Plaats een Groentje DE KOUSENBAR SCHOTH Flinke meisjes KEIEN VAN JASSEN LAATSTE NIEUWS Kort en bondig Amsterdamse Beurs UITERST BETROUWBAAR ECHTPAAR Het Vakkledinghuis gevraagd Platenspelers platenwisselaars SPECIALE AANBIEDING WINTERMANTELS vana, 59.75 - 148.75 van 98.75 - 198.- 59.75 - 148.- 79.75 - 168.- Tweedjassen vanaf Winterjassen vanaf VRIJDAG 2 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 19 Egypte legt beslag op banken en olie-installaties Ontploffing in Leids laboratorium LISSE Interessante lezing van Alb. Helmus Kinderarts neemt afscheid van Consultatiebureau Reeds 12.000 aanvragen om pensioen ingediend ZANDVOORT Vergaderkalender november-december Burgerlijke Stand van Zandvoort Spoedcursus dieren-EHBO VOGELENZANG Vernieuwde St. Jozefschool plechtig ingezegend Burgerlijke Stand Haarlemmermeer Middenstandsvereniging Agrarisch rapport over uitbreiding Schiphol Scheepvaart HOUTVESTER MANCHESTER 3-JARIG JUBILEUM TRACT ATIE HEERLIJKE Regenmantels Paraplu's Wandelstokken Zuiver wollen pullovers 11.75 Heren pantalons 18.75 - 39.75 HAARLEM GROTE HOUTSTR 12 CAïRO (United Press). - Egypte heeft beslag gelegd op de Britse en Franse olie- instalaties en banken, zo is officieel in Caïro bekend gemaakt. De installaties be hoorden aan de Shell, de Anglo-Egyptian en de Egypte Petroleum. Onder de banken zijn: Barclays, Crédit Lyonais en de Ban- que Comptoir National Descompte de Paris. De deuren van de banken zijn verzegeld. De Egyptische politie houdt er de wacht bij. Drie lichtgewonden Hedenmorgen om twee minuten over elf heeft zich in de afdeling van het nieuwe Cryogeen-laboratorium van het Kamer- lingh Onneslaboratorium te Leiden een ontploffing voorgedaan. Het vermoeden 'is dat er een gasinstallatie uit elkaar is ge sprongen. Hoewel er tal van ruiten zijn vernield en enige schade aan het dak is aangericht zijn er slechts drie lichtge wonden. Jonge Kerk en jazz In „Het Baken" te Lisse, het gebouw waar de Nederlands hervormde jeugdver enigingen hun onderdak vinden, klonk het ritme van „Rock around the clock". Het was het besluit van een lezing van de mu ziekleraar Alb. Helmus voor de leden van de Jonge Kerk, waar de leden het een en ander te horen hadden gekregen over jazz. De voorzitter der Jonge Kerk, de heer P. Roels, die had gehoord dat men deze avond als een soort stunt van de Jonge Kerk zag, verklaarde dat dit beslist niet de bedoeling is. Maar men kan, aldus spreker, niet de ogen gaan sluiten voor de problemen van het leven, waartoe ook de jazz behoort. De heer Helmus wees er op, dat de hui dige jazz in wezen geen jazz meer is. Oor spronkelijk was het arbeidsmuziek van de negers. De liederen werden gezongen met de begeleiding van een primitieve banjo met twee snaren. Hieruit ontwikkelden zich de blues en later de negro-spirituals. Deze liederen werden echter, toen het amu sementsmuziek begon te worden, aangepast aan de smaak van het westerse publiek. Zo gebeurde het dat er meer instrumenten kwamen: de trombone, de clarinet en de trompet. De jazz kwam pas na 1918 naar Neder land. Paul Whiteman was een der eersten, die de jazz naar Europa bracht. Aan het slot van deze lezing werden en kele platen gedraaid van Duke Ellington en Louis Armstrong en als klap op de vuur pijl: „Rock around the clock" gespeeld door Bill Haily and his Comets. Dat de arbeid van dr. De Jong van Brero aan het Consultatiebureau voor zuigelin gen te Lisse zeer werd gewaardeerd, bleek duidelijk nadat zij 28 jaar als kinderarts werkzaam was geweest. In de loop van de jaren heeft een stroom van moeders met haar baby's iedere woensdagmiddag de weg naar het wijkgebouw