•uperMarfr SPRllGiOK Handwerkexpositie in Vleeshal van huisvrouwen Mollet en Eden nog niet in gratie bij V.S. LAATSTE NIEUWS Horlogerie Ten Boom Amsterdamse Beurs Kort en bondig"^) 7 De heeft alles Melksanering per 3 december aangenomen Dodelijke ongelukken in het verkeer Bonte avond ten bate van „Unicum" Gemeenteavond van Lutherse gemeente Sint Maarten-optocht door Indische buurt Ruim 700 kindereu namen aan lichties-stoet deel Heemsteeds militair bij de slachtoffers van botsing Verbetering gevraagd op Amsterdamsevaart Examens Eventuele distributie van benzine en olie Voorbereidende maatregelen Communisten uit Staten commissies in Z.-Holland Sovjet-Unie levert Israel geen olie meer Nassaulaan eind volgende week open voor verkeer D. Spaargaren 40 jaar hij provinciale griffie slechte SPIJSVERTERING Burgerlijke Stand van Haarlem DINSDAG 13 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE Van Champagne tot Camembert van rozemarijn tot kippenpoulet... De SuperMart heeft „alles"! Natuur lijk Albert Heijn's uitgebreide assorti ment levensmiddelen zoals u het kent - van pakje vanillesuiker voor 5 cent tot literfles aroma voor f 5.80... Maar u vindt er ook vlees en groente en fruitI En óók - opgepast, fijnproevers! - de fijnste delikatessen uit de hele wereld Aanbevolen uit de vers-vlees-vitrine: woensdag, f4 november Gehakt, half-om-half 500 gr. f 1.50 Karbonade 500 gr. v.a. f 1.65 donderdag, 15 november Tartaar per stuk f 0.45 Frikandellen per stuk f 0.35 Aanbevolen „vers-van-de-veiling": Alle soorten panklare gesneden groen ten; bladverse andijvie; verpakte, ge wassen aardappelen; eerste soort Cox d'Orange-appels; eigen import bana nen: extra goedkoop! De SuperMart - uw wijnkelder! Zoekt u een fles edele champagne, b.v. de beroemde Moét Chandon, voor f 15.-? Of een fles Franse land- wijn van f 1.70, zoals u hem drinkt langs de oevers van de Rhöne? Ze zijn er-en nog 30 andere soorten méér! Médoc f 2.70 Bourgogne (Savigny les Beaune) f 3.65 Loupiac f 3.55 Haut Sauternes f 4.50 Liebfraumilch f 4.80 Tokayer Aszu f 5.40 Verder favoriete merken Port, Sherry, Vermouth en Madeira. McCormick Specerijen! Wie bijzondere recepten hanteert - vooral voor de feestdagen!-die heeft niet genoeg aan peper en zout. Die avonturiert met piment, saffraan, thijm, paprika, rozemarijn, sali, gemberpoe der! Moeilijk te vinden? Kijk in de SuperMart: daar staat de befaamde kollektie van Amerika's McCormick! Nu in Nederland: Lyons Frood Diepgevroren delikatessen - kant-en klaar toebereid, u hoeft ze alleen even op te warmen! Gepaneerde fishsticks, kippenpoulet in fijne saus, goudbruine aardappel-poffertjes en Lyons Mousse - chocolade-citroen-aardbeien - het nieuwe dessert waar u de primeur van hebt! Bloemlezing uit Heinz „57 variëteiten" We kozen met zorg een ruim assor timent uit de soepen, sauzen en andere culinaire vondsten van die wereldbe roemde fabriek. O.a.: French-Capers Ideal Sauce Olives Piccalilly Mango Chutney Diverse soepen f 1.20 f 0.90 f2.25 f 1.75 f3.00 per blik f 1.15 per blik f0.90 per blik f0.90 per blik f0.90-fl.45 per blik fl.20 per stuk f 0.35 Doe méér met DelMonte! U kent dat Amerikaanse merk om zijn vruchten en vruchtensappen in blik - en om zijn delikate zalm. Maar er is méér: pilchards en tomatenketchup en Chili Sauce enKom en zie de hele kollektie in uw SuperMart 1 Ananas f 2.25-1.18-0.82 Citrus Salad f0.79 Fruitcocktail fl.60 Pilchards fl.15 Tomatenketchup fl.30 Chili Sauce f 1-50 Frionor: Kant-en-klare Noorse visfilets! Geen vislucht in huis, geen graat of huid, alleen even stoven of bakken - voordelen van diepgevroren Frionor I Kabeljauw p. pak v. 453 gr. f 1.15 Koolvis 453 f 0.98 Schelvis 453 fl.25 Schol 227 f 0.85 Schol 453 fl.60 