België-Nederland andermaal een volkomen open strijd Geflatteerde nederlaag van Flamingo's tegen Arrows Italië bekostigt uitzending atleten uit voetbalpool SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Beide teams zo op het oog met sterke achterhoedes PHILIPS Photoflux^ ESSO EXTRA MOTOR OIL MORGEN IN „DE HEL VAN DEURNE" Overtuigende zege van damesteam HOC Nieuws van de Spelen Poolse atletiekploeg gaat bij Joegoslaven trainen 6 Drie Rode Duivels maken morgen hun debuut Geroutineerd De radioreportage DE BASKETBALCOMPETITIE Nadeel Hulpmiddel voor atleten: zender-ontvanger Volleybalprogramma Mevrouw Braun ter aarde besteld in Hilligersberg J. J. Egberts voorzitter sectie amateurs Amerikaanse Davis Cup- ploeg tegen India Cunningham niet eens met Amerikaanse selectie met de nieuwe verdubbelt U de levensduur van Uy motor Met Esso bent U beter uit KORFBAL HANDBAL HOCKEY VOETBAL ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 (Van onze sportredacteur) Andermaal is er voor wat betreft het vermoedelijke resultaat van de interlandwedstrijd België-Nederland, die morgen in het Deurne-stadion in Antwerpen wordt gespeeld, weinig met enige zekerheid te zeggen. Het zijn zo op het oog twee volkomen aan elkaar gewaagde teams en men weet wel van vroegere interlandwedstrij den, dat dikwijls heel andere dan de normale factoren van beslissende in vloed zijn op het verloop en dus het uiteindelijke resultaat. Zelfs toen het Nederlandse voetbal op zijn diepte punt was kon men eigenlijk nooit tevoren met een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid voorspellen dat Nederland de wedstrijd zou ver liezen. Voor wat dat betreft is het Nederlandse voetbal een heel eind in aanzien gestegen, want nu zou men eerder zeggen dat voetbaltechnisch gezien de oranjehem- den wat meer in hun mars hebben dan de Rode Duivels, die met moeilijkheden te kampen hebben, aangezien enkele spelers van hun vaste kern, zoals Coppens, Mer- mans, Carré, Huysmans en Lemberechts, voor goed of tijdelijk door een inzinking zijn afgevallen. Vele jongere spelers hebben de aandacht op zich gevestigd, maar ze hebben nog weinig routine in wed strijden als die tegen Nederland en boven dien zijn zij nog te weinig op elkaar inge speeld om van een werkelijk sluitende combinatie te kunnen spreken. Midvoor Willems, linkshalf Van Herpe en spil De Coster maken morgen hun debuut. Nederland krygt die periode nog. Morgen echter komt wederom een geroutineerd elf tal tussen de witte lynen. In de achter hoede kan men vertrouwen hebben, even als in de middenlinie terwijl in de voor hoede forse stoot kracht (Appel en Koopal) en verfijnde techniek (Lenstra) aanwezig zijn. Het is duidelijk dat het sterkst mogelijke elf tal is gekozen; wel waren er vervangers van gelijke kracht aan te wijzen geweest. In het elftal dat het afgelopen seizoen april van dit jaar de Belgen versloeg, was het al niet veel anders. Ook toen had Nederland de be schikking over Appel (rechtsbuiten), Koopal (midvoor), doch toen werd tot veler verwondering De Bruyckere als linksbinnen aangewezen. Moulijn ten slotte bezette de linksbuitenplaats. Neder land won toen verdiend met een-nul, maar overtuigen deed het spel geenszins. En had Van der Hart toen niet zo'n voortreffelijke partij voetbal gespeeld, de Belgen zouden zonder twijfel een beter resultaat hebben bereikt. Ook nu hangt veel af van de Neder landse achterhoede. De Belgen hebben al hun hoop gevestigd op hun debuterende midvoor Willems, die sterk de aandacht op zich heeft gevestigd gedurende de Belgi sche competitie en i