een zorg mindör Confezioni Confezioni" Onenigheid in coalitiepartijen over de verklaring van Moskou Dulles geeft geen steun aan forceren van het Suezkanaal Indonesië niet meer neutraal Wie om de Kaap wil varen kan op de Amerikaanse financiële hulp rekenen Mutsaert Landmeier Kostuums Colberts Pantalons Overhemden Regenjassen geen ?ure melk meer! 15 Prof. Low overleden Een Jules Verne, die wat hij schreef waar maakte Economisch akkoord tussen Indonesië en Rusland Geen snelle aanleg van tweede tunnel Velsen Rock 'n roll" in Londen aanleiding tot vechten Beverwijks college en de grenscorrectie HAARLEMS NIEUWS Aanvullende subsidies voor R.-K. leeszaal Weer geen subsidie voor Humanistisch Thuisfront Bevolkingsonderzoek op tuberculose Scooterrijder wegens belediging tot 50 veroordeeld Drie veroordelingen wegens winkeldiefstallen Bloedige pacificatie van Algerije Minister Beven overlegde met „drie wijze mannen" Scheepvaart Komt Ueens kijken )oooooooooooooopooeooooo< J) Cn c 75 532ste STAATSLOTERIJ 4e klas 17e lijst tfemM DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 99 99 DJAKARTA (United Press) De Indo nesische coalitiepartijen zijn het niet eens over het gezamenlijke Russisch-Indoncsi- sche communiqué, dat in Moskou is uitge geven als afsluiting van het bezoek van president Sukarno. De voorzitter van de Nahdatul Ulama, K. Dachlan, achtte het communiqué onge past. daar de minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani geen overleg met het kabinet bad gepleegd alvorens het uit te geven. Bovendien had president Sukarno tijdens zijn Amerikaanse reis géén geza menlijke verklaring uitgegeven. Derhalve diende hij er ook geen in Moskou uit te geven, aldus deze woordvoerder. Het be tekent naar hij zeide dat Indonesië thans dichter naar het Sovjet-blok is gedrongen. De vice-voorzitter van de Partai Natio- nalis Indonesia, S. Mangoensarkoro, echter verklaarde dat het communiqué in overeen stemming was met Indonesië's neutrale en actieve buitenlandse politiek. Hij zei, dat Indonesië met Oost zowel als met West dient samen te werken en er goede betrek kingen onderhouden om de vooruitgang van het land te bevorderen. Hij voegde hieraan toe, dat Indonesië met het Westen culturele, technische en economische be trekkingen heeft aangeknoopt en dat het er thans naar uitziet dat Indonesië gelijk soortige betrekkingen met Rusland en an dere Ooost-Europese landen zal aan knopen. De Masjumi-partij heeft zich intussen van commentaar onthouden. Leiders van de socialistische partij verklaarden even wel, dat Indonesië de neutrale politiek be gint te verlaten en zich met het Russische "vredesfront" aan het associëren is. „Valstrik" Ook de Indonesische pers is verdeeld in haar oordeel over de in Moskou uitgegeven verklaring. Het nationalistische blad „Suluh Indo nesia", die zich doorgaans achter de neu- tralistische politiek van de regering schaart, verklaarde dat de Russische leiders minder bevooroordeeld waren dan de Verenigde Staten ten aanzien van „Indonesië's actieve en onafhankelijke politiek". Het blad sprak voorts de hoop uit, dat spoedig overeen stemming zal worden bereikt over Russi sche hulp „zonder politieke verplichtin gen". De „Indonesia Raya", die doorgaans sym pathiseert met het socialistische standpunt, verklaarde dat president Sukarno de natie in „Moskou's valstrik" heeft doen lopen. Het blad noemde het communiqué een „be wijs van Kroesjtsjevs sluwheid". „Door de verklaring uit te geven schijnt Indonesië zichzelf gebonden te hebben aan de Sovjet-Unie, wat betreft vele interna tionale kwesties als de Suez-crisis", aldus het blad. „Hebben president Sukarno en de minis ter van Buitenlandse Zaken, Ruslan Ab dulgani hun ogen gesloten voor het feit, dat miljoenen mensen door het communis tische kolonialisme in Oost-Europa wor den onderdrukt?" zo vraagt het blad zich verder af. Welingelichte