Zware straf wegens gevaarlijk inhalen en snijden Breimode f956 - '57 B Dit zou ook iets voor Uzijn!! Buslijn drie per 30 september door naar Valkenburgerplein O SCHEEPJESWOL „De Glasblazers" namen vernieuwd clublokaal feestelijk in gebruik Haarlemse kantonrechter Kort en bondig Amsterdamse Beurs 13 Twee boeten van duizend gulden en zes jaar ontzegging hwart eeuw koster bij geieionneerae Kent Veertig jaar in overheids dienst Gymnastiekonderwijs door vakleerkrachten B. en W. vragen 12.500 voor afrasteringen van speeltuinen SCHÜEP3ESWOL - KAAN, Oen. Cronjéstraat 129 N.Z.H. verrast Heemstedenaren Bejaarde voetgangster ernstig gewond w»'« kom voor nieuwe ideen naar de' lflïïïïllfMB School-roeiwedstrijden van „Het Spaarne" Opening academie voor economisch onderwijs Voorstelling kindercircus afgelast Nieuwe gemeentelijke legesverordening VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Haarlemse kantonrechter mr. J. Goud smit heeft op de donderdagmiddag: in hoofddorp gehouden zitting van het kan tongerecht een 63-jarige Amsterdamse effectenmakelaar twee boeten van duizend gulden opgelegd met twee keer drie jaar ontzegging uit de bevoegdheid een auto of motor te besturen. De effectenmakelaar had zich een zondag in het voorjaar op de Schipholweg in Haarlemmermeer schuldig gemaakt aan het gevaarlijk inhalen van voor hem rijdende auto's en motorfietsers en als gevolg daarvan hel snijden van voor hem rijdende weggebruikers. De man had naar zijn eerste afgelegde verklaring een aantal „zondagsrijders" een lesje willen geven en had hen daartoe met een vaart van honderd kilometer gesneden, waarbij hij onder meer een scooter van de weg af had gereden en een voor hem rij dende auto in moeilijkheden gebracht. Daarop had een tegenligger, omdat de ver dachte bij een van zijn manoeuvres op de linker weghelft was geraakt, plotseling zo moeten inhouden, dat deze met achter hem rijdende wagens in botsing was gekomen. Een van de automobilisten op de Schiphol weg, die over een zeer snelle wagen be schikte, was de effectenmakelaar achterna gegaan en kon met behulp van de rijks politie een einde aan het gevaarlijke spel maken. Er waren ter zitting donderdag twee ge tuigen aanwezig, die een en ander konden bevestigen. De verdachte, bijgestaan door mr. D. Schut uit Amsterdam, gaf volmon dig toe, dat hij zich zeer onbehoorlijk had gedragen. Hij voerde als verzachtende om standigheid aan, dat hij overwerkt was ge weest en behoefte had aan pen afleiding welke hem zou opmonteren. Hij besefte nu wel hoe gevaarlijk hij had gehandeld en beloofde: „Dat nooit weer". De ambtenaar van het openbaar minis terie, mr. J. van den Oever, kon zich ove- Zoa.o >>jj /.iiioiuüg reeus ui dei nou heb ben vernieiü, zaï ue heer ue 'vries l. Heemstede zaterdagmiddag 15 september om vier uur worden gehuldigd in het jeugd lokaal aan de Koedieislaan. Zulks in ver band met het feit, dat hij gedurende een kwart eeuw de functie van koster heet! vervuld bij de Gereformeerde kerk aan de Koedieislaan. In het Kerkblad van de Gereformeerde kerken der classis Haarlem karakteriseert dr. A. Dondorp de jubilaris als een koster, die zijn functie een persoonlijk cachet wist te verlenen en dit gedurende deze vijfen twintig jaar ook heeft gehandhaafd. Ty perend voor hem zijn de grote rust en de vastberadenheid, die hiervan uitgaan. Zijn positie vereist de nodige wijsheid en tact. Voorwaarden, waaraan de jubilaris in staat is gebleken in alle opzichten te voldoen. De heer De Vries is in Groningen gebo ren en van welgestelde boerenafkomst was hij oorspronkelijk, voor een loopbaan ais onderwijzer bestemd. Na zijn opleiding hiervoor gedeeltelijk te hebben voltooid, gaf hij uiteindelijk de boerderij toch de voorkeur en is enige jaren als bedrijfsleider op een groot bedrijf werkzaam geweest. In 1926 vestigde hij zich te Heemstede, waai hij enige jaren later 1 september 1931 tot koster aan de Gereformeerde