Duizenden toeschouwers bij de aankomst op Zandvoorts circuit Gevangenisstraf en geldboetes voor bedrijfsdiefstallen In januari eerste optreden van het N.Fh.O. in Hoofddorp Haarlemse politierechter 9 Herfstrit Pionier Automobielen Club Slot-drive van de Zandvoortse bridgeclub Filmavond Nederlandse Reisvereniging Nieuwe industrie wordt geopend Vrouwengroep P.v.d.A. Collecte bracht ruim zeshonderd gulden op „Wim Hildering" gaat „Spoken" van Ibsen spelen Succesvolle bonte avond van „The Buffalo's" Bromfietser in water van Paul Krugerkade HILLEGOM „Die Blume von Hawaï" voor Kunstkring LISSE Lezing over Deltaplan voor „Theorie en praktijk" Jubileumconcert Zang en Vriendschap" Met opzet tegen lichtmast op Zomervaart gebotst Radiopersoneel krijgt zes percent loonsverhoging BENNEBROEK R.K. toneelvereniging, opende het toneelseizoen Eén week wegens verzet tegen de politie Melkhandelaar zonder erkenning veroordeeld Dr. J. Steenhuis erelid van Grunneger Genootschap Scheepvaart MAANDAG 15 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De-eerste herfstrit van de in april opgerichte Nederlandse Pionier Automobielenclub .pA.C.) is een grandioos succes ggworden. Om tien uur was men zondagmorgen >n Utrecht gestart onder grote belangstelling. In rustig tempo ging het naar Kudelstaart, waar werd geluncht en vervolgens reed men door naar Zandvoort, waar op het circuit enkele leuke behendigheidsproeven moesten worden afgelegd. Groot was ook de belang stelling reeds onderweg voor deze wagens uit de oertijd der automobielindustrie, doch interesse op het circuit was werkelijk verbluffend. Ongeveer vijfduizend personen waren hier aanwezig en het heeft gedaverd van het lachen om de kostelijke capriolen jie de oude wagens maakten, om zo goed mogelijk de behendigheidsproef af te leggen. Wolken rook uitbrakend, hijgend en puffend, knarsend bij het schakelen, soms met korte rukken vooruitschietend, werd aan de voorgeschreven verrichtingen voldaan, tot croot vermaak van het publiek, dat vol enthousiasme meeleefde. De vrolijkheid over de verrichtingen van de outo's in de klassen A en B, waarin vooral de Belgen sterk vertegenwoordigd waren, maak te daarbij plaats voor verbazing en bewon dering over hetgeen de wagens uit de periode .„901930 presteerden, waarbij wij o.a. den ken aan de Hudson 1928, een vervaarlijke wa- ,en eigendom van ir. M. J. J. Geesink, die de voorgeschreven proef volbracht in een tijd van 3'/2 minuut. Verbazing was er evenzeer over het feit, dat in deze categorie oude wagens nog zo veel soepelheid van gang te constateren viel. De proef zelf had men geheel aangepast aan het gebeuren en de komische zijde ont brak er zeker niet aan. Na de start moest men zonder terugschakelen op het wegdek ronddraaien, vervolgens een balletje opne men van een verhoging en dit in een aan de andere zijde opgesteld visnet werpen, daar na een glas limonade plaatsen van de ene ton op de andere, om direct daarop een ei uit een eierdop te nemen, dit ei op een lepel te leg gen met het ei op de lepel opnieuw instap pen' en daarna in een aan de overzijde van de baan geplaatste eierdop deponeren, oni tenslotte, na ineens om een pilon te zijn heengedraaid, dezelfde manoeuvre nogmaals in omgekeerde richting te herhalen. En zo verschenen dan ook de stok-oude Dion Bouton uit 1898, eigendom van de heer j Daams uit België, de Peugeot 1890—1900, van de heer E. H. Brouwer, de kostelijke Re nault 1902 van de heer R. Schimp uit België. Opvallend in klasse B waren de wolken rook uitbrakende Minerva 1906 van de heer C. Schade, de kostelijke Ford 1908 van de Haarlemse Autocentrale, de schattige Bébé Peugeot 1913 van de heer J. I. Nefkens en de Puch 1914, een miniatuur-verhuiswagen van 'e heer L. S. Ie Gros, allen uit België. De rest van het totaal van 36 van de 40 wagens, dat het Zandvoortse circuit bereikte, was ondergebracht in klasse C, wagens van 1920 tot 1930, fraai onderhouden materiaal, waarbij wij speciaal willen noemen de Austin 1922 van de heer G. Hoekstra, de Spijker 1924 van de heer C. Poel jr., een fraaie Lancia 1928. een bakbeest van een sportwagen, eigendom van de heer II. J. H. T Modderman, doch bovenal de Bugatti- racewagens 1926, 1925 en 1927, met welke laatste nog een snelheid van ruim 190 km per uur door de eigenaar, de heer A. J. M. J. Pride wordt gegarandeerd. Het was een kostelijke show van auto's uit de oertijd van het gemotoriseerd verkeer-, een evenement, dat waard is op groter schaal te worden herhaald of desnoods met het zelfde materiaal, want er Is moeilijk iels denkbaar, dat voor het publiek meer aan trekkelijkheden biedt. Na