R.A.F. VALT BASES BIJ SUEZKANAAL AAN Doel: heerschappij in luchtruim voor grondoperaties beginnen Gedistilleerd en benzine zullen duurder worden OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER: Temperatuur stijgt UNO-Assemblée bijeengeroepen Labour-motie van afkeuring ff ei MORRIS iefoie mftui! Er komt weer omzetbelasting op suiker, echter niet op textiel Londen en Parijs Brits-Franse luchtacties Olie m gevaar Kabinet besprak toestand in het Midden-Oosten Het woord is aan y 7 71e JAARGANG No 9 8 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 1 NOVEMBER 1956 Haarlems Dagblad 301e JAARGANG No 251 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NICOSIA/CAIRO/LONDEN/NEW YORK (Reuter, AFP en United Press) Woensdagmiddag en hedenmorgen is de Brits-Franse actie tegen Egypte ingeleid met een serie aanvallen van de Britse luchtmacht en enige activiteit van de vloot waaraan reeds een Egyptisch fregat in de Golf van Suez ten prooi gevallen is. Radio Cairo, die onophoude lijk marsmuziek ten gehore brengt en af en toe plotseling uitvalt, maakte woensdagavond bekend, dat de Engelse luchtmacht Cairo, Alexandrië, Port Said, Ismailia en Suez had „geteisterd". Deze mededeling verloor iets van haar indrukwekkendheid, toen er aan toegevoegd werd, dat er slechts „geringe schade" was aangericht. Volgens het hoofd kwartier van "de Britse luchtmacht op Cyprus waren de doelen de vroegere R.A.F.-bases Almaza, Intsjass, Aboesoeëir en Kabrit in de Suezkanaal-zone. Volgens waarnemers was het de bedoeling van het offensief de Egyptische lucht macht uit te schakelen en de Britse luchtmacht van de heerschappij in de lucht te verzekeren, voordat tot actie van luchtlandingstroepen wordt overgegaan, die weer de voor hoede zullen vormen voor de infanterie en de pantser troepen. Nogmaals hebben de Verenigde Staten bij monde van hun president Eisenhower de verzekering gegeven, dat zij zich geheel afzijdig zullen houden en premier Eden ver klaarde in het Lagerhuis dat de Brits-Franse actie slechts „van tijdelijke aard" is. De Veiligheidsraad heeft inmiddels op voorstel van Joegoslavië besloten tot bijeenroeping der Algemene Vergadering in een speciale zitting ter bespreking van de gebeurtenissen in Egypte. Israëlische berichten be vestigen, dat de Israëliërs thans in de Sinaï-woestijn tegen een grote Egyptische overmacht strijden. Over de posities werd niet veel medegedeeld, behalve het voornemen om de Gaza-strook af te sluiten en te zuiveren. De Britse Labour- partij heeft besloten, een motie van afkeu ring: in te dienen naar aanleiding- van het besluit der con servatieve regering 0 om zich te mengen in het Israelisch- Egyptische geschil. Leze motie zal van daag in het Lager huis aan de orde komen. De secretaris-gene raal van de UNO heeft de spoedzitting van de Algemene Vergadering, welke ingevolge de Joegoslavische resolutie gehouden wordt, uitgeschreven voor heden avond 11 uur (Nederlandse tijd). Met 7 tegen 2 stemmen had de Veiligheidsraad het Joegoslavische voorstel aanvaard voor het bijeenroepen van de Algemene Vergade ring, ter bespreking van de Israelisch-Egyptische gevechten en de Brits-Franse in menging daarbij. Engeland en Frankrijk stemden tegen, Australië en België onthielden zich van «temming. De Verenigde Staten, Rusland, China, Cuba en Peru, waren bij de voor stemmers. In deze zitting verklaarde Dag Hammarskjoeld, de algemene secretaris van de UNO, dat hij zijn functie niet kan bekleden als niet alle leden hun belofte tot naleving van het Handvest houden. Hiermee doelde hü kennelijk op het Brits- Franse veto van dinsdag. Radio Cairo heeft bekendgemaakt dat de Egyptische regering besloten heeft alle betrekkingen met Engeland