De Eenzame" van Walter Gore St. Cecilia-festival te Heemstede voor nieuw kerkorgel Speciaal 1 matrassen PAKHUIS Zwetsloot's Super Market WASSENAAR - JANSWEG TELEVSSil Verstraten Vanaf fl.- per week BROKX 0LIEST0 0 K 15 „Het-journaal dat men niet ziet" Officieel afscheid in paleis op de Dam RADIO Ballet der Lage Landen Causerie van mr. J. M. Landré voor Teisterbant Nederlands Ballet Het staatsiebezoek Zeelieden veroorzaakten relletjes in Rotterdam Goedkoper vliegen voor emigranten Geen veilig verkeer op Veilig Verkeersdag Scheepvaart VEREN BEDDEN VERENTIJK te huur of te koop gevraagd Onze week-end aanbiedingen VLEESHOUWERU [-u1 TJ ES MORGEN OM 2 UUR PRECIES BEGINT BI3 WASSENAAR ÏANSWEG DE SENSATIONELE 90 PRIJZEN DIE 50 TOT 70% ONDER DE NORMALE WINKELWAARDE LIGGEN PROFITEER OOK VAN DEZE „MAAK-PLAATS-AANBIEDINGEN pONDERDAG 18 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT jjet Ballet der Lage Landen begon lensdagavond in de Stadsschouwburg te imstërdam een korte reeks voorstellingen de andere hebben plaats in Rotterdam 'S.Gravenhage - met medewerking van paUia Hinton en Walter Gore als gasten, 'ij dansten de hoofdrollen in een nieuwe horeografie van laatstgenoemde, waarmee t repertoire van het weldra jubilerend,e «ezelschap wezenlijk is verrijkt. 5 Voor men aan de kennismaking daarmee ,0ekwam, moest het publiek een soms hachelijke vertoning" van een uur en een IjUze van drie kwartier doorstaan. De •vond werd geopend met het nogal ver eende divertissement, dat de derde akte van ..Coppélia" van Delibes in de zetting ,'jn ivanov vormt. Norman McDowell, (hans als toeschouwer in de zaal aanwe- mocht als Franz in de pas-de-deux ret de door Sergejev uitgewerkte variatie hoor zijn hanige allure niet zo bijster heb ben voldaan, Leo Kersley (tien jaar geleden in Engeland een danser van naam) bracht e'r door gebrek aan lichaamsbeheersing njets van terecht dat zelfs maar bij be nadering" aan virtuositeit deed denken. Heden tot ernstige critiek gaf het corps de ballet in de urenwals. in een vorige bespreking heb ik enigs- jjus ten onrechte de draaicapaciteiten van Angela Bayley in verband gebracht met Caleidoscoop" op de variaties op een ïhema van Paganini door Brahms in de choreografie van Walter Gore, die er zich juist op beroemt in dit vlinderachtige bal let geen enkele pirouette te hebben toege- oast. Niettemin: er wordt vrij veel en snel ingedraaid en Angela Bayley toonde zich. „iet haar pittige techniek een plezierige vertolkster. Zonder op bepaalde tekorten te kunnen wijzen moet ik vaststellen dat ie vervanging van Paula Hinton, die slechts bij de eerste voorstellingen heeft meegewerkt, door Ine Rietstap een ver-, nvakkirif betekent. Er is een element uit het werk verdwenen, waar ik geen naam voor weet. Maar het is nog altijd - on danks de reeds geformuleerde bezwaren mijn eerste recensie - aardig genoeg. De genoemde Hollandse danseres werd Zeer verdiend met langdurig applaus be loond voor haar bijzonder mooie en lichte vertolking van „De dood en het meisje" door Andrée Howard op het thans in pianobewerking uitgevoerde gelijknamige kwartet van Schubert, inderdaad een breekbare poëzie uitstralend. „De Eenzame" van Walter Gore, op muziek van Busoni en met een kleurige, aan middeleeuwse wandtapijten herinne rende, vaak buitengewoon suggestieve aankleding van de begaafde en waarach tig oorspronkelijke Engelse ontwerper Konald Wilson, die weet wat de dans vraagt en toekomt, vormde een indruk wekkend besluit van het programma. Het is een verhalend ballet, waarin ter bepa ling van de aandacht zelfs twee keer een korte tekst wordt gesproken. Men zou „De Eenzame" een epolyrische kroniek kunnen noemen, waarin het wezenlijke met wel overwogen steun van andere elementen door de dansbeweging wordt ontwikkeld. De verhalende inhoud kan als volgt wor den omschreven: „Een