Met bar weinig overtuiging spelend Nederland nog te sterk voor België Appel (2x) en Notermans deden een 2-0 voorsprong van Belgen teniet Nederlandse jeugd onweerstaanbaar voor de Rode Duiveltjes: 1-2 Ét Mil Aanvallen is nog altijd de beste verdediging Jubilea Teleurstellend voetbal in de „Hel van Deurne Antwerpen verloor van Rotterdam Rode Duivels hadden een afdoende voorsprong kunnen nemen Gemis of geen gemis? 3 Defensief Treuzelen i r mm -i 0h '•kwk M M A V er rassend Hoop herleefde BIJ DE FOTO'S De semi-profs het komende weekeinde Juwelier won hoofdprijs in de NOC-loterij Gaat niet naar Melbourne MAANDAG 15 OKTOBER 1956 (Van onze sportredacteur) In de aanval schuilt de beste verdedi- „jng. Ook bij voetbal. Doch daar hebben degenen, die de speltaktiek van het Neder lands voetbalelftal moeten bepalen, giste ren te lang over geaarzeld. Want eigen aardig genoeg nam het elftal dat vier ach tereenvolgende uitwedstrijden had gewon nen en een indrukwekkende serie van redelijke tot uitstekende resultaten had behaald - en dat was het Nederlands elftal tegen het ongeroutineerde België veel te lang een afwachtende houding aan. Noter mans kreeg een vrijwel uitsluitend verde digende taak als voorhoedespeler toebe deeld, terwijl voorts alles er op wees dat de tactici voor de wedstrijd hadden uitge maakt: afwachten en dan toeslaan. Wonderlijk, zo'n taktiek tegen een tegen stander die een elftal op de been brengt dat alleen juist door een behaald over wicht en een min of meer onverwacht suc ces de morele moed zou kunnen opbrengen om een vorm te bereiken, die eventueel voldoende zou zijn om een elftal als het Nederlandse - met zovele uiterst gerouti neerde spelers - een nederlaag toe te bren gen. Door die taktiek van „laat maar ko men" en een versterkte verdediging krégen de Rode Duivels gisteren die morele steun, o'ie hun lange tijd de winnende ploeg deed lijken. Dat zij uiteindelijk toch ontgoo cheld werden en ondanks de moedgevende eerste helft toch een nederlaag te slikken kregen, wel, dat was alleen te wijten aan het feit dat zij over te weinig schutters- capaciteiten bleken te beschikken en zeker niet omdat de Nederlanders zo onnoemelijk vee! beter speelden. De eerste helft had zonder al te veel opzien zeker een drie of vier-nul stand in het voordeel van de Bel gen te zien hebben kunnen geven. Én daar had het Oranje-team voorwaar geen ant woord op geweten. Een „derby der lage landen" levert zel den goed voetbal op. Zenuwen, voor- en tegenspoed,, rivaliteit, het zijn alle fac toren, die meer dan in andere wedstrijden hun stempel drukken op het vertoonde voetbal tussen Nederland en België. Ook in de periode dat Nederland op het diepte punt was, kon een schijnbaar onbelangrijke factor in het voordeel van zeer groot be lang blijken op het uiteindelijke resultaat. Gisteren had Nederland alle factoren mee kunnen hebben, maar het deed alles om die factoren tegen te krijgen. De totale kwalificatie van de interland wedstrijd van gisteren was dan ook in een woord samen te vatten: treurig. Treurig, omdat het Nederlands team van het Bel gische elftal van gisteren met gx-oot gemak en met ruim verschil had moeten winnen. Behalve in die aanvankelijk funest schij nende taktiek en haar gevolgen, zullen wij de krappe zege maar zoeken in de omstan digheid, dat het hele elftal een slechte dag had, en niet verder speuren naar de vraag waarom de meest elementaire beginselen van het voetbalspel - het dekken van de tegenstander en het plaatsen van de bal - over het hoofd werden gezien. Nogmaals, normaal spelend had het Ne derlands voetbalelftal