Zandvoortmeeuwen bereikte gelijk spel tegen Hollandia Vlak voor tijd scoorde BMHC de winnende goal tegen Amsterdam Verrassende prestatie van DSK in de Haarlemse Voetbalbond Dames van HOC versloegen Lijnden; Concordia-reserves wonnen opnieuw Nederlaag van Schoten De hockeycompetitie Onverwachte nederlaag van Vliegende Vogels DE HANDBALCOMPETITIE 6 DE TWEEDEKLASSERS De derdeklassers Nederlagen van EHS en Ripperda, gelijk spel van TYBB Zwemster Lorraine Crapp won een luxe auto Nederland uitgeschakeld voor Koning Gustaaf-beker Voetbal in Engeland Tottenham H. verdrong Manchester United De Olympische zwemploeg twee keer in wedstrijden Nederlandse hardrijders niet in wereldkampioen schappen? D*e vierdeklassers Verrassende nederlaag van DIO tegen Nautilus: 3-0 Honved werd toegejuicht Nederlandse hockeyploeg gaat niet op toernee Nederlands militair eHtal verloor van België (2-1) Zaterdagvoetbal Eerste overwinning voor Kennemerland Wout Wagtmans in Rally Monte Carlo Wim van Est derde in criterium der „Azen" Koppel Schulte—Coppi? Verklaring Nederlandse Culturele Sportbond MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 Na een zeer spannende en aantrekkelijke strijd heeft Zandvoortmeeuwen met Hol landia de punten gedeeld. De Zandvoor- ters kregen voor de rust de beste kansen. De Hoornse doelman was echter goed op dreef en hij keerde o.a. enige harde schoten van Koper op fraaie wijze. Van enig krachtsverschil was overigens geen sprake en hoewel ook Hollandia niet stil zat voor een doelpunt bleef de defensie van de thuisclub de toestand meester. Een fout van doelman Keur stelde Bos in staat Hollandia vijf minuten na de pauze naar de leiding te voeren, nuleen. Kort daarop liet Keur bij een Hollandia-aanval de bal vallen. Uit de daarop volgende scrimmage trachtte B. Water het leer weg te koppen, doch hij was daarbij zo onfor tuinlijk in eigen doel te scoren, nultwee. De felle pogingen van de geelhemden om het getij te doen keren bleven tenslotte niet onbeloond. Na 22 minuten profiteerde Visser van een misverstand in de Hoornse defensie, waardoor de stand eentwee werd. Een keurig doelpunt van Koper bracht zeven minuten voor het einde de partijen op gelijke voet, tweetwee. De Zandvoorters verkregen daarna een sterk overwicht en slechts met grote moeite slaagde Hollandia er in een nederlaag te voorkomen. WB Zaandijk DEM Hollandia WFC Zandvoort Kennemers Schoten Beverwijk osv HBC West Frisia Slechts drie punten hebben de derde klassers uit Haarlem en omgeving in de wacht kunnen slepen, zodat de oogst weer niet best was. Ripperda en E.H.S. verloren. T.Y.B.B. speelde tegen Lisse gelijk, terwijl Hillegom voor de volle winst zorgde door bij Voorburg met het enige doelpunt te winnen. E.H.S. moest tegen het sterke I.V.V. de strijd aanbinden en hoewel de cijfers vijf twee doen vermoeden dat E.H.S. weinig in de melk te brokkelen heeft gehad, is dit geenszins het geval geweest. E.H.S. gaf zeer goed partij en nam ze-lfs de leiding door Van Esveld. Wel stond het bij de rust al twee-één voor I.V.V.maar toen Van Esveld de gelijkmaker na de pauze ter wei'eld bracht, was er nog gegronde hoop op een eervol resultaat. Een foutje in de Haarlemse defensie schonk I.V.V. het derde doelpunt en toen was het met E.H.S. ge daan. Het werd uiteindelijk vijf-twee. IV.V. 610 Z'meeuwen 65 K.V.V. 6—10 E.H.S. 5— 4 Q.S.C. 57 Terrasvbgels 4' W.S.V. 57 Assendelft 64 Z.V.V. 7— 7 Wijk a. Zee 6— 3 Velsen 65 Kinheim 5— 2 T.Y.B.B. speelde tegen Lisse technisch iets beter en kon zich voor rust een voor sprong van één-nul verschaffen, maar de fel op de bal zittende Lissenaren wisten na de rust uit een hoekschop