jonge vrouw wordt De vice-president van Teisterbant, mr. L. A. Cohen, leidde woensdagavond de bijeen komst, die ditmaal in de president der so ciëteit, mr. J. M. Landré, haar inleider vond. Aan diens causerie over „Het journaal, dat men niet ziet", ging een korte hei-denking vooraf, gewijd aan het onlangs overleden ere-lid Dirk Coster. Mr. L. A. Cohen ge waagde van de nauwe betrekkingen tussen Coster en de sociëteit, releverend hoe Coster twintig jaar geleden reeds met de toenmalige Kennemer Kunstenaarskring in vriendschap was verbonden. Deze vriend schap is met Teisterbant bestendigd en verdiept. Staande namen de aanwezigen na dit in memoriam enige ogenblikken stilte in acht Mr. J. M. Landré stelde in zijn causerie, dat de zucht naar sensatie en het vertoon van geweld door de jeugd, vaak voort vloeiend uit hysterie en excessen zoals die zich voordoen in de „Rock au roll", voor geen gering deel hun oorzaak vinden in houding en mentaliteit van wie de jeugd opvoeden. Zo kan men ook in de film- journalistiek een duidelijke tendens ont waren naar het' vertonen van juist die gebeurtenissen, die smaakbedervend en de mens onwaardig zijn. De i'ilmjournalistiek staat daarbij niet alleen. Krant, radio en televisie, als zij vrijelijk hun gang gaan, demonstreren het gebrek aan cultuur en moraal evenzeer. De journaalfilm brengt de realiteit in beeld. Voorzover deze een historisch-documentaire waarde heeft kan men daar vrede mee hebben. Of het echter goed is haar iedereen en dus ook de jeugd onder ogen te brengen is een tweede. Vele buitenlandse journaals maken zich schuldig aan het vastleggen van schokkende en banale evenementen, die in hun uitwerking de zucht naar sensatie ver tegemoet komen en een gevoelloosheid laten zien, welke men nauwelijks voor mogelijk zou houden. Afzetgebied is er altijd voor te vinden. Pecunia non olet Men kan zich daarom met reden afvragen o£ de vertoning van zulke journaals niet een verderfelijk vruchtbare voedingsbodem vormt voor de uitspattingen, welke men om zich heen aanschouwt. De invloed mag men er allerminst van onderschatten. Wat de situatie in Nederland betreft: hier past een journaal-filmonderneming als Polygoon-Profilti zelf de censuur toe op wat zij uit het buitenland ontvangt. Wat niet voor vertoning geschikt wordt geacht, verdwijnt. Het komt niet, zoals in het buitenland, in de bioscoop. Wanneer men ziet wat dan wel aan de Nederlandse bio scoopbezoeker wordt onthouden, zal men zich gelukkig prijzen dat een preventieve censuur als deze hier mogelijk is. De jour nals passeren ook nog de officiële, van regeringswege ingestelde, keuring. Het is ng niet voorgekomen, dat er qoit een ge weigerd werd of gecoupeerd. De bijeenkomst werd in de gewelven van Teisterbant besloten met een huldiging van Penningmeester Jan Brants, die door God fried Bomans werd verrast met de ont hulling van een beeldje, dat Brants grote liefde personifieert: Chaplin. Het werd in opdracht der ledën vervaardigd door de Aerdenhoutse beeldhouwster D. Sturm- Van den Bergh. De heer Brants dankte, overrompeld door zoveel spontane harte lijkheid. gestraft overeenkomstig de strenge wetten van de tijd waarin zij leeft. Een vreemde ling, onbekend met de oorzaak van haar ongeluk, tracht haar te troosten en brengt zichzelf daardoor in conflict met dezelfde meedogenloze bepalingen". Er is in dit ballet een tijdeloosheid en nameloosheid in een in de filosofische zin van het woord absurde sfeer van noodlot, die beklemmend werkt dank zij het mees terlijke vermogen van de choreograaf om een spanning op te bouwen en te verdelen, niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk. Het door hem blijkbaar zo geliefde spelen met attributen - pieken en lange koorden in dit geval - is hier ter zake dienend te pas gebracht. En meer dan eens, in de wonderbaarlijk vertederende