezcrisis. Tegelijkertijd komt het „schaduwkabi net" van de Labourpartij bijeen om de situatie te bespreken. Men verwacht dat Labour opnieuw de eis zal stellen dat geen militaire actie zal worden onder nomen zonder medeweten van de UNO. Lloyd is teruggekeerd van de NAVO- vergadering in Parijs, waar de raad, zoals uit bevoegde bron verluidt, het werk van de Londense conferentie heeft aanvaard en er steun aan heeft beloofd. Volgens het Franse ochtendblad de Figaro hebben niet alleen Turkije en België, maar ook West-Duitsland en Canada in Parijs het standpunt van Frankrijk en Groot-Brittannië onderschreven. Vanmiddag komt het Franse kabinet bijeen. Premier Eden heeft vandaag het parlement voor een spoedzitting van vakantie teruggeroepen. In Parijs maakte de oude Suezkanaal- maatschappij bekend dat zij niet in staat is de dividenden uit te betalen omdat de Egyptische regering het kanaal genaast heeft. Vanmorgen voerde premier Menzies van Australië weer een bespreking met de com missie van. vijf in Cairo over het tegen voorstel van Nasser. Dit voorstel behelst een internationaal adviserend orgaan voor de nieuwe kanaalmaatschappij onder auspi ciën van de U.N.O. en het bijeenroepen van een nieuwe, grotere, conferentie die de con ventie van 1888 zou herzien. De Amerikaanse vertegenwoordiger Loy Henderson heeft in de laatste bespreking veel gedaan voor het zoeken naar een compromis, zo verklaren ingelichte krin gen in Cairo. De besprekingen gaan tegen alle verwachting in beter en in een goede sfeer. Men verwacht dat Menzies meer vol macht zal vragen, waardoor hij in staat zou zijn ter plaatse een mogelijk compro mis uit te werken. Men neemt aan dat de Perzische minister Ardelan Nasser gistermiddag heeft uiteen- MacMillan kan van arbeiders geen offervaardigheid meer verwachten (Van onze correspondent in Londen) Het Britse vakverbond (T.U.C.), dat in Brighton congresseert, heeft de oorlog aan de conservatieve regering verklaard bij monde van Frank Cousins, de algemene secretaris van de Transportarbeidersbond. Hij maakte het duidelijk dat MacMillan, de kanselier van de schatkist, niet kan reke nen op de medewerking van de vakbeweging in de strijd tegen de inflatie. Het congres aanvaardde de door Cousins verdedigde resolutie, welke zich uitspreekt tegen be teugeling van looneisen/ De regering kan alïeen de prijzen werkelijk stabiliseren in dien de bonden hun loonacties laten vallen, maar zij zijn hiertoe niet bereid omdat zij van mening zijn dat de regering zelf de economische moeilijkheden heeft veroor zaakt, aldus de resolutie. Het is niet de bedoeling van de verant woordelijke vakbondsleiders een algemene campagne voor loonsverhoging te ontke tenen. De vakbeweging wil evenwel nier dat de regering haar positie uitsluitend ten koste van de arbeiders redt. De industriële vakbonden, waarover het Britse vakverbond geen zeggenschap heeft, kunnen zelfstan dig looneisen stellen. Een aantal vakbonden is zich bewust van het gevaar van voort durende loonsverhogingen. De betekenis van de felle uitval van het Britse vakverbond tegen de regering is echter, dat deze er niet in geslaagd ls de vakbeweging, op wier loyale medewerking elke Britse regering, die het niet te bont maakt, kan rekenen, er van te overtuigen, dat zjj enige remedie bezit tegen de stij gende prijzen anders dan door offers va" de arbeiders. Het besluit van de T.U.U legt premier Sir Anthony Eden een nieuwe crisis op zijn toch al zo zwaar belaste schouders. Leiders van de vakbond van machinisten en stokers bij de spoorwegen hebben reeds een eis tot een loonsverhoging van vijftien percent ingediend voor zeventigduizend man. gezet hoe de kwestie Mossadeq destijds in Perzië is opgelost. Waarnemers geloven dat de mogelijkheid op een compromis dichter bij is gekomen. De vierde bijeenkomst van de vijflanden- commissie met Nasser