NERGENS TER WERELD STUURMAN COHEN 67 s °P Zij voelen zich bedreigd door toenemende landaanwinning Verkoop grond voor flats aan Noordboulevard in Zandvoort C. J van Mastrigt sprak voor C.H.-Jongerengroep De Schouwspelers met „Boefje" ....ZELFS NIET IN ZWITSERLAND!! 50 Albert de Klerk speelt voor Beierse omroep Amsterdamse Beurs Kort en bondig Theo Frenkel sr. overleden 13 Appèl van verontruste vissers Oudjes beleefden prettige avond Verdachte van inbraak in Overveen in arrest Hoogste punt bij bouw nieuwe fabriek bereikt Zes maanden geëist tegen makelaar Zevenjarige jongen redde katertje Invasie doodskopvlinders duurt voort De honkbalcompetitie Morgenmiddag valt de beslissing voor titel AUTOMATISCHE ZELFOPWINDENDE HORLOGES Middelbaar onderwijs in Bloemendaal Twee achtjarige jongens door trein overreden ONZE SPORTFILMVOORSTELLINGEN VAN PARIJS TOT DUSSELDORF TOUR DE FRANCE 1956 FINALES WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Verzending van zeepost VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op de plaats waar in de toekomst nog een stukje IJselmeer overblijft voor en ten noorden van Enkhuizen zullen op 5 ok tober tijdens de visserijdag 1956 van de Stichting van de Nederlandse Visserij een 300-tal vaartuigen uit de door de landaan winning en afsluiting bedreigde gebieden in een grote vlootschouw het Nederlandse volk tonen wat de vissers nog aan be- drijfsuitrusling bezitten. Vissersboten uit het IJselmeergebied, uit de Zeeuwse stro men en uit de Lauwerszee zullen voor autoriteiten en belangstellenden rondvaren op het IJselmeer, dat eertijds een over vloed aan bot, schol, paling, ansjovis en spiering opleverde en waarin thans nog slechts wat paling en des winters wat snoekbaars wordt gevangen. Op de ochtend van de visserijdag, voor afgaande aan de vlootrevue die 's middags wordt gehouden, bespreken gezaghebbende figuren uit het visserijgebied in de Wes- terkerk te Enkhuizen de problemen, die samenhangen met deze verminderde vis vangst op het IJselmeer, met de bedreigde oester- en mosselteelt in de Zeeuwse stro men en de garnalenvisserij in de Lauwers zee. Burgemeester J. Voetelink van Steen- wijk spreekt over het IJselmeer, dr. P. Korringa, bioloog van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek, over de visserij en de afsluiting der Zeeuwse stromen en de voorzitter van de Lauwerszeecommissie van de Nederlandse Vissersbond, burge meester A. Ottevaftger van Ulrum, over de door inpoldering van de Lauwerszee be dreigde visvangst. De vissers moeten een offer brengen voor het nationale belang, gelegen in het verkrijgen van meer cultuurgrond, doch de overheid dient met sp.oed maatregelen te nemen, opdat zij, hetzij op de overgeble ven wateren hetzij elders behoorlijke be staansmogelijkheden kunnen vinden, zo deelde de voorzitter van de commissie ter voorbereiding van de visserijdag, burge meester J. Voetelink, mee. Het wachten is op het antwoord van de regering op het door de commissie-Van der Zaal uitge brachte rapport, dat voorstelde het aan tal visvergunningen op het IJselmeer, dat thans 822 bedraagt, langzamerhand terug te brengen tot circa 40 percent en voor de jongere vissers de mogelijkheid van om scholing te scheppen of hun financiële steun te verlenen voor aanschaffing van scheepsuitrusting, benodigd voor de kust visserij. Ingeleid door de ringvoorzitter de heer C. van Woudenberg hield de heer C. J. van Mastrigt, tweede voorzitter van het CNV, een propagandarede voor de C. H. Jonge rengroep in Haarlem, onder het motto „Wij zetten door". Er zijn groepen, aldus spreker, die zich na de verkiezingen als overwinnaars opwerpen en kenbaar maken dat het van hen en van hen alleen moet ko men. Heeft de C.H.U. reden om zich als verliezer