van gisteren, waarin Appel nog de nuttigste en Schaap door zijn prestaties na rust de beste speler was, met zo'n ruim verschil moeten win nen van dit Belgisch-elftal-in-malaisetijd dat er geen vraagtekens meer zouden over blijven voor de strijd straks tegen Dene marken in Kopenhagen. En die zijn er nu wel. Gaarne dus nu het woord en de daad aan degenen, die de bar slechte wedstrijd van gisteren in de hand werkten door het pas .laat beseffen dat de aanval steeds de beste verdediging is. E. Koning wccoxocccocccco: - cccocc - - co:coocccccccccocccccccc« *j Op het voetbalveld van de Antwerp F. C. in Deurne werd Mees, de aanvoer- s der van het Belgisch elftal, door zijn collega van het Oranje-team gehuldigd, in verband met het feit, dat hij zijn 50ste landenwedstrijd speelde - een respectabel aantal, waarmee hij zich plaatste onder de „groten" der Belgi- sclie voetballers. Deze wedstrijd tussen i België en Nederland, roas de 83ste in - de serie van landenwedstrijden tussen Nederland en België. Op de tribune zat een sportjournalist, de heer H. A. Meerum Terwogt die een weliswaar stil, maar niettemin zeer merkwaardig jubileum vierde. Van deze 8 83 wedstrijden heeft de heer Meerum j Terwogt er namelijk 80 gezien en „ver- slagen". Een gebeurtenis, die toch zeker 5 ook wel aan de vergetelheid mag wor- i den ontrukt. xceccococccocct OCOXCOOOCCOOOOOCO ff (Van onze sportredacteur) Het Nederlands voetbalelftal heeft de vijfde achter eenvolgende uitwedstrijd gewonnen. De ploeg van de Rode Duivels leed gistermiddag in het Antwerp-stadion in Deurne een drie-twee nederlaag in een bar slechte wedstrijd, die alleen door de spanning in de tweede helft het aankijken nog enigszins waard was. En dat uiteraard nog alleen voor de Nederlanders, die weer in groten getale over de grens waren getrokken, omdat het Oranje-team in de laatste vierenveertig minuten van de wedstrijd een twee-nul achterstand omzette in sen drie-twee voorsprong. Verdiend was de overwinning wel, aangezien de Nederlanders toonden de geboden kansen beter te kunnen gebruiken en een oneindig veel beter moreel te hebben. Alles bijeen was het evenwel een uiterst droevige partij voetbal, die geen ogenblik de in druk vermocht te wekken van een ware interland op internationaal niveau en die dan ook maar zo spoedig mogelijk vergeten dient te worden. Nederland won, maar het was een overwinning die weinig overtuiging kon schenken - een zege ook, die eerder herinneringen wak ker riep aan enkele jaren geleden met het amateur elftal dan aan eervolle successen zoals die op Denemar ken, Noorwegen, Saarland, en Duitsland die in het af gelopen seizoen tot stand kwamen. Dat het Nederlandse team een lastige wedstrijd tegemoet zou gaan tegen de Rode Duivels - ondanks het feit dat tal van „grote" namen zoals Coppens, Mermans, Lem- berechts, Carré en Huysmans niet meer waren of konden worden opgesteld bleek al spoedig. Bliksemsnel combinerend trokken de Belgen naar het Nederlandse doel en bleven daar geruime tijd. En zij vonden daar de éne na de andere opening in een achterhoede, die toch al zovele malen voor geen klein geruchtje vervaard is gebleken. Doch hoe groot het overwicht van de Belgen ook was, schieten deden ze niet - althans niet op het juiste moment en in de juiste richting. In het Beerschot-stadion in Antwerpen heeft Rotterdam zaterdagmiddag de tradi tionele stedenwedstrijd tegen Antwerpen met vier-drie gewonnen, nadat de gast heren bij rust met drie-één hadden voorge staan. Deze cijfers duiden op een matige eerste helft van onze landgenoten cn oj een groot overwicht na