Speciale Diëet-afdeling! Diëet houden wordt prettiger, als u winkelt in de SuperMart I Eet u „zout loos"? Kijk: beschuit, pindakaas, vleesconserven, Sanovite, crackers, Digestive, blikgroentcn, smeerkaas - allemaal bij elkaar klaar om zo mee te nemen! En wat een delikatessen voor diabetici: chocolade, jams, drups, perziken, fruitcocktail, abrikozen, ananasmmm Abrikozen Ananas blokjes Perziken Jams Repen Kaas-conferentie van 9 landen! Ja, uit 9 landen komen beroemde en bijzondere kazen naar onze speciale kaas-afdeling Camembert per doos fl.65 Brie per doos fl.00 Cognac-Kavli per doosje f0.90 Roquefort, Cheddar enz. En er is nog zoveel méér! Krab en kreeft en vele soorten sardi nes... noten uit Afrika, China en Amerika puree de maron soepen van Royco en Maggi en Knorr Noorse visconserven Hero's heer lijkheden chocolade-parade van Droste en Verkade Ja, of u bood schappen doet voor een ontbijt op maandagmorgen of voor een staatsie diner met Kerstmis - u vindt alles, alles, alles in uw Albert Heiin SuperMart! Ter gelegenheid van het veertigjarig be- bestaan van de afdeling Haarlem en Om streken van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft wethouder D. J. A. Geluk maandagavond in de Vleeshal te Haarlem een aantrekkelijke expositie van handwerken geopend. De vice-presidente, mevrouw B. Vermaat- Onderwater heette in het bijzonder de be schermvrouwe van de afdeling mevrouw mr. J. A. Prinsen-De Jong en wethouder Geluk welkom. Zij herinnerde er aan, dat handwerken in vroeger tijd een ambacht was, thans is het een vrije tijdsbesteding. Toen waren zowel vrouwen als mannen op ateliers werkzaam. De laatste tijd heeft de machine het handwerk verdrongen en is er in ons land van de volkskunst niet veel meer over. In onze tijd wordt het hand werken als vrije tijdsbesteding door de vrouwen en jonge meisjes in de huiselijke kring nog wel beoefend. Ontwei-pen en handwerken geeft rust en ontspanning voor de vrouw na haar dagtaak. Hetgeen in de Vleeshal hangt is te maken door de vrouw, die voor handwerken voelt. Spreek ster bi-acht dank aan alle dames die haar medewei-king verleenden en vele uren op offerden om deze tentoonstelling in te rich ten. Vooral mevrouw J. H. Pleging-Faber werd hulde gebi-acht voor het vele werk. dat zij heeft verzet. Wethouder Geluk zeide dat menigeen zich wel zou hebben afgevraagd, waarom een man deze expositie moest openen. Toch meende hij wel dat er een zekere binding bestond met het onderwijs en de kunst zaken. Er worden werkstukken tentoon gesteld door de huisvrouwen in haar vrije tijd vei-vaardigd. Daarvoor zijn 'n grote toe wijding, goede smaak en initiatief nood zakelijk, zeide de wethouder. Daarin lag naar zijn overtuiging het belang van deze tentoonstelling. In ons maatschappelijk leven werden vroeger de diverse technie ken met mensenhanden verricht, nu ge schiedt dit alles nog meer in de perfectie en goedkoper met machines dan in het ver leden. De dagelijkse arbeid heeft-daai'door echter aan waarde verloren. Op alle ter reinen van het leven treft men nu indirecte arbeid aan. Door deze mechanisatie is het leven ingewikkelder geworden, ook op het gebied van de huisvrouw. Wij leven in een tijd van vervlakking, aldus de heer Geluk. Zittend en passief krijgen wij onze ont spanning in de vorm van films, de radio en de televisie. Daar zit een gevaar in voor de moraliteit van de mens. Daarom achtte de Haarlemse melkhandel akkoord Naar wij van welingelichte zfjclc verne men, is liet thans zeker, dat de melksane ring in Haarlem per 3 december a.s. zai worden ingevoerd. Reeds vorige week heb ben wij bericht, dat er grote kans bestaat, dat de melksanering op die datum in wer king treedt. Het besluit hiertoe is genomen