Informateur zou nu streven naar een kabinet zonder P.v.d.A. B.I.M.IJ. BLACK and WHITE Conflict over het Suezkanaal nadert een hoogtepunt 4/ OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Londen zou overwegen een beroep op de UNO te doen HET WEER: Opklaringen De kabinetsformatie Nasser schijnt niet bereid in te binden Het woord is aan Stuurman Cohen Excl. oorhangers Onschuldige Waffen SS-ers in het Westduitse leger Gerechtelijk onderzoek in „naasting" te Makassar Waarschuwing N* Cfe ee nuftftp vejmmm Commissie-Menzies pleegt ruggespraak Franse parlement komt nog niet bijeen Uit Hamden ontvoerde baby in zak uit water gehaald Het geschil Nleuw-Guinea Indonesië brengt zaak in UNO-Assemblee Britse schepen mijden het Suezkanaal Zevenduizend man Franse troepen naar Cyprus 71e JAARGANG No 51 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 204 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 et, p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze parlementaire redacteur) De pogingen van prof. De Gaay Fortman, de vorming van een kabinet op een brede basis voor te bereiden, moeten als mislukt worden beschouwd. Er zal nu een kabinet moeten worden gevormd op een andere basis. Prof. De Gaay Fortman zet daartoe zijn informatie pogingen voort, nadat de Koningin daar over eerst de vice-president van de Raad van State en de voorzitter van de Eerste Kamer had geraadpleegd. Omdat prof. De Gaay Fortman de P.v.d.A. niet heeft kunnen winnen voor zijn aanvankelijke plannen, ligt het in de lijn der verwachting, dat hij zich bij zijn verdere „informaties" zal richten op een kabinet zonder socialis tische ministers. Er bestaat reden de uitdrukking „infor matie" tussen aanhalingstekens te plaatsen. Ik meen namelijk te weten, dat prof. De Gaay Fortman de grens van het informeren omtrent de mogelijkheden van de vorming van een kabinet overschreden heeft. Toen namelijk de heer Van Tilburg (P.v.d.A.) woensdagmiddag in zijn gesprek dat hij de informateur in die opzichten niet tot andere gedachten kon brengen. Neen, hem werd duidelijk gemaakt, dat hij het geen de informateur had voorbereid, had te aanvaarden. Het is begrijpelijk, dat de heer Van Tilburg daarmee niet akkoord kon gaan, temeer niet, aangezien hij zelf evenals zijn politieke vrienden tegen het geen de informateur had voorbereid, grote bezwaren koesterde. Met alle eerbied voor de vele kundig heden van prof. De Gaay Fortman zou men deze handelwijze aan een politieke onervarenheid kunnen toeschrijven, want zij lijkt mij niet juist tegenover eep kan didaat-minister-president. Trouwens, onbegrijpelijk is ook nog, om welke reden de informateur gemeend heeft zijn ontwerp-programma nog extra-onver teerbaar te maken voor de P.v.d.A., door niet alleen met betrekking tot de kwestie van de bezitsvorming nog meer dan in vroegere stadia was gebeurd, aan de wen sen van de K.V.P. tegemoet te komen, doch door bovendien in twee andere opzichten het programma met nieuwe stenen des aan stoots te „verrijken", niet zozeer door wat met prof. De Gaay Fortman kenbaar had hij er in opnam, als wel door wat hij er Vandaag wordt door de Bataafse Petroleum Maatschappij deze nieuwe strand reddingboot, de „Willem Horsman", aan de K.N.Z.H.R.M. op Schiermonnikoog overgedragen. De boot is 10.30 meter lang, 2.85 meter breed; zij heeft een motorvermogen van 60 pk en een snelheid van 7t3 knopen. Zij is genoemd naar kapitein Horsman van de Shell-tanker Ondina, die tijdens de oorlog in Indonesië in gevecht met een Japanse eenheid is gesneuveld. gemaakt, dat hij, die als Eerste Minister zou moeten optreden, ook nog wel enige wensen mocht uiten omtrent de samenstel ling van het programma, de zetelverdeling en de keuze van degenen, die onder zijn leiding deel van het kabinet zouden uit maken, kreeg hij in feite te horen, dat hier over niet meer te praten