Haarlem in competitie-, Stormvogels en VSV in bekerstrijd gewikkeld IJ FC, Kennemers, Beverwijk openen seizoen amateurs Nederlandse damesequipe uitgeschakeld in Londen In Hilversum komen tal van snelle paarden aan start Dansschool KWEKKEBOOM - Parklaan 6A Nederlandse deelnemers aan motor- zesdaagse vatten taak ernstig op Sport tijdens het weekeinde Ook hockeyers spelen de eerste wedstrijden Haarlem-Nieuws Russen vielen in Garmisch al direct op door voortreffelijk rijden Voetbalsters spelen oefenwedstrijd Limburgs voetbalteam y Snoeks en Klijssen zijn kandidaat voor titel Behalve Schaap is ook Wiersma niet fit in Lausanne FIDE-Iandentoernooi Schneiders, Huyboom en mej. Romijn wonnen 9 AM A TEURS HOCKEY HONKBAL KORFBAL Marshall traint weer Carmen Basilio heroverde wereldtitel Clubkampioenschappen tennis Kampioenschappen voor tennisprofessionals Wijziging Duitse tennis- ploeg tegen Nederland ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 Ondanks het feit dat vandaag in Zwitserland interlandvoetbal wordt gespeeld, zijn er morgen toch ook nog wedstrijden te zien. Haarlem speelt voor de competitie tegen DWS - een aloude tegenstander - en Stormvogels en VSV spelen voor de bekercompetitie tegen respectievelijk Ajax (in Amsterdam) en Volewijckers (thuis in Velsen). Tevens wordt er een begin gemaakt met de competitie voor de amateurvoetballers. Voor de tweede klasse A speelt Kennemers op eigen veld tegen Beverwijk en voor de tweede klasse B komt HFC aan de Spanjaardslaan in Haarlem uit tegen OVVO. Het programma luidt: Eerste klasse B: 16 uur: EDOABC (Amsterdam). Promotie overgangsklasse: 14.30 uur Schie damO WO 2 (terrein Schiedam). Tweede klasse C: 16 uur: TIW 3—APGS. Europees kampioenschap half zwaargewicht INSCHRIJVING elke avond van 7 tot 9 uur Aparte lessen voor beginners en gevorderden aanvang vanaf 22 sept. Cursussen in: Foxtrot - Engelse Wals - Tango, Mambo - Rumba en Style-Swing. - Medal-Test. Telefoon 13525 Haarlem Zomer'Schaaktoernooi De kansen van Haarlem tegen DWS zijn moeilijk te voorspellen. De Amsterdammers speelden nog maar één wedstrijd en won nen die van Emma met drieeen. Ook de roodbroeken kwamen nog maar een maal voor de competitie in het veld en speelden toen gelijk tegen ADO: tweetwee. Zullen beide ploegen elkaar veel in kracht ont lopen? Wij geloven van niet. Haarlem komt in de volgende opstelling uit: Snijders; Oepkes en Laa.,; Tielrooy, De Voogd en Boon; Doets, Kamperveen, Flens, Ketting, Groeneveld. Van de twee clubs die voor de beker spe len heeft naar onze mening VSV een heel wat betere kans tegen Volewijckers dan Stormvogels tegen Ajax. In de bekerwedstrijd verschijnt Storm vogels met: De Graaf; Freriks en Post; Jans sen sr., Snoeks sr. en Venus; Luppens, De Boer. Groot, Snoeks jr. en Bartels. VSVVolewijckers. De thuisclub komt als volgt uit: Geerlofs; Schoon en Beentjes; Van Deursen. Van Gerven en De Graaf: Sijbers, Planken, Den Oude, Belfroid en Van der Heyden. Omtrent de kansen van de amateurs valt eigenlijk ook al weinig te zeggen. Zowel HFC als Kennemers en Bcverwyk hebben zich geducht voorbereid. De Haarlemmers spelen in een voor hen gedeeltelijk onbe kende afdeling. Een van die vrij onbekende tegenstanders is OVVO en vandaar dat er ook hier omtrent het vermoedelijk resultaat niet met enige kans van zekerheid geschre ven kan worden. Evenmin trouwens als van de wedstrijd KennemersBeverwijk. HFC komt uit met: v. d. Lee; Dekker en Wijkhuizen; Winter, Molijn en Van Schou wenburg; v. d. Maesen, Bouwman, Moole- naar, De Nijs en Domhoff. Dit weekeinde zal de competitie 