en Frankrijk te verbreken. In het desbetreffend communiqué werd ook gezegd, dat de Egyptische regering de mogelijkheid bestudeert zich uit de UNO terug te trekken „nu de volkenorganisatie haar duidelijke mislukking en waardeloos heid heeft bewezen toen zij geconfronteerd werd met de ambities van de grote im perialistische mogendheden". Alle Arabische landen hebben hun soli dariteit. uitgesproken met Egypte, maar deskundigen in zaken die het Midden- Oosten betreffen, zijn ervan overtuigd dat geen dier landen in een positie is om Egypte militair te steunen. In Libië en Irak en Libanon is de staat van beleg afgekondigd en de Libische re gering heeft daarbij aangekondigd, dat zij vastbesloten is om te beletten dat de in Libië gelegerde buitenlandse strijdkrach ten een Arabisch land aanvallen. De president van de Libanon, Camille Chamoun heeft een uitnodiging gestuurd aan leiders van de Arabische staten om snel samen te komen om de situatie te bespreken en een gemeenschappelijk stand punt tot steun aan Egypte in te nemen. De Jordaanse en Syrische regeringen hebben de algemene mobilisatie afgekon digd. Twee en twintig leden van de staf van de UNO in Jordanië zijn uit Amman vertrokken ingevolge een order van de secretaris-generaal aan het UNO-perso- neel om zich op veilige punten in het Mid den-Oosten te concentreren. De mobilisatie in Syrië is een gevolg van het feit, dat Syrische patrouilles in de VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, op- cemaakt om 11.15 uur: Veel bewolking met nu en dan wat regen of motregen. Overwegend ma tige noordwestelijke wind. Veel min der koud. 2 november Zon op 7.39 uur, onder 17.12 uur. Maan op 7.24 uur, onder 16.53 uur. Maanstanden 2 nov. 17.43 uur: nieuwe maan 10 nov. 16.09 uur: eerste kwartier 18 nov. 7.44 uur: volle maan 25 nov. 2.12 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 november Hoog water: 2.14 en 14.34 uur. Laag water: 10.21 en 22.39 uur. Vrijdag 2 november Hoog water: 2.58 en 15.18 uur. Laag water: 11.05 en 23.25 uur. FLINKE TEMPERATUURSTIJGING Het heeft de afgelopen nacht in ons land voor de tijd van het jaar flink gevroren. In het zuiden en oosten van het land is de temperatuur drie tot vier graden onder het vriespunt gedaald; het vliegveld Twen te meldde zelfs een minimum van min vijf graden. Deze lage temperaturen waren mo gelijk, doordat de lucht, die over ons land stroomde, vrijwel rechtstreeks uit Polen en Rusland werd aangevoerd, waar de win ter al is begonnen. Aan dit koude transport komt echter vandaag al een einde. Het Scandinavische uogedrukgebied heeft zich via Schotland naar het westen teruggetrokken en be weegt zich nu in de richting van IJsland. In Scandinavië is een actieve depressie verschenen, waarvan de fronten zich in zuidelijke richting verplaatsen; het warm- DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S tefront had vanmorgen Denemarken al be reikt. In het komende etmaal zal in ons land een aanzienlijke temperatuursstijging optreden, waarbij de wind naar het noord westen krimpt. Een terugkeer van de Rus sische koude is de eerste paar dagen niet waarschijnlijk. VVEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) 00 Weerstoestand 00 .2 buitenland 'g d g vS ÖE O 3 Z5 Stockholm geheel bew. nnw 5 0 Oslo regen nno 0 0,1 Kopenhagen geheel bew. wzw 4 0 Aberdeen geheel bew wnw 4 0 Dublin half bew. nno 7 0 Londen zwaar bew. no 4 0 Amsterdam onbewolkt ono 0 0 Brussel onbewolkt no -3 0 Parijs zwaar bew nno 1 0 Bordeaux onbewolkt windst. 0 0 Grenoble zwaar bew. windst. 1 0 Nice regen n 9 12 Berlijn nevel zzo -4 0 Frankfort onbewolkt no -3 0 München nevel o -1 2 Zurich zwaar bew. ono 2 0 Genève geheel _ew. n 3 0 Locarno geheel bew. windst. 