viel. Het schijnt niet zo geweest te zijn, dat hij, toen hij bepaalde wijzigingen omrent een en ander ter tafel had gebracht, moest bemerken, Tot de ranj' van luitenant-kolonel (Van onze correspondent in Bonn) Duitsers die in de nazi-tijd als officier bij de Waffen SS hebben gediend en het toen niet verder dan Obersturmbanführer luitenant-kolonel hebben gebracht, mogen in de nieuwe Westduitse strijd krachten worden opgenomen. Gewezen generaals en kolonels van de Waffen SS zullen nog niet in de Bundeswehr mogen dienen. Ook zij, van wie bewezen is dat zij zich onder Hitler's bewind aan ernstige misdaden tegen de menselijkheid hebben schuldig gemaakt, kunnen voor een positie in het nieuwe leger niet in aanmerking komen. Gegadigden moeten zich aan een speci aal onderzoek onderwerpen en bevredi gend bewijs leveren dat zij alle nazi-denk beelden hebben laten varen. Zij die ver plicht gediend hebben in de Waffen SS zijn van het speciaal onderzoek vrijge steld. Tot heden konden voormalige leden van de Waffen SS slechts als soldaat dienst nemen in het nieuwe leger. Intussen is men begonnen in scholen pro paganda voor het leger te maken. Offi cieren komen de toestanden in het leger ophemelen en wekken de leerlingen op zich vrijwillig aan te melden. Niet iedereen is het met deze methode eens. Men zegt dat de propaganda voor het leger op scholen ontoelaatbaar is. In Bremen, Bremerhaven en in Rijnland-Paltz is deze propaganda verboden. ADVERTENTIE ZATERDAG 8 SEPTEMBER en DE MIRLITONS in de restauratie MARKTP1EFN - IJMUIDEN DJAKARTA (ANP) De Indonesische procureur-generaal heeft een onderzoek gelast in de zogenaamde „nationalisatie" van de „Drukkerij Makassar" in Makassar, Deze nationalisatie, die was „geprocla meerd" door een aantal personen, die daar voor op eigen houtje een speciaal comité hadden gevormd, is door de regering reeds gelaakt, doch het comité verklaarde don derdag vastbesloten te zijn in zijn actie te volharden. Het in Djakarta verschijnende onafhan kelijke dagblad „Times of Indonesia" voorspelde heden in een hoofdartikel, dat er in alle delen van de Indonesische ar chipel vele mensen zullen zijn, die het in Makassar geschapen precedent met en thousiasme zullen volgen, indien de rege ring nalaat tegen dit soort praktijken het been strak te houden. „Wat in Makassar is gebeurd, is dat een aantal personen, die zich hebben meester gemaakt van een Nederlandse onderne ming, het woord „nationalisatie" hebben gebezigd om er zich voor hun eigen doel einden van meester te maken", aldus het blad. Vijf organisaties in Makassar, waarbij ook de vooramilge verenigingen van guerilla- strijders, hebben inmiddels verklaard, dat zij de „nationalisatie" steunen en de gevol gen hiervan samen met het comité zullen dragen. Het onafhankelijke te Djakarta verschij nende blad1-,,Indonesia Raya" schrijft he den in een hoofdartikel, dat deze „nationa lisatie" de reputatie van Indonesië in het buitenland te gronde richt en dat het te- yens een „slag voor de regering" is. „Het is duidelijk, dat het aanzien van de rege ring in verval raakt", aldus het blad. (Van onze correspondent in Londen) Het hoogtepunt in de Suez-crisis nadert. De besprekingen tussen de com missie Menzies en president Nasser in Cairo zijn vastgelopen. Beide kampen hebben niet veel anders gedaan, dan hun positie duidelijk te maken. Nasser heeft echter geen enkel teken gegeven dat hij bereid is tot enige tegemoetko ming. De vraag is thans wat er nu zal moeten gebeuren. De Britse regering heeft gisteren besloten het parlement woensdag van vakantie terug te roepen voor een debat over de situatie dat tenminste twee dagen zal duren. De oppo sitie zal echter aandringen op een langere bijeenkomst dan twee dagen. Labour eist dat er geen geweld zal worden toegepast buiten de UNO om. De oppositie ziet geen rechtvaardiging voor militair