4.- Gillette DE SAMENZWEERDERS Vrees voor wereldoorlog deed de strijd staken MERLIJN EN DE WONDERBESSEN Agenda voor Haarlem Ik geef hem Gillette Rocket Parijs acht voornaamste doel in Egypte verwezenlijkt Engeland en Frankrijk deinsden terug voor de Russische dreigementen Russisch ultimatum heeft de politieke Brits-Franse opzet verijdeld Brood maandag een cent duurder r WOENSDAG 7 NOVEMBER 1956 4 Anti-Russische betogingen in Brussel en Luxemburg Ambassade bestormd in Groothertogdom Duitsland zal leveringen aan Israel voortzetten „Russisch geschut dunde onze gelederen" U.P.-oorlogscorrespondent over landing bij Port Said Drie doden in het verkeer Huisvesting van Hongaren Bf Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS VJ VERVOLGVERHAAL door Friedrich Brue AL gel j (Van onze correspondent in New York) Over één ding: is nagenoeg iedereen het eens in ÜNO-kringen: de Brits-Franse be reidheid tot het staken van het vuren zou niet zijn losgekomen, indien de Russen niet hadden gedreigd met geweld en het zenden van vrijwilligers. Deze harde waar heid bestempeit de Brits-Franse actie niet tot een succes. Dat de gecombineerde on derneming van Israel, Engeland en Frank rijk haar doel niet volledig bereikte, is een gevolg van het feit, dat deze staten niet de juiste conclusie hebben getrokken uit de jongste onderhandelingen in de UNO. In die periode werd bevestigd, dat de we reld sedert 1950 in een wankel evenwicht verkeert. Geen der beide kampen kan zich ongestraft een agressie van enige omvang veroorloven, niet omdat de internationale moraal zo verbeterd zou zijn, doch omdat elke grote uitdaging een tegenactie uitlokt, die kan leiden tot een wereldoorlog met waterstofbommen. Het bereikbare voor Engeland, Frankrijk en Israel bleek ergens tussen een half ei en een lege dop te lig gen. De onderhandelingen in de UNO hadden de anti-Arabische groep wellicht toch een gevoel gegeven niet sterk genoeg te zijn om de UNO te trotseren. Hun ongetwij feld slim plan, dat op 30 oktober werd onthuld, moet zowel Eisenhower als se cretaris-generaal Hammarskjoeld hebben geschokt. Zij voorzagen, dat slimheid wel licht even kon overrompelen^ doch spoe dig dezelfde tegenkrachten zou oproepen, als iedere andere actie die het machts evenwicht in de wereld verstoort. Zulk een tegenkracht deed zich op 5 november in volle sterkte gevoelen. De Russische drei ging klonk onheilspellend en zelfs een be perkte, gecamoufleerde tegenstand van de Sovjet—Unie zou een periode hebben in geleid vol grote risico's. De druk op Lon den en Parijs werd nog groter en het ge volg is geweest, dat Engeland en Frankrijk op hardhandige wijze de les hebben moe ten leren ,die hun in de eerste helft van oktober nog in der minne werd voorge houden,. Het Westen leed prestige-verlies en de Russen kregen de kans te poseren als vrienden der Arabieren die Egypte op het nippertje uit de moeilijkheden hadden ge haald. Wat nu? Kan de vrije wereld toch nog iets meer uit de wacht slepen dan lege doppen? Misschien is dat mogelijk. Israel kan nauwelijks hopen de terreinwinst te behouden, doch indien de internationale politiemacht inderdaad tot stand komt dan kan de veiligheid der bewoners van Israel aanmerkelijk groter worden. Zou deze po litiemacht ook het verkeer in het kanaal kunnen regelen (zeker is dit allerminst) dan zouden ook de Israëliërs het kanaal kunnen gebruiken. De UNO zal misschien de belangrijke (Van onze correspondent in Brussel) De studenten van de vier Belgische uni versiteiten hebben gisteravond opnieuw een grote betoging gehouden, meer dan tienduizend studenten marcheerden mee in een stoet, welke de grote lanen van het centrum der hoofdstad