Moeder van premier Mollet wil geen ..grande dame" zijn Kinderblouse SOHO: vriendelijk en gastvrij Gevarieerde herfst menu's Het gevaar der jaloezie en het nuttig effect Rentestand en invloed op aandelenmarkt Effecten- en Geldmarkt ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Carrière van haar zoon „griezelig avontuur" piT MAKEN WE ZELF Trollius of Globebloemeti, mooie tuinplanten Uw Iam. wi*J iü f Boekhouder verdacht van verduistering dertig mille Rel in woonwagenkamp in hoger beroep berecht ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 <V oor de<V rouw WAT HET DAGEL'JKS LEVEN ONS KOST WAT HETJjEOERLVOLK PER DAG UITGEEFT AAN! (Van onze Parijse correspondente) EEN DOODGEWOON VROUWTJE, dat je op alle markten in de Franse pro vincie tegen kan komen en dat zich helemaal geen moeite geeft er jonger uit te zien dan ze is. Haar spierwitte haar draagt ze in een knoetje op het achter hoofd. Op de wat brede neus staat een bril. De mond is wat ingevallen en de huid is droog en getaand. Een antieke broche is de enige versiering op een lange zwarte japon, en de donkere hoed met spelden en veren, die je in geen en kel Parijs magazijn meer vinden zou, wordt uitsluitend bij „grote" gelegen heden opgezet. Ze loopt bij voorkeur op pantoffels, die lekker warm zijn en ge makkelijk Haar naam Dit vrouwtje, dat nog altijd congierge is op de Place des Hal les in het Franse stadje Fiers, heet ma dame Marie Mollet en is de moeder van Frankrjjks huidige minister-president. De reeks Franse premiers passeert de revue in een te vlot tempo dan dat de Fransen de gelegenheid kunnen vinden om zich in hun familierelaties en levens omstandigheden bijzonder te verdiepen, maar voor de oude mevrouw Mollet heeft men nu toch wel zóveel belangstelling en sympathie, dat iedereen graag wat meer over haar wil weten. Waarom Bij de broek van de vorige week maken we dit gezellige blousje. Het heeft een smal rond pasje, waaruit m.v. en m.a. ruimte valt. Het sluit m.a. met drukkertjes. Het patroon tekent u na. Daarna knipt u er voor en achter het pasje af. Het voor- en het achterpand op de stippellijn 3 cm van m.v. en m.a. doorknippen. Deze delen op een nieuw vel papier leggen met 3 cm tussenruimte. De ronde lijn mooi bijtekenen en de panden uit knippen. Nu koopt u 80 cm flanel van 90 cm breed. Hieruit knipt u het voor- en ach terpand tegen de vouw en de mouwen ernaast. Het voorpasje tegen de vouw leggen en tweemaal uitknippen even als het rugpasje, dat niet tegen de vouw komt. Voorts twee manchetjes van 18 cm lang, en 5 cm breed knippen. De pasjes aan elkaar stikken. De mid delste 7 om in het voorpand tweemaal rimpelen. Achter aan weerszijden van het split 3,5 cm rimpelen. De schouder- naden stikken. De pasjes langs de hals kant aan elkaar stikken. Nu het ene pasje met de onderkant op het blousje leggen, verkeerde kanten op elkaar. Zorg ervoor, dat m.v. op m.v. komt en de schoudernaden op elkaar vallen. Aar,stikken, daarna het andere pasje overstikken. Voor het split een reep knippen van 5 cm breed en 22 cm lang. Het split openleggen, zodat het een horizontale lijn vormt. Het midden van de reep op de onderkant van het split laten vallen, de reep op de verkeerde kant aan- en op de goede kant overstikken. De naden aan de bovenkant naar binnen slaan en vastnaaien. Naai de bovenkant van de reep aan het rechterpasje bovenaan vast. Naai de zijnaden dicht. Maak de splitjcs in de mouwen op dezelfde manier. Stik de mouwnaden en rimpel de boven- en de onderkant. Stik het