duetten, heb ik mij afgevraagd of hier niet de slechts uit overlevering bekende traditie van de pas-d'action .van Jules Perrot uit de echte bloeiperiode der romantiek werd voortge zet. Door dwang der muziek is het ballet stellig te lang nu en dan, maar de bewe gingscompositie blijkt sterk genoeg om aan deze verslappingen niet te bezwijken. In een dramatische vertolking zonder pathos demonstreerden Paula Hinton en Walter Gore, de eerste met een zeldzaam evenwichtig gebruik van haar fraaie tech niek, met uiterst verfijnde beheersing van haar gevoelig instrument, een ontroe rende - laat ik het maar in het Engels zeg gen, want het is een onvertaalbaar begrip - „quality of tenderness". Ik ben erg blij, dat het Ballet der Lage Landen in dit ju bileumjaar deze belangrijke aanwinst heeft verworven. Het Nederlands Ballet heeft gisteravond een voorstelling van reeds uitvoerig be sproken werken in de Haarlemse Schouw burg gegeven. Daaraan gingen twee mati nees voor de (middelbare) schoolgaande jeugd vooraf, programma's van een uur, waarbij Sonia Gaskell korte, interessante toelichtingen gaf. Uitgevoerd werden uit „Petroesjka" de koetsiersdans, een grand- pas-de-deux-classique en tot besluit de suite „Les Sylphides" van Fokine op mu ziek van Chopin, waarin Willy de la Bye, Linda Manez, Janine van Thor en Milly Emmer met Conrad van. de Weetering solistisch optraden. In de tweede schoolvoorstelling vertolk ten Linda Manez en Jaap Flier het duet „De zwarte zwaan" en in de eerste Marian- na Hilarides en dezelfde partner het duet uit „De Notenkraker" van Tsjaikofsky- Petipa, waarover ik een paar woorden wil zeggen omdat het hier in zekere zin een première gold. Betekende het weerzien met deze uit het buitenland teruggekeerde Nederlandse soliste in Den Haag enkele weken geleden een vreugde onder voor behoud, thans bezorgde zij mij met de be koorlijke macht van haar uitgebalanceerde techniek wederom, waar men toch op zit te wachten, een artistieke schok. Zij heeft de triomfantelijke zekerheid van de vir tuoze ballerina en tegelijk zoveel intussen verworven finesse, dat men zich bij alle stuntwerk geen moment in de sfeer van het circus waant. Eerder gaat men uit van een associatie met precieus porselein. Al leen mag ik misschien op gezag van Tamara Karsavina opmerken, dat het een roman tische traditie was nooit déboulés te ge bruiken als afsluiting van een diagonale beweging. In de Burgerzaal van het paleis op de Dam hebben de president van Liberia en mevrouw Tubman vanmorgen officieel af scheid genomen van alle autoriteiten met wie zij gedurende hun staatsiebezoek ken nis gemaakt hebben en uit de wijze waar op dat geschiedde mocht worden gecon cludeerd, dat de president en zijn echtge note met dank zijn vervuld voor de har telijke entvangst die ons vorstenhuis en ons. volk hen hebben bereid. Om kwart over tien was het Damplein voor de laatste maal voor dit staatsiebe zoek het toneel van het plechtige ceremo nieel dat een uitrit omlijst: het brengen der eerbewijzen door de in groot tenue aangetreden erewacht, het spelen der volksliederen door de Koninklijke Militaire kapel, de vaandelgroet en wat dies meer zij. De stoet, gevormd door de Koninklijke auto, waarin met het presidentenpaar Prin ses Beatrix was gezeten en zes volgauto's met de leden der erediensten en gevolgen, vertrok na een korte rit door de stad naar Lelystad voor een bezoek aan een deel der Zuiderzeewerken, het laatste onderdeel van het officiële programma van het bezoek. Tijdens het bezoek van de president van Liberia aan Rotterdam bevonden zich gis termiddag twee Engelse opvarenden van het troepentransportschip „Asturias" te midden van het publiek bij de afzetting voor het beursgebouw. Een hunner was zeer, de ander lichtbeschonken. De een viel het publiek lastig en gedroeg zich, aldus de politie, zeer