1956/1957 gaan draaien en ondanks de dikwijls uit stekende resultaten van de elftallen in de vorige competitie, is het uiteraard thans nog onmogelijk ook maar hy benadering te zeg gen hoe het verloop van de competitie 1956/ 1957 zal zijn. Wel staat reeds nu vast dat, ondanks het niet spelen van BMHC. toch voor de hockey- liefhebbers uit Haaralem en naaste omge ving talrijke interessante wedstrijden zijn vastgesteld. In dit verband wijzen wij in de eerste plaats op de ontmoeting van het HBS-heren- elftal tegen Kraaien uit Wormerveer. De HBS'ers schijnen over een bijzonder goed elftal te beschikken, zodat zonder twijfel van uitstekende sport genoten kan worden. Strawberries heeft het reeds deze week in de uitwedstrijd tegen Laren 2 bijzonder lastig, terwijl Zandvoort in de vriend schappelijke ontmoeting tegen Strawberries reeds verdienstelijk met een 42 zege ge start het ook in de uitwedstrijd tegen 't Gooi zeker niet gemakkelijk zal krijgen. Alliance heeft eveneens een zware opgave, want in Leiden zal worden uitgekomen tegen de club van die naam. De Leidenaars zijn altijd moeilijke tegenstanders. Voor DEM, Strawberries 2 en Eechtrop zijn thuiswedstrijden vastgesteld tegen respectievelijk Hei-mes (Alkmaar), Pinoké 2 en het derde elftal van Hilversum. Bij de dames komt BDHC het vorige seizoen eerst in de allerlaatste wedstrijd voor de Nederlandse kampioenstitel gestrui keld binnen de lijnen tegen 't Gooi en moet in deze thuiswedstrijd toch zeker rede lijke winstkansen hebben. Het reserve-elftal van BDHC ontvangt het Kraaien-elftal, terwijl de HBS-dames eveneens thuis spelen tegen Spirit uit Schiedam. De elftallen van Alliance, Rood Wit, Strawberries 1 en 2, krijgen uitwed strijden tegen respectievelijk Leonidas, Lei den, Victoria en HTC, terwijl het Bever- wijkse DEM op beozek gaat bij Hermes in Alkmaar. Ook deze week zal weer een restant van de honkbalcompetitie worden afgewerkt, waarin zelfs nog een eerste klasse ontmoe ting is opgenomen. Zaterdagmiddag om vier uur ontmoet EDO namelijk op het terrein aan de mr. J. Gerritszlaan in Haarlem Noord ABC en hoewel deze wedstrijd geen enkel belang heeft, zullen zowel EDO als ABC er nog een eer in stellen de competitie met een zege te beëindigen. Een belangrijke promotie-overgangsklasse- ontrnoeting is vastgesteld, namelijk Schie dam tegen OVVO 2 uit Amsterdam. Slechts indien de Schiedammers deze ontmoeting verliezen, zal Sportclub Haarlem 2 nog een kleine promotiekans behouden. Bij het be halen van de volle winst zullen de Schie dammers in gezelschap van het reeds gepro moveerde HEDW uit Amsterdam naar de overganagsklasse verhuizen. Het reserve-negental van Kennemerland gaat zaterdagmiddag in Amsterdam DCG bekampen voor een plaats in de tweede klasse. Gezien het klasseverschil bij de Ken- nemerland-negentallen is het te wensen dat de Bloemendalers er in slagen deze wed strijd tot een goed einde te brengen. Zaterdag Zondag Zaterdag Promotie 2e klasse: 16 uur: DCGKenne merland 2 (terrein DCG, A'dam); 16 uur: Celeritas—TOG (terrein Celeritas, Den Haag). Zondag speelt wederom slechts één twee de-klasse twaalftal in Haarlem, n.l. Aurora, dat bezoek krygt van Roda uit Westzaan. De gasten spelen de laatste jaren steeds een be- Jangryke rol om de eerste plaats, zodat meer dan een gelyk spel voor Aurora niet te ver wachten is. Het komt ons zeer inconsequent voor, dat voor Watervliet wederom een uitwedstrijd is vastgesteld. Nadat het afgelopen zondag op bezoek bij Samos in Utrecht is ge weest, moet het nu op bezoek bij Excelsior in Hilversum. Na het redelijke