de gelijkmaker ter wereld te brengen door Van Kesteren. Hillegom deed het nog beter, want dank zij een doelpunt van Henk Zoet, die een fraaie pass van Winkelaar benutte, wist de Hille- gomse club met één-nul te winnen. Ripperda weerde zich uitstekend tegen het sterke V.V.S.B. en nam door Pieterse en Harren een twee-nul voorsprong. De Haarlemse club verzuimde door te druk ken, liet de teugels even vieren, waarvan Van Lieshout gebruik maakte om nog voor rust de achterstand te verkleinen, één-twee. Na de thee zorgde dezelfde speler voor de gelijkmaker. In de strijd om de winnende goal bleek V.V.S.B. de gelukkige, want Komen bracht de stand op twee-drie. Rip perda had een gelijkspel wel verdiend. Het spel van Schoten in de ontmoeting met Zaandijk is onder de verwachtingen gebleven. De Schotenploeg hield het spel te kort en men treuzelde over het algemeen teveel. Daardoor kreeg de Zaanse defensie steeds volop gelegenheid tijdig in te grij pen. De Zaandijkse ploeg speelde zeker niet beter dan de Haarlemmers, maar zij gaf de bal sneller af en zodoende vormden hun aanvallen meer gevaar. Het was dan ook maar goed dat de Scho- ten-defensie op dreef bleek. Vooral spil Veen had er goed het oog in en onderbrak diverse Zaandijk-aanvallen. Doelman Kes- sens maakte echter deze middag niet zo'n betrouwbare indruk als we gewend zijn, maar overigens stond de Schoten defensie haar mannetje. Voor. de rust wisten de be zoekers door Van Alfen de leiding te ne men en met nuleen werd gedraaid. Na de pauze deed Schoten hardnekkige pogingen het getij Ie keren, maar ook nu bleven de aanvallers volharden in te kort spel en vormden de aanvallen van de be zoekers meer gevaar voor Kessens' doel. Het werd dan ook tweenul voor Zaan dijk dankzij een doelpunt van Snelders. Schoten gaf zich nog niet gewonnen en kort voor het einde wist Pelser uit een strafschop de verdiende tegengoal voor Schoten te maken, eentwee. In de tweede klasse B is de stand: 5 5 5 5 21 1 DCG 6 10 AFC 6 Spartaan 6 9 WA 6 Watergr.meer 7 9 JSV 6 TOG 5 7 owo 7 Baarn 5 6 Holland 5 HFC 6 6 HMS 5 In een „quizz show" of vraagwedstrjjd gehouden in het Olympisch dorp, heeft de Australische zwemster Lorraine Crapp een Morris Minor auto gewonnen. Zjj had drie vragen goed beantwoord, kreeg vervolgens de opdracht een doos te kiezen uit een aan tal dozen op het toneel en mocht toen kie zen tussen een bedrag van 50 pond of de doos. Zü koos de doos en vond daarin een kaartje met de mededeling dat zij een auto gewonnen had. Men houdt zich thans bezig met de vraag of ze de auto, in verband met haar status als amateur, ook mag behouden. Sommige officials menen dat dit laatste het geval zal zijn, aangezien het hier geen geschenk gold voor haar zwemsuccessen, en haar capaci teiten in het water ook niet hebben bij gedragen tot het winnen van de wagen. In verband hiermee wordt er aan herin nerd, dat, toen de Canadese kunstrijdster Barbara Ann Scott een auto kreeg van haar bewonderaars, zij voor de keus werd gesteld het geschenk terug te geven of haar amateurstatus te verliezen. Zij gaf toen de auto terug. De tenniswedstrijd DuitslandNederland welke voor de eerste ronde van het toer nooi om de Koning- Gustaafbeker in Keulen is gespeeld, is in een vijf-nul overwinning voor de gastheren geëindigd. Duitsland zal in de tweede ronde uitkomen tegen Zweden. Een spannend moment uit de wedstrijd Cardiff City-Chnrlton Athletic (Engelse laegue). De doelman van Cardiff City, Vearncombe, slaat de bal na een hard schot van Leary uit zijn doel. V.V.S.B. 6— 10 Ripperda 6— 5 Roodenburg 6— 8 Hillegom 7— 5 Laakkwartier 4— 7 Alphia 5— 4 T.Y.B.B. 6— 7 G.D.A. 6— 4 