verliep, naar een woordvoerder der commissie mededeelde, „in uitstekende geest". Menzies verwacht zijn opdracht „voor zaterdag" vervuld te zullen hebben. Menzies heeft tegenover verslaggevers verklaard dat de besprekin gen worden voortgezet. President Eisenhower heeft op zijn weke lijkse persconferentie te Washington ver klaard, dat de Verenigde Staten zich vast voorgenomen hebben een vreedzame oplos sing van het geschil om het Suezkanaal te zoeken en dan alleen een oplossing waar door de vrije vaart door het kanaal voor alle volken, zowel in oorlogs- als in vredes tijd verzekerd is. Verder weigerde Eisen hower elk commentaar op de Suezkwestie, omdat de besprekingen tussen Nasser en de commissie-Menzies nog aan de gang zijn. Edith Summerskill, Labourafgevaardig- de in het Lagerhuis, heeft felle critiek ge leverd op de politiek van de conservatieve regering ten aanzien van Egypte. Sir Anthony Eden heeft lange tijd de U.N.O. het hof gemaakt, doch nu dreigt hij de U.N.O. te verraden, zo verklaarde zij in een rede op een vrouwenvergadering te Chester. Zij voegde hier nog aan toe, dat het Britse volk geen oorlog zal voeren om een zwak land, dat zich niet aan agressie schuldig heeft gemaakt, te onderwerpen, alleen maar omdat de rechtervleugel van de conservatieve partij dat wil. Het officiële persbureau „Nieuw China" meldt, dat zich in Sjanghai 29 loodsen heb ben aangemeld voor dienst bij de Egypti sche Suezkanaalmaatschappij. Het Britse parlement komt woensdag bijeen met het oog op de Suezcrisis. Men verwacht dat dan de opdracht van Menzies voltooid, zal zijn. Eden had het parlement beloofd dat de regering, als de noodzaak zich voordeed, het parlement bijeen zou roepen. De oppositie-leider Gaitskell heeft onlangs om een parlementszitting gevraagd, alvorens Groot-Brittannië stappen tegen Egypte zou ondernemen. Het is de eerste maal sinds de Koreaanse oorlog dat het Britse parlement zijn traditionele vakantie van 214 maand onderbreekt. Eden zal zaterdag op het kasteel Balmo ral in Schotland verslag uitbrengen over de kanaalkwestie aan koningin Elizabeth. Zondag keert hij naar Londen terug. HAMDEN (United Press) De kansen dat de kleine Cynthia Ruotolo, die vorige week in een warenhuis in Hamden gesto len werd, levend teruggevonden wordt, worden zeer tegengesteld beoordeeld. De commissaris van politie in Hamden was tamelijk pessimistisch. „We hebben ieder spoor onderzocht, hoe gering het ook was, maar het heeft niets opgeleverd". Barrows meent, dat een van de weinige kansen nog is, dat het kind door een kinderloze vrouw is ontvoerd en dat deze berouw krijgt. Daarentegen was de officier van Justitie in deze stad optimistisch en zeide: „We hebben alle reden te geloven, dat het kind levend en gezond zal worden gevonden". (Van onze parlementaire redacteur) Woensdagmorgen heerste er in politieke kringen in Den Haag nog optimisme over een spoedig einde van de kabinetsformatie, hoewel men wist dat er nog allerlei onzekere factoren waren. In de loop van de dag werd echter steeds duidelijker, dat men in de kring van de P.v.d.A. de plannen en het regerings programma van prof. De Gaay Fortman ernstig wenste te bezien. En inderdaad is daarna wel gebleken dat in de 's avonds gehouden bijeenkomst van de kop stukken van de Partij van de Arbeid, waarbij alle socialistische ministers, met uitzondering van minister Van de Kieft, aanwezig waren, en voorts ook de voor zitter van het partijbestuur, de heer E. Vermeer, de situatie allerminst gunstig werd beoordeeld. Voor zover ik heb vernomen zou de ge hele sfeer waarin de formatie op het ogenblik op touw gezet zou worden de fractie van de Partij van de Arbeid alles behalve behaagd hebben. Het plotseling bekend geworden plan, het ministerie van Verkeer en Waterstaat in twee delen te splitsen en een van de twee helften vrij te houden voor een liberaal en