afloop van de behendigheidswedstrii- den verenigden zich de deelnemers nadat de Belgen onder groot enthousiasme de terug weg naar hun vaderland hadden aanvaard in het circuit-restaurant aan een diner, waar na nog enkele interessante films werden ge draaid. Ook het enthousiasme onder de deel nemers bleek daarbij bijzonder groot. De heer Van Haaren, voorzitter van de K.N.A.C., te vens bestuurslid van de P.A.C., verklaarde ons, een dergelijk resultaat van dit eerste op treden onmogelijk te hebben kunnen ver wachten. Het had alle organisatoren en deel nemers volkomen overbluft. Tenslotte had in het circuitrestaurant de prijsuitreiking plaats, met de volgende resul taten: Met een zeer druk bezochte drive, in Hotel Keur gehouden, heeft de Zandyoortse brid geclub de viering van haar tienjarig bestaan besioten. De avond werd geopend met een welkomstwoord van de voorzitter van de feestcommissie, de heer G. N. Th. J. Sneiders, waarna de voorzitter der vereniging, de heer J. G Bisenberger dank bracht voor de grote belangstelling, die de feestvierende vereni ging bij haar tweede lustrum had onder vonden. Vervolgens werd het woord gevoei-d door afgevaardigden van het districtsbestuur „Zuid Kennemerland", van de Haarlemse bridgeclub „Garenkokerskwartier" de Heem- steedse bridgeclub „Boekenrode", de bridge club „Haarlem" (N.B.B.), de Sociëteit Zand voort 1902, de Haarlemse bridgeclub, de Am sterdamse bridgeclubMinerva" èn de dames, bridgeclub „Haarlem". Twaalf grote bloem stukken, een legpenning en een herinnerings vaantje werden tijdens deze speeches de jubilerende vereniging overhandigd. Tweehonderd deelnemers namen deel aan de geanimeerde feestdrive, welke onder lei ding stond van de heren Joh. Fabel en J. van der Weyden. Zeventien verenigingen hadden voor deze drive elk twee bestuursleden af gevaardigd. Vele fraaie prijzen waren ervoor beschikbaar gesteld. Ver na middernacht werden de volgende uitslagen bekend ge maakt: A lijn: Heren Schouten-Muller 62 punten'; B lijn: Familie Hafkenscheidt 63;/ punt; C lijn: Mevrouw Catz-Hr. Cohen Tervaart 67 punt; D lijn: Familie Kroon QV/2 punt; E lijn: Familie Douwma 68 punten; F lijn Familie van Dijk 64iZ punt: G lijn: Heren Notrot-Heugens 49^ punt; H lijn: Familie Philippo 66'/2 punt; J lijn: Familie Koopman 50 punten; K lijn; Dames de Lugt-Slegten- horst 54punt De afdeling Zandvoort van de Nederland se Reisvereniging zal het winterprogramma hedenavond in restaurant „Zomerlust" te Zandvoort openen met een filmavond, ge wijd aan het onderwerp: „Vakantie in Duitsland". De heer J. F. van Lunleren zal de kleurenfilms inleiden en toelichten. Vrijdag 26 oktober 's middags om 3 uur zal een vooraanstaande functionaris van het ministerie van Economische Zaken het nieuwe bedrijf van de heer A. J. Versteege, gevestigd aan de Hogeweg, naast het po litiebureau, officieel openen. Het bedrijf van de heer Versteege was tot nu toe gevestigd in de Rozennobelstraat no. 18, waar hij oorspronkelijk een smederij had. In de na-oorlogse jaren ging de heer Versteege zich meer en meer interesseren voor de plastic-industrie en wist op dit ge bied een machine uit te vinden voor het snijden en lassen van plastic, die een om mekeer in deze industrie teweeg bracht en grote aandacht trok in binnen- en buiten land. De heer Versteege verkreeg sinds enkele jaren octrooi op zijn uitvinding en de vele orders, die hij ontving, maakten uitbreiding van zijn bedrijf noodzakelijk. De nieuwe fabriek, die binnenkort aan de Hogeweg zal worden geopend, voldoet aan de meest moderne eisen. Als statige heren vertoonden zondag zich enige automobielen - het woord „auto's klink voor deze voertuigen veel te platvloers - van voor 1930 op het circuit van Zandvoort. Een „oudje" tijdens een ingewikkelde manoeuvre. Klassementsproef: 1. G. Maus, Bugatti 1925; 2. Ir. H. J. J. Geesink, Hudson 1928; 3. G. W. P. Stoutenbeek, Chevrolet 1925. Prys voor de best verzorgde wagen: J. I. Nefkens, met Bébé Peugeot 1913. Bijzondere vermeldingen, omdat zij met zéér oude wagens, ondanks veel pech tóch de finish bereikten, kregen alle deelnemers in groep A: J. Daams met Dion Bouton 1898, E. PI. Brouwer met Peugeot 18901900, R. Schimp met Renault 1902 en A. Oudejan met International 1904. Alle deelnemers ont vingen tenslotte de herinneringsplakette bovendien vele souvenirs, beschikbaar ge steld door diverse Nederlandse bedrijven en industrieën. Naar de heer Pïugenholtz ons tenslotte nog mededeelde ligt het in de bedoeling van de P.A.C., elke tweede zondag van de maand oktober deze rit te herhalen met als eind punt het Zandvoortse circuit, waarop