politieke kringen hebben vandaag tegenover het A.N.P. in Djakarta verklaard, dat de Indonesisch-Russische verklaring een scheuring zou kunnen ver oorzaken in de coalitie-regering. Zij zeiden, dat de minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani, de verklaring zonder medeweten van het kabinet heeft onder tekend. Zij meenden, dat het kabinet de verklaring, die volgens een aantal invloed rijke politici aan 's lands onafhankelijke buitenlandse politiek ernstige schade zou kunnen berokkenen, alsnog zou kunnen verwerpen. Indien dit het geval mocht zijn, zou de minister van Buitenlandse Zaken moeten aftreden, zo zeiden zij. Mohammed Natsir, de voorzitter van de anti-communistische en gematigde Islamie- tische partij „Masjumi" verklaarde, dat de verklaring vele vraagtekens heeft opgewor pen en aandachtige bestudering vereist. „Inderdaad verlangen wij een vreedzame oplossing van de crisis rondom het Suez- kanaal en inderdaad stemmen wij in met het anti-kolonialisme en het toelaten van de Chinese volksrepubliek tot de UNO, maar het is geheel iets anders om dit liedje in koor met de Sovjet-Unie te zingen". Hij merkte op, dat de gemeenschappelij ke verklaring zich uitspreekt tegen het ge bruik van en proeven met kernwapens. „Doch wij zijn ons bewust van het feit, dat Rusland ze produceert en beproeft". Mohammed Natsir zei, dat de wereld weet, dat Indonesië niet deelneemt aan de militaire pacten, waarvan de gezamenlijke verklaring zegt, dat zij niet bevorderlijk zijn voor de pogingen om de internationale spanning te doen verminderen. Volgens de LONDEN (Reuter) Prof. A. M. Low. de Britse geleerde die de eerste geleide projectielen ontwierp en een bekend schrijver was van de populair-wetenschap- pelijke fantasieverhalen, is donderdagmor gen in zijn huis te Londen overleden. Hij leed al geruime tijd aan een longaandoe ning en stierf in de ouderdom van 68 jaar. In 1917 ontwierp hij een vliegende bom een onbestuurd miniatuur vliegtuig en het jaar daarop het eerste geleide pro jectiel. Behalve een vruchtbaar uitvinder op het gebied van weg- en luchtverkeer,' radio, fotografie en film, was hij ook een pro- duktief schrijver van populaire en sensa tionele boeken over wetenschappelijke feiten en fantasie. Tijdens een demonstratie voor het Insti tuut van Autoconstructeurs heeft prof. Low in 1914 de eerste demonstratie gege ven van het principe van de televisie. In 1920 maakte hij de eerste contactlenzen, ter vervanging van brilleglazen. Tijdens de Eerste Wereldoorlog heeft hij, toen hij ex perimenteel werk deed voor het vlieger korps, de latere R.A.F., het eerste draad loos bestuurde vliegtuig uitgevonden. In 1920 was hij de eerste die de infra-rood fo tografie toepaste op de bestudering van vliegtuigmotoren. Prof. Low vond de oscillograaf uit en verder heeft hij onder andere anti-tank raketten, radio-besturing voor torpedo's, elektrische scheerapparaten, gasgenerato ren, automatische klokken, synchronisatie in de bioscoop en (in 19161918) het ra diografisch overbrengen van handschrift uitgevonden. Verder nog gas-detectors voor onderzeeboten, een kracht-inductie- machine en een geluidsmeter voor ge luidsfotografie. resolutie van de Bandung-conferentie ver oordelen wij de landen die zulke pacten hebben ondertekend niet, aldus Natsir. Het blad van de Masjumi, „Abadi" stelt in een hoofdartikel vast, dat „met de Mos- kouse verklaring de onafhankelijke buiten landse politiek van Indonesië is geëindigd". Volgens het blad heeft de verklaring ook alle „goodwill", die Sukarno bij zijn be zoek aan de Westerse landen had gescha pen, te niet gedaan. De vice-voorzitter van de P.N.I. zei dat de verklaring van Moskou bezien moest worden vanuit het standpunt van de on afhankelijkheid van Indonesië. „Zowel met de westerse als met de communistische landen moeten wij goede betrekkingen on derhouden". DJAKARTA (A.N.P.) Naar verwacht wordt, zal de Russisch-Indonesische over eenkomst inzake Russische economische en technische hulp aan Indonesië morgen in Djakarta worden ondertekend. Dr. Subandrio, de voorzitter van de In donesische delegatie voor de besprekingen tussen de Sovjet-Unie en Indonesië, die hier de afgelopen weken werden gehouden, bevestigde vandaag de persberichten, dat de Russische steun een waarde van hon derd miljoert Amerikaanse dollar zal ver tegenwoordigen. De slotbijeenkomst tussen de beide dele gaties, welke twee uren duurde, werd in het ministerie van Buitenlandse Zaken ge houden. Dr. Subandrio zeide als waar nemend-secretaris-generaal van het minis terie van Buitenlandse Zaken, dat over de Russische hulp in alle aspecten overeen stemming is bereikt en dat de delegaties zich thans nog bezig houden met het ont werpen vart de bewoordingen der over eenkomst. (Van onze correspondent in Washington) De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft gisteren een persconferentie gehouden die aan duide lijkheid niets te wensen over liet. Hij speel de open kaart zowel tegenover de pers, als tegenover Groot-Brittannië en Egypte. Dit laatste zal men in Londen weinig waarderen omdat hierdoor veel van de in druk is weggenomen die Sir Anthony Eden in het Lagerhuis vestigde om pressie op Egypte uit te oefenen. President Nasser kan thans weten dat de Verenigde Staten geen geweld zullen aanwenden indien Egypte medewerking weigert aan het nieu we genootschap van kanaalgebruikers. In geval van zulk een weigering zullen de Amerikaanse schepen rond de Kaap varen. Voor Egypte moet het geruststellend zijn dat Dulles, zo mogelijk nog uitdrukkelij ker dan president Eisenhower op zijn laat ste persconferentie, het gebruik van ge weld in de huidige omstandigheden onge rechtvaardigd noemde. Het Westerse front is hierdoor minder indrukwekkend ge worden, maar Washington wil Londen en Parijs beslist niet stijven in de waan dat de Verenigde Staten bereid zouden zijn de doorvaart door het Suezkanaal eventueel met geweld te forceren. Het plan van de nieuwe vereniging van kanaalgebruikers wordt in Washington aan Dulles toegeschreven, al legde hij er gis teren zelf de nadruk op dat het plan ge groeid is in overleg tussen de Britse en Franse diplomatieke vertegenwoordigers. Op bijna huiselijke wijze zette Dulles uit een hoe hij zich de werking van dit plan voorstelt. Men beoogt een voorlopige op lossing niet op diplomatiek niveau, waar geschermd wordt met leuzen, doch op lou ter technisch terrein waar deskundigen wellicht ter plaatse, informeel, een tijde lijk compromis zouden kunnen bereiken. De Egyptische reactie voorspelt overigens niet veel goeds voor dit nieuwe plan. Dul les zei wel te hopen dat Egypte tot an dere gedachten zal komen, doch hij beseft kennelijk dat daar weinig kans op be staat. De Verenigde Staten halen reeds opge legde tankschepen uit de mottenballen. Zij zijn bovendien bereid andere landen, die hun schepen om de Kaap willen sturen, fi nancieel bij te staan. Dulles ging echter niet zover aan andere staten een gedrags lijn voor te schrijven. De Republikeinen willen de verkiezin gen in november winnen met de leuze „vrede en voorspoed". Het zou daarmee niet stroken als de vrede niet gehand haafd zou kunnen blijven. Toch is het niet juist de huidige Amerikaanse houding toe te schrijven aan het partijbelang in dit ver kiezingsjaar. De politiek van de Republi keinse regering is tengevolge van de bin nenlandse politiek wellicht wat nadrukke lijker. maar ook indien er geen verkiezin gen op handen zouden zijn geweest, zou den Eisenhower en de zijnen waarschijn lijk een zelfde gedragslijn gevolgd heb ben Dulles heeft verklaard, dat de Ver enigde Staten niet van plan zijn zich schie tend een weg te banen door het Suezka- Op 13 april heeft de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Amsterdam