£&ft awridfaeeAt ap de ÖAate YïlcUilci Vele verkeerszondaren voor kantonrechter op het matje Onderzoek naar mogelijkheid van Esperanto op lagere scholen Huismoeders meer zeggenschap in constructie van woningen VOORTREKKERS 15 Gouden jubileum J. Rose TWEE OOIEVAARSNESTEN OP STADHUIS DARMSTOORNISSEN ONBEHAAGLIJKHEID VERGIFTIGING Medicinaal Norit zuivert Uw maag onmiddellijk Kort nieuws Mevrouw Bakker-de Ruiter voor N.V.E.V. Alt Annie Woud voor het laatst in „Orpheus" Als proef zou Esperanto op enige scholen gegeven kunnen worden inplaats van Frans RIJPMA^^r AUTOFINANCIERING Handig stoppen Heerlijk roken Kerkelijk Nieuws Mr. dr. C. J. Koch overleden DO N DERDAG 25 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De heer J. Rose, directeur van de machi nefabriek--A. Bos aan de Nieuwe Kruis straat te Haarlem, vierde woensdag zijn gouden jubileum bij dit bedrijf. Als jong maatje is hij bij de heer Bos in dienst gekomen en in de loop van de jaren is hij directeur geworden. In de morgenuren heeft het personeel de heer Rose gehuldigd, waarbij de heer C. H. Kroonstuiver als oudste knecht het woord voerde. Hij heeft namens het per soneel de patroon hulde en dank gebracht en een schilderij aangeboden. De heer F. Rose sprak namens de familie en de heer G. J. van Twuyver, als zwager en oud-lid van het personeel. Herinneringen uit de loopbaan van de jubilaris werden opge haald. De heer Rose en zijn familie hielden des middags in de kroonzaal van restaurant Brinkmann een receptie, waarop velen ge lukwensen hebben aangeboden. Onder hen waren vele zakenrelaties, mr. A. G. de Blécourt, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, bestuursleden van de afde ling Haarlem van de R.K. Smedenpa- troonsbond, de heer G. Alders, oud-voor zitter van deze afdeling en afgevaardigden van de Haarlemse Zeilvereniging en van Eigen Tuin". De jubilaris ontving vele geschenken en ongeveer vijftig bloemstukken. ZOALS men enige tijd geleden reeds in Haarlems Dagblad heeft, kunnen lezen wercl door de gemeente Haarlem onlangs aangekocht een schilderijtoegeschreven aan de schilder- stadgenoot Pieter de Molijn, die in 1661 te Haarlem stierf. Dit stuk werd door een Amsterdamse kunsthandel uit een Franse collectie gekocht, hier te lande gerestaureerd en is thans in het stadhuis geplaatst. Alhoewel het hier geen „topstuk" betreft, mag het toch stellig om meer dan één reden verheugend worden genoemd dat dit schilderij van een Haarlemse meester met een Haarlemse gebeurtenis tot onderwerp naar Haarlem is teruggekeerd en daar zal blijven. OP HET paneel (33x 52 cm) ziet men namelijk in het walmende schijnsel van een aantal aan palen gestoken pek tonnen een menigte mannen, vrouwen en kinderen feestend op onze Grote Markt bijeen. Links en rechts ziet men hui zen. Op de achtergrond, voor zover niet door de rook ver duisterd, ontwaart men de Pandpoort met het linkerge deelte van het stadhuis. Al naar gelang van de voorkeur van de beschouwer zal men het eerst worden gepakt door de levendigheid van het ge schilderde tafreel, dan wel door de vele topografische gegevens die het bevat. Dade lijk rijzen hierbij enige vragen. Welk zo groots opgezet feest is hier afgebeeld? Een belang rijke gebeurtenis uit onze vaderlandse geschiedenis? En wie is de voornaam geklede mansfiguur met de dame naast zich, die wel temidden van het feestgewoel staat, maar daar niet aan deelneemt? Is het een magistraatspersoon of wellicht de opdrachtgever? Speurzin, gesteund door enig onmisbaar geluk zal wel licht het antwoord op deze vragen kunnen brengen. De datering van het stuk wordt vergemakkelijkt door de toestand waarin het stad huis op de achtergrond is weergegeven. Daaraan zijn onder meer te onderscheiden de Pandpoort, het aardige hoektorentje, dat in de acht tiende eeuw werd afgebroken, evenals de dakkapellen, die het dak een zoveel levendiger