LASSIE GS HAVERMOUT «B®: schorten, Groentje velo super Plaats 'n 19 UNO-orgaan wenst een onderzoek op Cyprus Materiële schade bij drie aanrijdingen in Heemstede ZANDVOORT Dr. Van den Broek sprak Bouwvolume voor vier lokalen aan ulo-school Andere spreker voor Chr. Vrouwenbond Burgerlijke Stand van Zandvoort HAARLEMMERMEER Voorlichtingsavond In maart concert voor Rode Kruis Burgerlijke Stand Haarlemmermeer HILLEGOM Reclamecampagne in december te Hillegom Dr. Brouwer sprak voor Chr. Vrouwenbond Gecompliceerde auto botsing in Hillegom Scheepvaart leuke en practische modellen HULP IN DE HUISHOUDING De vj/, Nu kunnen duizenden huisvrouwen langer slapen dank zij Lassie Klaar Havermout VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Groof pak 75 cf - Normaal pak 40 et N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ MERCU8IUS V/H GEBROEDERS LAAN WQRMERVEÉR, Grammofoonplatenconccrt van klassieke werken Onder auspiciën van een radio- en gram- mofoonplatenhandel in Haarlem werd donderdagavond in Brinkmann een klas siek grammofoonplatenconcert gegeven. Hiermee werd gedemonstreerd dat de ge luidsweergave met behulp van technische middelen het volmaakte dicht nadert. De vraag naar grammofoonplaten is in de laat ste jaren zeer sterk toegenomen. Het is moeilijk geworden een stuk muziek te noe men, waarvan nog geen opname werd ge maakt. Men heeft zelfs voor het kiezen. ren stuk muziek kan men in vele gevallen in twee of meer uitvoeringen aanschaffen. De echte programmastukken zo geheten omdat zij om welke reden ook parade- oaardjes zijn geworden kan men zelfs vaak krijgen in vijf of zes uitvoeringen door verschillende orkesten van reputatie en met de beste solisten. Men kan zeggen, dat zich hierdoor een heel nieuw probleem voordoet, want bij de keuze worden zij, die «een uitgesproken voorkeur hebben voor een bepaalde solist of een bepaald orkest, dikwijls voor de moeilijke vraag gesteld, welke uitvoering de beste is. Dit probleem werd even genoemd door de muziekcriticus G. van Ravenzwaai, die bij dit platencon- cert een inleiding gaf. Nadat de nieuwste -meestal zeer gave opnamen waren be luisterd van bekende werken van Bach, Beethoven, Strawinski, Bartok en Vivaldi - hetgeen door de heer Van Ravenzwaai zeer levendig van kanttekeningen werd voorzien, hoorde men het begin van Mendelssohns vioolconcert in drie verschil lende uitvoeringèn: door de Wiener Phil- harmoniker met de Belg Arthur Grumiaux als solist, en tweemaal door het Philadel phia Symphony Orchestra met de Ameri kaan Isaac Stern en de Rus Davis Oistrach. Drie uitstekende solisten met verschillende opvattingen. De overladen markt heeft voor. velen tevens de wens geschapen verschil lende uitvoeringen van één stuk op de plaat te bezitten vooral omdat wij in de vergelijking van opvattingen het karakter van muziek en solisten beter begrijpen. Deze wens kan evenwel slechts voor en kelen in vervulling gaan, want het aanleg gen van een discotheek blijft een kostbare zaak. BINNENLAND Korte vrijheid. De 32-jarige Nederlander W. van der V. uit Amsterdam, die in Bremen een gevangenisstraf van 21 maanden onder ging wegens inbraak en diefstal, is ontvlucht, maar enige tijd later bij de haven weer ge vat. Men had vooral de haven en omgeving bewaakt omdat men aannam, dat de vluchte ling zou proberen, met