op de ledenvergadering van de Coöperatie ve vereniging van melkhandelaren in Haar lem en omstreken u.a., maandagavond, in het gebouw van de H.J.M.V. in de Lange Margarethastraat gehouden. De datum van 3 december is gekozen, omdat deze valt aan het begin van een nieuwe maand, zo dat de melkhandelaren de klanten gemak kelijker kunnen overdragen dit met het oog op het afsluiten van de rekeningen. Een vlotte discussie ging aan het besluit j vooraf. Over het bestuursvoorstel is niet gestemd. Wel konden de aanwezige melk handelaren hun bezwaren tegen de invoe ring van de sanering per 3 december ken baar maken, maar van deze mogelijkheid werd weinig gebruik gemaakt. Momenteel hebben zich nog vijf Haarlemse melkhan delaren niet met de sanering akkoord ver klaard. Wel worden tussen enkele van hen en het bestuur van de Coöperatieve ver eniging van melkhandlaren onderhande lingen gevoerd.- Vermoedelijk zullen de in woners door een circulaire op de hoogte worden gesteld. Op de verkeersweg Beilen-Assen te Hooghalen is de 17-jarige fietser Lutte Epping uit Grolloo, gemeente Rolde, bij het oversteken van de autoweg geschept door een uit de richting Beilen komende personenauto. Hij werd over een afstand van twintig meter meegesleurd. Het slacht offer kreeg zeer ernstige verwondingen en werd overgebracht naar het ziekenhuis te Assen, waar hij korte tijd later overleed. De 44-jarig B. Koopmans uit Gorredijk, gehuwd en vader van drie kinderen, werd op slag gedood toen hij met zijn motor slipte en tegen een boom reed. Een personenauto, komende uit de rich ting Eindhoven juist voor de wegkruising VaasselstraatKlotterstraat onder Some ren, is met grote vaart tegen een boom aan de linkerkant van de weg gereden De wagen is daarna om zijn lengteas ge draaid en aan de overzijde van de Klotter straat met de achterzijde 'egen een licht mast geslagen. De bestuurder A. V. uit Roosendaal werd in bewusteloze toestand, zwaar gewond aangetroffen. De beide an dere inzittenden, A. de R. en N. van H., eveneens uit Roosendaal, liepen minder ernstige verwondingen op. Allen werden naar een ziekenhuis overgebracht. De Haarlemse Klavarskribo Accordeon club houdt op donderdag 14 november ~en bon'e avond ten bate van het herstellings oord „Unicum" in het Minerva-th->ater te Heemstede. Aan deze avond zullen meewerken de Wasborders met komische muzikale num mers, de Dikla's met sketches en het accor deonorkest van de H.K.A.C. onder leiding van de heer A. A. Oort uit Amsterdam Op deze avond zal tevens de trekking plaats hébben van de loterij, die de H.K.A.C. ten bate van het herstellingsoord „Unicum" heeft georganiseerd. Woensdag 21 november houdt de Evan gelisch Lutherse gemeente te Haarlem een gemeenteavond in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat. De Lutherse Toneel club zal het blijspel „Oma" van Jaap van der Poll opvoeren. De baten van deze avond komen ten goede van de slachtoffers van Hongarije. wethouder de activiteit van de jubilerende afdeling, waarvan deze expositie het resul taat is, dan ook bijzonder gelukkig. Het handwerkonderwijs is goed en nuttig voor de ontwikkeling van de menselijke persoon lijkheid en van het smaakgevoel. In deze werkstukken hebben de leden van de Ver eniging van Huisvx-ouwen allerhand tech nieken tot uiting gebracht, waarin zij met eigen handen haar gedachten hebben uitge drukt, eveneens tot heil van haar omge ving. Dat is de waarde van deze tentoon stelling, die naar spi'eker hoopte goed zal slagen en bij de bezoeksters het verlangen zal opwekken, zelf kunstprodukten te ma ken. Aan deze handwerktentoonstelling, die zeer smaakvol is opgesteld, nemen ook de drie Haarlemse huishoudscholen met een inzending deel, vervaardigd door de