de rust. Het spel- verloop was hiermee ook in overeenstem ming. Want in de tweede helft toonden de Rotterdammers zich superieur in alle on derdelen van het spel. De voorwaartsen liepen zich keer op keer prachtig vrij en ze lieten geen gelegenheid voorbijgaan om het Antwerpse doel onder vuur te nemen. In de Antwerpse ploeg daarentegen, die zich in de eerste drie kwartier goed ge houden had, was de samenhang na de hervatting vaak volkomen zoek. Geerts in het Antwerpse doel hield zich kranig, maar kon de nederlaag van zijn ploeg toch niet voorkomen. De wedstrijd begon goed voor de Ant- werpers die in de vijfde minuut de scocre openden door toedoen van hun linksbin nen Everaert. Het duurde bijna een kwar tier voordat Moulijn, profiterend van een fout in de verdediging de gelijkmaker scoorde. Vier minuten later bracht de rechtsbuiten Vliers, na goed doorzetten, de stand op twee-één, en even voor rust wist de midvoor Schellens, uit een voorzet van links, de Antwerpse voorsprong tot drie één te vergroten. De Rotterdamse verde diging greep niet in wegens een vermeend buitenspel geval. Heftige aanvallen Na rust begonnen de Rotterdammers een serie heftige aanvallen die in de twaalfde minuut resulteerden in een doelpunt van Bak. De verdediging aarzelde en de Feijen- oord-speler maakte hier gebruik van. De druk op het Belgische doel werd toen zeer zwaar en nadat bij een aanval waaraan ook de middenlinie deelnam, doelman Geerts voor de derde maal gepasseerd was, gooi den de geestdriftige Rotterdammers er nog een schepje bovenop. Schouten zorgde ten slotte voor het winnende doelpunt, de be kroning van een reeks fraaie combinaties van de gehele voorhoede. Nederland kwam de eerste zeven minu ten slechts twee maal over de middenlijn, waarvan eenmaal na een verre uittrap van De Munck. Het Oranje-team, dat was duidelijk, was overrompeld en had de grootste moeite zich te herstellen en het oude, vertrouwde aanvalsspel te gaan spe len. Niets klopte. Het samenspel niet, het dekken niet en zelfs het meest eenvoudige plaatsen van de bal niet. En de Belgen vielen maar aan. Na slecht gerichte scho ten van Houf en Willems, kwam laatstge noemde de grote hoop van de Belgen in het experimentele elftal in de twaalf de minuut alleen voor De Munck doch schoot naast. Een schril gefluit was zijn loon. En toen sloeg Nederland plotseling te rug. Bosselaar bracht de bal op en plaat ste die uiteindelijk terug naar Lenstra, die het leer doorgaf aan de naar binnen ge zwenkte Koopal. Maar die had Diricx vlak voor hem. De Willem Il'er echter schoot de bal precies tussen diens benen door langs de verbouwereerde Gemayetegen de paal. Een treffer had een definitieve omme keer kunnen brengen voor de Nederland- ders. Maar die ommekeer kwam niet. No termans als rechtsbinnen opgesteld bleef achter zijn voorhoede draven en deed daar wel veel en soms goed werk, maar hij speelde in wezen tweede rechtshalf. En daarbij kwam nog dat aan Lenstra niet te merken was dat hij er ook bij hoorde. Af en toe veranderde hij een slenterpasje in een sukkeldrafje, maar de bal aanraken deed hij nagenoeg niet. Een wonderlijke gang van zaken, die nog niet zo funest had behoeven te zijn als de Nederlandse achterlinie maar in haar .,Ik ben meer dan tevreden over mijn jongens". Dat zei Karei Kaufmann na af loop van de zaterdagmiddag op het terrein van FC Turnhout gespeelde wedstrijd tus sen de jeugdell'tallen van België en Neder land. „En dan niet in de eerste plaats om die één-twee zege, maar eerder nog om het feit dat we verdiend hebben gewonnen, dal onze conditie beter was en ons