Televisie NETTE VERKOOPSTERS Groningse molen op de Keukenhof FLINK PERSOON goede typiste <5Brteven aan de redactie Zandvoortse handelsvereniging 2êc KANTOORBEDIENDE HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Bij Concertgebouw komt zaal voor kamermuziek Toegangsprijs Frans Hals museum wordt verhoogd Prijzen toegekend in Keukenhof-wedstrijden ZAMDVOORT J. G. Crabbendam overleden LISSE „Theorie en praktijk" in het zilver HAARLEMMERMEER Gecombineerd concert te Vijfhuizen Voorzitter C.M.C. uit kritiek op S.E.R.-advies Middenstandsvereniging vierde het veertigjarig bestaan BENNEBROEK 25 jaar arts Dr. Esser hartelijk gehuldigd Huisvrouwen spraken over koken, bakken en naaien Scheepvaart theesprits cakemeel pak 33 kachelpasta voor iedereen FABRIEKSARBEIDERS ELECTRICIEN ASSISTENTE AANKOMENDE VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER WOENSDAG 31 OKTOBER 1956 De directie van de HollandAmerika Lijn heeft deze molen staande in de Rozen burgpolder te Scharmer (gemeente Sloch- teren) aangekocht en aan de Keukenhof te Lisse aangeboden. Het bestuur van de stichting „Keukenhof" heeft het aanbod in middels aanvaard. Binnenkort zal de molen, die thahns nog gedeeltelijk in bouwvallige toestand verkeert, worden afgebroken, waar bij de molenkenner en restaurateur J. D. Medendorp zijn medewerking zal verlenen. Een Amsterdamse firma is met de verplaat sing belast en het geheel zal onder toezicht staan van architect A. J. de Koning te Hoofd dorp, technisch leider van de vereniging „De Hollandse molen" te Amsterdam. Op de Keu kenhof zal binnen enkele dagen reeds een begin worden gemaakt met de graafwerk zaamheden voor de fundering. Er wordt naar gestreefd de molen gereed te hebben voor de volgende bloemententoonstelling en hem in werking te stellen op de officiële openings dag in het voorjaar. Binnenkort voorstellen over restauratie orgel Grote Kerk Over culturele zaken bevat de Memorie van Antwoord van B. en W. van Haarlem eveneens een groot aantal vragen en ant woorden, die over het algemeen weinig nieuws bevatten. Zo willen B. en W. de samenstelling van een kunstraad opdragen aan het te be noemen hoofd van de dienst van culturele zaken. De kwestie over uitbreiding van het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal besproken worden tussen het dagelijks be stuur van de stichting en het algemeen be stuur en de stichtingsraad. Het dagelijks bestuur is van mening, dat zeer zeker tot uitbreiding moet worden overgegaan, zij het geleidelijk over een tijdsverloop van enige jaren. De restauratie van het orgel in de Grote Kerk maant, aldus B. en W., lot grote voorzichtigheid. Het overleg met de adviescommissie en de deskundigen heeft veel tijd gevraagd. Binnenkort kun nen voorstellen over de omvang van de restauratie en over de hiermee te belasten orgelbouwer tegemoet worden gezien. Het ligt in de bedoeling van b. en W. bij het concertgebouw een zaal te bouwen, die geschikt zal zijn voor het geven van ka mermuziekconcerten. Naast de dit jaar gereed gekomen ver betering van de toeschouwersruimte van de Stadsschouwburg, zal binnenkort wor den overgegaan tot de verbetering van de toneelaccommodatie en de toneelverlichting Het concertgebouw is opgemeten en in tekening gebracht: met een plan tot ver betering zal worden begonnen. Toneel Het afgelopen seizoen is weer gebleken, dat het geven van volksvoorstellingen van toneelstukken weinig zin heeft. In het sei zoen 1956/57 zal het echter nog wel kunnen voorkomen, dat de gezelschappen (behalve de Haagse Comeclie) van een succes-stuk een enkele keer, zelfs op de bestaande on gunstige condities, een volksvoorstelling komen geven. De resultaten van de filmische vorming van de schooljeugd worden bevredigend genoemd. Hetzelfde geldt voor de cursus voor docenten. Het met ingang van 1 november benoem de hoofd van de te vormen afdeling monu mentenzorg zal zich bezig houden met het samenstellen van een gemeentelijke monu mentenlijst en monumentenverordening. Tenslotte hopen B. en W. in de loop van het volgend jaar met nadere voorstellen met