onaangenaam. Beide mannen weigerden zich te verwijderen. Een agent heeft toen met assistentie van twee bereden collega's de zeelui naar de uitgang geduwd, waarbij de paarden hen buiten de afzetting duwden. Omdat de ene zeeman niet meer kon lopen heeft men een bestelauto moeten charteren om bei den naar het hoofdbureau te brengen. Op dat ogenblik kwam er een derde zeeman, die zich voorstelde als vriend en mede- opvarende. Hij wilde zijn maats bevrijden, maar omdat hij óp het kruispunt bleef staan hebben agenten hem naar de over zijde van de Coolsingel gewerkt. De ande ren werden naar het hoofdburaau over gebracht, van waar zij na ongeveer drie kwartier naar hun schip, dat aan de Lloyd- kade lag en spoedig zou vertrekken, zijn vervoerd. De Pan American World Airways zal met ingang van 1 novejnber haar transatlan tische tarieven voor Europese immigran ten met 40 percent verlagen. Volgens de nieuwe tarieven zal een enkele reis naar New York van Amsterdam of Brussel 186 dollar kosten. Ook de Canadian Pacific Airlines heeft per 1 november het tarief voor emigran ten verlaagd. Een enkele reis Amsterdam Vancouver zal 273 dollar kosten. Het ge wone toeristentarief is 389 dollar. De tarieven zullen gelden voor bezitters van immigratie-visa uit alle Europese lan- Gisteren op de „Dag voor Veilig Verkeer" zijn er in Haarlem niet meer en ook niet minder verkeersongelukken gebeurd, dan dat op andere, meer gewone, dagen het ge val geweest is. De politie registreerde gisteren negen verkeersongevallen, maar daarbij moet be dacht worden, dat het hier alle aanrijdin gen en aan Tijdinkjes, ook zeer onbeduiden de, betreft. Dit cijfer geeft dus geen enkele opheldering over het aantal min of meer ernstige ongelukken. Het getal negen neemt echter een volkomen normale plaats in tussen de aantallen ongevallen op de andere dagen, die variëren van drie tot veertien in de afgelopen week. Een verheugende terug gang is dus nog niet te constateren, waar echter tegenoverstaat, dat er ook geen sprake is van een verontrustende toeneming op de„Dag van het Veilig Verkeer". OP 19 OKTOBER GEEN „CARMEN" Als gevolg van ziekte van de sopraan Mimi Aarden ziet de Nederlandse opera zich genoodzaakt de voorstelling van Bizets „Carmen" op vrijdagavond 19 oktober in de Stadsschouwburg te Amsterdam te doen vervallen. In plaats daarvan zal worden uitgevoerd Mozart's „Die Zauberflöle". David Koning den, behalve Italië en Spanje. Het kerkbestuur vah de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart te Heemstede heeft aan de tekenaar en illustrator Jan Wiegman de organisatie van het „Sint Ce cilia-festival" toevertrouwd, waarvan de eventuele baten zullen worden bestemd voor een nieuw orgel in de kerk aan het Valkenburgerplein. De manier waarop de organisatie van d;t festival wordt aangepakt, gevoegd bij de toezeggingen die men reeds van diverse be kende kunstenaars heeft ontvangen, vor men reeds de garantie voor het slagen van dit voornemen. Het laat zich aanzien, dat de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein binnen afzienbare tijd over een nieuw orgel kan beschikken, waaraan in deze parochie reeds geruime tijd een dringende behoefte wordt gevoeld. Aangenomen mag worden, dat het festival gedurende twee dagen van het voorjaar in 1957 gehouden wordt in het verversingshuis van het wandelbos „Groe- nendaal" te Heemstede. Dit festival zal uit een aantal attracties bestaan, waarvan een veiling of een Ameri- kaahse verkoop van aquarellen, tekeningen en schilderijen het hoofdnummer vormt en de eerste dag besluit. De heer Wiegman heeft reeds van verschillende kunstenaars de toezegging ontvangen, dat. zij één hun ner werken zullen afstaan. Onder hen zijn H. F. Boot, Han Bijvoet, Poppe Damave, Mies Deinum, Grootens, Dirk Harting, Kloes, Kroonen, Jan Loots, Oscar Mendlik. Anton Pieck, Santen, A. Tadema