die bekend staat als een onvervaard door zetter en schotvaar dig aanvalsleider. La Gantoise, zijn club, heeft in vijf wedstrij den niet minder dan zesentwintig doel punten gemaakt. Van der Hart zal met hem dan ook heel wat meer moeite hebben dan in april met de vrij zwakke De Waal van Anderlecht, van welke aanvalsleider men in België toen ook veel verwachtte, maar die er in het geheel niet in slaagde de nederlaag de eerste sinds negen jaar in Deurne van de Rode Duivels af te wenden. Appel van het elftal van de Rode Duivels, dat echter een voordeel heeft aan het spelen op eigen grond met een schare van tien duizenden landgenoten op de tribunes, welke massa vele jaren geleden niet voor niets heeft gezorgd dat het terrein van de Antwerp FC de bynaam kreeg van „dc hel van Deurne". De stand in de reeks na-oorlogse wed strijden is op het ogenblik: België 22 9 6 7 24 54-43 Nederland 22 7 6 9 20 43-54 De stand voor 1945 was: Nederland 60 31 11 13 73 154-111 België 60 18 11 31 47 111-154 De totaalstand is: Nederland 82 38 17 27 91 197-165 België 82 27 17 38 71 165-197 Het doelpunt dat in april van dit jaar de beslissing bracht bij België-Neder land, eveneens in Antwerpen gespeeld. De Bruyckere (10) zette voor en Koopal (9) schoot de bal onhoudbaar voor Gernaye in, waarbij de Belgen Van Kerckhoven, Diricx en Van Brandt en de Nederlanders Moulijn en Appel toekeken. Het was overigens de enige goal uit de wedstrijd. De radioreportage van de wedstrijd Bel giëNederland wordt verzorgd door Leo Pagano. De uitzending begint om half drie over de zender Hilversum I. De wedstrijd begint om drie uur. Van der Hart Een nadeei is ongetwijfeld dat het Ne derlands elftal geen oefenwedstrijd heeft gespeeld. Dergelijke krachtmetingen geven een goed beeld van de conditie van de spelers, maar zijn nog nuttiger omdat men een goede gelegenheid krijgt de eenheid van formatie te bevorderen. Voor wat dat betreft zal bijvoorbeeld Notermans het verre van gemakkelijk krijgen nu hem de rechtsbinnenplaats is toebedeeld. Gelukkig heeft hij een clubgenoot naast zich in Ap pel en heeft hij zo naar het schijnt vol doende spelinzicht om iets te begrijpen van de verfijnde passes en het spelinzicht van de technicus en tactitus Abe Lenstra. Men kan vertrouwen hebben in het elf tal, dat morgen in het veld komt. Een elf tal, dat zo op het oog zeker het gelijke is De talrijke toeschouwers in het Krelage- huis in Haarlem zullen zeker na afloop van de districts eerste klasse basketbalwedstrijd tussen het herenteam van The Flamingo's en The Arrows uit Rotterdam tevreden naar huis zijn gegaan. Beide teams speel den een bijzonder aantrekkelijk spel en slechts de grotere technische vaardigheid van de bezoekers gaf uiteindelijk in de laatste minuten de doorslag. Ofschoon de verwachtingen ten opzichte van de in nieuw tenue gestoken Flamingo's zeker niet hoog gespannen waren na de laatste wedstrijd van het team als The Black Pi rates, speelde het thans verrassend goed en mede door het grotere enthousiasme slaag den de Haarlemmers er na een voortreffe lijke eerste speelhelft in uitstekend tegen stand te bieden, zodat deze eerste helft zelfs een kleine voorsprong bracht. Helaas konden de Haarlemmers het hoge tempo in de tweede helft niet volhouden en mede door het met vijf persoonlijke fou ten uitvallen van Bakker, Meenhorst en Jole, moest uiteindelijk toch nog met een geflatteerde 6945 nederlaag genoegen worden genomen. Bij de Haarlemmers was vooral Ton Kaart de gevaarlijke man en deze speler kan dan ook zeker op een voortreffelijke wedstrijd