Nog gevechten elders in in Boedapest en het land Kurhaus weigert zalen voor Russische receptie FiinLe meisjes STAALMEUBEL veisen -> LASSERS -> BANKWERKERS Reacties in Nederland Manifest van Staatsdrukkerijpersoneel over communistische redevoeringen in de Kamerverslagen /f/ wm MÊÊ R.k. Hulp in de huish. 2zusjes of vriendinnen gevraagd Nationaal comité voor hulp aan Hongarije Koningin blijft voorlopig op oicihe Nederland bereid contingent te leveren UNO-strijdmacht !i»s gÉl -- Israel staakt vuren en houdt Sinaï bezet 11 Scheepvaart In de „glazen muiltjes bij van Woensel ligt bet geheim van perfecte pasvorm Tientallen adverteerders bewijzen u, door hun regelmatig adverteren in ons blad, dat daarin de weg ligt om uw omzet te vergroten WITWASSER HANDZETTERS en EEN PROEFTREKKER NETTE LEERLINGE a. FLINKE ASSISTENTE b. ASSISTENTE c. MEISJE of JONGEMAN Haarlems grootste inkoophuis TYPISTE FACTURISTE EEN ANALYST(E) NETTE MEISJES DINSDAG 6 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Vervolg van pagina 1) In de eerste nieuwsuitzending van radio- Boedapest werd gisteren gezegd, dat de „reactionaire elementen" het bloedvergie ten van de laatste dagen hadden veroor zaakt. De spreker beloofde, dat een rege ringsprogram zal worden uitgevoerd, dat een einde maakt aan de verplichte leve ring van landbouwprodukten en het ge bruik van geweld om boeren te dwingen zich bij coöperatieve boerderijen aan te sluiten. De regering zal dg particuliere boeren, ambachtslieden en kleine hande laars steunen. Radio-Boedapest zond een oproep uit van 'n Russische legerbevelheb ber, dat de Russen boeren en arbeiders zijn evenals de Hongaren en dat zij niet als overweldigers zijn gekomen, doch als vrien den die helpen de opstand van fascisten en misdadigers neer te slaan* Radio-Boedapest verstrekte maandag geen bijzonderheden over de toestand in de hoofdstad. Dreigementen De radiozenders te Szombathely en Pees in het zuidwesten van Hongarije maakten maandag een uitgaansverbod bekend. Ra dio-Pees verklaarde nog, dat de Russen schieten op iedereen die op straat een vij andige houding aanneemt. Deze zender herhaalde ook het bevel dat maandag om 14 uur de wapens ingeleverd moesten zijn. Dit gold ook voor de militie. De zender te Pees riep de bevolking op geen hulp te verlenen aan de opstandelingen die door vechten. Ieder kan zonder vrees voor be straffing zijn wapens inleveren. Als de wapens niet ingeleverd worden zullen echter „strenge maatregelen" genomen worden. Radio-Pecs deed een beroep op de communisten de partijorganisaties op alle niveau's te reorganiseren, de fabrie ken te beschermen en de contra-revolutio nairen te ontwapenen zonder op bevel van het centrale partijcomité te wachten. De arbeiders van de kolenmijnen moeten zich voor werk melden. Het ligt in de bedoe ling hun arbeidsdag te verkonten, aldus de radio. Uitgewekenen Volgens in Londen ontvangen berichten uit betrouwbare bron, hebben 20 tot 25 journalisten., merendeels Fransen, zondag een toevlucht gezocht op de Franse lega tie in Boedapest. Een functionaris van het Zweedse Rode Kruis, die aan het hoofd van een colonne in Oostenrijk is aangeko men, heeft verklaard goed behandeld te zijn door de Russen, die de colonne bijna drie dagen in West-Hongiarije hebben vast gehouden, De Zweedse functionaris sprak de persberichten tegen volgens welke de Russen op voertuigen van het Rode Kruis geschoten hebben. In de colonne bevonden zich ook Zweedse