een Nederlands schip naar zijn vaderland terug te keren. Moeder. In Den Haag is een 43-jarige vrouw aangehouden die haar dertienjarig dochtertje er op uitstuurde in winkels blik jes levensmiddelen weg te nemen. Toen het kind was betrapt en de politie bij de moeder thuis ging kijken, trof zij daar meer dan honderd gestolen blikjes aan. De moeder zei dat zij een voorraadje wilde aanleggen „om dat er wel oorlog zou komen om het Suez- kanaal". Nummer 2 benoemd. De gemeenteraad van Alkmaar heeft met 18 van de 26 uit gebrachte stemmen tot directeur van het slachthuis te Alkmaar benoemd de heer G. W. J. Wouters, dierenarts te 's Hertogen bosch, nummer twee van de voordracht. Nummer één op de voordracht, de plaatsver vangend directeur van het slachthuis, dr. T. S. Zwanenburg, kreeg 8 stemmen. Huis twee keer verkocht. In Den Haag is een 43-jarige aannemer aangehouden, ver dacht van oplichting. Hij had een huis twee keer verkocht en aan beide gegadigden een sleutel gegeven. De zaak kwam aan het licht toen de tweede koper, die reeds 6850 gulden op ckoopsom had betaald, van een boven- bewoonster te horen kreeg, dat er nog een „eigenaar" van het huis was. Bij zijn verhoor zei de aannemer dit als „normale handel" te hebben beschouwd. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de facul teit der wis- en natuurkunde aan de rijks universiteit te Leiden is voor het onderwijs in de meetkunde benoemd dr. W. T. van Est, thans buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Aan dr. ir. J. L. Bordewijk, ingenieur bij het staatsbedrijf der P.T.T., is opdracht verleend in de afdeling oer elektrotechniek aan de Technische Hoge school te Delft onderwijs te geven in de wisselstroomtheorie, telecommunicatie en elektronica. HAARLEM EN OMGEVING Gunning. De Sint Willibrordusvereni- ging te Den Haag heeft het bouwen van een zeventienklassige r.-k. meisjesschool voor lager onderwijs aan de Maartensdijklaan te Den Haag, volgens een ontwerp van archi tect ir. W. Wouters te Wassenaar, gegund aan de op een na laagste inschrijver, de heer G. I- Evers te Bloemendaal. Deze had inge schreven voor f 627.709. Verkoopavond Wijk II. Vrijdag 26 okto ber zal in het wijkgebouw aan de Leidse- straat 20 te Haarlem een verkoopavond worden gehouden ten bate van wijkarbeid onder jongeren en ouderen in wijk II van de Nederlands Hervormde gemeente te Haarlem (wijk dr. G. Snijders). Velen deden reeds hun gaven voor het doel toekomen: uit oen ruime sortering textiel, levensmiddelen, 'uxe voorwerpen zal men een keus kunnen doen. Aanrijding. Donderdagmorgen had een aanrijding plaats op de Weeresteijnstraat in Hillegom. Ee>~ vrachtauto van Vissers we genbouw reed achteruit, maar daar de regen het uitzicht van de chauffeur belemmerde reed deze tegen de achterzijde van een ge- Parkeerde personenauto aan, met het gevolg dat deze ernstig werd beschadigd. Op het Spaarne te Haarlem, in de nabijheid van de Turfmarkt, is een nieuwe personenauto tegen een met aardappelen beladen vrachtauto opge reden. De vrachtauto werd aan de voorzijde enigszins ingedeukt; dit had echter niet veel te betekenen. Wat er echter van de personenauto overbleef ziet men op de foto. NEW YORK (Reuter). De internatio nale liga voor de rechten van de mens. een organisatie die de Economische en Sociale Raad van de UNO van advies