Moeilijkheden voor rijders op mistige tweede dag Haarlem-Eindhoven BOLS DE SAMENZWEERDERS Bunno op zoek naar Luilekkerland Agenda voor Haarlem De nieuwe zittribunes van RCH Nederlanders brachten het er nog goed af vervolgverhaal! INTERNATIONALE MOTORZESDAAGSE Stanley Matthews viert zijn zilveren jubileum Ploeg van „De Kampioen" in clubkampioenschap Robben-leden zijn nog niet allen ingeënt Grote Prijs van Europa niet in Franeorehamps ill!! Franse Boksbond uit bezwaren tegen de Brundage-clausule Wielrennen Japanse wielrenners hielpen hun Olympisch Comité Italiaanse Wielerbond straft renners Wim van Est won weg wedstrijd in Maldegem Franse atleet Degats voor het leven geschorst FIDE-landentoernooi Sport in *t kort Voetbal Om Coupe Coenengracht Olympische Spelen Melbourne wil-zich tegen oorlog verzekeren Voorbereiding iudoërs ^door Friedrich Bruegelj Nederlandse atleten starten in Dresden F'ortuna versloeg Rouen Er komt een „sportpool" in Tsjechoslowakije Hoofdklasse-damcompetitie WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 t De .tweede etappe van de internationale motorzesdaagse bij Garmisch Partenkir- chen heeft de 282 rijders, die nog in de stryd waren voor grote moeilijkheden ge steld. Niet alleen hadden zij te kampen met moerassige plekken en steile klims, maar in de ochtenduren hing er tevens een dichte mist, die de tocht verzwaarde. Niet temin hebben de Nederlanders het er goed afgebracht. De twee Vaas-teams bereikten zonder strafpuntcn de finish en van de A-ploeg verdient vooral Priem Rozenberg een extra vermelding. De dikke nevel be lette hem het gemiddelde, voorgeschreven voor zijn grote machine een 500 BSA in de ochtenduren te halen. Rozenberg gaf evenwel de moed niet op, zette zijn tanden op elkaar en in de laatste twee seconden van zijn tijdlimiet liet hij triomfantelijk zijn kaart bij de eerste controle afstem pelen. Hij behoedde hierdoor zijn team voor strafpuntcn. André Hak, die de gehele rit zeer goed gereden heeft, maakte een duikeling. Let sel liep hij niet op en hij vervolgde de tocht. Jan'van der Hoek leverde een bij zonder goede prestatie. Even voor de och- tendfinish liep de Amsterdammer een lekke band op, maar hij zag kans om het euvel juist op tijd te verhelpen. De schrik van zijn leven kreeg hij echter toen hij zijn Maico uit het pare fermé haalde, want daar kwam hij tot de ontdekking, dat zijn buitenband een scheur van 7 centimeter vertoonde. In de kortst mogelijke tijd 5 min. monteerde hij een nieuwe buitenband en tevens slaagde hij er in de opgelopen ach terstand weg te werken en zich op tijd aan de eerste controle te melden. Overigens kunnen de andere rijders van de Nederlandse vaasteams eveneens op een goede dag terug zien. Val Een minder gunstig bericht bereikte de heer Burik, het Nederlandse jurylid te Garmisch. Witberg had een lelijke val ge maakt in een kuil en klaagde over pijn in zijn schouder. Men bracht hem naar een ziekenhuis omdat men vreesde, dat zijn sleutelbeen was gebroken. Het onderzoek wees evenwel uit, dat zijn schouder gebles seerd was en dat één der spieren was be schadigd. Witberg is naar het hotel terug gekeerd en blijft bij zijn landgenoten. Aan de strafpuntenlijst van Piet van der Mispel zijn er dinsdag 6 toegevoegd. Deze kreeg hij toegewezen door bandenpech. In totaal heeft de man uit Driebergen er thans 7. Ook de zijspancombinatie Ben Emmel- kampGerrit van Kasbergen liep straf- punten op. Voor deze deelnemers in de categorie ging het pad evenmin over rozen. Van de achttien zijspannen hebben er nog slechts vier een blanco strafregister. Daar toe behoren de Nederlanders helaas niet meer. Op hun kaart staan er tenminste 30 