Kabinet van vakministers als laatste mogelijkheid: Prof. Oud of ir. Staf genoemd als mogelijke formateur Nieuwe publikatie van parlementaire enquêtecommissie HET WEER: Zonnig weekeind OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT g4" Dulles weer naar Londen voor overleg en nieuwe conferentie Prof. De Gaay Fortman geeft het op J Lijvig document over het militaire beleid '40-'45 en terugkeer naar Indië Het woord is aan Suezkanaalmaatschappij acht westelijke plannen niet uitvoerbaar De mislukte vierde poging 1 Nieuw atoomdeeltje ontdekt: anti-neutron Zeventien Hongaren veroordeeld President Sukarno in Serajewo aangekomen Nederlander gedood bij autobotsing in België Aartsbisschop Makarios in ziekenhuis opgenomen Onvruchtbare briefwisseling Eisenhower-Boelganin 71e JAARGANG No 5 ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 301e JAARGANG No 211 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoou 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Groot Heiligland 10, Tel. 15295. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6,50, franco p.p. ƒ7,- Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op 22 augustus kreeg prof. mr. W. F. de Gaay Fortman opdracht een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid tot het vormen van „een" kabinet. Hij heeft het ver gebracht, maar in de allerlaatste fase ondervond hij tegenwind van de stroming in de CHU onder aanvoering van minister Staf, die kandidaat- ministers bewerkte om geen portefeuille te aanvaarden. Toch wilde prof. De Gaay Fortman tot het laatste toe doorzetten, maar na een gesprek gistermiddag met pater prof. Beaufort, lid van de Eerste Kamer, die hem aanraadde zijn pogingen te staken is hij in de namiddag toch naar de Koningin gegaan om haar mee te delen dat hij geen mogelijkheid ziet voor het vormen van een kabinet. In de loop van de kabinetsformatie heeft de K.V.P. pogingen gedaan, de vooroorlogse rechtse coalitie te herstellen, de samen werking in een kabinet van K.V.P., A.R. en C.H.U.. De kamerfractie van de A.R. was daarvoor te vinden indien (door mid del van een protestants-christelijke forma teur die prof. Romme hardnekkig aan de Koningin adviseerde) de socialisten uit eigen wil buiten spel zouden komen te staan door het weigeren van medewerking aan een kabinet op brede basis. Zaterdagmiddag 18 augustus, toen de formatiepoging van prof. Lieftinck ten einde liep, hielden prof. Romme (K.V.P.), prof. Zijlstra (A.R.) en de heer Tilanus (C.H.U.) een bespreking over het herstel van de rechtse coalitie. De heer Tilanus weigerde zijn medewerking. Van de acht kamerleden van de C.H.U. waren het voor al ir. Staf, jonkvrouwe Wttewaal van Stoetwegen en de heren Kikkert en Krol, die op het standpunt stonden dat geen medewerking moest worden verleend aan een kabinet zonder socialisten. Na de weigering van de P.v.d.A. mede te werken aan een kabinet op brede basis (zonder dr. Drees) en met als richtlijnen het voor de P.v.d.A. onaanvaardbare re geringsprogram van de protestants-christe lijke informateur, heeft prof. De Gaay Fortman aanvankelijk een kabinet willen samenstellen van vakministers buiten de partijen om. Er is hem echter ingefluisterd dat een dergelijk kabinet politiek te zwak zou staan in het parlement en dat de P.v.d.A. tegenover „onpolitieke" ministers gemakkelijk succes op succes zou behalen ten koste van het aanzien van de rechtse partijen. Ir. Stafs rol Daarom ging prof. De Gaay Fortman er toe over te trachten, toch politieke figuren op te nemen in een als „extra-parlemen tair" aangekondigd kabinet, dat dus geen binding zou hebben met de partijen en waarvoor de partijen derhalve geen ver antwoording zouden dragen. Socialisten zouden in het kabinet beslist geen