Landing bij Suezkanaal heden verwacht Egyptische troepenconcentraties wijzen op grote weerstand Russen zouden geen agressieve plannen hebben in Hongarije OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER: Weinig verandering Westelijk konvooi op weg naar Wenen teruggestuurd IrTumph cfe'HORRIS'i Rechtmatigheid van bijeenroeping der UNO-Assemblée is betwistbaar Stuurman Cohen Nederlandse regering: Brits beroep op Nasser: „Staak waanzinnig gedrag" Syrië en Jordanië Capitulaties Antwoord aan UNO: „actie gaat voort" GOUOFN APMBANDEN Waarschuwing Herleving Het Westen is huiverig om Hongari je te steunen Het woord is aan Nog niet vrij Nederlanders verlaten per schip Egypte 71e JAARGANG No 100 ZATERDAG 3 NOVEMBER 1956 301e JAARGANG No 253 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG ZOUDEN de grondoperaties in de Suczkanaalzone moeten beginnen, zo meende men in militaire kringen te Londen en Parijs. Aan de vloot van schepen die voor Port Said ligt, hebben zich nu ook vele landings vaartuigen toegevoegd, waardoor de voorbereidingen naar verluidt in een stadium zijn gekomen, waarin géén terug meer mogelijk is. Inmiddels hebben' de Egyptische troepen, die zich op bevel van Nasser uit de Sinaï-woestijn hebben teruggetrokken, grote concentraties gevormd aan beide ingangen van het Suezkanaal, zodat de Brits-Franse landingsstrijdkrachten grote tegenstand zullen .ontmoeten. Het gerucht als zou Nasser mede op aandrang van Arabische landen hebben willen aftreden ten behoeve van iemand, die het Brits-Franse ultimatum wèl aanvaardt, werd door de Egyptische regering krachtig tegengesproken. Wel heeft Egypte de UNO doen weten, dat het onmiddellijk bereid is aan de resoluties van de Assemblée om het vuren te staken gevolg te geven mits de anderen het ook doen. Een gezaghebbende militaire zegsman in Parijs liet doorschemeren, dat het volgende stadium in de geallieerde actie tegen Egypte bestaat in een intens bombardement van de streken, waar de geallieerde eenheden willen landen, onder meer teneinde de Egyptische verbindingen te ontwrichten. Deze zegsman sprak met klem tegen, dat diplomatieke interventie de uitvoering der plannen heeft vertraagd. Alles gaat volgens het schema, zo zeide hij. Vrij algemeen gelooft men in Londen, dat Pineau, Lloyd en Eden wèl gesproken hebben over de uitspraak van de Assemblée, doch besloten hebben voort te gaan met de landingsactie teneinde na enige tijd de bewaking van de zone te geven aan een UNO-„politiemacht". De „Stem van Groot-Brittannië", dé zender bij Limassol op Cyprus, die de sterkste zender in het Midden-Oosten is ge worden, sinds vrijdag Canberra-straalbom- menwerpers de zender van Cairo „De stem van Arabië", kapot gooiden, kondigde reeds vrijdagmiddag aan dat „onze oor logschepen tanks en kanonnen op Egyp tische bodem aan land zullen zetten" en bezwoer Nassër „zijn waanzinnige gedrag te staken" en zich aan het Brits-Franse ultimatum te onderwerpen. Dit nieuwe be roep op Egypte en het nog steeds uitblij ven van landingen werd in UNO-kringen gecombineerd met het feit, dat de Britten de Canadese motie tot het instellen van een UNO-politiemaclit voor het Midden- Oosten krachtig steunden. De Franse mi nister van Buitenlandse Zaken confereer de vrijdag anderhalf uur met Eden, die zo juist met Churchill geluncht had en het Lagerhuis besloot zaterdag niet op reces te gaan maar een spoedzitting aan het op treden in Egypte te wijden. Eden zei in het Lagerhuis, dat hij de UNO-resolutie eerst wilde bestuderen, al vorens zich erover uit te laten. Onder de conservatieven zouden zich volgens de Daily Mail dertig twijfelaars aan de juist heid van Edens beleid bevinden, die