genoteerd. Hulp verleend Franc Vos heeft het wel bijzonder onge lukkig getroffen. Hij verleende Ton Wit berg hulp en daardoor kreeg hij 12 straf- punten op zijn lijstje. In de juryvergade ring zal door de Nederlandse gedelegeer den worden getracht, deze punten kwijt gescholden te krijgen. Voor de Zilveren Vaas zijn 12 teams strafpuntloos. Hiertoe behoren ook de Nederlandse ploegen. Tien andere teams, t.w. Oostenrijk, België B, Spanje A en B, Finland, Italië A en B, Roemenië en Zwit serland A en B noteerden strafpunten. Wat de strijd om de Trophy aangaat: de Duitser Bodmer is uitgevallen zodat zijn team 100 strafpunten per dag zal krijgen. Ook Rusland moest een man missen. Viktor Kulakow, die de eerste dag een voetbles sure had opgelopen, startte dinsdagmorgen niet en zo zal de strafpuntenlijst van Rus land er aan het einde van de zesdaagse niet fraai uitzien. Het Russische meisje dat op de eerste dag 11 strafpunten noteerde zal waarschijnlijk op de derde dag niet meer uitkomen, aangezien zij vermoedelijk meer dan een uur te laat de eindstreep be reikte. De enige Duitse deelneemster heeft ook de tweede dag voortreffelijk gereden. Botsing Door een verkeersongeluk is de Bulgaar Vladoff uitgeschakeld. Hij was in botsing met een Amerikaanse wagen gekomen en kreeg schaafwonden aan het gezicht en een blessure aan de linker knie. Aan de start van de derde dag komen vier Trophy- teams nog strafpuntloos. Het zijn de ploe gen van Engeland, Tsjechoslowakije, Italië en Zweden. Het traject, dat dinsdag werd afgelegd 355 km zal woensdag in de omgekeerde richting moeten worden ge reden. Voor het clubkampioenschap van Neder land op de weg 1956, dat woensdag 26 sep tember in de omgeving van Wijk bij Duur stede wordt gehouden, heeft het bestuur van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" de navolgende zes renners gekozen: Gerard en Tonny Peters, Gerrit en Adrie Voorting, Piet Steenvoorden en Arend van 't Hof. Als reserves zijn Piet Peters en Cor Bijster aan gewezen. Aangezien Wim Rusman niet meer in training is en de racefiets voor de trof fel heeft verwisseld, gedurende de winter maanden voorziet deze wegrenner als met selaar in zijn onderhoud, ontbreekt hij dit maal in de Haarlemse ploeg. De Haarlemmers, die in '52, '53 en '54 de clubtitel veroverden, maar verleden jaar door „Willebrord Wil Vooruit" (de club van de gebroeders Van Est en Wagtmans) wer den geklopt, maken weer een beste kans op de zege. In de recente wegwedstrijden heb ben de zes gekozen renners bewezen in een behoorlijke conditie te zijn. Pas gisteren is gebleken, dat de Robben- leden Mary Kok (vrije slag), Atle Voorbij (vlinderslag) en Lenie de Nijs (rugslag) nog niet allen de voor de reis naar Melbourne vereiste inentingen hebben gehad, hetgeen met alle andere leden van de Olympische zwemploeg wel het geval is. In het voorjaar is van de zijde van de KNZB een circulaire gezonden aan alle kan didaten, die voor een eventuele uitzending in aanmerking kwamen om de drie vereiste inentingen te laten verrichten. Met als uiterste termijn, de laatste inenting voor de eerste week van juli. Het blijkt nu dat deze drie meisjes wel de pokken-inenting hebben gehad, maar niet twee inentingen tegen an dere ziekten. Ook Herman Willemse en Rita Kroon, eveneens Robben-leden, en „mo gelijken" voor de Olympische ploeg hebben nog niet alle inentingen achter de rug. Het NOC. de medicus van de Olympische ploeg, dr. P. Smit uit Tilburg zijn van een en ander op de hoogte gesteld. Aangezien deze inentingen van invloed kunnen zijn op de conditie van de betrokkenen, zullen de bedoelde meisjes in de komende weken nauwlettend worden geobserveerd. De