optreden. De Britse regering schijnt voor het eerst ernstig te overwegen het conflict voor de UNO te brengen. Tot dusver heeft zij in haar pogingen om een vredelievende oplossing te vinden ge handeld in de geest van artikel 33 van het UNO-IIandvest. De volgende stap zou kun nen geschieden op grond van artikel 35, waaronder elk lid een geschil, dat tot een internationale breuk kan leiden, kan voor leggen aan de Veiligheidsraad of de Assem- blée. In het "aatste Lagerhuisdebat ver klaarde premier Eden in antwoord op een interruptie dat de regering in het stadium, waarin het conflict toen verkeerde, niet de bedoeling had de kwestie aan de UNO voor te leggen. Hij herinnerde eraan dat de Labourregering zonder succes een be roep op de UNO had gedaan over het we ren van Israëlische schepen uit het Suez kanaal. Eden heeft in ander verband ge zegd dat het huidige conflict belangrijker is dan de belemmering van de Israëlische scheepvaart. Indien de regering besluiten mocht het Suezprobleem naar de UNO te verwijzen zal een botsing tussen de regering en op positie worden vermeden, hoewel de heet hoofden onder de conservatieven zich met kracht zullen verweren. De regering kan hen trachten te sussen door te laten door schemeren dat, ook al gaat zij naar de UNO, toepassing van geweld als uiterste middel niet is uitgesloten. Een belangrijk deel der conservatieven was reeds in de eerste dagen van de Suez-crisis voorstan der van onmiddellijk militair ingrijpen in tegenstelling tot de socialisten en liberalen, die in het huidige stadium tegen gebruik van geweld zijn. Eden schijnt nog steeds vastbesloten Nasser, op, welke manier dan 'ook, te dwingen zijn controle op het kanaal op te geven. Indien het onverhoopt nodig mocht blijken tot geweld over te gaan hoopt Eden de publieke opinie in eigen land en de wereldopinie zoveel mogelijk achter zich te krijgen. Indien uiteindelijk toepassing van geweld zal worden afge wezen, dan blijft de mogelijkheid open eco nomische sancties tegen Egypte toe te passen. Als de UNO bijeenkomt ter bespreking van het Suez-geschil verwacht men dat Londen en Parijs zich het recht zullen voor behouden tot militaire actie over te gaan indien Nasser de scheepvaart mocht aan tasten. Zulks is in overeenstemming met de Britse openbare mening, welke niet be reid is in andere omstandigheden geweld te aanvaarden. De socialistische regeringen van de drie Scandinavische landen staan achter de Labourleider Gaitskell, maar de eveneens socialistische regeringen van Frankrijk en België blijkbaar niet. De Britse regering heeft haar bedoelingen vaag gehouden, hetgeen een vrijheid van handelen waarborgde, maar ook tot poli tieke verwarring heeft geleid en tot de be schuldiging dat Londen slechts bluft. Degenen, die tegen geweld zijn, willen dat de Britse regering haar bedoelingen onthult en de uitdrukkelijke verzekering geeft dat tot generlei militaire actie zal worden overgegaan buiten de UNO. Hoe wel Londen aanstuurt op een vredelievende oplossing, voelt de Britse regering er nog steeds weinig voor te beloven dat onder geen enkele omstandigheid geweld tegen Nasser zal worden gebruikt. Zij is tot nu toe ook niet bereid geweest aan te geven onder welke omstandigheden dat wel het geval zal zijn. De militaire voorbereidingen hebben tot dusverre voornamelijk het karakter ge dragen van een voorzorgsmaatregel om Nasser en anderen van verdere wilde daden te weerhouden en ook als een middel om politieke druk op hem uit te oefenen. Het kan heilzaam zijn Nasser in het onzekere te laten, wanneer er van geweld sprake zal zijn, al wordt het effect van het Brits- Franse dreigement min of meer teniet ge daan door het Amerikaanse verzet tegen het eventueel afdwingen van een politieke oplossing door middel van geweld. De Labour-oppositie wil aan het Suez- debat een debat over Cyprus vastknopen. Indien