aan de minister van Verkeer en Waterstaat haar bezorgdheid te kennen gegeven over het voornemen, de pontverbinding over het Noordzeekanaal na het gereedkomen van de verkeerstnnnel niet op te heffen, doch te verplaatsen naar een punt in de onmiddel lijke nabylieid van de huidige spoorbrug. De Kamer was van oordeel, dat de plaats van deze verbinding uit een oogpunt van scheëpvaartbelangen ongeschikt moest wor den geacht. In dit verband wees de Kamer op het belang, dat een tweede verkeerstun- nel voor regionaal verkeer, waarvoor in het streekplan I.Tmond-noord reeds terrein is gereserveerd, zo spoedig mogelijk tot stand zou komen. Voorts heeft de Kamer in deze brief de weg over de sluizen te IJmuiden ter sprake gebracht, waarbij zij als haar oordeel uit sprak, dat de belangen van de zeescheep vaart zich verzetten tegen de handhaving van deze weg voor het autovervoer na het gereedkomen van de nieuwe oeververbin dingen. In antwoord op deze brief merkt de mi nister van Verkeer en Waterstaat onder meer op, dat bij de bezwaren van de Kamer tegen de plaats van het nieuwe pontveer niet kan delen, aangezien ook op deze plaats een alleszins ruime verbreding van het Noordzeekanaal is voorzien, terwijl het ver keer, dat van de pont gebruik zal maken, niet zeer omvangrijk zal zijn. Een ernstige belemmering voor de zeescheepvaart zal dit pontveer, naar de mening van de minister, niet opleveren. Mitsdien kan ook het ver zoek om reeds spoedig met de bouw van een nieuwe tweede tunnel te beginnen bezwaar lijk in overweging worden genomen. Wat betreft de vraag, of het aanbeveling verdient de wegverbinding over de sluizen voor automobielen in stand te houden, geeft de minister zijn mening te kennen, dat zich vooralsnog geen bezwaren hebben voor- gedaan, die daartegen zouden pleiten. naai, als Egypte zou proberen de doorvaart te blokkeren van schepen van de voorge stelde vereniging van kanaalgebruikers. Hij zei overigens uit de rede van Eden niet de indruk te hebben gekregen, dat de Britse premier beloofd had dat Groot-Brit tannië dit wel zou doen. Dulles, die kort voor zijn persconferentie van de Egypti sche ambassadeur in Washington. Ahmed Hoessein, te horen had gekregen, dat uit voering van het plan voor een gebruikers organisatie „oorlog" zal betekenen, ver klaarde, dat de eerste Egyptische reactie de Verenigde Staten er niet van weerhoudt met het plan verder te gaan. Dulles zei te geloven dat de Egyptische regering het plan niet helemaal begrepen had. Hij zei te hopen dat de Egyptenaren zouden in zien, dat het plan een oprechte poging is om op praktische wijze een oplossing te vinden voor het vraagstuk hoe de scheep vaart door het kanaal gehandhaafd moet worden. Dulles zgi ook, dat via de Ameri kaanse bank voor in- en uitvoer dollars beschikbaar kunnen worden gesteld als de olievoorziening van Europa en andere ge bieden tengevolge van de Suezkwestie vertraging zou ondervinden en uit andere bronnen zou moeten worden aangevuld. De Amerikaanse regering is bereid te overwegen dollarleningen te verstrekken aan bevriende landen die de extra-onkos- ten van de vaart om de Kaap niet kunnen dragen. LONDEN (U.P.) Bij een vechtpartij buiten de „Trocadero"-bioscoop in Londen zijn tweehonderd wilde swingenthousiasten in botsing gekomen met de Londense politie. Twee agenten werden gewond, vier jeugdige sympathisanten met de film „Rock around the clock" werden wegens wangedrag en mishandeling van ambtenaren in functie gearresteerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden bete a 1(1 daar de bezorger* op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Het afwijzend bericht van Gedeputeerde Staten over de Beverwijkse annexatie plannen dat gisteravond door het college van Burgemeester en Wethouders als voor kennisgeving werd genoteerd bezorgde de gemeenteraad een uitvoerig debat over de grenscorrectie-kwestie