te beschouwen? Weliswaar is de groei niet overal ovei-eenkomstig de be volkingsaanwas geweest, al is zij in stern- mental vooruit gegaan. Het is echter de vraag of de jongei-e generatie van die on voldoende aanwas de schuld is. Juist onder de ouderen had de naam Drees grote werf kracht. Algemeen is er een vervlakking en een verlies van verantwoordelijkheidsge voel. Men kiest minder bewust voor poli tieke beginselen maar laat zich gemakke lijker leiden door de gemakkelijkste oplos sing van een goed „verzekerd" leven. Wie het meeste bied heeft de grootste aanhang, In zoveri-e is er voor de C.H.U. zelfs winst als dezulken haar gelederen verlaten. Juist onder de jongeren wint de gedachte veld dat het in Nederland in de politiek „een rommeltje is. De jongeren moeten echter de weg wijzen. Als er fouten zijn ge maakt moeten zij tonen wat Christendom op staatkundig terrein behoort te beteke nen. Aan de jongeren de taak van een op bouwende critiek. Spreker vond nog gelegenheid iets te zeggen over de moeilijkheden bij de kabi netsformatie. Hij kan het niet juist vinden dat op een bepaalde formulering van de bezitsvorming deze formatie moest af springen, evenmin als het beslist nodig was de kwestie van de gehuwde ambtenares in het regeringsprogramma op te nemen. Dondei-dag 20 september heeft de afdeling Haai-lem van de Bond voor Ouden van Da gen een filmavond gehouden in het gebouw St. Bavo te Haarlem. De voorzitter, .de heer R. Wijngaard, sprak vooraf enige woorden, waarin hij zich verheugd toonde, dat de ver eniging bijna drieduizendleden telt. Ook wees hij op het doel van de vereniging: een onbezorgde oude dag voor de leden. Na vele voorfilms kwam eindelijk de hoofdfilm: „Trouwe kameraden*'. Een Ne derlandse film over de lotgevallen van twee hinderen en hun hond. De oudjes waren zeer enthousiast. Zij gin een volkomen op in de belevenissen van de figuren op het witte doek. Tentoonstelling in Domi is ingericht Hedenmorgen was men in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Overveen druk in de weer de expositie in te richten van voorwerpen en portretten uit de statie en parochie Overveen ter gelegenheid van het eeuwfeest van de parochiekerk O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. De tentoonstelling zal hedenavond door de heer H. van Haaren, conservator van het Bisschoppelijk Museum te Haarlem geopend worden. Het belooft een interessante expo sitie te worden die een goed overzicht van de rijke historie van de Overveense parochie zal geven. Zoals gemeld is, is er dinsdagavond om kwart over tien ingebroken in de woning van de heer H. aan de Militairenweg te Overveen. Men verschafte zich toegang door een W.C.-raampje aan de westzijde van het perceel. Aanvankelijk werd er niets vermist, maar later bleek dat er uit een tas een portemon- naie met f4 was ontvreemd. Verdacht van inbraak wordt een twee- entwintigjarige Haarlemmer. Hij was op verzoek van de Rotterdamse politie in Am- sterdam aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Behalve in Rotterdam heeft hij ook in Haarlem en Amsterdam inbraken gepleegd. De Visserijdag zal eindigen met een de monstratie van klederdrachten uit plaatsen rondom het IJselmeer: Urk, Bunschoten, Spakenburg, Volendam, Marken, Iiindelo- pen en Pluizen. Onder leiding van de heer S. J. Bouma, oud-directeur van het Zuiderzeemuseum, zal een vissersspel opgevoerd worden, met als achtergrond aan de ene zijde de oude Drommedaris van Emkhuizen en aan de an dere kant de gepavoiseerde vaartuigen van de vissersvloot. Met dit alles wil de binnenvisserij to nen, dat deze tak van de nationale visserij van grcot belang blijft voor Nederland. Op het industrieterrein aan de Nijver- heidsweg te Haarlem bouwt Merck-Sliarp en