zitting krijgen. Velen in de C.H.U. hebben die op zet direct beschouwd als een poging, om de C.H.U. onder het mom van een extra parlementair kabinet in feite toch in een rechtse coalitie binnen te loodsen. In de ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM 'TFL-13439- FERD. B0LSTR. 48 A'DAM - TEL 717162 DUFFEL MONTY-COATS 59.50 BERKELEY (Reuter). Vier atoomdes kundigen van de universiteit van Califor- nië hebben vrijdag de ontdekking bekend gemaakt van het anti-neutron, een deeltje in een atoom. Volgens de geleerden is de opvallendste eigenschap van het anti-neutron, dat, in dien het in de atoomkern in de nabijheid van een gewoon neutron komt, de twee deeltjes elkaar vernietigen. De hoeveelheid energie, die bij deze ver nietiging vrij komt, is verscheidene hon derden malen zo groot als bij de reactie in een waterstofbom. Het hoofd van de deskundigen, dr. Lofgren, zei, dat men praktisch nog geen gebruik kan maken van de eigenschappen van het anti neutron. kring van K.V.P. en A.R. redeneerde men dat de heer Tilanus, altijd het oog gericht op het algemeen landsbelang, onder de in vloed van de tijdnood zich wel niet meer zou verzetten en zijn partijgenoten nu vrij zou laten tot het kabinet toe te treden. Maar men had niet gerekend op minister Staf, die het plan doorzag en dat in wijde kring rond ging vertellen, hoewel hij eerst nog door prof. De Gaay Fortman was be werkt om mee te doen. -Voor de achter docht in de kring van de C.H.U. bestond temeer reden omdat in de K.V.P.-pers werd geschreven dat men „gruwde" van de samenwerking in een kabinet met libe ralen. Toen de V.V.D.'ers drs. -Korthals en dr. Ebels weigerden, in het kabinet zitting te nemen, groeide in de C.H.U. de weer stand tegen de plannen van prof. De Gaay Fortman. Maar-prof. De Gaay Fortman, die in de politiek geen kinderlijke dilettant is, zoals in enkele P.v.d.A.-bladen is geschreven, tastte de C.H.U. in een zwakke zijde. Hij vroeg de zoon van de C.H.-fractieleider als minister, maar de heer Tilanus junior be dankte, omdat hij er zelf geen heil in zag minister te worden in een wankel kabinet. Daarna kwam een laatste poging om de C.H.U. te winnen door de heer Van Mas- tright aan te trekken, die gaarne zou wil len aantonen dat iemand van het C.N.V. op de ministerszeter van Sociale Zaken een even goede sociale politiek kan voeren als de socialist Suurhoff (ex-N.V.V.). Maar de heer C. J. van Mastrigt (C.H.U.) tweede voorzitter van het C.N.V., bedankte gis teren voor de eer na eerst hier en daar zijn voelhorens te hebben uitgestoken. Het is prof. De Gaay Fortman, die eerst nog wilde doorzetten, duidelijk gemaakt dat hij met minister Staf tegen beter deed zijn formatiepoging te staken omdat hij het vertrouwen bleek te hebben verloren en daarom voor zijn kabinet ook geen partij lozen zou kunnen werven. Opnieuw in de mist De kabinetsformatie is nu vastgelopen. Na alles wat er in 92 dagen kabinetsfor matie is gebeurd, is samenwerking op brede besis tussen K.V.P. en P.v.d.A. waarschijnlijk wel uitgesloten. Daarom is ook het weigeren van ontslag aan het zit tende kabinet-Drees geen oplossing, want dat is gebaseerd op de samenwerking van K.V.P. en P.v.d.A. De combinatie K.V.P., A.R., C.H.U. plus V.V.D. is ook niet moge lijk gebleken. Het is eveneens uitgesloten dat voor een meerderheid een combinatie is te vormen met de P.v.d.A. er in. In de eerste plaats de A.R., maar ook de C.H.U., werkt niet mee aan een kabinet zonder K.V.P.'ers. Er is dus geen combi natie in de praktijk denkbaar, die zou kun nen steunen op een meerderheid in het parlement. De enige mogelijkheid is nu nog, een kabinet van vakkundige ministers, die zich van partijpolitiek niets aantrekken en voor hun beleid alleen kijken naar het