vulde. Op grote spandoeken kon men lezen: „Zeg het cultureel akkoord met Moskou op", „Vrij heid", „Kroesjtsjev aan de galg", „Leve de Hongaarse strijders". Waalse studenten riepen voortdurend gescandeerd „moorde naars" en „Naar Moskou", De steeds meer opgewonden studenten trokken uit het centrum naar de diplomatenwijk op de laan der naties, waar zij in een gevecht met politie en rijkswacht werden gewik keld. De rijkswacht had niet ver van de Russische ambassade een tiental water kanonnen opgesteld, maar de studenten stelden hardhandig twee van die auto spuiten buiten gevecht. De rijkswacht moest chargeren en er vielen enkele gewonden. Tenslotte sloten de rijkswacht en de politie een compromis met de studentenleiders. Een kleine delegatie studenten mocht, voorafgegaan door vaandeldragers, die Belgische en Hongaarse vlaggen droegen, voor de Russische ambassade defileren. Op de Stalingradlaan, waar zich het commu nistische partijlokaal bevindt, werden de straatnaamborden afgerukt en als trofee's in de optocht meegedragen. Urenlang heb ben de betogers het verkeer opgehouden, maar de automobilisten toeterden mee op de maat van de gescandeerde protesten en betuigden aldus hun sympathie voor de studenten. Later op de avond moest de rijkswacht nogmaals chargeren toen ern stige relletjes ontstonden. Ongeveer twintig gendarmes werden tijdens de gevechten met de studenten gewond. Twee gendar mes zijn zwaar gekwetst. Ongeveer veertig studenten kregen lichte verwondingen. Demonstranten zijn gisteravond de Rus sische ambassade in Luxemburg binnen gedrongen. Ongeveer vijfduizend betogers hadden zich in optocht naar de Russische ambassade, gevestigd in het „Chateau de Beggen", begeven. Voor de hoofdingang van de ambassade werden de betogers door politie en maréchaussée tegen gehou den. Een groep betogers slaagde erin het park waarin het ambassadegebouw is ge legen, via een zij-ing&ng binnen te komen. Een paar honderd jongelui braken door het politie-cordon en drongen het gebouw binnen. In het gebouw werd geen tegen stand ontmoet. Het personeel bleek afwe zig te zijn. Russische vlaggen werden verscheurd en vertrapt. Schotels met caviaar, bestemd voor een receptie ter herdenking van de 39ste verjaardag van de Russische oktober revolutie, vlogen door de ramen naar bui ten, tezamen met meubelstukken en een groot portret van partij-secretaris Kroesjt sjev. Buiten werd de vernieling door an dere betogers voortgezet. Zij vertrapten het portret en vernielden twee Russische auto's. Een van de wagens werd in brand gestoken, maar de politie bluste de brand. Toegejuicht door het volk buiten de poor ten staken de betogers een vreugdevuur in het park aan met vernielde meubels. Ten slotte joegen met geweren en stalen hel men b" oende troepen, de betogers uit een, ci .ingend en schreeuwend naar de stad terug liepen. taak krijgen de vrije vaart op belangrijke waterwegen als deze te waarborgen. Zie hier enkel goede resultaten waartoe de huidige crisis zou kunnen leiden. De weg tot een redelijk succes zal moeilijk zijn, te meer daar de Afro-Aziaten en de commu nisten zullen eisen dat de Britten en Fran sen zich onmiddellijk terugtrekken uit Egypte. Van veel belang is daarbij dat een voldoende meederheid in de UNO-assem- blée de oprichting van een internationale politiemacht blijft steunen. Ondanks Arabisch verzoek BONN (United Press). Syrië en de Li banon hebben West-Duitsland verzocht, de levering van industrie-uitrusting en han delsgoederen aan Israel te staken, omdat West-Duitsland daarmee Israel helpt. Duitsland verricht deze leveringen in het kader van de overeenkomst met Israel in zake de vergoeding van schade toegebracht