—ZE VEN DA GEN Verkennen: vaardigheid opent EINDE VAN EEN ILLUSIE de weg naar het avontuur Sportvelden in Aerdenhout op terrein voor waterwingebied Raad van Bloemendaal Meelevende oudercommissie van fundamenteel belang Boeke(n)rij Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Jleeting) VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Ga beter en gezonder slapen op KI-TRA9 122.50 Examens Van vrachtauto gevallen Twee jubilea bij de Haarlemse brandweer Jaarvergadering „Door Zang Vriendschap" jeugdig, chic en modieus VERENIGDE JEUGD Vijftig jaar temidden van machines Adresseermachine uit sloot opgevist HELENA H. BEGEMANN Verkoop van huizen Burgerlijke Stand van Haarlem In de donderdagmiddag gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bloemen dal heeft burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller meegedeeld, dat de leden van de raad binnenkort bijeen geroepen zullen worden voor het houden van een be- jpreking over het ontwerp-streekplan Zuid-Kennemerland. Later, bij een vraag van je heer Van Holten (VVD) over de aanleg van sportvelden in de omgeving van 'jariënbos te Aerdenhout, merkte de burgemeester op, dat vele punten uit het plan d aandacht zullen vragen. Wat de aanleg van sportvelden betreft deelde de bur- ,emeester mee, dat de terreinen in het ontwerp-streekplan als waterwingebied zijn ingegeven. Het is mogelijk, dat de plannen der sportvelden gewijzigd moeten wor- Op een nadere vraag van de heer Van Holten antwoordde de burgemeester, dat s-reeds plannen bestaan; de sportraad heeft geadviseerd welke sporten er be ffend dienen te worden. Daarna heeft de Dienst van Publieke Werken een plan ge taakt, dat thans weer naar de sportraad is -ezonden. Gehoopt wordt, dat met de aan- fe„ spoedig begonnen kan worden. In de töaöting 1957 zijn posten geraamd. Als tet het maken van gebouwen e.d. begon- ren wordt zal eerst overleg met de pro vincie nodig zijn wegens de plannen de Tond te bestemmen als waterwingebied. Onderwijs Bij het behandelen van de verslagen over de toestand van het lager- en kleu teronderwijs en van het middelbaar onder sijs werd hulde gebracht aan de samen steller, de heer S. A. Wilson. ME Vliegen (Arbeid) herinnerde er aan, dat hij vroeger al eens gepleit heeft ^oor de aanstelling van concierges, om je werkzaamheden van de hoofden van scholen te verminderen. Hoe staat het er het ogenblik mee? 'Mejuffrouw dr. Nol te (KVP) ant woordde, dat naar een oplossing gezocht wordt en burgemeester dr. P e e r e b o o m Voller voegde er aan toe, dat er vele problemen aan de vraag verbonden zijn. Er dient bijvoorbeeld gezorgd te worden voor huisvesting en dat levert al moeilijk heden op. Naar aanleiding van een opmerking van oir. De Jong Schouwenburg (CH) merkte mejuffrouw Nol te op, dat hoof den van scholen weinig voelen voor het aanstellen van een administratieve kracht. Christelijke mulo De heer Lagendijk (AR) informeerde hoe het staat met de bouw van een school voor christelijk mulo; blijkens het jaar verslag van het lager onderwijs was op 1 maart 1954 reeds grond gereserveerd. Mejuffrouw Nolte antwoordde, dat er aanvankelijk een plan voor een gebouw met een gymnastieklokaal gereed was: daarna kwam bericht binnen, dat er geen gymnastieklokaal gebouwd mocht worden. Het was nodig een nieuw plan te maken, dat naar gehoopt wordt spoedig in ceraad behandeld kan worden. stellen van een krediet voor de aanleg van den; geweigerd zal het plan niet worden, w ant de provincie heeft het al goedgekeurd. een speelplaats aan de Deken Zondaglaan te Vogelenzang. Mr. Vliegen wilde weten of, als tot oprichting van een speeltuinvereniging wordt overgegaan, deze een algemene wordt. De burgemeester verwachtte, dat de bevolking het initiatief zal nemen een algemene vereniging te stichten,. Gebeurt dat niet dan is het gemeentebestuur teleur gesteld. De heer Van Haastert (KVP) deel de mee, dat er reeds plannen bestaan een ADVERTENTIE De nieuwe moderne matras van IKIPREEN-O, het speciale schuimplastic met dragende veerkracht! Comfortabel, hygiënisch, doelmatig! 