algemeen landsbelang. Dan staan zij sterk tegenover een door partijpolitiek verdeeld parlement. Want wie hen naar huis stuurt, maakt het land onbestuurbaar en die verantwoorde lijkheid is zelfs voor de fanatieke partij politici te groot. Een kabinet met bekwame vakministers is ook de enige mogelijkheid om het diep gezonken aanzien van de poli tiek na drie maanden kabinetsformatie te herstellen. Als leider van zulk een kabinet zou waarschijnlijk heel goed in aanmerking kunnen komen prof. mr. P. J. Oud, die zich niet heeft gecompromitteerd tijdens de kabinetsformatie. Hij is ook de eerste ge weest, die tegen politiek gekonkel heeft ge protesteerd door vorig jaar demonstratief de vergadering van de Tweede Kamer te verlaten. De eer om als minister-president op te treden zou ook k""»»" toevallen aan minister Staf, die een eervolle rol heeft gespeeld, maar toch partij is geweest. BOEDAPEST (United Press) Een groep van zeventien Hongaren is tot lang durige gevangenisstraffen veroordeeld door het hooggerechtshof van Hongarije voor „de organisatie van een complot tegen de staat, dat tot doel had de volks-democratie door middel van geweld omver te werpen", aldus een officiële Hongaarse mededeling, en tot gevangenisstraffen van twee tot der tien jaren waren veroordeeld. Het communiqué vermeldde verder, dat alle beklaagden hun schuld hadden bekend De meesten van de veroordeelde personen waren zonen van vroegere hoge officieren van het Hongaarse leger van vóór de oor log en hadden het plan „gewapende steun te verlenen voor de omverwerping van ons democratisch systeem ingeval van een im perialistisch ingrijpen", aldus het commu niqué, dat besloot met mede te delen, dat „wapenen en spionage-materiaal in het be zit waren gevonden van de beklaagden." Begin volgende maand bestaat de Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij honderd jaar, welke ge beurtenis gevierd zal worden met uit gebreide feestelijkheden. Namens het personeel zal op de Surinamekade in Amsterdam een monument worden aangeboden. Een overzicht van de drukte aan deze kade, waar de KNSM- vloot - die thans 121 schepen met een totale tonnage van 300.000 omvat - haar thuishaven heeft. Op 1 oktober 1856 startte de maatschappij met twee ge huurde scheepjes van nog geen 500 ton. SERAJEWO (Tanjug en U.P.) Presi dent Sukarno van Indonesië, die een staat- siebezoek brengt aan Joegoslavië, is met een speciale trein in Serajewo, de hoofdstad van de republiek Bosnië, aangekomen. Op het station werd hij begroet door de presi dent van de republiek Pucar en vele andere hoge plaatselijke autoriteiten. ADVERTENTIE CH. GODDING RUIPASSA GED. COUPEUSE Gasthuisvest 51R - Haarlem Disp. v. 2 tot 5 uur n.m. De Enquêtecommissie Regeringsbeleid 19401945 heeft het achtste deel van haar verslag het licht doen zien. Dit deel behandelt het militaire beleid 19401945 en de terugkeer naar Nederlandsch-Indië. Toen de enquêtecommissie was ingesteld dacht men aanvankelijk, dat met de publikatie van haar verslagen en verhoren 2 a 3000 pagina's gemoeid zouden zy'n. Met dit achtste deel is men echter al aan de 15.000 pagina's toe. Het aantal vragen, dat aan de getuigen is gesteld loopt al over de 100.000. Hel verslag bestaat uit vijf gedeelten. In de eerste hoofdstukken wordt behandeld het uitwijken in 1940 van marine- en landmachtonderdelen uit Nederland naar Engeland, en de rekrutering in het buiten land. Voorts wordt een beeld gegeven van de krijgsverrichtingen van de Koninklijke Ma rine, de Koninklijke Landmacht en de Ko ninklijke Luchtmacht. De Nederlandse strijdkrachten hebben gedurende de oorlog bijna altijd onder operationeel bevel van geallieerde com mandanten gevochten. Dezen stonden op hun beurt weer onder opperbevelhebbers, die