weten te vinden om haar gewaardeerde adviezen te ontvangen. Ter gelegenheid van dit afscheid werd een receptie gehouden in de zaal van het wijkgebouw aan de Wagenstraat, bij welk afscheid het bijna voltallige bestuur aan wezig was, alsmede een deputatie van het Wit-Gele Kruis, de afdeling Zuid-Holland van het Groene Kruis en de nieuwe arts van het consultatie-bureau voor zuigelin gen, dr. Smit Sienbenga-Berkelbach van der Sprenkel uit Wassenaar, die de taak van dr. De Jong van Brero zal overnemen. De voorzitter van het Groene Kruis, dr. J. M. van Dijk, voerde het woord en zei, dat de scheidende arts geen gemakkelijke taak heeft gehad. Zij had een drukke werkkring en in de moeilijke oorlogsjaren is zij op haar post gebleven. Het Groene Kruis, aldus dr. Van Dijk, en alle moeders zijn u zeer dankbaar. In de afgelopen 28 jaar hebt u niet minder dan zevenduizend baby's geholpen door de adviezen aan hun moeders. Een maximum werd bereikt met bijna honderd baby's op één middag. Als blijk van dankbaarheid bood dr. Van Dijk de scheidende arts een tinnen sierkan aan. De moeders lieten zich ook niet onbe tuigd en namens haar sprak mevrouw C. J. Helmus-Schalk. Haar zoon Albert, die 28 jaar geleden een van de eerste door dr. De Jong van Brero behandelde baby's was, getuigde eveneens van zijn belangstelling door zijn baby mee te brengen, die het laatste door de scheidende arts is behan deld. Mevrouw Helmus bood namens alle moeders een wandbord aan. waarna de heer Alb. Helmus eveneens een dankwoord sprak en een geschenk overhandigde. De heer M. Th. van Dijk, gemeente secretaris, sprak als voorzitter van het Wit-Gele Kruis hartelijke dankwoorden, waarna dr. De Jong van Brero tenslotte haar erkentelijkheid uitte voor de ge schenken en waarderende woorden. De nieuwe arts zal voortaan iedere dins dagmiddag van half twee tot half drie spreekuur houden en de tweede en vierde donderdagmiddag van de maand voor de kleuters tot zes jaar. Invoering Algemeen ouderdoms pensioen Twee maanden geleden werd de gelegen heid opengesteld aanvragen voor het Alge meen Ouderdomspensioen bij de Raad van Haarlem in te dienen. Nu nog twee maan den van de invoering van het Ouderdoms pensioen scheiden, blijkt dat van de mo gelijkheid om aanvragen in te dienen, reeds een ruim gebruik is gemaakt. De Raad van Arbeid heeft per 31 oktober de balans op gemaakt, waarbij werd vastgesteld, dat 12.459 aanvragen waren ontvangen. Hiervan waren echter 1288 aanvragen ten onrechte ingediend, voornamelijk door personen, die reeds in het genot zijn van een rente van de Sociale (rijks) verzeke ringsbank, of vóór 1 januari in het genot hiervan zullen komen, of een uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning ontvangen. Per 1 januari ontvangen deze personen naast hun rente of inplaats van hun uitkering krachtens de noodwet automatisch het pensioen. De Raad van Arbeid dient dus 11171 aanvragen te behandelen, benevens onge veer 4800 gevallen, waarin reeds een uit kering krachtens de noodwet wordt ont vangen. De behandeling van deze gevallen eist uiteraard veel werk. De werkzaam heden hebben echter een vlot verloop en verreweg het grootste gedeelte is reeds af gehandeld. Alle personen, die reeds een aanvrage hebben ingediend, kunnen er dan ook van verzekerd zijn, dat zij in januari hun pensioen zullen ontvangen. Er wordt nog op gewezen, dat ieder het Algemeen Ouderdomspensioen dient aan te vragen met uitzondering van diegenen, die reeds in het genot van een rente van de Sociale (rijks) Verzekeringsbank of een uitkering krachtens de noodwet Ouder domsvoorziening ontvangen of hiervan vóór 