aanzien gaven. Het belang rijkste is echter, dat de in gangspartij boven wat thans lijkelijk gedoemd waren in 1630 voor nieuwere opvattin gen plaats te maken. In de tot nu toe bekende rij van geschilderde afbeeldingen van het Haarlemse stadhuis komt dit stuk naar ouderdom de tweede of derde plaats toe. De oudste weergeving wordt gevormd door het paneel van de zogenaamde Meester van Bellaert van ongeveer 1480, dat in het bezit is van een Haagse collectionneur en reeds meermalen in dit blad werd gereproduceerd. Naar tijd (omstreeks 1630) volgde hier op tot dusver een schilderij van Pieter Saenredam, dat enige jaren als bruikleen in het Frans Halsmuseum te be zichtigen was, doch dat sinds dien naar Amerika werd ver kocht. Wanneer men bedenkt dat het werk van Molijn om streeks diezelfde tijd is ont staan, zal men dus dankbaar vaar nog steeds in zijn wapen voert. Maar hoe dit ook zij, deze nesten illustreren op hun wijze wat uit andere hoofde natuurlijk alreeds Üekend is: hoe klein de omtrek van het toenmalige Haarlem was. Een ooievaar nestelend aan de Grote Markt was daardoor blijkbaar nog niet. te ver ver wijderd van het weidegebied. De ooievaar is namelijk geen forens, die hier woont en elders zijn kost ophaalt! Voor vogelkenners zal echter het meest de aandacht trekken dat hier twee ooievaarsnesten op één dak liggen, een ver schijnsel dat men thans alleen nog in zuidelijke landen als Spanje en Italië kan zien, te weten die landen waar de ooievaar zijn prooi in over vloed vindt en daardoor bij machte is de onmiddellijke nabijheid van soortgenoten te verdragen. Zo vormen deze de trouwtrap is, zich hier nog voordoet in zijn oorspronke lijke vorm, dat wil zeggen zoals die was vóór de alge mene verbouwing van 1630, die het stadhuis ten aanzien van ramen en portiek zijn huidige barokke vormen gaf. Het zo markante balkonnetje dat bij die gelegenheid werd aangebracht, ontbreekt hier dan ook. De ramen vertonen nog hun middeleeuwse af komst en zijn niet afgedekt met de driehoekige bekronin gen, die pas in 1630 zullen verschijnen. Daarentegen ziet men wel een tweetal schild- houdende leeuwen op de trap leuning en enige gravenbeel- den tegen de gevel, die ge moeten zijn dat althans dit belangrijke' document uit onze stadsgeschiedenis thans is te ruggekeerd naar en voor goed gebonden aan de gemeenschap waar het krachtens afkomst en voorstelling thuis hoort. Nu ik dit stuk hier niet zo zeer op zijn artistieke als op zijn topografische waarde heb trachten te beschrijven wil ik nog op één bijzonderheid wij zen: de beide ooievaarsnesten op 't dak van 't stadhuis.-In de eerste plaats rijst hier de vraag naar de oorsprong Van dit gebruik, waarbij het voor de hand ligt een vergelijking te trekken met Den Haag, dat eveneens door graaf Willem II werd gesticht en dat de ooie twee nesten 'n aanwijzing hoe in de zeventiende eeuw het weidegebied om Haarlem een ander, veel ruiger karakter moet hebben gehad dan thans Men ziet waartoe de beschou wing van het paneel van een oude meeser al niet kan voeren. Wie zelf het schilderij, dat in het stadhuis is opgehangen in de gang naast de hoofdbode kamer, wenst te zien, raad ik aan daarvoor zo mogelijk een enigszins zonnige dag te kie zen, daar alleen dan de fijnere details goed zijn te onder scheiden. Mr. H. E. Phaff ADVERTENTIE Hier is Uw middel dat veilig en zeker werkt helpt snel tegen MAAGSTOORNISSEN (oprispingen, branderigheid, maagzuur) (diarree) slechte SPIJSVERTERING („opgeblazen gevoel") (na overvloedig gebruik van alcoholische dranken, „kater") (zowel door bedorven voedsel als door carbol, lysol e.d.) Direct de dokter waarschuwen. Zestigjarig doctoraat. Te midden van oud-promovendi en oud-medewerkers heeft dr. W. P. Jorissen te Leiden dezer dagen zijn zestigjarig jubileum als doctor in de schei kunde gevierd. Dr. Jorissen is op 21 oktober 1896 aan de