tussen de gemeen ten Beverwijk en Heemskerk. Bij deze brief was het gemeentebestuur namelijk meegedeeld, dat de Koningin, beslist had, dat het verzoek van de raad d.d. 21 maart 1955 inzake wijziging van de grens tussen beide gemeenten, niet in behandeling wordt genomen. Het college had hierbij echter de aante kening gemaakt, dat de bezwaren, die de raad bij de Kroon had kenbaar gemaakt, niet zijn weersproken, terwijl eveneens niet bleek, dat deze bezwaren op hun waarde zouden zijn getoetst. Het college betreurde het uitermate, dat in dit ver zoek geen aanleiding was gevonden om de grenswijziging te bevorderen, waardoor ook de sinds jaren durende stagnatie niet was weggenomen. Gedeputeerde Staten hadden tevens als voorwaarde gesteld, dat het door Beverwijk ontworpen plan Oos- terwijk uiterlijk 15 december a.s. aan het oordeel van G.S. moet worden onderwor pen, zodat het college „noodgedwongen" het ontwerpplan ter visie zal moeten leg gen. Het college merkt nog op, dat de ge meente zich uiteraard niet verantwoorde lijk kon gevoelen voor de situatie, die hier uit zal volgen, al zal er alles aan gelegen moeten zijn „om de te verwachten ernstige moeilijkheden van allerlei aard tot de ge ringst mogelijke proporties terug te drin gen". Het bestuur van de r.-k. openbare lees zaal en bibliotheek te Haarlem heeft over de jaren 1955 en 56 met financiële tekorten te kampen, die hoofdzakelijk zijn ontstaan door de noodzakelijke salarisverhogingen en ook doordat minder provinciale subsidie werd ontvangen. Met het oog op deze tekor ten heeft het bestuur van de r.-k. leeszaal aan de gemeente Haarlem aanvullende sub sidies voor deze jaren van respectievelijk 1.275,en 10.800,gevraagd. Voor 1955 werd aan de leeszaal een sub sidie van 25.000,toegekend, hoewel om 28.000,was gevraagd. Het tekort over dat jaar is door een zuinig beleid beperkt tot 1.275,Voor dit jaar werd het ex ploitatietekort geraamd op 13.375, waardoor van de gemeene een subsidiever- hoging van 8.375,en aan de provincie een extra subsidie van 5.000,werd ge vraagd. Het rijk en de provincie hebben thans tezamen aan de leeszaal een subsidie van 13.959,toegekend, hetgeen, 2.572, meer is, dan door het bestuur werd ge raamd. Bij nadere raming wordt voor het lopende jaar een nadelig- saldo van onge veer 10.225,verwacht. Dit tekort, met het nadelig saldo, over 1955, zou het bestuur van de leeszaal voor onoverkomelijke moei lijkheden plaatsen. B. en W. stellen de raad daarom voor, le r.-k. leeszaal voor de jaren 1955 en 1956 aanvullende subsidies van 1.275,en 10.225,toe te kennen. Ook voor 1957 heeft het bestuur van de Stichting militaire tehuizen van het Hu manistisch Thuisfront bij de gemeente Haarlem een verzoek ingediend om ge meentelijke subsidie. Reeds enkele malen heeft de raad, op voorstel van B. en W. een dergelijk verzoek afgewezen, daar hier alleen subsidie wordt verleend aan ter plaatse gevestigde militaire tehuizen. B. en W. van Haarlem stellen daarom voor, het verzoek van. het Humanistisch Thuis front wederom af te wijzen. Wanneer dit thuisfront in Haarlem ook een tehuis zou hebben gevestigd, zou het verzoek weer in behandeling kunnen worden genomen. Van oktober 1956 tot juli 1957 zal in Haarlem weer een bevolkingsonderzoek op t.b.c. worden gehouden. Ook in 1953/1954, dus drie jaar geleden, heeft een dergelijk onderzoek plaatsgehad. Naar schatting zullen tachtigduizend personen aan het onderzoek deelnemen; gemiddeld zal een bijdrage van f 0.70 per persoon worden betaald. De kosten van het onderzoek worden ge raamd op f 107.000.en de inkomsten zijn op f 56.000.begroot. Voor het resterende bedrag van f«51.000vraagt de commissie tot uitvoering van het onderzoek een ge meentelijke subsidie. B. en W. van Haar- lepi stellen de raad voor, dit verzoek in te 'willigen. Een Zwanenburgse scooterrijder die zon der rijbewijs op zijn motortje