hem echter bij de jongste stemming niet in de steek hadden willen laten. Labour kondigde aan dit aantal door demonstratieve bijeen komsten in vele grote steden te zullen uit breiden en de aartsbisschop van Canter bury» sprak zijn afkeuring uit over het ADVERTENTIE BARTEDORISSTR. HAARLEMTEL 1 3439 FERO. B01STR.. 48 A DAM - TEL 717162 NOORSE TRUIEN - WANTEN Brits-Franse ingrijpen. Nutting, de conser vatieve staatssecretaris van Buitenlandse Zaken zou volgens officieel tegengesproken berichten willen aftreden De paus heeft in een encycliek de leiders der strijdende partijen, zon der één van hen te willen veroordelen, verzocht de strijd te beëindigen. De Wereld raad van Kerken herinnerde aan het Hand vest van de UNO, dat het gebruik van ge weld tegen de territoriale integriteit van enige staat veroordeelt, en riep de 165 leden-kerken in 47 landen op tot gebed. Het Indonesisch parlement nam in een stormachtige zitting een voorstel aan om de betrekkingen met Engeland en Frank rijk te verbreken, indien deze landen geen gehoor geven aan de aandrang van de ÜNO-Assemblée om de acties te stoppen. Arabische kringen in New York meen den vrijdagavond te weten, dat Jordanië en Syrië besloten hebben de oorlog te ver klaren, en hun troepen in het Midden- Oosten in de strijd te sturen. Het feit, dat de Syrische troepen onder gezamenlijk Syrisch-Egyptisch bevel waren geplaatst, deed reeds de vraag rijzen of Syrië en Jor danië hun houding van non-interventie zou den handhaven. Het Jordaanse parlement, dat de legering van Syriërs in Jordanië goedkeurde, uitte zich in deze zin, dat ei niet geschoten zal worden vóórdat Egypte daarom verzoekt. Berichten als zouden ook Iraakse troe pen Jordanië zijn binnengetrokken, werden krachtig ontkend. Koning Hoessein had volgens een Reuterbericht een menings verschil met zijn kabinet over het al dan niet handhaven van een uitsluitend defen sieve houding. Het Israëlisch opperbevel, dat van de Joods-Orthodoxe leiders dispensatie heelt gekregen van de sabbathvoorschriften teneinde de strijd vandaag te kunnen voortzetten, noemde vrijdag de „dag der capitulaties": de stad Gaza gaf zich over, waarbij tienduizend man aan Egyptische troepen capituleerden evenals Aboe Ogeil- cccor»xc<»cocccccx>-:occccccccoryxy-r'yx-'x>r. xxvyxx^cocor VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van 8 zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewolking met 8 plaatselijk enige regen en hier en p daar mist. Overwegend matige maar 8 aan de kust tijdelijk krachtige noord- g westelijke wind. Vannacht in het bin- 8 nenland minder koud. Overdag onge- 8 veer dezelfde temperaturen als van- 8 daag. b 4 november Zon op 7.42 uur, onder 17.09 uur. g Maan op 9.42 uur. onder 18.09 uur fi 5 november Zon op 7.44 uur. onder 17,07 uur. 8 Maan op 10.40 uur, onder 18.58 uur. 8 Maanstanden 8 10 nov. 16.09 uur: eerste kwartier 18 nov. 7.44 uur: volle maan 8 25 nov. 2.12 uur: laatste kwartier g Hoog en laag water in IJmuiden g Zaterdag 3 november 8 Hoog water: 3.42 en 16.00 uur. g Laag water: 11.47 en uur. Zondag 4 november Hoog water: 4.23 en 16.40 uur. Laag water: 0.07 en 12.25 uur. Maandag 5 november Hoog water: 5.04 en 17.18 uur Laag water: 0.47 en 13.01 uur. °XCCCC<XXXXXXXX:00<X>3ttOOOOC^^ KANS OP REGEN Tussen Ierland en IJsland ligt nog steeds het centrum van een krachtig gebied van hoge luchtdruk, waar omheen vrij zachte oceaanlucht over de Noordzee naar het zui den stroomt. Deze zachte lucht was gisteren ook m Nederland aanwezig, met het gevolg dat toen maximum-temperaturen van 8 tot 11 graden werden bereikt. Gisteravond werd de zachte lucht tijdelijk verdreven door drogere continentale lucht, maar vanochtend kwam ze opnieuw Neder land van het noorden uit binnen. Het als gevolg hiervan afwisselende weer type hangt samen met de aanwezigheid in onze omgeving van het frontensysteem van een voor de kust van Noord-Noorwegen ge legen lagedrukgebied. Langs dit front be wegen zich enkele storingen naar het zuiden. De kans op wat regen tijdens het weekeinde blijft daarom bestaan terwijl er af en toe vrij veel wind zal zijn. in hoofdzaak tussen noord en west. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland CO °i c. c •erslag mm r o •i C M 2 V r- z E Stockholm licht bew. ZZW -5 0 Oslo nevel windst. 1 2 Kopenhagen zwaar bew. w 0 0 Aberdeen geheel bew nw 8 0,1 Dublin onbewolkt wnw 3 0 Londen motregen n 8 0,6 Amsterdam motregen wzw 6 3 Brussel mist w 6 8 Parijs nevel no 7 4 Bordeaux motregen nnw 9 2 Grenoble zwaar bew nw 2 0,1 Nice zwaar bew nw 8 0 Berlijn nevel windst. 2 0,5 Frankfort zwaar bew. windst. 2 0 München sneeuw wzw 0 0,3 Zurich nevel n 2 0 Genève geheel bew nno 3 0 Locarno onbewolkt windst. 1 0 Wenen half bew. n 1 3 Innsbruck sneeuw windst. -1 2 Rome zwnar bew. windst. 10 13 Mallorca zwaar bew. zw 8 0 Weerstoestand binnenland (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur. de neerslag van de laatste 24 uur.) DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Den Helder zwaar bew. n 9 2 Ypenburg zwaar bew. windst. 6 8 Vlissingen zwaar bew. w 7 5 Eelde lichte regen zzw 5 2 De Bilt motregen w 7 6 Twente mist z 4 0,2 Eindhoven zwaar bew. windst. 3 4 Vlv. Z.-Limb. dichte mist zzw 4 0,1 De rekrutering voor het Egyptische bevrijdingsleger is in volle gang. Op de linkse foto ziet men-rekruten hun geweer in ontvangst nemen. Op de rechtse foto ziet men Israëlische troe pen in actie in de Egyptische Sinai- woestijn. Deze Israëlische strijdkrach ten grave zich in. (Telefoto'sj. Hedenmiddag is namens de Franse rege ring verklaard, dat Frankrijk met Groot- Brittannië de „politiële actie in de zone van het Suezkanaal" voort zal zetten. Dit kan beschouwd worden als een antwoord op de oproep van de U.N.O.-Assemblée om de strijd te staken. (Van onze correspondent in Boedapest) SINDS GISTEREN IS ER uiterlijk niet veel veranderd in de situatie van Hongarije. De Russen hebben zich buiten Boedapest ingegraven en gaan voort met net samentrekken van hun strijdkrachten, die over een groot aantal tanks beschikken. De Russen maken niet de indruk, dat zij uit Hongarije willen wegtrekken. Men gelooft echter, dat zij geen agressieve bedoelingen koesteren. De jongste gebeurtenissen rondom het Suezkanaal zijn voor hen een dankbaar motief hun steunpunten in deze situatie niet prijs te geven. Engeland en Frank rijk hebben het zwaar geteisterde Hongarije geen goede dienst bewezen. De Russen hebben de grens op het traject Nickelsdorf en Bratislava afgesloten en gisteren een diplomatiek konvooi met journalisten, vrouwen en kinderen ver boden hun weg naar Oostenrijk voort te zetten. De gehele groep is in de nacht in Boedapest teruggekomen. Op bepaalde punten liggen Russische en Hon gaarse tanktroepen in stelling tegenover elkaar. Er wordt echter nog niet ge vochten. Hongarije voelt zich geïsoleerd. Premier Nagy heeft voor de tweede maal een brief aan de secretaris-generaal van de UNO, Hammerskjoeld, ge schreven en tussenkomst gevraagd. la, het omstreden knooppunt op de weg naar Ismaila, veertig kilometer ten westen van Nitzana. Op enkele „zakken" na was de Sinai-woestijn volgens berichten uit Tel Aviv in Israëlische handen, in het zuiden hebben de Israëliërs de eilandjes Tiran en Senabahir in de noordpunt van de Rode Zee bezet, waarop Egyptische batterijen tot dusver de Israëlische scheepvaart