dan telkens een gewijzigde behendigheidsproef zal worden gehouden, een initiatief, dat ge zien het enorme succes van deze rit alleen maar kan worden' toegejuicht. Tijd;ns de gehouden jaarvergadering van de vrouwengroep van de Partij van de Ar beid, afdeling Zandvoort, werd in de be staande bsetuursvacatures, ontstaan door het bedanken van de dames R. BosmanPlug en J. Kerkmande Vries, voorzien door de verkiezing van mevrouw Cluwen tot secre taresse en mevrouw Heine tot penning- meesteresse. De in Zandvoort op 6 oktober gehouden collecte en verkoop-actie ten bate van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieic.i -'Meling Zandvoort, heeft een bedrag opgebracht van f632,61. Het bestuur be tuigt zijn oprechte dank aan allen, die tot dit verheugende resultaat hebben bijgedra gen, inzonderheid de collectanten en collec- trices. Inplaats van het blijspel „Plet spook van Canterville", waarmede de Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" oor spronkelijk op 29 november in „Zomerlust" haar speelseizoen zou openen, heeft het bestuur na een extra-vergadering besloten, in verband met de Ibsen-herdenking op genoemde datum diens werk „Spoken" over het voetlicht te brengen. De bonte avond die „The Buffalo's", de Zandvoortse afdeling van de Nederlandse Padvinders zaterdagavond had georgani seerd, is een groot succes geworden. Niet alleen was de grote zaal van Zomerlust nauwelijks in staat het groot aantal be langstellenden te herbergen, óók in finan cieel opzicht zullen de organisatoren, hoe pel de directe resultaten van de avond nog niet bekend zijn, zeker niet ontevreden zijn. Wij vermoeden, dat de laatste steen tjes voor de voltooiing van het troephuis binnen het circuit, waarvoor deze avond bedoeld was, zeker zullen zijn bijeenge bracht. De eigenaar van „Zomerlust", de heer P. Waterdrinker, wist op de hem on navolgbare wijze f 93.50 bijeen te brengen uit de Amerikaanse verloting van een fruitmand. Daarbij gevoegd de opbrengst der entreegelden, van de verloting en de verkoop der bosjes aanmaakhout, door de welpen gemaakt uit afval van de bouw van het troephuis, moet een zeer bevredi gend bedrag het resultaat van deze avond zijn geworden. Het werd een avond van jolijt, zang, mu ziek, sketches en voordracht, op voorbeel dige wijze geleid door akela Bodenhausen- Van Veen. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich o.a. Zandvoorts burgemees ter met echtgenote en kinderen en hopman L. de Jong uit Haarlem. De districtsband uit Haarlem maakte vooraf een muzikale rondgang door het dorp, waarvoor grote belangstelling bestond. Een zevenendertigjarige los werkman uit Haarlem, die zaterdagmiddag een bromfiets heeft gekocht, heeft weinig plezier van zijn eerste tocht beleefd. Na tien minuten rijden lag hij in het water van de Paul Krugerkade. De man heeft aan de politie verklaard, dat hij alcohol had gedronken, alvorens hij zijn tocht begon. De man reed op de Spaarndam- seweg en maakte een bocht naar rechts naar de Paul Krugerkade. Het bleek dat de rem men niet goed werkten en bovendien gaf de bestuurder meer gas. De los werkman week naar links uit in de richting van het water. Eerst reed hij een meisje aan, dat schaaf wonden op liep en daarna viel de man in het water op een kano waarin twee jongens za ten. Een van deze geraakte te water. De kano was geheel vernield Donderdag zal in de grote zaal van „Tres long" te Hillegom de eerste kunstkringa"ond worden gegeven. Het Nederlands Operette Gezelschap zal opvoeren: „Die Blume von Hawaï". Toneeluitvoering van „Ons Genoegen" De toneelvereniging „Ons Genoegen" van de Hillegommerdijk geeft zaterdagavond 27 october een uitvoering in Flora. Opgevoerd zal worden het stuk „Het oude ijzer". „Meneer Pim komt even aan" door toneelgroep „Oona" Zaterdagavond was er veel belangstel ling voor de opvoering van „Meneer Pim komt even aan", een blijspel van A. A. Milne, gespeeld door de amateurtoneel ver eniging „Oona". Voor het eerst speelde bij deze groep Anne de Wagt. Hij speelde een pachtheer heel aardig. Hij moet wel wat op zijn uitspraak letten en een beetje beter articuleren. Krijn Wester speelde Olivia Marsden, Betsie Blokker was een nicht, mejuffrouw Warmerdam vervulde de rol van een bemoeizieke tante, de heer Strange die van een schilder, Willie Duijsers stelde een gedienstige voor. Allen verdienen lof. Alleen de schilder hadden we graag wat losser gezien. Als de heer Verdonk zijn leiding voortzet zoals hij dit seizoen begon nen is, belooft het volgende stuk goed te worden. Lezing voor Vrouwenbond Donderdagavond zal ds. F. Brouwer voor