leer lingen van deze scholen. Vei'der zijn er fraaie handwerken te bewonderen, ge maakt door de leden van de handwerkclub van de Vereniging van Huisvrouwen. Al lerlei technieken, zoals geweven voorwer pen, zeer mooie voorwerpen van kloskant, borduurwerk, open naaiwerk waar uren werk in zit, een lampekap met Perzisch ajour, merklappen, tasjes, fraaie handwer ken uit grootmoeders tijd, Armeens hand werk enz. vallen te bewonderen. Zo zijn er ook prachtige wandkleden gemaakt in een Japans kamp tijdens de oorlog. Vandaag en woensdag is de tentoonstelling te be zichtigen. De Sint Maai'tenoptocht. welke maandag avond door de speeltuinvereniging „Welte vreden" uit Haarlem-Noord in de Indische buurt is cehouden mag biizonder geslaagd worden genoemd. Het aantal deelnemers aan dit aardige evenement wordt ieder jaar gro ter. Waren er vorig jaar reeds ruim vijf honderd, dit keer hebben meer dan zeven honderd kinderen en volwassenen meege- lonen. Klokslag half acht werd van de sneel- tuin aan de Spaarndamseweg vertrokken, ieder kind met een aan een stok bevestigde brandende lampion of een ander soort ver lichting in de hand. De meesten hadden een voudig een exemplaar in de winkel gekocht, maar er waren ook verscheidenen. die zich de moeite getroost hadden zelf zo'n vrolijk gekleurde lantaarn naar eigen vinding en smaak te maken. Anderen met een meer praktische geest voerden een kampeerlamp met een brandend oliepitje met zich mee. De stoet werd geopend door twee politie agenten te paard gevolgd door de tamboers van ..De rode banieliers". Blijkbaar waren de paarden nog niet helemaal met het trom geroffel achter' hen vertrouwd want hun berijders hadden aanvankelijk de grootste moeite hun schichtige viervoeters in toom te houden De rij werd gesloten door de jeudige trommelaars van ..Weltevreden", die in hun keurige witte uniformen en aange voerd door hun parmantige tamboer-majoor, niet voor de oudere collega's wilden onder doen en er lustig op los sloegen. Het was werkelijk een bijzonder aardig schouwspel al die honderden flikkerende lichtjes als dansende vuurvliegjes over een afstand van meer dan tweehonderd meter door de ver schillende straten te zien trekken. Zo nu en dan vatte er wel eens een lampion, onder een verschrikt gilletje van zijn eigenaar vlam, maar dat deed aan het plezier geen afbreuk. Dat ook de bewoners van de In dische buurt dit vrolijke gedoe in de anders bij avond zo stille straten op prijs stelden bewezen wel de vele belangstellenden, die voor de deuren of achter .de ramen het voor bijtrekken van de kinderen gadesloegen. Teruggekomen op de speeltuin ontvingen alle kinderen, die aan de optocht hadden deelgenomen, een tractatie in de vorm van een knots" van een lollie. Onder degenen, die handen te kort kwamen om ieder het zijne te geven, merkten wij onder meer ook de voorzitter van het Haarlems Speeltuin- verbond de heer H. van Dijk op. die aldus van zijn belangstelling voor deze St. Maar tenoptocht blijk gaf De militair die in de nacht van zondag op maandag is overleden tengevolge van de autobótsing. waarover wij op de voor pagina berichtten, is de dienstplichtige soldaat K. Schurmans. oud tweeëntwintig jaar. gewoond hebbend te Heemstede. Hij is overleden tijdens het vervoer naar het Cen traal Militair Hospitaal te Utrecht. Bij het ongeluk zijn zwaar gewond de een. entwintigjarige dienstplichtige soldaat E. Ch. van Laar uit Haarlem, die met hoofd- en brandwonden is overgebracht naar het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht, de soldaat F. G. van Solinge, oud eenen twintig jaar, wonende te 's-Gravenhage. met een zware hersenschudding en een schouder fractuur opgenomen in het Centraal Militair Hospitaal te Utrecht, en