ploeg- verband hechter". Het was een „jubileumwedstrijd", de 25-stc, die de jeugdploegen speelden. De Nederlandse jongeren hebben dat jubileum gevierd. Zij traden de Belgen tegemoet met weldoordacht spel. Wel waren de gastheren technisch zeker niet minder, maar de con ditie gaf de doorslag. Een tempo, dat zeker redelijk moet worden genoemd voor deze Jeugdigen, konden de Belgen niet tot het einde toe volhouden. De Nederlanders wel en dat bracht hun de zege. Tegen de verwachting in ging Neder land reeds snel in het offensief, en ze kre gen meer werkelijke kansen dan hun te genstanders. Middenvoor Sleven (VW) ge bruikte zo'n kans. In moeilijke positie kreeg bij de bal toegespeeld, handig ontdeed hij zich van zijn belagers en toen hij even vrij heid had loste hij een schot, dat te goed gericht was om doelman Coremans ook maar een schijn van kans te geven (nul- één). De Nederlanders behielden hun voor sprong tot na de rust. Vergissing Een duel tussen de Belgische aanvals leider, Wegria, en de Nederlandse stopper, Schilder (Volendam), ging vooraf aan de gelijkmaker. Het had er, althans voor de toeschouwers langs de lijnen, alle schijn van dat de Belg de bal met de hand mee nam. Ook Schilder dacht dit. Even hield hij in en dat werd hem fataal. Wegria zette door en kwam alleen voor doelman Bals (Zeist). De Belg maakte geen fout en de stand was gelijk (één-één). Verwoed vielen de Nederlanders hierna aan. De Belgen, voor wie het tempo ken nelijk te hoog was geweest, konden slechts met alle moeite de Nederlanders de weg naar het doel versperren. Aanval na aan val op het doel van Coremans volgde. Toen, eigenlijk onverwacht, kreeg rechtsbinnen De Vries (Sparta) in een scrimmage de bal voor zijn voeten. Hij maakte van een moment van verwarring in de defensie van de Belgen gebruik door hard. in te schieten en Nederland leidde opnieuw. In gevaar kwam de overwinning niet meer, te minder omdat de onzen hun tegenstanders in de laatste fase van de strijd bijna overspeel den. Verdiend Een Nederlands elftal, zoals wij dat eigenlijk de laatste jaren niet meer hebben zien spelen, heeft verdiend gewonnen. Naast het feit dat Kruyver (KFC) uit blonk, en Kraay (DOS) op de rechts-back- plaats, Bals (Zeist) in het doel en Sleven als aanvalsleider vaak voortreffelijke din gen deden, terwijl ook anderen van be hoorlijke aanleg blijk gaven, moet echter ook'worden geconstateerd dat een tijd van rijping nodig zal zijn voordat hun talenten tot volle ontplooiing kunnen komen. gewone vorm was geweest. Maar dat was ze niet. Er vielen telkens weer gaten in de linie en zelfs Van der Hart liet zich keer op keer verschalken bij toch waarlijk niet zulke indrukwekkend verrassende ma noeuvres van midvoor Willems. Een geluk bij een ongeluk was wel dat de Belgen ook al in een zeer laag tempo opererend - weinig gebruik maak ten van dat weifelende en slordige optre den van Kuys, Wiersma en Van der Hart. Behalve dan kort na dat schot van Koopal tegen de paal. Toen namelijk kreeg de Belgische midvoor in volkomen vrije positie de bal toegespeeld en zijn schot was nog met geen drie keepers te houden geweest. De Munck deed nog wel een poging, maar was volslagen kansloos. Dat was na een kwartier spelen. Het resterende half uur was triest. De Belgen bleven weinig inzicht tonen bij sco- ringsrijpe situaties en de Nederlanders ble ven tijdens de periode dat zij tot ver over de helft van het veld konden oprukken te lang treuzelen bij het doorspelen van de bal en het schieten op het doel. Slechts één schot, van Bosselaar, was waard ver meld te worden. Meer dan eens riep liet vertoonde spel herinneringen op aan de door onmacht zo trieste prestaties van het amateurteam in zijn slechtste periode. Waarbij het bovenal verwondering wekte dat de Belgen niet doeltreffender profiteerden van de alge hele malaise van de Nederlanders voor- V fó IpiMi iii i si§§§f|§p p|!