Dohme Nederland n.v., een dochteronder neming van een groot Amerikaans chemisch- farmaceutisch concern, een fabriek die het afzetgebied in Europa, het nabije Oosten en Zuid-Amerika zal gaan voorzien. Donderdag middag werd het hoogste punt van het bouwobject bereikt en de Amerikaanse heer A. F. Reiche, general manager van de Euro pese fabriek, gaf hieraan een officieel tintje door de Nederlandse driekleur te hijsen in de top van een stalen bouwconstructie. De heer Reiche deed dit in aanwezigheid van de heer J. Dijkgraaf, adjunct-directeur van de nieuwe Nederlandse fabriek, een bouwkundig en chemisch ingenieur van de moederfabriek in de Verenigde Staten en hoe kan het anders van de bouwvak arbeiders. 1-Iet object omvat de bouw van twee grote gebouwen en een ketelhuis. Naast de kan toren en een kantine zullen ruimten wor den ingericht voor chemische onderzoekin- gen. In een filmzaal zullen lezingen voor doktoren en chemici worden gehouden en zullen de nieuwste vindingen worden ge demonstreerd. Het plan bestaat, de nieuwe fabriek op 10 mei 1957 te openen. Zo moge lijk zullen de bedrijfsgebouwen reeds per 1 december a.s. worden beti-okken. Door diverse oorzaken is de bouw echter ver traagd. Verwacht wordt, dat de nieuwe che- misch-farmaceutische fabriek een perso neelsbezetting van tweehonderd personen krijgt, die zeer waardevolle geneesmiddelen zal prepareren, welke naar ziekenhuizen en dergelijke in een groot gedeelte van de we reld zullen worden verstuurd. Prof. dr. T. A. Knoppers, wiens portret wij hierboven afbeelden, is door het Amerikaanse chemisch-farmaceutische wereldconcern Merck-Sharp en Dohme benoemd tot directeur van alle Merck- activiteiten buiten de Verenigde Staten. Prof. Knoppersdie in 1941 in Leiden tot doctor in de farmacologie promo veerde, heeft in de jaren 1950-'52 ge doceerd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 1952 accepteerde hij een functie bij het Merck-concern, waar hij thans de hoogste coördineren de functie gaat bekleden. Onder zijn leiding zal dus ook de vestiging van Merck in Nederland komen te staan, de thans nog in aanbouw zijnde fabriek in Haarlem, waar gisteren juist de hoogste spant, van de constriLctie kon worden bevestigd. Haarlemse rechtbank De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste donderdag tegen een ma kelaar uit Haarlem een gevangenisstraf van zes maanden wegens het doen van valse aan gifte voor de inkomstenbelasting over het jaar 1946. Hij had aangegeven een bedrag van f2800 te hebben verdiend, maar de fiscale recherche was tot de conclusie ge komen, dat er grote bedragen verzwegen waren, want de vermogenaanwas had f40.000 bedragen. Enkele getuigen uit de omgeving van Alkmaar verklaarden, dat verdachte in 1946 een boerderij voor f 85.000 had verkocht, waarvan een bedrag van f 60.000 in de nota riële akte opgegeven was. Het restant moes' buiten de boeken om betaald worden. Ook zou de Plaarlemmor transacties bij de ver koop van huizen hebben gedaan, waarbii een deel „onder de tafel" betaald moest worden. Mr. K. A. F. J. Pliester, die als verdediger optrad, merkte op, dat verontschuldigingen genoemd kunnen worden, dat een verzach tende omstar digheid is de slechte boekhou ding van verdachte na de bevrijidng. Hij zat tijdelijk zonder hulp en de boeken zijn niet goed bijgehouden. Pleiter verzocht een voor waardelijke straf op te leggen of een be perkte geldboete. Het feit is geruime tijd geleden geschied en verdachte heeft grote bedragen aan de belasting moeten betalen, De uitspraak is bepaald op donderdag 4 oktober. Donderdagmiddag omstreeks vijf uur hoorde de zevenjarige Peter van der Klauw, wonende in de Delftsti-aat 45 in Haarlem toen hij uit school kwam en langs de Westergracht liep gemiauw dat uit de richting van het water kwam. Pe ter liep naar de kant en zag °vn zak drij ven. Met zijn schoen slaagde hij er in de zak te pakken te krijgen. Toen hij deze open maakte ontdekte hij er een aantal steden en een katertje in. Peter bracht het doornatte diertje naar het asiel in de Rid derstraat, waar men zich direct over het drie maanden oude dier ontfermde. Pet..