hin derden. Volgens een Israëlische lezing zijn 5000 Egyptenaren gesneuveld tegen hon derd man aan eigen troepen, en 15.000 man gevangen gemaakt. Nasser deelde mede. dat zijn troepen uit de Sinai-woestijn veilig ten westen van het Suezkanaal waren te ruggetrokken „om vervolgens de Engelsen en de Fransen op te wachten". Israëlische legereenheden zijn vanmor gen tot op 16 km van het Suezkanaal ge naderd, zo is in Jeruzalem bekendgemaakt. Parachutisten zuiveren intussen het ver overde Sinai. Het stadie Atoer, aan de westkust van Sinai op 250 km ten zuiden van Suez gelogen, zou zijn veroverd. „Wij zullen nimmer instemmen met her stel van de toestand, zoals die vóór onze militaire actie was", aldus heeft de Isra ëlische ambassadeur te Londen, Elath, op een persconferentie verklaard. Hii voegde hieraan toe: „Vóór het begin der operaties koesterde Israel geen aanspraken op Egyp tisch g-ebied. maar het wil in de toekomst waarborgen tegen agressie hebben. Hier onder verstaan wij ook: terreur- en sabo- ta «re-aanvallen door Egyptische commando troepen. een verbod voor Israëlische sche pen om van het Suezkanaal gebruik te maken en door de Golf van Akaba te va ren. en een economische boycot van ons land". Door het afsluiten van de grenzen kun nen de autocolonnes met levensmiddelen en geneesmiddelen uit Oostenrijk niet meer binnenkomen. Mogelijk is er nog een ver binding over het zuiden, maar men neemt aan, dat ook dit traject binnenkort zal worden gesloten. Reuter vernam vrijdagavond in Hon gaarse kringen dat Hongarije en de Sovjet- Unie tot overeenstemming zouden zijn ge komen over de vorming van een gemengde commissie ter bespreking van de terug trekking van de Russische troepen uit Hon garije. Toen dit bekend werd, nam de spanning in Boedapest af Volgens radio- Boedapest heeft de Russische vice-premier Mikojan bij zijn recente bezoek aan Hon garije in een onderhoud met Zoltan Tildv. ondervoorzitter van de Hongaarse minister raad, voorgesteld alle Russische troepen uit Hongarije terug te t-ekken met uitzonde ring van die eenheden, die er krachtens het pact van Warschau zijn gelegerd. Russische troepen hebben vrijdagavond de Oostenrijk-Hongaarse grens in het ge bied van Hevgeshalom bpzet. zo meldt hel Oostenrijkse persbureau. De Oostenrijkse autoriteiten hebben het toezicht aan de Oostenrijks-Hongaarse grens versterkt. De Verenigde Staten hebben vrijdag avond bij de Sovjet-Unie een krachtig pro test ingediend dat evacuerende gezinsleden ADVERTENTIE JUWELIERS - HOUTPLEIN 15 HORLOGERS HAART.EM Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat de Nederlandse re gering de juistheid van de procedure be twijfelt, die is gevolgd bij het bijeenroe pen van de bijzondere zitting van de UNO- assemblée. De rechtmatigheid der bijeen roeping is betwistbaar en de gehaaste wij ze, waarop zonder voldoende onderzoek besluiten werden genomen ten aanzien van een uiterst samengestelde situatie doet af breuk aan de mogelijkheden tot oplossing, die bet handvest aan de UNO-organen gedelegeerde te New York zich onthouden van stemming over de agenda. Ondermeer is tijdens de behandeling in de UNO niet komen vast te staan, of het Israëlische optreden gerechtvaardigd kan worden door de noodzaak van legitieme zelfverdediging. Aangezien de Amerikaan se ontwerp-resolutie, die vervolgens in stemming kwam, Israel in feite veroordeel de, heeft op deze resolutie de Nederlandse gedelegeerde eveneens zich van stemming van Amerikaanse diplomaten door de Rus sen zijn teruggezonden. Anna Kethly, leid ster van de heropgerichte Hongaarse so ciaal-democratische partij, is in Wenen teruggekeerd, vanwaar zij naar Boedapest vertrokken