kerk werd benoemd. Zijn opleiding en ervaring maakten hem voor deze functie bij een gemeente, waarvan de leden bijzonder uit eenlopende maatschappelijke posities in nemen, welhaast bij uitstek geschikt. Daar naast wist hij zich het volledige vertrou wen te verwerven van kerkeraad en raad van beheer, zodat zijn positie als kostei misschien wel uniek mag worden genoemd De heer De Vries is in Heemstede ook be kend door zijn begrafenisonderneming en de manier waarop deze door hem wordt geleid hij kent bijvoorbeeld geen onder scheid in klassen heeft hem 'eveneens talrijke vriendschappelijke relaties bezorgd Dat het werk van een dergelijke functiona ris door kerkeraad en leden op hoge prijs wordt gesteld, zal men hem door middel van de aangekondigde huldiging duidelijk maken. De heef F. J. H. Steysel, adjunct-commies bij de Heemsteedse politie, viert zaterdag het feit, dat hij veertig jaar in overheids dienst werkzaam is. Hij werd op 3 mei 1895 te Zutphen geboren. In 1918 werd hij na zijn dienstplicht te hebben vervuld, ingevolge de landstormwet gedemobiliseerd. Na enige tijd bij de Gelderse Stoomvaartmaatschappij werkzaam te zijn geweest trad hij op 16 de cember 1919 als agent bij de gemeentepolitie Heemstede in dienst. In 1924 kreeg hij op dracht een moderne politie-administratie op te bou\yen, waaraan hij al zijn krachten wijdde. In zevenendertig jaar heeft hij vier entachtig politie-agenten zien komen en gaan. Als secretaris van de politiesportver- eniging geniet hij ook grote bekendheid. Hij presteert echter niet alleen veel op atletiek- gebied, maar is ook bij de vreemdelingen dienst een belangrijke figuur. De heer Stey sel heeft de uitdrukkelijke wens te kennen gegeven het jubileum in de huiselijke kring te vieren. Tijdens de behandeling van de gemeente begroting voor dit jaar in de Haarlemse ge meenteraad heeft het raadslid mevrouw M. van der Wall-Duyvcndak (Arbeid) een motie ingediend, om het onderwijs in de lichamelijke opvoeding in de derde en vier de klas van de gemeentelijke lagere scho len op te dragen aan vakleerkrachten. B. en W. van Haarlem waren en zijn ook over tuigd van de noodzaak hiervan. Zij stellen thans de raad voor, het college te machti gen het gymnastiekonderwijs in het derde en vierde leerjaar aan vakleerkrachten op te dragen. Het onderwijs in de lichame lijke oefening zal thans reeds in de be treffende leerjaren, alsmede in de eerste en tweede klas, door vakleerkrachten wor den verzorgd, als de klasse-leerkracht hiertoe niet in staat of bevoegd is. rigens deze geestesgesteldheid van een nuchter man moeilijk indenken. Wanneer de verdachte dronken was geweest, zou zijn handelwijze veel begrijpelijker maar natuurlijk niet minder laakbaar zijn ge weest. Wanneer de effectenmakelaar nog eens zo'n bui heeft, zou hij zich beter aan een circus kunnen verhuren, vond de amb tenaar, die meende dat in dit geval een bittere medicijn hard nodig was. Hij wilde echter geen hechtenisstraf vragen, omdat de verdachte zelf reeds toonde tot beter inzicht te zijn gekomen. Maar voor elk der beide overtredingen eiste hij een boete van duizend gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid van vijf jaar. De raadsman vond vooral de laatste eis exorbitant hoog, omdat zijn cliënt een auto niet kan missen. Zijn pleidooi had in zoverre succes, dat de kantonrechter de ontzeggingstermijn twee jaar lager stelde. De contactcommissie van het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen en de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin heeft aan B. en W. van Haarlem verzocht te bevorderen dat de afraste ringen om verschillende speeltuinen voor rekening van de gemeente worden hersteld. Weliswaar hebben béide verenigingen een commissie in het leven geroepen welke toezicht moet houden op de speelwerktui- gen en de afrasteringen, maar toch zijn er - in de meeste gevallen als gevolg van bal dadigheid - aan de