gemeente-universiteit te Am- sterdma cum laude gepromoveerd. Hij is van 1908 tot 1940 lector in de anorganische en fysische scheikunde aan de Rijksuniversi teit te Leiden geweest. Dinsdagmiddag sprak mevrouw N. C. Bakker-De Ruiter, lid van de Nederlandse Huishoudraad, voor een gezelschap dames van de afdeling Haarlem en omstreken van de Nederlandse Vrouwen-Elektriciteits vereniging in restaurant Brinkmann te Haarlem over het onderwerp „Samen bouwen". Na door de presidente te zijn ingeleid besprak mevrouw Bakker-De Ruiter aller eerst de samenstelling en het doel van de Nederlandse Huishoudraad. Deze raad be staat in de vorm van een stichting, waarin vrouwenorganisaties samenwerken met voorlichtings- en deskundige instanties. In brede trekken bestaat het doel van de raad uit het bevorderen van een doelmatig huis houden en van het consumentenbelang. De inleiding van mevrouw Bakker-De Ruiter beperkte zich tot de doelmatige bouw en inrichting van de woning. Zij stelde voor op, dat de huisvrouwen het grootste be lang hebben bij de inrichting en doelmatige bouw van de woning. De woning is volgens haar een ingewikkeld ding. waarin ver schillende soorten leven heersen en moe ten kunnen bestaan. De gemiddelde levens duur van een woning stelde zij op vijftig a vijfenzeventig jaar, hetgeen betekent, dat er drie generaties in moeten kunnen wo nen. Van belang is dus niet slechts of een bepaalde woning voor de huidige bewo ners geschikt is. maar ook dat de komende generaties er zonder bezwaar in kunnen wonen. Dat tot dusver de huisvrouw bijna geen invloed op de bouw van woningen heeft gehad, wijt mevrouw Bakker-De Rui ter voor een belangrijk deel aan het ge brek aan belangstelling van de meeste vrouwen. Gelukkig is daar de laatste tijd wel verandering in gekomen. Fouten in de woningconstructie werden in het verleden veelal de architect verweten, maar daar zal verandering in komen, naarmate de vrouwen zelf meer zeggenschap krijgen in die constructie. Sinds het einde van de oor log zijn er al vormen van samenwerking geweest tussen huisvrouwen en architec ten. In de woningcommissie van de Neder landse Huishoudraad, waar alleen vrou wen in zitten, is bijvoorbeeld een woning rapport samengesteld, waaruit belangrijke suggesties naar voren zijn gekomen. Vooral ten aanzien van de praktische indeling van de woningen zijn ideeën geopperd, die later toegepast konden worden. Het aanbrengen van een gordijnplank reeds bij de bouw was er één van, voorts het aanbrengen van een boodschappenlift bij hoogbouwwoningen en het maken van balkons zodanig, dat er geen gevaar voor de kinderen bestaat. Een andere instantie, die zich met deze problemen bezig houdt is de studiecom missie voor functionele grondslagen ten aanzien van woningen, welke commissie is ontstaan door een begin van samenwerking van het Bouwcentrum met de Nederlandse Huishoudraad. Deze studiecommissie heeft tot taak door het bevorderen en op gang brengen van nieuwe ontwerpen te komen tot meer en betere mogelijkheden voor de bewoners. In de studiecommissie werken samen wetenschappelijke werkers, ont werpers, industriëlen en huisvrouwen. Uit dit initiatief is in de nieuw gebouwde vleu gel van het Bouwcentrum in Rotterdam een permanente tentoonstelling voor goed wonen ontstaan, waar de plaatsing van het vaste meubilair als opbergkasten, vloeren en keukeninrichting aanschouwelijk wordt voorgesteld. Tenslotte moeten nog genoemd worden de vrouwenadviescommissies die tot taak hebben de plannen voor de gemeentewo ningen te bekijken. Dat deze commissies succes hebben gehad, blijkt wel uit het feit, dat aan de leden herhaaldelijk werd verzocht ook plannen van woningbouw verenigingen en particuliere architecten te bekijken. Niet alleen het inwendige van het huis, ook de geografische ligging ten aanzien van recreatiemogelijkheden van kinderen en het werk van de echtgenoot worden hierbij onder de loep genomen. Dat er voor de inleiding veel belangstel ling bestond, bleek wel uit de vragen, die na de pauze aan mevrouw Bakker-De Rui ter werden gesteld. Op woensdagavond 7 november zal het Symfonie Orkest „Haerlem" met mede werking van het Haarlems operakoor „II Trovatore" in het Haarlems Concertge bouw een uitvoering geven van Von Glucks „Orpheus". Solistische medewer king zal worden verleend door de sopranen Nelly Groenevelt, Tonny Verschoor en de alt Annie Woud. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Marinus Adam. Dit zal de laatste maal zijn, dat Annie Woud in de „Orpheus" zingt. In december zal zij, zoals wij reeds berichtten, zich uit het openbare muziekleven terugtrekken. Burgemeester en Wethouders van Haar lem zijn reeds enige tijd doende een nader onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid om bij de kinderen van de lagere scholen meer gevoel voor de bouw van de taal bij te brengen, door bij wijze van proef op enige lagere scholen de cursussen in de Franse taal te vervangen door Esperanto- cursussen. Deze vervanging zou mogelijk zijn, doordat Frans op de lagere scholen niet als verplicht leervak is ingevoerd. De Franse lessen worden na schooltijd gegeven op volkomen vrijwillige basis en dienen voornamelijk om de leerlingen vertrouwd te maken met de moeilijkheden, die de les sen in moderne talen op de middelbare scholen opleveren. De vervanging van deze Franse taalcursussen door Esperanto zou kunnen worden doorgevoerd, als er vol doende leerkrachten voor gevonden zouden kunnen worden, hetgeen tot op heden nog niet het geval is. Het is dus nog niet zo ver, maar wel kan gezegd worden, dat B. en W. gunstig staan ten aanzien van een derge- In hoeverre was het gebruik van alcohol de oorzaak van het roekeloos gedrag van een Amsterdamse autohandelaar op de weg tussen Amsterdam en Haarlem? Dat was de kern van de vraag welke dinsdag middag op een aan verkeersdelicten ge wijde zitting van het Haarlemse kanton gerecht beantwoord moest worden. De autohandelaar was gedagvaard omdat hij op de Amsterdamse Vaart slingerend over de weg had gereden, hetgeen de ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. Th. La gerwaard, aan het gebruik van alcohol weet. Maar de verdediger van de auto mobilist, mr. J. K. M. Mathuisen, betoog de, dat zijn cliënt zich slechts minder goed had gevoeld omdat hij vooraf te veel worst had gegeten. Uit de verklaringen bleek, dat de handelaar in gezelschap van een com pagnon naar de automarkt te Haar lem was geweest en beiden hadden bier en limonade gedronken en worst gegeten. De compagnon verklaarde als getuige, dat zijn vriend na het gebruik van de worst ziek was geworden en dat hij hem had gead viseerd zo spoedig mogelijk per auto naar Amsterdam terug te keren. De compagnon zou later met een op de markt gekochte auto naar huis gaan. Twee hoofdagenten van politie deelden mee, dat zij bericht hadden ontvangen, dat er bij het benzinestation op de Amster damsevaart een automobilist benzine had gekocht, die vermoedelijk onder invloed van drank verkeerde. De politiemannen trokken er op uit en zagen tussen Haar lem en Halfweg een auto slingerend over de weg gaan. De auto bleef op de rech terkant van de weg. De bestuurder de Amsterdammer die zich voor de kanton rechter had te verantwoorden werd ver zocht te stoppen en mee te gaan naar Haar lem. De hoofdagenten waren van mening, dat de man onder invloed van drank ver keerde. Mr. Mathuisen merkte op, dat verdachte zich ziek voelde, maar hij achtte zich in staat een auto te besturen. Bier was ge ruime tijd tevoren gebruikt. Pleiter drong op clementie aan. De kantonrechter herinnerde er aan, dat de wet spreekt over het besturen van mo torrijtuigen naar behoren. Daarvan was hier geen sprake doordat bier gedronken was. Gelukkig hebben zich geen