1 januari nog in het bezit komen. Naast de ongeveer 16000 gevallen, die de Raad van Arbeid in behandeling heeft, wordt naar schatting aan ongeveer 14000 rentetrekkers het pensioen toegekend, zo dat in het werkgebied van de Haarlemse Raad van Arbeid in ongeveer 30.000 geval len een uitkering krachtens de nieuwe wet zal worden genoten. De contactcommissie „Culturele belangen" heeft de vergaderkalender van de Zand- voortse verenigingen voor de maanden no vember en december 1956 gepubliceerd. Deze luidt als volgt: 3 en 10 november: Toneeluitv. Toneelver. „Sandevoerde"; 3 en 17 november: Openbare vergaderingen Herv. jeugdvereniging „De Vliegende Schotel"; 5, 6, 7 en 8 november: Bazar Ned. Hervormde kerk; 6 november: Lezing Gemeenschap Zandvoort Humanis tisch Verbond; 6 november: Vrouwenmiddag afd. „Vrouwenhulp" Ned. Protestantenbond; 8 november: Cabaretavond buurtvereniging „De Wurf"; 9 november: Lezing Zandvoort.se vrouwen contactcommissie; 15 november: Gemeente-avond met lichtbeelden Her vormde kerk; 16 november: Ouderavond oudercommissie Hannie Schaftschool; 16 no vember: Lezing met lichtbeelden, commissie bijzonder kerkewerk der Ned. Herv kerk; 16 november: C.N.V. Propaganda-familie- avond, Chr. Besturenbond; 17 november- Feestavond motorclub Zandvoort; 19. novem ber: Kunst- en filmavond Nederalndse blin- denbond: 20 november: Interkerkelijke con tactbijeenkomst; 20 en 21 november: Toneel uitvoering toneelvereniging „Op hoop van zegen"; 24 november: Feestavond Corodev- fabriek; 24 november: Concert door de Zandvoortse muziekkapel; 25 november: To neeluitvoering R.K. Toneelver. ..'t Voetlicht"; 29 november: Avond van Spaanse danskunst. Culturele kring ,,'t Helm"; 30 november: Le zing afd. Zandvoort. Ned. Chr. Vrouwenbond; 1 en 15 december: Openbare avonden jeugd ver. „De Vliegende Schotel"; 1 december- Contactavond Operettevereniging „Fiësta"; 4 december: Vrouwenmiddag „Vrouwenhulp" Ned. Protestantenbond; 4 en 18 december: Interkerkelijke contactbijeenkomst; 8 decem ber: Toneelavond Zandvoortse politiesport- vereniging: 10 december: Filmavond motor club „Zandvoort"; 10, 12 en 13 december: OpercVe-uitvoeringen Zandvoortse ooerette- vereniging; 13 december: Toneeluitvoering Toneelver. „Wim Hildering": 15 december: Kienavond Accordeonver. „Zandvoort"; 21 dec.: Kerstwijdingsavond afd. Zandvoort Ned Christen Vrouwenbond; 21 december: Kerk- muziekavond Ned. Hervormd kerkkoor; 24 december: Opvoering Kerstspel Commissie bijzonder kerkewerk Hervormde kerk. GEBOREN: Johannes Adrianus. z. van F. G. M. van Essen en C. J. M. L. de Koning; Pieter, z. van J. van Duijn en J. Vis. ONDERTROUWD: J. Engels en M. E. Seichter; G. H. Heath en H. Coenraad; J. J. N. Valkesteijn en M. J. van der Meij. GEHUWD: G. H. Makkes van der Deiil en E. van der Plas: E. Bol en A. Schaap; G. Bicker en M. S Kersten; A. Citroen en D. de Wid. OVERLEDEN: E Schuilen. 80 j., gehuwd geweest met A. Zwemmer; J. G. Crabben- dam, 54 j.. gehuwd met G. M. van Noort. I Op verzoek van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren zal dr. J. P. Westerman, dierenarts te Haarlem, een spoedcursus geven over de stof, die vorig jaar behan deld is tijdens de cursus EHBO voor die ren; hij zal eveneens een vervolgcursus leiden. Leden van de afdeling zullen der halve in de gelegenheid worden gesteld het diploma Dierenverzorging en EHBO aan dieren te behalen, terwijl zij tevens examen voor de vervolgcursus kunnen doen. De cursus zal ongeveer drie maanden duren en de lessen voor dinsdagavond worden gegeven in hotel Keur. Donderdagmiddag heeft pastoor H. J. C. van der Burg te Vogelenzang, in tegen