afrasteringen zodanige beschadigingen toegebracht dat het treffen van voorzieningen dringend gewenst is. Met een en ander is een bedrag van f 12.500 gemoeid, welk bedrag B. en W. aan de raad vragen beschikbaar te stejlen. Overigens zullen B. en W. nog nader in overleg treden met de betrokken organisa ties om na te gaan of het mogelijk is een doeltreffender toezicht in te stellen. Verhuur lokalen. De stichting werk plaats tot herstel van antieke textiel te Haarlem heeft dringend behoefte aan uit breiding van haar werkruimte in het ge bouw Leidseplein 36 tot zes lokalen en drie kamers. Daar deze lokalen thans niet voor het onderwijs nodig zijn, stellen B. en W. van Haarlem de raad voor, de genoemde lokaliteiten aan de stichting voor f2800 per jaar te verhuren. ADVERTENTIE Naar wij vernemen is de directie van de N.Z.H. tegemoetgekomen aan de vele wen sen van de Heemstedenaren om lijn 3 niet alleen te handhaven, maar ook uit te breiden tot een rechtstreekse verbinding met het centrum van het dorp. Met ingang van 30 september zal lijn 3 dus niet worden ingekort, maar integen deel verlengd. De bussen zullen van de Lanckhorstlaan via Binnenweg, Raadhuis straat, Raadhuisplein en Valkenburgerlaan doorrijden naar het Valkenburgerplein. Hierdoor krijgt Heemstede niet alleen een uitstekende verbinding met de spoorweg halte Heemstede—-Aerdenhout, maar ook met het Bos en Vaartkwartier, de Rijks kweekschool, de Stadsschouwburg, het hoofdpostkantoor in Haarlem en met het Kleverpark en Bloemendaa! (Openluchttheater). De dienstregeling blijft ongeAvijzigd, dus een twaalf minutendienst in de ochtend en de avond en een tien minutendienst in de middaguren. De dienstregeling van lijn 1, welke dus voor een belangrijk deel met lijn 3 in Heem stede parallel loopt, wordt niet ingekrompen. Uiteraard gaat het hier dus om een proef. Het is nu aan de Heemstedenaren, aldus de directie van de N.Z.H., om te tonen, dat deze extra-service welke de N.Z.H. een bus meer in de exploitatie kost inderdaad zin heeft. Een der inwoners van Heemstede, de heer C. D. Fetter, waarvan door ons reeds een ingezonden stuk geplaatst is over de voorgenomen inkorting van lijn 3, heeft thans een adres aan Burgemeester en Wet houders van Heemstede gericht, waarin hij dit college vraagt zijn invloed 4an te wen den door er bij de N.Z.H. op aan te drin gen lijn 3 bij wijze van proef naar een meer centraal gelegen gedeelte van Héem- stede te laten rijden. Zoals men uit bo venstaand bericht echter kan lezen, kornt dit adres aan B. en W. net even te laat, aangezien de N.Z.H. thans zelf besloten heeft buslijn 3 naar het Valkenburgerplein door te.trekken. Een 75-jarige Heemsteedse dame is don derdagmiddag op het Wipperplein te Heemstede omstreeks kwart voor twee aangereden door een motorcarrier, die van de Heemsteedse Dreef kwam en 't Wipper plein overstak. De bestuurder had de be jaarde voetgangster niet gezien en zijzelf heeft vermoedelijk ook niet voldoende op het verkeer gelet. De vrouw kwam na de aanrijding te vallen en is met ribfracturen en een hersenschudding naar het Grote Gasthuis te Plaarlem vervoerd. IAAPT VAtf PAQgWIJK et/ vat/ het LUPOEllEESTEPJIEWAlLAPAPg I SCtfAAL /:270C RENVOOI - GemwnlegTen» l B«il«inde b«botiwin| E«Dgezimhuii«n g E«ngeznuhaiz«n toot bctrekk. maatKhapp. CSH? Bebouwing van 2 woonlagen KSXJ Bebouwing ran 3 woonlagen Bebouwing tan 4 woonlagen 1 Bebouwing fan 6 woonlagen Openb. of bij*, bebouwhg Winkel» S-T Bed rijf en Cy vJ Werk- of bergplaalaen tJ>.e. bedrijeen of winkel» Ik 'iJ Bergplaalien foor voertnigao K553 Speelterreinen Het hierbij afgedrukte kaartje geeft een uitstekend beeld van het in ons blad van gisteren reeds uitvoerig be sproken uitbreidingsplan „Parkwijk", dat de afshiiting zal gaan vormen van Haarlem-Oost. In dit kaartje is tevens de nieuwe indeling van het toekom stige Burgemeester Reinaldapark op genomen. De flauw afbuigende weg aan de linkerzijde