de soldaat H. A. Schellevis, oud twintig jaar. wonende te Be verwijk die met een zware hersenschudding en inwendige kneuzingen eveneens is opge nomen in het Centraal Militair Hospitaal te Utrecht. De beide andere inzittende mili tairen zijn minder ernstig gewond. De militairen behoorden tot het vierde technische dienst bataljon uit de legerplaats Nunspeet. Zij hadden gezamenlijk een parti. culiere auto gehuurd. De A.N.W.B. heeft de aandacht, van de wegbeheerder gevestigd op de toestand, waarin de verharding van de rijwielstrook aan de rechterzijde van de hoofdrijbaan langs de rijksweg AmsterdamHaarlem verkeert, n.l. tussen de Bakhuizen van den Brinkstraat en de Amsterdamse Poort te Haarlem. In het belang van de veiligheid van het wielrijdersverkeer acht de A.N.W.B. het wenselijk, dat de verharding van deze strook wordt vernieuwd, aangezien hierin op vele plaatsen gaten en oneffenheden voorkomen. Tevens heeft de bond verzocht om de scheiding tussen de strook en de hoofdrijbaan aan te geven door een duide lijk zichtbare witte streep. Ook verdient het, aanbeveling indien de oversteekplaats voor wielrijders ter hoogte van de Bakhui zen van den Brinkstraat, op het wegdek van de rijksweg zou worden aangegeven door een markering volgens het zebra-patroon. Op dit punt moeten wielrijders komende uit de richting Amsterdam de rijksweg oversteken. Amsterdam.- Gemeentelijke universiteit. Bevorderd tot aptotheker: mej. Ch. M. v. d. Horst, Amsterdam. Amsterdam. Gemeente universiteit. Doc toraal examen wiskunde: mevr. C. M. v. d. Arend—De Goederen, Heemstede. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat een aantal maatregelen is genomen die noodzakelijk zijn voor de voorbereiding van een eventuele rantsoene ring van aardolieprodukten. In de Staatscourant van vandaag is een Koninklijk Besluit gepubliceerd, waarbij enige artikelen van de Distributiewet 1939 opnieuw van kracht worden. Bij de even eens in deze' Staatscourant verschenen Aardoliedistributiebeschikking 1956 worden ruwe aardolie en aardolieprodukten met ingang van 14 november 1956 tot distri- butiegoed verklaard. Onder aardoliepro dukten wordt in dit opzicht verstaan: ben zine, petroleum, donkere oliën, minerale smeeroliën en minerale vetten, minerale wassen (met inbegrip van vaseline en para- fine). natuurasfalt, asfaltbit.umen, alsmede mengsels van deze produkten met andere mineralen, dan wel met lichtere koolwatex-- stoffen of andere vloeistoffen, vloeibaar gemaakte aardoliegassen. Ingesteld is het Bureau voor Aardolie produkten, dat gevestigd zal zijn te 's Gra- venhage. Groot Hertoginnelaan 70. Fabrikanten, importeurs van en hande laren in benzine, petroleum en donkere oliën zijn verplicht zich binnen een week schriftelijk aan te melden bij dit bureau. Vrijwel alle statenleden, voorts degenen, die op de publieke tribune hadden plaats genomen en op één na alle aanwezige jour nalisten één bleef er achter als „waar nemer" verlieten vanmorgen de Ridder zaal te Den Haag, waar de zitting van de Provinciale Staten van Zuid-Holland werd gehouden, toen de communist J. Hoog- carspel protesteerde tegen het voorstel, de leden van de commissies niet door Gede puteerde Staten, maar door de Provinciale Staten te doen benoemen. Dit voorstel, dat ondertekend was door leden van alle fracties, behalve de C.P.N., werd met 71 tegen 3 stemmen aangeno men. De bedoeling van het voorstel is, communisten uit de commissies te weren. (Van onze correspondent in Washington) Washington hoopt dat de wapenstilstand in het Midden-Oosten duurzaam kan wor den gemaakt. Dit beschouwt men als het eerst nodige en de Amerikaanse regering meent het best de rol van bemiddelaar te kunnen spelen, indien zij op dit