aan de joden, een overeenkomst waartegen de Arabische wereld al tijdens de sluiting protesteerde, jaren voordat het huidige ge schil uitbrak. De Westduitse regering ziet tot dusver geen reden om de leveranties krachtens het schadeloosstellingsakkoord van 1952 met Is rael te staken, zo heeft een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken maandag verklaard. Hij voeg de hieraan toe, dat de genoemde overeen komst geen betrekking heeft op militaire voorraden. Te Hamburg hebben maandagavond twee duizend studenten bij het Britse consulaat gedemonstreerd. Er werden leuzen geroepen als „Eden - doodgraver van Hongarije". La. ter trokken de betogers naar het Ameri kaanse consulaat, waar zij aandrongen op hulpverlening aan Hongarije en Egypte. PORT SAID Peter Wood, oorlogs correspondent van United Press, heeft dinsdag na het aanbreken van de dag de actie van Britse luchtlandingstroepen tegen Port Said meegemaakt. Hij seint erover: Onmiddellijk na het krieken van de dag kwam de luchtlandingsarmada boven Port Said aan. Spoedig was de lucht gevuld met witte, zwarte, groene en khakikleurige parachutes en brak de hel los. De Egypte- naren schoten op ons met luchtdoel, ma chinegeweren en met geweren. De tanks der Egvptenaren wachtten met vuren tot wij op de grond waren: toen joegen zij ge weldige hoeveelheden granaten op ons af. De Egyptenaren hadden zich ingegraven en zover het oog reikte zag ik ze hun wa pens leegschieten op de Britten aan hun valschermen. Zij waren overal. De Britten lieten zich evenwel niet door het ontzettende geraas van die honderden vuurmonden demorali seren. Kalm ontdeden zij zich na de landing van hun parachutes en onmiddellijk trok ken zij schietend op naar de verkeers toren van het vliegveld, het afgesproken verzamelpunt. Onderweg namen zij hun doden en gewonden op en droegen die met zich mee. Het aantal gewonden was groot Hospitaalsoldaten liepen af en aan met draagbaren terwijl de paratroopers doorgingen met schieten op de zich fel verdedigende Egyptische troepen. De meeste gewonden werden in het sta tionsgebouw van het vliegveld bijeenge bracht, terwijl het derde bataljon aan de rand van het vliegveld nog strijd leverde tegen een overmacht van vijf tegen een. Tijdens de bloedige strijd bleek dat de Egyptenaren waren uitgerust met moderne, Russische SU-100's kanonnen van 100 mm, die een grote vuurkracht hebben. Daarmee dunden zij de gelederen van het derde bataljon reeds aanzienlijk uit terwijl de mannen nog aan hun valschermen bengel den. Voorts waren er veel meer tanks dan was verwacht. Wij vorderen nu slechts langzaam", zo besloot Peter Wood zijn verslag. ADVERTENTIE Het doet er niet toe dat apparaat heeft. Ik geef hij al hem nieuwe Gillette - dan is hij weer bij. De Gillette Rocket in mooi etui, is een snelwerkend apparaat dat met één draai open is. Er is een dispen ser bij (met een vakje voor de niet meer te gebruiken mesjes) en 4 blauwe Gillette mesjes. Alles wat hij nodig heeft om de gehele dag fris en schoon geschoren te zijn, ook 's-avonds nog. De 79-jarige voetganger K. A. Fraanje is te 's-Gravenhage door een bus van de H.T.M. aangereden toen hen plotseling vlak voor de naderende 'bus de rijweg over stak. Hij is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. De 62-jarige wielrijder A. H. Horterink is te Heerlen door een bestelauto aangere den en gedood. Ter hoogte van de gereformeerde kerk te Mussel is vandaag het driejarig doch tertje van de familie Brugge, toen zij on verhoeds de sti'aat overstak, door een be stelauto overreden. Tijdens het- vervoer naar het ziekenhuis te Winschoten is zij overleden. Jules Regout overleden. Te Maastricht is op 