betrekking tot het Hildebrand-monu- ment te komen. B. en W. van Haarlem zijn van mening, naar zij in de Memorie van Antwoord mee delen, dat de toegangsprijs voor het Frans Halsmuseum voor verhoging in aanmerking komt. Een desbetreffend voorstel zal wor den ingediend. De huidige entreeprijs da teert nog van 1862. Verder delen B. en W. mede, dat naar samenwerking wordt gezocht tussen de stadsbibliotheek en de r.k. openbare lees zaal en bibliotheek. Een commissie, be staande uit bestuursleden van beide instel lingen zijn bezig met het onderzoeken van de mogelijkheden tot samenwerking. (Verkort weergegeven) Hulp aan Hongarije. Al dagenlang woedt in Hongarije de opstand van een getergd volk tegen een regiem, dat nu al tien jaar lang dit land, dat eens een ko renschuur van Europa was, honger, ellende en troosteloosheid heeft gebracht. Wij menen, dat de strijd van de bevolking van Hongarije en van alle staten achter her ijzeren gordijn mede de toekomst van ons aller kinderen bepaalt, want alleen waar vrijheid heerst, is de vrede gewaarborgd Do Hongaren hebben méér nodig dan al leen onze gedachten en woorden van sym pathie en bewondering: zij hebben werke lijke hulp nodig; in de eerste plaats dc weerlozen: vrouwen, kinderen en gewonden. Het Nationaal Comité tegen het Concen tratiekampsysteem, geboren uit de Ned. Vereniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de Bezettingstijd, maakt thans een grote zending levens- en geneesmiddelen voor kinderen en gewonden in Hongarije gereed. Het wil graag meer dergelijke transporten zenden. Wie een blijk van werkelijk medeleven met de dappere strijd van het Hongaarse volk wil geven kan een bijdrage storten op gironummer 16432 Hollandse Bank-Unie. Den Haag, ten name van het Nationaal Comité tegen het Concentratiekampsys- tcem, voor het Hongaarse volk. K. R. VAN STAAL, secr. De jury's van de verschillende wedstrij den, die dit jaar op de Keukenhof te Lisse werden gehouden, hebben thans hun uit spraak gedaan. In de fotowedstrijd werd de eerste prijs en de wisselprijs toegekend aan de heer André Brocorens te België. De heer H. Vallentgoed te Spaarndam be machtigde de vijfde prijs. De wedstrijd- modeltuinen had tot resultaat, dat de fir ma Van Empelen en Van Dijk te Aerden- hout als eerste uit de strijd te voorschijn kwam. De derde prijs ging naar de firma Carl R. van Empelen te Heemstede. Ook het publiek heeft zijn mening over de rao- deltuinen kunnen kenbaar maken en deze mening bleek dit jaar beter met die van de jury overeen te stemmen. Onder de goe de oplossingen werden vijf prijzen verloot eh mejuffrouw Nancy Pasman te Heemste de ontving de eerste prijs. De eerste prijs in het opinie-onderzoek wat betreft de beelden werd toegekend aan de heer C. Versteeg te Haastrecht, die evenals de meeste inzenders zijn grootste waardering liet uitgaan naar het beeld „Dansend meisje" van Willy v. d. Putten te Eindho ven. De Zandvoortse Handelsvereniging heeft in hotel Keur een ledenvergadering gehou den. De vice-voorzitter, de heer W. van der Werff, heeft de overleden voorzitter, de heer M. Weber, in warme bewoordingen herdacht. Belangrijke kwesties, zoals het kiezen van een nieuwe voorzitter, de Sint Nicolaas-actie en de uitbreiding van Zandvoort werden uit voerig behandeld. De vice-voorzitter las een schrijven voor van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond betreffende het in mei 1958 te houden congres. In verband met het vijftig jarig bestaaan van de Handelsvereniging in dat jaar had het bestuur zich tot de bond gewend, om zo mogelijk dit congres te bin den aan de viering van dit gouden jubileum. Het ligt tevens in de bedoeling het congres in Zandvoort te houden. De heer I. Dekker deed namens het actie comité nadere mededelingen over de Sint Nicolaas-actie. Tot nu toe meldden zich reeds 81 winkeliers voor deelname aan. Daar het gebouw naast het postkantoor dit jaar niet meer beschikbaar werd gesteld als hoofd kwartier voor Sint Nicolaas, werd het aan bod van de heer Gallis van hotel-café-res taurant „De Rotonde", die hiervoor zijn