spel in Utrecht behoort thans een gelijk spel niet tot de onmogelijkheden. Oosterkwartier en Haarlem spelen in Am sterdam resp. tegen Fortuna en D.E.D., het geen zeker geen gemakkelijke wedstrijden zijn. Van de derdeklassers speelt Sport Vereent reeds zaterdagmiddag om 3 uur in Hilver sum tegen Altius, dat vooral op eigen ter rein een lastige tegenstander is. Animo Rea dy gaat op bezoek bij Holver op de Park en zal ongetwijfeld de zege behalen. Hetzelfde kan niet gezegd worden van Nieuw Flora, dat in Amsterdam tegen Meo speelt. OosthoekWittenburg is de strijd van de kampioenen 1955/56 resp. van de H.K.B. en de A.K.B. Wittenburg is aanzienlijk ver sterkt door het opnemen van enkele oud- Archipelspelers. Dit is dan ook de reden, dat Met het oog op de landenwedstrijd Duits land—Nederland (dames), die 23 september in Essen wordt gehouden, zal het Nederlands A-elftal zondag 16 september op het Hol land-terrein in Utrecht een oefenwedstrijd spelen tegen een Nederlands B-elftal. Het A-team ziet er als volgt uit: doel: G. van Maanen (EDHVV, Den Haag); achter: J. Slagboom (VVV, Rotterdam) en J. Kraayenbosch (Zeem., Velsen); midden: J. Bierre (EHDVV, Den Haag), T. van Zijl (DCO, Haarlem) en C. Verhage (DCO, Haarlem); voor: Cl. Verhoef (Herbido. Utrecht), J. Bakker (Zeem., Velsen), J. v. d. Groeneke (Herbido, Utrecht), B. de Graaf (DCO, Haarlem) en L. van den Jagt (VVV, Rotterdam). Het B-elftal is als volgt samengesteld: doel: J. Gunter (Agido); achter: B. van Diemen (DCO) en C. Boon (Agido); mid- dne: D. van der Bijl (DCO), J. Rekoert (WV) en A. Brouwer (Herbido); voor: P. de Bruin (Herbido), R. van der Breul (Her bido), H. Hoen (Agido), R. Riethoven (Agido) en F. van der Kolk (Zeemeeuwen). de kansen van de thuisclub niet zo gunstig staan. In de reserverklassen staan op het pro gramma: Oosterkwartier 2DTV 2, Olym- pia 2Watervliet 2 en SVK 3Haarlem 2, waarin de kansen der Haarlemse clubs op een overwinning vrij gering zijn. Voor de voetbalwedstrijd tussen de ploe gen van Nederlands en Belgisch Limburg, geldend voor de Coupe Coenegracht, die 25 september in Hasselt (België) wordt ge speeld, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Doel: Vrijhoff (MW). Achter: Stevens (MW) en Mommers (Rapid). Midden: Van Wissem (MW), Van Bun (MW) en Pieneman (Fortuna). Voor: Adang (Rapid), Bisschof (Rapid), Appel (Fortuna), Rutten (MW) en Carlier (Fortuna). Reserves: Vroomen (Rapid), Cörver (Ra pid), Heger (VVV) en Ummels (MW). De Nederlandse Boksbond heeft besloten de Nederlandse boksers Wim Snoek en Piet Klijssen kandidaat te stellen voor de Euro pese halfzwaargewichttitel, die thans in han den is van de Duitser Hecht. De EBU heeft dezer dagen de kandidaat stelling van gegadigden voor een titelge vecht opengesteld. Hoewel Wim Snoek kampioen van Nederland in het halfzwaar- gewicht is heeft het bestuur gemeend ook Piet Klijssen, die de zwaargewicht titel in zijn bezit heeft, maar gemakkelijk in het halfzwaargewicht kan uitkomen, op grond van zijn prestaties op de kandidatenlijst te plaatsen. Na een onderbreking van meer dan drie jaar heeft de Australische zwemmer en we reldrecordhouder op de 440 yards vrije slag John Marshall, die tijdens de Spelen in Londen in 1948 de zilveren medaille won op de 1500 meter vrije slag, de training hervat. Hij hoopt in het Australische team te worden opgenomen voor de Spelen in Mel bourne en zowel op de vrije slag als op de vlinderslag uit te komen. Een zomers zonnetje overgoot gisteren het fraaie stadion van Lausanne. De grasmat lag er groen glanzend bij en zo op het oog zou men