diplomaten en onderda nen van andere landen. Bij de Hongaarse grenspost Hegyeshalom bedankte een lei der van de opstandelingen de kapitein voor wat het Rode Kruis voor Hongarije had ge daan. Een Amerikaanse diplomatieke co lonne, die een paar dagen geleden door de Russen in Hongarije was vastgehouden, is maandag bij Nickelsdorf Oostenrijk binnen gereden. De colonne bestaat uit ongeveer twintig auto's met diplomaten en journa listen: Amerikanen, Britten, Italianen, Ne derlanders en Belgen, Vijftien officieren en 513 soldaten vap het Hongaarse leger zijn tot dusver in Oos tenrijk geïnterneerd. De militairen hadden Het „Nationaal Comité voor hulp aan het Hongaarse Volk", dat op initiatief van enige vooraanstaande Nederlanders onder leiding van de heer E. Kupers is opgericht, wil hulp verlenen aan Hongaren die na de ge beurtenissen van de laatste dagen hun land hebben verlaten. Het comité, waarin aller lei richtingen, rangen en standen zijn ver tegenwoordigd, hoopt de bundeling te kun nen zijn van alles wat het Nederlandse volk gaat doen voor de Hongaren. De Nederlandse Federatie voor Vluchte lingenhulp gaat voor dit doel tijdelijk in het nationale comité op. Het nationale co mité is de overkoepeling van alle organi saties die op een of andere wijze met vluch telingenwerk te maken hebben. Alle gelden die binnenkomen zullen centraal worden besteed. Het gironummer van het comité is 999. De Nederlandse Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening heeft een beroep gedaan op de steun en medewer king van de bij haar aangesloten vrouwen organisaties, in het gehele land de vrouwen op te wekken tot het houden van een geld inzameling voor de hulp aan de slachtoffers van de gebeurtenissen in Hongarije. De Stichting van de Arbeid heeft aan de ministerraad een telegram gestuurd, waarin zij de regering verzoekt, op ruime schaal Hongaren in ons land toe te laten. Het be drijfsleven is bereid hen zoveel mogelijk aan werk te helpen, aldus het telegram. De stichting „Bio-Vakantieoord" heeft aan het Nederlandse Rode Kruis haar ko loniehuis „Russenduin" te Bergen aan Zee van ongeveer half december af ter be schikking gesteld voor het eventueel opne men van Hongaarse kinderen, die zich in vluchtelingenkampen in Oostenrijk bevin den. Het bestuur van de stichting heeft zich bereid verklaard zo nodig het transport uit Oostenrijk met eigen vervoermiddelen te verzorgen. Directeuren der Vrije Universiteit te Am sterdam hebben besloten, door bemiddeling van het Rode Kruis te Wenen vier Hon gaarse studenten, die hebben deelgenomen aan de vrijheidsstrijd, uit te nodigen aan de Vrije Universiteit hun studie voort te zetten. De studentenvereniging „Sociëtas Studio- sorum Reformatorum" te Wageningen heeft besloten de opbrengst van de eerste open bare voorstelling van „De Nachtwake" van de Hongaar Ladislas Fodor, welke zij vrij dagavond zal geven, ter beschikking te stellen van het Hongaarse volk. De Liberale Studentenvereniging Am sterdam heeft aan minister-president dr. W. Drees telegrafisch verzocht praktische hulp aan Hongaarse vluchtelingen te ver lenen, ook door toelating en het scheppen van bestaansmogelijkheden, en tevens in het diplomatieke verkeer de consequenties van het regeringsstandpunt te aanvaarden. De ondernemingsraad van Van Doorne's Automobielfabrieken te Eindhoven heeft besloten, dat het gehele personeel gedu rende vijf dagen een half uur zal overwer ken. Het hiermee verdiende bedrag