woordigheid van het schoolbestuur, het onderwijzend personeel, kapelaan C. Ver- berne en vele ouders en kinderen het nieuwe gedeelte van de St. Jozefschool op plechtige wijze ingezegend. Pastoor Van der Burg hoopte, dat Gods zegen zowel op de school als op het onderwijzend perso neel en de kinderen die deze school be zoeken, zou mogen rusten. Hij wees op de taak, die zowel de ouders als de onder wijzers en onderwijzeressen hebben ten opzichte van de opvoeding en het leiding geven aan de kinderen. In het bijzonder dankte hij het hoofd van de school, de heer P. J. Gerbrands, die zich zoveel moeite heeft getroost en die heeft meegeholpen de uitbreiding tot stand te brengen. De heer Gerbrands meende, dat het schoolbestuur alle dank verdient, omdat het alle beslissingen heeft moeten nemen. De twee nieuwe lokalen, een spreek kamer voor het hoofd van de school en een kamer voor het personeel, welke tevens als artsenkamer zal worden gebruikt, wer den bezichtigd. In de lokalen is een mo derne verlichting aangebracht. De muren zijn in frisse kleuren geschilderd. Boven de schoolborden zal een speciale verlich ting worden aangebracht en elke klas is uitgerust met de meest moderne school- meubelen. Op zolder is een speciaal lokaal ingericht voor handenarbeid. De kinderen kunnen gebruik maken van moderne ge reedschappen, die men speciaal voor dit doel heeft aangeschaft. Een oliestook cen trale verwarming zal het gebouw ver warmen. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt te Leiden waren heden aangevoerd: 12 stieren, 75 melkkoeien, 300 vette koeien, 186 vare en andere koeien, 42 graskalveren, 35 vette kalveren, 79 nuchtere kalveren, 24 geiten, 350 vette schapen, 100 weideschapen, 1050 vette lammeren, 16 zeu gen, 235 schrammen, 480 biggen en 1 paard. Totaal 2985. Notering: fokstieren f 2.50, f 3.00, slacht: stieren f 2,70-f 2,90, melkkoeien f 800- f 1080, vette koeien schoon f 2,40-f 3,25, vare koeien f 575-f 850, vaarzen f 580-f 875, pin ken f 375-f 560, graskalveren f 250-f 430, vette kalveren levend f 2,25-f 4.30, vette kalveren levend f 2,25-f 2.70, nuchtere kal veren slacht f 40-f 55. levend f 1.20-f 1,35, vette schapen f 100-f 125, weideschapen f 120-f 145, vette lammeren f 90-f 127, var kens zeugen f 275-f 380, schrammen f 60- f 110, biggen f 35-f 48, geiten f 18-f 40. Over zicht: de handel over gehele linie matig. GEBOREN: Johannes, z. van L. A. Kreike en J. Struik; Adriana Theodora Maria, d. van J. J. van Zoen en M. W. Smit; Hendrica Jacoba, d. van P. J. Bakkenhoven en A. M. van Poecke; Catharina Maria, d. van G. van Stam en T. M. Paans; Helena, d. van J. L. Verwoerd en T. W. van der Helm; Maria Cornelia Gerline, d. van P. C. Leendertse en A. M. W. S-trijbis; Timotheüs Johannes Ni- colaas. z van A. Zeldenthuis en A. C. B. van Vegten; Krijn Martinus, z. van M. Hin- derks en E. Vinke: Hendricus Vincentius, z. van J. C. van Oosten en J. W. Augustinus; Cornelis Jan, z. van J. C. Gehrels en A. Knibbe: Wilhelmina Chrjsf'.na Alberdina, d. van K. Hoekman en P. A. Fray: Simon Arie, z. van F A. Koolhaas en S. J. Bokhorst. GEHUWD: W. van Beek en W. M. van der Klauw; R T. Winter en M. Koopman; Jan Möhlen en E. van Vliet; J. Kingma en H. Korenwinder. OVERLEDEN: Wilhelmus Johannes Ma ria Griffioen, 68 j„ echtgenoot van E. J. P. Nuberg; Johannes Hogenbirk, 76 j„ weduw naar van I. van Meel; Paulus Maarse, 7^ j., echtgenoot van M. Cokart; Leier van Breen, 72 j., ongehuwd. In het verslag over de viering van het veertigjarig bestaan van de afdeling Haar lemmermeer van de Koninklijke Neder landse Middenstandsbond is meegedeeld dat de vroegere secretaris van