75-jarige leeftijd overleden de heer Jules Regout, bestuurslid en oud-voorzitter van de raad van bestuur van de n.v. kristal glas en aardewerkfabrieken „De Spinx". De heer Regout, die op het landgoed#Necku bij Canne woonde, was ridder in de orde van Oranje Nassau. Merlijn ging met het meisje haar huisje binnen. Daar lag de vader van Golinde op zijn bed; hij had de ogen dicht en het was wel goed te zien, dat hij erg ziek was. „Vader", zei het meisje. „Vadertje kijk toch eens naar me". De zieke man kreunde, maar hij kon zijn ogen bijna niet open krijgen. Merlijn zag xvel hoe erg het met de man gesteld was, hij voelde medelijden met het bedroefde meisje. En toen dacht hij opeens na... De xoonderbessenzouden die hier ook niet kun nen helpen? Hij had er nog genoeg bij zich! 61-62 (Van onze correspondent in Parijs) Wanneer wij pogen de dominerende trek ken in het oog te vatten van een uitzonder lijk verwarde diplomatieke situatie, die bij de dag, en bijna bij het uur, verspringt, dan is het overwegende gevoel een zekere ge ruststelling omdat het westelijk front is hersteld als gevolg van het brutale voorstel van Moskou aan Washington samen de orde in het Midden-Oosten te herstellen. De internationale spanningen van de laat ste dagen, die ons op de rand van een derde wereldoorlog hebben gebracht, lijken nog andere politieke gevolgen te hebben opge leverd. De woordvoerder van de Quai d'Or- say liet zich gisteren in de meest optimisti sche bewoordingen uit over de besprekin gen tussen premier Mollet en bondskanse lier Adenauer. Onder de druk van de oor logsdreiging moeten de beide staatslieden er in zijn geslaagd vrijwel alle obstakels op te ruimen op de weg van de Europese eenheidsmarkt en de oprichting van de Euratom. De gespannen internationale verhoudingen deden de Westduitse bonds kanselier zijn verblijf in Parijs met een dag bekorten en hij is reeds in Bonn terugge keerd. Deze betrekkelijk bemoedigende bij verschijnselen kunnen de aandacht niet afleiden van het feit dat de kloof tussen West en Oost sedert de Hongaarse tragedie en de Russische diplomatieke initiatieven dieper en breder is geworden. Een tweede omstandigheid, die evenmin tot vreugde stemt, en waarop Moskou ongetwijfeld be wust heeft aangestuurd, is aan nog dat Rus land zijn positie in de Arabische wereld ten koste van het Westen, en vooral van Israel, aW^ef)tók,,te. foebbep .yer^ei^ciopj. middel van zijn ultimatum aan Londen en Parijs de strijd in Egypte onmiddellijk- ter staken. In officiële kringen in Parijs zegt men nu dat met de verovering van Port Foead en Port Said de geallieerde doelstellingen grotendeels waren verwezenlijkt, zodat Engeland en Frankrijk er geen bezwaar meer tegen konden hebben de wapens neer te leggen, nadat Israel het voorbeeld ge geven had. Deze voorstelling van zaken lijkt echter niet geheel aan de waarheid te beantwoorden. De politieke opzet van de operatie is nog niet bereikt. Nasser zit nog op zijn stoel, ondanks de verpletterende ne derlaag van zijn leger en ondanks ook het feit, dat de andere Arabische landen wei nig hebben gedaan om hem in zijn nood te hulp te komen. Het ziet er naar uit, dat de Russen de Egyptische dictator met alle mid delen hebben willen redden en dat zij daar in dankzij hun gedurfd en cynisch poker zijn geslaagd. Frankrijk en Engeland hebben maar een gedeeltelijke overwinning geboekt, al zul len zij alles doen om hun nieuwe positie ook 'politiek te consolideren. De internatio nalisatie van het kanaal is in elk geval dichter benaderd dan na alle internationale conferenties van de laatste maanden. Om de wapenstilstand in een werkelijke vrede in het Midden-Oosten om te zetten, zal er