- kreeg als beloning van de dieren bescherming een lepeltje de kat wacht thans in gezelschap van een aantal soort genoten op een liefderijk tehuis. Het lijkt voor een betrekkelijk jonge en onbekende actrice als Charmy Reynen een bijna onmogelijk te verwezenlijken opgave zich in de rol van Boefje met de herinne ring van haar bekende voorgangsier An nie van Ees te meten. Onze verwachtingen van de opvoering, die het toneelgezelschap „De Schouwspelei's" dondei'dag onder re gie van Theo van Duyn in de Haai'lemse Stadsschouwburg van „Boefje" naar M. J. Brusse's gelijknamige roman gegeven heeft, waren dan ook aardde matige kant. Het weinig talrijke, kennelijk onbevooroordeel de publiek is getuige geweest van een bij zonder verdienstelijke opvoering, die stel lig een grotere belangstelling had verdiend. Charmy Reynen heeft zich bij haar ver tolking van Boefje geheel bepaald tot een kopie van de vermaarde creatie van Annie van Ees, waarmee tevens werd aangetoond, dat een andere opvatting van dit Pro Ju- ventute-klantje niet goed mogelijk is. In ieder geval wist zij te bewijzen over de nodige talenten te beschikken om Boefje tot de centrale figuur van de voorstelling te maken. De jongere generatie, die wel licht de kans niet meer zal krijgen Annie van Ees in deze rol te zien, kan worden aangeraden een opvoering van „De Schouwspelers" te bezoeken. De overige spelers hebben haar zeer be hoorlijk partij gegeven. Wij denken aan de sympathieke mr. Halma van Hans Pol man, het aardige typetje dat Theo van Duyn van de opa wist te maken en het met begrip aangevoelde ouderpaar van André van Dijk en Louise Ruys. Dat de „Floddermadam"" en Pukkie door Emmy van Swoll en Peter van der Linden als volslagen karikaturen werden opgevat en uitgebeeld is een euvel, waarvan ook in de vorige opvoeringen reeds sprake is ge weest. Dan verwijzen wij tenslotte liever naar de hartelijke broeder-overste door Will. Steenbergen met warmte gespeeld. Het publiek trachtte aan het slot door een langdurig applaus te camoufleren, dat het zo gering in aantal was. Weei ''seft men een doodskopvlinder aangetroffen. De vlinder heeft het mooie najaarsweer echter niet mogen overleven en stierf een jammerlijkedood. De heer P. A. Beukenkamp vond het exemplaar bij het Mendelcollege te Heemstede. „Ik liep met mijn vriend te wandelen; plotseling werd mijn aandacht getroffen do een enorm grote vlinder in een heg. „Het beest hing met één van zijn poten aan een tak je", zo zei de heer Beukenkan p. die het exemplaar gaarne wil afstaan aan een verzamelaar. Gegadigden kunnen zich hiertoe op de Van Merlenlaan 6 te Heem stede vervoegen. De beslissende wedstrijd tussen de honk balnegentallen van Schoten en HHC voor de nationale honkbaltitel zal tliaps zater- I dagmiddag om vier uur worden gespeeld op het terrein van de voetbalvereniging Schoten aan de Geusevespersstraat in Haar lem-Noord. Na spannende strijd behaalden beide ne gentallen 'n overwinning en gezien de grote en zeker onverwachte overwinning van Schoten in de laatste wedstrijd ziet het er naar uit dat het ook zaterdag weer bijzon der zal gaan spannen. Natuurlijk is in deze derde wedstrijd een voorspelling moeilijk te doen. temeer nu beide verenigingen enige spelers moesten afstaan voor de trip van het Nederlands negental'naar Amerika, waardoor een laat ste training achterwege bleef. Vast staat