kunnen spreken van een ideaal ter rein. Maar de terreinknecht vertelde dat enkele dagen geleden het veld volkomen on der water had gestaan. Hij wilde niet heb ben, dat de spelers van het Nederlands elftal met hun voetbalschoenen op dit ter rein zouden oefenen. Zonder dopjes, dat vond hij best, of op gymschoentjes, of voor zijn part of kousen, hetgeen Landman en Hos selaar wel gedwongen waren te doen, om dat de koffers van heide spelers door een vergissing donderdag op Schiphol achter ge bleven nog steeds niet in Lausanne waren aangekomen. Vogesdie vanmiddag zijn debuut maakt in het Nederlands elftal in Lausanne De Munck keek niet zo tevreden toen hij de grond voor de beide doelen inspecteerde: er waren enkele lelijke hobbels in en bij lage ballen zou het leder springerig kunnen wor den. Hij maakte al vast een berekening, welke keus aanvoerder Schaap zou moeten doen als deze de toss zou winnen, dit met het oog op de ondergaande zon, die in de tweede helft wel eens hinderlijk voor een doelverdediger zou kunnen zijn. Maar of Schaap vanmiddag speelt is nog niet beslist. Hij gevoelt zich nog steeds niet helemaal fit en hij is eerlijk genoeg om dit te zeggen, zo dat eventueel Klaassens voor hem kan spe len. En ook over Wiersma is men niet te vreden. Wel is hij pas nog gekeurd, maar zijn voetblessure schijnt toch niet helemaal genezen te zijn, zodat het zeer de vraag is of hij een zware wedstrijd geheel kan uit spelen. Afspraken De officials vari de KNVB hebben overi gens een wat sterk afwijkende regeling aan de Zwitsers voorgesteld ten aanzien van de invallersbepaling. Vervanging van de doel verdediger voor en na de rust, daar konden beide partijen zich onmiddellijk mee akkoord verklaren, een tegenwoordig zeer gebruike lijke regeling. Maar verder is de wens geuit om één veldspeler voor de rust te mogen ver vangen en één speler na de rust, een or- stel, dat wel sterk afwijkt van de FIFA- bepalingen. Enkele officials van de Zwitserse bond konden met dit voorstel akkoord gaan. maar van die zijde wenste men de zaak toch eerst in het'dagelijks bestuur te bespreken. Na de gebruikelijke baloefeningen werden onder leiding van Wudy Müller nog enkele rondjes gelopen, benen, armen en romp ge bogen en gestrekt. Aan het slot van de dag werd een bezoek gebracht aan „Mon Repos", het gebouw van het Internationaal Olym pisch Comité, waar de gemeente Lausanne dc Nederlandse ploeg met zijn leiders een ontvangst aanbood. In één van de toespra ken kwam, tot uiting, dat het stadion lan-g niet uitverkocht zou zijn en dat misschien maar 25.000 toeschouwers zaterdagmiddag de wedstrijd zullen bijwonen. ADVERTENTIE Na een zeer bevredigende start in de competitie tegen de voormalige Hoofd klasser A.D.O., welke in een gelijk spel eindigde, komt zondag a.s. D.W.S. op bezoek. De wedstrijden tegen D.W.S. in het verleden waren altijd emotioneel en van goed gehalte en dikwijls beslis send voor de bovenste plaats. D.W.S. begon de competitie met een 4-2 zege op Emma, zodat gezien het bovenstaande een boeiende strijd tege moet kan worden gezien.. De reserves van beide elftallen spelen om 12.15 uur een voorwedstrijd. Carmen Basilio, die gedurende het gehele gevecht superieur was, heeft de wereldtitel weltergewicht heroverd op Johnny Saxton. De scheidsrechter maakte een einde aan. het in Syracuse gehouden titelgevecht tussen beide boksers na anderhalve minuut in de negende ronde, toen Saxton niet meer in staat bleek, zich behoorlijk te verdedigen. Op de tennisbanen van „Eindenhout" zal vandaag en zondag de jaarlijkse strijd wor den geleverd