theaterzaal beschikbaar wilde stellen, gaarne aanvaard. De zegeltjesverkoop voor deze actie zal op 14 november aanvangen. Op 17 november zal Sint Nicolaas zijn jaarlijkse intocht in Zandvoort houden. Aan de burge meester zal worden gevraagd de Sint met gevolg weer op het bordes van het raadhuis te ontvangen en toe te spreken. In tegen stelling tot vorig jaar zal de Sint met zijn gevolg na de officiële ontvangst een rondrit door het dorp maken. De heer Van der Werff gaf een overzicht van hetgeen uit de regeringsverklaring blijkt ten opzichte van de plannen voor de Mid denstand. Spreker las een circulaire voor van de Bond van Middenstands-organisaties, ge richt aan alle gemeentebesturen, inzake schadeloosstelling van de eigenaar bij even tuele onteigening van bedrijfspanden ten behoeve van sanering. Spreker zag hier óók een belangrijke taak zowel voor de Midden standsbond als voor de plaatselijke afdelin gen. Vervolgens stelde de heer Van der Werff het belangrijkste agendapunt, de verkiezing van een voorzitter, aan de orde. Spreker deelde mede, dat geen kandidaten door het bestuur op de convocatie waren gesteld. In vorige vergaderingen waren vijf kandidaten gesteld, van wie er drie bedankten. De twee overblijvenden, de heren H. Hildering en P. H. Terol. werden als kandidaat naar voren gebracht. Met achttien stemmen werd de heer Hildering als opvolger van wijlen de heer Weber gekozen. Nadat de heer Van der Werff de voorzit tershamer aan de heer Hildering had over handigd, gaf eerstgenoemde aan de hand van enkele schetsen en tekeningen een overzicht van de uitbreiding van Zandvoort zowel aan de zuid- als aan de noordzijde, van de plan nen betreffende het nieuwe busstation, de uitbreiding van de begraafplaats en de riool waterzuiveringsinstallatie, alsmede van de plannen, om in deze omgeving te zijner tijd nog ongeveer achthonderd woningen te bou wen. De reeds begonnen flatbouw aan de noordboulevard, waartussen ruimte werd uitgespaard voor de bouw van winkels, pen sions en hotels, deed een debat ontstaan over de vraag, of de bouw van nieuwe winkels wel gewenst is. De vergadering kwam tot de conclusie, dat dit alleen het geval is voor zover het winkels betreft, die Zandvoort nodig heeft. In de nacht van dinsdag op woensdag is de heer J. G. Crabbendam te Zandvoort over leden. De heer Crabbendam, die de leeftijd van vierenvijftig jaar bereikte, was ruim vijfentwintig jaar als onderwijzer verbonden aan de Mariaschool te Zandvoort. In sep tember vierde hij zijn zilveren jubileum. De heer Crabbendam vervulde tevens op kerkelijk en maatschappelijk gebied vele belangrijke functies. Zijn plotseling verscheiden heeft in brede kring veel verslagenheid gewekt. Benoemd te Alkmaar Jhr. H. G. Six, thans werkzaam bij de dienst van publieke werken te Zandvoort, is met ingang van 1 januari 1957 benoemd tot technisch ambtenaar eerste klasse bij de civiele dienst te Alkmaar. Aanbesteding twee woningen De openbare aanbesteding voor de bouw van twee woningen voor grote gezinnen, volgens een ontwerp van architect J. M. Bantjes te Zandvoort, had in het Raadhuis plaats. De begroting was vastgesteld op 45.700,De firma M. van Dijk te Den Haag schreef in voor een bedrag van 60.350, N.V. Meijer's metselbedrijf te Zandvoort voor 64.630,C. Meijers te Haarlem voor 67.843,en de firma D. van Schaijk te Amsterdam voor 68.930,De gunning is aangehouden. De vereniging van leerlingen en oud leerlingen van de Lissese Tuinbouwschool „Theorie en Praktijk" bestaat 25 jaar, welk zilveren jubileum dinsdagavond reeds in „De Nachtegaal" te Lisse in intieme kring werd gevierd; op 14 november zal een grote feestavond worden belegd, waarop men een gezelschap van duizend personen verwacht. De voorzitter van „Theorie en Praktijk", de heer Gehrels, memoreerde in zijn ope ningswoord, op welke wijze in 1930 de op richting van de vereniging tot stand kwam. In 1930 kwamen drie jongens, Goof Tromp, Nanne Frijlink en Siem Verdegaal op een kamertje in Haarlem bij elkaar en korte tijd later werd in „De Nachtegaal" al de oprichtingsvergadering