5 0 Wenen nevel windst. -4 0 Innsbruck mist windst. -3 0 Rome zwaar bew. z 18 1 Mallorca zw^ar bew. nnw 9 2 Weerstoestand binnenland (De temperatuur ts van hedenmorgen 7 uur. de neerslag van de laatste 24 uur.) afgelopen nacht aan de zuidoostelijke grens van het land in botsing zijn gekomen met gewapende patrouilles van Israel. Een militaire woordvoerder voegde eraan toe: „Sommige van onze militaire eenheden zijn daarna doorgedrongen tot Israëlisch gebied en hebben opdrachten uitgevoerd die ten doel hadden, de toestand aan de grens veilig te stellen". In Tel Aviv is vernomen, dat Israëlische valschermtroepen maandagnacht, bij het begin van de operaties tegen Egypte, in de buurt van het Suezkanaal zijn geland. Van regeringszijde te Tel Aviv zijn de berichten tegengesproken, dat Israëlische troepen de gehele kuststrook bij Gaza afge sloten zouden hebben. Volgens een heden gepubliceerd Israë lisch legerbericht gaat de actie in Sinaï voort. De Israëlische strijdkrachten zouden thans meer gebied beheersen. Woensdag woedde een grote slag bij Aboe Ogeila, een grote Egyptische basis in de woestijn, on geveer 25 km van de Israelisch-Egyptische grens. Geruchten, dat de Israëliërs de basis zouden hebben veroverd, konden officieel niet bevestigd worden. Een sterke Israëli sche colonne zou in de richting van Aboe Ogeila doorstoten. Radio-Caïro gaf een eigen versie op een Israëlische melding, dat voor Haifa een Egyptische torpedojager tot zinken zou zijn gebracht. Zij meldde dat het schip opzette lijk door de kapitein tot zinken is gebracht om te verhinderen dat het in handen van de vijand zou vallen. De torpedojager had de haven van Haifa gebombardeerd en daar zware schade veroorzaakt, maar was op de terugweg naar zijn basis door drie oorlogsschepen en drie vliegtuigen aangevallen, aldus radio-Caïro. Volgens Is raëlische berichten was de torpedojager zwaar beschadigd de haven van Haifa bin nengesleept en waren de 200 opvarenden gevangengenomen. Egyptische legerberich- ten spreken nu ook van voortdurende Is raëlische aanvallen in de woestijn en van beide zijden wordt melding gemaakt van het neerschieten van straaljagers van de tegenstander. Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft vandaag bekendgemaakt, dat de Egyptische basis Rafa in Sinaï is veroverd. Den Helder licht bew. o 3 0 Ypenburg onbewolkt ono -2 0 Vlissingen onbewolkt ono -2 0 Eelde onbewolkt no -4 0 De Bilt onbewolkt no -4 0 Twente onbewolkt no -5 0 Eindhoven licht bew. ono -4 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt no -4 0 Niet alleen in de woestijn van Sinai staan Egyptenaren tegenover Israëliërs, ook in de UNO tijdens de speciale zit ting van de Veiligheidsraad was dit het geval. Op de achtergrond zien we de Israëlische vertegenwoordiger Abba Eban in gesprek met zijn delegatiege noten. Op de voorgrond de Egyptische afgevaardigde Omar Liefti met zijn delegatieleden. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR HAARLEM IEL 1 3439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 Suède Daroesjasjes in kleuren 98.50 Hij noemde dit de grootste overwinning die Israel tot dusver heeft behaald. Israëlische woestijn-strijdkrachten heb ben heden de Gaza-strook geheel van Egypte afgesneden, zo is in een Israëlisch regeringscommuniqué bekendgemaakt.Vol- gens het communiqué trekken de Israëli sche troepen door geheel Sinaï voorwaarts. Volgens waarnemers hebben aan het Brits-Franse luchtoffensief boven Egypte honderden toestellen van alle typen deel genomen. De bedoeling is de Egyptische luchtmacht uit te schakelen en de Britse luchtmacht te verzekeren van de volledige heerschappij in de lucht. Deze fase van ie militaire operatie gaat vooraf