dient, heeft de Britse regering toestemming gevraagd een „onpartijdig onderzoek" in te mogen stellen naar beweerde schendingen van de mense lijke rechten op Cyprus. Volgens een bekendmaking van de liga voorzitter Roger Baldwin is het initiatief tot het instellen van eer. dergelijk onderzoek uitgegaan van de Griekse minister van Bui tenlandse Zaken en de Cyprische nationale raad Donderdag hebben zich in de gemeente Heemstede drie aanrijdingen voorgedaan, die gelukkig geen persQonlijke ongevallen ten gevolge hebben gehad. Omstreeks elf uur 's morgens botsten op de kruising Zandvoortselaan-Leidsevaartweg twee personenauto's op elkaar, doordat een uit Haarlem komende wagen geen voorrang gaf aan een auto, die uit de richting Aerden- hout kwam. Er ontstond grote schade. Op het kruispunt Herenweg-Zandvoortse- laan-Lanckhorstlaan is gistermiddag om streeks zes uur een aanrijding ontstaan ten gevolge van het verkeerd begrijpen van aan wijzingen van de daar geplaatste verkeers agent door een automobilist. Deze kwam in een personenauto uit de richting Benne- broek en wilcle de Zandvoortselaan oprijden op een ogenblik dat het verkeer uit deze richting door de verkeersagent was stopge zet. Door deze manoeuvre botste de personen auto tegen een vrachtwagen met aanhanger, die uit de richting Haarlem kwam. Ook hier is de materiële schade groot. Tenslotte is een bromfietser gisteren op het kruispunt Herenweg-Daan van Rozen- burg-Adriaan Pauwlaan aangereden door een personenauto. De automobilist kwam uit de Herqnweg en wilde de Laan van Rozen burg inrijden Daarbij stopte de wagen om een voetgangster gelegenheid te geven over te steken. De bromfietser verkeerde in de mening, dat de auto was gestopt om hem voorrang te geven en reed voor de auto langs op het ogenblik dat deze zich weer in be weging zette. Er ontstond een aanrijding, waarbij schade ontstond. Ook hierbij deden zich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Het psychologisch groeps-onderzoeh op scholen In aanwezigheid van schoolhoofden, de beide schoolartsen en de spraaklerares hield dr. Van den Broek van het Psycho logisch Instituut, afd. schoolpsychologie van de universiteit te Leiden, woensdag avond in het raadhuis van Zandvoort een lezing over het onderwerp „Enige proble men van het schoolonderzoek". Nadat de wethouder van onderwijs, de heer Kerkman, de bijeenkomst had ge opend wierp dr. Van den Broek reeds di rect een probleem naar voren namelijk: wat is de positie van de schoolpsycho loog op de scholen en welke is deze te genover de ouders. Spreker wees er in de eerste plaats nadrukkelijk op, dat het hoofd der school de centrale figuur blijft. De hoofden hebben het recht en de plicht om hun eigen advies betreffende de ver dere studie of vakopleiding van het kind aan de ouders te geven, ook al wijkt dit af van het advies van het psychologisch in stituut. In de meeste gevallen is echter ge lukkig van een afwijkend standpunt geen sprake door het contact van het school hoofd met de personen, die het psycholo gische school 0nd.er7.0ek leiden. Spreker uitte verschillende mogelijkhe den voor het opmaken van het eindadvies. Eensdeels kan de onderwijzer zijn eigen oordeel over het kind vormen evenals de psycholoog. Daarna kan overleg worden gepleegd en het eindadvies worden opge maakt. Om te