is de Prins Bern- hardlaan, de weg aan de bovenzijde van de tekening de Amsterdamse Vaart, de onderkant wordt gevormd door de Schipholweg. De rechterzijde wordt gevormd door de huidige ge meentegrens met Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Op de hoek van Prins Bernhardlaan en Amsterdamse Vaart onderscheidt men het grote complex van de toekomstige ambachtsschool met daaraan grenzend naar rechts de wijk Voor betrekkelijk zwak maat- schappelijken en naar beneden het rooms-katholieke parochiecentrum Eveneens is de centrale ligging van het winkelcentrum duidelijk te zien, met de daarachter gelegen openbare lagere en kleuterscholen. Aan de Prins Bernhardlaan onderscheidt men verder de protestants-christelijke scholen en het toekomstige overdekte en open zwembad. De speelweiden en water partijen van het Burgemeester Rei naldapark vallen eveneens op, evenals de gehele groene omzoming van deze nieuwe oostelijke wijk, ivaarvan de ophogingswerkzaamheden in volle gang zijn. ADVERTENTIE - Woensdag 19 sept. a.s. 1e show: N HAARLEM 's middags 2 uur 15 a Gem. Concert- j: 2 gebouw ,Ze show,- s avonds o uur. Kaarten a. d zaal vaart'on weI bijl toegangsprijs f 0.75 WgmBIK O Nadat er gedurende meer dan tien weken achtereen avond aan avond gepast, ge meten, getimmerd en geschilderd is, heeft de speeltuinvereniging „De Glasblazers" donderdagavond haar geheel gerestaureer de clubgebouw aan de Papentorenvest in Haarlem officieel in gebruik genomen. Be gin juni stak het bestuur van „De Glas blazers" onder leiding van zijn jonge en energieke voorzitter, de heer J. L. van de Pol, spontaan bijgestaan door de leidsters en leiders, letterlijk en figuurlijk de han den uit de mouwen om een reeds lang ge koesterde wens, de verbouwing en ver fraaiing van het clubhuisintérieur, te ver wezenlijken. Het resultaat van deze zelf werkzaamheid mag zeker gezien worden. Men is er door een praktische indeling van de beschikbare ruimte en door het geheel in lichte, frisse tinten te schilderen, in ge slaagd het eens wat bedompte lokaaltje een aardig en gezellig interieur te geven. Het bestuur van „De Glasblazers" had gemeend aan de ingebruikneming van dit nieuwe gebouw een enigszins feestelijk ka rakter te moeten geven. Nadat de heer D. Rookhuiszen, de tweede voorzitter van het Haarlems Speeltuin Verbond, door het doorknippen van een lint bij de ingang het clubgebouw symbolisch voor geopend had verklaard, betraden het bestuur van „De Glasblazers" en de genodigden, het met slingers en bloemen versierde clublokaal. De heer Rookhuiszen complimenteerde het bestuur en medewerkers van „De Glas blazers" met het bereikte resultaat. Spre ker zei bewondering te hebben voor de wijze waarop aan het tot stand komen van dit fraaie clubhuis is gewerkt. Hij wees erop dat er voor het speeltuinwerk een belangrijke sociale taak is weggelegd. Door de voortschrijdende mechanisatie en het steeds meer opgevoerde bouwvolume dreigt het kind in het gedrang te raken omdat voor veilige speelgelegenheden weinig ter rein beschikbaar is. Daarom mag het bestuur van „De Glas blazers" er terecht trots op zijn, aldus de heer Rookhuiszen, dat de kinderen uit de omgeving van deze speeltuin zulk een ge zellig clublokaal ter beschikking kan wor den gesteld. Namens het bestuur van het Haarlems Speeltuin Verbond dankte spreker het be stuur van „De Glasblazers" en allen die hun medewerking verleenden daarvoor. De voorzitter van „De Glasblazers", de heer J. L. van de Pol, prees zich gelukkig, dat na de actie voor de nieuwe glijbaan in het voorjaar men erin is geslaagd het club- bouw een „verjongingskuur" te doen on dergaan. Spreker herinnerde eraan dat een beroep op de medewerkers nooit vergeefs werd gedaan. Dat zelfs de dames van aan pakken wisten bleek uit het feit, dat zij het in één avond klaar speelden alle stoe len van een fris kleurtje te voorzien. De heer Van de Pol dankte de heer Rookhuis