de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afdeling Hillegom een lezing houden over Kaj Munk. Deze bijeenkomst vindt plaats in „Weltevreden". Voor de vereniging „Theorie en Praktijk" zal dr. ir. S. P. Mesu dinsdag in „De Nach tegaal" te Lisse spreken over het deltaplan. „De bedrijfsdiefstallen nemen hand over hand toe en het wordt tijd, dat er nu eens streng tegen opgetreden wordt" zei de offi cier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, tijdens de Haarlemse poli tierechterzitting van maandagmorgen, bij de berechting van een arbeider uit Haar lem, die bij de Nederlandse Spoorwegen twee bussen verf had weggenomen. De verdachte, die zelf niet verschenen was, had tegenover de politie verklaard, dat het restjes verf waren, die hij uit nagenoeg lege verfpotten had geschraapt. Deze op vatting werd echter door een getuige be streden, die de mening van een deskundige die de verf had onderzocht, bevestigde en meedeelde, dat het hier zuivere verf „zon der klonten of vellen" betrof. De politierechter, mr. J. P. Petersen, sloot zich bij de eis van de officier van Justitie aan en veroordeelde de man tot een boete van f 40, subsidiair twaalf dagen gevangenisstraf, alsmede een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Een ander geval van bedrijfsdiefstallen heeft zich in de maanden augustus, sep tember en oktober van dit jaar in Zand voort afgespeeld, waar een 35-jarige tim merman uit Zandvoort van een bouwbe drijf bouwmaterialen zou hebben wegge nomen, bestaande uit hoeveelheden beton ijzer, scharnieren, bakstenen en tegels. Het betrof hier wel een uitzonderlijk geval, want de verdachte had de weggenomen materialen niet verkocht, maar ze gebruikt voor de bouw van een eigen woning. Samen met een metselaar had hij vier maanden aan deze woning gewerkt. De kosten bedroegen achtduizend gulden, die hij met zijn familie langzamerhand bij el kaar had gespaard. „Uw eigen geld was zeker op, zodat u toen maar bouwmate rialen bij anderen wegnam?" vroeg de po litierechter, mr. J. P. Petersen. Dit bleek echter niet het geval geweest te zijn. „Ik begrijp zelf niet, hoe ik zo stom kon zijn" antwoordde de timmerman. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, was van oordeel, dat Tot heden was daar ruimte voor vierhon derd plaatsen; het aantal plaatsen wordt gebracht op duizend en naar de burgemees ter had vernomen wordt grote aandacht besteed aan de accoustiek. De mogelijkheid om meer congressen in Hoofddorp te hou den wordt vergroot. Op vrijdag 25 januari wordt de generale repetitie gehouden die toegankelijk zal zijn voor de leerlingen van de hoogste klasse der lagere scholen en leerlingen van nij verheidsscholen en mulo-scholen uit de gehele gemeente. Het programma vermeldt o.a. Alt Rhapsodie van Joh. Brahms (met soliste), Landerkennung van Edw. Grieg, Priesterkoor uit „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart, „Ons Hollands" van Bernard Zweex's en koorwerken a capella. Als dirigent treedt op de heer Gerard de Barbanson, die van 17 december 1945 af het mannenkoor leidt en meegewerkt heeft dat „Zang en Vriendschap" in de supe rieure afdeling uitkomt. De burgemeester merkte op, dat hieruit wel blijkt, dat het koor tot goede prestaties in staat is en hij hoopte, dat het ook in de breedte zal uit groeien. Er zijn thans eenenveertig leden, welk aantal het bestuur gaarne uitgebreid ziet. Elders in het land bestaan mannen koren met zestig tot zeventig leden en wel in plaatsen die kleiner zijn dan in Hoofd dorp. Mr. Van der Willigen heeft vertrouwen, dat de bewoners van Haarlemmermeer grote belangstelling zullen hebben voor het jubileum van het Hoofddorpse koor en het eerste optreden van het Noordhollands or kest. Mocht het laatste ook een succes wor den dan zal het gemeentebestuur er naar streven tot uitbreiding van het aantal con certen door het orkest over te gaan. Op 22 januari 1957 is het vijfentwintig jaar geleden dat te Hoofddorp de mannen- zangvereniging „Zang en Vriendschap" werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan wordt op zaterdag 26 januari een feestcon- cert gegeven. Voor het concert komt men bijeen in de dan tot duizend plaatsen uit gebreide zaal van „De Beurs" en medewer king verleent het Noordhollands Philhar- monisch orkest. Deze voor Haarlemmer meer zo belangrijke punten waren aanlei ding een gesplrek te voeren met burgemees ter mr. G. C. van der Willigen en wethou der J. A. Oudlieysden, die zich verheugen over het jubileum, over de uitbreiding van de ruimte voor uitvoeringen en over het eerste optreden van het provinciaal orkest in de gemeente