van de diplomaten veel wijsheid, geduld en koelbloedigheid worden vereist. cxxx>x<xoxccco?y?yxxcoyxccccccoxcoxcccoxo2x<x>xc< De regering is bereid duizend Hon- b gaarse vluchtelingen in Nederland toe H te laten. Hiertoe is ingesteld de Interde- 3 pariementale Commissie Hongaarse 8 8 Vluchtelingen. Hierin zijn vertegen- t 8 woordigd de departementen van Buiten- 8 0 landse Zaken, Justitie, Maatschappelijk g 8 Werk en Sociale Zaken en Volksgezond- 8 8 heid. Ten behoeve van hen, die huisvesting 3 willen verlenen aan Hongaarse vluchte- 3 lingen wordt medegedeeld, dat schrifte lijke aanbiedingen daartoe kunnen wor- den gericht tot het departement van 8 Maatschappelijk Werk, Binnenhof 7, 3 's-Gravenhage. ADVERTENTIE TEGEN HOEST EN HEESHEID DAGELIJKS VOOR STEM EN KEEL Overal dreigt besmetting! Zorg ervoor steeds een doosje W'ybcrt bij dc hand te hebben ter voorkoming van hoest, heesheid en keelpijn. )OOOOC<XXXXXXXXXXXXXXXXXX XX>^OOOCXXX)OOOC>OOOOOOOCOOOOOa De regering heeft aan de bakkers in het gehele land toegestaan de prijs van alle broodsoorten met een cent te verhogen. Voor bakkers die zich niet hebben gehou den aan de op 15 augustus tussen het mi nisterie van Economische Zaken en de bak- Icerijstichting gemaakte afspraak, dat een eerder ingevoerde prijsverhoging zou wor den teruggenomen, geldt deze toestemming echter niet. Dit besluit is genomen na een bespreking tussen de bakkerijstichting en de staats secretaris van Economische Zaken. De re den ervan is de stijging der bloemprijzen gedurende de laatste maanden. In Haarlem zal men met ingang van maandag 12 november tot de prijsverho ging overgaan die alleen betrekking heeft op „groot" brood. Eert goeie morgen" begint met (jilleite ADVERTENTIE HAARLEM ri/i sp ögs hfïïU pbi? Deze foto laat zien, hoe soldalen van het Israëlische leger een onderzoek instellen bij een door hen op de Egyp tenaren veroverd stuk geschut in de Sinai-woestijn. Een honderd tanks en vrij veel kanonnen zouden in handen van de Israeli's zijn gevallen. 71 Jean zag eerst alleen maar de beeltenis van Jan en had geen ogen voor Antonin. Nooit meer, tot aan mijn dood toe, zal ik het moment vergeten, dat ik op de Franse Ambassade te Praag een foto van Jan te zien kreeg, dacht hij. Noch Kosek, noch Lenótre zeiden iets. Zij keken naar Antonin's foto, waarop tenslotte Lenótre zei: Die jon gen zie.t er aardig uit. Wie zou denken, dat het zó iets was. Kosek vervolgde zijn uiteenzettingen. Ik heb deze foto's nu al ongeveer vierentwintig uur onder mijn berusting en ik ben de hele dag bezig ge weest de identiteit van deze man vast te stellen. Ik ben te weten gekomen, dat hij niets met de Nationale Vei ligheidsdienst te maken heeft. Daarna heb ik mij tot een vriend gewend, die goede betrekkingen onderhoudt met het leger. Maar ook bij hem kreeg ik nul op het request. Deze man moet dus in directe dienst staan van de Gehei me Afdeling. Dat vergroot het gevaar van de zaak aan zienlijk. Ik heb geen mogelijkheid om in verbinding te komen met die Geheime Afdeling. Ik weet niet eens, waar de kantoren zijn en wie daarbij werken.Dat is het geheimste van het geheime. Alleen een handjevol ingewijden kennen de namen van de mensen die daar werken. Lenótre begon te lachen. Dat heb ik mijnheer Aubrey al verteld. Kosek maakte een afwerend gebaar. Voorlopig zie ik nog maar één mogelijkheid. De Geheime Afdeling houdt uitsluitend contact met de poli tie via de commissaris, die belast is met politieke zaken. Tot eergisteren was dat Kubka. Hij is plotseling met pensioen gestuurd en ik betwijfel, of ik met hem, daar hij in ongenade is gevallen, wel onopgemerkt contact kan opnemen. Het spijt mij, dat ik het moet