deze bond het woord heeft gevoerd. Gesproken is door de heer Grevenstuk uit Den Haag, die als waarnemend secretaris optreedt. De gewestelijke raad van het Landbouw schap in Noordholland zal in overleg met de secretarissen van de landbouworgani saties en enige practici uit de Haarlemmer meer op korte termijn een rapport opstellen waarin het agrarisch standpunt ten op zichte van de uitbreiding van het vliegveld Schiphol zal worden omschreven. liet is hierbij vooral van groot belang te bestu deren, op welke wijze de gronden van de luchthaven Schiphol, die hun agrarische bestemming geheel of gedeeltelijk behou den, ten nutte kunnen worden gemaakt. Enige jaren geleden is reeds het stand punt ingenomen, dat de exploitatie van deze gronden op zodanige wijze dient te geschieden, dat zoveel mogelijk gedupeerde landbouwers hiérvan kunnen profiteren. De drie landbouworganisaties in de Haar lemmermeer hebben zich uitvoerig over de uitbreiding van het vlegveld beraden en zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat het noodzakelijk is een nauwkeurige in ventarisatie onder de gedupeerde agrariërs in te stellen en middelen te beramen, de schade tot een minimum te beperken. Thans beslaat Schiphol een oppervlakte van nagenoeg zevenhonderd ha. en bij de tot stand'koming van de uitbreidingsplan nen zal nog eens zevenhonderd ha. aan de huidige bestemming worden onttrokken. Het is begrijpelijk, dat deze onttrekking voor de land- en tuinbouw een zeer ge voelig verlies betekent. Daarom moeten alle mogelijkheden worden onderzocht, zo veel mogelijk grond aan de landbouwers ten nutte te doen blijven. BINNENLAND Grafkrans Jungschlager. Door het col lege van B. en W. en de garnizoenscomman dant van Maastricht zijn op het kerkhof aan de Tongerseweg te Maastricht, kransen ge legd bij de graven der gesneuvelden, ver zetsstrijders en burgerslachtoffers. Burge meester mr. W. baron Michiels van Kesse- nich legde, namens het gemeentebestuur, een fraaie krans op het graf van de Maas trichtenaar Leon Jungschlager. HAARLEM EN OMSTREKEN Twee CNV-avonden. Op dinsdag 6 en woensdag 7 november zal het CNV in Haar lem twee propaganda-avonden geven, waar bij de heren drs. C. P. Hazenbosch, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en B. Roolvink, secretaris van het CNV, het woord zullen voeren. De avonden worden gesloten door ds. H. W. Wierda, gerefor meerd predikant en dr. H. van der Loos, Nederlands-hervormd predikant. Beide ver gaderingen zullen worden opgeluisterd door de „Muzanto's" en worden gehouden in het gebouw St. Bavo. Lezing Humanistisch Verbond. Op dins dag 6 november zal de gemeenschap Zand voort van het Humanistisch Verbond in ho tel Keur een openbare bijeenkomst houden. Dr. V. W. D, Schenk uit Loosduinen zal spreken over het onderwerp: „Doodsangst en levensmoed". Oorbelletjes. Een koopman zag donder- middag op de markt in de Floresstraat in Haarlem-Noord dat twee meisjes van zijn kraam oorbelletjes wegnamen. Hij volgde ze en nadat hij geconstateerd had, dat de meisjes elkaar de oorbelletjes lieten zien, waarschuwde hij een op de markt surveil lerende agent van politie. De meisjes, die 17 en 19 jaar oud zijn en in Heemskerk wo nen, zijn aangehouden. Proces-verbaal is op gemaakt, waarna de meisjes naar huis zijn gezonden. NRV-avond. Woensdag 7 november zal in het Nutsgebouw aan de Van de Ende laan te Hillegom een avond worden gehou den van de Nederlandse Reisvereniging. Er zal een film worden vertoond, getiteld: „Duitsland Vakantieland". Verbetering. Abusievelijk vermeldde de recensie van de uitvoering van Haydns „De jaargetijden" door het Doopsgezind Zang koor in ons blad van gisteren, dat Han van der Meer optrad als bas-solist. Dit moet zijn Hans van der Leeuw. R.