gehouden, waar 35 belangstellenden aanwezig waren. Het ledenaantal klom al gauw op tot 190. Na de oorlog werd spoedig het aantal van 243 leden bereikt en thans telt de vereniging er in totaal 652. Hierna voerde de directeur van de Tuin bouwschool, ir. A. F. Vlag het woord, die de heer Gehrels, die al 25 jaar in het bestuur zitting heeft, als tastbaar bewijs van waar dering een vulpen overhandigde; de heer N. Bijvoet sprak namens de oud-bestuursleden en liet zijn woorden vergezeld gaan van twee zeldzame jubileumpostzegels uit 1924 (de heer Gehrels is een enthousiast filate list) en de heer J. Uitcnboogaard bracht de dank en de waardering van het huidige be stuur over. Hij offreerde de heer Gehrels een polshorloge. Hierna werden vele foto's uit het verre verleden geprojecteerd. De oud-directeur van de school, ir. Vol- kersz hield 'n korte, maar pittige toespraak, waarna een cabaretgezelschap optrad. Twee christelijke gemengde zangvereni gingen uit de Haarlemmermeer, namelijk „Hosanna" te Vijfhuizen en „Crescendo" uit de omgeving van de Bennebroekerweg en Aalsmeerderdijk, hebben dinsdagavond in de Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen een gecombineerd concert gegeven. Beide koren staan onder leiding van de heer J. Silvis, hetgeen uiteraard een nauw con tact tussen de twee verenigingen mogelijk maakte. Verklaarbaar werd hierdoor ook, dat zowel „Crescendo" als „Hosanna" een zelfde uitvoeringsstijl hadden bij het zingen van koorwerkjes, die alle getuigden van het religieuze beginsel, dat de zangei-essen en ae zangers "der koren „één in geest en stre ven" doet semenwei-ken. Het eerste optreden van „Crescendo" be trof vier werkjes (waaronder het bekende Sanctus van Franz Schubert) die alle met ongeforceerde klank, beschaafd en behoor lijk zuiver werden gezongen. Hetzelfde kan gezegd worden van de vertolkingen van Psalm 6 en van drie liederen van Valerius, die bij een tweede beurt van „Crescendo" ten gehore werden gebracht. Het koor is slechts klein, maar de opstelling van de samenstellende stemmen bleek gunstig ge kozen voor een goede koorklank. Naar mijn gevoel stond „Crescendo" er in dit opzicht letterlijk beter voor dan „Hosanna" waarvan de tenoren en de bassen hun stemmen door de gescheiden stand moei lijker in harmonische samenwerking met de vleugel der sopranen en alten konden brengen als hun collega's van 't andere koor. Deze omstandigheid werd aanleiding tot ritmische ongelijkheden als in „De lichte morgen" en tot incorrecte intonaties als in „Te Deurn laudamus". Daarnaast vielen er toch ook fragmenten te beluisteren waar voor men waardering kon hebben. Als algemene aanmerking, geldend voor de zelfstandige uitvoeringen en ook voor de gecombineerde voordrachten, moet ik v/ijzen op een tekort aan expressie, aan zeggingskracht. Een uitvoering moet de toehoorder tenslotte toch „iets doen" en dat was nu veel te weinig het geval. In dit opzicht zou de dirigent nog veel kun nen bereiken, ook met het jeugdkoor, dat op een enkele uitzondering na („O, God, die de gedachten") verdienstelijk zong. En zelfs met het koortje van kleine kleuters, allemaal met prachtige strikken in het haar, dat vlijtig gestudeerd bleek te hebben op enige kinderliedjes. Er was ook een groepje kinderen, dat met ambitie blokfluituitvoeringen gaf en zelfs een enkele keer het jeugdkoor bij het begeleiden van de zang tot goede steun was. Van die steun moet men het jeugd koor maar meer laten profiteren! De avond werd geopend en gesloten door ds. G. Rang van Vijfhuizen. P. Zwaanswijk De voorzitter van de Coöperatieve Melk- centrale g.a. (C.M.C.) heeft in de dinsdag te Rotterdam gehouden jaarvergadering ernstige critiek uitgeoefend op het advies inzake de prijsvorming van melk, dat de Sociaal-Economische Raad onlangs aan de minister van Landbouw heeft uitgebracht. Dit advies houdt volgens de voorzitter grote gevaren in voor de nationale econo mie en voor de melkhouderij. Rapporten als dit leren ons, zei spreker, dat de melk producenten voortdurend op hun hoede moeten zijn en dat zij moeten blijven