15 jaar gar: jaar garantie. algemene vereniging op te richten. Over leg is o.a. gepleegd met het hoofd der openbare school. Bij de rondvraag bracht mevrouw Dal- me y e r (Arbeid) de wijziging in de route van de N.Z.H.V.M. ter sprake die ontstaan is door de rioleringswerkzaamheden op de Julianalaan te Overveen. Bewoners van de Prins Hendriklaan hebben hinder van de zware autobussen. Kan aan de directie van de N.Z.H.V.M. gevraagd worden de bus sen langzaam te laten rijden? De voorzitter merkte op, dat als een weg opgebroken is een andere route ge kozen moet worden. Van deze noodmaat regel ondervinden thans de bewoners van de Prins Hendriklaan hinder. Het verzoek over langzaam rijden zal overgebracht worden aan de N.Z.H.V.M. Leiden. Gepromoveerd tot doctor ln de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Therman concuctivities of some non-super- concucting alloys at low temperatures", de heer M. S. R. Chari, geboren te Guntur (In dia) en thans wonende te Leiden. Doctoraal examen exp. natuurkunde: C. G. Sluyter, Rotterdam. Doctoraal examen Rechten: J. M. van Batenburg, Delft. Doctoraal examen indologie (econ.): T. Iskandar, Leiden. Een twaalfjarige jongen, die donderdag middag om vijf uur in een vrachtauto zat, is op de Leidsevaartweg, nadat de laadklep losgeschoten was, op straat gevallen. Met een hersenschudding is hij naar het Grote Gast huis overgebracht. Op 28 oktober zijn de heren A. W. Rogge band en J. van der Vecht vijfentwintig jaar verbonden aan de Haarlemse Vrijwillige Brandweer. De heer Roggeband kwam op 28 oktober 1931 als vrijwilliger bij het korps en op 17 maart 1934 volgde zijn bevordering tot hulppijpleider. Op 17 juni 1942 werd hij pijpleider en op 1 december 1947 brandmeester. Bovendien vervult de heer Roggeband de functie van secretaris van de Haarlemse Vrijwillige Brandweer Vereniging „De Tien". De heer J. van der Vecht kwam eveneens in 1931 bij de brandweer en hij bezet thans de functie van vrijwilliger eerste klasse. Bovendien treedt hij op als instructeur voor de Bescherming Bevolking. Op de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de Christelijke Oratorium Vereni ging „Door Zang Vriendschap" werd vast gesteld dat van een goed verenigingsleven en van een gunstige financiële positie, mede dank zij de jaarlijkse subsidie, welke de vereniging van de gemeente Haarlem ont vangt, sprake is. De aftredende bestuurs leden mejuffrouw F. S. Hogenbirk en de heer J. Veldhuis werden opnieuw herkozen. In november zal de vereniging het orato rium „Paulus" van Felix Mendelssohn Bar- tholdy uitvoeren. Het volgend jaar zullen twee uitvoeringen worden gegeven. Openbare middelbare school De heer Van Holten vroeg of er een mogelijkheid bestaat een openbare middel bare school te stichten, waarop mejuf frouw Nolte meedeelde, dat zij er persoonlijk weinig voor voelde. Er bestaan immers twee neutrale middelbare scholen en aangenomen kan worden, dat de mees- :e Bloemendaalse leerlingen, die elders niddelbaar onderwijs genieten, een con fessionele school bezoeken. Zij was echter bereid een onderzoek in te stellen. Besloten werd afwijzend te beschikken op een verzoek van het bestuur der Konin gin Wilhelminaschool te Overveen tot