en Mat- thieu Wiegman: A. Molkenboer zal er nog een mozaiek aan toevoegen. Uiteraard hou den de organisatoren zich ook bijzonder aanbevolen voor schenkingen uit particulier bezit. De verkoop zal geschieden onder leiding van notaris M. E. A. van Oppen te Heem stede. Een commissie is gevormd, welke zich zal belasten met de beoordeling van kunstvoorwerpen, die door de parochianen eventueel voor het festival worden afge staan. Deze commissie bestaat uit de heren H. P. Baard, directeur van het Frans Hals museum te Haarlem, H. van Haaren, con servator van het Bisschoppelijk Museum t.e Haarlem en J van Spaendonck. leraar aan het seminarie „Hageveld" te Heemstede. Verder is voor het festival een program ma in bewerking, dat in een oplage van vijftienhonderd exemplaren wordt ver spreid. Behalve een vermelding van de ver schillende attracties, bevat deze ook ee:i beschrijving van de historie der parochie van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart van de hand van Jan Wiegman. Het program- Nieuwe leden der Tweede Kamer Het Centraal Stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van mej. M. A. M. Klompé, de heer L. A. H. Albering te Rijswijk benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. In de vacature ontstaan door het be danken van de heer H. J. Hofstra is de heer B. van den Tempel te 's-Gravenhage benoemd verklaard en in de vacature, ont staan door het bedanken van de heer J. H. Lamberts, de heer A. Venverloo te Arn- ma voor het festival zal waarschijnlijk onder meer bestaan uit een kindermiddag en een gala-avond tot besluit. Voor de pa rochianen zal een insigne worden vervaar digd, waarop men voor het gehele festival gratis toegang heeft, behalve voor de gala avond, waarop onderscheidingen zullen worden uitgereikt aan hen, die zich voor de parochie op de een of andere wijze bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt Verder wordt deze bijeenkomst vocaal op geluisterd door het parochiaal zangkoor, onder leiding van de heer Louk Nelissen, Joh. v. Wunnik en Zn. Schagehelstr. 13 Tel. 10286. Haarlem. 3 delig maken en overtrekken met prima PHILIPS, GRUNDIG PHILIPS, GRUNDIG BLAUPUNKT vanaf f 98.— AMSTERDAMSTR. 27 Haarlem Tel. 19626 plm. 80 m2. Het paradijs van alle levensmiddelen AFD. SLAGERIJ AFD. KRUIDENIERSWAREN en BAKKERIJ AFD. GROENTE en FRUIT Plaats een Groentje Een handelszaak kan niet buiten reclame De beste reclame is: adverteren Het beste adverteren doet men in dit blad EEN HEERLIJK BORDJE ECHTE SOEP VOORAF „Eeltjes" biedt u een „soep-compleet" voor een speciale prijs. Namelijk: Grote sortering: Dekens vanaf f 16.95 Flanellen lakens vanaf f 6. Hogerwoerdstraat 58 Tel. 25368 Voor nog géén f 200.- EMONSTRATIES Wassenaar Jansweg moet wéér uit breiden. Er komt een nieuwe étage bij. Dus moet er ruimte komen om behoorlijk te kunnen werken. Daar om ruimt Wassenaar Jansweg een beperkt aantal matrassen, dekens, ledikanten, lakens, slopen, kussens en spreien op tegen Al deze artikelen zijn in meerdere of mindere mate beschadigd, alhoe wel die beschadigingen absoluut niets afdoen aan hun gebruikswaar de. De voorraad is, zoals gezegd, beperkt. Wie 't eerst komt, 't eerst maalt! Daarom worden er vrijdag vanaf 12 uur volgnummers uitgereikt. Indien u van deze buitenkansjes wilt profiteren zorg dan, dat u er bijtijds bij is. ii Zuiver wollen dekens van de meest bekende merken, welke wij echter niet met name mogen noemen. Sommige iets vuil. 10 tot 20V« onder de normale winkelprijzen. Bekende merkmatrassen, waarop 't heerlijk slapen is en die u morgen eveneens met 10 tot 20'/» onder de normale winkelprijs kunt kopen. no. 17 t/o htt Station - Telefoon 14.32.9 Amor, 16 v. Amsterdam n. Malta. Amstelslot, 17 te Amsterdam. Aludra, 16 te Colombo. Amstelpark, 17 te Bombay v. Fremantle. Aegis, 17 te New Orleans v. Houston. Algenib, 17 te Santos Annenkerk, 17 v. Bremen n. Hamburg. Alamak, 16 te Buenos Aires. Arkeldijk, pass. 16 Gibraltar n. Port Said. Adonis, 16 v. Sta. Marta n. Cartagena. Ariadne, 16 60 m. n. Kp. Bougaroni n. Cartagena. Alioth, 17 v. Rotterdam n. Breinen. Andijk, 17 te Rotterdam. A verdijk, 18 te Rotterdam. Aalsum, 17 te Mtwara. Abbekerk. 