-K. kerk Aerdenhout. Zondagmor gen zal kapelaan W. A. J. Geels, die te Aer denhout als pastoor benoemd is, in de r.-k. parochiekerk H. Antonius aan de Sparren laan om negen uur zijn eerste mis opdragen. Des middags zal er voor de parochianen van 3-5 uur in de pastorie gelegenheid zijn met de nieuwe pastoor kennis te maken. 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 90 Vb 90% 9134 91/ 231 229/ 327 327 200 201 320/; 320 385 385 297 295 263/ 262 160 160 380/ 375 325 326 780/ 787 776 782 76/ 75 195 193 169/ 169/ 321/ 321/ 95/ 95 103/ 102 215 215 174 174 190% 191 191 191 75/ 77 165/ 168/" 67% 70 45/ 47 77% 78/ 37/ 38% Aegis, 31 v. Port of Spain n. Baltimore. Alwaki, 31 v. Kaapstad n. Las Palmas. Andijk, pass. 31 Fayal n. Havana. Averdijk, pass. 31 Ouessant n. Houston. Aldabi, 1/11 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldiep, I'll v. Rotterdam n. New York. Aagtekerk, 1 te Genua. Arnedijk, 1 te Galveston. Almkerk, 1 te Kaapstad v. Las Palmas. Alnati, 1 te Rio de Janeiro. Aegis, 1 v. Port of Spain n. Baltimore. Alioth. oass. 1 Vlissingen n. Las Palmas. Arendsdijk, pass. 1 Vlissingen n. Londen. Amstelland, 31 300 m. z.z.w. St. Vincent naar Montevideo. Arendskerk, 31 1300 m.z.o. Guardafui n. Aden. Aagtedijk, 1 v. Karachi n. Aden. Alderamin, 2 te Aden. Alpherat, 2 te Santos. Amstelkade, 1 v. Kaapstad n. Dakar. Amstelvliet, 1 v. Dakar n. Bremen. Amstelstad, 1 te Amsterdam. Ariadne, 1 te Amsterdam. Borneo, 1/11 v. Penang n. Colombo. Bonaire, 1 11 v. Amsterdam te Dordrecht. Bawean, 31 1080 m. n.w. eil. Wake n. S. Francisco. Britsum. 31 950 m. w.z.w. Flores n. Londen. Baud, 1 te Bangkok. Breda. 3 te Rotterdam verw. Bengalen. 1 330 m. z.w. Guardafui n. Napels via Kaap de Goede Hoop. Bloemendael, 2 te Gothenburg. Beninkust. 2 te Antwerpen. Blitar, 1 v. Aden n. Halifax via Kaapstad. Cumulus (weerschip), 1/11 te Rotterdam. Caltex Delft, pass. 1 Malta n. Rotterdam. Clavella, 1 v. Abadan n. Kandia. Cradle of Liberty, pass. 31 Aden n. Mena. Calamares, 1 te Golfito. Concepcion, pass. 31 Cabo St. Thome naar Sao Francisco do Sul. Caltex Rotterdam, 1 ten anker rede Aden. Camitia, 850 m. w. Auckland n. Auckland. Coryda, 31 240 m. z.o. Hongkong n. Balikpapan. Caltex Nederland. 2 v. Sidon n. Rotterdam. Callisto, 2 te Rotterdam. Camerounkust, 1 v. Amsterdam n Bordeaux. Drente, 2 te Napels. Dorestad, 31 30 m. n.w. Leeuwin n. Geelong. Doris, 1 v. New York n. Curasao. Eemland. pass. 31 Kaapverd eil. n. Las Palmas Erinna. 1 v. Rangoon n. Calcutta. Esso Den Haag, pass 1 Gibraltar n. Antwerpen Eemdijk, 1 te Le Havre. Esso Rotterdam, pass. 1 Gibraltar. Eendracht, 1 te Rotterdam. Friesland SSM, 1 te Rotterdam. Graveland. 1 11 te Recife. Gooiland. Ill te Amsterdam. Graveland. 1 te Recife v. Amsterdam. Gadila, 1 te Singapore. Gordias. 31 160 m. z. Finisterre n. Tunis. Groote Beer, 1 v. New York n. Rotterdam. Heelsum. 31 v Savannah n. Le Havre. Hilversum, pass. i Cocos eil. n. Kwinana. Holland, 1 te Quelimane v. Moebase. Hydra, 31 50 m. o. Georgetown v. Paramaribo. Hecuba, 1 te Port Au Prince. Helder, 2 te Rotterdam verw. Hera. 3 te Rotterdam verw. Haulerwijk, 1 v. Bremen n. Baltimore. Hermes, pass. 1 Azoren n. Ciudad Trujillo. Isis, 1 te Londen. Iberia, 2 v. Rotterdam n. Onton. Johan v. Oldenbarnevelt, 1 v. A'dam n. Sydney. Japara KRL, 2 te Algiers. Koningswaard, 1 v. Singapore n. Auckland. Kermia. 1 te Hamburg v. Hoek v. Holland. Kieldrecht. 