DE SAMENZWEERDERS Prijsuitreiking schietwedstrijden Nederlandse politiesportbond MERLIJN EN DE WONDERBESSEN GnpaHOUTEN STOPSEL van Geta Bever Agenda voor Haarlem Tweede N.Ph.O.-concert voor scholieren NAAIMACHINES MAANDAG 19 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 A. J. J. Verspoor gehuldigd Voorlichtingsavonden over het streekplan Vergadering Tuinbouw en Plantkunde, Bloemendaal Rapport woningtoestand Leidsebuurt gereed mmm^m Rookt U shag zonder merk? Als U shag koopt, vraagt U altijd naar 'n bepaald merk. Doe dat ook bij het vloei! De winkelier kan niet ruiken wat U wiltzèg hem wat U wenst. Dat is gemakkelijk voor hem en beter voor U! Vraag het merk, dat de meeste zelfrollers kiezen: het 3x betere Mascotte-vloei. Sint zal Haarlem-Noord bezoeken Overwegen-beveiliging Vele duizenden „ter walvis Nogmaals „Israël in de branding" r VERVOLGVERHAAL^, door Friedrich Bruegel J Chr. Vervoerspersoneel in Lisse bijeen Klaver jas wedstrijd ten bate van Hongarije Eind vorige week had in hotel „Roozen- daal" te Overveen de prijsuitreiking plaats van de nationale en gewestelijke schiet- kampioenschappen van de Nederlandse Politiesportbond, die van 8 tot en met 13 oktober op de schietbanen te Overveen gehouden zijn. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de politiesportclub Bloemendaal en de politiesportvereniging Haarlem en Zandvoort, waarvan de korps chefs vrijdagmiddag bij de uitreiking der prijzen, door burgemeester dr. D. H. Peere boom Voller van Bloemendaal, aanwezig waren. Aan deze wedstrijden namen de rijks- en gemeentepolitie alsmede de Ko ninklijke Marechaussee deel. De eerste, tweede en derde prijswinnaars van de Meer dan 25 jaar penningmeester van Heemsteedse Onderraad Op invitatie van de Heemsteedse Ouder raad, samengesteld uit voorzitter en secre taris van de oudercommissies der Bronstee- muloschool en de drie openbare lagere scholen waren deze oudercommissies vrij dagavond voltallig in het vernieuwde teken lokaal van de Bronsteeschool te Heemstede bijeengekomen teneinde afscheid te nemen van de heer A. J. J. Verspoor; die na meer dan vijfentwintig jaar penningmeester van de ouderraad te zijn geweest, deze functie onlangs heeft neergelegd. De voorzitter van de ouderraad, de heer J. J. A. Leupen, sprak een kort welkomst woord, in het bijzonder tot de heer en me vrouw Verspoor, waarbij hij hen hartelijk dankte voor alles wat zij in liet belang van het openbaar onderwijs hebben gepresteerd. Als blijk van waardering bood de secreta resse, mevrouw G. Kottman-Van Hals, de scheidende penningmeester vervolgens een antieke tinnen schaol en schenkkan aan, opgemaakt als fruitbak en bloemstuk. Hierna gaf de heer Verspoor uitdrukking aan zijn gevoelens van dankbaarheid voor dit kostbare geschenk, waaruit hij tot zijn voldoening een zekere waardering voor zijn werk meende te mogen afleiden. Het open baar onderwijs heeft echter altijd een gro te plaats in sprekers hart ingenomen, waar door dit afscheid hem enigszins met een weemoedige stemming vervult. Heemstede heeft evenwel het geluk een gemeentebe stuur te bezitten, dat zich steeds bijzon der voor het onderwijs interesseert; de heer Verspoor herinnerde daartoe aan wet houder Disselkoen. Ook toonde spreker zich buitengewoon erkentelijk voor de onder vonden medewerking van ouderraad en oudercommissies, die hem door hun enthou siasme zijn taak niet weinig hadden ver licht. Vandaar dat de heer Verspoor niet alleen verzekerde aan deze periode de meest aangename herinneringen te zullen bewa ren, maar ook toezegde in de gemeente raad de belangen van het onderwijs te blijven behartigen, zolang hem dit nog ge geven zal zijn. De heer D. de Boer, hoofd van de Bron steeschool, noemde de positie van de heer Verspoor in Heemstede uniek, omdat stel lig niemand zich hier zo voor het onderwijs beijverde als hij. Deze penningmeester heeft het fonds van de ouderraad dan ook beheerd op een waarlijk onnavolgbare wijze, met een liefde en een voortvarendheid, die aller be wondering wel afdwingen moest. Daardoor ls het mogelijk geworden het interieur der scholen te verbeteren en de leermiddelen uit te breiden, hetgeen uiteindelijk aan do Heemsteedse kinderen ten goede gekomen is. De heer De Boer was er dan ook van overtuigd te spreken namens alle ouders en collega's in Heemstede, toen hij de heer Verspoor voor deze volkomen belangeloos verrichte bemoeiingen zijn hartelijke dank betuigde. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. Oldenhove, die het wegens ziekte verhinderde hoofd van de Dreefschool, de heer D. Kikkert, verving; de lieer J. Freerkstra, hoofd van de Voorwegschool; de heer G. A. Tiemeijer, hoofd van de Crayenesterschool; de heer D. de Boer, hoofd van de Bronsteeschool en mr. G. W. F. van der Valk Bouman, die namens de verschillende oudercommissies sprak. Het werden alle betuigingen van grote erkentelijkheid voor de vele aankopen uit het onderwijsfonds, dat door de heer Ver spoor zo voorbeeldig en met opoffering van zovele vrije uren was beheerd. Genoemd werden onder meer de restauratie en mo dernisering van scholen en lokalen, de aan koop van piano's, projectie-apparaten, ra dio- en grammofooninstallaties, kunstrepro- dukties en 't bouwen en inrichten van 'n to neel. Zelfs was het door bemiddeling van dit fonds mogelijk geweest, op een der scholen over te gaan tot het aanstellen van een boventallige onderwijzeres. Door dit alles voeld# de scheidende pen ningmeester zich genoodzaakt er nog eens op te wijzen, dat het niet zijn fonds maar het fonds van anderen is, hetwelk dit alles mogelijk heeft gemaakt. De heer Verspoor betrok tenslotte ook de meisies-leerlingen van de Bronsteeschool. die hem dit af scheid door de afgelegde bekwaamheids- proef van haar kookkunst zo bijzonder „smakelijk" hebben gemaakt. De voorzitters der raadsfracties uit de Bloemendaalse gemeenteraad hebben plan nen gemaakt de bewoners uit Overveen, Bloemendaal en Bloemendaal-noord op korte termijn in te lichten wat het ontwerp- streekplan Zuid-Kennemerland voor deze woonkernen inhoudt Voor Bloemendaal en Bloemendaal-noord is een bijeenkomst vastgesteld op vrijdag avond 30 november om acht uur in het jeugdhuis aan de Donkerelaan; voor de inwoners van Overveen op donderdagavond 29 november in gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad. De buurtvereniging „Aer- denhout-Bentveld" zal haar leden voor lichten op dinsdagavond 20 november in café-restaurant „Boekenrode" te Aerden- hout. Op dinsdag 27 november zal de Kon. Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Bloemendaal en omstreken, in hotel „Rusthoek" aan de Bloemendaalseweg te Bloemendaal haar ledenvergadering huoden. Tijdens deze vergadering zal de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, de prijzen uitreiken voor de dit jaar ge houden tuinkeuringen. Voorts zal de heer H. Stein, hoofdassistent R. T. C. te Apel doorn, een voordracht met lichtbeelden houden over „Uw tuin een lusthof". diverse groepen werden al eerder in ons blad bekend gemaakt. Nadat de voorzitter, hoofdinspecteur van politie L. Davidzon uit Haarlem, alle aan wezigen welkom had geheten, roemde hij de ligging van de schietbanen in Over veen en de goede outillage. De heer A. Schouten, agent van politie te Bloemen daal kreeg een compliment voor het ad ministratieve werk, dat door hem verzet is, in verband met deze wedstrijden. De burgemeester herinnerde er vervol gens aan, dat naast de mannen ook enige dames aan de schietwedstrijden hadden deelgenomen en zowaar zelfs met goede resultaten. De wedstrijden werden in een mooie omgeving in sportieve geest ge houden. De legpenning beschikbaar gesteld door Koningin Juliapa ging naar de eerste prijswinnaar ere-korps pistool, nationaal, de H.P.S.S.V. I Heerlen. De legpenning van Prins Bernhard ging naar de A.P.S.V. Almelo als eerste prijswinnaar van het ere-korps geweer, nationaal. Nadat de burgemeester alle hoofdprij zen had uitgereikt, konden de overige prijswinnaars per afdeling naar keuze een prijs uitkiezen. De heer Bosman uit Velsen werd dubbel kampioen, namelijk van personeel pistool nationaal en eveneens van district west. Ook de heer Hengstmengel uit Bloemen daal verdient vermelding als overwinnaar in de groep personeel geweer district west, vrije baan geweer district west en vaste baan geweer district west. De heer Bethle hem uit Bloemendaal werd eerste in de afdeling vrije baan pistool district west. Naar aanleiding van klachten van lezers over de toestand van woningen in de Leidsebuurt te Haarlem welke wonin gen in beheer zijn bij de woningbouwver eniging „Patrimonium" hebben wij ons gewend tot de gemeentelijke dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. Over