Haarlemmermeer. Burgemeester mr. Van der Willigen merkte op, dat het gemeentebestuur grote belangstelling heeft voor de eigen culturele werkzaamheid in de gemeente. Er bestaan diverse toneelclubs en zangverenigingen en als ze op goede wijze geleid worden ver leent het gemeentebestuur er gaarne mede werking aan. Dat blijkt thans uit het aan staande jubileum van „Zang en Vriend schap". De gemeenteraad heeft een krediet beschikbaar gesteld om het optreden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest mogelijk te maken Het is de eerste keer dat het orkest in Haarlemmermeer op treedt en het is niet uitgesloten, dat er meer concerten in de gemeente zullen volgen, echter dan in andere delen van de gemeen te. In Badhoevedorp zijn nieuwe kerken gebouwd, waar een goede gelegenheid is voor het geven van een concert. Het feestconcert wordt gegeven in „De Beurs", waar op het ogenblik gewerkt wordt aan de uitbreiding van de grote zaal. hier krachtig en snel moest worden inge grepen en eiste drie weken gevangenis straf met aftrek van de tijd in preventieve hechtenis doorgebracht. De raadsman van verdachte, mr. W. Glastra, meende, dat de gebrekkige organi satie op de bouwplaats waar de verdachte werkte, diefstallen in de hand had ge werkt. Ook schetste hij de persoonlijke omstandigheden van de verdachte, die de woning zou bouwen voor zijn moeder, waarna hij zelf met zijn gezin in het pen- sionbedrijf van de moeder zou trekken. Mr. Glastra bepleitte een zo kort mogelijke on voorwaardelijke met een eventueel daar- aan vastgeknoopte voorwaardelijke straf. Mr. Petersen veroordeelde de timmerman tot een hechtenisstraf van tien dagen met aftrek. Een derde geval van bedrijfsdiefstallen betrof twee grondwerkers uit Haarlem, die van een terrein ten oosten van de Delft laan in Haarlem ijzeren palen en een bad kuip, toebehorende aan een boer, hadden weggenomen. Beide verdachten meenden, dat de eigenaar zich niet veel aan de ont vreemde vooi-werpen gelegen zou laten liggen, hetgeen tot hun verrassing anders was uitgekomen, omdat de eigenaar aan gifte had gedaan. De ijzeren palen waren afkomstig van een afrastering en de bad kuip, die de mannen in een sloot aantrof fen, diende als voederbak voor vee. Con form de eis werden de mannen veroordeeld tot een geldboete van dertig gulden, sub sidiair negen dagen gevangenisstraf. In de afgelopen nacht is een tweeën- twintigjarige metselaar uit Haarlem-Oost naar het bureau van politie overgebracht, nadat hij met zijn auto tegen een lichtmast op de Zomervaart was gereden. Volgens zijn verklaring aan de politie heeft hij dit opzet telijk gedaan. Hij was dronken thuis geko men. had de boel in zijn woning kort en klein geslagen en was in zijn auto gestapt. Kort daarop i-eed hij tegen de lichtmast, die, evenals de auto beschadigd werd. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedgekeurd het be sluit van de Nederlandse Radio Unie om aan het personeel de zes percent loonsver hoging toe te kennen met terugwerkende kracht tot 1 september 1956. De r.k. toneelvereniging „Bennebroek" gaf zondagavond een vrij goede toneelop voering van het detective-spel „'n Dode klaagt aan", geschreven door Arie vai. der Lugt. Het is een nogal geheimzinnige ge schiedenis welke draait om een professor en zijn assistent, die samen een nieuw ge neesmiddel hebben uitgevonden tegen t.b.c. dat echter in geconcentreerde vorm een zwaar vergif is. De professor sterft onverwachts. Hij blijkt vermoord te zijn met zijn eigen uitvinding. Na veel speuren komt, dank zij een rechercheur de waar heid aan het licht. Er zit in dit stuk wel spanning. Alleen de inspecteur van politie is buitengewoon onsympathiek. Hij lijkt soms meer op de bewaarder van een concentratiekamp dan op een inspecteur. Over het algemeen wer den de rollen goed vertolkt, al wekten eni ge dames en heren de indruk dat de tekst- kennds niet zo was als men van deze altijd hardwerkende toneelgroep gewend is. De voorzitter, de heer Th. Willemse, ver welkomde met een geestig woord de nieu we adviseur, pastoor A. M. Kok. De aan wezigen toonden zich zeer ingenomen met de aanwezigheid van de oud-adviseur, pas toor Janssen Schmidt. Pastoor Kok sprak aan het slot van de avond een woord van dank aan spelers, speelsters en publiek. Haarlemse politierechter „Zodra u drank op heeft, schijnt u wild te worden, zodra u een uniform ziet". Deze woorden sprak de Haarlemse politierech ter maandagmorgen tegen een 35-jarige los werkman uit Hillegom, die terecht stond wegens weerspannigheid. Hij was op 1 september gezellig uitgeweest in Haarlem en had bij deze gelegenheid maar