terugzien, terwijl de nieuwe aan winst Kees Warger (ex-Exercitia) nog on wennig was in dit gezelschap, doch zich zeker wel zal weten aan te passen. De bezoekers slaagden er in de eerste helft niet in de tegenstand van The Fla mingo's te breken, doch lieten vooral na de hervatting dank zij international Koemans en de weer teruggekeerde Henny v. d. Ree fraaie staaltjes basketbal bewonderen. Het begin was in deze wedstrijd overi gens zeer verrassend, want reeds de eer ste aanval werd met een fraai afstand schot van Van der Ree besloten (02), waarna bijzonder vlot een 60 voorsprong kon worden genomen door de bezoekers. Langzaam herstelde het Flamingo's team zich en vooral Meenhorst en Kaart waren oorzaak dat de achterstand weer kon wor den omgezet in een kleine 108 voor sprong. Slordig Nadat Meenhorst zelfs voor een 128 stand had gezorgd, misten de Haarlemse aanvallers talrijke goede scoringskansen, waardoor de bezoekers gelegenheid kregen wederom gelijk te komen (1212). In deze periode viel vooral het zeer slordige spel van de bezoekers op en slechts Pim de Jong zorgde er voor dat The Arrows, dank zij xcccocooocooc NEDEF NEDERLAND De Munck (Fortuna) Wiersma (PSV) Kuys (NAC) Schaap ('t Gooi) Klaassens (VVV) Bosselaar (Sparta) Notermans (Fortuna) Lenstra (Enschedé) v. d. Hart (Fortuna) Appel (Fortuna) Scheidsrechter: Orlandini (Italië) Orlans Houf Willems v. d. Weyer (La Gantoise) (St. Luik) (La Ganitoise) (Un. St. Gill.) (Anderlecht) Van Herpe De Coster Mees (La Gantoise) (La Gantoise) (Antwerp) Van Brandt Dlrlcx (Lierse SK) (Un. St. Gill.) Koopal (Willem II) Jurlon Gernaye (Oostende) BELGIE zijn voortreffelijk inschieten van strafwor- pen, niet te ver achterop raakte. De rust ging in met een kleine 2524 voorsprong van de Haarlemmers, doch di rect na de hervatting verhoogden de be zoekers het tempo en vooral door de nu grotere activiteit van international Rinus de Jong werd de kleine achterstand snel weggewerkt (2935). Toch bleef de thuis club ook in deze belangrijke periode goede tegenstand bieden, doch helaas werd van de kansen nu minder goed gebruik ge maakt, zodat de regelmatige achterstand niet werd weggewerkt, doch, integendeel, steeds groter werd. Naar de kant Toen bovendien nog enkele Haarlemse spelers door de voortreffelijk leidende Am sterdamse scheidsrechters Van Laar en Van den Hoek naar de kant werden verwe zen, was de meerderheid van de bezoekers duidelijk, zodat het geen moeite was de eindstand alsnog te brengen op 6945. waarmede The Arrows een verdiende, doch geflatteerd overwinning behaalde. Het begin van het Haarlemse dames team H.O.C. in de districts eerste klasse (Haarlem, Den Haag en Rotterdam) is wel zeer overtuigend geweest, want de Haar lemse dames behaalden tegen het overigens matig spelende Haagse Propellers een 70 11 overwinning. De Haagse dames speelden enige klassen minder dan H.O.C. en zonder twijfel zullen ook de andere Haarlemse teams geen moeite hebben met deze tegen standster. In de tweede klasse heren ging de be langstelling uit naar de verrichting van het bij keuze gepromoveerde Aurora. Het Aurora-team heeft in de eerste wedstrijd tegen Rapiditas '31 reeds bewezen de plaats volkomen waard te zijn, want het werd een grote 3716 overwinning. Uitslagen De uitslagen waren: Dames: RCH—IHJ 2 11—7; The Ty phoons 2—SCHaarlem 2 6—23; HOC— Propellers (Den Haag) 7011. Heren: Antilopen 3—HOC 3 39—9; The Flamingo's—The Arrows (R'dam) 45—69; AuroraRapiditas '31 37—16. Russische ingenieurs zijn erin geslaagd een miniatuur-zender-ontvanger te ontwerpen voor het geven van wenken aan