zeggen, Lenótre, maar het houdt verband met München. Kubka is kort vóór of tijdens de oorlog communist geworden, zoals toen zo veel mensen deden, die meenden dat het communisme een meer radicale vorm van de sociaal democratie was, maar die er nu achter zijn gekomen, wat het precies wil zeggen. Kubka, die uiterst correct is, zou nooit het gebruik van een agent provocateur goedgekeurd hebben. Zijn opvolger, dr. Formanek, was vroeger mijn klerk. In de Partij staat hij boven Kubka, hij is langer lid. hij heeft nooit tot een andere partij behoord en ik waag het niet, hem deze foto's te laten zien. Ik ben er namelijk heilig van overtuigd, dat het ontdekken van Antonin's identiteit een tweesnijdend zwaard zal zijn, dat levensgevaarlijk is voor de beklaagden. HOOFDSTUK XXIV Toen Jean Aubrey de deur van zijn kamer op slot had gedaan en de grendel er voor geschoven had, verloor hij zijn zelf-controle. Hij voelde zich dodelijk vermoeid en begon zich automatische uit te kleden. Daarbij betrapte hij er zichzelf op, dat hij in het Tsjechisch aan het mom pelen was. Ik ben al oud, ik ben niet meer sterk genoeg voor zulk soort dingen. Ik had jonger moeten zijn.... Hij schrok, toene hij zich bewust werd wat hij had gezegd. Hij keek schichtig om zich heen, alsof hij naar getuigen zocht, die zijn woorden hadden opgevangen en zouden kunnen rapporteren: Mijnheer Jean Aubrey is een Tsjech. Toen hij in bed stapte, prentte hij zichzelf in dat hij niet meer moest piekeren. Hij moest alle gedachten uit bannen, opdat hij de volgende morgen weer volkomen uitgerust zou zijn. Het gelukte hem echter niet de foto van Jan, die hij op de ambassade gezien had, te vergeten. Jan stond lachend op dat kiekje. Hij zag er wel slecht, hongerig en vermoeid uit, maar hij lachte tenminste. „Ik en Antonin bij het verlaten van de Pankróc Gevangenis" stond op de achterkant. Geen wonder, dat hij gelachen had! Plotseling verdween Jan's beeld en zag Jean An tonin voor zich. Hij had dezelfde lach om de lippen en in de ogen. Natuurlijk: ook hij was uit de gevangenis ont slagen, en hij had, evenals Jan, zijn doodsangst over wonnen. Zou die Antonin het toen al voor mogelijk heb ben gehouden, dat hij Jan nog eens naar de gevangenis zou sturen? Hij had er al aan gedacht om met Jan be vriend te blijven, omdat dat voor zijn verraderswerk nuttig zou zijn? Óf was die Antonin slechts een arme kerel, die geld nodig had1 en daarom gemakkelijk om gekocht kon worden? Jean deed het licht weer aan. Ik kan niet slapen, maar ik móét, want anders heb ik morgen niet genoeg kracht. Hij stond op en haalde uit zijn koffer een flesje met slaappillen. Snel nam hij er twee in en ging toen weer in bed liggen. Mooi! die pillen begonnen reeds te werken. Leve de chemie, de schepper van slaap! De volgende morgen liep een goed uitgeruste Jean Aubrey naar de eetzaal. Plock bleek al op hem te wach ten. De jonge man, die de vorige avond zo geïnteresseerd was in vreemde valuta, liet zich eveneens zien. Plock riep hem bij zich, zoals men een kelner roept, en siste hem toe: Mijnheer is een vriend van mij. U kunt zich de moeite sparen. Hij is niet verdacht. Als om deze frontaanval weer iets te verzachten, legde hij een pakje sigaretten op tafel en schoof het de jonge man toe. Aubrey vroeg zich af, waar Plock in zijn goed zittend kostuum al die pakjes Lucky Strike had opgebor gen, die hij steeds op het goede moment te voorschijn haalde. Hij moest daarvoor speciale zakken hebben laten maken! Plock vertelde hem, dat hij de vorige avond een onder houd had gehad met een top-functionaris van het Minis terie van Buitenlandse Handel, een zekere Steiner, en dat deze Aubrey vanmorgen graag