om de clubkampioenschappen van het District Haarlem. In totaal nemen 12 clubs aan deze wedstrijden deel. De 2-daagse meeting in Hilversum opent vanavond met een vrij bescheiden program ma, daar de opkomst der paarden vrijwel te wensen laat. Het is waarschijnlijk de terugslag op de enorme drukke tijd, die de dravers achter de rug hebben. Het internationale leerlingenummer brengt Olga Pluto aan de start, doch ondanks de enorme kwaliteiten van de merrie dient een bekwame leerling de teugels te voeren, daar zij het anders tegen Prinses Zora niet kan bolwerken. In het best bezette nummer om de Futen-prijs maken enkele specifieke winterpaarden na een zomerse rust hun rentree. Indien Scita Donum in haar winter- vorm aan de start verschijnt is zij de win nares voor Ureka en Quita Norma. Voor de meeste paarden is in de Meerkoet-prijs de afstand te lang, echter uitgezonderd voor Siera Hanover en Simone. Daar laatstge noemde betrouwbaarder is gaat de voorkeur naar haar uit. Hoewel Sorento in de serie-draverij op papier een uitstekende kans heeft wekt de hengst toch de indruk over zijn grote vorm heen te zijn, hetgeen de laatste keer al tot een teleurstellend resultaat in de finale aanleiding gaf. In een niet te moeilijke serie kan hij weer winnen, doch in de finale zal hij waarschijnlijk het onderspit delven tegen de keuze Geersen (Queenly Bertha, Sunny Boy). In het openingsnummer zal Une Casindra zich niet eens behoeven in te spannen om met een straat te kunnen winnen van Uiltjes en U Daniël. Zondag Zondag is het programma heel wat aan trekkelijker. Op één uitzondering na zijn alle nummers zeer goed beezt. De uitzonde ring is veroorzaakt door de verschijning van de crack Theo Messidor, die de meeste in schrijvers op de vlucht heeft doen slaan. Zijn achtste achtereenvolgende overwinning ligt op hem te wachten, waarbij Typhoon en Tiende v. Zora de strijd om de 2e plaats in een open duel zullen voeren. Voor Olga Pluto ligt in de Buiserd-prijs een betere kans dan zaterdagavond, tenzij Pearl Spencer geen fouten maakt. Morning Star is 'het verrassende element. De Valk- prijs is voor de fiere sprinters en daar Rad bout over een korte afstand heel wat mans is mag worden verwacht, dat hij River en O Nelly Zora het nakijken zal geven. Buitengewoon interessant en open is het nummer voor 3-jarigen. Alle sterren zijn present, doch zij zullen het moeten afleggen tegen Urdy Mars, die vorige week weer volkomen fit aan de start kwam en in staat is Cirubus en Uranie naar de plaatsen te verwijzen. Hoewel Uranium H nog nooit in Hilversum heeft gelopen zal dit waarschijn lijk geen beletsel zijn voor de overwinning in het openingsnummer, waarin zij met Upupa S en Umberto de favorietenrollen vertolkt. Niet minder dan 17 tweejarigen maken de keuze wel moeilijk. Velen zijn nog te onbetrouwbaar om aanbevolen te worden, doch daar Valencia enige goede ver richtingen op haai naam heeft zal zij het eerste uit het gedrang kunnen zijn, hetgeen haar de overwinning kan bezorgen voor Violina Norton en Vina v. Barke. In de Meeuwen-prijs gaat het vertrouwen naar Troubadour, gevolgd door Ritmeester en Raffles. De 3-jarige Ukas is als outsider een guldentje waard, want dit veelbeloven de paard vertrekt alleen aan de kop van dit grote veld. De amateursdraverij telt even eens een maximum aantal deelnemers, waar door bij grote opkomst de taak der zwaar gehandicapte paarden te zwaar wordt, vooral nu Reine Neosho in vorm begint te komen en Rosamunde het met haar eigenaar steeds beter begint te doen. De verrassing kan ko men van Rhea, vooral als zij door Gerard v. d. Wal zal worden gereden. Ook in de Kraaien-prijs azl het een enorm gedrang worden om uit de kluwen paarden los te komen. Favorieten in dit open nummer zijn Rhea Hollandia, Rudolf G, Raleigh Harvester en Rentinus. De uitslagen van de kwartfinales enkel spel van de internationale tenniskampioen schappen voor profs, die in Parijs worden gehouden luiden: Sedgman (Austr.) versl. Cucelli (It.) 6—1, 6—1, 6—3; Trabert (V. S.) versl. Mottram (G. B.) 61, 63, 62; Hart- wig, (Austr.) versl. Cawthorn (Austr.) 