zen voor zijn vriendelijke woorden. Het be stuur van „De Glasblazers" beschouwt echter de opgetogen gezichten van de kin- Het geheel vernieuwde clublokaal van „De Glasblazers" aan de Papentoren vest in Haarlem. deren straks bij eerste kennismaking met het nieuwe interieur als de grootste beloning, aldus de heer Van de Pol. Gevaren In het vervolg van zijn toesprak wees de heer Van de Pol er op dat het teleurstellend was dat het bestuur van „De Glasblazers" van de zijde van de verkeerspolitie niet voldoende begrip heeft ondervonden voor de gevaren waaraan de kinderen bij het oversteken van de Papentorenvest bloot staan. Wanneer dagelijks ongeveer 200 kin deren de speeltuin bezoeken is het voor de leiding bijna niet te doen ieder kind bij het oversteken behulpzaam te zijn. Een ongeluk op deze drukke verkeersweg is dan ook zeker niet denkbeeldig. Het bestuur zou gaarne zien dat ter hoog te van de ingang van de speeltuin een jeugdverkeersbrigade werd geplaatst of op zijn minst een waarschuwingsbord voor automobilisten. Volgens mededeling van de politieautoriteiten zouden deze maatrege len echter geen effect sorteren omdat dc Papentorenvest, daarvoor niet druk genoeg zou zijn, aldus de heer Van de Pol. Spreker sprak echter de hoop uit dat hier, mede ter geruststelling van vele ouders, spoedig een oplossing gevonden zal worden. Tot slot deelde de heer Van de Pol onder applaus van de aanwezigen mede dat het Haarlems Speeltuin Verbond aan „De Glasblazers een bedrag van f 500 uit het Speelwerktuigenfonds ter beschikking heeft gesteld ter tegemoetkoming in de kosten van de glijbaan. Zaterdag en zondag houdt de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne voor de zevende achtereenvolgende maal haar schoolroeiwedstrijdne. Ook dit jaar weer heeft de vereniging leerlingen van de mid delbare scholen in Haarlem en omstreken in de gelegenheid gesteld gedurende enkele weken de beginselen van de roeisport mach tig te worden. De aldus gevormde ploegen gaan zich nu dit weekeinde met elkaar me ten. terwijl voorts ook de leden van de ver eniging hun schoolkleuren zullen verde digen. Men is er in geslaagd met een imposant programma voor de dag te komen: 92 ploe gen van negen scholen zullen de strijd aan binden op het Zuider Buiten -Spaarne tussen het oude Coomhert Lyceum en het gebouw van Het Spaarne. De eerste start zal zater dag plaats vinden om kwart voor twee. Zondag worden de finales geroeid vanaf half twee. De Academie van voortgezet' economisch onderwijs wordt dinsdag 18 september om half acht geopend door de rector dr. S. Elzinga, die een voordracht zal houden, ge titeld: „De academie als werkgemeen schap". De academie is gevestigd in het gebouw van de H.B.S.-A te Haarlem. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 9P/16 91 3 Nedl. 1962/64 93 K 93% A. K. U 250% 250 Calvé Delft 338 338 Van Gelder Zonen 232 231 K. N. Hoogovens 325 327 Nederl. Ford 409 410 N. Kabelfabriek 317 317 gew.Philips Gloeil. 275% 276 pref.Philips Gloeil. 171 171 Unilever 392%, 394 Wilton Fijenoord 319 320 Dordtsche Petrol.' 815% 837 Konkl. Petroleum 811% 832 A'dam Rubber 79 77% Holl. Amer. Lijn. 192 196 N. Scheepv. Unie 172 171% Phs. van Ommeren 317% 317% H. V. A 103% 102% Verg. Deli Mijen 108 Amsterd. Bank 242% 242% Ned. Handel Mij. 191 190 Rotterd. Bank 210 210 Twentsche Bank. 219% 219% Anaconda Copper 83% 83% Bethlehem Steel. 