31 te Marseille verw. Kota Inten, pass. 31 Minikoy n. Kaapstad. Katelysia, 5 te Liverpool verw. Keizerswaard, 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Kopionella, 2 te Rotterdam. Korenia, 2 te Rotterdam. Laertes. 31 te Amsterdam. Laagkerk, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Leuvekerk, pass. 1 Ouessant n. Gibraltar. Laurenskerk, 1 15 m. n.n.w. Bluffpoint n. Aden. Lissekerk, 1 450 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Luna, 3 te Rotterdam verw. Loenerkerk, pass. 1 Gibraltar n. Liverpool. Lombok, 1 v. Mombasa n. Kaapstad. Leersum, 1 v. Amsterdam n. Houston. Mariekerk, 1/11 te Rotterdam. Mataram, 31 v. Rotterdam n. Hamburg. Meerkerk, 31 te Amsterdam. Mapia, pass. 1 Gibraltar n. Marseille. Meliskerk, 1 te Antwerpen. Mentor, 31 160 m. n.o. Flores n. Port of Spain. Maasdam, 31 660 m. w. Landsend n. South.ton. Malea, 31 440 m. w. Nauri n. Miri. Moordrecht, 31 250 m. n.w. Runs.jebel n. Kwinana. Malvina, 1 v. Niigata n. Miri. Mvonia, 2 te Karachi. Maaskerk, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Muiderkerk, 1 v. A'dam, pass. 2 Vliss. n. Antw. Noordam, 31 510 m. n.w. Flores n. Rotterdam. Notos, 1 te Gothenburg verw. Nigerstroom, 1 v. Pt. Harcourt n. Accra. Ouwerkerk, 31 te Penang. Oranje, 2 te Tj. Priok. Ommenkerk, 2 v. A'dam n. Noordzee, proefvaart. Pygmalion, 31 v. A.msterdam n. Madeira. Perna, 1 v. Chittagong n. Calcutta. Prins Willem George Frederik, 1 te Chicago. Plancius, 1 te Singapore n. Belawan. Polyphemus, 1 te Mobile v. Baltimore. Papendrecht, 31 880 m. o.n.o. Kp. Race n. St. Kitts. Prins Frederik Hendrik, 31 860 m. w. Malinhead n, Glasgow. Poelau Laut, 1 te Houston. Prins Willem V, 2 te Quebec. Prins Johan Willem Friso, 2 te Rotterdam. Prins Maurits, 2 te Londen. Radja, 31 v. Kaapstad n. Dakar. Rondo, 1 te Port Swettenham. Rijndam, 1 v. New York n. Cobh. Sarpeöon, 31 te Paramaribo. Singkep, 31 v. Gibraltar n. Dakar. Stad Haarlem, 30 v. Seven Islands n. Engeland. Stad Vlaardingen, 31 v. Wabana n. Rotterdam. Straat Torres, 31 v. Aden n. Karachi. Sarangan, 31 te Rotterdam. Schelpwijk, 1/11 v. Mena Al Ahm. n. Montreal. Stad Dordrecht, 1 te Bona. Stad Leiden, pass. 1 Gibraltar n. Antwerpen. Sunetla, 1 v. Vizagapatam n. Calcutta. Stad Breda, 1 te Seven Islands v. Rotterdam. Siaoede, 1 te Eangkok v. Singapore. Sinabang, 2 te Singapore. Slamat, 1 te Surabaja v. Djakarta. Stad Dordrecht, 1 te Bone v. Cagliari. Saidja, 1 te Pladju. Stanvac Selo, 2 te Semarang verw. Senegalkust. 1 te Hamburg n. Antwerpen. Stentor, 29 te Georgetown. Sibigo, pass. 31 Kp. Howe n. Devonport. Schie. 1 te Amsterdam. Soestdijk, 1 v. R'dam, pass. 2 Vlissingen n. Antw. Stad Alkmaar, 2 v. Narvik n. Rotterdam. Tamo, pass. 31 Fernando Noronha n. Rlo de Jan. Triton, 1 te Curacao. Tawali, 1 te Colombo v. Madras. Telamon, 1 v. Kingston Jamaica n. Haiti. Tiba. 1 te Montevideo v. Buenos Aires. Tomini, 31 v. Mississippi n. Baltimore. Tomori, 1 te Abadan. Tero, pass. 1 Ouessant n. Antwerpen. Tabian, pass. 1 Gibraltar n. Halifax. Theobaldius, 3 te Djibouti verw. Tabinta, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Ternate, pass. 2 Gibraltar n. Le Havre. Westland, 31 v. Las Palmas n. Santos. W. Alton Jones, pass. 31 Sombrero eil. n. R'dam. Westertoren, 1 220 m. o.z.o. Mogadiscio n. Bahrein. Woensdrecht, 1 210 m. w. Torresstraat n. Sydney. Wonogiri 31 150 m. w.z.w. Bombay n. Penang. IJssel. 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Zeeland KRL, 2 te Balikpapan. Zuiderzee, 1 te Baltimore v. Ceuta. KLEINE VAART Adine, verw. pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Admiraal Nelson, 31 dw. Dover n. Dublin. Alderd L, pass. 31 Fehmarnbelt n. Stockholm. Bebox. 