Wilhelmus 5— 6 H.P.S.V. 5— 3 Lisse 7— 6 Voorburg 5—3 Tottenham Hotspur, de Engelse kam pioen van 1951, heeft zich aan de kop van de ranglijst geplaatst ten koste van Man chester United, dat sinds bet begin van het seizoen de leiding heeft gehad. Een menigte van 51.000 toeschouwers zag de Noord- Londense club met drieéén winnen van Newcastle United. Manchester United in casseerde zijn eerste nederlaag in een uit wedstrijd. Het werd door Bolton Wanderers met nultwee verslagen. De Spurs en de United hebben allebei 25 punten uit 16 wedstrijden, maar de Londenaren schoven op naar de top door een beter doelge- middelde. Gedurende het grootste deel van de wedstrijd is Newcastle een bijzonder ge vaarlijk tegenstander voor de Spurs ge weest. Rechtsbuiten White gaf Newcastle al na vijf minuten de leiding en de gasten bleven steeds met snelle, gevarieerde aan vallen terugkomen, zodat het ongeslagen thuisrecord van de Spurs ernstig in gevaar kwam. De in schitterende vorm verkeren de, 35-jarige doelman Ditchburn inspi reerde zijn ploeg tot herstel en tot de overwinning. Bolton, dat van de zes voorafgegane wedstrijden er vijf gelijk had gespeeld, bracht nu de verdediging van Manchester United herhaaldelijk in paniek en het scoorde in beide speelhelften door Holten en Allcock. Blackpool's kansen op het league-kam pioenschap zijn geslonken en de club zag bovendien zijn ongeslagen thuisrecord ge broken, door een nuléén nederlaag tegen het uitstekend spelende West Bromwich Albion. Robson maakte het enige doelpunt. Door een drieéén zege op Sheffield Wednesday klom Leeds United (met 22 punten) op naar de derde plaats van de ranglijst. Het had wederom zeer veel te danken aan midvoor Charles, die driemaal raak schoot en die woensdag de aanval van Wales zal leiden in het duel met Engeland. De prestatie van Charles werd nog over troffen door de jeugdige voorhoedespeler Booth van Wolverhampton Wanderers, die Birmingham City 31; SunderlandChel sea 13; Tottenham HotspurNewcastle United 31Wolverhampton Wanderers Arsenal 52. Tweede divisie: BarnsleyHuddersfield Town 05; Blackburn RoversDoncaster Rovers 22; Bristol CityGrimsby Town 02; FulhamLeicester City 22; Lincoln CityNotts County 10; Nottingham Fo restMiddlesborough 0—4; Port Vale Leyton Orient 12; Rofherham United- Liverpool 2—2; Sheffield UnitedBury 11; Swansea TownBristol Rovers 23; West Ham United—Stoke City 1—0. De stand in de eerste divisie luidt: De hockeyers in Haarlem en naaste om geving hebben een rustige zondag gehad, want er was slechts een klein inhaalpro gramma door de competitieleider vastge steld. In de eerste klasse heren ging de grote belangstelling vanzelfsprekend uit naar de thuiswedstrijd van BMHC tegen Amsterdam, welke wedstrijd voor de po sitie op de ranglijst zo belangrijk was. De Bloemendalers wonnen met klein verschil, na een dikwijls in periodes uitstekende wedstrijd. Eechtrop kwam op eigen terrein in het veld tegen Amsterdam III en ofschoon zeker goede kansen aanwezig waren, gin gen de winstpunten naar hét nog steeds leidende Amsterdam. Voor de dames was het programma zo mogelijk nog geringer en slechts de lagere elftallen kregen een competitiewedstrijd toebedeeld. De ranglijsten van de heren overgangs klassen A en B zijn: Overgangsklasse A: Overgangsklasse B: Delftse stud. 7 12 Amersfoort 7 12 HGC 6 10 Kampong 7 10 HDM 7 9 Groen Geel 7 10 Victoria 7 9 Strawberries 7 7 Aeoius 6 4 Amsterdam II 7 7 Alliance 7 4 HGC II 7 5 BMHC II 7 3 Laren II 7 4 Leiden 7 3 Pinoké 7 1 BMHCAmsterdam (heren) Zoals verwacht is de strijd BMHC en Amsterdam volkomen gelijk opgaand ge weest, waarin de Bloemendalers slechts in de allerlaatste