aan de in schakeling van parachutisten en lucht landingstroepen, die de voorhoede zullen vormen van de infanterie en de pantser- troepen, aldus deze waarnemers. In een communiqué van het Egyptisch algemeen hoofdkwartier werd gezegd dat Franse oorlogsvliegtuigen zich bij Israëlische vlieg tuigen hebben gevoegd in de slag in de Sinaï-woestijn. Bij een der luchtaanvallen zou een Franse „Mystère 14" zijn neer geschoten. Voorts werd in het communiqué gezegd dat Britse en Franse vliegtuigen de gehele nacht alle Egyptische vliegvelden gebom bardeerd hebben en dat de aanvallen voortduren. Bij Brits-Franse luchtaanvallen op Cairo waren volgens het hoofdkwartier negen mensen om het leven gekomen. De Egyptische bases van straalvliegtui gen en bommenwerpers zijn thans „murw gemaakt", zo zei een woordvoerder van het Franse ministerie van defensie en waar nemers trekken daaruit de conclusie, dat de tijd voor een landing uit de lucht en met amphibie-voertuigen is aangebroken. Evenals woensdag lekt er niets uit over de voorbereiding van de grondoperatie, „maar de aanwezigheid van enorme Brits- Franse zeestrijdkrachten voor de Egyp tische kust is een aanwijzing dat het uur nul nabij is", aldus bericht United Press. De Britse admiraliteit heeft woensdag nacht bekendgemaakt dat de Britse krui ser „New Foundland" in de golf van Suez een Egyptisch fregat tot zinken heeft ge bracht. De kruiser had het Egyptische schip gesommeerd te stoppen, maar toen het daaraan geen gehoor gaf het vuur ge opend. De „New Foundland" heeft over levenden van het fregat aan boord ge nomen. Volgens het Franse avondblad „Le Mon de" wordt te Algiers het vertrek van tal rijke troepen naar 't Midden-Oosten voor bereid. Het blad meldt, dat de Franse ze vende snelle gemechaniseerde divisie en een uit Fransen en Britten bestaande tac tische groep van 50.000 man worden inge scheept. Intussen wordt in Engeland ook het ver voer van troepen naar het Midden-Oosten versneld. De wegen naar het vliegveld Southend zijn vol militaire konvooien. Transportvliegtuigen vervoeren troepen naar Nicosia op Cyprus. Op de rede van Portsmouth en Southamp ton liggen achttien transportschepen op lading te wachten. Overal in Europa heb ben scheepvaartmaatschappijen besloten, het Suezkanaal te mijden met het oog op de toestand in het Midden-Oosten. Naar uit Djiboeti wordt gemeld, keren schepen, die van het zuiden uit het Suez kanaal naderden, terug. Een telegrafisch overgebrachte foto. Oprukkende Israëlische infanterie in de Sinaiwoestijn. De rook is afkomstig van nevelbommen, die voor dekking zorgen. Radio-Caïro heeft omgeroepen, dat vol gens de Egyptische autoriteiten zes Britse vliegtuigen bij aanvallen op Alexandrië en Cairo zijn neergeschoten. In Londen is officieel bekendgemaakt, dat Britse Venom-jagers sinds het aanbre ken van de dag vijf Egyptische vliegvelden hebben bestookt. Volgens de vliegers zijn veertien Egyptische toestellen, waaronder enkele van het type Mig-15, vernield. Israëlische eenheden waren vanmorgen in de opmars langs de Golf van Akaba. Zij opereerden van de Israëlische haven Eilat uit. Doel van de strijd hier leek de toegang van de Rode Zee tot de Golf van Akaba. De havenarbeiders van Calcutta hebben besloten, alle Engelse en Franse schepen met ingang van 6 november te boycotten, tenzij Parijs en Londen de militaire actie tegen Egypte stopzetten. Radio-Cairo heeft vanmorgen in een uit zending bestemd voor de arbeiders van alle Arabische landen, zonder uitzondering, dezen aangespoord tot het vernielen van de oliebuizen die door hun landen lopen, het saboteren van alle olie-installaties en het onbruikbaar maken van alle vijandelijke vliegvelden. Het kabinet is hedenmorgen in