vech ten voor een redelijk bestaan. Hoewel ner gens in ons werelddeel zo goedkoop melk wordt geproduceerd als in Nederland, zul len de melkveehouders toch nog maatre gelen moeten treffen, die verder kostprijs verlagend kunnen werken. De ledenraad keurde de jaarstukken 1955/56 goed. Aan het eind van het ver slagjaar bedroeg het aantal leden 11.291, die samen 502.124.021 kilogram melk met 3.65 percent vet leverden. Aan de leden werd netto uitbetaald f 117.475.152, het geen gemiddeld 23.40 cent per kilogram ge leverde melk is. Na afschrijvingen en toe voegingen aan de reserve kon nog een be drag van bijna twee miljoen gulden met de leden worden vereffend. Drie bestuursleden ontvingen oorkonde De heren II. J. Tabbers, D. Leen en G. J. de Tello, respectievelijk voorzitter, se cretaris en vice-voorzitter van de Mid denstandsvereniging „Haarlemmermeer" zijn dinsdagavond gehuldigd tijdens een bijeenkomst in theater „Royal" te Hoofd dorp ter gelegenheid van liet veertigjarig bestaan der vereniging. Zij ontvingen van de Koninklijke Nederlandse Middenstands bond een oorkonde, een onderscheiding welke aan leden die zich verdienstelijk hebben gemaakt wordt uitgereikt. Velen waren in „Royal" bijeengekomen om het feest mee te maken. Wegens ambts bezigheden was burgemeester mr. G. C. van der Willigen verhinderd het begin van de feestavond bij te wonen. Hij verscheen later en werd welkom geheten door de voorzitter der jubilerende vereniging, de heer Tabbers. Deze gaf in zijn inleiding een historisch overzicht van de vereniging en bracht hulde aan hen die zich verdien stelijk hebben gemaakt. Bertons Cabaretgezelschap uit Amster dam was uitgenodigd het programma te verzorgen. De leden zongen een aantal ca baretliedjes en traden in sketches op, waarmee zij veel succes oogstten. Na de pauze bestond er gelegenheid het bestuur geluk te wensen. De heer D. Swa- german uit Den Haag was de woordvoer der van de Koninklijke Nederlandse Mid denstandsbond. Hij zeide getroffen te zijn door de gezellige sfeer op dit feest. Dat geeft moed voor de organisatie om op de ingeslagen weg voort te gaan, ondanks des illusies, die de middenstand kent. In de veertig jaar is er dank zij de middenstand veel in Haarlemmermeer tot stand geko men en dit is aanleiding om te veronder stellen, dat de toekomst met vertrouwen tegemoet kan worden gezien. Tenslotte richtte de heer Swagerman zich tot de he ren Tabbers, Leen en De Tello en over handigde hun een oorkonde van de bond. Wethouder J. A. Oudheusden bood de gelukwensen aan namens het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer en richtte zich in het bijzonder tot de heer G. J. de Tello. Deze is veertig jaar lid van het bestuur en heeft in de samenleving veel goeds tot stand gebracht. Mensen als de heer De Tello heeft een organisatie nodig. Als ge delegeerde in het bestuur van de Meis jes Nijverheidsschool te Hoofddorp bracht spreker het bestuur der Middenstandsver- eniging hulde. Door haar toedoen heeft de school een goede naam in de gemeente. Dat is ook te danken aan de buitengewo ne verdiensten van mejuffrouw H. Urk en haar medewerkenden. In de loop der veer tig jaar heeft de vereniging bewijzen gele verd, dat zij op haar plaats is. Een midden stand is in de samenleving nodig en daar bij is het van belang, dat de middenstan ders zich organiseren. De middenstand is een steunpilaar in de maatschappij en heeft een taak in de toekomst. Mejuffrouw H. Urk wenste het bestuur namens de Nijverheidsschool geluk en bracht hulde aan hen, die het initiatief hebben genomen de school te stichten. On der aanbieding van een geschenk sprak mejuffrouw Urk de wens uit, dat het be stuur aandacht aan de school zal blijven besteden. Namens de R.K. en de Christelijke ^kl- denstandsvereniging voerde de heer N. Waasdorp het woord. Hij zeide. dat het een prestatie is veertig jaar georganiseerd te zijn. Vele middenstanders nemen het ver keerde standpunt in zich niet te organi seren. Bij de vakbeweging is dat anders en zij boekt successen. Er bestaat in fede ratief verband bij de middenstand