manchetje op de verkeerde kant aan en op de goede kant over. Laat de reep aan de langste kant tegen de stof van de mouwen vallen en aan de andere kant uitsteken. Stik de mouwtjes in, laat het hoogste punt op de schouder naad vallen. Stik een smal zoompje in de onderkant. Stik eventueel een cm onder de taillelijn een bies op, waardoor een bandje of elastiekje gehaald kan worden, om het uit de broek gaan van het blousje te voorkomen. Naai druk kertjes aan het split en de manchetten. Vermoedelijk omdat ze zich helemaal niet inspant een grote dame te zijn. Madame Mollet vertelt graag iets over de jeugd van haar zoon, die een car rière heeft gemaakt, waarmee ze zich nog altijd niet kan verenigen. Madame Mollet heeft haar echtgenoot, die op een fabriek werkte, al vroeg moeten missen, zij bleef alleen achter met twee kinde ren. Guy of Guy-Achille, zoals hij voluit heet, was een oppassende knaap, wat dromerig en verlegen misschien, maar nummer één van de klas. Zij had er geen bezwaar tegen dat hij „hoger op" ging. Hogerop betekende in haar kringen en in die dagen onderwijzer worden, maar zijn meester meende dat hij wel leraar zou kunnen worden. Hij kreeg een beurs om Engels te studeren Waarom juist Engels? Waarschijnlijk omdat hij een overgrootvader had, die in Engeland dominé was geweest. De studie verliep gemakkelijk en snel, maar madam Mollet schudde het grijze hoofd, toen ze hoorde, dat vrienden van haar zoon hem op het kronkelige pad van de politiek hadden meegetroond. Daar kon nooit iets goeds uit komen. Guy was als leraar in het Engels aan het lyceum in Atrecht verbonden en liet zich inschrijven bij de plaatselijke af deling van de socialistische partij. En fin, Guy luisterde niet naar de raad van zijn moeder. VAN GEMEENTERAADSLID werd hij tot burgemeester van Atrecht ge kozen, een functie die hij nog altijd be kleedt, daarna werd hij député. Na de oorlog kreeg hij een ministersporte feuille. En tenslotte werd hij minister president en moest zijn intrek nemen in het Parijse regeringspaleis Matignon. Medame Mollet vindt de bezigheden van haar zoon een „griezelig" avontuur. De premier heeft zijn moeder een tele visietoestel gegeven en zo kan ze hem af en toe op het beeldscherm zien. Maar madame Mollet blijft het betreuren, cfat Guy zich niet bij Engels heeft gehouden. tabaks waren ca l,7milj gkl texhelwarenca 62mifi qld woninginrichting en huis— schoeisel ca 800000qld houdelijke art. 1,8 milj.gld (Van een medewerkster) ZET EEN GASTRONOOM in Londen en zijn intuïtie plus de knoflookgeuren zullen hem vanzelf naar Soho voeren waar hij verschillende landen van de wereld in één week kan „doen".... Soho, een donker stukje Londen, werd be roemd om zijn gastvrijheid; om het „neusje van de zalm", dat bijna elk restaurant er weet op te dienen. En hoe kan het ook anders in een buurt waar Italianen, Grieken, Zwitsers, Spanjaarden, Hongaren, Chinezen, Turken en nog veel andere nationaliteiten huizen. Soho begon met vreemdelingen te herbergen toen, in de 17e eeuw de Hugenoten van Frankrijk uit naar Engeland kwamen en zich daar vestig den. Voor die tijd was het een open terrein waar jagers te paard zoge naamde „hare-hunters" achter hun prooi aanzaten en de jachthonden aan moedigden met de jachtkreet, „So Ho". Men zegt dat de tegenwoordige naam van dit stadsdeel wel degelijk iets met die uitroep te maken heeft, maar dat kan ook wel een verhaaltje zijn. Behalve restaurants schieten ook clubs en clubjes in Soho als padde stoelen uit de grond. Zij komen er op de