Grote Prijs van Europa, geldend voor het wereldkampioenschap autocoureurs, zal dit jaar niet in Franeorehamps worden ge houden. De Belgische Automobiel Club heeft reeds enkele jaren geleden aan de interna tionale sportcommissie van de FIA te kennen gegeven dit evenement in 1958 te willen organiseren omdat in dat jaar in België de wereldtentoonstelling wordt gehouden. Het verzoek van de Belgische Automobiel Club is ingewilligd en de Grote Prijs van Enge land, die op 20 juli 1957 op de kalender staat, zal tevens gelden als de Grote Prijs van Europa. *x.;« Stanley Matthews De Engelse international Stanley Matthews, de „koning van de dribble", viert zijn zilveren jubileum als beroepsvoetballer. De thans 41-jarige Matthews, die als rechts buiten het idool geworden is van ontelbare voetballiefhebbers over de gehele wereld, werd in 1931 professionak Nadien heeft hij 71 keer in het Engelse elftal gespeeld: de laatste keer in Mei van dit jaar in het Wem- bley-stadion tegen Brazilië. Matthews voet balt nog steeds voor Blackpool en vele van zijn supporters hopen dat hij weer gekozen zal worden voor het nationale elftal, dat in 1958 zal deelnemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap in Zweden. Serge Salnikov uit Moskou heeft Matthews een verrassing bereid. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum heeft hij hem een gelukstelegram gestuurd. Salnikov, Ruslands beste binnenspelen, is een groot bewonderaar van Stanley. Aan een verslaggever van de News Chronicle vertelde hij: Ik probeerde alle trucs van Matthews te leren en hield hetzelfde trainingsschema aan. Hij is een groot voetballer. Iedereen in Rusland kent zijn naam en zou hem graag willen zien spelen. ADVERTENTIE LICHTWEDSTRIJD Donderdag a.s. - aanvang 8 uur De Franse Boksbond maakt ernstige be zwaren tegen de zogenaamde Brundage- clausule, volgens welke de Olympische deel nemers een verklaring moeten tekenen, dat zij ook na de Olympische Spelen amateur zullen blijven. De voorzitter van de Franse Boksbond, de heer Emile Gremeaux, zei: „Deze bepaling is niet correct en zij maakt inbreuk op iemands persoonlijke vrijheid. Wij staan op het standpunt, dat een jonge man, die het voornemen koestert later een professional-licentie aan te vragen, nog niet behoeft te worden uitgesloten van de Olym pische Spelen. En de heer Brundage mag naar mijn mening zeker niet een sportman uitsluiten, die voor zich zelf nog niet heeft uitgemaakt, wat hij later zal gaan doen". Desondanks heeft de Franse Boksbond om moeilijkheden bij voorbaat uit te sluiten besloten, de vooraanstaande Franse mid dengewicht, René Cerdan, niét in de Olym pische ploeg op te nemen. René Cerdan, die een neef is van de enkele jaren geleden bij een vliegtuig-ongeluk om het leven gekomen Marcel Cerdan, heeft namelijk bekend ge maakt, dat hij van plan is, beroepsbokser te worden. Het Japans Olympisch Comité heeft een belangrijke gift een bedrag van ruim 780.000 gulden ontvangen. Het waren de baten van een groot aantal wielersport evenementen in het gehele land. Dit bedrag is meer dan de helft van de som, welke no dig is om de Japanse Olympische ploeg naar Melbourne te zenden. De Italiaanse Wielerbond heeft de renners Nino Defilippis, Giorgio Albani en Gastone Nencini ieder een boete van 600 gulden op gelegd omdat zij tijdens de wegwedstrijd om het wereldkampioenschap in Kopenhagen, zonder gegronde redenen de strijd hebben gestaakt. Verder werd de oud-wereldkampioen sprint amateurs. Ogna, voor een maand ge schorst, omdat hij zonder toestemming van de bond aan wedstrijden in het buitenland had meegedaan. Een wielerwedstrijd over 175 km. te Mal degem (België) is