daartoe wordt besloten, zal het par lement zeker langer dan twee dagen bijeen blijven. Het Britse vakverbond heeft op zijn con gres in Brighton in een resolutie een be roep gedaan op Nasser zich een staatsman te tonen en de internationale betekenis van het Suezkanaal te erkennen. De resolutie steunt het plan der achttien landen, maar verklaart dat geen geweld zonder toe stemming van de UNO mag worden ge bruikt. De vice-voorzitter van het Britse vakverbond, Charles Geddes, waarschuwde de regering het land niet in een onnodige oorlog te storten. Het vakverbond is niet bereid tot een oorlog om een dictator te verwijderen of als verontschuldiging voor een herbezetting van de Suezkanaalzone. Het doel van nationalisatie behoort te zijn allen profijt te laten trekken, waarvan tot dusverre slechts enkelen profiteerden. Nasser deed het omgekeerde. Hij plaatste internationaal beheer in handen van één. Gezond verstand en geduld kunnen leiden tot een oplossing die beide zijden zou be vredigen, aldus Geddes. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 Suède Damesjasjes in kleuren 98.50 CAIRO (Reuter) De voorzitter der vijflandencommissie, de Australische pre mier Menzies en de Amerikaanse vertegen woordiger Henderson hebben respectieve lijk met de regeringen te Londen en Washington overleg gepleegd over een nieuwe stap bij president Nasser, aldus is te Cairo in diplomatieke kringen ver nomen. De vijflandencommissie acht het niet mogelijk de besprekingen te hervatten, voordat tot een herwaardering van de toe stand is overgegaan en deze tot in bijzon derheden is bestudeerd. In diplomatieke kringen te Caïro meent men algemeen dat, al hebben de besprekin gen thans een kritiek stadium bereikt, er nog steeds een kans bestaat, dat de breuk niet onherroepelijk zal zijn. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft alle in Washing ton aanwezige leden van de commissie voor buitenlandse betrekkingen uit de Senaat en het Huis van Afgevaardigden ingelicht over de stand van zaken bij de besprekingen te Cairo. De Franse minister van Voorlichting Jaquet, heeft na een kabinetszitting in Parijs verklaard, dat „alle mogelijkheden zijn overwogen, waaronder die van een mislukken der missie-Menzies". Het Franse kabinet heeft bepaald, dat er geen reden voor is de op reces zijnde volks vertegenwoordiging vóór 2 oktober, de datum, waarop zij weer bijeen moet komen, terug te roepen. Gisteren hebben 138 van de 320 Franse senatoren een reso lutie aanvaard, waarin zij er bij premier Mollet op aandringen „de crisis rondom het Suezkanaal te zien als een blijvende bedreiging van de vrijheid door een be wind dat slechts streeft naar veroveringen en dat erop uit is een kruistocht tegen het Westen te organiseren en Afrika te onder mijnen door terroristen en volksophitsers". De onder staatstoezicht staande omroep van radio-Caïro heeft in een commentaar in het Arabisch verklaard dat „elke agressie van Britse en Franse zijde in het Midden-Oosten onmiddellijk zal leiden tot gezamenlijke tegenstand door alle Arabi sche landen". Hieraan werd toegevoegd dat „vrijwilligers uit alle landen te hoop zullen lopen, om een dergelijke aanvalsdaad te keren." HAMDEN (AFP/Reuter) Het lykje van de zes weken oude Cynthia Ruotolo, die zaterdag werd ontvoerd toen haar moeder boodschappen deed in een winkel te Ham den, is donderdag gevonden in een meer op ongeveer drie kilometer afstand van de winkel. De politie liet verslaggevers niet toe tot het gebied, waar het lijkje gevonden werd. Agenten van de federale recherche, plaat selijke en staatspolitie en honderden vrij willigers hadden het omliggende gebied uitgekamd om het kind te kunnen vinden. De lijkschouwer, die het lijkje van de ontvoerde baby Cynthia Ruotolo onder zocht, heeft donderdag verklaard, dat het kind vóór zijn dood letsel was toegebracht. Volgens United