liefst vijftien borrels en vijfentwintig bier tjes naar binnen geslagen. Vervolgens had hij een taxi naar Hillegom genomen, waar hij in een café opnieuw enige glaasjes bier had gedronken. Hij was daar in gesprek geraakt met iemand, die hem nog geld schuldig was, welk gesprek in een twist ontaardde, die buiten werd voortgezet. Verdachte had zich vervolgens verzet te gen een opperwachtmeester en een wacht meester van de rijkspolitie, die hem ge maand hadden rustig naar huis te gaan en hem, toen dit niet hielp naar het politie bureau wilden brengen. De man was reeds eerder veroordeeld wegens mishandeling en belediging van politie-ambtenaren. De politierechter mr. J. P. Petersen ver oordeelde hem confoi-m de eis tot een ge vangenisstraf van een week en gaf hem de x-eed zich eens tot een bureau ter bestrij ding van het alkoholisme te wenden. „An ders komt u van kwaad tot erger". Economische politierechter Voor de Haarlemse economische politie rechter, mr. H. G. Rambonnet, werden vanmorgen de zaken behandeld tegen een melkbedrijf uit Badhoevedorp en tegen de aandeelhouder van deze n.v., B. A. B., wegens de overtreding van artikel 2 lid 1 van de Zuivelverordening 1950, waarin staat dat men geen consumptiemelk in voorraad mag hebben, of mag verhande len wanneer men daarvoor niet de ver eiste vergunningen bezit. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, wilde eerst weten wie nu eigenlijk dit melkbedrijf uitoefent, de enige aandeel houder, B. A. B., of de directeur, een amb tenaar bij de Bescherming Bevolking. Mr. Wiarda zag deze laatste meer als een „stroman" omdat deze vroeger in het bezit geweest is van een erkenning om de consumptiemelkhandel te voeren. Deze er kenning is echter enkele jaren geleden in getrokken omdat hij zich niet meer met het bedrijf zou bemoeien. De aandeelhou der van de n.v. die bovendien alle werk zaamheden in het bedrijf verricht bezat geen enkel diploma, zodat het voor' hem onmogelijk was een erkenning te verkrij gen. Tegen deze verdachte eiste mr. Wiar da een geldboete van vijftig gulden terwijl hij vrijspraak vroeg voor de „schijn-n.v. Mr. O. H. van Wijk, de verdediger, ging in het kort de geschiedenis van de reeds in de jaren dertig opgerichte zaak na, die in 1951 in handen overging van B. A. B„ een situatie waarmee het bedrijfschap ak koord ging. In 1953 werd de vergunning echter „we gens gewijzigde omstandigheden" inge trokken hetgeen echter-, aldus mr. Van Wijk, ten onrechte is gebeurd aangezien er tussen 1951 en 1953 niets veranderd is De tegenwoordige handelaar is in dienst van een n.v. waarvan de aandelen alle in handen zijn van deze handelaar zelf, het geen overigens, aldus de verdediger, zeker mogelijk is, maar niets ter zake doet. Mr. Rambonnet wilde de vraag of er werke lijk een n.v. bestaat buiten beschouwing laten en hij sprak deze n.v. dan ook vrij van het tenlastegelegde. De handelaar werd echter veroordeeld tot vijftig gulden boete subsidiair tien dagen hechtenis. Dr. J. Steenhuis uit Haarlem, die van 1937 tot 1956 lid van het hoofdbestuur van het Grunneger Genootschap is geweest, is afge treden. In de jaarvergadéring van het ge nootschap, die zaterdag in Groningen is ge houden, is afscheid van hem genomen. Hij was echter verliinderd naar Groningen te gaan. Woorden van dank zijn gesproken voor het vele werk dat dr. Steenhuis voor het ge nootschap had gedaan en besloten werd hem het erelidmaatschap aan te bieden. Als her innering aan zijn werk is hem een herden kingsbord van Workums aardewerk geschon ken De vergadering zond een telegram met dankbetuigingen en goede wensen. ooox»x)«xixa^mrMU»vgn«orr»T<»)aax«»T3cooooooooa WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Aegis, 12 v. Mobile n. Houston. Agamemnon, 11 v. New York n. Curacao. Alwaki, 12 v. Beira n. Lorenco Marques. Ameland, 13 te Beira. Anker. 12 v. Vlissingen n. Hampton Roads. Arendsdijk, 12 te Antwerpen. Alioth, 13 te Rotterdam. Amor, 13 te Rotterdam. Annenkerk. 13 te Amsterdam. Alcyone, 14 v. St. Vincent n. Vitoria. Aldabi, 14 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algenlb, 15 te Rio de Janeiro. Almdijk, 13 v. Havana n. Vera Cruz. Ameland, 14 v. Beira n. Bahrein. Amstelkade, pass. 14 Kp. Verd. eil. n. Kaapstad. Amstelmeer, 15 te Curasao. Amstelstad, 14 v. Philadelphia n. Rotterdam. Arnedijk, pass. 14 Key West n. Houston. Astrld Naess, 14 te Gothenburg. Averdljk, 14 te Le Havre. Alnati. 