zal be stemd worden voor de organisaties die de Hongaren te hulp komen. De directie heeft toegezegd, dit bedrag te zullen verdub belen. een kanon, ongeveer honderd zware en lichte machinegeweren en 170 geweren bij zich. Vrijheidsstrijders opgehangen? Een jonge Hongaarse verzetsstrijder, die zondagavond in het felst van de strijd uit Boedapest ontvluchtte, heeft vandaag te Wenen verteld dat de Russen gevangen ge nomen opstandelingen ophangen aan de Donaubruggen en ze zonder vorm van pro ces neerschieten, aldus meldt United Press. Een Oostenrijkse grensbeambte zei dat een 150 Hongaarse soldaten die zich bij het verzet hebben aangesloten, het nog steeds uithouden in de grensplaats Hegye shalom. Russische troepen namen op een afstand van een halve kilometer blijkbaar een afwachtende houding aan. Vanochtend kwamen er slechts drie vluchtelingen bij de Oostenrijkse grenspost tegenover He gyeshalom aan. In antwoord op vragen over de vakantie van de Koningin in verband met de jongste internationale ontwikkelingen is het ANP van officiële zijde meegedeeld, dat de Ko ningin bij het rijzen van de internationale moeilijkheden advies aan de ministerraad heeft gevraagd over de vraag of het nodig zou zijn haar vakantie af te breken. De mi nisterraad heeft de Koningin geadviseerd haar vakantie normaal voort te zetten. Bij dit advies heeft de ministerraad laten overwegen, dat het zeker nodig was voor dè Koningin, een ononderbroken periode van drie weken rust te genieten. De Ko ningin heeft dit advies opgevolgd. Zij is echter steeds voor het kabinet- bereikbaar geweest en heeft ook steeds met het kabi net in het nauwste contact gestaan. Zij heeft haar vakantie voortgezet op grond van de overweging dat maatregelen zijn ge troffen die verzekeren dat zij binnen twaalf uur in Nederland terug kan zijn. Talrijk zijn de reacties in Nederland op de gebeurtenissen in Hongarije. Zo heeft de raad van beheer van de n.v. Exploitatiemaatschappij Scheveningen besloten de lo- caliteiten van het hotel Kurhaus te Scheveningen niet ter beschikking te stellen van de Russische ambassade voor het houden van een ontvangst op 7 november. In de gemeenteraad van Arnhem heeft het raadslid de heer II. J. Everdij bij het begin der vergadering verklaard dat hij na de gebeurtenissen in Hongarije niet een vergadering wilde bijwonen waar ook een communist aanwezig was. Namens de K.V.P.-fractie betuigde de heer Sassen zijn sympathie met het dooi de heer Everdij gesprokene. Hij wilde ech ter niet zo ver gaan. De K.V.P.-fractie bleef dan ook in de vergadering. Een groep Amersfoortse illegale strijders uit de jaren 1940-1945 heeft het gemeente bestuur van Amersfoort bericht, dat zij na de gebeurtenissen in Hongarije niet langer haar medewerking kan verlenen aan de herdenking van de gevallenen op de vierde mei, zolang daaraan zal worden deelgeno men door afgevaardigden van de Sovjet- Unie en haar .satellietstaten, zoals in Amersfoort na 1945 gebruikelijk was. Het reisbureau Lissone-Lindeman, dat tot nu toe als vertegenwoordiger in .ons land voor het Russische staatsreisbureau „In- tourist" optrad, heeft de samenwerking met dit Russische bureau opgezegd. Het personeel van het Staatsdrukkerij en Uitgeversbedrijf heeft in een manifest verklaard: „Wij, die het verraad van de communis ten in Hongarije niet kunnen en willen verdragen, gevoelen, nu meer 4ap .ooi^. ge- w_qtehsbez,war,en als drukkers van onze Staten-Generaal mede te werken