reed had geen goed woord over voor de politie in zijn geboorteplaats. Dat werd duidelijk toen zijn zaak vanmorgen voor de Haar lemse politierechter, mr. J. P. Petersen, werd behandeld want uit het proces-ver baal bleek dat hij zich niet bepaald vlijend tegenover de verbalisant had uitgelaten over de bewakers van órde en rust. „U zet me uit jaloezie op de bon", zo opende hij zijn offensief. „De politie bestaat uit een stelletje klaphengsten. Zonder uniform zijn ze niets waard in de maatschappij". Geen vlijende uitlatingen voor iemand die zelf reeds acht jaar bij de reservisten der rijks politie is ingedeeld. Dat was althans de mening van de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, die wegens belediging een geldboete van tachtig gulden eiste. De verdachte trachtte zich nog te ver weren door aan te voeren dat het proces verbaal pas was opgemaakt nadat de ver balisant overleg gepleegd had met zijn col lega's maar de politierechter wilde daar niet van horen en veroordeelde de Zwanen burger tot vijftig gulden boete. Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, stond vanmorgen opnieuw een aantal verdachten terecht die het devies van een IJmuidense zelfbedienings winkel „Kijk grijp" wat al te letterlijk hadden opgevolgd. Met manden vol bood schappen verlieten zij namelijk de zaak zonder bij de kassa het verschuldigde be drag te hebben neergeteld. De politierechter veroordeelde een huis vrouw wegens diefstal van twee zeemleren- lappen tot zestig gulden boete; een andere huisvrouw wegens diefstal van kaas, kof fie, zuurtjes, leverpastei, puddingsaus, jam, schoenpoets, toffee's en dergelijke kruide nierswaren (met een waarde van ruim tien gulden) tot zestig gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, en een opzichter wegens diefstal' van koffie, thee en kaas tot zestig gulden boete. ALGIERS (AFP) In de afgelopen 24 uur zijn in Algerije 49 opstandelingen ge dood en dertig buiten gevecht gesteld, al dus is in de vroege ochtenduren van vrij dag uit Algiers vernomen. Bij een treffen tussen soldaten en op standelingen nabij Batna zijn 39 rebellen gedood en talrijke wapenen' en een grote hoeveelheid munitie buitgemaakt. In het gebied van Ziami werden zes opstande lingen gedood en drie gevangen genomen. In het departement Bone werden vier ver zetslieden gedood en veertien verdachte personen aangehouden. Dertig opstandelingen werden in het de partement Algiers buiten gevecht gesteld, aldus een Frans communiqué. De Nederlandse minister van Buitenland se Zaken mr. J. W. Bcyen heeft donderdag een onderhoud gehad met de „drie wijze mannen" van de NAVO over een mogelijke uitbreiding van de politieke en economische samenwerking tussen de Atlantische bond genoten. De „drie wijze mannen", de ministers van Buitenlandse Zaken van Italië. Canada en Noorwegen, zullen met vertegenwoordigers van elk der NAVO-landen spreken alvorens rapport uit te brengen over versterking van de niet-militaire zijden van het bondgenoot schap. Aardijk, 12 v. Halifax n. Boston. Alnati, 12 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelmeer, 12 v. Boston n. Marseille. Arkeldijk. 12 te New Orleans. Aalsum, 14 te Abadan verw. Alderamin. 14 te Antwerpen. Appingedijk. 13 te Bahia. Alamak, 13 te Rotterdam, Aardijk. 13 v. Halifax n. Boston. Arkeldijk, 13 te New Orleans. Angolakust, 13 te Lagos. Alcyone. 13 v. St. Vincent n. Emden. Amor, 13 te Algiers. Arnedijk, 17 te Le Havre verw. Almdijk, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Almkerk, 14 v. Casablanca n. Rotterdam. Ameland. 14 v. Suez n. Abadan. Amor, 14 te Carthagena. Arendskerk, 14 v. Brisbane n. Townsvllle. Ariadne, 14 v. Rotterdam n. Tunis. Artemis, 13 tc Amsterdam. Aardijk, 13 te Boston Mass. Alphard, pass. 13 St. Paulsrock n. Antwerpen. Amsteldijk, 14 te Le Havre. Amstelland, pass. 13 Fern. Noronha n. St. Vine. Andijk. 