seconden konden scoren en de begeerde overwinning behalen (10). Reeds direct golfde het spel snel op en neer en dank zij het feit dat beide ploegen bijzonder fel speelden werd het een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin de eerste helft zonder twijfel voor B.M.H.C. was. Ook na de rust was weer te genieten van vrijwel hetzelfde spelbeeld, doch thans was het initiatief geheel in handen van de bezoekers, ofschoon ook de Bloemendalers (zonder Bouwman) het de Amsterdam-ver dediging, waarin vooral Van Waaijen uit blonk, danig lastig maakte. Ondanks de ijverige pogingen van beide voorhoeden bleef de stand dubbel blank, totdat enkele seconden voor het einde de Bloemendaalse rechtsbinnen Kammeijer op fraaie wijze zijn club alsnog aan de zege kon helpen (10), hoewel een puntenverdeling zeker een betere waardering voor beide elftallen was geweest. Bij de Amsterdammers ont brak Mulder die echter uitstekend werd vervangen. Ever Swift III—Rood Wit Het herenelftal van Rood Wit heeft zich kranig hersteld van de verleden week tegen Saxenburgers geleden nederlaag, hetgeen het Ever Swift elftal gevoelig moest onder vinden, want dank zij dikwijls fraaie doel punten van Schreuder (5 x); W. de Graaf (3 x); T. Leyer (2 x) en T. Voet (2 x) be haalde Rood Wit een 122 overwinnning. EechtropAmsterdam Hl (heren) Het Eecht.rop-elfal heeft in deze compe titie nog niet veel geluk gehad en ook tegen Amsterdam, .welke wedstrijd op het laatste moment nog.werd omgezet in een thuis wedstrijd voor de Wijkers, was het geluk zeker niet aan Eechtrops zijde. Reeds na vijf minuten spelen kwam een hard diagonaal schot van Gé Post tegen de paal, waardoor Eechtrop een verdiende voorsprong ontging. Toch slaagde de thuis club er na ongeveer twintig minuten spe len in dë verdediging van de bezoekers te verschalken, waarna Dick Nieuwenhuizen Eechtrop toch de leiding kon geven, waar mede de rust aanbraak (10). Ook na de hervatting bleef Echtrop uit stekend tegenstand bieden, doch de Am sterdammers zagen kans door hun rechts buiten de achterstand weg te werken en zelfs met nog tien minuten te spelen een kleine voorsprong te nemen (12). Ondanks de ijverige pogingen van de Be- verwijkse voorhoede om deze achterstand nog weg te werken, gelukte dit niet, zodat het leidende Amsterdam met een zeer be nauwde overwinning, doch twee winstpun ten rijker, huiswaarts keerde. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Zwembond heeft, in overleg met de sportcommissie, besloten dat de Olympi sche zwem- en waterpoloploeg binnenkort nog een tweetal keren in wedstrijden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Hongaarse vluchtelingen, zal uitkomen. Zaterdag 24 november wordt in het Kol- pabad in Vlaardingen een gala-avond ge houden. De reiskosten van de deelnemers zullen door de zwembond worden betaald en het bad wordt gratis ter beschikking gesteld. Aan de wedstrijden nemen niet al leen de leden van de Olympische ploeg deel, doch ook degenen die bij de laatste selecties zijn afgevallen. De wedstrijden zullen worden besloten met een water- polowedstrijd tussen het Nederlandse ze vental en de Rest van Nederland. De Olympische kandidaten zullen nog een tweede maal in wedstrijden uitkomen voor hetzelfde doel. Datum en plaats kon den hiervoor nog niet worden vastgesteld. Volgens een bericht in „Svenska Dag- bladet", van de hand van sportredacteur Olof Grotli, zal Nederland niet deelnemen aan de wcreld-schaatskampiocnschappen, die komende winter in Oestersund worden gehouden, als Russische schaatsers mee zullen strijden om de wereldtitels. Groth zegt dat hij dit van de Nederland se ploeg