buiten gewone zitting bijeengekomen ter bespre king van de toestand in het Midden- Oosten. Van officiële zijde in Den Haag werd medegedeeld, dat de Nederlandse regering de ontwikkelingen met spanning en grote ongerustheid volgt. Eveneens werd er aan herinnerd, dat de Nederlandse regering haar reeds eerder ingenomen standpunt handhaaft, dat een oplossing dient te wor den gevonden door besprekingen in de UNO Inmiddels stelt de regering alles in het werk de Nederlandse onderdanen en eigen dommen in het Midden-Oosten te bescher men, waartoe besprekingen zijn gevoerd met Nederlandse scheepvaart- en lucht vaartmaatschappijen en de diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers. ADVERTENTIE VELE DAMES profiteerden reeds in dit seizoen van onze speciale aanbiedingen. DEZE WEEK brengen wij MIRAGE-HOEDEN een langharige kwaliteitshoed in vele modetinten en modellen, reeds vanaf 15.75. MODE MAGAZIJN ANEGANG 24 FRANKESTRAAT 3—5 La Rochefoucauld: Het is een groter schande zijn vrienden te wantrouwen dan door hen bedrogen te worden. DE REGERING WIL de tijdelijke vrijstelling van omzetbelasting voor textiel- produkten per 1 januari 1957 in een definitieve omzetten. Verlenging van de be staande vrijstelling van omzetbelasting voor suiker kan echter niet worden verwacht. De regering meent, dat de consumentensubsidies op melk en suiker thans spoedig moeten worden afgeschaft. Een definitieve beslissing wil zij uitstellen totdat het advies van de Sociaal-Economische Raad is ontvangen. Het door de voorgenomen vrijstelling van omzetbelasting voor textielgoederen, welke de opbrengst van de middelen over 1957 naar schatting met f 55 miljoen doet dalen, nog vergrote tekort op de begroting voor 1957, alsmede de ongunstige prognose voor de kapitaalmarkt en de betalingsbalans maken het noodzakelijk, dat met spoed een aantal voor zieningen worden getroffen, ook op het gebied van de belastingen. De fiscale maat regelen dienen gericht te zijn op een versterking van de middelen op korte termijn, zomede op een verbetering van de betalingsbalans, terwijl zij overigens de minst mogelijke bezwaren met zich dienen te brengen. De regering heeft ten aanzien van een tweetal fiscale maatregelen reeds thans een beslissing genomen. Zij betreffen een verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine en een verhoging van de accijns op gedistilleerd. Een desbetreffend wetsontwerp zal spoedig worden inge diend. De nieuwe minister van Financiën heeft dit meegedeeld in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de algemene financiële beschouwingen be treffende de rijksbegroting 1957. (Voor verdere bijzonderheden uit deze memorie zie men pag. 7) De reacties van de parlementen in Lon den en Parijs op de Brits-Franse militaire actie tegen Egypte zijn wel heel verschil lend geweest. In Frankrijk, met zijn lange traditie van bittere politieke verdeeldheid, waar zo vaak elke gelegenheid wordt aan gegrepen om een regering ten val te bren gen, heeft premier Guy Mollet deze keer niet de minste moeite gehad om de steun van het parlement te krijgen. In Engeland, waar een regering bij een internationaal conflict gewoonlijk wél op de medewerking van het parlement kan rekenen, is Eden uitgejouwd door de Labour-oppositie, die bijna de helft van het Lagerhuis omvat. De motie van afkeuring, die door de oppositie is ingediend, windt er geen doekjes om. Er wordt in gezegd, dat de gewapende actie „een duidelijke schending van het Handvest van de Verenigde Naties" is en dat die actie „een groot deel van het Britse volk in zijn overtuiging kwetst, het Gemenebest verdeelt, het Noord-Atlantisch Verdrag geweld aandoet en de grondslagen van de internationale rechtsorde