was. Zij was door een Russische controle op Hongaars gebied gedwongen naar Wenen terug te keren, waar zij be sprekingen had gevoerd met het bestuur van de socialistische internationale. De Hongaren hebben afdelingen zware artillerie en andere militaire eenheden naar Boedapest gezonden om de verdediging van de hoofdstad te versterken.De regering heeft Hongaarse legertanks opdracht gegeven zich op te stellen voor het parlementsge bouw in Boedapest en op de opritten van bruggen over de Donau. Dë eerste partij-secretaris Kadar heeft via radio-Boedapest verklaard, dat Hon garije bedreigd wordt door een reactionaire tegenrevolutie en Russische interventie. „De Hongaarse jeugd heeft zijn bloed niet gestort om de tirannie van Rakosi te laten vervangen door de tirannie van een reac tionaire tegenrevolutie. Wij hebben niet ge vochten om de fabrieken en mijnen uit de handen der werkende klasse te laten ruk ken of d<j boeren het land te laten ont nemen Wij willen niet terugvallen in de slavernij van het oude regime van de feodale heren." Radio-Boedapest meldde voorts de oprichting van een „Federatie van de verenigde Hongaarse jeugd", die onder meer verklaart: „Wij willen niet de terugkeer van het fascisme van admiraal Horthv. Wij zullen de fabrieken niet aan de kapitalisten en de grond niet aan de groot grondbezitters teruggeven." Het officiële Russische persbureau „Tass" deelt aan de Russische bladen mede, dat „contra-revolutionaire benden zich in de afgelopen dagen in Hongarije aan uitspat tingen schuldig hebben gemaakt." Talrijke openbare gebouwen en gebouwen van com munistische partij-organisaties zijn geplun derd. Er zijn massale strafexpedities geor ganiseerd tegen partijfunctionarissen, aldus „Tass". Radio-Boedapest meldt dat er bespre kingen gaande zijn over wijziging van de regering, teneinde ministers te vervangen die het vertrouwen van hel volk verloren hebben De Hongaarse openbare aanklager heeft bekendgemaakt, dat er reeds 5417 politieke gevangenen vrijgelaten zijn. An deren worden nog vrijgelaten. De gerech telijke autoriteiten in Boedapest deden een beroep op de bevolking geen mensen meer zonder proces terecht te stellen. (Van onze correspondent in New York) Toen president Eisenhower woensdag avond het Amerikaanse volk toesprak over de ernstige situatie in Egypte, gewaagde hij tevens van „een nieuwe dag, die leek aangebroken in Midden-Europa". Nu is men in Washington en New York eerder beducht dat Midden-Europa bedreigd werd door een nieuwe nacht. De westerse mo gendheden staan voor een dilemma. Gaarne zouden zij de'Hongaren zoveel mogelijk bemoedigen en steunen, doch tevens be seffen zij het gevaar de Hongaren over moedig te maken door de valse illusie te wekken, dat zij van buitenaf militaire steun zouden ontvangen. Ralph Waldo Emerson: Mannen zijn, wat hun moeders van hen gemaakt hebben. ADVERTENTIE biedt. Mede daarom heeft de Nederlandse onthouden". Kantoormachinehandel HARTOG Schoterweg 122, Haarlem, Tel. 12681 De gebeurtenissen in Hongarije hebben opnieuw een onheilspellende wending ge nomen. Russische troepen met grote aan tallen tanks zijn opnieuw Hongaars grond gebied binnengetrokken en hebben vlieg velden, spoorwegstations en andere strate gische punten bezet. Volgens Russische zegslieden zou dat alles slechts dienen voor de bescherming der Russische burgers en militairen, die Hongarije gaan verlaten. Maar wie kan dat geloven? Zelfs de communistische pre mier Imre Nagy heeft te kennen gegeven, dat hij het niet gelooft en heeft, ter demon stratie van dat ongeloof, Hongarije's lid maatschap van het Verdrag van Warschau opgezegd. Inderdaad wijst alles er op, dat Moskou nog geenszins