63, 6—1, 6—2; Gonzales (V. S.) versl. Noor (Pakistan) 6—4, 6—3, 6—2. In de Duitse tennisploeg, die op 22 en 23 september in Wuppertal tegen Nederland uitkomt, is een wijziging gekomen. Inge Pohmann zal worden vervangen door mej. List. ADVERTENTIE In Londen wordt om het dames wereldkampioenschap schermen gestreden. Op de foto ziet men het Russische damesteam. V.l.n.r. de dames Alexandra ZabelinaE. EfimovaValentina RastorvorovaT. EvplovaViva Iagodina en Nadefja Chitikova. Tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap schermen voor dames (equipes) is wederom duidelijk komen vast te staan, dat de Nederlandse florettistes de aanslui ting met de topklasse nog niet hebben be reikt. Daartegenover staat, dat er een stij gende lijn in de prestaties van de jongeren viel te bespeuren. Hoewel de beste prestatie in de wedstrijd tegen Roemenië door één van de „oude garde", Toos SteemansVan der Klaauw werd verricht zy won drie partijen en stak in een bijzonder goede vorm heeft Nina Kleyweg, een jongere in dit milieu bewezen, dat zij veel van de training op CIOS in Overveen heeft opgestoken. In de partij tegen de kampioene van Roe menië, mej. Orban stond zij met 03 achter. De strijd werd evenwel door haar niet op gegeven en door uitstekend werk, slaagde zij erin de kampioene met een 34 neder laag naar de kant te verwijzen. Mary Kats liet eenzelfde staaltje zien. Zij liep in de partij tegen mej. Samsudeamun een 02 achterstand op. Ook zij won deze partij met de cijfers 43. Annie Middendorp had een minder goede dag. Geen enkel punt be machtigde zij voor de ploeg. Nadat er tien minuten pauze was geweest moesten de Nederlandse meisjes aantreden voor de wedstrijd tegen Hongarije, dat tot nog toe geen enkele wedstrijd had geschermd, een frisse ploeg dus. Voor deze ontmoeting kwam er een wijziging in de Nederlandse equipe met dien verstande, dat Danny van Rossem de plaats innam van Annie Midden dorp. Hetgeen was voorzien, gebeurde. Onze landgenoten hadden weinig tegen het zeer sterke team van Hongarije in te brengen. dat de partijen touché-verschil Opmerkelijk was evenwel, dikwijls slechts met een werden verloren. Zo leed Danny van Rossem onder anderen tegen de wereldkampioene mej. Domolki en tegen de ex-wereldkampioene Ilona Flek een 34 nederlaag. De twee winstpartijen voor Nederland kwamen op de poule-staat achter de namen van Toos SteensmaVan der Klaauw en Nina Kleyweg te staan. Bei den zegevieren zij over mej. Szekely. In de finale-poule komen Frankrijk, Rusland, Hongarije en Italië tegen elkaar uit. De laatste uitslagen van vrijdag luidden: Halve finales: poule a: Hongarije—Groot Brittannië 11—5; Italië—Duitsland 10—3. Poule b: FrankrijkRusland 96; Oosten rijkRoemenië 97. De uitslagen van de wedstrijden in het toernooi om het wereldkampioenschap scher men voor dames luidden: Poule a: HongarijeNederland 92. Poule b: FrankrijkBelgië 91. Poule c: ItaliëDenemarken 95. Poule d: RuslandIerland 90. Nederland, België, Denemarken en Ier land hebben dus reeds twee nederlagen ge leden en zijn voor verdere