gewonnen door Wim van Est in 4 uur 10 min. Tweede werd de Belg Schepens op 50 meter en zijn landgenoot De Nijs eindigde op de derde plaats. De Neder lander Van der Pluym klasseerde zich met een groot aantal andere renners op de 14de plaats. De Franse hardloper Jacques Degats is voor het leven geschorst uit de Franse nationale en Olympische ploegen, wegens gebrek aan de meest elementaire discipline tijdens recente atletiekwedstrijden en de Olympische voorbereidingen. intussen heeft de zwembond bekend ge maakt dat het conflict tussen haar en de gouden medaillewinnaar Jean Boiteux is bij gelegd. Boiteux is nu alsnog bereid naar Melbourne te gaan. In de zesde ronde van het 1ste kwalifi catietoernooi in Moskou heeft Nederland met 31 van België gewonnen. De resultaten van de wedstrijden, gespeeld in de zevende ronde van het finaletoernooi luiden: ArgentiniëWest-Duitsland 114114 plus 1 afgebroken partij; BulgarijeHon garije 2—2; TsjechoslowakijeRusland Vi—2% plus 1 afgebroken partij; Zwitserland —Israël 114—114 plus 1 afgebroken partij; DenemarkenEngeland 21 plus 1 afgebro ken partij; Joegoslavië—Roemenië 144—'A plus 2 afgebroken partijen. Rusland heeft de leiding met 1814 punt plus 1 afgebroken par tij, gevolgd door Hongarije met 1614 punt, Joegoslavië met 1514 punt plus 3 afgebroken partijen en Argentinië met 15 punten en 1 afgebroken partij. De resultaten van de wedstrijden, gespeeld in de zevende ronde van het eerste kwalifi catietoernooi luiden: ChiliNoorwegen 31; Zweden—Nederland 2—1 plus 1 afgebroken partij; IJsland—Polen 2—1 plus 1 afgebroken partij; BelgiëFinland 114114 plus 1 afge broken partij; Oostenrijk—Columbia 2'4114; Frankrijk—Oost-Duitsland 1—1 plus 2 afgebroken partijen. De stand is: Zweden 17 punten plus 1 af gebroken partij: Oostenrijk 1614 punt; IJs land 16 punten plus 1 afgebroken partij; Ne derland 1514 mint plus 1 afgebroken partij; België 1414 punt plus 2 afgebroken partijen en Columbia 1414 punt. De verdere resultaten van het FIDE-lan dentoernooi waren: Eindtoernooi. 5e ronde: Denemarken Joegoslavië 1—3; ZwitserlandRoemenië VA114 plus 1 afgebroken partij. 6e ronde: RuslandBulgarije 214114; West-DuitslandJoegoslavië 114114 plus 1 afgebroken partij; HongarijeArgentinië 114214; IsraëlTsjechoslowakije 14114 plus 2 afgebroken partijen. INDONESISCH ELFTAL. Het Indone sische voetbalelftal is uit Joegoslavië per vliegtuig in Oost-Berlijn aangekomen. Don derdag zal het in Chemnitz uitkomen tegen een Oostduits selectieteam. Zondag spelen de Indonesiërs in Dresden tegen de club „Einheit". KLYSSEN WON. In een goede boks- partij heeft de Nederlandse kampioen in het zwaargewicht Piet Klyssen op punten ge wonnen van de Fransman Lucien Touzard tijdens een gevecht, dat op tien ronden van 3 minuten was vastgesteld. Klyssen woog 83 kg. zijn tegenstander 94 kg. DULIO LOI. Het gevecht tussen de Franse lichtgewichten Seraphin Ferrer en Felix Chiocca heeft geen beslissing gebracht over de vraag, wie van de twee boksers in oktober in een duel om de Europese titel mag uitkomen tegen de kampioen, de Italiaan Dulio Loi. Maar nauwelijks stond Bunno voor het venster om naar buiten te kijken, of opeens dook daar het banaanmannetje op, die waarschuwend zijn vinger opstak. „Pas op, dat mag niet!", riep hij. „Je mag niet opstaan, je moet op je bank blijven liggen!" Meteen kwam het mannetje binnen; hij drukte Bunno op de mstbank. „Nee, dat mag hier niet, hoor!", zei hij. „Als je opstaat en loopt, word je moe, en bij ons in Luilekkerland mag niemand zich vermoeien; allien maar uitrusten. Stil blijven liggen dus!" „O zei Bunno, 'n beetje bedremmeld. 