ongeluk ken voorgedaan. Het vonnis luidde een hechtenisstraf van een week en voorwaar delijke intrekking van het rijbewijs ge durende een jaar. Ondeugdelijke remmen Een Amsterdamse kantoorbediende, die enkele maanden geleden in Haarlem was aangekomen en bijna een jongen had aan gereden, had een dagvaarding ontvangen, waarin hem drie punten ten laste waren gelegd. Het bleek, dat de remmen, de stuurinrichting en andere belangrijke on derdelen van zijn auto niet werkten of on deugdelijk waren. Nadat de politie de auto onderzocht had werd de wagen voor f 75 aan 'n sloper verkocht. De Amsterdammer had de auto kort te voren voor bijna vier honderd gulden gekocht. Overeenkomstig de eis werd de kantoorbediende veroor deeld tot twee hechtenisstraffen van twee weken en tot een geldboete van f 25. Portierridder „Er gaat geen zitting voorbij of iemand moet terecht staan, omdat hij het portier van zijn auto opendeed zonder op het ver keer te letten, waardoor voorbijgangers ge wond raken", aldus merkte de kanton rechter op bij de behandeling van een zaak tegen een niet-verschenen Haarlemse chauffeur. „Men noemt dergelijke mensen portierridders. Het is echter te hopen dat niet velen meer in deze adelstand worden opgenomen." Doordat de chauffeur te vroeg zijn portier had geopend was een dame gevallen; met een hersenschudding is zij naar haar woning vervoerd. Het von nis luidde een geldboete van f 100, subsi diair 20 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende drie maanden. Van de weg gedrukt Op de weg langs het Zijkanaal C. tussen Buitenhuizen en Spaarndam was een chauffeur van een autobus al toeterend 'n auto met caravan voorbij gereden en had dit voertuig van de weg gedrukt, aldus was de conclusie van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie in een zaak tegen een chauffeur uit Edam. Vermoedelijk was hij niet tevreden over het feit, dat hij kort tevoren door de auto gepasseerd werd. De ambtenaar wilde er rekening mee houden, dat een buschauffeur een moeilijk beroep heeft en dat de bezoldiging niet hoog is. Daarom vroeg hij geen intrekking van het rijbewijs. De kantonrechter deelde mee, dat hij de chauffeur niet brodeloos wilde maken en veroordeelde hem overeenkom stig de eis tot een geldboete van f 100 sub sidiair 20 dagen hechtenis, een week hech tenis voorwaardelijk en voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. „Gesneden" Een bewoner uit Schiedam, die met zijn auto bij het rechtsaf slaan op de Zijlweg bij de Spoorwegstraat een wielrijdster „ge sneden" had, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot hechtenisstraf van een week en ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen gedurende een jaar. Iyke proef, al is het geheel voorlopig nog in een stadium van overweging. Eén van de meest fervente voorstandsters van het invoeren van het leervak Espe ranto in de hogere klassen van de lagere scholen, is mejuffrouw dra. C. M. Burger, lerares Franse taal en oud-directrice van de Haarlemse Meisjes-H.B.S., die ons naar aanleiding van de UNESCO-tentoonstelling De weg tot elkaar" in de Vishal, onder meer het volgende schreef: „Het verbaasde mij op d* tentoonstelling „De weg tot elkaar" nic»;s te vinden over de wereldhulptaal Esperanto en dat er aan Esperanto-publikaties of statistieken in het geheel geen plaats was ingeruimd. Want als er één middel bij uitstek geschikt is om de weg tot elkaar te vinden, dan is het wel het hulpmiddel van de taal. De grote Esperanto-tentoonstelling in Monte video, tijdens de Unescozitting aldaar in 1954 heeft de afgevaardigden kunnen over tuigen van het grote nut en de grote ver breidheid van het Esperanto over de genele wereld. Tevens bleek welke enorme hoe veelheid litteratuur reeds in deze wereld hulptaal vertaald is. De Esperanto-grammatica is in twee jaar met drie lesuren per week in de hogere klassen van