in elk geval dat HHC het tegen het zeer enthousiaste Schoten-negental zeer lastig zal krijgen en werper Jan Smidt zal in goede conditie moeten zijn om de slag vaardige Schoten-ploeg te bedwingen. Mocht het Schoten negental de Neder landse kampioenstitel behalen dan zal het bestuur van Schoten reeds zaterdag des avonds van 20 uur tot 22 uurin een dei- zalen van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Plaarlem receptie houden. Behalve deze wedstrijd is bovendien nog vastgesteld de promotiewedstrijd tussen de reserve negentallen van Sportclub Haarlem en OVVO uit Amsterdam voor een plaats in de overgangsklasse, welke ontmoeting zaterdagmiddag eveneens om vier uur zal worden gespeeld op het terrein van THB in Aerdenhout. Indien Sportclub Haarlem deze wedstrijd wint eindigen Schiedam, OVVO 2 en S.C. Haarlem 2 met gelijk aantal punten, waar door alsnog een nieuwe competitie nood zakelijk zal zijn. Slechts het Amsterdamse HEDW is er reeds in geslaagd een plaats in de over gangsklasse te bemachtigen. ADVERTENTIE 25 steens anker, waterproof, shockproof, onbreekbare veer, anti-magnetisch, grote sec.wijzer, nieuwste modellen, met onze schriftelijke garantie. Geen afbetalingsprijs a 95.doch rechtstreeks contant JUWELIERS HORLOGERS Nog betere kwaliteiten in PRISMA, PONTIAC, ERNEST BOREL, OMEGA Eigen reparatie-atelier (rijksgediplomeerd) HOUTPLEIN 15 HAARLEM De Commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs te Bloemendaal deelt in het jaarverslag 1955 mee, dat het Kenne- mer Lyceum in totaal met gymnasium 659 leerlingen had en het Dr. J. P. Thijsse Ly ceum 303; een algeheel totaal dus van 962 leei'lingen (inclusief gymnasium). Het to- taal_ aantal leerlingen (op 15 september 1955) steeg ten opzichte van dat op dezelf de datum van 1954 met 47, dit is met 6 percent (totaal in 1954 was 784). Het Ken- nemer Lyceum telde 54 leerlingen meer, waarvan 42 voor de afdeling M.M.S. Deze afdeling beantwoordt dus wel volkomen aan haar doel. Het leerlingenaantal van het J. P. Thijsse-Lyceum liep met zeven ach teruit. Natuurlijk hield dit wel verband met de ingrijpende reorganisatie van deze school - aldus het verslag-, die een recto raatswisseling tengevolge had. Het curato rium eiste ruimere toepassing van de klas sikale methode, minder vrijheid voor de leerlingen en straffere leiding. De gemiddelde klasse-bezetting op het ICennemer Lyceum bedraagt 23, op het Thijsse-Lyceum 19. Een werkelijk ideale bezetting heeft „de M.M.S.-afdeling; het hoogste aantal leerlingen bedraagt hier'na melijk 20, het laagste 17. Het aantal leer lingen uit de buitengemeenten bedroeg in 1955 percentsgewijs 64.2 (ICennemer Ly ceum) en 63.7 (Thijsse-Lyceum). In 1954 waren deze percentages respectievelijk 63.7 en 66.9. Voor de toelating tot de eerste klasse werden veel meer leerlingen afgewezen; op het Kennemer Lyceum 11.4 percent; op het Thijsse.Lyceum 7.7 percent; in 1954 respectievelijk 6.95 en 0 percent. De eind examens hadden een bijzonder gunstig verloop: van H.B.S.-A en -B slaagden alle kandidaten. Het resultaat van het eindexa men van het Thijsse Lyceum was minder florissant, want hier slaagde slechts 40 percent. De tien eind-examinandi der afdeling gym nasium van het Kennemer Lyceum slaag den allen; van de zeven kandidaten van het Thijsse Lyceum slaagden vier. Gemiddelde ,.bli.jven-zitten"-cijfer voor het Kennemer Lyceum was 18.4 percent (in 1954: 31.5 percent): voor het Thijsse-Lyceum 16 per cent (1954: 12.1 percent). Doch maar liefst 56 percent bleef zitten bij de overgang van de vijfde klasse van H.B.S.-A naar de zes de op het Thijsse-Lyceum en 39 percent bii de overgang van de vierde klasse van H. B. S.