83-84 De bezoekers, die aanstaande zondag liet hoofdterrein van de Heemsteedse Sportpar ken zullen betreden, teneinde de voetbal wedstrijd RCH-AGOVV te kunnen bijwonen staat hier ongetwijfeld een enigszins onge woon schouwspel te wachten. Zij zullen dan namelyk links van de grote overdekte tribune een vreemd gapende leegte ontwa ren, met als schrille tegenstelling aan de linkerzijde daarvan een nieuwe onover dekte zittribune van beton met staal constructie. Dit zal dan de eerste van de twee tri bunes zijn, die de voormalige houten bouw sels moeten vervangen. De noodzaak van deze maatregel werd reeds enige jaren ge leden aangevoeld, want in het „Berede neerd Jaarverslag van de Stichting Heem- steedse Sportparken over het jaar 1953" werd van deze plannen al melding gemaakt. Onlangs stelde de gemeenteraad hiervoor een krediet van 65.000 gulden beschikbaar, zodat dit voornemen dan na drie jaar ten uitvoer kan worden gebracht. De beide houten tribunes werden vorige week gesloopt, waarna door de dienst van Openbare Werken onmiddellijk een begin werd gemaakt met de betonnen funderin gen. Deze zijn inmiddels gereed gekomen. Daarnaast hebben ook de Margadant-fa- ADVERTENTIE "\*S Voor de voetbalwedstrijd tussen de plöe-' gen van Nederlands en Belgisch Limburg, een jaarlijkse wedstrijd geldend voor de Coupe Coenengracht, die 25 september in Hasselt (België) wordt gespeeld, is de Bel gische ploeg als volgt samengesteld: Doel: Dignef (Cercle, Tongeren). Achter: Van Oirbeek (St. Trond) en Goeyyaerts (Waterschei). Midden: Verboven (FC Beringen), Her man (Cercle, Tongeren) en Geens (FC Be ringen). Voor: Appelthans (St. Trond), Gijvels (Cercle, Tongeren), Coninx (Patro, Eisden), Bollen (Waterschei) en Leenders (St. Trond). Reserves: Bosmans (Waterschei), Ver- achtert (Patro, Eisden) en Voordeckers (FC Beringen). ADVERTENTIE Het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Melbourne overweegt een ver zekering te sluiten voor deze Spelen tegen een eventueel uitbreken van oorlog. Luitenant-generaal Sir W. Bridgeford van het uitvoerend comité deelde mee, dat hij een Londense verzekeringsmaatschappij op het oog had om deze te vragen het risico te dragen. Hij voegde er aan toe, dat er geen twijfel bestaat over het feit dat een dekking van enkele miljoenen Austra lische ponden noodzakelijk is om het ver lies te compenseren indien de Spelen we gens het uitbreken van oorlog niet zouden doorgaan. Zondag werden in de KEN-AM-JU-dojo in Haarlem wedstrijden gehouden als voorbe reiding voor het grote Judo-toernooi in Breda op 6 oktober. Gasten waren judoclubs uit Breda, Raamsdonksveer, Made en Ooster hout. De wedstrijd KEN-AM-JU tegen een ge combineerde ploeg van de gasten bestaande uit 12 man, werd door de KEN-AM-JU gewonnen met 83. De deelnemers varieer den van 6de tot 1ste Kyu, de beide captains Libera (Ooster'iout) en Schromm, (Ken-Am Ju) waren 1ste Dan. Afwisselend werden er seriewedstrijden gemaakt door Libera tegen het Ken-Am-Ju- team en door Broekhuizen, Bahlen en Thenu tegen het Brabantse team. ?/i Maar er blijven zich verzetsgroepen vormen en als u wij op de hoogte willen blijven van hun activi teiten, zullen wij meer mensen moeten hebben en meer geld moeten aanvragen. Ik heb niets nieuws te rappor teren over de émigrés of over de verschillende radio stations, die ons tegenwerken. Zoals de laatste maanden, moet ik ook ditmaal opmerken, dat we niet tevreden zijn met de tegenmaatregelen van onze eigen radio stations. We zullen binnenkort een plan indienen, dat kameraad Semal kort voor zijn dood heeft opgesteld, voor een hervorming van onze radio-arbeid. Toen hij deze woorden sprak, voelde Svec dat hij niet wist hoe hij verder zou moeten gaan. Hij had