hun directieven kregen van de te Wash ington zetelende „combined chiefs of staff". Dit lichaam kreeg zijn aanwijzingen van de Amerikaanse president en de Engelse eer ste minister. De Nederlandse invloed op de beslissingen van de hogere leiding is zeer miniem geweest. Zeer veel aandacht heeft de commissie besteed aan het probleem van de toelaat baarheid van het in 1940 door de betoeps- officieren aan de Duitsers gegeven ere woord en aan de daarmede verband hou dende vraag of dit erewoord gebroken mocht worden. De volgende hoofdstukken zijn gewijd aan de voorbereiding van de militaire terugkeer naar Nederland en aan de plan nen, door het kabinet-Gerbrandy ontwor pen en bij de hoogste geallieerde militaire en politieke leiding voorgebracht, teneinde de Nederlandse strijdkrachten na de bevrij ding van het grondgebied in Europa 'op nieuw op te bouwen., vooral met het oog op de bevrijding van Nederlandsch-Indië. Achtereenvolgens worden behandeld de po sitie van de Nederlandse regeringsverte genwoordigers bij de combined chiefs of Th. D. J. M. Koersen, voorzitter der parlementaire enquête-commissie. Wijlen minister Donker, eertijds voor zitter der parlementaire enquête commissie. staff en de plannen betreffende het leger, de expeditionaire macht, de vloot en de mariniersbrigade. Daarna wordt een schets gegeven van de wijze, waarop de Nederlandse regering heeff getracht mankracht bijeen te brengen na de gedeeltelijke en later de gehele be vrijding van ons land. De -ondergrondse strijdmacht wordt dan reguliere land macht. De laatste vier hoofdstukken van het verslag staan geheel in het teken van de strijd om de bevrijding van Nederlandsch- Indië. Het blijkt, hoe de pogingen om bij de geallieerden interesse voor dit vraag stuk te wekken, afstuitten op gebrek aan belangstelling en aan medewerking. Ook heeft de commissie een uitvoerige beschouwing gewijd aan de gebeurtenissen rond de wijziging van de grenzen der com- mandogebieden in het Verre Oosten. Of schoon hierbij voor Nederland grote be langen op het spel stonden, vond deze plaats, zonder dat Nederland door de ge allieerden te gereder tijd zelfs maar inge licht was. Een laatste en uitgebreid hoofdstuk heeft de commissie gewijd aan de gebeurtenissen in Nederlandsch-Indië in 1945. De commissie brengt tenslotte in haar in leiding hulde aan die Nederlanders, die, bij welk onderdeel van de strijdkrachten ook, alles, tot zelfs hun leven, hebben ge geven in het belang van het Koninkrijk. Met eerbied gedenkt zij het offer van hen, die, waar ook ter wereld, voor de Nederlandse zaak zijn gevallen. Een zo uitvoerig mogelijk uittreksel van dit achtste deel van het verslag der par lementaire enquête-commissie treffen onze lezers aan op pagina's 4 en 5 van dit num mer. TONGEREN, (Uniled Press) Een Ne derlander is gedood en twee anderen wer den gewond bij een botsing van een auto tegen een boom op de weg tussen Tonge ren en Maaseyk in België. De 28-jarige T. H. uit Maastricht kreeg een schedelbreuk en overleed kort na het ongeval. Zijn mede-inzittenden de kunstschilders H. H. en M. W. liepen verwondingen op. Twee Belgische vrouwen, die in de auto mee reden, werden licht gewond. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Nauvenargues: De edelmoedige lijdt onder het leed van anderen, alsof hij er verantwoordelijk voor ware. LONDEN (Reuter). Groot-Brittannië heeft mede namens Frankrijk en de Ver enigde Staten, de vijftien landen die met de westelijke grote drie op de Londense conferentie het plan voor internationalisatie van het Suezkanaal ondersteunden uit genodigd voor een conferentie in Londen voor oprichting van een organisatie van gebruikers van het Suezkanaal, die woensdag zal beginnen. De vier landen die op de