in Haar lemmermeer een goede samenwerking en spreker hoopte, dat die zal blijven bestaan. Mevrouw Jongejans bood namens de da mes van het schoolbestuur gelukwensen aan en tenslotte sprak het oudste lid en op richter, de heer G. J. de Tello. Hij haalde herinneringen op uit het verleden en zette het nut van een middenstandsorganisatie uiteen. Het cabaretgezelschap trad nog een keer op en tot besluit volgde een gezellig sa menzijn. waarbij „The musical players" voor dansmuziek zorgde. Vele oud-patiënten, collega's en persoon lijke relaties hebben dinsdagmiddag in het theehuis „Elirn" van de psychiatrische in richting „Vogelenzang" te Bennebroek een warme hulde bereid aan dr. P. H. Esser, thans nog hoofd van de observatie-sanato riumafdeling van de psychiatrische inrich ting en binnenkort psychiater van de voor- en nazorgdienst der GGD te Haarlem, ter gelegenheid van het feit, dat dr. Essei vrijdag jongstleden vijfentwintig jaar als arts werkzaam was. Dr. Esser heeft zich speciaal bezig gehouden met de psychia trie, neurologie en het vraagstuk van het alcoholisme. Behalve zijn werk in de in richting oefent hij verscheidene functies uit, onder meer als voorzitter van de fede ratie van instellingen voor de zorg van al coholisten. Ook publiceerde hij enige be langrijke werken op het gebied van de psychologie en neuroseleer. Dat voor het wetenschappelijke en mens lievende werk van dr. Esser veel waarde ring bestaat, werd duidelijk op de receptie, waar het theehuis te klein bleek. De ge neesheer-directeur van de inrichting, de heer H. Bouman, gewaagde van het vele wetenschappelijke werk, dat dr. Esser heeft verricht Mr. N. G. Geelkerken bracht ge lukwensen uit namens het bestuur van de stichting „Vogelenzang", en schetste niet alleen de wetenschappelijke ambities van de jubilerende arts, maar ook zijn andere goede hoedanigheden, zoals zijn vaardig heid in biljarten en zijn muziekbeoefening, en zijn medewerking aan het blad „De vrije wandelaar" als eindredacteur. Namens de oud-patiënten sprak de heer J. Gleisteen, die zijn dank vergezeld liet gaan van een bedrag van f 360 bijeen gebracht door de oud-verpleegden. De heei H. J. Krouwe sprak namens het consulta tiebureau voor alcoholisme en de federatie van instellingen voor de zorg van alco holisten en bood enige boekwerken aan. Nadat wethouder J. F. van Lierop namens het gemeentebestuur de jubilerende arts had gecomplimenteerd, voerden verschei dene sprekers het woord, waarbij nog enigt cadeaus werden aangeboden. Ook vele bloemstukken waren dr. Esser gezonden Namens de collega's sprak dokter S. J. Wiersma, die speciaal het woord richtte tot mevrouw Esser, een Hongaarse, die een speldje in de nationale kleuren van Hon garije kreeg opgespeld. Twee kinderrechters uit Rotterdam, me juffrouw mr J. Hudig en mr. H. E. van Opstall, boden mede hun gelukwensen aan. De gezamenlijke vrouwenorganisaties heb ben dinsdagavond in het r.-k. verenigings gebouw te Bennebroek een bijeenkomst ter propagering van huishoudelijke voorlichting gehouden. Mejuffrouw G. van der Wey sprak over de verzorging van de maaltijden. Zij toonde aan op welke wijze de meest economische en culinair verantwoorde maaltijden kunnen worden bereid. In een geestig filmpje werd letterlijk voorgeschoteld wat men met boter, kaas en eieren kan bereiken. Na de pauze sprak mevrouw C. Ravenhorst over de mogelijkheden bij het vervaardigen van kleding. Ook dit onderwerp werd met een film toegelicht. Aan het slot van de avond was er gelegen heid zich als cursiste op te geven. Mevrouw Van der Hoop van Slochteren sloot de avond. Arendsdijk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Adonis. 31 te New Orleans. Akkrumdijk, 30 te New York. Alamak, 30 v. Rosario n. Buenos Aires. Alkaid. 30 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Amstelland, 30 v. St. Vincent n. Montevideo. Averdijk, 30 v. Antwerpen n. Houston. Amstelkroon, 31 te Rotterdam verw. Amerskerk, 29 v. Port Said n. Marseille. Akkrumdijk, 30 te Newportnews n. New York. Amstelvliet, 29 150 m. z.z.w. Freetown n. Dakar. Almdijk, 29 te Galveston. Alphacca, 29 v. Montevideo n. Buenos Aires. Baarn, 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Bonaire, 31 te Amsterdam. Batang, 31 te Suez. Borneo, 31 te Penang. Banka, 31 te Surabaja. Blitar, 30 te Assab v. Djibouti. Batang. 