beoordelen wat uiteindelijk de test waard is moet men het kind vol gen op zijn verdere levensweg. Het neemt jaren in beslag, voordat hierover defini tief een oordeel kan worden gevormd. Wethouder Kerkman dankte dr. Van den Broek voor zijn interessante uiteenzetting. Hierna volgde een zeer geanimeerde be spreking. Door verschillende omstandigheden mag de nieuwe ulo-school in Zandvoort zich in een grote belangstelling verheugen. Hier door zal, wanneer het nieuwe gebouw bin nenkort in gebruik wordt genomen de plaatsing van de leerlingen in de verschil lende klassen waarschijnlijk op grote moei lijkheden stuiten. Het college van burge meester en wethouders heeft zich daarom onlangs tot de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen gewend ter verkrijging van bouwvolume voor uit breiding van het nieuwe gebouw met vier lokalen. Burgemeester en wethouders heb ben thans van de inspecteur van het lager Onderwijs in de inspectie Haarlem de me dedeling ontvangen, dat. hun verzoek is in gewilligd. Daar ds. J. J'. Buskes uit Amsterdam, die op vrijdag 26 oktober voor de afdeling Zand voort van de Nederlands Christen Vrouwen bond in de consistoriekamer der Hervormde kerk zou spreken op doktersadvies voor lopig geen spreekbeurten mag vervullen, heeft het bestuur van de afdeling dr. F. A. Nolle, internist en Hervormd predikant te Leiden bereid gevonden te spreken over: „Paranormale begaafdheid en wat daarvoor doorgaat". GEBOREN: Josina Maria, d. van H. M. H. van der Donk en W. L. d' Hont; André, z. van G. Keur en A. Bol; Raymond Peter, z. van B. Juta tjn D. de Haan. GEHUWD: Chr. Jak en H. Terpstra. ONDERTROUWD: E. Bol en A. Schaap; N. F. van Petegem en D. Weber; A. Citroen en D. de Wid. OVERLEDEN: J. Bel, 85 j., geh. gew. met G. Hendrikse. Maandag wordt in hotel „De Beurs" te Hoofddorp een voorlichtingsavond over speelgoed gehouden. De heer Jacques Hens- kes zal spreken over „Het kind en zijn speel goed". Speciaal zal de nadruk worden ge legd op de opvoedkundige waarde, die speelgoed en spellen voor kinderen van alle leeftijden heeft, mits deze goed zijn gekozen en aangepast aan het karakter van het kind. Een demonstratie van modern speelgoed zal worden gegeven en een tentoonstelling wordt ingericht. Donderdagavond is de onder-afdeling Hoofddorp van l.et Nederlandse Rode Kruis bijeen geweest. Een belangrijk punt van be spreking v as het kerkconcert, dat een tradi tie gaat worden. Dit concert, waaraan alle Hoofddorpse koren medewerken, zal ook in het komende seizoen op het programma staan. Als voorlopige datum is 12 maart vastgesteld. Tevens werd op deze bestuurssamenkomst gesproken over de afnameavond van de Bloedtransfusiedienst, welke bepaald is op 2 november in de Ambachtsschool aan de Hoofdweg te Hoofddorp. GEBOORTEN: Johannes Jacobus, z. van Q. J. Kamp en M. C. Suijkerland; Jan, z. van J. Roemeling Frima en T. F. C. Nannniga; Ma- rinus Cornelis, z. van H. M. C. Vissers en A. E. Kemp; Pieter Antheunis, z. van W. Ge- schiere en P. Eveleens; Maria Theresia, d. van J. P. Suidgeest en P. M. Mesman; Ariaantje, d. van J. Rus en A. Steen wijk; Cornelia, d. van T. F. Verbeek en M. Kui pers; Maria Elisabeth Theresia, d. van F. F. Hartman en C. E. T. Broekhuizen; Alfonsus Marinus Maria. z. van C. G. Th. de Bruijn en Chr. M. A. van der Lubbe; Monica Johanna Maria, d. van G. M. Huijerman en Th. P. E. den Mulder; Paulus Jozef, z. van R. Heijnes en M. A. Goes; Peter, z. van R. Kampf en A. Joore; Dirkje, d. van L. M. Schwebke en G. van Essen. ONDERTROUWD: R. Tj. Winter en M. Koopman; C. Bergisch en G. Bruins; J. King- ma en H. Korenwinder; W. P. R. Ilbrink en M. P. A. Hokke; J. Möhlen en E. van Vliet. GETROUWD: J. Lei en.G. Vipk: S. Vrede- voort en C. van Merriënboirr J. A. Bouwens en J. C. B. Zijlemaker. OVERLEDEN: Bertus Kerzaan. 