18 te Dairen. Albireo, 18 te Calcutta. Alblasserdijk, 13 te Antwerpen. Almkerk, 18 tc Las Palmas. Aludra, 17 v. Colombo n. Mauritius. Alwaki, 17 v. Lourmarques n. Durban. Amstelkroon, 18 te Montreal. Amstelvliet, 17 v. Kaapstad n. Dakar. Astrid Naess, 17 v. Gothenburg n. Mena Al Ahm. Bloemfontein, 16 te Amsterdam. Banka, 16 dw. Terschelling n. Gothenburg. Ba wean, 17 te Belawan. Bintang, 17 tc Belawan verw. Britsum, 16 415 m. z.o. Pt. Arthur v. Antwerpen. Bonaire. 17 575 m. n.o. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 17 te Balboa v. Manta. Bussum, 18 te Bachaquero verw. Beninkust, pass. 17 Las Palmas n. Le Havre. Bennekom, 17 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Bali, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Blommersdijk, 17 te Rotterdam. Calamares, pass. 16 Azoren n. Guadeloupe. Congokust, 16 v. Amsterdam n. Dakar. Castor, 17 te Cap Haiticn. Ceronia, 17 te Trinidad. Cradle of Liberty, 16 200 m. z. Cape Sable naar Port Said. Caltex Nederland, te Vlissingen. Caltex Delft, 17 nog ten anker te Bahrein. Caltex Rotterdam, 17 v. Suez n. Bandarmashur. Camerounkust, 18 te Rotterdam. Dalerdijk, 17 v. Portland n. Stockton. Delfland, 18 te Amsterdam. Delft, 18 te Amsterdam. Duivendijk, 18 v. Rotterdam n. Londen. Duivendrecht, 18 te Hamburg. Elizabeth B. 17 170 m. w.n.w. Hanolulu n. H.lulu. Esso Den Haag, pass. 17 Casquets n. Sidon. Eenhoorn, 17 27 m. z.z.w. Syracuse n. Patras. Eemdijk, 17 v. Houston n. Le Havre. Fairsea, 16 te Southampton verw. Felipes. 18 te Pladju v. Telokanson. Friesland KRL, 16 te Gdansk. Guineekust. pass. 17 Las Palmas. Gaasterkerk, 18 v. Suez n. Djibouti. Heemskerk, 16 v. Lour Marques n. Beira. Hydra, 16 60 m. z. San Salvador n. Pt. Au Prince. Hilversum, 17 te Mena v. Teneriffe. Hector, 16 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hoogheid, 16 te Bangkok. Heelsum, 17 v. Houston n. Brownsville. Helena, 18 te Amsterdam. Ittersum, 17 v. Londen n. Montreal. Katelysia, 17 30 m. z. Ras Al Hadd n. Montreal. Kalianda, 17 te Makassar. Kryptos. 17 te Thameshaven. Kinderdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Kermia, 18 te Rotterdam. Laertes, 17 te Avonmouth. Lekhaven, 16 v. Horta n. Galveston. Loenerkerk, 16 v. Port Sudan n. Suez. Leto, 21 te Rotterdam verw. Lissekerk, pass. 17 Cadiz op 80 m. w. n. Pt. Said. Laertes, 17 te Avonmouth. Lemsterkerk, 17 te Gibraltar n. Genua. Meliskerk, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Macoma, 16 v. Singapore n. Fremantle. Mitra, 16 v. Pta. Cardon n. Birkenhead. Markelo, 16 dw. Gt. Yarmouth. Maaslloyd, 17 te Genua. Maaskerk. 17 te Genua. Maas, 17 te Piraeus Maasdam, 17 v. Curacao n. Port Au Prince. Mataram, 18 te Marseille. Mijdrecht, 17 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. South.ton. Nanusa, 19 te Basrah verw. Overijsel, 17 v. Suez n. Port Said. Oranjestad, 16 v. Aruba n. Pto. Limon. Oldekerk, pass. 17 Gibraltar n. Genua. Oranjefontein, 17 te Southampton verw. Oranje, 18 v. Suez n. Massawa. Prins Alexander, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Pr. Philips Willem, 17 v. Rotterdam n. Chicago. Polyphemus, 17 v. Halifax n. Boston. Pendrecht, pass. 17 Ouessant n. Tripoli of Banias. Peperkust, 17 te Douala v. Lagos. Prins Willem III, 16 te Windsor. Pr. Will. George Frederik, 19 te Montreal verw. Prins Frederik Willem, 17 te Bremen. Prins Philips Willem, pass. 17 Dover n. Montreal. Prins Willem v. Oranje, 17 v. R'dam n. Montreal. Pygmalion, 17 te Rotterdam. Prins Casimir, 18 v. Le Havre n. Hamburg. Purfina Hellas, 18 v. Suez n. Abadan. Prins Maurits, 17 v. Quebec n. Glasgow. Ridderkerk, 16 te Amsterdam. Roepat, 16 v. Berbera n. Mogadiscio. Rondo, 16 130 m. n.w. Djeddah n. Aden. Sarpedon, 17 te Amsterdam. Stad Maassluis, 17 te Amsterdam. Stad Schiedam. 