een ge detailleerd rapport over de oppositie in zijn aktentas, maar Kladensky was er altijd tegen om deze nachtelijke besprekingen te overladen met détailgegevens. Hij be sloot zijn verslag dus met de woorden: Dat is, in het kort, alles. Kladensky nam ogenblikkelijk het woord, alsof hij hier op had zitten wachten. Dank je, en niet in het minst voor je bondigheid. Blijf overigens nog even, voordat je naar Nikolaj Was- seljewitsj gaat. Er is nog iets dringends, waar ik het met jou over zou willen hebben. Dat betekent natuurlijk, merkte Moldauer somber op, dat wij kunnen gaan. Maar eerst wil ik kame raad Svec nog vragen of hij een volledig en beknopt rapport over de oppositie wil opstellen. Hij moet ons enig idee geven over de contacten, die zijn mensen met de oppositie hebben. En dan zou ik hem willen vragen of het voor de Geheime Afdeling mogelijk is om de oppositie uit haar schuilhoeken te drijven. Be grijp je me? Uit hun schuilhoeken, de openbaarheid in. Dan kunnen we haar met één slag vernietigen. We begrijpen je, viel Kladensky Moldauer in de rede, en hij voegde er aan toe: Ik vraag me alleen af, of het wel verstandig is in onze kring politie- methoden te bespreken. We vragen onze ingenieurs toch ook niet, of ze hier technische bijzonderheden willen vertellen? Met het eerste deel van je vraag stem ik ove rigens in. Kameraad Svec zal ons een rapport geven. Maar ik protesteer met klem tegen de tweede vraag. Tot nu toe is onze politiek geweest de kameraden Semal en Svec op de hoogte te stellen van onze meningen en onze wensen. We hebben nog nimmer enige belangstel ling getoond in de methoden die zij gebruiken. Mijn ad vies is dan ook, dat we op dezelfde voet doorgaan. We hebben hetzelfde vertrouwen in Svec als we in Semal hadden. Concluderende zou ik willen zeggen: Als we het advies van kameraad Svec hadden opgevolgd en de leden van de ondergrondse organisatie eerder gearres teerd hadden en niet pas vandaag, dan zou kameraad Semal nog in leven zijn geweest. Pavel haalde het rapport over de oppositie uit zijn aktentas. We hadden dit rapport opgesteld voor de secretaris generaal. Het beantwoordt uw eerste vraag. Goed. Je kunt het rapport direct meenemen, Mol dauer. Toen ze alleen waren, staarde Kladensky lange tijd zwijgend voor zich uit en liet Pavel wachten op wat hij hem te zeggen zou hebben. Het leek Svec eeuwen toe, voordat Kladensky begon te spreken. Pavel kreeg de stellige indruk, dat Kladensky er van minuut tot minuut vermoeider begon uit te zien. Zijn gezicht had tenslotte een grauwe tint aangenomen. 7ijn half gesloten ogen schenen hem pijn te doen en zijn handen trilden, naar het leek. Tenslotte vermande Kladensky zich, keek Pavel recht in de ogen en zei: Je hebt hun niet te veel verteld. Eigenlijk niets, dat niet al in de bulletins had gestaan. Je hebt mijn bedoelingen precies aangevoeld. Hij begon in de papieren op zijn bureau te rommelen en Pavel begreep, dat hij dit deed om zijn aarzeling te verbergen. Na enige tijd wendde hij zich opnieuw tot Pavel. Als ik zeg mijn bedoelingen, dan wil ik daar na tuurlijk mee zeggen de bedoelingen van de Partij, en het is natuurlijk overbodig er aan toe te voegen, dat deze bedoelingen in overeenstemming zijn met de op vattingen van onze vrienden en dat Nikolaj Wassel- jewitsj vooruit van iedere stap op de hoogte is gesteld. Ik had vandaag een bijzonder ernstig onderhoud met hem. Je zult bemerken, dat hij van alles reeds op de hoogte is, zodat jouw bezoek zuiver een formaliteit is. Hij zal jou vragen nauw met hem samen te werken en je enkele opdrachten geven. De Partij wenst, dat jij alle zaken overneemt, zonder dat iemand dit te weten