aan het zetten en drukken van de redevoeringen en opmerkingen van de in onze democratische staat nog gedulde communistische Kamer leden. In geen geval zijn wij bereid in de Han delingen op te nemen uitlatingen van com munistische Kamerleden, die beledigend zouden zijn voor de Hongaarse vrijheids strijders, die ook voor onze vrijheid zijn gesneuveld. Wij zijn echter overtuigd dat de voorzitters van beide Kamers dergelijke uitlatingen reeds direct ontoelaatbaar zul len achten voor het doen opnemen in de Handelingen der Staten-Generaal. Omdat wij als drukkers van het parle ment niet zelfstandig mogen besluiten onze medewerking te weigeren aan het doen verschijnen van het communistische ge deelte van de Kamerstukken en de Hande lingen der Staten-Generaal, wensen wij hier te verklaren, dat zo lang de C.P.N. nog in de Staten-Generaal is vertegenwoordigd, wii geen loon meer wensen te ontvangen voor onze staatsrechtelijk gedwongen medewerking aan gratis propaganda .voor het communisme. Dit loon zal naast het door ons beschik baar stellen van vrije tijd en geld als offer voor de vrijheid, bestemd worden voor hulp aan de Hongaren. Zo zullen de communistische Kamerleden per woord betalen voor de hulp aan de weduwen en wezen van de moedige Hon garen. die de heldendood zijn ingegaan voor de vrijheid. Wij doen een ernstig beroep op de Staten-Generaal ons niet blijvend in ge wetensconflict te laten. De Handelingen en Kamerstukken dienen vrij te worden van communistische smetten." Opheffing C.P.N. gevraagd Vele Nederlandse organisaties hebben in telegrammen aan minister-president dr. Drees en aan de UNO hun verontwaardi ging tot uitdrukking gebracht over de ge beurtenissen in Hongarije en hun mede leven uitgesproken met het Hongaarse volk. De Stichting Activering Geestelijke Weerbaarheid heeft aan dr. Drees een tele gram gezonden van de volgende inhoud: „Voortbestaan Communistische Partij in Nederland in strijd met landsbelang. Ver zoeken dringend onmiddellijke maatregelen tot. verbod en opheffing." Het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis heeft in een telegram ..met klem bij de regering erop aangedron gen, medewerking te willen verlenen aan elke activiteit die tot beëindiging van het schromelijk onrecht in Hongarije zal kun nen leiden." De Moderne Jeugdraad, waarin verenigd de Arbeiders Jeugdcentrale, „Jonge Strijd", „De Vrije Jeugdbeweging", de Humanisti sche Jongerengemeenschap, de Nederlandse Culturele Sportbond en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, heeft een verkla ring opgesteld, waarin hij alle jongeren oproept, „van hun afkeer van de Russische machtsmachine en hun wil tot vrijheid te blijven getuigen totdat alle onder dit juk zuchtende volken hun vrijheid zullen heb ben herkregen, en waar mogelijk deel te nemen aan alle acties die verlichting van de nood van de verdrukte of verdreven Hongaren ten doel hebben." Het dagelijks bestuur van de Beweging van Europese Federalisten heeft telegra fisch een dringend beroep op de Neder landse regering gedaan, te bevorderen dat mevrouw Anna Kethly in staat wordt ge steld, de zaken van het Hongaarse volk voor het forum van de UNO te bepleiten. Tevens verzoekt het bestuur „de aan het Hongaarse volk door het Sovjet-geweld opgedrongen zogenaamde regering Kadar niet te'erkennen". De'Atlantische Commissie, de Beweging van Europese Federalisten en de Vereni ging voor Internationale Rechtsorde heb ben een verklaring