4 j.; Alida Catharina Ipema, 56 j., e. van J. Bazuin; Jan Gerrit Terlouw. 77 j., wedn. van A. C. van Leeuwen; Marinus de Jong, 57 je. van G. Colijn. Donderdagavond heeft de winkeliersver eniging „Hoofdstraat" vergaderd in hotel Flora te Hillegom, om zich te beraden over de feestdagen, St. Nicolaas en Kerstmis. Lang en breed heeft men over het hoe gediscussieerd. Gezien de grote successen, die men verleden jaar heeft bereikt, be sloot men weer een reclamecampagne op touw te zetten. Er zal onder meer een fraaie verlichting worden aangebracht, uniek van opzet en uitvoering. Deze ver lichting zal het eigendom van de vereni ging blijven. Verder komt er natuurlijk, een winkelactie. De vorm waarin deze actie gehouden wordt blijft voorlopig geheim. Donderdagavond vergaderde de afdeling Hillegom van de Christen Vrouwenbond on der leiding van mevrouw Knottnerus. Na afhandeling der huishoudelijke zaken werd de onderafdeling, de zogenaamde zwachtel- bond, gehuldigd ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan. Het oudste lid mevrouw Vlot- man ontving bloemen. Hierna was het woord aan ds. F. Brouwer, Hervormd predikant. Op boeiende wijze hield hij een lezing over de bekende Deense theoloog-dichter Kaj Munk. In 1944 werd deze lichamelijk zwakke, maar geesri'jk zeer begaafde prediker, door de Duitsers om het leven gebracht. De jeugd jaren van deze man zijn niet gemakkelijk ge weest. Als predikant heeft hij een grote in vloed gehad ook op het Deense volk. De pre sidente bracht spreker dank. Donderdagmiddag had op de Van de En delaan in Hillegom een gecompliceerde aanrijding plaats waarbij vijf auto's waren betrokken. Ter hoogte van de meubel fabriek Hollandia stond een vrachtauto met aanhangwagen geparkeerd in de richting Leiden. Uit de richting Haarlem naderde de heer S. K. uit Amsterdam in een perso nenwagen. Deze wilde de geparkeerde auto passeren, maar tegelijkertijd naderden uit de richting Leiden drie auto's. Een aanrij ding kon niet worden voorkomen en toen de eerste wagen tegen de auto van de heer K. was gereden, volgden ook de andere auto's. De bestuurder van de achterste wa gen, de heer G. A. Z., kreeg een lichte her senschudding. De schade aan de voertuigen viel mee. Albireo, 18 te Calcutta. Alblasserdijk, 18 te Antwerpen. Aludra, 17 v. Colombo n. Mauritius. Alwaki, 17 v. Lourmarques n. Durban. Amstelkroon, 18 te Montreal. Anxstelvliet, 17 v. Kaapstad n. Dakar. Astrid Naess, 17 v. Gothenburg n. Mena Al Ahm. Alioth, 17 v. Rotterdam n. Bremen. Andijk, 17 te Rotterdam. Averdijk, 18 te Rotterdam. Aalsum. 17 te Mtwara. Aalsdijk, 18 te Makassar v. Masinloc. Amstelmeer, 18 te Panamakanaal n. Marseille. Abbekerk, 18 te Dairen. Albireo, 13 te Calcutta. Almkerk, 18 te Las Palmas. Adonis, 18 v. Barranquilla n. Mobile. Ariadne. 