moment geen nadruk legt op de samenwerking met Engeland en Frankrijk. Vandaar dat men Voorlopig in Washington gereserveerd blijft ten aanzien van een eventueel bezoek van Mollet en Eden. Daar komt bij, dat men op het State Department nog zeer wreve lig is over de actie, die Engeland en Frank rijk achter Amerika's rug om tegen Egypte hebben ondernomen, doch het is niet al leen door dergelijke persoonlijke gevoelens, dat de politieke koers werkelijk wordt be paald. Teneinde de wapenstilstand solide te maken oefent Amerika aandrang uit op de twee kampen- men spoort de Engelsen. Fransen en Israëliërs aan oprecht mede te werken aan een snelle ontruiming van Egypte. Anderzijds maakt men Nasser dui delijk, dat het leger van de UNO beslist niet komt om de Engels-Franse bedoelin gen te verwerkelijken. Ook Hammerskjoeld zal stellig op het laatste veel nadruk leg gen. Daai'om alleen reeds is zijn reis naar Cairo gelukkig te achten. Bovendien kan hij assistentie verlenen ten opzichte van haken en ogen, waarmede Cairo moeite heeft. Washington betreurt ten zeerste wat de laatste weken in het Midden-Oosten is ge beurd. Het prestige en de invloed van de Sovjet-Unie alsmede van Nasser zullen hoogstwaarschijnlijk toenemen in de Ara bische wereld als gevolg van de jongste ontwikkelingen. De vijandschap van de Arabieren tegen Engeland, Frankrijk en Israel kan slechts zijn versterkt. Dank zij een bemiddelende, vredelievende houding heeft Amerika althans voorlopig in Cairo een zeker aanzien en invloed behouden. Dit prestige komt thans van pas. Voorts zijn Amerika's relaties met India door dit alles zeer verbeterd. Het bezoek van Nehru aan Washington is reeds lang in de pen en zou thans een succes kunnen woi-den. De boulevardbladen publiceren ook hier veel geruchten omtrent de Russische pene tratie in het Midden-Oosten. De autoriteiten in Washington zijn aller minst gesticht over de toeneming van de Russische invloed in dit gebied, doch men ziet dit Russische succes vooral op lange termijn en niet zozeer door gewapende intex-ventie a la minute. Menigeen in de Amerikaanse hoofdstad meent terecht of ten onrechte dat het nieuws over de Russische strijdkrachten in het Midden- Oosten ten dele uit Engelse koker stamt en bedoelt de ongelukkig geachte actie van Engeland te rechtvaardigen. De berichten over de Russische vrijwilligers bestudeert men in Washington zorgvuldig, doch men sluit de mogelijkheid niet uit dat de Rus sen hun bedreiging aandikken teneinde achteraf de hulde der Arabieren te kunnen incasseren omdat zij de agressors door in timidatie hebben verdreven. Men mene vooral niet dat Amerika geen waarde meer zou hechten aan de alliantie met Engeland en Frankrijk. Logischer wijze moet het herstel dezer alliantie ech ter wachten tot de eerste fase van de sta bilisatie in het Midden-Oosten voorbij is. i TEL AVIV A.F.P.) De Sovjet-Unie heeft besloten haar olieleveranties aan Israel stop te zetten, aldus heeft Gora Josepthal, secretaris van de Israëlische ar beiderspartij, Mapai, meegedeeld. Hij verklaarde, dat dit besluit was geno men op het ogenblik dat de ambassadeur der Sovjet-Unie in Israel naar Moskou was teruggeroepen. Een nieuwe overeenkomst, waarbij Israel sinaasappelen aan de Sovjet- Unie zou leveren in ruil voor olie, zou aan het einde van dit jaar in werking treden. ADVERTENTIE sm All-risk verzekerd op wereld-polis Barteljorisstraat 19 Haarlem - Tel. 11541 ADVERTENTIE Graag geschonken met smaak gedronken 'n Moscatel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Geïmporteerd door OUD-Haarlem Wegver beteringen in Haarlem verlopen volgens plan Door een gelijktijdige aanpak van weg- verbeteringen aan verscheidene wegen en straten in Iiaai'lem moet