komt. Ook hier in dit gebouw mag je niemand inlichten. Niko laj Wasseljewitsj werkt met mij samen, zodat het geen zin meer heeft verder nog contact met hem op te nemen. Hoe je het werk verricht, dat Nikolaj Wasseljewitsj je zal opdragen, is je eigen zaak. Maar je kunt natuurlijk alle hulpmiddelen gebruiken, die je ten dienste staan, om de opdrachten uit te voeren. De Partij heeft hier mede jou het grootste vertrouwen geschonken, dat zij kon doen. Kladensky keek Svec met een vaag glimlachje aan. Hij voelde zich verlegen, omdat Kladensky hem méér verteld had, dan hij verwacht had te horen en zijn dankwoorden en verzekering van absolute gehoorzaam heid werden stamelend geuit. Kladensky wuifde ze echter weg. Wat de huidige zaak betreft, je zorgt er voor dat de Franse ambassade bij de ondervragingen er zo slecht mogelijk afkomt en zwaar gecompromitteerd wordt. Daar het proces zonder enige twijfel bijgewoond zal wor den door verslaggevers uit alle delen van de wereld, moeten we een bekentenis hebben van hoe heet die kerel ook weer Jan Horak. Getuigen zijn niet vol doende. Jammer, dat die detective van jou Mirko Rybar doodschoot. Rybar was een oude Trotskyist een man met zuiver links-gerichte afwijkingen van de Partijleer. Ik vraag me op het ogenblik af, hoe we hem in het proces naar voren kunnen brengen. Het is verleidelijk om van hem een Titoïst te maken, maar ik ben er nog niet zeker van of dat wel nodig is. De Partij wenst in ieder geval, dat je vanavond een communiqué uitgeeft, waarin ge zegd wordt, dat onze vriend Semal vermoord werd door Horak en Rybar en dat een vreemde mogendheid hun gesteund heeft. Het is misschien wel het beste, om met een maar te zeggen, dat die vreemde mogendheid Frank rijk is en er dan aan toe te voegen, wat de Fransen van ons te weten wilden komen en dat zij in ons land be paalde sabotagedaden wilden verrichten. Verder kun je er op wijzen, dat de geheime diensten van de westelijke mogendheden tegen ons samenwerkten. Dit is het doel, dat met het onderzoek bereikt moet worden. Wij hebben r» 4* Vv/% in! n »-« J 1 M - 1 1 1 1. .1 Tl brieken te Bergen op Zoom de stalen con structies reeds afgeleverd. Deze bevinden zich thans in Alblasserdam, waar zij moes ten worden verzinkt. Het materiaal voor de rechter zijtribune komt vandaag in Heemstede, zodat men nog tweeëneenhalve werkdag ter beschikking heeft om deze tribune voor zondag in gereedheid te bren gen. De tribunes worden ongeveer tweeën dertig meter lang en zullen 12, uiteraard oplopende, rijen met houten zitplaatsen be vatten. De capaciteiten zijn hierdoor enigs zins toegenomen, want in tegenstelling tot de twaalfhonderd plaatsen van de vorige tribunes, zullen de nieuwe elk vijftienhon derd toeschouwers kunnen bevatten. Behalve de betonnen fundering, moeten de tribunes nog een tegenwicht verkrijgen tegen de windkracht en het is wel aardig te vernemen, dat hiervoor oude tramrails wor den gebruikt van de voormalige stadslijn der N.Z.H.V.M. Deze worden op het beton bevestigd, waartussen dan later de stalen buizen geklemd en gelast zullen worden. Aldus heeft men een buitengewoon hechte constructie verkregen, die de zwaarste stor men zal kunnen weerstaan. Nadat de eerste tribune is voltooid, wordt direct een aanvang gemaakt met de bouw van de linker tribune, zodat bij de volgende thuiswedstrijd van R.C.H. de bezoekers weer een normale ontvangst is gegaran deerd. Op 29 en 30 september worden in Dresden sterk bezette internationale wedstrijden ge houden, waaraan de beste atleten van Hon garije, Bulgarije, Tsjechoslowakije, Luxem burg, Italië, Ierland; Polen, Denemarken, IJsland, Oostenrijk, Zweden en Duitsland deelnemen. Ook