| - - WmÈ: I s M Kuys (links) en Wiersma, de Neder landse achterspelers, die het gisteren zwaar te verduren kregen. al ook omdat de spelers er toch op ge brand moesten zijn om de Nederlandse ploeg - algemeen favoriet in België voor schut te zetten met een elftal, dat aan zoveel critiek onderhevig was geweest. De Italiaanse scheidsrechter Orlandini - de enige man tussen de witte lijnen die een grote vorm had bereikt begon zijn tweede helft slecht. De spelers van beide elftallen hadden zeker al vijf minuten over het veld lopen slenteren, toen hij eindelijk uit zijn kleedkamer kwam. Hij had de tijd vergeten Hij was echter al rap geheel wakker. Want zo saai als de eerste helft was be gonnen, zo verrassend begon de tweede helft. Nederland trapte af, maar raakte de bal kwijt. Uit een verre Belgische pass kwam de bal bij Kuys, die het leer recht voor de voeten schoof van rechtsbuiten Jurion. Diens afgemeten pass bereikte Houf, die volkomen vrij staande snel en onhoudbaar inschoot. Groot was de vreugde bij de Rode Dui vels. Een vreugde van korte duur echter. Want de Nederlanders en dat was eigenlijk het enige lichtpunt in deze wed strijd toonden een voortreffelijke mo reel te hebben en gingen terstond aan het herstel van de score werken. Notermans bleef nu voor, terwijl Lenstra kwaad geworden omdat Orlandini ten onrechte een uitbal aan de Belgen toewees plotseling zijn benen wat vlugger ging verzetten en enige interesse ging tonen. En toen kwam ook direct de ommekeer in de strijd. In de negende minuut kreeg Appel gedekt door spil Decoster de bal in de lengte van het veld van Lenstra met een boog toegespeeld. De Nederlandse aanvalsleider stond met zijn rug naar het Belgische doel, maar op het moment dat de bal bijna zijn hoofd had bereikt, draai de hij zich rap om en sprintte naar het doel. Decoster schrok van deze manoeuvre, liet de bal gaan, waarna Appel het werk deed, waarvoor hij was opgesteld: hij scoorde. En hard ook Van dat moment af waren de ruim acht duizend Nederlandse supporters de baas in het Antwerp-stadion. En de aanmoedi gingen hielpen. Steeds weer kwam Neder land terug. En met veel beter samenspel. Het lukte plotseling, ook al was het tem po dan ook nog schrikbarend laag. Noter mans schoot net over en Lenstra kopte bij zonder fraai tegen de kruising van lat en paal. De Belgen schrokken. Op dat mo ment hadden de Rode Duivels geroutineer de spelers moeten hebben, die niet bij de eerste de beste periode van overwicht van de tegenpartij de moed hadden laten zakken zoals het nu wel gebeurde. Plet Oranje-team veroverde het midden veld en al bleef het plaatsen van de bal uiterst slecht, het overwicht was en bleef onmiskenbaar. Doch alles wilde evenwel niet zeggen dat de Belgen geen kansen meer kregen. Zowel Kuys als Wiersma bleven missers noteren, waarvan echter Orlans noch Jurion en Houf meer gebruik maakten, terwijl Van der Hart, die na de rust klassen beter speelde dan ervoor, een maal zo hard en onbesuisd terug speelde dat De Munck de bal moest laten passeren, hetgeen echter net geen doelpunt bete kende. Juist toen iedereen dacht dat het evenwicht hersteld was en dus België weer een redelijke kans op de zege had, sloeg Nederland andermaal toe. In de 27ste minuut namelijk combineerden No termans en Bosselaar rap