17 te Cartagena. Abbedijk, 19 te New Orleans. Alkaid, 18 v. Buenos Aires 19 te Montevideo. Almkerk, 18 v. Las Palmas n. Kaapstad. Alphacca, 19 te Rio de Janeiro. Alphard, 20 te Pepel verw. Argos, 19 te Tel Aviv. Angolakust, 18 te Amsterdam. Alderamin, 19 te Genua. Amor, pass. 19 Finisterre n. Malta. Bali, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Blommersdijk. 17 te Rotterdam. Batang, 18 v. Belawan n. Aden. Bawean, 20 te Singapore verw. Bengalen, 19 te Colombo. Billiton, 18 te Labuan. Britsum, 18 te Port Arthur verw. Bonaire. 18 750 m. n.o. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 19 v. Cristobal n. Curagao. Camerounkust, 18 te Rotterdam. Congokust, pass. 18 Ouessant n. Bordeaux. Crania, 13 v. Eastham n. Curagao. Castor, 17 v. Cap Haitien n. Port Au Prince. Cradle of Liberty, 17 400 m. z.z.w. Cape Race n. Port Said. Concepcion, 17 v. Las Palmas n. Sao Francisco Do Sul. Caltex Nederland, 18 te Vlissingen. Camitia, 18 1300' m.n.o. Brisbane n. Brisbane. Callisto, 18 v. Philadelphia n. R'dam/Antwerpen. Caltex Delft, 19 v. Rastanura n. Suez. Dalerdijk, 17 v. Portland n. Stockton. Delfland, 18 te Amsterdam. Delft, 18 te Amsterdam. Duivendijk, 18 v. Rotterdam n. Londen. Delfshaven, 18 v. Narvik n. Emden. Doris, 18 te Fort Liberte. Dorestad, 17 240 m. z.o. Ras Al Hadd n. Geelong Duivendrecht, 20 te Rotterdam verw. Eemdijk, 17 v. Houston n, Le Havre. Eenhoorn, 18 te Patras. Esso Den Haag, pass. 18 Kp. Finisterre n. Sidon. Elizabeth B, 18 140 m. w.n.w. Honolulu n. H.lulu. Eemland, 19 te Rio de Janeiro. Gaasterkerk, 18 v. Suez n. Djibouti. Gaasterland, 17 v. Rio Grande do Sul n. P. Alcgre. Gabonkust, 18 v. Lagos n. Matadi. Gordias, 18 v. Amsterdam n. Rotterdam. Guineekust, 19 te Dakar. Hecuba, 19 te Baltimore verw. v. Kingston. Hersilia, 18 te Georgetown v. Port of Spain. Heemskerk, 18 te Beira. Hera, 17 320 m. n.o. Trinidad n. Rotterdam. Heelsum, 18 v. Houston n. Bronwsville. Hydra. 17 te Port Au Prince v. New York. Hilversum, 19 v. Mena Al Ahmadi n. Kwinana. Helena, 18 v. Amsterdam n. Emden. Ivoorkust, 18 v. Lagos n. Takoradi. Iberia, 19 te IJmuiden verw. Isis, pass. 18 Monapassage n. Londen. Japara KRL, 18 v. Antwerpen n. Southampton. Jason, 18 te Santiago de Cuba. Jupiter, 18 te Oran verw. Kerm ia. 18 te Rotterdam. Kinderdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Karimun, 18 v. Calcutta n. Australië. Khasiella, 18 v. Lorenco Marques n. Abadan. Kota Gede, 17 v. Charleston n. Galveston. Katelysia, 18 dw. Khoryamorya eil. n. Montreal. Kalinga, 19 te Port Said. Karimata, 19 te Suez. Kylix, 19 te Thameshaven. Kieldrecht, 18 te Rotterdam. Luna, 17 te Genua. Lemsterkerk, 18 te Mostagenem. Leuvekerk, 18 te Bremen. Langkoeas, 18 v. Tj. Priok n. Singapore. Laurenskerk, 19 te Marseille. Leopoldskerk, 18 v. Suez n. Ummsaid. Linge, 18 v. Toppila n. Zaandam. Lombok, 19 te Beira. Lindekerk, 19 te Rotterdam. Lutterkérk, 18 te Rotterdam. Lissekerk, pass. 19 Algiers n. Port Said. Mijdrecht, 17 te Rotterdam. Maaskerk, 18 v. Genua n. Rotterdam. Macoma, pass. 18 Str. Karimata n. Fremantle. Murena, 24 te Balikpapan verw. Maureen, 18 te Savannah. Mataram, 18 te Marseille v. Genua. Markelo, 17 te Grangemouth verw. Modjokerto, pass. 18 Malta n. Beyrouth. Maasland, 19 te Santos. Mapia, 18 te Antwerpen. Maasdam. 