14 te Houston. Bennekom, 13 v. Rotterdam n. Bremen. Breda. 13 to Pimentel. Baud. 13 te Belawarj. Bengalen, 13 v. Surabaja n. Sungeigerong. Bussurn. pass. 13 Cape Bon n. Banias. Banka, 13 620 m. z.ö. Guardafui n. Belawan. Banda, 14 te Penang. Blommersdijk, 13 te Antwerpen. Congokust. 13 te Freetown. Concepcion, 12 170 m. n.o. Madeira n. Rotterdam. Celebes, 13 te Napels v. Port Said. Cumulus (weerschip). 13 te Rotterdam. Camerounkust, 12 te D'ouala v. Lagos. Cor.vda, 13 te Bukom v.'Pladju. Cottica, 13 te Paramaribo. Cradle of Liberty, 13 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Delfshaven, 14 te Narvik. Drente, 13 v. Surabaja n. Balikpapan. Dordrecht. 12 te Rotterdam. Duivendrecbt, 24 te Houston verw. Dorestad, 12 323 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Geelong. Diemerdijk, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Ena, 13 te Bclem. Esso Rotterdam, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Esso Den Haag, 13 te Port Said. Eendracht, 14 te Haifa. Eenhoorn, 13 v. Algiers n. Wismar. Enggano, 14 te Amsterdam. Friesland SSM, 14 te Gdansk. Guineekust, 12 v. Freetown n. Dakar. Gordias, 13 rede Famagusta. Grootekerk, 13 500 m. n.w. Fremantle v. Aden n. Fremantle. Gabonkust, 13 te Amsterdam. Hera, 13 te Philadelphia. Heemskerk, 13 te Las Palmas. Hersilia, 13 te Hamburg verw. Houtman. 13 31.03 n. 125.25 o. Shanghai/Kobe Hector, 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. I-Iestia. pass. 13 Azoren n. Antwerpen. Hilversum. 13 v. Port Said n. Teneriffe. Ivoorkust, 12 v. Amsterdam n. West-Afrika. Jason, 13 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Jagersfontein. 14 te Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt, 14 te Aden. Eos, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Kalydon, 13 te Rotterdam. Kertosono, 13 v. Napels n. New York. Kota Agoeng. 13 te Genua. Krebsia, 13 te Suez v. Singapore. Kieldrecht, 14 v. Rastanura n. Rotterdam. Langkoeas. 12 v. Belawan n. Surabaja. Liberty Bell, 12 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Limburg, 12 v. Suez n. Belawan. Leopoldskerk, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Laertes, 14 te Colombo. Leersum, 13 te Jacksonville. Lëkkerkerk, 13 v. Basrah n. Abadan. Lemaire, 13 t, Hongkong. Leuvekerk, 13 v. Port Sudan n. Port Said. Luna, 13 v. Amsterdam, 14 te Rotterdam. Molenkcrk. 13 nog rede Madras. Madoera, 13 te Genua. Mataram, 13 te Singapore. Myonia, 17 te Cbittagong. Merwede, 13 te Bathurst. Moordrecht, pass. 14 Alexandrië n. Port Said. Marpessa, 13 te Curagao. Nieuw Holland, 13 120 m. o. Flores n. Sydney. Oostkerk, 12 v. Genua n. Duinkerken. Ootmarsum, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Oldekerk. pass. 13 Gibraltar n. Antwerpen Oranje, 13 v. Colombo n. Suez. Oranjefontein, 13 te Port Elizabeth Osiris, 10 v. Houston n. New Orleans. Prins Willem v. Oranje, 12 te Rotterdam. Papendrecht, 14 te Rotterdam verw. Pcndrecht, 16 te Rastanura verw. Peperkust, 13 te Antwerpen. Prins Willem V. 13 te Antwerpen. Prins Willem III, 13 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Maurits, pass. 13 Belle Isle n. Montreal. Purfina Nederland, pass. 13 Bahrein n. Ver. Sta-. Ri.inkerk, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Rotti, 13 te Basrah. Raki. 12 v. Algiers n. Port Said. Ridderkerk, 13 te East-London. Rijndam, 16 te Southampton verw. Roebiah, 13 v. San Francisco n. Los Angeles. Sarpedon, 11 te Trinidad. Schelpwijk, 12 te Maracaibo. Schie, 13 te Malta. Stad Schiedam. 13 v. Gibraltar n. Civita Vecchia. Sunetta, 14 te Calcutta. Statue of Liberty. 15 te Uort Said verw. Sabang, 13 te Penang v. Singapore. Schouten, 13 te Mombasa. Siberoet. 13 te Padaifg. Sliedrecht, 13 te Suez v. Fao. Stanvac Talang Akar, 13 te Djakarta verw. Sambas. 14 v. Penang te Rangoon verw. Soestdijk, 12 650 m. w. Landsend n. New York. Straat Bali. 13 te Singapore v. Hongkong. Solon. 