vreemdste wijze tot stand. Wij ken den er bijvoorbeeld iemand die na lang zoeken een prachtige woon ruimte in Soho had kunnen huren. Een stuk of wat kamers, een keuken en een badkamer waarin hij het hete water maar voor het tappen had. Een vriend, die met een cabaretgezelschap een paar deuren verder optrad, maakte er dan ook een gewoonte van om 's nachts, na het werken, nog even te komen baden. De gitarist van het gezelschap kwam toen ook al gauw om zich te scheren en bleef een week. Na veertien dagen vond onze vriend zichzelf in een hoekje van zijn kamer, terwijl een dichter hem zijn laatste werkstukken voorlas, een violist etudes in de slaapkamer speelde, een scenario schrijver de schrijfmachine in de bad kamer liet ratelen en een man die „iets deed" voor de televisie een programma repeteerde. Toen werd er geklopt en voor de deur stond een man met een grote fles cham pagne en zes meisjes. „Ik ken deze club" zei hij „en we zijn allemaal lid". De volgende dag moest onze kennis zijn huis uit omdat hij geen vergunning had Clubs verschijnen en verdwijnen in Soho, maar zij die overblijven zijn langblijvers en worden beroemd. Men weet er de drankjes te schenken en er zijn altijd wel mensen te vinden die iets te vertellen hebben. Eenmaal per jaar viert Soho feest. Er worden gekleurde ballonnetjes opge hangen in Soho square, men kan er goudvissen en worsten winnen met bal letjes gooien en „pluimpjes schieten". Pottenbakkers en leerlingen van de art- schools brengen hun werkstukken aan de man. Het is een tijd waarin toeristen zich naar Soho begeven; waarin Grie ken en Spanjaarden de gitaren van hun donkere zolderkamertjes halen. Eén week, waarin Soho meer dan ooit gast vrij is voor het betalende publiek. Maar het is toch wel het prettigst om buiten dit seizoen door dit levende stukje stad dat toch zo volkomen van de rest van Londen verschilt te dwalen. Je vindt er mensen vanuit de hele wereld en mensen van net om de hoek. Van de clubs moet je lid zijn. Om dat te worden heb je een introductie nodig van twee mensen die al een lid maatschap bezitten. Maar, zoals we al vertelden, in Soho is men vriendelijk en gastvrij Een zonnig meisje in een beige wollen jurk, die een zonnige herfst nodig heeft om volledig tot zijn recht te komen. Verandering van spijs doet eten, maar het kan een ware puzzel worden elke dag een andere smakelijke warme maal tijd op tafel te toveren. Mogen wij u hierbij met zeven herfstmenu's van het voorlichtingsbureau voor de voeding de helpende hand bieden? Groentesoep Aardappelen, lende, jus, slabonen Griesmeelpudding met bessensapsaus Aardappelen met jus, rest lende, worteltjes Vruchtengruel Aardappelen met jus, bietjes Custard vla met jam en biscuits Lichte gebonden soep Aardappelen met jus, gehakt, snij bonen Banaan Aardappelen met jus Omelet met gebakken tomaat, Chi nese kool Rijstvla met vruchten Vermicellisoep, Aardappelen met botersaus, panha ring, kropsla Apppel Gebakken aardappelen met uien en blokjes kaas, andijvie Koffievla RECEPTEN (voor vier personen) Lichte gebonden soep. 45 gr (4 eet lepels) boter of margarine, 45 gr. (5V2 eetlepel) bloem, 1 liter gezeefde bouil lon of .1 liter water en 4 bouillonblok jes, 50 gr. gemengd gehakt, zout, pe per, 2 theelepels paneermeel, peter selie. De boter of margarine smelten. Alle bloem toevoegen en tot een bal roeren. Langzamerhand, bij kleine scheutjes te gelijk, de bouillon bijgieten. Het gehakt aanmaken met peper, zout en paneer meel en er balletjes van maken. De ge haktballetjes vijf minuten in de soep meekoken. De peterselie wassen cn snij den. De soep afmaken met de peterselie. Rijstvla met vruchten. 