be schikbaarstelling van twee houten noodlo- kalen en toegekend werd een salarisver hoging van 6 percent aan het gemeente- personeel, ingaande 1 juli. Vastgesteld 7,-erd een gemeenschappelijke regeling in zake de Volkskrediebbank voor Haarlem en omliggende gemeenten. Goedgekeurd werd het voorstel tot overname van grond voor verbetering van de noordelijke hoek bij de dr. Bakkerlaan en de Bloemen- aaalseweg. Bij het voorstel tot verkoop van grond in het plan van de Bovenweg merkte mr. Vliegen op, dat twee gegadigden niet- Bloemendalers zijn en de derde woont in de gemeente. Komen niet-Bloemendalers dus ook in aanmerking? Wethouder mr. H ij s z e 1 e r (AR) deel de mee, dat een der gegadigden zijn werk kring in Bloemendaal heeft en voor de tweede komt een flat in Haarlem tegen een redelijke prijs voor Bloemendaal be schikbaar. De voorstellen over de grond- verkoop werden goedgekeurd. Speeltuin in Vogelenzang De raad verenigde zich met het voor stel van B. en W. tot het ter beschikking ADVERTENTIE kwal. lila 20 den. f4.50 kwal. rood 30 den. f4.90 kwal. groen 15 den. f5.25 kwal. blauw 60 den. f5.25 de bevallige kous, die voldoening blijft schenken! AGENT: Lv. d. NAP, AMSTERDAM. TEL.795060 Een jaar per 10 mille. De rechtbank te Rotterdam heeft de 45-jarige bouwkundige S. H, uit Gouda veroordeeld tot tweeenhalf jaar gevangenisstraf. Hij had een verpleeg ster en haar 81-jarige moeder voor ongeveer f25.000 benadeeld. Hij verkocht voor de moeder twee huizen in Den Haag en stak de opbrengst in eigen zak. TUSSEN DE Brederodeweg en de spoorbaan ligt nog een stukje braak terrein en overal waar men nog zo'n open brokje groen aantreft, vindt men jeugd: hier op een voetbalveld en daarachter rondom een houten onderkomen, dat voorlopig dienst doet als troephuis van doorkijkje door de doodlopende straat bij de bocht van de Verspronckweg. juist aan het hinkelboksen. Temidden van een kring van gespannen toeschouwers hinkten de tweetallen met één schouder dreigend naar voren gericht op elkaar aan, de één ver beten, met snelheid zijn tekort aan volume compenserend en de ander met de min of meer plompe gemoedelijkheid van iemand, die zijn gewicht mee heeft. Het was een van die spelen van een troep, die bezig is zich te formeren. Er waren namelijk pas acht welpen bijgekomen, die de horde ontgroeid zijn en de verkennersstatus gingen aannemen. Maar om als verkenner geïnstalleerd te worden moeten zij eerst aan de eisen der derde klasse vol doen. Daarom liep het merendeel van hen nog in het jonge wolvenkostuum of gewoon in de „jongenskiel". Na dit spel doken zij in de spaghetti van touwen, pikten er een eind uit en repeteer den patrouillegewijs nog wat knopen, één van die elemen taire stukjes verkennerswerk, die tezamen een basis vor men voor de verdere activi teiten van de troep. In de eerste eisen blijven sommigen wel eens steken en men is wel eens geneigd zich bij het beoordelen van dé padvin derij het uitzicht te laten be nemen door die knopen„Ik heb wel eens de uitdrukking opgevangen: als je een pad vinder op zijn hoofd slaat, rollen er allemaal knopen uit", zei de hopman W. Verwer, „maar zó is het ge lukkig ook weer niet. Het zijn van die dingen, die je nodig hebt voor later'. En inderdaad,op een systeem van vaardigheden, welke iedereen kan leren, moet het avontuur worden opge bouwd, want de fantasie al leen is niet voldoende. TERWIJL de jongelui met veel scherts doorknoopten (voor het aanleggen van een mastworp stelde één van hen zijn been ter beschikking) waren in het in wording zijnde troephuis een paar ouderen bezig met het maken van een lichtleiding. „Wij hebben de hulp van