13 v. Willemstad n. Oranjestad. Stad Dordrecht, 13 v. Ceuta n. Rotterdam. Straat Banka. 14 te Brisbane verw. v. Singapore. Sirrah. 13 490 m. z.o. Brisbane n. Auckland. Samarinda, 14 te Beira. Scherpendrecht. 13 v. Covcnas n. Paulsboro. Sommelsdijk, 14 te Philadelphia. Sibajak, pass. 13 Finisterre n. Las Palmas. Stad Maassluis. 14 v. Vlaardingen n. Narvik. Tara, 12 v. Batonrouge n. Port Arthur. Tero, 12 v. Santos n. Montevideo. Teucer, pass. 13 Malta n. Port Said. Tibia, 14 tc Rotterdam. Themisto, 13 v. Rotterdam n. Wabana. Tarakan. 13 te Semarang. Tamo, 14 te St. Vincent. Teucer. pass. 14 Kreta n. Port Said. Tiberius, 14 te Antwerpen. Tiba, 13 te Rotterdam. Trajanus, 14 te Amsterdam. Utrecht. 13 v. Bahrein n. Calcutta. Van Neck, 13 te Hongkong. Vasum, 13 te Suez. Westertoren, 14 te Kaapstad verw. vVaal, 13 te Alexandrië. Waterman. 13 v. Le Havre n. Halifax. Westertoren, 14 te Kaapstad verw. v. Abadan. Willemstad, 13 te La Guaira, Willem Barendsz, 14 v. Le Havre n. d. Libanon. Witmarsum, 13 te Mobile. Y. Alton Jones, 27 te Mena Al Ahmadi verw. IJssel, 13 te Gibraltar v. Rotterdam. Zijpenberg, pass. 13 Kp. St. Vincent n. IJmuiden. Zeeland KRL, 13 150 m. w. Sabang n. Singapore. KLEINE VAART Ali S, 12 dw. Hoek v. Holland n. Fredericia. Amstelstroom, 12 v. Amsterdam te Londen verw. Anna Elizabeth, 12 dw. Beachyhead n. Selzaete. Binnenhaven, pass. 12 Kp. St. Vine. n. Casablanca. Confid, 11 v. Harlingen n. Zwolle. Da Capo, 12 dw. Dover n. Leith. Deo Gratia, 12 dw. Dungeness n. Londen. Dora. 12 w. Londen te Middlesbro verw. Elsenburgh, 12 dw. Beachyhead n. Casablanca. Ferocia, 12 dw. Smithknoll n. Antwerpen. Geziena Hendrika, 12 80 m. o. Humber n. Huil. Havik, 12 v. Terneuzen n. Antwerpen. Hendrik B, 11 v. Harlingen n. Leeuwarden. Herta, 12 v. Skutskar te Rotterdam. Hollandia. 10 v. Harlingen n. Leeuwarden. Hunzeborg, 12 v. Colchester te Rotterdam. Jantje Eppiena, 11 v. Harlingen n. Helsingborg. Jell, 12 v. Londen te Dordrecht. Kattegat, 11 v. Harlingen n. Ijlst. Liberty, 12 v. Rotterdam n. Odense. Lucas Bols II, 12 dw. eil. Juist n. Amsterdam. Lydia. 12 v. Londen te Rotterdam. Maartje, 12 20 m. w.n.w. Barfleur n. Liverpool. Manto, 12 50 m. n.o. Kp. Vilano n. Amsterdam. Mecklenburg, 12 v. Hoek v. Holland n. Harwich. Orient. 12 proefvaren op de Eems. Reliable, 12 v. Plymouth te IJmuiden. Rio, 12 v. Oostende te Londen verw. Rokin, 12 dw. Pendeen n. St. Malo. Tempo, 12 v. Swansea te Teignmouth, Tempo D. 11 v. Harlingen n. Zwolle. Tromp. 12 v. Mant.vluoto te Rotterdam verw. Tukker, 12 50 m. z.w. Pitboei n. Colchester. Tyro, 12 v. Rotterdam te Belfast. SLEEPVAART Humber, pass. 12 Burlings. Noordholland, 12 540 m. n.o. Fayal n. St. Nazaire. Thames, 12 v. Liverpool n. Rotterdam. Witte Zee. 11 v. Maassluis te Glasgow. Zeeland, 12 340 m. w.z.w. Landsend n. St. Nazaire. naar zo'n pracht kinderwagen v.a. 105. Grote keuze in alle modellen, natuurlijk bij PLAIDS, WAGENNETTEN, enz. Schoterweg 11 (t.o. Frans Hals Theater) Telefoon 20144 Rijksstr.weg 246a f bij J. G.-kade) Telefoon 22604 i Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie 99 voor >s <2 Julianapark 44 (verl. Cronjéstraat) Tel. 10886 - Haarlem OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG HOGE PRIJZEN «rLg06/ 200m!7843Cmle V3n /30'000; 11970 nlet- ™t P^ie van 3000 PRIJZEN VAN ƒ80.— lS84|l63820163932086991 9718 "l5 10°" 10212 10651 11215 NIETEN (H70 15814 6833 6927 7274 9427 qblo ooit UOC? «21 4100 4323 44S0 4690 5466 5741 59"4 9768 9819 09V 9940 q<vn ?H-n^ö7„9342 9425 943li 9W)7 9059 y'4i 9744 9746 135S7 13777 14701 148m I40jl Vejri-M L0,877 10943 Hl" 11b76 13163 13226 13256 19112 19582 20708 Mli M'Ö 2® S ggj t,® 16957 17527 18579 19982 VERBETERING. Nieten lees volgorde juist: 3365. 3468. 3.477, 3698 enz. enz. C-,;. DIE LEKKERE MELK IS MORGEN. MAAR ÓÓK OVERMORGEN NOG GOED

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11