in Melbourne heeft vernomen. Waterloo heeft zich aan de top van de vierde klasse kunnen handhaven, want deze club wist de lastige uitwedstrijd tegen Halfweg met twee-één te winnen. Voor rust had Halfweg de leiding genomen, maar na de pauze scoorde Halfweg eerst in eigen doel. waarna Buding uit een strafschop j eerste viër' doelpunten "maakte voor Waterloo een twee-een zege schonk. zjjn dub we]ke met vijf_twee van Arse- Enigszins verrassend was de stevige nal won. drie-nul nederlaag, die D.I.O. op eigen ter- i Het laag geplaatste Sunderland had ge- rein tegen Nautilus kreeg te incasseren, hoopt gebruik te kunnen maken van jie hetgeen de kansen geen goed deed. Ook Bloemendaal leed een drie-nul nederlaag tegen Swift, maar Geel Wit herstelde zich keurig van de zware nederlaag van de vorige week. Deze club klopte V.V.H. met niet minder dan vijf-twee, nadat de rust met twee-één was ingegaan voor Geel Wit. Van Koperen en v. d. Bosch hadden voor Geel Wit gescoord. Het werd vijf-twee door de Geel Witters Van Koperen, Van Lent en v. d. Bosch. Twee spelers van V.V.H. werden door de scheidsrechter van het veld gezonden wegens een ongepaste opmerking. Onze Gezellen speelde een goede partij tegen A.S.V. en wist een drie-nul achter stand bij de rust tot drie-twee in de tweede helft in te lopen. N.A.S. verloor van A.G.S. met drie-één en speelt dit jaar geen rol van betekenis. De stand luidt: Waterloo Geel Wit Nautilus A.S.V. D.I.O. O.G. 6—10 6— 8 6— 8 5— 7 6— 7 6— 7 Swift N.A.S. A.G.S. V.V.H. Halfweg Bloemendaal 5— 6 5— 4 6— 4 6— 3 5— 2 6— 2 T.H.B. kon het in west II bij S.J.C. niet verder brengen dan een drie-drie gelijk spel en E.T.O. verloor bij St. Pancratius met twee-nul. Over het algemeen dus geen beste resultaten van de vierdeklassers uit deze omgeving. diensten van de international Revie, die het des morgens voor 200.000 gulden van Manchester City had overgenomen. Maar Revie was geblesseerd en zag van de tri bune af zijn nieuwe club met ééndrie van Chelsea verliezen. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste di visie: Aston VillaBurnley 10; Black poolWest Bromwich Albion 01; Bolton WanderersManchester United 20; Charlton Athletic—Cardiff City 0—2; Ever- tonPortsmouth 22; Leeds United Sheffield Wednesday 3—1; Luton Town- Preston North End 1—1; Manchester City— De Hongaarse voetbalclub Honved heeft gisteren met 3—0 gewonnen van de Belgi sche club Beerschot uit Luik. Bij de rust hadden de Hongaren reeds een 1—0 voor sprong. Het Hongaarse team werd bij het betreden van het veld hartelijk door de ruim 20.000 aanwezigen toegejuicht. De Honved-spelers beantwoordden deze ovatie met het gooien van boeketten versierd i et de Hongaarse kleuren naar de menigte. Nadat ongeveer een kwartier was gespeeld werd de wedstrijd gestopt en, terwijl de ..last post" weerklonk, werd een minuut stilte in acht genomen ter ere van het Hongaarse volk. Tottenham 16-25 Arsenal 17-17 Manch. U. 16-25 Aston V. 15-16 Leeds U. 17-22 Chelsea 16-14 Blackpool 16-21 Cardiff C. 16-13 Bolton W. 17-20 Manch. C. 17-13 W. Bromw. A. 16-19 Everton 17-13 Wolves 16-19 Newcastle 16-12 Burnley 17-19 Sheff. W. 17-12 Birmingham 16-18 Portsm. 16-11 Preston 17-18 Sunderl. 16- 8 Luton 16-17 Charlton 17- 8 In de tweede divisie ziet de ranglijst er als volgt uit: Leicester 17-25 Liverpool 16-16 Middlesbr. 