deelneming uit geschakeld. De uitslagen luidden verder: halve finales: Poula a: Gr. BrittanniëItalië 97; Hon garijeDuitsland 9—7; Groot Brittannië— Duitsland 11—5; Italië—Hongarije 97. Poule b: FrankrijkOostenrijk 106; Rus landRoemenië 97RuslandOostenrijk 115; RoemeniëFrankrijk 8—8 (Roemenië noteerde 45 ontv. treffers en Frankrijk 49 ontv. treffers). In de fraaie wintersportplaats Garmisch Partenkirchen zijn alle twintig Nederland se rijders, die zullen deelnemen aan de In ternationale Motorzesdaagse, aangekomen. De Puch-rijders arriveerden het laatst, in de stromende regen. Wat dit betreft heeft men hier in Garmisch de laatste dagen vol op kunnen „genieten". Het weer was er barmelijk slecht. Dit zal het de deelne mers, die maandag starten, zeker niet ge makkelijker maken. Tot hun opgaven be hoort o.a. een traject van ongeveer zeven kilometer, waarop de bedding van de ri vier de Iser moet worden gevolgd. Op het ogenblik staat op de ondiepste plaatsen toch altijd nog tachtig centimeter water. Ilaaker is tijdens een oefenrit met motor en al „kopje onder" gegaan, waar het wa ter meer dan een meter diep was. Als de situatie blijft, zoals zij thans is, zullen de organisatoren wel gedwongen zijn, omleggingen te maken. Want men kan van een zesdagen-rijder wel veel ver langen, maar een wedstrijd in het „zich zwemmend redden" moet het nu ook weer niet worden. Vrijdag was het redelijk goed weer, maar voor vandaag zijn de berichten al weer allesbehalve optimistisch. Dat neemt niet weg, dat de stemming in de Neder landse ploeg uitstekend genoemd kan worden. Alle rijders zijn ondergebracht in een goed hotel en allen zijn bijzonder te vreden over de motoren, welke hun ter beschikking zijn gesteld. 1-Ioe het weer zich verder ook houdt, het staat al wel vast dat het een uitermate zware Zesdaagse gaat worden. Dat bleek ook gisteren tijdens de oefemritten. De ploeg is naarstig op zoek geweest naar de plaatsen, welke als de moeilijkste staan aangegeven. Er werden o.a. enkele steile klims „genomen". Goede indruk Overigens hebben enkele van de „nieu welingen" al een heel goede indruk ge maakt, bijvoorbeeld de twee Sellings uit Amsterdam, Bakker uit Zandvoort en Mueller uit Ilolthen. Zij doen voor de eer ste keer aan een Zesdaagse mee, maar zij bewegen zich door het terrein als gerouti neerde renners. Over het algemeen is de stemming goed. Het zo sterk internationaal georiënteerde Garmisch leeft op het ogenblik in de sfeer van de Zesdaagse, waarvan het centrale punt ligt in het vermaarde ski-stadion. Er hebben officieel 317 rijders uit 19 landen ingeschreven. Het is nog niet be kend hoeveel deelnemers er weg zullen blijven. Wel schijnt het reeds vast te staan, dat van de acht aangekondigde Roemenen slechts vier zullen komen. Om de even tueel vrij komende plaatsen zal wel hard „gevochten" worden door de ploegen, die reserve-rijders hebben meegebracht. Voor Nederland, dat over drie reserves beschikt, namelijk,De Vos, Van Ommeren en Krui- singa, zal de kans op een extra geplaatste man wel gering zijn, want vermoedelijk zullen er alleen in de 125 cc klasse enige plaatsen vrij komen en hiervoor heeft Ne derland nu net geen kandidaten, Russen een openbaring Met bijzondere interesse hebben de Ne derlanders hun Russische concurrenten, die voor het eerst aan een Zesdaagse mee doen, in het terrein aan het werk gezien en zij zijn daardoor niet weinig geïmpo neerd. De Russen hebben enigszins ouder wets aandoende machines, maar wat zij er mee presteren, is haast ongelooflijk. De Russen rijden „bij het leven af", Zij schij nen