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Angolakust, 13 te Hamburg. Arendskerk, 13 175 m. w.z.w. Melb. n. Fremantle. Ariadne, 13 100 m. w.n.w. Kp. Motapan naar Messina. Amstelland, 15 v. Hamburg te Amsterdam. Amstelbrug, 15 v. Dakar n. Hamburg. Banda, 15 te Singapore. Banka, 14 te Makassar. Billiton, 13 520 m. w. Sabang n. Singapore. Beninkust, 15 te Dakar. Bintang, 15 te Penang. Bonaire, 14 v. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 12 v. Callao n. Paita. Borneo. 15 te Singapore. Britsum, pass. 14 Miami n. Port Arthur. Bloemfontein. 19 v. Amsterdam n. Durban. sterdam verw. v. Georgetown. Boskoop. 20 te Antw, 23 te R'dam verw v. Chill. Boissevain. 14 te Manilla v. Hongkong. Bengalen. 13 v. Penang n. Belawan. Batjan, 14 v. Amsterdam n. Indonesië. Calamares. 12 v. Rotterdam n. Guadeloupe. Caltex The Hague, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Camerounkust, 13 te Amsterdam. Clavella, 13 bij Abadan voor anker. Cradle of Liberty, 13 te Philadelphia n. Pt. Said. Caltex Utrecht. 25 te Rotterdam verw. Cottica. 13 te Dover. Caltex Leiden. 15 te Rotterdam. Congokust, 13 te Amsterdam. Dordrecht, 12 v. Rotterdam n. New York. Delft. 12 te Antwerpen. Dorestad. 14 v. Bandarmashur n. Geelong. Dongedijk, 13 te Los Angeles v. Oakland Doris, 13 te Ciudad Trujillo v. Cape Haitien. Ena, 12 v Bahia n Fort Aleza. Esso Den Haag, 13 te Antwerpen. Delfland, 13 te Bremen. Eemdijk, 14 te Houston. Eendracht, pass. 14 Dover n. Rostock. Eos, 13 te Beyrouth. Erinna, pass. 14 Karimata n. Balikpapan. Esso Amsterdam, pass. 14 Kp. Bon n. Antwerpen Esso Den Haag. 13 te Antwerpen. Friesland KRL, 14 te Brunsbüttel. Friesland SSM. 14 te Gdansk. Fellpes, 13 te Port Dickson v. Pladju. Fairsea, 9 v Dakar n. Bremershaven. Gabonkust, 14 te Lagos. Gooiland, 14 v. Bahia n. Recife. G. P. Thulin, 13 te Seven Islands v. Philadelphia Guineekust, pass. 14 Kp. Finlsterre n. Dakar. Groote Beer, 22 v. Rotterdam n. New York. Gaasterland, 13 100 m. o. Malta n. Port Said. Giessenkerk, 13 terug v. proeftocht. Gordias, 13 te Amsterdam. Graveland, 14 te Amsterdam. Gaasterkerk. 15 te Port Said. Hera, 12 v. Ciudad Bolivar n. Puerto Ordaz. Hydra, 12 260 m. n.n.o. Kp. Hatteras n. Port Au Prince. Hilversum, pass. 12 Ras Fartak n. Mena A1 Ahm. Heemskerk, 13 te Lorenco Marques v. Durban. Holland. 13 te Macuse. Hermes, 14 te Rotterdam verw. Hispania, 13 v. Rotterdam n. Bilbao. Ivoorkust, 15 te Lagos. Iberia, 13 v. Rotterdam te Castrourdiales verw. Jupiter, 13 v. Rotterdam n. Tunis. Jagersfontein, 14 te East-London. Japara KRL, 14 te Antwerpen. Johan v. Oldenbarnevelt, 15 te Amsterdam. Kota Agoeng, 13 te Rotterdam. Kota Gede, 11 v. New York n. Baltimore. Krebsia, 12 v. Pto. La Cruz n. Buenos Aires. Katelysia, 13 te Mena v. Beyrouth. Kabylia, 14 te Singapore. Kalinga, pass. 14 Algiers n. Port Said. Kara. 14 v. Singapore n. d. Pcrz, Golf. Karimata. 15 te Aden. Kermia, 14 te Gothenburg. Kopionella, 15 te Curacao. Koratia, 14 te Mena A! Ahmadi. Kota Baroe, 14 v. New Orleans n. Baltimore. Kryptos, 13 v. Gefle n. Thameshaven. Kertosono, 13 te Los Angeles verw. Korenia, 13 v. Rotterdam n. Stockholm. Lekkerkerk, pass. 14 Balearen n. Antwerpen. Liberty Bell, pass. 14 Muscat n. Philadelphia. Loenerkerk, 14 te Port Sudan. Leersum, 13 te Hamburg. Loosdrecht, 13 te Bushir v. Bahrein. Lekkerkerk, 12 v. Genua n. Antwerpen. Lindekerk. 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. Lutterkerk, 13 v. R'dam n. Bremen. 14 te Brake. Lissekerk, pass. 15 Kp. Finlsterre n. Port Said. Marpessa, 12 te Curacao. Mapia, 12 te Rotterdam. Meliskerk, 12 te Rotterdam. Maasland. 16 te Rio de Janeiro verw. Maaslloyd, 15 te Marseille. Malvina, 14 v. Miri n. Niigata Japan. Marisa, 16 te Saloniki verw. Mataram, 15 te Genua. Metula, 15 te Singapore. Moordrecht, 14 v. Kwinana n. Mena A1 Ahmadi. Moordrecht, 13 te Kwinana v. Mashur. Maasdam, 14 te St. Thomas, 16 te La Guaira verw. Merwede, 13 v. Lagos n. Burutu. Merwede, 14 te Burutu verw. Meerkerk, 14 v. Rotterdam te Hamburg. Nestor, 12 v. Mobile n. Houston. Nigerstroom, 13 v. Dakar n. Freetown. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. Rotterdam. Noordzee, 13 630 m. n.w. Midway eil. n. S. Franc. Noordam, 13 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 13 te New York v. Sauh.ton. Osiris, 13 te Emden. Oostkerk, pass. 14 Kp. Finisterre n. Dakar. Ootmarsum, 14 v. d. Bermudas n. New Orleans. Orion, 13 v. New Orleans n. Curacao. Ouwerkerk, 14 te Hongkong. Oranje. 17 te Pt. Said, 20 te Massawah verw. Oranjefontein, 14 te L. Palm., 20 te A'dam verw. Oranjestad. 16 te Aruba, 19 te Pto. Limon verw. Ophir, 13 te Muntok. Osiris, 13 te Emden v. Puerto Ordaz. Overijsel. 13 v. Aden n. Suez. Oberon. 