17-22 West Ham 16-16 Stoke C. 18-22 Bristol C. 17-16 Nott. F. 16-21 Blackburn 16-15 Bristol R. 17-21 Grimsby 17-15 Sheff. U. 16-20 Swansea 16-14 Doncaster 17-20 Rotherham 15-12 Lincoln 16-19 Barnsley 16-11 Huddersfield 17-18 Port Vale 16- 9 Leyton O. 16-17 Notts C. 16- 9 Fulham 17-17 Bury 17- 8 De toernee welke de Nederlandse hockey ploeg na de Olympische Spelen zou maken, naar Singapore, Hongkong en India is de- finitièf afgelast. Nadat de beslissing van hét N.O.C. was gévallen dat Nederland niét deelneemt aan de Olympische Spelen in Melbourne, was er sprake van dat de hockeyers alleen deze na-olympische toernee zouden maken Thans is echter besloten ook deze trip te laten vervallen. De hockeywedstrijd tussen de militairen van België en Nederland, welke in Brussel werd gespeeld, is door de Belgen gewonnen met twee-één, nadal de rust was ingegaan met een gelijke stand één-één. De veldmeerderheid van onze landgeno ten kwam in de elfde minuut tot uiting in een doelpunt van linksbinnen Albers. On der leiding van middenvoor Verreth gingen de Belgen toen tot de tegenaanval over en acht minuten later maakte Verreth de stand gelijk. Kort na de rust scoorde Verreth het tweede doelpunt voor de Belgen. Beide ploegen waren daarna om beurten in de aanval, maar zij slaagden er niet in goede kansen in doelpunten om te zetten. DSK heeft in de HVB-competitie voor een verrassende prestatie gezorgd, want het speelde tegen het sterke IEV nulnul ge lijk. VI. Vogels echter verloor onverwacht van Haarlem 5 en Spaarndam kreeg in Hil legom klop van Concordia. DSK speelde tegen IEV een goede wed strijd en hoewel IEV het spel technisch wat beter tot uitvoering bracht, vormde DSK een waardige tegenpartij, die zeker recht had op het kostbare punt, dat door dit gelijkspel uit de bus kwam. Met DCO wil het nog steeds niet vlotten, al is de oud-KNVB-er ditmaal toch wel érg dicht bij de overwinning geweest. Het nam tegen BSM tweemaal de leiding, maar na dat de rust met tweetwee was ingegaan, gingen de punten in de laatste minuten toch nog naar Bennebroek toen Nieuwen huizen BSM aan een drietwee voorsprong hielp. De nederlaag van Vliegende Vogels tegen Haarlem 5 viel enigszins buiten de ver wachtingen. Met drieéén zegevierde de Haarlem-ploeg er steeg wat op de rang lijst. Voor Spaarndam ziet het er weer don ker uit nu het de verwachte nederlaag bij Concordia niet kon ontlopen. De Hillegom- mers die bij de rust een tweenul voor sprong hadden door twee doelpunten van Duwel, wonnen met drienul. Invaller Freriks scoorde het laatste doelpunt. EDO 3 had de winst tegen Hoofddorpse Boys voor het grijpen, want nadat de rust met tweeéén voor de EDO-ers was inge gaan, liepen zij uit tot drieéén. Maar daarna keerde het getij en konden de Boys nog een vierdrie zege in de wacht slepen. Concordia IEV Hoofdd. Boys BSM Haarlem 5 6 12 VI. Vogels 5 5 8 12 DSS 7 5 8 11 DSK 6 4 6 8 EDO 3 7 3 7 6 DCO 5 2 Spaarndam 5 2 HFC 3 komt in IB in grote moeilijk heden nu het van Velsen 2 met eennul klop kreeg. Maar RCH 4 stevent met een sneltreinvaart op de kampioenstitel af. Dit maal werd TYBB 2 met niet minder dan zevennul aan de zegekar gebonden, ter wijl Ripperda 2 niet verder kwam dan een tweetwee gelijkspel tegen Hillegom 2. HBC 3 won van ADO 2 met vijfvier en Haarlem 3A behaalde een zeer nuttige zege van eennul op Stormvogels 4. RCH 4 7 14 EDO 4 7 5 HBC 3 7 11 Velsen 2 7 5 Schoten 3 7 10 TYBB 2 6 4 Ripperda 2 7 9 Hillegom 2 6 3 Stormvogels 4 8 8 HFC 3 7 3 ADO 2 6 7 Haarlem 3a 7 3 Bij de tweedeklassers heeft Renova het belangrijke gevecht met Alliance gewon nen, (32) en kon Vogelenzang zich hand haven omdat het met de enige goal, (door Heemstede in eigen doel gescoord) wist te winnen. SHS verloor de strijd tegen DIOS met drienul en SVIJ klopte WD met royale cijfers, n.l. zestwee, hetgeen bete kent dat de toestand van WD ernstige zor gen gaat baren. Hetgeen de ranglijst duide lijk aantoont: Door het afkeuren van het sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem kwamen de Haarlemse eerste klassers niet in het veld en kwamen even eens een aantal afdelingswedstrijdcn te vervallen. HOC (dames) heeft het op een bijzonder glad veld tegen Lijnden moei lijk gehad en het pleit voor de Haarlemse dames dat zij tegen deze vrij sterke te genstandster toch met een overwinning huiswaarts zijn gekeerd. Van krachtsver schil was vrijwel geen sprake en er werd dan ook gerust op gelijke stand (33), het einde kwam met 65 voor HOC. Frouk- je Kuiper en Janny Huigen scoorden voor de rood-witten. Door deze kleine zege be houdt HOC op de ranglijst de tweede plaats. Voor de afdelingsklasse heren, bonden de reserves van Concordia nu THB aan de zegekar, doch ook concurrent AHV won, zodat de volgende week de strijd Concor dia 2AHV een voorlopige beslissing moet brengen. Reeds met de rust leidde Concordia te gen THB met 62. Na rust hield de pro- Eindelijk is Kennemerland er dan in ge slaagd de eerste overwinning te behalen in de derde klasse van de KNVB Zaterdag- middagcompetitic. Met niet minder dan zeven-één werd de volle winst binnen ge haald. Maar dit was dan ook welgeteld het enige succes van de Haarlemse vertegen woordigers. SIZO verloor namelijk van Huizen, terwijl de vierde klassers alle de eer aan hun tegenstanders moesten laten. Hoewel Kennemerland tegen NDSM voor de rust geen veldoverwicht had, nam het bij snelle uitvallen een drie-nul voorsprong door Leonhard, Hopman en nogmaals Leonhard, waarin Van Leeuwen een tegen- punt voor NDSM in eigen doel scoorde. Met drie-één kwam de rust en in de tweede helft was Kennemerland oppermachtig. Door doelpunten van Leonhard, Wulfraal, Van Dijk en nogmaals Wulfraat werd de score tot zeven-één opgevoerd. Door deze zege kwam Kennemerland nog niet van de onderste plaats af maar dat lijkt ons slechts een kwestie van tijd. SIZO kon het uiter aard niet bolwerken legen het leidende Huizen en verloor met drie-één. Reeds in de eerste helft werd hier het pleit in het voordeel van Huizen beslecht want het scoorde drie doelpunten en miste nog een strafschop. Na de pauze gaf SIZO goed partij maar bracht het niet verder dan één tegenpunt van Van Nieuwpoort. De stand is thans: ductiviteit bij de reserves aan en alleen Ton Teunissen was in staat om met vijf doelpunten een nederlaag voor de groen- witten dragelijk te maken, het einde kwam met 145 in het voordeel van Concordia. Op het terrein aan de Zeeweg heeft De Blinkert een 106 nederlaag geleden tegen het technisch sterker en sneller AHV. Aan vankelijk kon De Blinkert door fel verde digen en gevaarlijke uitvallen waarbij Henk Wehnes met vijf doelpunten een goed schutter bleek de score in even wicht houden. Mede door een drietal straf- worpen liepen de Adelborsten van 11, 22 en 33 uit tot 64, op welke stand gerust werd. Na de rust demonstreerde AHV weer een groot overwicht, terwijl de Bloemendaalse heren het de tegenstanders door bijzonder slecht afspelen gemakkelij ker maakten dan nodig was. Na 74 en 7—6 won AHV tenslotte met 106. HOC (heren) heeft van de reserves van IJmond met 113 verloren. Full Speed werd met ruime cijfers door IJmond I verslagen (09). Renova Vogelenzang Alliance Nieuw Vennep DIOS DSB SHS SVIJ Heemstede VVD Het criterium der azen, een uurswedstrijd voor professionals achter Derniemotoren, is gewonnen door de Belg Lauwers, die 56,870 km aflegde. Hij verbeterde hiermede het record voor deze wedstrijd, dat de Italiaan Coppi vorig jaar op 56,635 km had ge bracht. De verdere uitslag luidde: 2. op een ronde Van Steenbergen (België); 3. Van Est: (N.); 4. Impanis (B.); 5. op twee ronden 2 Verschueren (B.); 