Londense Suezconferentie het westelijke plan niet steunden India, de Sovjet- Unie, Ceylon en Indonesië worden dus niet uitgenodigd. Aan de conferentie gaat dinsdag overleg vooraf tussen de ministers van Buitenlandse Zaken, Lloyd, Pineau en Dulles, die maandag uit Washington vertrekt. Dit besluit is vrijdag genomen bij het overleg van president Eisenhower en minister Dulles, dat door premier Menzies van Australië werd bijgewoond. Menzies reist vandaag door naar Canberra. Te Washington verluidt dat het weste lijke beleid het volgende verloop zou heb ben: 1) De voorgestelde vereniging van landen, zal aan beide einden van het Suez kanaal in internationale wateren een schip met loodsen stationeren. 2) De vereniging zal een proefschip met een van haar eigen loodsen door het kanaal zenden met de opdracht de Egyptische autoriteiten te ge hoorzamen zonder evenwel een loods in Egyptische dienst aan boord te nemen. 3) Indien Egypte dit proefschip dwingt te stoppen, zal het de steven wenden en om Kaap de Goede Hoop naar zijn bestemming varen. In westelijke diplomatieke kringen te Washington werd gezegd dat een der gelijk gedrag van Egypte opgevat zou wor den als een schending van zijn belofte het Suezkanaal open te houden. De Suezkanaalmaatschappij heeft tegen 15 oktober in Parijs een algemene ver gadering van aandeelhouders bijeenge roepen. De agenda voor deze vergadering vermeldt ook „opdracht aan de raad van bestuur ter voortzetting van de aange vangen werkzaamheden". De directeur- generaal van de Suezkanaalmaatschappij, Georges-Picot, heeft in een vraaggesprek voor de BBC verklaard, dat de voorgestel de vereniging van gebruikers „enigszins is, alsof je er over denkt om spoortreinen over rails te laten lopen met alleer. machi nisten, maar zonder seinhuizen, station chefs en mensen die het verkeer leiden". Hij zei te geloven dat er geen ernstige po ging kan worden gedaan om door het ka naal te varen, als de Egyptische regering niet meewerkt. Op de vraag of de kanaal maatschappij iets kan of wil doen om de vereniging van kanaalgebruikers te helpen, antwoordde Georges-Picot dat de maat schappij „niet goed begrijpt waarom een nieuwe vereniging nodig is naast de ka naalmaatschappij, die alles in het werk za' stellen om er voor te zorgen, dat de organi satie welke zij in tachtig jaar heeft opge bouwd, niet verloren gaat en in de toe komst van enig nut zal zijn". Desgevraagd MAHE (Reuter). Aartsbisschop Maka rios, die door de Engelsen naar de Sey chellen is verbannen op beschuldiging van samenwerking met de verzetsbeweging op Cyprus, is te Mahe in een ziekenhuis op genomen wegens een „lichte maagstoornis". Hij zal daar, naar verluidt, twee of drie dagen blijven. antwoordde Georges-Picot dat de opleiding van loodsen, die hij overigens „zeer con servatief" noemde, twee jaar oefenen op de rede en daarna vijf of zes jaar in het kanaal in beslag nam waarna men de be voegdheid had om alle schepen te loodsen. Een diplomatieke waarnemer in Washing ton verklaarde „als Nasser het kanaal niet als een soort zelfbedieningscafetaria wil beschouwen, zullen we voor een tijdje naar een vreedzamer restaurant gaan, zelfs als dat wat duurder is". Nasser loopt dan het risico dat hij met een leeg kanaal blijft zitten. LONDEN (Reuter/AFP) Radio-Mos kou meldt dat de Russische premier maar schalk Boelganin in zijn nieuwe brief over ontwapeningszaken aan president Eisen hower verklaart dat Eisenhower in zijn jongste schrijven niets heeft gezegd over een bewapeningsvermindering, of over een verbod van kernwapens. Hij zegt dat, „nu de ontwapeningsbesprekingen in de UNO niet tot resultaat hebben geleid, overeen stemming slechts, kan worden bereikt door onderhandelingen tussen de betrokken mo gendheden. De