uitgegeven, waarin on der meer gezegd wordt: „De verdeeldheid van Europa en van het vrije westen kan het lijden der Oost-Eurooese volken slechts verlengen Een Verenigd Europa echter, hecht verbonden met onze vrienden over zee in de Atlantische Gemeenschap, kan aan de volken van Oost-Europa het per spectief bieden dat zij behoeven en de dag naderbij brengen, dat zij in vrijheid en zelfstandigheid hun aandeel leveren in de opbouw van een internationale rechtsorde." De Raad van de Friese Beweging heeft zich solidair verklaard „met de vrijheids strijd van het Hongaarse volk, evenals met die van alle mensen, volken en staten, waar ook ter wereld, die verdrukt worden en moeten lijden ter wille van de gerechtig heid." De raad verwacht en vertrouwt, dat de vrije wereld alles zal doen wat mogelijk en verantwoord is, om bet Hongaarse volk in zijn strijd bij te staan, want de raad is ervan overtuigd „dat de vrijheid van de wereld alleen kan bestaan, als zij bereid is overal recht te doen, ook jegens hen, die in hun onmacht tot nog toe onrecht en slavernij moesten verduren." Van officiële zijde is, in antwoord op vragen van het ANP dienaangaande mede gedeeld dat Nederland zeker bereid zal zijn een contingent te leveren aan een internationale politiemacht voor het Na bije Oosten, indien Nederland zou worden uitgenodigd zo'n contingent te zenden. (octr. langovr.) 22-23. I 6.95 24-27. f 7.95 28-31 I 8.95 32-35. I 9.95 32-35. I 14.90 36-40. I 16.90 her«nmat«nI 18.90 14.90 Haarlem Grote Houtstraat GOUD EN ZILVER Juwelen - Bloedkoralen Granaten en andere sieraden worden door ons ingekocht tegen dagkoers. H. YV. DAMES, Kruisstr. 13 TEL AVIV (Reuter). Van gezagheb bende zijde te Tel Aviv is dinsdag verno men, dat Israel Groot-Brittannië heeft meegedeeld, dat bet het schiereiland Sinai niet wil ontruimen. Het Israëlische standpunt is maandag door de minister van Buitenlandsche Za ken, mevrouw Meyr, meegedeeld aan de Britse ambassadeur, Nicholls. Wel had Israel de UNO maandagavond in kennis gesteld van zijn „bereidheid om onvoorwaardelijk in te stemmen met een staken van het vuren". Verenigde Drukkerijen PL A NET A - Haarlem BAKENESSERGRACHT 45-51 - TELEFOON 11436 FIRMA W. F. CLAUS (Geen filialen) Oude nonferro-metalen tegen dagelijkse BEURSNOTERINGEN ARCHIEVEN worden vernietigd. Bij aankoop van lompen verstrekken wfl wederom een surprise Aanm. Eerste Haarlemsche Stoomwasserij N.V., Ik werk bij Wij verwerken dunne plaat tot ca. 2 mm. Wij kunnen plaatsen enige: en Indien u er iets voor voeit bij ons te komen werken, komt dan eens praten: woensdag 7 november van 8—9 uur: Gebouw Cultura, Jansstraat, Zaal 4, Haarlem BRU YNZEEL S C HAVE R 17 N.V. PROPHARMA Stephensonstraat 38 Haarlem Annenkerk, 3 te Rotterdam. Abbekerk. 6 te Cebu. Alblasserdijk, 5 te Hamburg. Amor, 5 te Lattakia. Akkrumdijk 5 v. Norfolk n. Trinidad. Alcyone, 4 v. Sao Vincente n. Rotterdam. Amstelland 160 m. n.o. Recife n. Montevideo. Alkaid, 5 v. Bahia n. Las Palmas. Arnedijk, pass. 5 Key West n. Le Havre. Bali 4 te Amsterdam. Breda, 4 te Rotterdam. Bussum, 5 te Rotterdam. Bantam, 5 v. Dover n. Houston. Britsum, 4 100 m. w.z.w. Flores n. Londen. Bloemfontein, 4 570 m. w.n.w. Walvisb. n. Kaaps.t Borneo, 5 v. Cochin n. Kaapstad; Callisto, 4 v. Rotterdam n. Boston. Caltex Delft, pass. 5 Lissabon n. Rotterdam. Castor, 3 420 m. o.n.o. Guadeloupe n. Aruba. Concepcion, 4 80 m. n.o. Rio Grande Sul naar Port Alegre. Camerounkust, 5 v. Bordeaux