een geweldig meelevende ouder commissie", zei de hopman. „Er zijn vaders bij, die hun zater dagmiddag eraan geven om de boel hier in te richten. Er moet nog heel wat aan ge- Deuren, voordat het'bruikbaar is, maar we schieten al lekker op. Het is een vroeger kleed lokaal van het sportterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. We hebben het van de ge meente gekregen omdat we in de loop der jaren helemaal dakloos waren geworden". Na de oorlog heeft de groep De Vliegende Pijl eerst op een zolder aan het Spaarne ge huisd, maar die moest tenslotte weer als bedrijfsruimte inge richt worden. Toen werd er voorlopig een andere zolder gevonden, maar daarvan was de vloer zó gammel, dat er wel eens een verkenner doorheen- getuimeld is. In 1954 verhuisde de groep voor korte tijd naar het gebouw Silo bij het Diaco- nessenhuis en daarna is zij een min of meer zwervend bestaan gaan leiden. Zij heeft „inge woond" bij enige andere groe pen en vooral van de Berna- dottegroep in Heemstede werd in die tijd veel hulp ondervon den. Eindelijk heeft toen de oudercommissie kans gezien om dit oude kleedlokaal van de gemeente los te krijgen. Omzwervingen zijn verkenners wel gewend, maar zij zijn toch blij daarvoor een vaste basis te hebben. Hopman Verwer is al als welp bij de Vliegende Pijl ge komen, die nog maar kort ge leden haar dertigjarig bestaan heeft gevierd. Wat hem als leider het meest trekt bij de verkenners is het buitenleven en het individuele karakter van dit werk. De 28 verkenners vormen samen vier patrouilles met assistent-patrouilleleiders en patrouilleleiders. Daarbij wordt de hopman geassisteerd door een troepleider en twee vaandrigs, dus kader genoeg om de jongens volgens Baden Powells aanbevelingen „tot een oudere broer" te zijn. Hoewel het buitenwerk zeker de aantrekkelijkste kant is, zo dat ook de padvinders hopen op het behoud van zoveel mo gelijk recreatieterrein, zijn zij daar toch, naar hopman Ver wer ons zeide, niet in hun be staan afhankelijk van. Ook in de stad is voor de verkenners ocöococccocoooooocgocooocooc>3cooo20oooc< genoeg te vinden, vooral voor hun kimspelen een interes sant deel van het werk, waar bij het vooral op waarnemings zin aankomt. HET TOETSEN van de vele vaardigheden in opdrachten- snelen is wel het interessantste deel van de verkennerij, voor al ook voor de leiding. Zo waren onlangs twee troepen volop in actie in de Haarlem mermeer om een opdracht uit te voeren voor de Flying Pipe line Company": de bodem na bij Faf Housan (zoals Vijf huizen in het Perzisch zou kunnen heten) moest onder zocht worden op de aanwezig heid van olie. De hopman had zijn verkenners iets van de constructie en de werking van een boortoren uitgelegd en er werd inderdaad een zo ge trouw mogelijke nabootsing er van opgezet op het weiland van een boer bij „Faf Housan". nadat aan deze uiteraard eerst een concessie was gevraagd. De opdracht had overigens een wijder strekking, er werd ook een onderzoek gevraagd naar de oudheid van de nederzet ting, naar de levensgewoonten van de bevolking, de aan- en afvoermogelijkheden voor het materiaal en natuurlijk moest het gebied in kaart worden gebracht. „Ménsenze wa ren er helemaal in", zei de hopman, „trouwens ik sluit me zelf hierbij niet uit. Het zijn van die dingen, die ook tot de verbeelding van ouderen spre ken. Maar weet u, zonder die vaardigheden kom je er een voudig niet aan toe om samen zoiets te beleven Hij haalde een logboek met tal van bijvoegsels te voor schijn, dat herinnert aan het laatste zomerkamp van zijn troep in het Springendal in Ootmarsum in de omgeving van Almelo, dicht bij de Duitse grens, een