6. Coppi (It.). Huizen IJsselmeerv. Spakenburg SIZO CJW SSVU 9-18 8-14 9-13 10-11 9- 9 8- 7 KMVZ NDSM OSO SNL Zuidvogels AMVJ K'land 7- 6- De drie clubs uit Haarlem en omgeving die in de vierde klasse in actie kwamen werden alle verslagen. Zandvoortmeeuwen hield tegen SVOW aanvankelijk goed stand. Het nam, nadat SVOW de leiding had genomen, een twee-één voorsprong door Berton en Verhaaf maar de rust ging toch in met een drie-twee voorsprong voor de thuisclub. Hoewel Zandvoortmeeuwen na de rust niet minder was, scoorde SVOW tweemaal waartegenover de Zandvoorters niets stelden. In de strijd tussen Robaver en Kinheim werden de Haarlemse verte genwoordigers eveneens met grote cijfers verslagen, namelijk met zes-twee en ook hier waren de cijfers sterk geflatteerd. Van den Heuvel gaf Robaver de leiding, Bax maakte gelijk maar Enzler deed de rust met twee-één voor Robaver ingaan. Na de pauze was Kinheim aanvankelijk sterker en nadat Vlaming gelijk had gemaakt, zag het er lange tijd naar uit dat Kinheim zou gaan winnen. Toen Robaver echter een kwartier voor tijd plotseling de stand op drie-twee bracht door Van den Heuvel, zakte de tegenstand ineen en kon de thuis club middels Prast, Van den Heuvel en Enzler de eindstand tot zes-twee opvoeren. SMS bleef op de slechte weg want tegen Lisser Boys stond het bij de rust al met twee-nul achter om uiteindelijk met vijf één te verliezen. IJmuiden en Telefonia hadden een vrije dag. De stand is hier: Robaver 8-13 Zandvoortm. 9- 7 AGT Liss. Boys IJmuiden SMN 9-13 9-12 8-11 8- 8 SVOW Telefonia SMS Kinheim 8- 6 7- 5 9- 5 9- 4 Via de Koninklijke Nederlandse Automo biel Club zijn waalf équipes voor de Ral'.v de Monte Carlo, welke van 22 tot en met 29 januari wordt gehouden, ingeschreven. Het zijn: J. R. van Bennekum—N.N. met Porsche 1500, startplaats Parijs; V. Dassen—K. Hertz- dahl met Volkswagen, startplaats Athene; M. Gatsonides—M. Becquart met. Triumph. Tr 3. startplaats Lissabon; J. HulskerM. Duy- zirigs met Fiat. startplaats Athene; H. A. Maasland jr.—R. Slotemaker met Alfa Ro meo. startplaats Oslo; L. Mulders—Pont met Chevrolet, startplaats Oslo; H. Tak—Roseblatt met Mercedes 300 sl., startplaats Monte Carlo; A. VerschoorN.N. met Volkswagen, start plaats Oslo; W. Verzijl—E. van den Bergn met Sunbeam Rapier, startplaats Oslo; W van der Vlugt—J. Flinterman met DKW startDlaats Oslo; W. Wagtmans—Van Dongen met Mercedes Benz, startplaats Oslo en W. van Zij 11 jr.—N.N. met Opel Kapitan, start plaats Oslo. De directie van het sportpaleis van Brussel heeft onderhandelingen gevoerd met de Ita liaan Fausto Coppi teneinde hem te con tracteren voor de zesdaagse van Brussel, die van 28 november tot 4 december wordt ge houden. De directie heeft voorgesteld dat „il campianissimo" een koppel zal vormen met de Nederlander Gerrit Schulte. Met de Neder, lander hebben deze officials evenwel nog geen contact gehad. Coppi noch Schulte heeft een contract getekend. Het bondsbestuur van de Nederlandse Culturele Sportbond heeft een verklaring uitgegeven, waarin het de deelneming aan het zesde internationale festival voor jon geren te Moskou, dat van 28 juli tot 11 augustus 1957 in Moskou wordt gehouden en waarin ook de Russische wereld-sport spelen zullen worden georganiseerd, ten sterkste ontraadt. Het is de NCSB n.l. ge bleken dat ook door een Nederlands comité hiertoe voorbereidingen worden getroffen. DAVIS CUP. Het is niet waarschijnlijk dat Communistisch China aan de wedstrij den vooi de oostelijke zone van de Davis Cup 1957 zal deelnemen, deelde Radio- Peking dezer dagen triomfantelijk mede.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10