13 v. Amsterdam n. Bremen. Oldekerk, 13 v. Rotterdam n. Genua. Prins Frederik Willem, 13 te Antwerpen. Prins Willem v. Oranje, 12 v. Antw. n. Hamburg. Purfina Nederland, 14 te Portland M. verw. P. G. Thulin, 15 v. Seven Islands n. Philadelphia. Prins Frederik Willem, 13 te Antwerp, v. R'dam. Polyphemus, 15 te Halifax. Prins Johan Willem Friso, 15 te Montreal. Prlns Maurits, 15 te Montreal. Prins Willem II, pass. 14 Wight n. Montreal. Perna, 14 v. Balikpapan n. Singapore. Plancius. 13 te Surabaja v. Semarang. Purfina Nederland, 14 le Portl.maine v. Pt. Said. Pendrecht, 13 v. Nynashamn n. Banias Tripoli. Prins Alexander. 15 te Rotterdam verw. Rotula. 12 v. Belfast n. Avonmouth Roebiah, 13 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Raki, 13 te Surabaja v. Belawan. Rijndam, 19 v. Rotterdam n. New York. Rijnland, 13 te Bahia v. Montevideo. Radja, 13 16 m. z.z.o. Geelong n. Kaapstad. Rondo, 15 v. Suez n. Aden. Rijnkerk, 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sumatra. 12 v. New York n. Port Said. Sommelsdijk, 12 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 13 v. Rotterdam n. La Spezia. Salatiga. 13 v. Singapore n. Manilla. Schie, pass. 14 Malta n. Tanger. Slamat, 16 te Belawan verw. Sibajak, pass. 14 Albany n. Melbourne. Stad Alkmaar, 14 te Narvik. Statue of Liberty, 15 te Philadelphia. Straat Soenda, 14 v. Mauritius n. Belawan. Soestdijk. 14 te Antwerpen v. New York. Stentor 12 200 m. w. Ouessant n. Trinidad. Scherpendrecht. 13 te Hoek v. Holland v. Aruba. Seven Seas, 15 v. Bremerhaven te Montreal verw. Sibajak,, 19 te Melbourne, 22 te Sydney verw. Stad Rotterdam. 13 Baai Melilla n. Melilla. Straat Banka, 13 180 m. w. Kangeroe eil. naar Fremantle. Schiedijk, 14 v. Rotterdam te Antwerpen verw. Singkep, 15 te Amsterdam. Schelpwijk, 15 v. La Spezia n. Port Said. Sloterdijk, 13 v. Rotterdam, pass. Vliss. n. Antw. Straat Torres, 13 te Rotterdam. Theobaldius, pass. 12 Perim n. Fao. Tarakan. 15 te Colombo. Tegelberg, 13 v. Santos n. Montevideo. Tiberius, 12 v. Santiaga de Cuba n. Kingston. Trajanus, 13 340 m. z.w. Azoren n. Barbados. Tomini, 12 250 m. o.n.o. Providene n. Brownsv. Tomori, 15 te Kuwait. Tamo, verm. 13 v. Bremen n. Antwerpen. Thelidomus, 14 te Rotterdam. Tibia, 14 te Rotterdam. Utrecht, 15 te Singapore. Van Cloon, 14 te Shanghai. Vasum, 14 v. Port Said n. Gibraltar. Waterland, pass. 12 St. Paulsrock n. Buen. Aires. Weltevreden, pass. 12 Ceylon n Belawan. Waterland, pass. 13 Fern. Noronha n. B. Aires. Willem Ruys, 15 te Colombo. Woensdrecht, 14 v. Pulubukom n. Balikpapan. Wonosobo, 15 te Tj. Priok. Wonosari, 14 v. Vizagapatam n. Colombo. Waterman, 25 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 13 v. New York n. Rotterdam. Wonosobo, 15 te Tj. Priok verw. Waal, 13 te Rotterdam verw. Willemstad, 15 te Amsterdam. Wonorato, 14 v. Vancouver n. Manilla. Westland. 15 te Hamburg. IJssel, 13 v. Iraklion n. Tunis. Zijpenberg, pass. 14 Kp. Finisterre n. Melilla. Zuiderzee, 12 90 m. z.o. Cape Bon n. Ceuta. Zuiderkruis, 22 te Papeete, 29 te Wellington Nw.- Zeeland verw. n. Melbourne. SLEEPVAART Cycloop, 12 90 m. o. Bermuda n. St. Nazaire. Hudson, 12 120 m. n.w. Socotra n. Haiphong. Noordzee, 12 570 m. w. Minlkoy n. Haiphong. Oostzee, 12 90 m. n.o. Derna n. Karachi. Thames, 13 v. IJmuiden te Tripoli. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR HERHALINGS OEFENINGEN Ten behoeve van de militairen, die op 16 oktober 1956 voor herhalingsoefeningen on der de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het be treffende station aansluiting hebben op de voor hen bestaande trein. De militaii-en, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. Extra-treinen: Leeuwar den tot Weert: Leeuwarden v. 8.41, Grouw v. 8.52, Akkrum v. 8.57. Heerenveen y. 9,06, Steenwijk v. 9,24, Zwolle a. 9.52. Groningen tot Weert: Grmingen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwoll a. 10.00. Opmerking: de treinen uit Leeuwar den en Groningen rijden gecombineerd van Zwolle tot Weert: Zwolle v. 10.12, Amers foort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogen- bosch v. 12.28, Eindhoven v. 13.00, Weert a. 13.23 Rotterdam tot Weert: Rotterdam CS v. 8.41, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam zuid v. 8.57, Barendrecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwaluwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Gilze v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Oisterwijk v. 10.36, Boxtel v. 10.46, Eindhoven v. 11.05, Weei-t a. 11.28. Opmerking: militairen uit Den Haag moeten riezen met trein 1011 (Den Haag v. 8.12) naar Rotterdam en aldaar overstappen op extra trein.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3