atleten, al dus een bericht van het officiële Russische persbureau Tass. Volgens het bericht is het apparaat zo klein, dat het in het oor van een mens past. Het bevat een ontvanger, zender en een mi crofoon met een bereik van twee kilo meters. Het weegt 300 gram en ontvangt en zendt uit op dezelfde golflengten, aldus Tass. Maandag wordt in het Krelagehuis in Haarlem de volleybalcompetitie voortgezet. Voor de eerste klasse heren staat op het programma. Die Raeckse 2—CIOS (aanvang acht uur) en voor de dames eerste klasse: Die Raeckse 2Velox (aanv. zeven uur); Die Raeckse 1—Onze Gezellen (aanv. acht uur) en HVSHBS (aanv. negen uur). Het programma luidt verder: heren 2e en 3e klasse: VVSHVelox 2, De Blinkert 2 CIOS 2. OVRA 4—CIOS 4, Spaarnestad— OSS, HBC 3—WIK 2. OVRA 2—Gios 2, DSS PWN 2, WIK 3—OG. Dames 2e en 3e klasse: PWNOVRA 2, OG 2DSS 2, Vesmia 2Die Raeckse 5, PSVH 2—Gios 3, Die Raeckse 3—HBC 3, MHBS 2Sizo, A.W.—Gios er. Eelecta 2— sso. Op de Hervormde begraafplaats te Hilli gersberg is gistermiddag de bekende Rotter damse zwemtrainster, mevrouw M. Braun Voorwinde ter aarde besteld. Vooraf werd in de Hillegondakerk een uitvaartdienst ge houden, waarin werd voorgegaan door ds. Sirag. De belangstelling voor deze plechtig heid, die overigens zeer sober en ingetogen was, was vooral groot uit kringen van zwemsters en oud-zwemsters. Voorts bevon den zich onder de aanwezigen de heren C. L. Kerdel, chef de mission van de Neder landse Olympische ploeg. B. Planjer van de sportcommissie van de KNZB, bondscoach Dries Peute en vele andere vertegenwoordi gers uit de zwemwereld. De heer H. Philipsen, schoonzoon van de overledene, voerde als enige het woord aan de groeve. Hij bedankte onder meer al die genen, die graag hadden willen spreken en „Ma" Braun hun dankbaarheid wilden be tuigen voor alles wat zij voor haar kinderen, kleinkinderen en haar zo vele andere „kinderen" heeft gedaan. „Mevrouw Braun beschikte, zo merkte de heer Philip sen nog op, „bij haar leven over een rijke woordenschat, waarin echter „het kan niet" en „onmogelijk" niet voorkwamen". Vele bloemstukken en kransen waren aan gedragen, waarvan verscheidene van vrien den uit het buitenland. De heer H. Valkema uit Leeuwarden, die zich heeft teruggetrokken als voorzitter van de sectie amateurvoetbal van de KNVB, wordt opgevolgd door de heer J. J. Egberts (Arnhem), die bij enkele kandidaatstelling is gekozen. De Amerikaanse Davis Cup-ploeg, die in de interzone finale op 7, 8 en 9 december in Perth tegen India zal uitkomen, bestaat uit Mike Green, Myron Franks (beiden 19 jaar), Vic Seixas, Herb Flam en Sam Giam- malvan. Zoals bekend heeft Ham Richard son zich terug getrokken wegens studie redenen. ADVERTENTIE .BINNENHUISJE" No. 1 (Frits Flits:) Als oud-oom Wouter Jubileert Of zwager Wiebe promoveert; Als tante Wil een fuifje geeft Of Poesjenelle jongen heeft... Dan ben ik (Flits!) van de partij. Want flitsen, vind ik, hóórt erbij! Met Photoflux, uit d'aard der zaak: Want dan is ieder kiekje raak! (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje 'n paar stuks! Het feilloze flitslampje CT Nu de sluitingsdata voor de diverse tak ken van sport voor de Olympische Spelen zeer nabij zijn, komen uit vele landen ge gevens beschikbaar betreffende de grootte van de ploegen die naar Melbourne zullen worden afgevaardigd. Egypte heeft, zoals bekend, officieel aan het organisatie-comi té van de Spelen laten weten dat dit land niet zal deelnemen. Er werd geen reden opgegeven voor dit besluit. Oorspronkelijk zou een ploeg van 100 atleten naar Mel bourne