16 v. Rotterdam n. Gibraltar. Straat Torres, 16 v. Rotterdam n. Bombay. Sarangan, 16 te Suez. Stad Alkmaar, 16 v. Narvik n. Emdcn. Sabang, 18 te Makassar. Salatiga, 17 te Manilla. Schie, 18 te Tanger verw. Stad Vlaardingen, 17 te Rotterdam v. Narvik. Stanvac Selo, 17 te Singapore v. Paiembang Sinabang, 17 te Jesselton. Straat Malakka, 17 te Cochin. Sunetta, 17 te Abadan. Stad Leiden, pass. 17 Kp. Guardafui n. Antw. Sibajak, 17 te Melbourne. Stad Haarlem. 16 v. Birkenhead v. Seven Islands. Straat Cook, 18 te Aden v. Port Sudan. Senegalkust, 22 te Rotterdam verw. Samarinda. 17 v. St. Vincent n. New York. Statue of Liberty, 17 v. Philadelphia n. Mena A1 Ahmadi. Straat Bali, 16 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tomiili, 18 te Brownsville. Tamo, 18 te Rotterdam. Trajanus, 18 te Barbados. Tibia, 17 tc Holtenau. Triton. 18 te Jacksonville verw. Tawali, 17 v. Calcutta n. Vizagapatam. Tiba, 18 v. Rio de Janeiro verw. Tiberius, 17 v. Kingston n. Tela. Tjisondari. 15 te Penang. Utrecht, 17 tc Tj. Priok v. Singapore. Waal, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 17 te Schiedam. Westertoren, 18 te Kaapstad. W. Alton Jones, 16 540 m. w.z.w. Fayal naar Philadelphia. Weltevreden, 17 te Penang. Zonnewijk, 16 in Panamakan.zone n. Tocopilla Zuiderzee, 16 v. Ceuta n. Baltimore. KLEINE VAART Adine, 16 v. Rotterdam n. Oporto. Adm. Courbet. 17 v. Londen te Zeebrugge verw. Albergen, 16 150 m. n.n.o. Kp. Vilano n. Londen. Amigo, 16 v. Rotterdam n. Helsingborg. Anna B, 16 40 m. w. Bornholm n. Amsterdam. Appingedam, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Aries, 16 dw. Sandhammern n. Londen. Atlas, 16 dw. Lissabon n. Rotterdam. Badzo, 17 v. Londen te Rotterdam. Banka, 16 dw. Terschelling n. Gothenburc. Batavier II. 17 dw. Lissabon n. Casablanca. Bernard John, 16 120 m. w. Algiers n. Alexandr. Bornrif, 16 dw. Gotskasandon n. Lulea. Caland, 16 dw. Wight n. Gent. Catharina, 17 v. Rouen te Rotterdam. Curasao, 17 te Mary port (schroefschade). Dacapo, 16 v. Rotterdam n. Lissabon. Da Costa, 17 v. Svendborg te Stettin verw. Dija, 17 v. Rochester te Grimsby verw. Export II, 16 v. Rotterdam n. Londen. Elda, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Fiducia, 17 v. Londen te Maassluis. Franka II. 16 dw. Kentissknock n. La Rochelle. Frieda. 16 v. Rotterdam n. Fowey. Grutto, 16 v. Rotterdam n. Londen. Haaksbergen, 16 40 m. z.z.w. Ouess. n. Terneuzen. Harry, 16 dw. Oland n. Hamina. Hoflaan, 16 dw. Lizard n. Algiers. Holland, 16 v. Rotterdam n. Hull. Hunzeborg. 16 v. Amsterdam n. Penryn. Jell, 17 v. Londen te Dordrecht. Jonan, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Joost. 16 v. Solvesborg n. Kalmar. Koh I Noor. 17 v. Danzig te Kotka verw. Kora, 17 v. Middlesbro te Newcastle. Libelle, 16 v. Helsingborg te Jakobstad. Mariscal Lopez, 17 dw. Guernsey n Antwerpen. Markab N. 16 v. Oslo n. Gt. Yarmouth. Meteoor. 16 dw. Understen n. Londen. Meuse, 16 dw. Le Havre ft. Liverpool. Midsland, 16 v. Rotterdam n. Leith. Mirach. 16 dw. Giedser n. Leningrad. Musketier, 16 v. Guernsey n. Belfast. Nassauhaven, 17 v. Gothenburg te Rotterdam. Nautilus. 16 dw. Fehmarnbelt n. Preston. Navis, 16 v. Barcelona n. Goole. Neeltje B, 17 v. Rotterdam te Par. Nomadisch, 16 v. Rotterdam n. Zoutkamp. Plato. 16 40 m. n.o. Kp. Passero n. Venetië. Polaris, 16 dw. Flambrohead n. Aberdeen. Ponza, 16 dw. Elbe n. Zaandam. Prinses Beatrix, 16 v. Harwich te H. v. Holland. Prinses Wilhelmina, 16 v. A'dam n. Hamburg. Quo Vadis, 16 v. Avonmouth n. Pt. Talbot. Reality, 17 v. Rotterdam n. Esbjerg. Ria, 16 v. Rotterdam n. Londen. Rini, 17 v. Douglas te Barry verw. Rokin. 