19 te Port Au Prince. Nanusa, 19 te Basrah v. Bandarsharpour. Prins Casimir, 18 v. Le Havre n. Hamburg. Oostkerk, 18 te Dakar. Ootmarsum, pass. 18 Key West n. New Orleans. Oranjefontein, 18 te Antwerpen. Overijsel, 18 v. Poyt Said n. Alxandrië. Oranje, 18 v. Suez n. Massawa. Oranjestad, 18 te Pto Limon. Orion, 19 te Curagao. Oldekerk, 19 te Genua. Prins Maurits, 17 v. Quebec n. Glasgow. Purfina Hellas, 18 v. Suez n. Abadan. Prins Philips Willem, pass. 17 Dover n. Montreal. Prins Willem v. Oranje, 17 v. R'dam n. Montreal. Pygmalion^ 17 te Rotterdam. Perna, 19 te Singapore. -. Prins Willem IV, 18 v. Montreal n. Le Havre! Polydorus, 18 te Tj. Priok. Polyphemus. 18 te Boston. Prins Casimir. 18 v. Le Havre n. Hamburg. Prins Willem III, 18 te BuIIalo v. Cleveland. Prins Frederik Willem, 13 te Hamburg. Rempang, 18 v. Sydney n. Brisbane. Roggeveen, 18 v. Fremantle n. Mauritius. Rondo, 18 te Aden. Radja. 18 390 m. w. Kp. Leeuwin n. Kaapstad. Roepat. 19 te Mogadiscio. Rondo. 18 v. Aden n. Belawan. Samarinda, 17 v. St. Vincent n. New York. Straat Bali, 16 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Sarangan. 18 v. Port Said n. Genua. Schelpwijk. 19 te Port Said. Straat Banka, 18 v. Fremantle n. Surabaja. Schie, 18 te Tanger. Straat Cook, 18 te Aden. Statue of Liberty, 17 v. Philadelphia n. Mena. Stentor, 17 460 m. z.w. Fayal n. Port of Spain. Stad Arnhem, 19 te Rotterdam verw. Sunetta. 18 v. Abadan n. Vizagapatam. Soestdijk, 18 te Rotterdam. Stad Breda, 19 te Rotterdam. Senegalkust, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Trajanus, 18 te Barbados. Tabian, 19 te Djibouti. Teiresias, 18 v. Fremantle n. Aden. Tankhaven III, 18 te Sungeigerong. Tankhaven II te Sungeigerong v. Belawan. Theobaldius, 18 te Abadan. Tjibantjet, 22 te Kobe verw. Tomini, 18 te Brownsville. Teucer, 18 te Semarang. Tjitjalengka, 18 v. Okinawa n. Hongkong. Tjisondari, 16 v. Penang n. Port Swettenham. Tawali, 19 te Vizagapatam. Ternate, pass. 18 Guardafui n. Le Havre. Tamo, 19 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Van Riemsdijk, 18 te Surabaja. Van Neck, 18 v. Hongkong n. Singapore. Van Noort, 17 v. Tj. Priok n. Semarang. Waal, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Willem Barendsz, 17 te Schiedam. Willem Ruys, pass. 18 Kp. Guardafui n. Pt. Said. Waiwerang, 18 te Surabaja. Weltevreden, 18 te Belawan. Westertoren, 18 te Kaapstad. Wieldrecht, 18 120 m. z.z.o. Kp. Padaran naar Rastanura. Witmarsum, verw. pass. 18 Vlissingen n. Antw. Wonogiri, 18 te Abadan. Willemstad, 19 te Antwerpen. IJssel, 18 te Algiers v. Tunis. Zeeland, 18 60 m. z. v. Miami n. St. Nazaire. KLEINE VAART Advent, 17 v. Amsterdam te Monsteras. Alderd L, 17 v. Kristinehamn te Rotterdam. Appingedam, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnoudspolder, 19 te Antwerpen verw. Badzo, verrn. 18 v. Rotterdam n. Londen. Barrcuda, 17 te Antwerpen verw. v. Kotka. Beja, 17 v. Amsterdam te Capelle a.d. IJsel verw. Bram, 20 v. Goole te Rotterdam verw. Bruiser, 18 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Eems, 17 v. Antwerpen te Delfzijl. Eibergen, 17 v. Antwerpen te Barry verw. Ferocia, 17 v. Pt. Lyautey te Sables Dolonnes. Flevoland, 18 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Frans v. Seumeren, 19 v. Stockh. te R'dam verw. Gerrie S, 17 v. Southampton n. Swansea. Haringvliet, 18 v. Ahrendal te Rotterdam verw. Harry, 18 v. Cardiff te Hamina verw. Henrica, 17 v. Avonmouth n. Cardiff. Hoogland. 