1 liter melk, 50 gram (3 eetlepels) rijst, zout, ci troenschil, 20 gram (2 eetlepels) cus- tardpoeder, 60 gram (4 eetlepels) sui ker, 500 gram vruchten, 50100 gram (36 eetlepels) suiker. Het grootste deel van de melk langzaam met de citroenschil en het zout aan de kook brengen. De rijst wassen en laten uitlekken. Het citroenschilletje verwij deren. De rijst in de kokende melk stor ten en gaar laten worden in y2 uur. Het cuslardpoeder aanmaken met de rest van de melk en onder roeren in de pap gieten. De rijstvla op smaak afmaken met suiker en laten afkoelen. De rijstvla en de vruchten laag om laag in een glazen schaaltje opdoen. (Van onze Parijse correspondente) Bent u jaloers? Ik vraag u helemaal niet om een antwoord, maar u moet uzelf die vraag toch óók wel eens heb ben gesteld. Hier in Frankrijk praat mooie tuinplanten waarvan men veel plezier kan hebben. De gele bloemen doen veel aan boterbloemen denken. Ze behoren tot dezelfde familie. Ze voldoen vooral als snijbloemen. In ons land wor den ze voor dit doel ook veel door de handel gekweekt. Ze groeien het best in een zeer hu- musrijke grondsoort. Vooral op klei- ïrondsoorten zullen ze het naar hun zin lebben. Dat wil niet zeggen dat ze op '.andgronden niet zouden groeien, dat loèn ze daar zeker wel. Ze voldoen ech ter het best als ze flink bemest worden. U kunt er de bekende stalmest voor ge bruiken, doch dan liefst oude mest. Spit die goed onder. Bevat de grond voldoen de humus dan kan men ook goede resul taten bereiken met de bekende tuin en gazonmest. Per tien vierkante meter is een hoeveelheid van ongeveer drie ons al voldoende. Voor een paar plan ten dus een handje vol mest. De trollius kan nu al gepoot worden. Bestel de plant zo spoedig mogelijk en vraag dan ook eens naar de mooie goudgele soor ten. G. Krcmdijk Trollius of globebloem. Er komen verschillende Trolliussoor- ten in onze tuinen voor, mooie, zeer en zelfs schrijft men ook in het open baar over dit onderwerp dat elders gauw wat delicaat wordt gevonden, veel gemakkelijker en onbevangener dan bij ons. En wanneer ik hier de jaloezie dan ook te berde breng, dan geschiedt dat voor een ruim deel in commissie en wel naar aanleiding en op grond van een uitvoerig onderzoek dat onlangs in Frankrijk door een be kend en veelgelezen weekblad werd ge organiseerd, en dat een groot aantal concrete gegevens heeft opgeleverd. Om er eerst dan maar een paar te noemen. Men moet hebben vastgesteld dat „jaloezie in de liefde" aansprake lijk kan worden gesteld voor zesduizend pogingen tot moord. Maar er zijn ook nog vele andere slachtoffers. Tienduizen den echtscheidingen moeten eveneens op rekening van de jaloezie worden ge schreven zodat het aantal kinderen dat om deze reden een ouder en soms beiden op moest offeren nauwelijks meer valt te becijferen. De enquête heeft ook nog aan het licht gebracht, dat bijna de helft van al die drama's tot „ontlading" kwam in de maand oktober. Helemaal onbegrijpelijk is dat tijdstip niet wanneer men in aanmer king neemt, dat in Frankrijk de va kanties er dan eindelijk goed en wel opzitten. Jaloezie kan een gevaarlijke ziekte of afwijking worden, maar in wezen lijden we er, potentieel, allen aan. Niemand is er vrij van. De gelegen heid moet zich alleen voordoen waar door de jaloezie, en soms met een kracht waarvan we zélf schrikken, zich kan openbaren. En die gelegenheid