31 bij eil. Shadwan wachtend op orders naar Suez. Batjan, 30 '150 m. w. Minicoy n. Belawan. Bloemendoel, 30 16 m. n. Smithknoll n. Gothenb. Castor, 30 v. Pto. Ordaz n. Rotterdam. Congokust, 30 v. Dakar n. Freetown. Coryda. 30 v. Hongkong n. Balikpapan. Camitia, 30 v. Melbourne n. Auckland. Crania. 31 te Curasao verw. v. Stanlow. Caltex Rotterdam, 31 te Aden. Charis, 30 v. Houston n. New Orleans. Concepcion, 29 180 m. z. Bah ia n. Sao Francisco do Sul. Callisto, 29 400 m. w.z.w. Landscnd n. R'dam. Cumulus (weerschip), 31 te Rotterdam verw. Daphnis. 30 te Hamburg. Dorestad, 29 540 m. w. Sharksbay n. Geelong. Diemerdijk, 30 te Vancouver. Doris. 30 v. Philadelphia n. New Oork. Drente, 30 v. Port Said- n. Napels. Enggano, 31 te Belawan. Esso Den Haag, pass. 31 Algiers n. Antwerpen. Etrema, 1/11 te Curasao verw. v. Thameshaven. Esso Den Haag, pass. 30 Kp. Bon n. Antwerpen. Eemdijk, 1/11 te Le Havre verw. Eos, 30 v. Zante n. Catania. Friesland SSM. 1/11 te Rotterdam verw. Gouwe. 31 te Libreville. Groote Beer, 30 v. Halifax n. New York. Gaasterkerk, 31 te Singapore. Gooiland, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Guineekust, 30 v. Cape Coast n. Lagos. Gaasterland, 30 te Paranagua v. Buenos Aires. Ganymedes, 30 v. Cape Haitien te Puerto Plata. Hispania, 31 te Bilbao. Hoogkerk, 31 te Shanghai. Houtman, 30 te Malie verw, Hestia, 30 te Port Au Prince. Hydra. 29 te Paramaribo. Helder, 2 11 te Rotterdam verw. Iberia, 30 te Rotterdam. Hos, 29 v. Palermo n. Catania. Joseph Frering; 30 v. Rio de Janeiro n. R'dam. Japara KRL, pass. 29 Ouessant n. Algiers. Jagersfontein. 30 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Krytos, 30 t, Stockholm. Kabylia. 30 v. Port Elizabeth n. Curasao. Khasiella, 31 v. Abadan n. Karachi. Kota Baroe, 30 v. New York n. Beyrouth. Kalinga, 30 v. Bandarmashur n. Geelong. Kabylia, verw. pass. 30 P. Elizabeth n. Kaapstod. Karimata, 29 v. Marseille n. Amsterdam. Katelysia. 30 90 m. o. Gibraltar n. Montreal. Kryptos, 30 te Stockholm. Lekkerkerk, 29 te Amsterdam. Leuvekerk, 31 v. Rotterdam n. Bombay. Lemsterkerk, 30 te Port Said. Lissekerk, pass. 30 Perim n. Bahrein. Loosdrecht, 30 te Basrah. Laertes, 31 te Amsterdam verw. Louis Lantz. 30 v. Las Palmas n. Emden. Laagkerk, 29 v. Marseille n. Rotterdam. Lekhaven, 30 te New Orleans. Meres, 28 210 m. n. St. Paulsrock n St. Vincent. Mirfak. 28 170 m. z. Santos n. Port Alegre. Meerkerk, 30 v. Antwerpen n. Amsterdam. Modjokerto, 30 v. Aden n. Bahrein. Moordrecht. 30 v. Mena Al Ahmadi n. Kwinana. Mapia, pass. 30 Finisterre n. Marseille. Mentor. 29 640 m. n.o. Fayal n. Trinidad. Myonia, 2/10 te Karachi verw. Maasdam, 2/11 te Southampton verw. Maasland, 30 v. Buenos Aires. Oldekerk, 30 v. Djibouti n. Penang. Oranjestad, 30 v. Barbados n. Plymouth. Orion, 30 v. Pto. Ordaz n. Rotterdam. Oldekerk, 30 te Djibouti v. Suez. Orion, 29 v. Trinidad n. Pto. Ordaz. Purfina Nederland, 28 50 m. n.o Guadeloupe Polyphemus, pass. 30 Key West n. Mobile. Pendrecht, 30 te Napels. Prins Willem IV. 31 te Rotterdam. Peperkust, 30 te Abidjan. Poseidon, 30 v. Ciudad Trajillo n. Houston. Radja. 31 te Kaapstad. Roebiah, 31 te Lorcnco Marques. Rondo, 30 te Penang v. Belawan. Rijndam, 29 te New York. Senegalkust, 29 te Antwerpen. Samarinda, 30 v. New York n. Panamakanaal. Stad Breda, pass. 30 Belle Isle n. Seven Islands. Sumatra. 31 v. Suez n. Perzische Golf. Stad Arnhem. 30 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Dordrecht. 30 v. Spezia n. Bona. Statue of Liberty. 30 te Port Said. Straat Torres. 31 te Aden. Sunetta, 31 te Vizagapatam. Stentor, 28 v. Paramaribo n. Georgetown. Saidja, 30 te Bukom verw. Sinabang, 30 te Singora. Stad Vlaardingcn, 30 te Wabana v. Rotterdam. Stad Alkmaar, 30 te Narvik v. Brake. Straat Bali, 30 te Buenos Aires. Sirrah. 