het parool „buigen of barsten" te huldigen. De vraag is natuurlijk of zij dit ook zes dagen zullen kunnen volhouden, maar hun rijden is voor de Westeuropea nen in ieder geval een openbaring geweest. De deelnemers starten maandag met drie man tegelijk, met tussenpozen van enkele minuten. Een aardige bijzonderheid is dat drie van de Nederlanders Russisch gezel schap hebben, namelijk Rozenburg, Bak ker en Van der Mispel. Er is in het Nederlandse kamp verder een klein zorgenpunt. Selling heeft name lijk nog steeds geen startnummer. De heer H. Burik, de secretaris van de K.N.M.V., kreeg echter wel de definitieve toezegging, dat Selling, in de plaats gekomen voor de gebleseerde Brouwer, nog zal worden ingedeeld. In Moskou zijn de afgebroken partijen uit de vierde ronde van de finale-poule uit gespeeld. De resultaten waren: Hongarije—Rusland 2 Mi1%; JoegoslaviëZwitserland 31; RoemeniëTsjechoslowakije VA2Vi. De overige partijen werden opnieuw af gebroken. Na deze ronde heeft Rusland met 11 punten de leiding. Hongarije volgt op de tweede plaats met 10 punten en één af gebroken partij. Dat de leiderspositie in een toernooi, dat volgens het Zwitserse systeem gespeeld wordt, voortdurend aan nieuwe aanvallen bloot staat, is een erkend feit en maakt het handhaven van deze plaats bijzonder moei lijk. Niettemin stond A. M. Schneiders in de hoofdklasse van het zomertoernooi van de schaakclub Haarlem deze na de eerste ronde niet meer af en legde met dit krachtsver toon verdiend beslag op de beker. M. Huyboom verrichtte in de eerste klasse hetzelfde kunststuk en stond slechts één half puntje aan de goed meekomende Kruup af. In deze groep bewees Godfried Bomans op vooraf terdege gecontroleerde borden de speeltechniek van geroutineerde schakers ook op andere wijze dan met de pen te kun nen verslaan. Een triomf voor de vrouwelijke schaken de jeugd betekende de eerste plaats van mej. Meta Romijn in de tweede klasse. Samen met de niet veel lager eindigende en haar in jaren weinig ontlopende mej. Bijster ver sloeg zij met volmaakte rust, wat haar aan vergrijsde schaakveteranen werd voorgeleid. Tijdens de prijsuitreiking legde de heer J. Haan, voorzitter van de vereniging, de na druk op het belang van goed georganiseerde schaaktoernooien voor het Haarlemse schaakleven. De Schaakclub Haarlem zal trachten met haar jaarlijks zomertoernooi hiervan het bewijs te leveren. Het verheug de hem, dat het Zwitserse systeem een ge lukkige greep bleek te zijn geweest, die me de bepalend was geweest voor haar succes. De volledige uitslagen waren: Hoofdklasse: 1. A. M. Schneiders 4V6 uit 6; 2. P. Brommer 3V6 uit 4; 3. L. Mostertman 3% uit 6; 4. E. J. de Ree uit 6; 5. G. B. v. d. Velde 3 uit 5; 6. J. Strengers 2Vi uit 5; 7. K. Altena 2Va uit 6; 8. D. N. de Lange 1% uit 2; 9. T. de Jong 1V6 uit 5; 10. J. v. d. Berg lMi uit 5; 11. J. Wolff 1 uit 5; 12. B. Hagenaar uit 3. Eerste klasse: 1. M. Huyboom 4¥2 uit 5; 2. J. Veis 4 uit 4; 3. L. S. Kwak 4 uit 5; 4. G. Bomans 3V4 uit 6; 5. G. Kruup 3 uit 6; 6. F. D. Antonisse 3 uit 6; 7. P. H. v. d. Bos 2Vfc uit 6; 8. G. J. Geus ¥i uit 6; 9. J. T. v. d. Geer 1V6 uit 5; 10. P. Kroeze 1V4 uit 6; 11. A. D. v. Steenis 1 uit 6; 12. T. H. Burggraaf 0 uit 1. Tweede klasse: 1. mej. M. Romijn 5 uit 6; 2. H. Lankamp 5 uit 6; 3. mej. N. Bijster 4% uit 6; 4. C. Rasing 4 uit 6; 5. F. J. v. Tonge ren 4 uit 6. 6. H. Slenters 4 uit 6; 7. R. de Jong 2Va uit 5; 8. J. S. Halman 2 uit 4; 9. mevr. Veis IV2 uit 4; 10. J. Hovenkamp 1 uit 6; 11. J. H. J. Twisk 1 uit 6

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3