n. Dakar. Delfsliaven, 5 v. Narvik n. Rotterdam. Eemdijk, 4 te Antwerpen. Esso Den Haag, 5 te Antwerpen. Esso Rotterdam pass. 5 Bona n. Sidon. Eos, 6 te Algiers. Friesland KRL, 3 te Rotterdam. Guineekust, 5 te Douala. Graveland, 5 te Bahia n. v. Recife. Gordias, 5 v. Tunis n. Alexandrië. Hera, 4 te Rotterdam. Hilversum, 3 620 m. w.n.w. Sharksb. n. Kwinana. Hector, 6 te Cartagena Sp. Hoogkerk, 6 te Hsingkiang. Isis, 4 te Amsterdam. Japara KRL, 6 te Las Palmas. Johan v. Oldenbarnevelt, 6 te Las Palmas. Karimata, 4 te Amsterdam. Kermia, 5 te Rotterdam. Korenia, 3 v. Rotterdam n. Stockholm. Kryptos, 5 te Rotterdam. Kaloekoe, 6 te Timordilly verw. v. Sorong. Kaimana, 5 te Tandjong Priok v. Padang. Keizerswaard, 4 80 m. n.o. Ouessant n. Gibraltar. Kenia, 5 v. Las Piedras n. Landsend. Koningswaard, 4 dw. Soembawa n. Auckland. Koratia, 4 300 m. w.z.w. Yokohama n. Yokohama. Kota Inten, 4 190 m. n. Mahe n. Kaapstad Kota Baroe, 4 560 m. w. Fayal n. Lissabon. Luna, 3 te Amsterdam. Laagkerk, 6 te Rotterdam verw. Louis Lantz, pass. 5 Ouessant n. Emden. Lissekerk, 6 te Bahrein. Maasdam 3 te Rotterdam. Mariekerk, 3v. Rotterdam n. Calcutta. Marpessa, 4 te Rotterdam. Mataram, 5 te Rotterdam. Meerkerk, 4 v. Amsterdam n. O.-Afrika. Muiderkerk, pass. 4 Vlissingen n. Marseille. Mijdrecht, 3 v. Rotterdam n. Gibraltar. Maasllovd 5 te Belawan. Musi, 6 te Pankal Pinang verw. Moordrecht, 4 390 m. n.w. Cochin n. Kwinang. Mentor, 4 970 m. w.z.w. Fayal n. Port of Spain. Maas 5 v. Eliftherai n. Bourgas. Mapia, 6 te Genua. Noordam, 5 te Rotterdam. Nanusa, 5 v. Rastanura n. Bombay. Nieuw Holland, 6 te Padangbaai Bali verw. Nigerstroom, 6 te Takoradi. Ommenkerk, 3 te Amsterdam. Overijsel, 4 te Amsterdam. Oostkerk, 4 690 m. z.w. Amsterdam eil. n. Fre- mantle. Ootmarsum, 5 te New Orleans v. Brownsville. Osiris, 4 dw. Portland n. Baranquilla. Prins Johan Willem Friso, pass. 4Vliss. n. Antw. Parkhaven, pass. 5 Kp. Verd. eil. n. Antwerpen. Perna, 5 v. Calcutta n. Pladju. Phrontis, 5 v. Belawan n. Aden. Prins Casimir, pass. 5 Kp. Race n. Quebec. Prins Willem IV, 5 te Hamburg. Prins Willem II, 5 te Milwaukee v. Toledo. Prins Willem George Frederik, 5 te Milwaukee. Peperkust, 4 v. Freetown n. Amsterdam. Purfina Hellas, 4 110 m. z. eil. Masira n. Kaapst. Rijnkerk, pass. 5 Casablanca n. Las Palmas. Raki, 4 te Balikpapan. Rondo, 5 v. Port Swettenham n. Singapore. Rita, 5 te Pladju v. Penang. Rotti, 4 v. Durban .n. Dakar. Scriëéalkust 4 te Amsterdam. Soestduk, pass. 4 Antwerpen n. New York. Stad Arnhem, 4 te Rotterdam. Schie, pass. 5 Ouessant n. Leixoes. Straat Soenda, 5 v. Hongkong n. Kobe. Stentor, 4 te Curagao. Soestdijk, 4 v. Antwerpen n. New York. Siaoe, 8 te Singapore verw.è v. Bangkok. Straat Cook, 5 te Durban n. Lourenco Marques. Sarangan, 5 te Bremen v. Rotterdam. Schelpwijk, 5 105 m. z.o. Socotra n. Las Palmas. Stad Leiden, pass. 5 Ouessant n. Antwerpen. Sirrah, 4 320 m. z.o. Cairns n. Palembang. Stad Alkmaar, 4 190 m. o. Orkaden n. R'dam. Sumatra, 4 190 m. w.z.w. R. Fartak n. Ummsaid. Sarpedon. 6 te Curagao. Singkep, 5 te Dakar. Stad Dordrecht, 5 v. Gibraltar n. Rotterdam. Tawali 5 v. Colombo n. Aleppey. Tjibadak, 5 v. Sydney n. Melbourne. Tjipondok, 5 te Makassar. Tomini, 3 250 m. z.z.o. Savannah n. Baltimore. Tjikampek, 5 te Kobe v. Makassar. Tomori, 6 te Mena verw. Tabian. pass. 5 Flores Az. n. Halifax. Tibia, 5 v. Curagao n. Sundsvall. Trajanus, 5 te Jacksonville. Van Neck, 9 te Shanghai verw v. Surabaja. Vasum. 