gaan; de Egyptische regering had een bedrag van 100.000 pond sterling (on geveer 1.070.000 gulden) beschikbaar ge steld voor dit doel. De 73 landen, die thans hebben ingeschre ven, vormen een recordaantal in de ge schiedenis voor de Spelen. Het nieuwe boksstadion, dat 250.000 pond sterling (bij na 2.600.000 gulden) heeft gekost, is in ge- bruik genomen voor een gevecht tussen de Italiaanse lichtgewicht, Bruno Visitin en de Australiër, George Barnes. De Italiaan won de wedstrijd, die over 12 ronden ging, op punten. De Italiaanse ploeg, aldus werd uit Rome gemeld, zal uit 137 leden bestaan. Een be drag van 240.000.000 lire (ongev. 1.440.000 gulden) noodzakelijk voor de uitzending, is opgebracht door de nationale voetbal pool. De IJslandse „equipe" zal maar heel klein zijn. Dit land stuurt twee atleten. Een dagblad in Belgrado, „Politika", heeft critiek geleverd op de samenstelling van de Joegoslavische ploeg. Het nationale Olympische Comité had voorgesteld 45 deelnemers en 10 officials te zenden. Naar later is gebleken zullen 41 aktieve sportlie den gaan en 14 officials. De Poolse atletiekploeg, bestaande uit 41 personen, is in het Joegoslavische stadje Split aangekomen, waar gedurende drie weken gezamenlijk met de ploeg van Joe goslavië zal worden getraind. De Poolse af vaardiging bestaat uit 34 deelnemers, on der wie de wereldrecordhouder speerwer pen Sidlo. Het Poolse Olympisch Comité heeft Split als trainingsplaats gekozen, omdat het klimaat overeenkomt met dat van Melbourne. Uit Odessa is het grootste deel van de Russische ploeg met een motorschip naar Australië vertrokken. In tien takken van sport zal Zuid-Afrika door 51 deelnemers worden vertegenwoordigd. Het team wordt begeleid door 7 officials. De Olympische eed De Olympische eed zal bij de openings ceremonie van de Olympische Spelen in Melbourne namens alle deelnemers ver moedelijk worden afgelegd door de „Australische Ier" Melvyn Wood. Niet mee De prominente Tsjechische discuswer per, Karei Merta, is geroyeerd als lid van de atletiekclub van het leger te Praag, dc „Uda", en vermoedelijk zal hij ook uit het Olympische team gezet worden. De oor zaak zou zijn, dat Merta onlangs bij lan delijke wedstrijden een te lichte discus heeft gebruikt, aldus werd in Wenen vernomen. De dagbladen in Praag meldden, dat Merta uit de „Uda" gezet is en zijn rang van luitenant verloren heeft wegens „onbe hoorlijke manipulaties met zijn discus". De discus zou Merta gebruikt hebben toen hij onlangs een nieuw record vestigde. Daarvan werd hij onmiddellijk na de wed strijd beschuldigd en de Tsjechische atle- tiekbond weigerde het record te erkennen. Merta kon echter bewijzen, date de record worp niét met de te lichte schijf gedaan was. Franse ploeg De Franse ploeg voor de Olympische Spe len zal in totaal uit 175 personen bestaan, van wie 128 sportlieden en de rest bege leiders, trainers, verzorgers etc. Wat de sportlieden betreft zijn de equipes ah volgt verdeeld: atletiek 17 (12 heren, 5 dames), zwemmen 17 (11 heven, 6 dames), schermen 18 (15 heren, 3 dames), roeien 15, basketball 12, wielrennen 12. bnkséa 7, kano 6, gymnastiek 5, zeilen 8, schieten 7^ gewichtheffen 3, vijfkamp 1. „Kom vroeg" De Britse Olympische atleten Newson, Pirie en Wood die in Melbourne reeds ln training zijn, zijn van mening dat atleten die later dan 2 november in Melbourne ar riveren,, geen hoop kunnen hebben er ty. dig te acclimatiseren. Alle drie onderstreepten dat de lange luchtreis erg vermoeiend is. Zij geloven dat deelnemers die laat aankomen, niet meer kunnen acclimatiseren: Pirie zeide: „lk ben hier tien dagen en kan nog steeds niet hard werken. Ik wil wat wedstrijden lopen vóór de Spelen, maar nu nog niet. Ik denk dat ik over twee weken pas lopen zal". Wood waarschuwde nog dat met de in entingen niet te lang gewacht mag worden. De Oostenrijkse coach Franz Stampfl, die de drie Britten onder zijn hoede heeft ge- nomen, heeft vele jaren de beste Britse loners in Engeland getraind. Het was zijn advies de beste krachten vroeg naar Australië te sturen, met het oog op de ac climatisering. Hij geeft nu dit advies: „De atleten moeten hard trainen voor zij uit hun land vertrekken, moeten het grootste deel van de reis proberen te slapen en moeten licht trainen na aankomst". Rhodeti George Rhoden. Olymnisch kampioen op de 400 meter, zal in Melbourne zijn titel verdedigen. Voorts zal hij deel uitmaken van de ploeg van Jamaica, welke uitkomt op de 4 x 400 meter estafette. In Helsinki liep hij ook in de estafetteploeg, die toen in de wereldrecordtijd van 3 min. 3.9 sec. dit nummer won. Glenn Cunningham, wereldrecordhouder on de mijl in 1934. heeft verklaard dat hü het Amerikaanse selectiesysteem voor de Olvm- nische Snelen „volkomen krankzinnig" vindt, Zoals bekend werden de eerste drie atleten van de wedstrijden, die in juni werden ge houden, voor de Olvmnische ploeg gekozen. Hij zei, „de atleten hebben zich al dood ge lopen voordat de Spelen zijn begonnen". Hij voorsnelde. dat de Amerikaanse midden- en langeafstandloners op de Spelen geen grote prestaties zouden verrichten. Hij was voorts de mening toegedaan, dat men ernstig rekening dient te houden met de atleten, afkomstig uit midden Europa. ADVERTENTIE €sso Voor de Haarlemse tweedeklasse twaalf tallen behalve voor Haarlem is mor gen een wedstrijd vastgesteld. D.V.D. komt op bezoek bij Watervliet en zal op grote tegenstand stuiten: zelf slaan wij de kansen van de thuisclub hoger aan dan die van de gasten. Voor Aurora is een zeer belang rijke wedstrijd vastgesteld, daar hekken sluiter Hespa op bezoek komt. Wint Aurora, waarop een goede kans bestaat, dan is het degradatiegevaar, zij het dan voorlopig, geweken. Voor Oosterkwartier zijn de kansen op succes niet groot, daar een bezoek van Roda ln Westzaan als regel geen winst punten voor de gasten oplevert. Van de derdeklassers hebben Animo Ready en Nieuw Flora een vrije zondag. Sport Vereent speelt in Santpoort tegen De Zwaluwen en moet ongetwijfeld de zege behalen. Vooi'ts speelt Oosthoek tegen Hol- ver; beide ploegen hebben tot dusver al hun wedstrijden verloren, zodat een spannende strijd te verwachten is. Een gelijk spel ligt hier wel in de lijn der verwachtingen. Oosterkwartier 2 speelt thuis tegen Roda 3, dat veel sterker is dan de thuisclub. Voor Haarlem 2 is de derde uitwedstrijd vastgesteld: deze zondag moet het op be zoek bij Excelsior 2 te Hilversum. Zondagmiddag komen de eerste teams van Concordia op het sportterrein aan de Van Oosten dc Bruijnstraat beiden in het veld tegen het Utrechtse Attila. We kunnen spannende wedstrijden tegemoet zien, want de krachtsverschillen lopen niet ver uiteen. De Concordia-dames zullen alles in het werk stellen om de eerste winstpunten te bemachtigen. De dames beginnen om twee uur, de heren om drie uur. Rapiditas (heren) gaat op bezoek bij Aalsmeer en zal waarschijnlijk met lege handen terugkeren. Voor de districts tweede klasse gaan de H.O.C.