-B naar de vijfde klasse op het Ken nemer Lyceum Op een overweg bij het station Zeven bergen zijn twee jongens van acht jaar doo. de sneltrein ParijsAmsterdam over reden en gedood. Even tevoren was een trein uit andere richting de overweg ge passeerd. De jongens, die vermoedelijk dachten dat de overweg zou worden ge opend, zijn toen onder de neergelaten af sluitbomen doorgekropen en werden door de van de andere kant komende sneltrein overreden. De trein reed door, waaruit af geleid kan worden dat de machinist niets gemerkt heeft. Tussen 8 en 13 oktober zal de Haarlemse organist Albert de Klerk in de Grote Kerk te Haarlem het Mülïer-orgel bespelen in aanwezigheid van enkele technici van de Beierse radio-omroep. Deze omroep is op het ogenblik bezig met de voorbereiding van een cyclus getiteld „De beroemdste orgels van Europa". De cyclus zal een serie programma's omvatten waarin de mooiste orgels in ons werelddeel worden bespeeld. Enkele deskundigen reizen hiervoor met een radiowagen Europa af. Albert de Klerk zal op een van de avonden in de tweede week van oktober - welke avond is nog niet vastgesteld - werken spelen van oud- Nederlandse en oud-Engelse componisten, namelijk Sweelinck, Van Noordt, Gibbons en John Buil. Het mag wel een bijzonderheid worden genoemd, dat een buitenlandse omroep voor dergelijke opnamen zelf de uitvoerin gen bijwoont. Evengoed had de Neder landse Radio Unie verzocht kunnen wor den opnamen te maken, waarna deze naar Beieren zouden kunnen worden opge stuurd. Dat de Beierse omroep het werk zelf geheel uitvoert toont de ernst aan waarmee zij de cyclus samenstellen. In dit verband kan het ook als een bijzondere eer worden beschouwd, dat een Haarlemse organist verzocht werd het beroemde Mül- 1 er-orgel te bespelen. Tijdens de betref fende uitvoering zal de Grote Kerk niet voor het publiek toegankelijk zijn. Lector. De gemeenteraad van Amster dam heeft met 34 tegen 1 stem benoemd tot lector in het militair straf- en tuchtrecht aan de Gemeente universiteit mr. H. H. A. de Graaf, president van de krijgsraad te Arnhem Slntkoers Openings gisteren koersen 3-3 54 Nederl.'47 91 J4 91'3/m 3 Nedl. 1962/64 937/i8 93% A. K U 24034 24134 Calvé Delft 341 341 Van Gelder Zonen 22634 227 K. N. Hoogovens 326 ]A 327 Nederl. Ford 402 403 N. Kabelfabriek 321 322 gew.Philips Gloeil 276 276 pref.Philips Gloeil 170 170 Unilever 389.V, 388 Wilton Fijenoord 324" 324 Dordtsche Petrol 83634 827 Konkl. Petroleum 830 821 A'dam Rubber 78'4 "634 Huil. Amer. Lijn 2013A 201'A N. Scheepv. Unie 174 175 Phs. van Ommeren 33834 338 H. V. A 100% 1Ö0 Verg. Deli Mijen 109% 108 Amsterd. Bank 240 240 Ned. Handel Mij 189 189 Rotterd. Bank 208 207 Twentsche Bank 217 217 Anaconda Copper 80,3'ta 8134 Bethlehem Steel 164'4 164 U. S. Steel 66% 67 General Motors 47'/ 47 34 96 97/4 3934 3834 ADVERTENTIE De drie bouwondernemers, voor wie langs de Noordboulevard in het wederop- bouwplan „zeereep-noord" bouwterreinen zijn gereserveerd, zijn thans begonnen met de uitvoering van het grondwerk voor deze bouw. Binnenkort zal met de bouw worden begonnen. Een dezer dagen zullen de volgende bouwvergunningen kunnen worden ver leend: Aan Smit's bouwbedrijf te Bever wijk voor een flatgebouw, bevattende 36 etage-woningen in 4 woonlagen en 18 on- dergebouwde garages, volgens een ontwerp van professor ingenieur H. T. Zwiers. Aan W. Kelder te Bussum voor 2 flatgebouwen, elk bevattende 36 etagewoningen in 4 woonlagen, respectievelijk met 14 en 12 mdergebouwde garages, volgens een ont- verp van ir. J. A. Lucas en ir. H. E. Nie- neijer. Aan fa. Gebrs. Luxen Worst te Jouda eveneens 2 flatgebouwen als hier- >oven omschreven, bij welke flats 38 on dergrondse garages in cirkelvormige op telling zullen worden gebouwd. Beide laatstgenoemde bouwondernemers uilen binnenkort bovendien een