wordt, verrassend is dat nauwelijks, vooral door de vakanties geboden. Onder de verschillende factoren, welke de laatste tijd de effectenbeurzen beïnvloe den, is de kapitaalschaarste zeer zeker niet de onbelangrijkste. Terwijl in Duitsland blijkbaar enige ontspanning is ingetreden, of misschien wordt geforceerd, vertoont de rentestand ten onzent eerder een nei ging tot stijgen dan tot dalen, zoals wel blijkt uit het koersverloop van de Neder landse staatsfondsen. Dat een industriële onderneming als de Chemische Fabriek „Naarden" een 15-jarige onderhandse lening heeft afgesloten tegen 4 3/4 pet wijst ook in die richting, zomede het feit dat blijkens de jongste weekstaat van de Ne- derlandsche Bank de banken weer een be drag schatkistpapier bij haar hebben ondergebracht, doordat ca. f 150 miljoen voor belastingbetaling naar de schatkist moest worden overgeboekt, die hierdoor weer heel wat ruimer in de middelen is komen te zitten. Ze beschikt bij de Neder- landsche Bank alweer over f 453 miljoen, waarvan straks weliswaar aan de gemeen ten en de provincies een belangrijk deel moet worden afgedragen, maar dat door nieuwe belastingbetalingen vooreerst wel verder zal kunnen stijgen. De vorige week hebben wij vermeld tot welk een groot bedrag thans Vennootschaps- en Inkom stenbelasting is opgelegd en de verdere betalingen daarvan zullen de eerste tijd vermoedelijk op de kapitaalmarkt nog wel tot meer verschuivingen aanleiding geven. De Gemeente Tilburg heeft het de vorige maand nog met een 4 1/4 pet lening ge probeerd, maar de kous op de kop ge kregen. En het is zeer de vraag of Haar lem en Hengelo, die sedert met een derge lijke lening zijn uitgekomen, het er beter zullen afbrengen. Vele gemeenten hebben dan ook onge twijfeld financiële moeilijkheden. Het be drag van de kasgeldleningen is in vele gevallen tot een te hoog bedrag opgelopen en in het kader van een gezond financieel beleid dient dus naar consolidatie te wor den gestreefd. En de gemeentelijke uit gaven stijgen, zowel door de steeds groter wordende loonpost als door de hoge kosten van allerlei publieke werken en het op stellen van de begroting voor 1957 zal vele wethouders van financiën dan ook wel hoofdbrekens hebben gekost. Temeer om dat nog zo weinig bekend is van de rijks bijdragen, waarop de gemeenten mogen rekenen. Dezelfde moeilijkheden zullen er zijn bij tal van ondernemingen, die hun uitgaven voor verbetering en vernieuwing van de produktiemiddelen moeten financieren, of die wegens een stijging van de omzet en de duurdere grondstoffen grotere bedra gen nodig hebben. Aangezien de ontwikke ling van de geld- en kapitaalmarkt in ons land ook verband houdt met die in het buitenland en men daar met nagenoeg de zelfde problemen zit als ten onzent, valt van het verder verloop met zekerheid niets te zeggen. Men kan alleen constateren dat de thans in ons land geldende rentevoet van ca. 4 1/2 pet boven het historisch ge middelde uitgaat en men daarom geneigd is te veronderstellen dat binnen afzienbare tijd een kentering zal intreden. In elk geval is het thans zo dat de obli- gatiemarkt voor de beleggers een grotere aantrekkelijkheid heeft gekregen. De voor waarden van de nieuwe Haarlemse en Hengelose lening zijn zodanig dat ge durende tien jaar geen verplichte of ver vroegde aflossing plaats vindt, zodat men dus in die tijd van een rendement van ca. 4,3 pet verzekerd is. Het spreekt vanzelf dat onder invloed van de gestegen rentestand en de aanbie ding van geldleningen met een rentetype