het vei'keer van noord naar zuid voor een gedeelte tijdelijk via de Kinderhuisvest geleid worden, waardoor met name bij de Zijl- en Raaks- brug een grote verkeersconcentratie ont staat, vooral tijdens de spitsuren. Dit is het gevolg van het feit, dat de dienst van Openbare Werken op het ogenblik bezig is met het uitvoei'en van wegvei'beteringen aan de Nassaulaan en de Kinderhuissingel. Bovendien wordt er in de gemeente Bloe- mendaal gewerkt aan de Julianalaan, waardoor deze straat opengelegd is en het verkeer van Haarlem-Noord naar Over- veen tijdelijk niet meer via de Korte Ver- spronckweg kan gaan. maar de omweg via Ziilweg moet nemen. Naar wij van welingelichte zijde verne men zal echter spoedig aan een deel van deze misère een eind komen, doordat aan het eind van de volgende week de Nassau laan gereed zal zijn gekomen en weer voor het verkeer zal worden opengesteld. Bo vendien zullen tegèn die tijd ook de werk zaamheden aan de Zijlvest, nabij de Zijl- brug, klaar komen, zodat er dan waf meer „lucht" zal zijn voor liet verkeer. Het stuk je ZiilwegRaaksbrug zal steeds bereden kunnen worden, al is het dan voorlopig over één helft van de weg. Met be verbetering van de trottoirs op de Kinderhuissingel zal nog even gewacht moeten worden, totdat de asfaltering daar klaar zal zijn. Men verwacht, dat het. nog wel een maandje zal dui-en .voordat de trottoirs gelegd kunnen worden In het al gemeen is men met al deze verbeteringen niet op het van te voi-en vastgestelde sche ma achtergeraakt en het is dan ook de ver wachting, dat het werk, vóór de winter invalt, klaar komt. Op vrijdag 16 november zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer D. Spaarga ren Jzn, op negentienjarige leeftijd, zijn ambtelijke loopbaan op de provinciale griffie van Noordholland begon. Na enige jaren werkzaam geweest te zijn op de af deling registratie, werd hij overgeplaatst naar de afdeling controle gemeentefinan- ciën. De jubilaris, die als tijdelijk klerk in dienst kwam is, na het doorlopen van een succesvolle carrière, thans administrateur A, waarnemend-chef van genoemde afde ling. De Vereniging voor Volkstuinen vindt in de heer Spaargaren, die een groot bloe menliefhebber is, een stuwende kracht. In het orgaan der vereniging zijn in de loop der jaren veel bijdragenvan zijn hand verschenen. Van het bestuur der Haarlem se vereniging „Eigen Tuin" was hij vele jaren secretaris en thans voorzitter. Ook van de Haarlemse Commissie B tot wering van schoolverzuim bekleedt hij, sedert 1952, het voorzitterschap. De huldiging van de jubilaris zal in de loop van vrijdagmorgen in de commissie kamer ter provinciale griffie geschieden. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3 14 Nederl.'47 90 90 3 Nedl. 1962/64 903A 90/4 A. K. U 231 14 232 Calvé Delft 325 325 Van Gelder Zonen 205 205 K. N. Hoogovens 310 312 Nederl. Ford 370 365 N. Kabelfabriek 294 295 gew.Philips Gloeil 262 262 pref.Pl ilips Gloeil. 16114 16114 Unilever 377 y, 37814 Wilton Fijenoord 329% 329 Dordtsche Petrol. 776 'A 781 Konkl. Petroleum 773 778 J4 A'dam Rubber 7414 76 Holl. Amer. Lijn 194 H 19514 N. Scheepv. Unie 170 171 Phs. van Ommeren 324 324 H. V. A 9014 9114 Verg. Deli Mijen 101% 101 Amsterd. Bank 215 217 Ned. Handels Mij. 171 171 Rotterd. Bank 190 191 Twentsche Bank. 190 H 19014 Anaconda Copper 7714 79 Bethlehem Steel. 