ernstig ondermijnt." Dat zijn zeer scherpe woorden, waarbij men tevergeefs zoekt naar vermel ding van het feit dat Egypte het Handvest allereerst heeft geschonden door beslissin gen van de Veiligheidsraad te negéren en dat Egypte door de naasting van het Suez kanaal de grondslagen van de internatio nale rechtsorde heeft ondermijnd, zodat die grondslagen voor de tegenpartij al groten deels onbruikbaar waren geworden. Labour had de gedragslijn van de Britse regering óók kunnen afkeuren zonder daarbij Egypte, bij implicatie, zo zeer in het gelijk te stellen. Gaitskell's betuigingen van „trouw aan de Verenigde Naties, aan de Verenigde Staten en aan het Britse Ge menebest" klonken ook enigszins vreemd, komend van de woordvoerder van dezelfde partij welke zich niet zo heel lang geleden krachtig verzette tegen wat zij toen noem de „Engeland's slaafs volgen van de Ame rikaanse leiding." Het debat in het Franse parlement is heel wat kalmer verlopen. Daar kreeg de regering, tijdens een veel minder storm achtige zitting dan die in het Lagerhuis, een meerderheid van 380 tegen 191 stem men, bij welk laatste cijfer een honderdtal communistische stemmen waren inbegre pen. Het meer au sérieux te nemen deel van het parlement was dus voor ruim tach tig percent vóór de handelwijze van de regering. En in dit geval was het juist een in meerderheid socialistische regering, die de verantwoordelijkheid droeg voor dezelf de actie, welke door de Engelse socialisten zo scherp werd afgekeurd! De Franse (en, zoals gisteravond in Amsterdam bleek, ook de Nederlandse) socialisten zijn het over deze kwestie dus wel volmaakt oneens met hun Britse geestverwanten. Wat Frankrijk betreft, kan deze situatie gemakkelijk verklaard worden uit het feit, dat de socialisten, juist omdat zij thans het grootste deel van de regeringsverantwoor delijkheid dragen, het diepst doordrongen zijn van het feit, dat het voor Frankrijk een levensbelang is, een einde te maken aan de willekeur van Nasser ten opzichte van het Suezkanaal en aan zijn intrigantenrol in de Algerijnse kwestie. De partijen van ver schillende meer conservatieve schakeringen kan het daarbij slechts aangenaam zijn, dat de socialisten voor hen de kastanjes uit het vuur halen. Anders dan in Engeland zijn het in Frankrijk ook voornamelijk die par tijen geweest, waarin men het meest aan stoot heeft genomen aan de Amerikaanse buitenlandse politiek en tot welke hoogte deze bitterheid nu is gestegen, blijkt wel duidelijk uit sommige perscommentaren van vandaag, waarin wordt gezegd dat Washington opnieuw de zijde van het Ara bische nationalisme „tegen ons" heeft ge kozen en waarin de vraag wordt gesteld of het Noord-Atlantische Verdrag verder nog wel zin heeft. De houding van de Britse socialisten doet, in het gehele verband van de gebeurtenis sen, zeer vreemd aan. De voor-de-hand liggende verklaring zou zijn, dat Labour van de situatie gebruik wil maken om er binnenlands-politieke munt uit te slaan, maar dat zou wel op een groot gebrek aan verantwoordelijkheid van de oppositie wij zen. Anderzijds valt moeilijk aan te nemen, dat Labour werkelijk het heil van het Britse Rijk ziet in een door dik en dun volgen van de Amerikaanse politiek en in het gebruik van geen andere middelen dan de „morele druk" van de Verenigde Naties, hoewel die totdusver op immorele dictators geen enkel effect heeft gehad. Dat de Engelse socialisten tegen gebruik van geweld zijn, is natuurlijk zeer loffelijk. Gebruik van geweld is, in principe, altijd fout. Maar het zou wel prettig geweest zijn, als Gaitskell en zijn vrienden de regering dan een betere oplossing aan de hand had den gedaan. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1