paradijs voor ver kenners, waar zij anderhalve week lang in de weer zijn ge weest. Zij hebben er zelfs een complete kabelbaan aangelegd. BIJ DE BESCHEIDEN van dit zomerkamp, waaronder een sensationeel „opgemaakte" kampkrant (met als aforisme ..Eigen schuld is goud waard") zagen wij ook een getekende kaart liggen. „Dat is van een hike", zei de hopman met de vakterm, waarmee verkenners een bijzondere opdracht aan duiden. Deze keer was de aan leiding een „verzoek" van de Algemene Boeren en Tuinders- bond om de vorderingen te on derzoeken van de kanalisatie van de Dinkel. Bij groepjes van twee was een aantal ver kenners erop uit .gestuurd met een kaart, waarvan een om lijnd gedeelte opnieuw (in groter schaal) in kaart moest worden gebracht, een vizier kompas en de nodige bagage op de rug om zichzelf twee dagen te kunnen redden, want het terrein van het onderzoek lag zestien kilometer bij het kamp vandaan. De verkenners moesten er achter zien te ko men, hoever de kanalisatie was Men heeft het verleden week in ons blad kunnen lezen: er komt dit jaar geen officiële in tocht en ontvangst op het Stad huis yan St. Nicolaas. De hon neurs aan de goed-heilig man zullen dit jaar, evenals voor 1954, bewezen worden door een warenhuis en een winke liersvereniging. Het pleizier der kinderen zal er zeker niet minder om zijn, maar vele ouderen hebben met een tikje teleurstelling geconstateerd hoe moeilijk het soms kan zijn om een gebeurtenis, welke wat fantasie, wat offervaardigheid niet alleen in financiën, maar ook in prestige en vooral wat volharding vereist, te organiseren en vervolgens in stand te houden. Toegege ven: de jaarlijkse „blijde in- komste" van de Sint kostte Haarlems Bloei zowel hoofd brekens als geld. Want het bleek uitermate moeilijk alle winkeliersverenigingen in ge lijke mate bij het feest te be trekken, hoewel er door som mige besturen beter nog: bestuursleden veel enthou siasme werd getoond. Het re sultaat heeft twee keer de moeite ruimschoots geloond. Niet alleen door de waarlijk triomfale ontvangst welke Sint Nicolaas kop worden bereid, maar bok door een begin van een eendrachtige samenwer king tussen Haarlems Bloei en de winkeliersverenigingen en ook de afwezigheid van elk commercieel element in de stoet. Achter een bescheiden gevel tje in de Nieuwe Kruisstraat te Haarlem gaat de machine fabriek van de firma A. Bos schuil. De motoren van de draaibanken en boormachines draaien op volle toeren. Von ken spatten in het rond, ter wijl het metaal wordt be werkt. Bedrijvig lopen arbei ders heen en weer lussen grote stapels machineonder delen door. Drie jaar geleden bestond de firma Bos vijftig jaar en op 24 oktober zal de heer J. Rose het feit geden ken, dat hij vijftig jaar bij deze firma werkzaam is. In de loop der jaren heeft hij het gebracht tot directeur. „Ik heb altijd met plezier bij de firma gewerkt en als ik deze vijftig jaar nog eens over mocht doen dan zou ik weer bij de firma Bos willen werken", zei de jubilaris glimlachend. Vraagt men zich af waarom deze illusie toch ijdel is ge weest, dan komt men vanzelf op het beleid van het gemeen tebestuur, dat blijkbaar óók op het punt van deze representa tie door min of meer toevallige factoren wordt bepaald. Het gemeentebestuur heeft het na melijk in de hand of en hoe veel St. Nicolaas-intochten worden georganiseerd. Twee jaar geleden werd ferm met de meervoudige ontvangsten ge broken, nu zwicht men voor de eerste de beste complicatie en wordt dat standpunt weer af gezworen. Natuurlijk: de woningbouw is belangrijker en B. en W. hebben nog veel meer aan het hoofd. Doch het zou juist te prijzen zijn geweest indien men op het stadhuis bij al die beslommeringen nog een ogen blik de tijd had gevonden om te overdenken welk een schit terende kans voor de bevorde ring van de samenwerking tussen verschillende groepen in de burgerij nu verloren is ge gaan. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Beatty, De Donnington legende: ..Geyl, Moord op de plas; Grove. Jacob de gezegende; Maltz, Vuur ia de nacht; Mauriac, Paden der liefde: Ewerbeck, Angela Kol- dewey (Duits): Masters. Coroman- del (Engels): Wilson. Hemlock and after; Simenon, Lettre a mon ju- ge; Pea, La Maremmana; Arnotny, Gods molens: Jessurun Lobo, Nacht en ontij: March, Schuldig bloed; Surink-Groen, Kamer 4: Trevor, Tussen vuur en water: Troy, Zo'n alleraardigste familie; Berend, Die Reise des Herrn Sebastian Wenzel; Jhabvala. To whom she will: Stra- chan, The short weekend: Daniel- Rops, L'épée de feu; Cicognani, La velia. Populair wetenschappelijke wer ken: Berger, De gedachtenwereld van Simone Weil; Bierens de Haan, Sociologie; Buskes, Zuid-Afrika's apartheidsbeleid: onaanvaardbaar!; Moore, Mensen, mythen en sterren; Nijdam, Een school zonder zitten blijven: Portmann, Zoölogie und das neue Bild von Menschen: Gla- ser. De dokter in huis; Oskam, Schilderen; Sluys, van der, Het ABC der reclame; 's Gravesande, De geschiedenis van De nieuwe gids; Braunfels, Meisterwerke europaischer Malerei; Lutz, Open doekjes: von Besele, Das Klavier- spiel; Lenz, 't Gaat er Spaans toe; Bogaers, De Gallo-Romeinse tem- pels te Eist in de Over-Betuwe; The world of learning, 1956 (Lees zaal); Jung, Synchroniciteit als beginsel van acausale samenhan gen; Davies, The meaning of the Dead sea scrolls; Van der Kooy, Tussen beginsel en belang; Dol en Kok. De Montessorikleutersehool; Amateur boksen: Wieleman. Goed motorrijden; motoren en scooters: De Latil, De verovering van de diepzee; Engelman en Paap, Twee muzen; Homerus, Ilias, vert. door Schwarlz: Linoleumnieuws; Tay lor. Silver; Haacke, Orgeln; Bou- man en Bouman, De groei van de grote werkstad, Rotterdam; Boon, Zomer te Ter-Muren. voortgeschreden, de stroom snelheid van de Dinkel rrteten, een plattegrond van de boer derij maken waar zij over nachtten enzovoort. Zij hebben daarbij ook een paar dingen ten behoeve van zichzelf na gegaan, onder meer de diepte van de Dinkel op verschillende plaatsen, totdat zij voor zich zelf een doorwaadbare plaats vonden. De hopman, die eens kwam kijken hoever het met het onderzoek stond, ontmoette hen namelijk niet op de weg, die zij volgens zijn berekening wel hadden moeten nemen, omdat zij nergens de Dinkel ov_r konden. Maar zij hadden net zo lang gepeild totdat zij zich in volle gemoedsrust kon den uitkleden en de Dinkel over konden waden, hun kle ren en hun bagage boven hun hoofd houdend. WIJ CITEREN een passage uit het rapport van één der „ex peditieleden": „Om 15.45 uur hebben wij de stroomsnelheid gemeten. Wij gooiden een stokje in het water en lieten het een minuut drijven. Daarna de afstand gemeten, die was 3,6 meter, dat was 2,16 kilo meter per uur. Na dit inter mezzo hebben wij onze spullen gepakt en zijn het kanaal door gewaad, luat niet zo eenvoudig was aangezien er een erge stroomsterkte stond. En hier na zijn wij naar onze kampeer plaats gegaan, wat door het moerassige land nou niet zo heel gemakkelijk ging". Likke baardend vertelde deze ver kenner dan ook nog het menu van die avond: „macaroni met gehakt en tomatensaus". Hij vermeldde voorts in zijn rap port de fauna: „boerenzwalu wen, wilde eenden, merels, vinken, koolmezen, roodborst jes, patrijzen en meerkoeten" en de flora: „dophei, dennen, berken en