Press was het lichaampje in een plastic aardappelzak komen boven drijven en door drie vissende jongens ge vonden. Op de plaats, waar de zak dreef, is het water vier meter diep. uitliet. Ten aanzien van twee punten werd aan vankelijk tussen de vijf grootste fracties, althans tussen hun voormannen, overeen stemming bereikt, in de eerste plaats over het punt betreffende het niet-ontslag ver lenen aan de gehuwde ambtenares. Dit punt was door alle vijf partijen aanvaard in het tijdperk van de formatiepogingen- Drees èn in dat van de informatie-arbeid van prof. Lieftinck. In laatstgenoemd stadium en hiermee kom ik dan aan het tweede door mij bedoelde punt was er, als vrucht van overleg tussen prof. Zijlstra en prof. Lieftinck, in het programma, zulks weer met aanvaarding van alle kanten, een en ander bepaald omtrent zekere fiscale voorzieningen. In het licht van dit alles is het begrijpelijk, dat men bij de P.v.d.A. verbaasd was, toen men moest béspeuren, dat prof. De Gaay Fortman deze twee punten, die vroeger geen moeilijkheden hadden opgeleverd, had geschrapt, waarmee hij juist grote bezwaren bij de P.v.d.A. opriep De informateur zou nu van plan zijn na te gaan, of het niet mogelijk zou zijn een kabinet gevormd te krijgen, waarin met K.V.P.'ers, Anti-Revolutionairen en Chris- telijk-Historischen ook personen, die tot de V.V.D. behoren, zitting zouden nemen. In zijn optimisme zou hij zich zelfs hebben laten ontvallen, in de mening te verkeren dat er thans binnen achtenveertig uur een kabinet tot stand zal komen. Voorlopig is hier echter nog wel enig vraagteken op zijn plaats. Door het niet meedoen van de P.v.d.A. zouden aan de kleinere groepen meer ministerportefeuilles kunnen worden toegekend. Maar zelfs indien de ehristelijk- historischen hierdoor tot medewerking bereid zouden zijn, nadat zij eerst voor een dergelijke opzet te weinig hadden gevoeld staat het nog te bezien of de V.V.D.die in het programma weinig aantrekkelijks ziet zou willen meedoen. Als dat niet gebeurt wordt het nog twijfelachtiger wat de Chris- telijk-historischen uiteindelijk zullen doen Tot besluit zij vermeld, dat de heer Van Tilburg naar alle waarschijnlijkheid begin volgende week naar Suriname terugkeert. De informateur heeft gisteravond een onderhoud gehad met prof. dr. A. M: Don- ner, hoogleraar in het staatsrecht, het ad ministratief recht en de algemene staatsleer aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Arabisch spreekwoord. Het vermoeden van de schrandere is een voorspelling. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM DJAKARTA (ANP) In gezaghebben de kringen te Djakarta verluidt dat Indo nesië zijn geschil met Nederland over Nieuw-Guinea zal voorleggen aan de aan staande algemene vergadering van de UNO, „op basis van de onafhankelijk heidsproclamatie van augustus 1945". Volgens genoemde kringen is de huidi ge toestand gelijk aan die in 1945, nu In donesië de in 1949 in Den Haag gesloten R.T.C.-overeenkomsten heeft verbroken. De Britse scheepvaartmaatschappij „Shaw Savill Line" heeft besloten twee passagiers schepen die de dienst tussen Groot-Brit- tannië en Australië onderhouden, om Kaap de Goede Hoop te laten varen in plaats van door het Suezkanaal. Het ene schip, de „Largs Bay" is op weg naar Australië. Het andere, „Moreton Bay", zal zaterdag uit Sydney naar Groot-Brittannië vertrekken. Beide schepen hebben ongeveer 400 passa giers aan boord. Verscheidene vrachtsche pen van de maatschappij zullen ook de route om de Kaap nemen. De meeste sche pen, die uit Brisbane en havens in North Queensland naar Europa vertrekken, ma ken thans gebruik van de zeeweg via het Fanamakanaal. Ook de „Orient Shipping Line" heeft be sloten „als voorzorgsmaatregel" twee van haar schepen, de Orsova en de Orion, op de Australië-route om de Kaap te laten varen. Ook de passagiersschepen „Orontes" en „Oronsay" zullen op hun thuisreis van Australië rond de Kaap varen. De reis zal daardoor met een dag worden verlengd. LIMASSOL (Reuter) In Franse mili taire kringen op Cyprus is verklaard, dat het Franse „Suez-garnizoen" op Cyprus ongeveer 7.000 man sterk zal worden. De afgelopen nacht zijn in Nicosia 200 Franse parachutisten aan land gegaan van het troepenschip Athos, waarmee 1300 man luchtmachtpersoneel en 1.400 man grond troepen worden aangevoerd. De „Pasteur" wordt, met 2.000 man, zondag in Limassol verwacht. De Britse autoriteiten lieten geen verslaggevers of fotografen in de omgeving van het schip toe. De aankomst van de Franse troepen heeft protesten uitgelokt van de wijnboeren op Cyprus, omdat de Franse soldaten duizen den liters „vin ordinaire" hebben meege bracht. Het Franse ministerie van Defensie heeft sinds het uitbreken van de crisis rondom het Suezkanaal 45 schepen gevorderd: 34 vracht-, 8 passagiers- en 3 tankschepen. De Franse kruiser Georges Leygues is in Malta aangekomen. Het schip is waar schijnlijk onderweg naar Cyprus. Emmen per BBC. Over Emmen, de voornaamste exponent van de dy-.amische ontwikkeling welke in Drente geschiedt, zal J. M. Richards voor het „Tliird Programme" van de BBC op 9 september een causerie houden. De heer Richards zal de opbloei van de stad en de turfontginning die in de omgeving van groot belang is, in zijn cause rie bespreken. rïOYïyxxxrx >0000000 VERWACHTING, medegedeeld door het K N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Wisselende bewolking en vrijwel ner gens meer buien. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. 8 september Zon op 6.05 uur, onder 19.13 uur. Maan op 10.57 uur, onder 20.25 uur. Maanstanden 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 7 september Hoog water: 5.03 en 17.29 uur. Laag water: 0.57 en 13.12 uur. Zaterdag 8 september Hoog water: 5.46 en 18.10 uur. Laag water: 1.39 en 13.52 uur. oopootxooootxxvxxxxxxxxxxjoooooocoooooooooooooocccocoocxx Nice jcoocoococ<x3ocooncocco men. Zij vertoont weinig activiteit. In het uiterste noorden van Scandinavië is enkele dagen geleden koude poollucht begonnen binnen te stromen. De temperaturen waren er vanmorgen slechts enkele graden boven het vriespunt. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) KOEL MAAR DROOG WEER Wi 5 c g o ee 5 d Weerstoestand buitenland "SS V 5 c U H O C C3 C y) ES 3 r. 2 5 Stockholm half bew. zzo 14 0 Oslo geheel bew. ono 14 0 Kopenhagen regen ozo 18 2 Aberdeen motregen ono 16 0,3 Londen zwaar hew wzw 18 6 Amsterdam motregen z 20 1 Luxemburg zwaar bew. zw 18 2 Parijs zwaar bew. zw 20 6 Bordeaux licht bew. zzw 21 1 Grenoble mist windst. 22 5 Nice licht bew. nw 24 0 Berlijn zwaar bew. zw 26 0 Frankfort zwaar bew. zw 20 3 Miinchen half bew. wzw 21 1 Zürich mist windst. 21 0 Genève zwaar bew. wnw 20 2 Locarno onbewolkt windst. 21 2 Wenen half bew. w 26 0 Innsbruck zwaar bew. w 26 4 Rome nevel z 28 0 Ajaccio licht bew. ono 27 0 Mallorca onbewolkt nnw zuid-Frankrijk getrokken. Het West-Europa een vrij krachtige zuidweste lijke wind, waarmee koele lucht van de Atlantische Oceaan wordt aangevoerd. Den Helder Deze lucht is betrekkelijk droog en er ko- Ypenburg men dan ook opklaringen in voor. Welis- Vlissingen waar is ze enigszins onstabiel van opbouw, Eelde maar de buien er in zijn weinig talrijk. De Bilt In verband daarmee zijn de kansen op Twente buien morgen niet groot. Een depressie op Eindhoven de oceaan, die gisteren het gebied ten Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. zzw noorden van de Azoren doortrok is vanoch- tend voor de Golf van Bücaye aanseko- <D° BK£J Weerstoestand binnenland zwaar bew. z geheel bew. zw zwaar bew. zzw licht bew. z zwaar bew. zzw geheel bew. zzw zwaar bew. zzw 13 13 13 13 13 13 12 13 1 0,6 2 2 0,6 4 1 0,1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1