166% 167% U. S. Steel 68% 69% General Motors 47% 47% Shell Union 98 98% 40% 40% HAARLEM EN OMGEVING Jubileum. Op 25 september zal de heer F. Meinsma, werkmeester bij de Centrale Werkplaats der Nederlandse Spoorwegen, de dag herdenken, dat hij veertig jaar ge leden in dienst bij de spoorwegen trad. Aanrijding. Vrijdagavond omstreeks tien voor acht zijn een militaire vrachtwagen en een particuliere autobus met elkaar in bot sing gekomen op de hoek van de Marnix- straat en de Kleverlaan, doordat de militaire wagen bij het remmen doorslipte. Er deden zich geen pc-soonlijke ongelukken voor. De autobus is aan de linkerzijde over een aan zienlijke lengte opengescheurd. Jubileum. Op maandag 17 september zal de heer L. van der Schans te Beverwijk, technisch opzichter B bij het PEN te Bloe- mendaal de dag herdenken waarop hij 25 jaar geleden in overheidsdienst trad. Herbenoeming Woonruimtecommissie B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de leden van de Woonruimtecommis sie te herbenoemen. De commissie bestaat uit de heer A. van Driel, voorzitter; de da mes C. KoningStroink en W. J. C. Leen- ders; en de heren J. Bakker, Th. A. J. M. van Eyck, G. Koot, J. G. Opbroek, A. Rood en, D. J. van Rijn. De herbenoeming geldt tot 1 oktober 1957. De voorstellingen van het kindercircus „Lambertha", die aanstaande zondag ten bate van het kleuterhuis „Margriet" in gebouw St. Bavo te Haarlem gegeven zou-, den worden, gaan in verband met ziekte van enige kinderen niet door. De voorstel lingen zijn tot een nader tijdstip verscho ven. Reeds gekochte kaarten, blijven gel dig of kunnen ingewisseld worden tegen terugbetaling bij de heer H. E. Hartman, Corn. v. Noordestraat 20 rd. Enige tarieven gewijzigd Als de gemeenteraad van Haarlem hier mee akkoord gaat, zal de gemeentelijke leges-verordening worden gewijzigd. B. en W. hebben hiertoe de raad een ontwerp- legesverordening aangeboden. De nieuwe verordening geeft aan, dat voor verklaringen van goed gedrag niet meer dan f 2.— verschuldigd zal zijn, ook al worden voor eenzelfde persoon meer dan twee verklaringen afgegeven; voor het le galiseren van handtekeningen en foto's zal een bedrag tot f 1— in rekening worden gebracht. Opgaven van gevestigde personen aan particulieren zullen voortaan niet meer geselecteerd worden verstrekt, daar met het selecteren veel tijd is gemoeid. Het aan tal in de gemeente gevestigden bedraagt per jaar ongeveer 7000; het is echter ge wenst de opgaven tegen een matig bedrag beschikbaar te stellen, daar anders weinig of geen abonnementen meer worden afge sloten. Een bedrag van f 350.per jaar voor de opgaven wordt redelijk geacht. Een uitzondering wordt gemaakt voor openbare en semi-openbare diensten, instellingen en bedrijven, kerkgenootschappen en daarmee gelijk te stellen rechtspersonen, alsmede voor wetenschappelijke en filantropische doeleinden, aan wie de lijsten van gevestig den tegen f 50.per jaar worden beschik baar gesteld. Ook enige banken en politieke partijen vallen onder deze regeling. In de nieuwe verordening is voorts ge steld, dat alle huwelijken in de ridderzaal zullen worden gesloten, tenzij B. en W. een ander vertrek aanwijze. De tarieven voor het voltrekken van een huwelijk in de rid derzaal bedragen: op maandag en vrijdag f 40.op dinsdag en donderdag f 30. op woensdag f 20.en zaterdag f 60. Voor het leggen van een loper op het bor des en versiering worden extra vergoe dingen in rekening gebracht. Voor woonruimtevergunningen zal f 1.— in rekening worden gebracht bij inwoning in gezinsverband. Voor een vrijstaande wo ning bedraagt dit tarief, afhankelijk van de huurgrootte, f 2.f 3.of f 4. Voor het verstrekken van inlichtingen door de politie zal in het vervolg ook een tarief worden geheven. ADVERTENTIE Voor GEHUWDE DAMES, bestaat de mogelijkheid om van maandag tot en met vrijdag in de avonduren van 18.30 uur tot 21.30 uur op onze moderne en gezellige ateliers te werk te worden gesteld Wij kunnen ook gehuwde dames plaatsen voor halve dagen van 7.45 u. tot 12.00 u., of van 1215 u. tot 17.00 u. Aantrekkelijke loonregeling. In bepaalde gevallen komt dit Toon niet in aanmerking voor inkomstenbelasting-aftrek Wij geven u gaarne alle gewenste inlichtingen op onze Personeels afdeling, Zijlweg 138 Haarlem, van 9—12 u. en van 25 u. 's Maandagsavonds van 79 uur. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. ZIJLWEG 138-144 HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15