de lagere school door ieder normaal aangelegd kind onder de knie te krijgen. Zij bevat weinig regels, alle zonder uitzonderingen, er zijn geen onregelmatige werkwoorden, geen verbuigingen en de twee of drie werkelijke moeilijkheden kunnen in een tweejarige studie gemakke lijk overwonnen worden. De taal is zó logisch opgebouwd uit de Europese stammen en de vorming van nieuwe woorden uit deze stammen zó van zelfsprekend, dat het leren en hanteren van deze taal steeds weer een intellectueel genoegen is. Het Esperanto is een neutrale taal, die geen psychologische weerstanden oproept bij de volkeren van verschillende kleur of politieke richting, het is door oosterlingen en westerlingen in korte tijd te leren en bewijst zeer goede diensten voor een groeiend onderling begrip en praktische samenwerking tussen de volke ren. Daarbij is het een taal, die een prach tige voorbereiding kan vormen voor het aanleren van de moderne talen." ADVERTENTIE Rio Grandelaan 55, Överveen, Tel. 24588 Benoemd. Op voordracht van het be drijfschap voor de Bloembollenhandel zijn de heren B. J. C. van der Nat te Heemstede en J. M. van der Weyden te Hillegom be noemd voor de tijd van vier jaar tot bij zonder lid van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. ADVERTENTIE Soirée-dansante. De oud-leerlingen vereniging van de HBS-b, „De Garde", zal op 27 oktober om acht uur een soirée-dan sante houden in hotel „Boekenroode" te Heemstede. Een heerlijk lichte baaitabak-mélange van 16 edele tabakssoorten. In handige tabakszak met patent-accordeonvouw. Ned. Herv. Kerk Beroepen te De Bilt (U.) C. van Dop te Huizen (N.H.); te Rhenen (toez.) A. J. van Oost te Vriezenveen. Aangenomen naar Oud-Beijerland E. J. Schimmel te Hei- en Boeicoop. Geref. Kerken Beroepen te Mildam J. C. van Veen, kand. te Rotterdam-Noord; te Hattem J. B. Vo gelaar te 's-Gravenhage-Loosduinen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Nijverdal H. van Ommen, kand. te Baarn. Een afbeelding van het ontwerp, dat architect Jacques van Velsen te Haar lem gemaakt heeft voor de bouw van een nieuwe r.k. meisjesschool voor lager onderwijs aan de Beukenlaan te De Zilk. 4?- Te Haarlem is in de leeftijd van 82 jaar overleden mr. dr. C. J. Koch, oud-voor zitter van de Raad van Arbeid te Haarlem en oud-kapitein der infanterie. De thans overledene is in 1874 te Baarle- Nassau geboren, bezocht de hbs te Alk maar en Amsterdam en werd in 1893 op de Militaire School te Haarlem opgeleid tot officier. In 1896 werd de heer Koch benoemd tot tweede luitenant der infan terie. Hij doorliep de rangen van luitenant en kapitein en was het laatste jaar van zijn diensttijd werkzaam aan het ministerie van oorlog (kabinet van de minister). De heer Koch had in 1913 het staats examen tot toelating aan een universiteit afgelegd en begon in 1915 de studie in de rechtswetenschappen. In 1919 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschap aan de Universiteit te Groningen. Mr. dr. Koch had de militaire dienst verlaten en werd benoemd tot voorzitter van de Raad van Arbeid te Roosendaal in 1919. In dit jaar werden in ons land de raden van arbeid ingesteld. Tien jaar be kleedde hij het voorzitterschap in Roosen daal en in 1929 werd hij benoemd tot voor zitter van de Raad van Arbeid te Haarlem. Tot zijn zeventigste verjaardag (1944) was hij voorzitter en nam daarna wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid. In 1944 liet mr. dr. Koch zich inschrijven als advocaat bij de Haarlemse rechtbank. Van de hand van de thans overledene zijn in tijdschriften en bladen artikelen verschenen over de sociale verzekering en over algemene sociale onderwerpen. De verdiensten zijn erkend door de be noeming tot officier in de orde van Oranje- Nassau. De crematie is vanmiddag in alle stilte te Westerveld geschied.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 17