16 dw. Landsend n. Bayonnc. Rose Marie, 16 30 m. z. Noordquarkon n. Totness. Schippersgracht, 16 v. Kotka n. Amsterdam. Senior, 16 v. Gefle n. Hudiksvall. Spora, 16 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Steady, 16 v. Hamina n. Londen. Stella Maris, 16 dw. Hanstholm n. Rotterdam. Strabo, 16 v. Barcelona n. Taragona. Taurus, 16 v. Dover te Rotterdam. Tempo, 16 dw. Tuskarrock n Dublin. Thalassa, 16 dw. Vlieland n. Hull. Timo, 16 v. Dordt n. Londen. Tiny, 16 150 m. n.o. Humber n. Hull Trompenburgh, 16 v. Rotterdam n. Kingslynn. Valbella, 16 dw. Le Havre n. Dublin. Vanda, 16 v. Antwerpen te Malmö. Vanessa, 16 v. Amsterdam n. Domsjo. Virgo, 17-v. Poole te Gefle verw. Vitesse, 16 v. Rotterdam n. Swansea. Vliestroom, 16 v. Amsterdam n. Hull. Volharding, 17 dw. Finisterre n. Lissabon. Wegro, 16 dw. Startpoint n. Rotterdam. VVesterhorn, 17 v. Liverpool te Rotterdam. Westpolder, 16 80 m. n.o. Vilano n. Antwerpen. Wickenburgh, 16 40 m. z.w. Beachyhead naar Casablanca. Willem, 16 v. Rotterdam n. Gothenburg. Wim, 16 v. Duinkerken n. Londen. Zevenbergen, pass. 16 Kp. Falcon n. Cork. SLEEPVAART Cycloop, 16 410 m. z.o. Bermuda n. St. Nazaire Humber, 16 dw. Bizerta n. Rotterdam. Loire, 17 te Djibouti n. Bluff. Oceaan, 16 v. Aruba n. Curacao. Thames. 17 v. Port Said n. Rotterdam. Witte Zee. 16 dw. Las Palmas n. Takoradi. Zeeland, 16 200 m. n.w. Cuba n. St. Nazaire. vanaf f 650.— uit voorraad leverbaar J. KLOOS - JELGERSMASTRAAT 16 - TELEFOON 19594 VARKENSCARBONADE, heel mooi 500 gram 165 ct. SCHOUDERCARBONADE, 500 gram van 2.40 NU 190 ct. SAUCIJZEN per 500 gram 150 ct. O VARKENSLAPPEN van de fricandeau 500 gram 240 ct. ROSBIEF 500 gram NU 265 ct. RAUWE LEVER100 gram 30 ct. 9 KINNEBAKSLAPPEN 500 gram 100 ct. Volop SOEPBENEN en MERGPIJPEN De fijnste GELDERSE HAM 150 gram van 75 NU voor 65 ct. Uitzoeken RAUWE GELDERSE ROOKWORST per stuk van 85 NU 79 ct. PEKELVLEES 150 gram 75 ct. GEBR. ROSBIEF 100 gram 65 ct. CERVELAATWORST 100 gram 48 ct. TONGEWORST 100 .gram 42 ct. SPECULAAS 250 gram 39 ct. LANGE VINGERS 150 gram 49 ct. CREME SOESJES 200 gram 59 ct. VETTE EDAMMER KAAS 500 gram 119 ct. GOUDSE BELEGEN KAAS 500 gram 148 ct. KORSTLOZE LEIDSE 500 gram 95 ct. PINDAROTSJES 100 gram 39 ct. O MENAGERIE melk of puur. 100 gram 45 ct. 9 AGAR VRUCHTENBLOKJES 200 gram 39 ct. DROPKUSSENTJES 200 gram 39 ct. 3 ZWARE REPEN (gewone prijs 60 ct.) NU voor 45 ct. GROOT KRENTENBROOD99 ct. ROZIJNENCAKES 5 voor 39 ct. UIEN per pond 10 ct. WORTELEN per pond 10 ct. MOES APPELEN per kg 25 ct. GEKOOKTE BIETEN per pond 15 ct. AARDAPPELEN 2*/? kg -40 ct. Grote voorraad BLOEMKOOL, LOF, SPRUITJES dat geeft een zondagsmaal zo'n gezellige feestelijke allure. „Eeltjes" wil u helpen, zoals altijd, uw maaltijd tot een succes te maken. 1 portie krachtbeenderen 0.30 1 ons gehakt0.32 1 ons mager poulet0.50 Normale prijs 1.12 Vrijdags en zaterdags voor 90 ct. Wilt u de soep wat zwaarder, doe er dan voor 40 ct. nog een halve ossepoot bij. Deze vooral lang laten trekken U weet het, voor goede adviezen, voor goed vlees, voor heerlijke vleeswaren is het adres m Z'JLSTRAAT Uw bestaande kolenhaard omgebouwd tot oliestook met de wereldbekende Ameri kaanse BREESE-inbouwset met gepatenteerde dubbele boU vormige branderpotbodem ook bij lage vlam beslist geer* roetvorming (belangrijk I). U kunt nog voor de a.s. winte» volop genieten van de heerlijke en comfortabele warmte ver* Uw oliehaard en van dat ver-» velende kolensjouwen, asla ledigen, stof en as, bent U dan absoluut verlost. De Amerikaanse BREESE is reeds in meer dan' 15 mil joen oliehaarden in gebruik. Dagelijks van 3-5 uur, Maertei* van Heemskerkstraat 69. Dezo moet U beslist bijwonen I. GEN. CRONJéSTRAAT 130-132 - VRIJ ENTREE MÊi BC-PIL MM,

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11