19 v. Leitli le Rotterdam verw. Isola. 17 v. I-Iarllepool te Rotterdam verw. Jan Kleumer, 17 v. Rotterdam te Londen. Kastanjesingel, verrn. 17 v. Newcastle n. Brussel. Koningin Emma, 17 v. I-Ik. v. Holl. n. Vlissingen. Lotus, verrn. 17 v. Goole n. Rotterdam. Maartje, 17 v. Manchester te Rotterdam. Maasym N, 17 v. Sluiskil te Ekenes verw. Marcella, 17 v. Esbjerg te Karlshamn verw. Marietje Böhmer, 19 v. A'dam te R'dam verw. Meidoornsingel, 17 dw. Portlandbill n. R'dam. Merwestad. verrn. 17 v. Antwerpen n. Helsinki. Myfem, 17 v. Parijs te Rouen. Mynelis, 17 v. Londen te Tripoli (Libya) Myson, 17 v. Rouen n. Parijs. Nieuwehaven, 17 v. Antwerpen te Malmö. Pegasus, 18 v. Dublin t:e Rotterdam verw. Phil^tas, 18 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Sirius, 17 v. Gravelines te Londen. Soemba, 17 v. Duinkerken te AnUverpen. Sonsbeek, verrn. 17 v. Lissabon n. Londen. Statenlaan, 17 v. Manchester te Londen. Stella Maris, 18 v. Gothenburg te R'dam verw. Tramp, 17 v. Varberg te Stettin. Ubbergen, verm. 17 v. Amsterdam n. Rotterdam. Veenenburgh, 17 v. Middlesbro te R'dam verw. Westpolder, 19 v. Oporto te Antwerpen verw. SLEEPVAART Noordholland, 17 170 m. n.w. B'muda n. St. Naz. Noordzee, pass. 17 Colombo n. Haiphong. Oceaan, 17 v. Curagao n. Aruba. Oostzee, 16 te Port Said n. Karachi. Poolzee, 17 40 nt. o. Rhodes n. Izmir. Rode Zee, 17 140 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Zeeland, 17 60 m. z. Miami n. St. Nazaire. Heer, met volwassen zoon, zoekt voor 5 a 6 midda gen per week m.l. en v.g.g.v. Goed kunnende koken. Werkster aanwezig. Aanmelden: van 7.308.30 u. Spechtlaan 15, A'hout. wassen zonder slijtage! Neem de proef! 8 dagen stellen wij U zonder enige verplichting in staat kennis te maken met deze volmaakte wasmachine De speciale super-constructie met wasvin spaart Uw fijnste wasgoed. De handige machine voor ieder gezin uitsluitend verkrijgbaar bij: W& AN[8 Riviervismarkt 3, Haarlem, Tel. 10117 Schoterweg 34 (bij Frans Halsbioscoop), Haarlem, Tel. 17357 Het beste ontbijt in de kortste tijd! Geen gekook meer! Strooi Lassie Klaar Havermout zó uit het pak op Uw bord. giet er warme of koude melk of yoghurt over. roer er suiker door enklaar is Uw fitmakende, naar-nootjes-smakende pap! Zo tovert U in seconden een heerlijk ontbijt uit het Lassie pak! Geen vuile pannen! Wat waren die pannen vroeger altijd aangekoekt! En nu? Nu warmt U hoogstens een beetje melk. Uw man en kinderen mengen op hun bord wat ze willen, met melk, met yoghurt, - dikke of dunne papEn U U smult van harte mee! De nieuwste „SHAMPOO BRILLANT" van Cndoricin Iets unieks voor één kwartje Deze onvergelijkelijke DULSOL shampoo verovert, na Frankrijk, thans ook Nederland! Een pakje Dulsol geeft overvloedig, heerlijk geurend schuim èn.... het spet tert niet bij het openmakenDat is iets, wat u hij pakjes shampoo nog nooit hebt meegemaakt. Ook de prijs van deze prima shampoo is een verrassing: sleehts 25 ct per pakje! DOLSOL helder, transparant, is verkrijgbaar in teergeur of dennenaalden voor brunettes; kamille of kinine voor blondines en voor wit of grijs haar. Eén kwartje per pakjeLet op de naam DULSOL CADORICIN. en na 't wassen: GEL cadoricin baarglansl

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13