speenkruid" RECTIFICATIE In het contactadres van het district Haarlem van de Ver eniging „De Nederlandse Pad vinders", dat wij de vorige week in deze rubriek noteer den, was de naam van de assistent-districtscommissaris voor de algemene dienst on- uist gespeld: zij moet lui den D. E. Renzenbrink. ADVERTENTIE Inbraak Sportfondsenbad In een sloot te Nieuwer-Amstel zijn bü baggerwerkzaamhedcn enige voorwerpen opgevist, die in de nacht van 23 op 24 april van dit jaar uit de kantoren van het Haar lemse Sportfondsenbad en de Coöperatieve vereniging van melkhandelaren werden gestolen. Toen de baggeraars de voorwer pen naar boven hadden gehaald, hebben zij zich met de politie in verbinding gesteld en een onderzoek maakte uit, dat de voor werpen uit Haarlem afkomstig waren. Opgebaggerd werlen een stalen trommel met toegangsbewijzen voor het Sportfond senbad, alsmede een adresseermachine en een armbandhorloge. Deze voorwerpen werlen in de betreffende nacht uit de kan toren ontvreemd, waarbij tevens twee schrijfmachines en een bedrag van veer tien gulden werden meegenomen. De in brekers waren binnengekomen door ver brijzeling van een ruit. De teruggevonden machine, trommel en horloge zijn totaal verroest. De Haarlemse recherche heeft de voorwerpen donderdag middag op de kantoren terugbezorgd. De twee schrijfmachines zijn echter nog niet gevonden en ook omtrent de dader(s) ont breekt elk spoor. De politie zet het onder zoek voort. ADVERTENTIE - -^~^~w-CCvCO»O-CO30CCO_O?CCCCOAX)"(rCCC0CCCCCOW30X^C de najaars-huidbchandeling voor de moderne vrouw. Middenlaan 9 - Haarlem-Z. - Tel. 34857 «xoooooocosoooococcooooooooooooocxxxxoocoxockxxcocooco De uitslag van de verkoop van huizen in het Notarishuis te Haarlem luidt: Perceel: Kinderhuissingel 26 f 15.500—, P. H. Borghouts qq.; Leidseplein 37 zw. en rd. f 4900.A. J. Drost qq.; Leidseplein 43 zw. en rd. f 5650.A. J. Drost qq.; W. Pyrmont- straat 47 f 4050.S. de Jong qq.; Z. Polder straat 55 f 3000.Th Bijman qq.; Parkstraat 2 zw. en rd. en 4 zw. en rd. f 11.900.—, B. J. Fibbe qq.; Urselastraat 21 f 1650.—, Fa. Ban- nink; Bakenessergracht 20 zw. en rd. f 6100.—, opgehouden; L. Herenstraat 48 zw. en rd. f 5200.—, opgehouden; Breestraat 2 zw. en rd. f 7200.A. A. van Zanten; Harmenjansweg 41 f 11.000.opgehouden; Vroomstraat 12 zw. en rd, niet geveild; Vogelkoopsteeg 1 zw. en rd. f 1450.—, J. Jonkman qq.; Witte Heren straat 3 f 1700.M. Kamerman; Soerabaya- straat 28 f 5250.S. de Jong qq.; Rio Grande- laan 8, Overveen, niet geveild. HAARLEM, 18 oktober 1956 ONDERTROUWD: 17 okt.. P, Langereis en A. van de Gruiter; 18 okt., N. C. Duikersloot en M. C. J. Blom; W. Visser en E. G. Groen; J. O. van Dam en K. E. U. Koeppel; J. Jucker en A. M. Witkamp. GEHUWD: 19 okt., A. Bierling en L. E. Molenkamp; J. Oldenhuis en H. C. Dijt; H. van Heeren en M. E. van Boekhoven; C. de Quaasteniet en C. Fransen; C. Peper en E. J. Luttik. BEVALLEN van een zoon: 17 okt., G. Kortleve—Broeder; 17 okt., H. J. Vermeer— Bartman; 18 okt., J. M. Beker—Antheunisse. BEVALLEN van een dochter: 17 okt.. A. Spierings—de Vilder; W. J. van der Linde— Schreuder; 18 okt., K. Hilhorst—Struiksma; M. F. van OsGrüter. OVERLEDEN: 15 okt., M. W. Spronk, 66 j.. Atjehstraat; 16 okt., J. J. Slot, 68 j., Spion kopstraat: F. Blokker—Ptak, 52 j., Leidse- vaart; E. H. Heijboer, 78 j„ van Dortstraat; H. Ketting—Guijt, 93 j., Begijnhof, 4 B rd.; 17 okt., G. Faken, 80 j., Zocherstraat; J. Boeree 68 j„ Rijksstraatweg; D. J. aan de Kerk, 52 j„ Lotterstraat; F. W. Cramer—KIinkert, 66 j Brouwersplein; 18 okt., A. Brink—Hoekstra, 74 j„ Kamperlaan.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 19