aanvrage indienen voor de tussen elk tweetal flat gebouwen gelegen lage tussenbouw, waarin een restaurant, hotel, of iets dergelijks zal o >.xxxxxxyxx»rxxxxx)c<x«xxxxx>-a-<-<:'!cccccooc>occ<xxx300coscc Op verzoek van sportliefhebbers hebben wij de LAATSTE voorstellingen op maandag 24 en dinsdag 25 september aanstaande aldus gewijzigd dat wij onze lezers behalve de sportfilms en ook de zowel uit technisch als tactisch oogpunt zo interessante voetbalfilm zullen vertonen. Met het oog op het iets uitgebreider programma geven wij maandag- en dinsdagavond aanstaande telkens slechts één voorstelling en wel om ACHT UUR in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. Toegangsprijs 1.alles inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan het Concertgebouw, dagelijks behalve 's zondags, van 103 uur. worden ondergebracht. In voorbereiding .is tevens een plan van de heer Kelder, om óók bij de door hem te bouwen flatgebou wen een ondergronds garagecomplex te stichten. Voor genoemde totaal 180 flatwoningen is door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting rijkssteun toegezegd op basis van de zogenaamde „halve premie regeling." Met het oog 'op de vordering van <*cze plannen achten B. en W. van Zandvoort het thans gewenst, de grond aan genoemde bouwondernemers benodigd voor deze bouw te gaan verkopen op basis van notariële overdracht in gedeelten, telkens, wanneer met de daadwerkelijke bebou wing van de betreffende gedeelten is be gonnen, tegen een grondprijs van ƒ18,75 per vierkante meter. Nu vaststaat, dat het zomercentrum zich niet verder zal uitstrekken dan in het we- deropbouwplan is aangegeven, kan Smit's bouwbedrijf in de gelegenheid worden ge steld een compleet element te realiseren met inbegrip van het 2de flatgebouw, het geen niet mogelijk zou zijn geweest, wan neer het plan „Wijdevelt" zou zijn gerea liseerd. In verband hiermede kan op het oorspronkelijke besluit weer worden terug gekomen. Tenslotte stellen B. en W. voor te ver kopen aan Smit's bouwbedrijf 9228 m2 grond voor 173.025,aan de hee.r W. Kelder, waarvan een gedeelte van de grond zich nog in handen van derden bevindt, waarvoor onderhandelingen over de aan koop gaande zijn, 9920 m2 grond voor 186.000,en aan bouwbedrijf Luxen Worst 13.650 m2 grond voor 255.937,50, is totaal 614.962,50. ADVERTENTIE HAARLEM EN OMGEVING Inbreker aangehouden. Op verzoek van de Rotterdamse politie is woensdagmiddag te Amsterdam een 22-jarige Haarlemmer aangehouden, verdacht van diefstal, die hij te Rotterdam zou hebben gepleegd. De man, die intussen naar Rotterdam is overgebracht, heeft ook bekend in de nacht van dinsdag op woensdag te hebben ingebroken in .en fabriek van ornamenten in de Rozenstraat te Haarlem. In het kantoor van de fabriek was een schrijfbureau opengebroken en on derzocht, maar er wordt niets vermist. Jubileum. Op 24 september zal de heer L. Muller, Pieter Maritzstraat 32 R te Haar lem 25 jaar in dienst zijn bij de n.v. Droste's Cacao- en Choc.fabrieken te *Ta\rlem. De jubilaris die op de binnenlandse expeditie werkzaam is, bekleedt tevens tal van jaren de functie van algemeen commissaris van het Droste's Jubileumfonds. Concert in Linnaeushof. Zondagmiddag 23 september zal Harmonie Crescendo uit Haarlem in de Linnaeushof nabij Bennebroek een concert geven. Op het ogenblik staan vele begonia's, dahlia's en zomerbloemen in •bloei. Gevonden fietsen. Zij die een fie.ts mis sen eh daarvan bij de politie geen aangifte hebben gedaan, kunnen zich zaterdagmiddag tussen 14 en 16 uur aan het politiebureau te Overveen vervoegen waar een aantal fietsen staat. Gevallen. Donderdagmorgen is de twee jarige Jaap van der W. van een vier meter hoog plat gevallen in zijn ouderlijke woning aan de