de andere helft te doen bezetten door iemand van de Partij van de Arbeid, beschouwde men als de bezetting van slechts „een halve porte feuille". Nu kan het zijn dat dit plan niet door gaat, omdat het er niet naar uitziet dat de liberalen geneigd zouden zijn zitting te nemen in een kabinet zoals men nu op touw wilde zetten en met een „halve zetel" afgescheept te willen worden. Maar ook overigens waren er enige voor de P.v.d.A. buitengewoon onaantrekkelijke punten in de plannen. Ernstige bezwaren koesterde men bij voorbeeld tegen het voornemen, voor de portefeuille van Landbouw iemand anders dan de heer Mansholt te nemen. Op mijn vraag of niet de kwestie van het minister-presidentschap het zwaarst had gewogen, kreeg ik te horen dat men daar aan niet eens was toegekomen. Men mag aannemen, dat de heren Van Tilburg en Suurhoff, die gisteravond een 99 Een vete tussen Haarlemse en Zandvoort- sc jongens over de wekelijkse dansavond van de stichting Touring Zandvoort is woensdagavond tussen half negen en half twaalf oorzaak geweest van enige onrust in de omgeving van het Houtplein te Haarlem. De vorige week zijn vele jongelui uit Haarlem naar Zandvoort gegaan om op het Raadhuisplein te dansen. Zij hebben vol gens de Zandvoorters op een ergerlijke manier huis gehouden. Na het drinken van enkele glaasjes bier vatten zij de moed om al hun swingpassen in het openbaar te LONDEN (Reuter/U.P.). Het Engelse centrale gezagsorgaan voor elektrici teit heeft woensdag bekend gemaakt, dat Engeland en Frankrijk voornemens zijn het volgende jaar te beginnen met het leggen van een kabel over het kanaal voor de aansluiting op elkanders elektriciteitsnetten. De kabel, welke naar schatting ongeveer 40 miljoen gulden zal kosten, zou in I960 gelegd en gereed voor het gebruik moeten zijn. Engeland zal zich hierdoor het bouwen en exploiteren van nieuwe centrales kunnen besparen. Een gemeenschappelijke commissie van het Engelse gezagsorgaan en de Elektricité de France heeft aanbevolen, dat er naar Zweeds voorbeeld één enkele kabel voor gelijkstroom tussen 120.000 en 150.000 kilowatt van 200.000 volt gelegd zou worden met centrales aan de beide uiteinden. Dit zou gelijkwaardig zijn aan vier eendraadskabels voor wisselstroom,. De bedoeling van het leggen van de kabel is, dat elk van de beide landen tijdens hun seizoensperioden waarin de vraag een hoogtepunt bereikt, stroom van het elektriciteitsnet in het andere land kan betrekken. Frankrijk is voornamelijk aangewezen op de hydro-elektrische centrales, waarvan de produktie veranderlijk is, en heeft te weinig elektriciteit in de droge zomermaanden en te veel gedurende een deel van de winter. Engeland heeft hoofdzakelijk kolen stokende elektrische centrales met een constante produktie, waardoor dit land meer dan voldoende stroom in de zomer heeft, maar niet altijd aan de zeer grote vraag in de winter kan voldoen. Ook lopen de perioden, gedurende welke dagelijks de vraag naar stroom een hoogtepunt bereikt, in beide landen uiteen. ^C'DCCCCODOK^CCOC'OCOICOCCCOCICCCOXCCOOOCOOCOCXCOOOSOOCOCCCOOOICO vertonen. Dit was echter helemaal niet naar de zin van de Zandvoortse jongeren, omdat menig meisje maar al te graag meedeed. Daarom besloten zij om woens dagavond met de tram naar Haarlem te gaan, om daar een dergelijk feest op touw te zetten en daarom had zich, om streeks half negen, een horde van naar schatting driehonderd Haarlemmers van veertien tot vierentwintig jaar, in slagorde opgesteld in de Tempeliersstraat om de Zandvoorters een warme ontvangst te be reiden. Wie er echter ook kwamen, geen Zandvoorters. De jongelui, door het lange wachten enigszins teleurgesteld, begonnen zich te roeren. Om de feestvreugde te ver hogen werd er belletje getrokken, viel men voorbijgangers lastig, en plaatste men ver keersborden midden op de straat, waardoor het verkeer werd