Nederland zal met enkele atleten in deze wedstrijden uitkomen en wel met Puck van DuyneBrouwer op de 100 en 200 meter, Dini Hobers bij het hoogspringen, Nel Zwier in de nummers hoog- en vèrspringen, Aad van ÏTardevëld op 100 en 200 meteï en Jan Parlèvliet' öp'de 110 en 400 meter horden. De secretaris vab de'nationale technische commissie van de KNAU, de heer J. Moer man treedt als leider op. Het hoofdnummer wordt gevormd door de 800 meter ter nage dachtenis van Rudolf Harbig. De Deen Gun nar Nielsen heeft reeds twee jaar achter elkaar dit nummer gewonnen. De in Rouen gespeelde voetbalwedstrijd tussen Rouen en Fortuna is door de Neder landse ploeg met 3—1 gewonnen. De rust ging met 20 in. Aan het einde van deze maand zal in Tsjechoslowakije een „sport-pool" in wer king treden, ongeveer in de geest van de elders bekende voetbalpools. Aldus heeft het blad „Praha" bekend gemaakt. De Tsjechi sche pool zou echter, behalve op voetbal wedstrijden, ook betrekking hebben op ijs hockey, basketbal, handbal, tafeltennis, bok sen en atletiek. Wat het voetbal betreft, zou er ook worden gespeeld op wedstrijden in Hongarije, Rusland, Groot-Brittannië en Italië. Voor de hoofdklasse-competitie Kon. Ne- derl. Dambond (district Noordholland) speelt de Haarlemse Damclub I donderdag avond in Alkmaar Paviljoen „Kinheim" tegen de Damvereniging „Damlust" I uit Noord-Scharwoude. Maandagavond 24 september ontvangt de Haarlemse Damclub I in haar clublokaal, bovenzaal restaurant Munniks, Grote Maikt 10 in Haarlem, voor de hoofdklasse-compe titie de Damclub „IJmuiden" I, in welke ploeg de wereldkampioen P. Rooz:nburg aan het eerste bord speelt. ISRAËLITISCH TEAM. Dinsdag is een handbalwedstrijd gespeeld tussen Hercules (Hengelo) en een combinatie uit Israel, "'e Israëliërs wonnen deze wedstrijd met 167, nadat zij bij de rust reeds een 94 voor sprong hadden. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Rembrandt: „De man in het donkergrijze pak", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Verbo den vrouwen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Liefde, die duur betaald wordt", 13 jaar, 7 en 9.15 uur. ROxy: „De schrik van Arizona", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: ,.De Hofnar", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Die drei Groschen Oper", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Marcelino, brood en wijn", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", 2 uur. „Hoe zalig als de jongenskiel8 uur. Schouwburg: „Het lied van alle tijden", 8 uur. Leeuwerik: „Ariës, helderziende", 8 uur. Grote Kerk: Nationale reclasseringsdag, bijeenkomst, 8 u. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Rembrandt: „De man in het donkergrijze pak", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lu- -r. „Verboden vrouwen", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Liefde, die duur betaald wordt", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: dat bewijs nodig en jij levert het ons. En geen getreuzel »De schrik van Arizona", 18 jaar, 2.30, 7 en Deze zaak moet snel, bijzonder snel, afgewerkt worden. iq Po,0,w*- De ondervragingen zijn al zeer compromitterend voor de Fransen, onderbrak Svec Kladensky. Op dat punt zijn er geen moeilijkheden te verwachten. Wordt vervolgd). 9.15 uur. Palace: „De Hofnar", alle leeft.. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Die drei Groschen Oper", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Maruelino, brood en wijn", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Havenkwar tier", 18 jaar, 8.15 u. Schouwburg: „Boefje", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6