naar voren, hetgeen een pass van laatstgenoemde tot gevolg had benevens een algemene ver warring in de Belgische defensie. De door Appel voorgetrokken en door Len stra ingekopte bal werd weggewerkt, waarna Notermans een schietkans kreeg. Hij treuzelde evenwel te lang en zijn schot ketste af op een been. Daarop kwam de bal in een grote boog weer bij hem terug, maar toen schoot de Fortu- na-speler ineens. Langs en door zeker zeven paar benen verdween de bal daar op in het Belgische doel. Twee-twee. En de hoop op een nog gunstiger resul taat herleefde. Het schot van Notermans betekende echter niet alleen de gelijkmaker. Het be tekende tevens de volledige demoralisatie van de Rode Duivels. Eenmaal nog moest De Munck beide vuisten zetten achter een schot van Jurion, maar ^nar was het dan ook mee gedaan. Nederland was en bleef in de aanval. Met voetbal waarmede Saarland, Duits land en Zwitserland was overwonnen zou het spoedig zes-twee of daaromtrent zijn geworden, doch nu bleef het bij één goal. Een belangrijke goal, die door duizenden begroet werd als was hij een miljoen waard. Bosselaars pass belandde bij Appel, die met een snelle beweging Decoster voor- COOOCC<XXXX>»XX>XCOCOCCCOCOOCCOCCCCCOCCCCCCOXQCCOCOCOCO De eerste Nederlandse goal. Appel is - langs spil Decoster (niet zichtbaar) ge- 8 glipt en passeert Gemaye met een on- ■j houdbaar schot. Diricx en Van Brandt 3 komen te laat, de stand is twee-een. H (Bovenste foto). Uit deze scrimmage, waarbij de Neder- 3 landers Lenstra (10), Koopal (11) en 3 Appel zijn betrokken, komt de bal bij Notermans, die niet zichtbaar is op de j 3 foto. Langs al deze spelers zal hij de 3 bal inschieten en de stand op twee-twee 3 brengen. (Middelste foto). Willems scoort voor België het eerste j H doelpunt. V.l.n.r.: Willems, Van der i i Harten de manmoedig duikende De t Munck. (Onderste foto). CO^SCCCCC»X;<»CO3cooocoox>5XCC»D<XXCCO»C«OC<XCOO3COCOCC IN NEDERLAND hebben we nu vijf jaar geleden aan de kinderziekten van de tele visie. Maar we kunnen er toch niet meer buiten, zeker niet wanneer het gaat om rechtstreekse reportages van sportgebeur tenissen. In België daarentegen is de be smetting nog niet algemeen doorgedron gen. Daar verkeert de voetbalbond althans nog in de belachelijke veronderstelling, dat de ontwikkeling tegengehouden zou kun nen worden. Men geeft geen toestemming tot uitzending van de internationale wed strijden van de Rode Duivels, omdat men de televisie als een concurrent, een klan- tendief, beschouwt. Men begrijpt blijkbaar niet, dat de enige schadelijke factor voor goed voetbal slecht voetbal is. Dat werd niet alleen door de kwaliteit en de uitslag van de ontmoeting van gisteren bewezen, maar ook door de weigering om t.v.- camera's toe te laten. Televisie of niet, de echte zondaren gaan toch wel naar de hel van Deurne. Nu moesten we het in de huiskamer stel len met het oog getuig ever slag door Leo Pagano, die voortdurend probeerde ervan te maken wat er blijkbaar met de beste wil van de wereld niet van te maken was. Men kan het hem niet in de schoenen schuiven, dat er geen spanningbrengende schuivers uit de schoenen van „onze jon gens" en hun tegenstanders kwamen. Ove rigens bewees hij duidelijk een goede waar nemer te zijn, getuige zijn opmerking, toen de Nederlanders hun achterstand van twee-nul hadden ingelopen: „De Belgen zijn hun voorsprong nu volkomen kwijt". Eén van de opvallendste merkwaardighe den in zijn welluidende voordracht was wel de steeds terugkerende vermelding dat de oranje leeuwen er een gewoonte van maakten alle duels te verliezen, doch erin