gestagneerd. Omstreeks half tien verscheen er politieversterking ten tonele. De jongens werden aangemaand zich te verspreiden, wat in het geheel niet naar hun zin was. Hierop namen zij een dreigende houding aan tegen de ordebe waarders. Kort daarop verscheen er nog meer politieversterking in de vorm van twee radiowagens, een particuliere auto en een vrachtwagen. Dit bracht de jongens helemaal niet van hun stuk, integendeel, zij werden nog iets rumoeriger en versperden het verkeer op de Houtbrug volkomen. De politie voerde enige charges met de gummi knuppel uit, waarbij rake klappen vielen. Acht jongens werden, onder luide toejui chingen van hun kameraden, met politie auto's naar het bureau gebracht, waarna proces verbaal tegen hen is opgemaakt. Gewonden waren er niet. Om elf uur verscheen er een geluidswagen om de jon gelui aan te zeggen, dat geweld zou wor den gebruikt, indien men zich niet naar huis zou begeven. De jongens gaven hier gehoor aan en tegen half twaalf was de rust hersteld. Tegen een vijftienjarige jon gen is tevens proces verbaal opgemaakt, omdat hij in het bezit was van een tot wa penstok getransformeerde buis. bezoek aan de informateur brachten, blijk hebben gegeven van een ernstig ongenoe gen tegen de gang van zaken. De kopstukken van de P.v.d.A. hebben hun partijgenoot J. van Tilburg niet ge adviseerd te weigeren minister-president te worden, maar hij kent de vele bezwaren van de P.v.d.A. tegen de plannen en het regeringsprogramma van prof. De Gaay Fortman. Het is onder die omstandigheden niet te verwachten dat de heer Van Til burg toch in het kabinet zitting zal nemen. Evenmin is het te verwachten, dat de in formateur zijn plannen bevredigend voor de P.v.d.A. zal wijzigen. De P.v.d.A. heeft daarvoor echter de mogelijkheid open ge laten en de deur dus niet dichtgegooid. Hedenmiddag telefoneerde onze parle mentaire redacteur: Hedenmorgen heeft de informateur ge sproken met ir. C. Staf, de demissionaire minister van Oorlog en Marine. Het zou mij niet verwonderen indien hiermee, in dit stadium, de besprekingen voor prof. De Gaay Fortman zijn afgelopen. Zijn woord voerder heeft medegedeeld, dat het aan vankelijk voor hedenmorgen vastgestelde onderhoud met de heer Van Tilburg geen doorgang zou vinden. Dit was niet meer nodig omdat reeds gisteravond de heer Van Tilburg in tegenwoordigheid van minister Suurhoff na afloop van de P.v.d.A.-ver gadering een bezoek aan de informateur had gebracht. De bezwaren, die in deze vergadering tot uiting waren gekomen, zijn hedenmorgen ook schriftelijk ter kennis van prof. De Gaay Fortman gebracht. Te verwachten valt dat de informateur nog heden zijn eindrapport aan het Staats hoofd zal uitbrengen. Dit zou dan betekenen dat hij geen kans meer ziet als informateur de weg te banen voor de vorming van een kabinet. Thans rijst de gedachte of het niet juist zou zijn indien de demissionaire ministers op hun ontslagaanvrage zouden terug komen, aangezien blijkbaar het vormen van een nieuw kabinet op het ogenblik niet mogelijk is. In dat geval zouden zij, r et een aanvulling voor vacante plaatsen, met name die van Binnenlandse Zaken en van Financiën (indien de heer Van de Kieft zou blijven bij zijn voornemen, als minister af te rieden), hun arbeid als ministers kunnen voortzetten, na bijvoorbeeld ken baar gemaakt te hebben dat zij alleen wensen aan te blijven tot het ogenblik waarop de vorming van een nieuw kabinet wèl mogelijk zou blijken. NEW YORK (Reuter). Israel heeft bij de voorzitter van de Veiligheidsraad ge protesteerd tegen de weigering van Egypte om een Grieks schip, dat door Israel ge charterd is, het Suezkanaal te laten pas seren. Het is de „Panagia" van 400 ton, die in mei al met een lading cement van Haifa naar Elath vertrok. Het schip is echter in Port Said vastgehouden. Israel heeft al tweemaal eerder bij de Veilig