bereid is, Hongarije op te geven als een verloren zaak. Er is trouwens weinig reden om aan te nemen dat het daar ooit wèl toe bereid is geweest en dat het te eniger tijd de overwinning van de democratische revolutie als een voldongen feit zou hebben willen erkennen door te rugtrekking van zijn troepen. Veeleer schijnt de veronderstelling gewettigd, dat die troepen in het begin van deze week, toen zij uit Boedapest wegtrokken langs routes in de richting van de grens, slechts schijnbewegingen hebben gemaakt. Van Russisch standpunt waren er met zulke schijnbewegingen aanzienlijke voordelen te behalen: de opstandige bevolking kon er door gekalmeerd worden, de vrijheidsstrij ders konden er misschien door worden overgehaald tot het neerleggen van hun wapens, en tenslotte bestond er een'goede kans dat leidende anti-communistische Hongaren die hetzij ondergronds, hetzij van het buitenland uit hadden gewerkt, zich te vroeg zouden blootgeven. De telkens en, telkens weer door Radio Boedapest gedane belofte, dat alle Russi sche troepen Hongarije zouden verlaten nadat de verzetslieden hun wapens zou den hebben ingeleverd, was in dit verband waarschijnlijk net iets te doorzichtig: de verzetsbeweging is daar dan ook niet in gelopen. Maar wel schijnen, helaas, groe pen Hongaarse emigranten door hun be grijpelijk ongeduld te zijn verleid om spoorslags naar het vaderland terug te keren. Zij lopen nu groot gevaar, in de Russische val te worden verstrikt. Dat het Kremlin geen ogenblik van plan is geweest, toe te staan dat Hongarije een in westelijke zin democratische staat zou worden, ligt ook wel opgesloten in het feit dat in de eerste helft van deze week, dus tijdens de zogenaamde uittocht van de Rus sen, te Boedapest een bespreking tussen Russische en Poolse ministers en partij leiders heeft plaatsgehad. Daarbij werd, naar Gomoelka later meedeelde, „volledige overeenstemming inzake Hongarije" be reikt. Het ligt in de rede, dat die overeen stemming niet kon zijn gebaseerd op het erkennen van een volledige communistische nederlaag in Hongarije, maar ten hoogste van Hongarije's „eigen weg naar het com munisme". Immers, Gomoelka weet heel goed. dat het Poolse volk als 't ware met ingehouden adem de gebeurtenissen in Hongarije heeft gevolgd en dat een vol komen anti-communistische omwenteling in dat land spoedig in Polen navolging zou vinden. En juist omdat die navolging zelfs niet tot Polen beperkt zou blijven, maar zich ongetwijfeld door heel Oost-Europa zou verspreiden met wie weet welke gevol gen in de Sovjet-Unie zelf kon het Kremlin niet gedogen dat de Hongaarse revolutie verder ging dan de Poolse, en dus tot iets anders dan een wat mildere vorm van communisme zou leiden. De „geluk wensen" van communistisch China aan de Hongaarse en Poolse leiders (met de daar bij gevoegde aanmaning, elke poging tot omverwerping van de communistische staat de kop in te drukken) kan ook niet anders dan in deze zin worden opgevat. Er is dus alle reden om te vrezen dat er de laatste dagen, zowel in als buiten Hon garije. door velen te vroeg is gejuicht. In plaats van vrij is het Hongaarse volk thans zelfs meer dan tevoren omringd door Rus sische tanks en kanonnen. De lijdensweg van dat volk is, ondanks de heldendaden van zijn oktober-revolutie, nog niet ten einde. Simon Koster CAIRO, (U.P.) Aan boord van de Ame rikaanse schepen, die vrijdag met evacuées de haven van Alexandrië verlieten bevon den zich ook zestien Nederlanders. Er blijven volgens de schattingen nog zestig Nederlanders in Cairo; achttien Ne derlanders blijven werkzaam bij het bag geren in het Suezkanaal.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1