30 60 m. n. Auckland n. Palembang. Stad Leiden, pass. 29 Bizerta n. Antwerpen. Tjibanas. 30 v. Kaapstad n. Lorenco Marques. Tawali, 30 v. Madras n. Colombo. Theobaldius, pass. 30 Perim n. Gibraltar. Tarakan, 31 bij eil. Shadwan wachtend op orders n. Suez. Tankhaven II, 30 te Port Swettenham. Tjitjalengka, 30 te Singapore. Ternate, pass. 30 Cape Bon n. Le Havre. Telamon, 30 te Kingston. Triton, 31 te Aruba v. New York. Tiba, verm. 31 v. Buenos Aires n. Montevideo. Tomini, 26 te New Orleans. Trajanus. 30 v. St. Kitts n. Jacksonville. Utrecht. 30 te Siain. Van Heutz, 30 te Priok v. Cheribon. Van Waerwyck, 30 te Mtwara v. Belra. W. Alton Jones, 30 v. Pta Cardon n. Rotterdam. W-estland, 31 te Las Palmas. Willem Ruys, 31 te Rotterdam. Waterman, 30 v. Las Palmas n. Kaapstad. Waal, 30 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Wonorato, 31 te Manilla. Willem Ruys, 30 te Southampton. Wonogiri, 30 v. Karachi n. Penang. Zuiderkruis, 31 v. Wellington n. Melbourne. Zuiderzee. 1/11 te Baltimore verw. SLEEPVAART Cycloop. 28 630 m. w.z.w. Fayal n. St. Nazaire. Ebro, 28 te Horta n. Carruth. Gele Zee, 28 160 m. o. Madeira n. Lubeck. Humber, 28 100 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Hudson, pass. 29 Singapore n. Haiphong. Loire, 28 450 m. w. Minikoy n. Bluff. Noordzee, 29 330 m. z. Kp. Varella n. Haiphong. Oostzee, 27 150 m. n.n.w. Perim n. Karachi Rode Zee, 28 v. Newcastle n. Maracaibo. Thames, 29 70 m. o.z.o. St. Vincent n. Rotterdam. Tyne, 31 te Colombo verw. Witte Zee, 28 220 m. w. Monrovia n. Takoradi. Zeeland, 28 400 m. o. Bermuda n. St. Nazaire. Zwarte Zee, 29 v. Gibraltar n. Fawley. circa 55 jaar gevraagd voor magazijnwerk. Br. no. 3972 Voor een nieuw to" openen kantoor te Haarlem Worden gevraagd: een flinke zelfstandige Werkster voor de ochtend- en avond uren; een flinke Kracht alleen voor de avonduren. Brieven no. 3981. ry ^yjj De beste thee goedkoper 100 GRAM Groenmerk-THEE of l DOOSJE (20 zakjes) Kwalita-THEE geen 95 c, ff* maar JVan 3Iokt. i/m6 nov. I bij ELKE f 5.-waren - V VAGKOOPJES 250 gram 59 tube 19 Grote Gelderse ROOKWORST 250 gram Ivö Oubbele SPERZIEBONEN groot blik 105 Kwart Edammer KAAS 105 En bovendien ronder beulen een tientje halen Aangeboden in le kl. pens. ruime zonnige gem- ZIT-SLAAPKAMER k. en w. str. w. c. v., bad. Tel. Haarlem-Z. Br. no. 3975. Als 1AV VQCVW EEN DIENST- BCOf ZOEKT ZOuDT u'TZO PROBE JUW, AWVR 6E rs cEn BETERf EN POENOe AtANlER^. volgens ons aantrekkelijk betalingssysteem. De kleine zaak Met de grote service. Schreveliusstraat 12 (achter de Rijkskweeksch.) Tel. 14947 kunnen bij ons direct geplaatst worden. Hoog loon. Aanmelden dagelijks Waarderweg 25. 's Avonds van 7.30— 9 uur: Kleverparkweg 103. BOEKHANDEL zoekt voor het zelfstandig bijhouden van de debiteuren-admi nistratie. (Volledige dagtaak). Br. met voll. inlicht, no. 3973. GEVRAAGD ;n Papier- en Kantoorboekhandel Fa. J MU1JS. Ged Oude Gracht 103. Telefoon 11723 N.V. DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ J. H. G O T T M E R Prof. van Vlotenweg la - Bloemendaal Wij zoeken een AMBITIEUZE WERKER(STER) van 25—35 jaar, die aan het hoofd kan staan van een kleine, maar belangrijke administratieve afdeling in onze uitgeverij. Met de hand geschreven sollicitaties met volledige inlich tingen en verlangd salaris aan ons kantoor. Op het secretariaat van een landelijke organisatie met een klein kantoor te Amsterdam kan een worden geplaatst. Brieven met uitv. inlichtingen betr. opl., vor. werkkr., verl. sal, enz. in te zenden onder no. 3979. Wegens huwelijk van de tegenwoordige hulp ZELFST. EN PR. WERKKRING AANGEB. in gezin met 2 k.. waar de moeder (schrijfster en radiospr.) vaak van huis is. Tel. 25092. GEVRAAGD voor de afdeling boekhouding. Brieven onder no. 3971 aan het bureau van dit blad. ll/\Al<LE.>iAmsierdamstr. 50, Barteljorisstraat 25, Cron- jéstraat 8, Rijksstraatweg 10. nEEMSTEDE:Raadhuis8tr.49 E VRIES N.V. LUXE HUISH. ART. - Smedestraat 1. ^agt voor direct Aanmelden: Gen. Cronjéstr. 136, Haarlem; na 6 uur: Pijnboomstraat 32.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3