Sovjet-Unie heeft met on gerustheid kennis genomen van uw voor stel, luchtverkenningen boven Russisch ge bied te doen uitvoeren, hetgeen niet zou leiden tot vermindering der spanning. In tegendeel, er zou een oorlogspsychose kun nen ontstaan". Volgens Boelganin is het niet nodig, dat voor een staken der proefnemingen met kernwapens internationale overeenkomsten worden gesloten. „Bij de huidige stand van wetenschap en techniek is het altijd moge- ijk vast te stellen, dat een kernwapen tot ontploffing is gebracht. Staken der proef nemingen met deze wapens kan los worden gezien van het algemeen ontwapenings- vraagstuk". Indien de betrokken mogend heden zouden besluiten de proefnemingen met kernwapens te beëindigen, zou een eerste en belangrijke stap zijn gedaan naar een absoluut verbod van deze wapens tot massale vernietiging. Volgens Boelganin steekt het militaris me in West-Duitsland weer de kop op, speciaal na de Westduitse- toetreding tot de Noordatlantische Verdragsorganisatie. „De Westduitse dienstplichtwet maakt het mogelijk, dat de Bondsrepubliek het groot ste geregelde leger in Europa op de been brengt". ooooexx»xxxxxxxx;g<xx>c»cx <->i» r<xn ,r,-rx VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Droog en overwegend zonnig weer. Matige of krachtige oostelijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 16 september Zon op 6.18 uur. onder 18.55 uur. Maan op 17.06 uur. onder 2.22 uur. 17 september Zon op 6.20 uur. onder 18.52 uur. Maan op 17.27 uur onder 3.28 uur. Maanstanden 20 sept. 4.19 uur volle maan 27 sept.' 12 25 uur- laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 september Hoog water: 0.04 en 12.50 uur. Laag water: 7 50 en 20.21 uur. Zondag 16 september Hoog water: 1.20 en 13.53 uur. Laag water: 9.04 en 21.27 uur. Maandag 17 september Hoog water: 2.12 en 14.33 uur. Laag water: 10.01 en 22.17 uur. COCXXX»OCOOOCO(XXOOC« «X/* CU» «.x «JCOOOCX ZONNIG WEEKEINDE. DE BILT, zaterdag 10 uur. Terwijl een stormdepressie langs de Noorse kust trok, breidde zich in een snel tempo een hogedrukgebied van de Oceaan over Schot land en de Noordzee uit. Tegelijkertijd drong vrijdagavond een zwak front van het Waddengebied naar de zuidelijke provin cies, wat hier en daar met wat motregen gepaard ging. Achter het front stroomde droge en iets koelere lucht ons land binnen. Drukdalingen boven Ierland en zuidwest- Engeland, die samenhangen met een ge- drukgebied bij de Golf van Biscaye, wijzen op een noordwaartse verplaatsing van dit lagedrukgebied. Bij Schotland wordt daar door een afzonderlijk hogedrukgebied af gesplitst, dat het komende etmaal nog iets in betekenis zal toenemen. Daardoor mag worden verwacht dat het weekeinde over het algemeen zonnig zal zijn met een naar zuidoost draaiende wind en iets hogere temperaturen. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca Weerstoestand binnenland Den Helder licht bew. no 12 0,1 Ypenburg half bew. no 10 0 Vlissingen geheel bew. no 13 0,1 Eelde zwaar bew. windst. 11 0,1 De Bilt onbewolkt ono 10 0,6 Twente half bew. windst. 8 0,6 Eindhoven zwaar bew. no 13 o' VIv. Z.-Limb. mist ono 14 0,1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.) 1 buitenland wind richting maxlm. temp. gisteren Neerslag ln mm. onbewolkt wnw 16 0,1 onbewolkt w 17 0 onbewolkt w 17 0,4 zwaar bew windst. 15 0 zwaar bew ono 21 0 licht bew. no 18 0 onbewolkt no onbewolkt nno 19 0 nevel windst. 28 0 mist windst. 25 0 onbewolkt nw 30 0 geheel bew. n 18 0 mist windst. 19 0 on bewolkt windst. 16 0 mist windst. 18 0 licht bew. windst. 21 0 zwaar bew. windst. 26 0 on bewolkt windst. 17 0 onbewolkt windst. 21 0 onbewolkt no 31 0 onbewolkt ono 25 0 onbewolkt windst. 34 0

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1