-dames op bezoek bü JJLG, ir JuliaxLactorp; d*.xoo6- witten staan voor een zware opgave. Zand- voortmeeuwen (heren) komt in Velsen- Noord tegen IJmond tussen de lijnen, aan vang kwart over elf. De afdeling Zondagochtend moet H.O.C. op het ter rein aan de Van Oosten de Bruijnstraat aantreden tegen de sterke ploeg van de Adelborsten-handbalvereniging, aanvang half elf. De dames-reserves van Concordia spelen gelijkertijd tegen De Blinkert. De kampioen van vorig jaar, Rapiditas 2, reist naar Alkmaar met als zware opgaaf A.V.A. te kloppen. Het tweede en derde herenteam van Concordia gaan moeilijke uitwedstrijden tegemoet tegen respectieve lijk IJmond 2 en Tonegido (Wieringen). Op het terrein aan de Zeeweg moet De Blinkert kunnen winnen van IJmond 3, aanvang half elf. Om twaalf uur speelt T.H.B. op eigen veld tegen Rapiditas en de Rapidianen zullen voor de groen-witten wel te sterk blijken. Voorts wordt in Zand- voort nog ZandvoortmeeuwenIJmond I gespeeld en Full Speed ontvangt het reser veteam van IJmond. Beide wedstrijden be ginnen om twee uur. B.D.H.C. heeft in de eersteklasse dames ondanks de twee gelijke spelen toch de leiding in deze klasse, zodat men zondag in de thuiswedstrijd tegen Amsterdam zeker alles in het werk zal stellen om deze leiding door een zege te behouden. Het reserve-elftal van B.D.H.C. gaat de verre uitreis maken naar Amersfoort. In deze promotieklasse gaat de volledige aan dacht uit naar de semi-plaatselijke ont moeting AllianceStrawberries in welke ontmoeting wij de thuisclub een kleine zege toedenken. H.B.S. heeft verleden week een steekje laten vallen tegen Rood-Wit, doch krijgt zondag de gelegenheid tegen B.D.H.C. III deze fout weer goed te maken. Ook het Rood Wit-elftal heeft deze week tegen Togo II uitstekende winstkansen, terwijl D.E.M. het in Beverwijk niet ge- saakkelijte krijgt tegen Amsterdam II. Alliance II en Strawberries II hebben uitwedstrijden tegen respectievelijk Leiden en Pinoké, hetgeen lastige wedstrijden zijn. In de derde klasse is Ever Swift dit seizoen weer uitstekend op dreef en moet dan ook tegen het reserve-elftal van Rood Wit op beide punten beslag leggen, welk resultaat overigens ook voor Eechtrop tegen H.B.S, II te verwachten is. Na de zware strijd van verleden week tegen de Olympics krijgt B.M.H.C. niet vee! gelegenheid weer op adem te komen, want de Bloemendalers gaan op visite bij Be Fair, welk gepromoveerde elftal dit seizoen bijzonder goed op dreef blijkt te zijn. Het reserve-elftal van B.M.H.C doet het nog niet zo kwaad, ofschoon de thuiswed strijd tegen H.D.M. grote moeilijkheden brengt. Na de uitstekende prestatie van Alliance tegen Delftse studenten mag tegen Aeolus in de thuiswedstrijd toch wel een succesje worden verwacht. Strawberries wacht in de uitwedstrijd tegen Pinoké een zware strijd. In de promotieklasse gaat de meeste be langstelling uit naar de ontmoeting tussen H.B.S. en Eechtrop. Indien de H.B.S.'ers volledig uitkomen moet het terrein-voor deel winst betekenen. Zandvoort ontvang» het sterke Amsterdam II en zelfs indien de thuisclub volledig verschijnt, geloven wij niet dat zij zal winnen. D.E.M. gaat op visite bij Amsterdam V en zal zeker met de volle winst terugkeren, Het elftal van Ever Swift gaat naar de re serves van Rijswijk en zal z^ker niet véél verwachting koesteren van deze ontmoe ting. Voor de bekercompetitie speelt Haarlem zondagmiddag op eigen veld tegen Alk maar. Zoals men weet zijn beide clubs ook in de eerste divisie geduchte concurrenten, zodat een spannende strijd verwacht kan worden. In de vierde klasse E van district I is verder nog vastgesteld ASV Arsenal-DlO en in de vierde klasse A van district II de wedstrijd THB-Foreholte.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10