Bakenessergracht te Haarlem. Niet ernstig gewond is hij naar het Grote Gast huis vervoerd en aldaar ter vc -pleging op genomen. Des middags is de driejarige Mar- tinus Z. van een drie meter hoog balkon gevallen in de Tesselschadestraat in Haar lem-Noord. Een arts constateerde, dat de jongen een hnofdwondje had opgelopen. Been gebroken. Een vijfenzeventigjarige bewoner uit Haarlem is bij het keren op de hoek van de Tuinwijklaan en Spaarnelaan te Haarlem van zijn fiets gevallen. Hij brak zijn linker been en is naar het Diaconessen- huis overgebracht. In het water. De patrouilleboot van de Haarlemse havendienst heeft woensdagmid dag een twaalfjarig meisje en een elfjarige jongen, die op de Mooie Nel aan het kano varen waren, uit het water gehaald. In de jachthaven „Wetterwillen" zijn zij van droge kleren voorzien. Vrouwenbond. De afdeling Overveen van de Nederlandse Christenvrouwenbond houdt haar eerste maandelijkse ledenverga dering na de zomervacantie op maandag 24 september om acht uur des avonds in het gebouw „Irene" te Overveen. Ir. E. C. M. Roderkerk zal een causerie houden en een film vertonen over „Het nationale park de Kennemerduinen". Uitgesteld. Wegens omstandigheden zal het voor zondag aangekondigde concert in Dreefzicht te Haarlem van het Gemengd koor „Zang Veredelt" op een nadere datum worden gehouden. Algemene vergadering. De vereniging van onderwijzeressen bij het Christelijk kleuteronderwijs in Nederland zal vrijdag 28 september in de Chr. kleuterschool, Oranjestraat 85 te Haarlem een huishoude lijke vergadering houden. Op zaterdag 29 september zal een tentoonstelling in het Concertgebouw te Haarlem officieel worden geopend Uitbreiding. De tentoonstelling „Facet ten der Hedendaagse Kunst" in de Vishal zal, naar aanleiding van vele verzoeken, ook woe..sdag- en vrijdagavond geopend zijn van 7.3010 uur. Over de verlenging der expositie is nog geen beslissing genomen. Donderdag in de namiddag is op 85- jarige leeftijd in zijn woning te Amsterdam overleden de heer Theo Frenkel, zoon van wijlen mevrouw Theo MannBouw meester. Theo Frenkel werd geboren te Rotter dam en bleek al spoedig een veelzijdige begaafdheid te bezitten. Op jeugdige leef tijd trok hij naar Engeland en Frankrijk, in welke landen hij op de pianken heeft ge staan. Hij wist daar, ondanks de taalmoei lijkheden, uitstekende critieken te oogsten. Te Parijs werd hij ontdekt door Pathé, een der pioniers van de Franse cinematografie, die hem met de leiding van de studio's te Nice belastte. Later trok Frenkel naar Berlijn, waar hij eveneens vele jaren als filmregisseur werkzaam was. Bij het begin van de eerste wereldoorlog keerde hij terug naar Nederland, waar hij enkele films pro duceerde die, de periode in aanmerking ge nomen, bijzondere kwaliteiten hadden. Op latere leeftijd gaf Frenke' het filmwerk op. Hij voerde de redactie van „De Wereld kroniek" en werkte mee aan radiopro gramma's. Zijn stoffelijk overschot, dat te Amster dam in een rouwkamer aan de P. C. Hooft- straat ligt opgebaard, zal dinsdag te Wes- terveld worden verast. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Andes", 25 september; Australië: s.s. „Zuiderkruis". 24 september; via Engeland, 29 september: Brazilië: s.s. .Andes", 25 september; Brits Oost-Afrika: >.s. „Jean Laborde", 29 september; Canada: u.s. „Prins Johan Willem Friso", 27 sep- ember; Chili via New York: 27 september; 'ndonesië: s.s. „Ronde", 27 september; Ne- lerlandse Antillen: s.s. „Zuiderkruis", 24 eptember; Nieuw-Zeeland: s.s. „Zuider kruis", 24 september en via Engeland 29 eptember; Uhie van Zuid-Afrika: m.s. Carnarvon Castle", 23 september en Z.W. Afrika: m.s. „Edinburgh Castle", 29 sep tember.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15