4 80 m. w. Algiers via de Kaap n. Mcna Al Ahmadi. Vlist, 5 te Baltimore. Wonosobo, 5 v. Bombay n. Karachi. Weltevreden 5 te Surabaja v. Tjeribon. Westertoren, 4 210 m. n.o. Socotra n. Bahrein. Woensdrecht, 4 320 m. z.o. Cairns n. Sydney. Wonosari. 4 180 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Waal 4 dw. Kp. Vincent n. Tunis. IJssel, 5 te IJmuiden n. Amsterdam. Zuiderzee. 7 te Savannah verw. Zuiderkruis, 6 v. Melbourne n. Balboa. JH w/fSf.'///, „Childoscoop" Géén systeem van „doorlichten", maar mooie glazen muiltjes, waarin het hele voetje zichtbaar blijft! Daarmee controleert van Woensel de maat van elk kindervoetje, vóór de „echte" schoentjes worden gepast! Juist deze unieke Van Woensel-methode geeft U de absolute zekerheid, dat Uw kind met prima passende schoentjes naar huis wandelt! "Shoe-flex" schoentje in hazelnoot-bruin sporting-calfs Yackcalfs leder met sterke pororubberzool Beige mcisjesloafer met onzichtbare elastiek sluiting (voorkomt slippen) 32-36. I 14.90 b d Ridderstraat Haarlem. Tel 16910. Mevr. T. Vehmeyer-Dankel- man, Caspar Fagellaan 1, Heemstede, zoekt wegens huwelijk van de tegenwoor dige of voor dag en nacht. Hulp van werkster is aanwezig. Niet jonger dan 20 jaar. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen w|j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt of iemand, die daarvoor wil worden opgeleid. Op onze zetterij, waar het werk bijzonder gevarieerd is, 'is plaats voor Zetters die met het moderne kleurenwerk vertrouwd zijn of zich daarin verder willen bekwamen, vinden bij ons volop gelegenheid tot ontplooiing. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zeer aantrekkelijk. Bakenessergracht 69-73 - telefoon 15280 Na 6 uur 's avonds kunt u eventueel eeps komen praten met onze bedrijfsleider: W. J. Beerman, Vergierdeweg 239, Haarlem, tel. 23036. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een leeftüd 16 a 17 jaar. L. DE JONG N.V., Grote Houtstraat 82—84, Haarlem. Klein handelskantoor in Amsterdam vraagt per 1 januari of eerder met kantoorervaring, H.B.S.-opleiding, steno-typen, gewend zelfstandig te werken, met goede kennis van Frans en Duits met Mulo-opleiding, steno, typen, kennis Frans en Duits, in staat zelfstandig werk te verrichten. Liefst ook met enige kantoor-ervaring. 20—21 j., voor archief en statistische werkzaamheden. Sollicitaties met opgave van verlangd salaris, diploma's en referenties worden gaarne verwacht onder no. 4031. per kg Originele huishoudlompen0.35/0.40 Tijdschriften, boeken etc0.04 Platte kranten 0.06 Carton/Bontpapier0.02 IJzer „0.04/0.14 Fietsbanden, blanke 0.08 Fietsbinnenbanden0.25 voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeelte lijke dagtaak komen in aanmerking. Kampersingel 5056, Haarlem. vraagt met behoorlijke routine in de Nederlandse correspondentie. met enig administratief inzicht voor het uittikken van ordersets. Zij, die nog niet bekend mochten zijn met het werken op een Burrough factureermachine krijgen hiervoor een opleiding. Schriftelijke sollicitaties of persoonlijke aan melding aan de afdeling Personeelszaken, Oud Saenden 20, Zaandam. vraagt voor onmiddellijke indiensttreding voor haar laboratorium met analistendiploma le gedeelte en voor de fabrikatie afdeling geneesmiddelen en inpakafdeling Werktijden van 8.30 tot 5 uur met middagpauze, zaterdags tot 1 uur. Bedrijfskleding wordt ter beschikking gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3