zou willen ontvangen om alle problemen van de nieuwe handelsmaatschappij op te lossen. Aubrey knikte. Ik ben daartoe gaarne bereid. Al mijn tijd staat te uwer beschikking. Hij glimlachte hem vriendelijk toe, want hij wilde dat Plock in een goed humeur zou blijven. Jean's vriendelijkheid scheen reeds direct dividend af te werpen. Plock keek eens om zich heen, en zei toen zacht jes: Ik heb ook rapport moeten uitbrengen bij iemand van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het is hun taak het oppertoezicht uit te oefenen op alle handels transacties met het buitenland; zij helpen bij het trans port, zij profiteren van ons werkhmvoor hun eigen belangen zij moeten natuurlijk van alles weten. Zij waren zeer dankbaar te horen, dat het met uw hulp lukken zal een werkelijke internationale maat schappij op te zetten en zij hebben mij opdracht gegeven om u te behandelen, als was u een breekbaar kunstvoor werp, dat men in watten wikkelt. Daar hij zo goed ge humeurd was, heb ik naar voren gebracht, dat u ook geïnteresseerd was in een bepaalde criminele zaak, dieeh.waarover men het liefst zo min mogelijk spreekt. Tussen ons gezegd en gezwegen: hij werd toen direct kortaf. (Wordt vervolgd). WOENSDAG 7 NOVEMBER Cinema Palace: „Artiesten en modellen", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Roxy: „De slavin der Minnetarees", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ja, die liefde in Tirol", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lido: „Mars door de hel", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „De zeven hoofdzonden", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Schurken gaan naar de hel", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Achter de schermen van Scotland Yard", 14 jaar, 8 uur. Minerva: Optreden van de danseres Cilly Wang met dansparodieën, 8.15 uur. Concertgebouw: Symphonieorkest Haarlem o. 1. v. Marinus Adam „Opera Orpheus", 8 uur. Remonstrantse kerk: Ir. K. Kooy zal voor remonstrantse gemeente spreken over: „Leiding geven in het werk", 8.15 uur. Frans Halsmuseum: Voor de Volksuniversiteit spreekt de heer H. P. Baard over: „Vijf eeuwen schilderkunst in de Nederlanden", 8 uur. Jansstraat 83: ds. C. P. de Ruiter, predikant der Adventkerk spreekt over het boek voor deze onrustige tijd, 8 uur. Her vormde Kerk, Ramplaan, Overveen: Gebed voor Hongarije en de vrede, 8.15 uur. DONDERDAG 8 NOVEMBER Cinema Palace: „Artiesten en modellen", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De slavin der Minnetarees", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Ja, die liefde in Tirol", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Mars door de hel", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De zeven ho .fdzonden", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Schurken gaan naar de hel", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Achter de schermen van Scot land Yard", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Minerva: „Melodie des Herzens", alle leeft., 8.15 uur. Concertgebouw: Haarlems Christelijk Man nenkoor. Concert o. 1. v. Bernhard Verboom, 8 uur. Frans Halsmuseum: Duo Brun— Polimein voor Volksuniversiteiti, 8 uur. Foyer Minerva Theater: Voordracht met projectie van dia's onder de titel: „Van horizon tot horizon", 8 uur. Hervormde ka pel, Leeuwerikcnlaan: Gebedssamenkomst voor Hongarije en de vrede, 7.30 uur. Jeugd- kapel Sionskerk: Cultureel comité „Over de Brug" mevrouw dr. Elsa Pereira d' Oliviere spreekt over „Wat iedere vrouw moet we ten", 8 uur. Zuiderkapel: D. J. Bruyn houdt een tijdrede over huidige internationale situatie, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6