heidsraad over dit geval geprotesteerd. Het vraagt geen optreden van de raad, maar behoudt zich het recht voor dit later als nog te doen. Deze verklaring was de eerste officiële uitspraak van de Israëlische regering over de blokkade tegen Israëlische schepen, sinds de nationalisering van het Suez kanaal. Voor het eerst in zijn 118-jarige bestaan heeft Artis, dank zij een schenking van de Belgische regering, een okapi in zijn collectie. Het is tevens de eerste maal dat een levende okapi, een tot de fami lie der giraffen behorend dier, dat pas in 1901 in de Belgische Congo werd „ontdekt", in Nederland te bewonderen valt. Alle vorige pogingen, een okapi naar Nederland te brengen faalden, omdat de dieren tijdens het transport stierven. De okapi, die enige tijd in Artis in quarantaine is gehouden, werd woensdagochtend „onthuld". De foto toont het fraaie dier voor het eerst in zijn kooi. Van de overige Europese die rentuinen bezitten alleen die van Bazel, Kopenhagen en Rome een okapi. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Carmen Sylva: De domme wil gezien worden, de wijze wil zien. ALGIERS (United Press) Robert La coste, de residerend minister in Algerije, heeft zijn ziekbed verlaten en zal vrijdag een ontmoeting hebben met premier Guy Mollet, die zou kunnen leiden tot een nieuwe status voor Algerije, eventueel nog vóór de opstand is onderdrukt. De Franse premier zal een bezoek van 24 uur aan Algiers brengen.De Franse rege ring zal overigens in deze materie geen be slissing nemen vóór eind september. Tegen die tijd hoopt men dat Lacoste's medewer kers gereed zullen zijn met hun bestude ring van de hervormingen die in het be stuur van Algerije zullen worden geïntro duceerd en dat de Suez-crisis zal zijn op gelost. De militaire autoriteiten deelden intus sen mede, dat in het Kabylië-gebergte 20 terroristen zijn gedood, zeven gearresteerd en een grote hoeveelheid materiaal in be slag is genomen. In Algiers vuurden terroristen enige schoten af in een café nabij de moham medaanse wijk, waardoor drie klanten werden gewond. De vier mannen wisten in de smalle straatjes te ontsnappen. (Van onze correspondent in Parijs) De vergadering van de permanente raad van de Noordallantische Verdragsorgani satie in Parijs waarbij zich gisteren de ministers van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd (Groot-Brittannië), Pearson (Cana da), Hallstein (West-Duitsland), Spaak (België) en Pineau (Frankrijk) hadden ge voegd, is in het Palais Chaillot achter ge sloten deuren gehouden. Lloyd en Pineau hebben hun inzichten over de Suezkanaalkwestie nogmaals uit eengezet, in het bijzonder voor de vier landen Canada, België, IJsland en Luxemburg die vorige maand niet in Londen vertegenwoordigd waren. Groot- Brittannië en Frankrijk blijken nog steeds van plan te zijn tot het uiterste te gaan om de vrije doortocht door het kanaal onder alle omstandigheden te verzekeren. Dat de Amerikaanse minister Dulles als enig lid der Westelijke Grote Drie niet naar Parijs was gekomen, ofschoon het hem aan diplomatieke reislust niet mankeert, is stellig een nieuw teken dat Washington de Brits-Franse opvatting over Nasser nog altijd niet volledig deelt. Diezelfde indruk wekt ook de houding van de Amerikaanse vertegenwoordiging te Cairo, Loy Hender son, die naar Frans inzicht Nasser de hand boven het hoofd houdt. Er werken ook andere krachten ten gunste van Egyp te die eveneens in de NAVO-raad tot uiting zouden zijn gekomen. Griekenland staat aarzelend tegenover een mogelijke militaire actie van Groot-Brittannië en Frankrijk in het oostelijke Middellandse Zeegebied. West-Duitsland is ongerust dat een te groot aantal geallieerde troepen aan de verdediging van West-Duitsland wordt onttrokken. Tenslotte werpt Rusland met econo mische en militaire steun zijn gewicht steeds openlijker ten gunste van