31 nog dw. Oland n. Amsterdam. Berkelstroom, 31 v. Londen n. Amsterdam. Brouwersgracht, pass. 31 Kielerbocht n. Turku. Caland, 30 v. Wismar te Grangemouth. Capri, 31 v. Londen te Rotterdam. Eagle, 31 bij Spurnhead ten anker n. Oostende. Evertsen, 31 bij Wight n. Lubeck. Fivelborg, 1 v. Colchester te Rotterdam verw. Frem, 30 v. IJmuiden n. Torreboda. Frida Blokzijl, 31 v. Zaandam te Londen verw. Hondsbosch, 31 op de Theems n. Londen. Hoogvliet, 31 v. Rotterdam voor Dieppe. Jannv, 31 proefvaart op de Eems. Koningin Juliana, 31 v. Rotterdam op proefvaart. Lean S. 31 dw. Whitby n. Terneuzen. Lireco, 31 dw. Borkum n. Ronneham. Lvdia, 29 v. Groningen n. Bremen. Maasym N, 31 v. Cuxhaven n. Londen. Martini, 31 dw. Ameland n. Brussel. Mount Everest, 31 dw. Scheveningen n. Gdynia. Navis, 31 dw. Lowestoft n. Lorient. Netta. 31 dw. Gibraltar n. Londen. Nieuwland, 31 dw. Tyne n. Rotterdam. Noach, 31 v. Larne n. Preston. Noorderhaven, 31 v. Wismar te Waterford. Noordkaap, 31 dw. Kp. Vilano n. Lissabon. Nijenstein. 31 v. Rotterdam te IJmuiden. Paris, 31 dw. Ameland n. Gothenburg. Pionier, 31 Terschellingerbank gepass. n. Goole. Prinses Beatrix, 31 v. Hoek v. Holl. n. Harwich. Result, 31 120 m. n.w. Texel n. Hamburg. Roelof Buisman,pass. 31 Beachyhead n. A'dam. Setas, pass. 31 Le Havre. Sonja D, pass. 31 Humber n. Gothenburg. Spica, 31 v. Esbjerg n. Delfzijl. Stientje Mensinga, 31 rede Boulogne n. Richboro. Tasmanië. 31 nog Humber t. anker n. Amsterdam. Trompenburgh, 31 v. R'dam te Kingslynn verw. Trude H, 30 v. IJmuiden n. Barsebackshamn. Tukker, 31 105 m. o.n.o. Sunderland n. Struer. Velox. 31 v. Leningrad te Zaandam. Virgo, 31 dw. Harwich n. Nordenhamn. Vitesse, 31 35 m. o.z.o. Wight n. Dieppe. Vrede, 31 v. Londen n. Oostende. IJstroom, 31 v. IJmuiden n. Huil. SLEEPVAART Ebro, 29 v. Fayal n. Philadelphia. Gele Zee, 31 160 m. w. Kp. St. Vincent n. Lubeck. Humber. 31 170 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Loire, 31 dw. Minikoy n. Bluff. Maas. 1 v. Hoek v. Holland n. Noordzee. Poolzee, 31 60 m. o.n.o. Malta n. Rotterdam. Rode Zee, 31 140 m.w.z.w. Ouessant n. Maracaibo. Witte Zee, 31 120 m. z.o. Monrovia n. Takoradi. T Gevraagd in landhuis te LAREN-BLARICUM bij echtpaar, middelbare leeftijd, dat veel buitenslands vertoeft, leeftijdsgrens 50 jaar, voor alle huishoude lijke bezigheden. Vereist zijn: Netheid, kennis van de fijne keuken en tafeldienen. V.g.g.v. Hulp van werkster aanwezig. Grote was buitenshuis. Oilestook. Vrije slaap-, zit- en badkamer. Schriftelijke sollicitaties onder no. 3995, bur. v. d. bl. si Nieuwe collectie Gekleurde Heren Pantalons 23.95 Gekleurde Heren Plus Fours25.95 GROTE SORTERING lange Jongens- en Meisjespantalons. Lange Veerstraat 18 - Haarlem-C. - Tel. 17369 S B O H S S II H B K H E 3 De belangstelling bij ons was zó groot, dat wij ook ZATERDAG 3 NOV. iedere bezoekster een geven GEN. CRONJéSTR. 114 naast de Blauwe Winkel GROTE HOUTSTRAAT 47 - HAARLEM tegen GEREDUCEERDE prijzen voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeelte lijke dagtaak komen in aanmerking. Aanm. Eerste Haarlemsche Stoomwasserij N.V-, Kampersingel 5056, Haarlem. De nieuwste apparatuur van alle topmerken wordt u gaarne gedemonstreerd door Haarlems oudste Muzlekzaak OUDE GROENMARKT 28 Het beroemde adres voor grammofoonplaten. HAARLEM IN ONZE DAMESZAAK in FLAUSCH MOHAIR MET BONTGARNERING IN ONZE HERENZAAK BRENGEN WIT U in de mode kleuren pracht pasvorm In COSTUUMS de NIEUWSTE CREATIES van Spencer Brlggs volgens Italian Style vanaf llSa- - 1SB«- Ook In "de lagere prijsklasse ruime sortering in bruin, grijs, anthraclet vanaf

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13