van 4 1/4 en 4 1/2 pet de oude obligatie leningen geducht in koers zijn gedaald en zelfs in die mate dat zij in vele gevallen aantrekkelijker zijn dan de nieuwe le ningen. Dit geldt vooral wanneer men rekening houdt met de omstandigheid dat als een obligatie, welke beneden pari no teert, door uitloting wordt afgelost, van de dan verkregen koerswinst geen inkomsten belasting verschuldigd is. Wat dit voor een particuliere belegger betekent hebben wij hieronder voor een vijftal leningen be cijferd. Achtereenvolgens hebben wij ver meld de huidige beurskoers, het coupon rendement, het effectieve rendement (dat is het couponrendement plus de winst bij uitloting) en tenslotte het rendement, dat iemand, voor aftrek van de inkomsten belasting maakt als hij over zijn inkomen een belasting van 25 pet moet betalen. Het verschil tussen het couponrendement en het effectieve rendement is dan immers 75 pet van het bruto-rendement vóór af trek van de inkomstenbelasting. (Zie overzichtsstaatje onder aan de pagina Het totale rendement, vöör aftrek van belasting, is dus bij enkele van deze leningen reeds tot boven 4 1/2 pet gestegen en het is daarom geen wonder dat de nieuwe 41/4 pet gemeenteleningen geen groot succes meer hebben. Het aanmerkelijk verhoogde rendement op obligaties oefent uiteraard op de aan delenmarkt een druk uit. Hoe men ook over de verdere ontwikkeling van de con junctuur en van het Nederlandse bedrijfs leven moge denken, vast staat dat de be legging in aandelen geheel andere risico's meebrengt dan die in obligaties. Deze heb ben het risico van de geldontwaarding, aandelen die van een terugslag in de be drijfsresultaten, waar dan tegenover staat dat men bij een verdere geldontwaarding kans heeft dat deze door een koersstijging van de aandelen wordt gecompenseerd. Maar in elk geval heeft het gestegen obli gatierendement tot gevolg dat de belegger ook voor de aandelenbelegging een hogere norm aanlegt, tenzij hij, gelijk vooral het vorig jaar in de V.S. en ook ten onzent het geval was, meer naar de intrinsieke mérites van het aandeel kijkt en naar de mogelijkheid van bonusuitkeringen e.d., waardoor men bijvoorbeeld ten aanzien van aandelen Koninklijke en Unilever met een rendement van resp. 2,2 en 3,5 pet te vreden is. Maar in het algemeen wordt thans ook van de aandelen een hoger rendement ge vraagd, zoals wel blijkt uit de bereke ningen van de Rotterdamsche Bank, die in haar jongste weekoverzicht tot de con clusie komt dat het gemiddelde rendement van 199 aandelen per uit. september 1956 tot 5,4 pet is gestegen. Dit percentage is weliswaar slechts 0,1 pet hoger dan dat van uit. juni j.l., maar 0,7 pet hoger dan dat van uit. maart j.l. en 1 pet hoger dan dat van uit. september 1955, toen het 4,4 pet bedroeg. Deze cijfers hebben niet meer dan betrekkelijke waarde, omdat ze ge baseerd zijn op de dividenden, welke over 1955 of 1955/56 zijn uitgekeerd en waarvan niet vast staat dat ze over 1956 of 1956/57 zullen worden gehandhaafd. Uit de verdere gegevens, welke in ge noemd bericht worden vermeld, blijkt dat bij de waardering van aandelen met de grotere of kleinere risico's van een be paalde bedrijfstak ter dege wordt rekening gehouden. Schakelen wij de Petroleum- fondsen uit, omdat aandelen Koninklijke door de koersbeweging van New York worden beheerst, dan zien wij dat men voor de aandelen van vaste goederenmaat schappijen, bierbrouwerijen en scheeps bouwmaatschappijen met het laagste ren dement tevreden is, n.l. met resp. 4,7, 4,5 