16814 169 U. S. Steel 7014 72 General Motors 46,8/i« 46% Shell Union 82% 8414 Tidewater 40 40% HAARLEM EN OMGEVING Vluchtelingenhulp. In de mededeling over het vormen van een stichting, die zich ten doel stelt de blijvende verzorging van vijftien gezinnen uit vluchtelingenkampen in Zuid-Kennemerland stond vermeld, dat een kapitaal van honderdduizend gulden nodig was. Dit bedrag is echter honderdtachtig duizend gulden. Intocht Sint Nicolaas. Daar het ver keer op de hoek ZijlstraatNascaulaan te Haarlem moeilijkheden oplevert is de route van de intocht van Sint Nicolaas op woens dagmiddag gewijzigd. Gereden wordt niet Krocht, Nieuwe Groenmarkt. Zijlstraat. Ged. Oude Gracht maar: Kruisstraat, Bar teljorisstraat, Grote Mark, Koningstraat, Gierstraat. Grote Houtstraat, Verwulft. Jubileum. Morgen, woensdag 14 novem ber, wordt het feit gevierd, dat de heer H. Christiaans vijfentwintig jaar werkzaam is als winkelchef van de n.v. Woninginrich ting 't Biin.ienhuis aan het Julianapark in Haarlem-Noord. Tydrede. Op uitnodiging van de Stich ting tot verkondiging van het Evangelie en verspreiding van Christelijke lectuur zal de heer Jac. Klem Haneveld, Evangelist te Bodegraven, op donderdag 15 november in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat een tijdrede houden over „Israel-Rusland in het licht der profetie". Niet op het verkeer gelet. Een zeventig jarige voetganger is maandagmiddag om vier uur de Rijksstraatweg bij het Delftplein te Haarlem overgestoken zonder voldoende op het verkeer te letten. Hij werd door een personenauto, die met een snelheid van zestig kilometer per uur in de richting van de stad reed, aangereden en tegen het wegdek ge smakt. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar het Grote Gasthuis vervoerd. Ingebroken in pakhuis. In de nacht van zondag op maandag hebben één of meer dere personen zich toegang verschaft tot een pakhuis van lompen en oud papier aan de De Witstraat te Haarlem; zij hebben een kope ren asbak en een aluminium wasketel ter waarde van twintig gulden ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Politie vraagt getuigen Maandagochtend om negen uur is een veertigjarige wielrijder door onbekende oorzaak onder het viaduct aan de Kruis weg te Haarlem gevallen. Hij werd met een hersenschudding naar het Diaconessen- huis vervoerd. De politie verzoekt getuigen van het ongeval zich aan het bureau Sme- destraat te vervoegen. Maandagmiddag is een zestigjarige boek houder in de Kruisstraat te Haarlem door een wielrijdster aangereden. De wielrijd- ster is na het ongeval doorgereden. De po litie verzoekt de wielrijdster en getuigen zich aan het bureau Smedestraat te ver voegen teneinde inlichtingen te verschaffen. ADVERTENTIE Hier is Uw middel dat veilig en zeker werkt helpt snel tegen MAAGSTOORNISSEN (oprispingen, branderigheid, maagzuur) DARMSTOORNISSEN (diarree) („opgeblazen gevoel") ONBEHAAGLIJKHEID (na overvloedig gebruik van alcoholische dranken, „kater") VERGIFTIGING (zowel door bedorven voedsel als door carbol, lysol e.d.) Direct de dokter waarschuwen. Medicinaal Norit zuivert Uw maag onmiddellijk HAARLEM, 12 november 1956 GEHUWD' 12 nov.. H. Th. Kruis en G. C. van Geldorp. BEVALLEN van een zoon: S nov., A. M. Th. JansenBlaauwhof; 10 nov., N. H. Huij- zer—Romeijn; M. A. G. OttoliniSmit; E. van BilderbeekKurvers; 11 nov., M. M. LabrujereKater; Chr. A. BrouwerSchild. BEVALLEN van een dochter: 8 nov., C. M. Kriebel—Duijzers; 10 nov., A. M. C. Witte- veen—Wartena; A. KoekLauer; 11 nov,, G. Stigter—Jongeling: A. Smit—Luiken; 12 nov„ N. SpykstraJonkhof. OVERLEDEN: 8 nov., M. H. Braaij—Kuij- per, 85 j„ Boezemkade,9 nov., A. Koopman, 51 j., Spaarnwouderstraat: 10 nov., J. J. Vel- linga, 55 j., Meidoornplein; J. van den Berg, 81 j„ Bataviastraat; H. Pouderroijen, 90 j., Oranjekade; G. M. HandgraafSchaaper, 51 j., van 't Hoffstraat; E. Kortekaas. 69 j., Ka uFcrlpan; 11 nov., B. Ph. J. Hulsebosch, 61 j., Hof van Egmond; E. A. Holzapfel. 69 j., Gasthuislaan; M. E. J. van de Poll, 2 m., Gasthuisvest.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11