Nasser in de weegschaal. Al die factoren schijnen Pineau en Lloyd tot een nogal gematigde toon te hebben bewogen. Het gebruik van geweld, zo zou Lloyd hebben gezegd, stuit onze volken tegen de borst maar het is denkbaar dat onze en niet alleen onze vitale belangen verdedigd zullen moeten worden. Die noodzaak kunnen de NAVO- landen in beginsel onderschrijven. Het denkbeeld van een compromis met Nasser waarbij de Londense resolutie enkele veren zou moeten laten, wint intussen, zo lijkt het, ook in de Franse en Britse hoofd stad veld. Canada aarzelt In Canada gaan hardnekkige geruchten, dat er binnenkort geleidelijke, maar aan zienlijke wijzigingen komen zowel in de buitenlandse politiek als in het militair beleid van Canada. Daartoe zou zelfs be horen het terugtrekken van het grootste deel der Canadese troepen uit Europa. Men volgt met belangstelling de gangen van de Canadese ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie, Pearson en Camp- ney, die in West-Europa vertoeven. De gebeurtenissen van de laatste tijd hebben in Canadese ogen getoond, dat de eenheid in de NAVO gedaald is beneden een peil, nodig om er veel nuttig gevolg van te ver wachten. In kringen van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken geeft men toe, dat de consequenties van dit alles „uiterst moeilijk" zijn. ADVERTENTIE w BARTEUORISSÏR. HAARLEM - TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 MOTOR - BROMFIETSKLEDING COOOOCCd ««CCOOCCCOOCOOOOCXWX» X» XXXX XX X XX xxxxoccccoo VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk nog een enkele bui, maar morgen over het algemeen zonnig weer. Matige tot krachtige wind, rui mend naar zuidwest. Weinig verande ring in temperatuur. 7 september Zon op 6.03 uur, onder 19.16 uur. Maan op 9.40 uur, onder 19.57 uur. Maanstanden 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 6 september Hoog water: 4.22 en 16.48 uur. Laag water: 0.13 en 12.32 uur. Vrijdag 7 september Hoog water: 5.03 en 17.29 uur. Laag water: 0.57 en 13.12 uur. <JOOOOCODCOOOOtAAAAXXXAA.CJU(XAJCOOUUUuoOUUU(JUOOOOOOOOCOO volgende oceaandepressie. Deze riekt in zuid-oostelijke richting en is voorlopig nog niet in staat het weer in ons land te be ïnvloeden. VVEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland 60 i - maxlrn. temp. gisteren Neerslag in mm. Stockholm zwaar bew. windst. 15 0 Oslo nevel O 15 1 Kopenhagen zwaar bew. zo 19 0 Aberdeen regen O 14 15 Londen zwaar bew. z 19 0,5 Amsterdam regen zw 20 3 Luxemburg regen zw 21 13 Parijs zwaar bew. zo 24 0,2 Bordeaux licht bew. zzw 27 9 Grenoble zwaar bew. windst. 24 0 Nice half bew. wnw 24 0 Berlijn half bew. ozo 22 0 Frankfort regen no 23 3 München zwaar bew. windst. 23 0 Zürich nevel O 24 0 Genève zwaar bew. windst. 22 0 Locarno zwaar bew. no 24 0 Wenen onbewolkt zo 23 0 Innsbruck half bew. w 25 0 Rome licht bew. windst. 30 0 Ajaccio zwaar bew. ono 25 0 Mallorca onbewolkt nnw 24 0 MOOI WEER OP KOMST. depressie, die zich in lichte regen gepaard is gegaan. Een rand- storing van de depressie bevond zich van morgen boven midden-Frankrijk, waar zij Den Helder wat onweer veroorzaakte. Deze storing Ypenburg beweegt zich in noordelijke richting en zal Vlissingen ons land vannacht passeren. Daarna breidt Eelde zich een rug van hoge druk over onze om- De Bilt geving uit, die voor flinke opklaringen zal Twente zorgen. De buienkans wordt klein. De wind Eindhoven zal morgen naar het zuidwesten ruimen en Vlv. Z.-Limb. lichte regen zw iets in kracht toenemen. Op de oceaan ten mA noorden van de Azoren bevindt zich een leInPfI?-t,u.,ir.!?_va,n hedenmorgen 7 uur. Weerstoestand binnenland lichte regen wzw zwaar bew. zzw half bew. z zwaar bew. ozo zwaar bew. zw geheel bew. zzo zwaar bew. zw 16 15 15 14 16 15 16 16 2 3 3 0,5 4 1 7 1 de neerslag van de laatste 24 uur.)

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1