en 4,7 pet, terwijl het rendement voor de aandelen van aannemings- en bouwbedrij ven bijvoorbeeld 6 pet bedraagt en dat voor de aandelen van houthandelsonder nemingen zelfs 7,4 pet. Toch zijn er ook tal van industriële aandelen, welke thans op basis van het dividend over het afge lopen boekjaar een mooi rendement op leveren. Men vindt bij die van de Stoom spinnerij „Twenthe" een rendement van 7,5 pet, bij de Kon. Delftsche Leerlooierij een rendement van 7,6 pet, bij Rohte Jis- koot zelfs een van 9 pet, bij De Wit's Tex tiel een van 6,4 pet, bij van Vlissingen een van 6,5 pet, bij Reineveld een van 6,3 pet. Het gemiddelde aandelenrendement van 5,4 pet ligt echter minder dan 1 pet boven dat van de in de aanhef genoemde staats obligaties, hetgeen een reden is waarom sommige beleggers uit een oogpunt van rendement thans aan obligaties de voor keur geven. De nog altijd apathische ten dens op de aandelenmarkt houdt met dit verschijnsel ongetwijfeld verband en de verdere ontwikkeling van de geld- en kapitaalmarkt zal daarom vooreerst op de aandelenmarkt van invloed blijven. ADVERTENTIE floor éón tintgcvenrle haarwassing met W POI.YCOI.OR Crème Shampoo Pastell (niet geverfd) maakt grijzend haar onzichtbaar! 't is zo gemakkelijk U kunt het thuis zelf doen! f. 1.90 grote tube voor twee keer - H 1. W. IAHMEMANN. Pi,Ik., I«. USEH N H. Dezer dagen is te Houten aangehouden, verdacht van verduistering op zeer grote schaai, de 31-jarige H. de K., administra teur op het kantoor van een R.K. jonge renorganisatie te Utrecht. De politie kwam de fraude op het spoor doordat de boekhouder heeft getracht een deel van de administratie te verbranden. Er ontstond een schoorsteenbrand, die ex tra de aandacht op hem vestigde. De boek houder zou reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. Naar verluidt gaat het om een bedrag van ongeveer dertigduizend gulden. De brand brak uit op de dag vóór die, waarop controle zou plaats hebben. De boekhouder heeft kans gezien alle belang rijke paperassen te verbranden. Accountants hebben nadien de boekhou ding van 1955 gereconstrueerd en bevon den, dat er een aanzienlijk tekort was. De verduisteringen moeten zijn gepleegd in 1955 tijdens de afwezigheid van de pen ningmeester. Waf de boekhouder met het geld gedaan heeft, is onbekend. De woonwagenbewoner Th. van W., koop man van beroep, kreeg in januari ruzie met P. van E„ een medebewoner van het woon wagenkamp te Dordrecht. Op een avond kort nadien sloop Van W., die er al acht jaar wegens doodslag heeft opzitten, met getrokken mes om de wagen van Van E. Deze wapende zich met een ijzeren staaf en ging poolshoogte nemen. Hij trof Van W. aan en timmerde hem met de staaf op het hoofd. Wegens bedreiging met zware mishande ling werden Van W. en Van E. door de rechtbank te Rotterdam ieder tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, veroordeeld. In beroep bij het gerechtshof te Den Haag vorderde de procureur-generaal respectievelijk een half jaar en een maand gevangenisstraf. Bij arrest van dit ge rechtshof is Van W. thans tot twee maan den, waarvan een voorwaardelijk, veroor deeld. Van E. werd, na pleidooi van nood weer, van rechtsvervolging ontslagen. 3 1/4 pet Idem 3 1/2 pet Idem 3 pet Nederl. I 3 pet Idem 1954 II 1956 1937 A 1937 1 totaal coupon effectief bruto koers rendement rendement rendement 87 1/2 3.71 4.15 4.31 87 3/4 3.70 4.37 4.59 91 3/4 3.80 4.33 4.50 91 1/2 3 27 4.17 4.47 94 3/4 3.17 4.25 4.61

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7