slaagden daarbij de bal te behouden. Hoe slecht de wedstrijd ook geweest mag zijn, Pagano speelde het klaar sommige spelers bij tijd en wijle „enorm eminent" te noemen, waarschijnlijk ondanks of mis schien juist door hun kardinale fouten. Beleefdheid leek mij het voornaamste ken merk van deze match, want de spelers wachtten steeds tot het hun beurt was om hun kans te verzaken. Toen Nederland de leiding had genomen, vroeg Pagano ons hem niet te vragen of dit verdiend was. Hij zal tot zijn voldoe ning bemerkt hebben, dat iedereen aan dit verzoek heeft voldaan. Hij heeft zijn best gedaan, maar kon ons toch het gemis van televisie niet doen vergeten. Ko Brugbier bij snelde en schuin voor het doel in zeer moeilijke positie een schietkans kreeg met een keeper en twee backs op de doellijn. Een ongeroutineerde voetballer zou de ogen dicht hebben gedaan en in het wilde weg hebben geschoten, maar Appel deed het anders. Hij wachtte even en dat kon hij doen keek naar een onbe schermd deel van het doel en schoot toen pas. En het werd een voortreffelijk doel punt een winnend doelpunt tevens, zo als spoedig bleek. Want België was daarna nergens meer. De resterende dertien minuten bleef Ne derland dc baas. En wel op zo'n duidelijke wijze dat de Belgische toeschouwers meen den te moeten gaan fluiten, daarbij niet beseffend dat dat een van weinig sportief inzicht getuigende manier van doen was. In de laatste seconden treuzelde de „ju bilerende" Vic Mees hij speelde zijn vijftigste interland zo lang met ingooien tot scheidsrechter Orlandini het einde floot en hij dus bezitter werd van de bal, on danks een wat naïve poging van Koopal op hem het leer afhandig te maken. c<x<x»ccoocccccccococccccococcco:ccccccccc<:c<:cccococccc< Het KNVB-programma voor de ~emi- 8 profs voor het komende weekeinde luidt: Ere-divisie: GVAVSparta, Eindhoven NAC, MVVNO AD, Rapid—Ajax, ElinkwijkDOS, FeijenoordVVV, Wil lem IIFortuna, BVVPSV, Amsterdam —Enschedé. Eerste divisie A: VSV—ADO, HVC— Haarlem, SWDe Volewijckers, Alk maarRoda Sport, EmmaXerxes, Hel- mondia—De Graafschap, DWS—Wage- ningen. Eerste divisie B: Vitesse—Helmond, EBOHVolendam, SittardiaRigters- 8 bleek, EDO—Blauw Wit, AGOVV—HDVS, o SHS—Excelsior, Fortuna (VI.)Storm- is vogels. 8 :COKCCC©»X©MMCOK»CCOCCOK>0»X»CCCCTOSC03«MOOÏOCa De hoofdprijs van de NOC-loterij, een reis naar Melbourne voor twee personen of 12.500 gulden is in Deventer gevallen. In de oude binnenstad, bij de 45-jarige ju welier Hendrik Jan Husselman, die in de Kleine Overstraal 22 woont. De heer Husselman en zijn vrouw en drie zoons van respectievelijk tien, dertien en vijftien jaar, hebben zaterdagmorgen van het Nederlands Olympisch Comité de bevestiging gekregen van het feit, dat hun sinds donderdagavond eigenlijk al bekend was. Nota bene pas veertien dagen nadat de trekkingslijst was verschenen had de heer Husselman donderdag, tijdens een vergadering van de gymnastiekvereniging „Olympia", waarvan hij vice-voorzitter is, de lijst van de NOC-loterij in handen ge kregen. En daarop had hij het. nummer van de hoofdprijs „zijn" nummer 506.688 gelezen. Niet naar Melbourne De heer en mevrouw Husselman zullen echter niet naar Melbourne reizen, omdat zij het zonde vinden een zo groot bedrag in enkele weken op te maken. Bovendien kunnen zij in de St. Nicolaasperiode hun zaak bezwaarlijk aan anderen overlaten. De heer Husselman had zes lo ten gekocht in de series zeilen en zwem men. Het winnende lot kwam uit de serie zwemmen. ADVERTENTIE FISCALE STUDIESERIE Ook m de boekhandel

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5