het verle den jaar ingestelde onderzoek naar de kwa liteit der woningen, heeft een architecten bureau een rapport opgesteld, dat echter pas een dezer dagen aan Bouw- en Wo ningtoezicht is toegezonden hetgeen ons uit dfe informaties is gebleken. Dit rapport omschrijft uitvoerig de toe stand, waarin 74 onderzochte woningen verkeren, en gaat gepaard met een begro ting en bestek van de noodzakelijk-ge- wenste reparaties. Door moeilijkheden, in verband met het heersende personeelste kort, kon het rapport over de woningtoe stand in de Leidsebuurt niet eerder wor den aangeboden. Thans zullen de bevin dingen van het architectenbureau worden besproken in de vergadering van Burge meester en Wethouders. Daarna zal het rapport op provinciaal niveau worden be handeld en uiteindelijk zal de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting beslis sen over de voorgestelde reparaties aan de 74 woningen. Thans kan nog moeilijk worden bepaald, hoe deze beslissing zal uitvallen. Het is uiteraard nog een grote yraag, of de reparaties dermate noodzake lijk worden geacht, dat hiervoor arbeiders aan de nieuwbouw kunnen worden ont trokken. De Jonge Kerk. Dinsdagavond zal ma joor Van der Meulen van het Leger des Heils uit Amsterdam in „Weltevreden" te Hil- legom spreken voor „de Jonge Kerk". ADVERTENTIE PW iü 111 i lü i j y u m f |i p „Intocht zonder reclame Het bestuur van de winkeliersvereniging „Generaal Cronjé" zal Sinterklaas op 21 november om 2 uur aan de Kloppersingel te Haarlem verwelkomen. Hij zal dan in een rijtuig, bespannen met vier paarden stappen en een tocht door Haarlem-Noord ondernemen. Het harmonie-orkest „Haar lem" zal voor muziek zorgen. Scooters met edelknapen en acht Pieten vormen het ere- escorte. De intocht zal niet gepaard gaan met reclame, naar de winkeliersvereniging ons meedeelde. De volgende route zal wor den gevolgd: Spaarndammerweg, Kloppersingel, Scho- terweg, Gen. Cronjéstraat, Julianapark, Soendastraat, Javastraat, Gen. Bothastraat, Paul Krugerstraat, Pres. Steijnstraat, Jou- bertstraat, Gen. Cronjéstraat, Julianapark, Soendaplein.Timorstraat, I-Iodsonstraat, Jan Gijzenkade (brug), Rijksstraatweg, Ver- gierdeweg, Eksterstraat, Marsmanplein, Rijnstraat, Eemstraat, Rijksstraatweg (brug), Planetenlaan, Orionweg, Mercurius- straat, Marnixplein, Marnixstraat, Velser- straat, Kleverparkweg, Ostadestraat, Scho tersingel, Kënnemerplein, Restaurant Bol werk (eindpunt). Morabix wachtte nog een poos in het donker tot hij er zeker van was, dat Merlijn vast sliep. Toen vond hij het tijd, om zijn boze plan uit te voeren. Heel voorzichtig maakte Morabix de deur open; in het zwakke licht van de maan sloop hij de kamer door naar de kast, opende zonder geluid het kastje en stak zijn hand uit. „Jadaar heb ik het", mompelde hij tevreden. Hij had het boek te pakken... En met zijn kostbare buit sloop de boze Morabix weer even zachtjes het huisje uit... 81-82 ADVERTENTIE VOOR BUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN Op het tweede N.Ph.O.-concert voor scholieren te Haarlem, dat door de com missie voor culturele vorming van de schooljeugd was georganiseerd, kwamen vrijdagmiddag twee werken tot uitvoering, die in muzikaal karakter een grote tegen stelling vormden. Het waren de Sinfonia in Bes van Johann Christian Bach (de jongste zoon van de grote Johann Sebas tian) en de programmatische compositie van de Tsjechische componist Bedrich Smetana „Uit de bossen en beemden van Bohemen". Marinus Adam, die het concert leidde, vertelde het een en ander betreffende de sinfonia. Hij vergeleek het werk met gro tere symfonieën, die meestal uit vier delen bestaan en die doorgaans ook een grotere orkestbezetting hebben. De sinfonia van Johann Christian Bach is met haar drie delen en haar sobere bezetting eenvoudi ger van opzet, maar daarom niet minder mooi. Dat bleek wel bij de uitvoering, waarbij de aanwezige schooljeugd de toe lichting van Marinus Adam aangaande de hoofdvorm van het eerste deel met zijn twee thema's, het Andante met zijn fijne instrumentatie en de rondovorm van het laatste deel konden toetsen aan de werke lijkheid van gehoorde klanken in hun evenwichtige opbouw. Bij de bespreking van het werk van Smetana vroeg Marinus Adam voorname lijk aandacht voor het muzikale element en niet voor de programmatische bedoe ling ervan, die de luisterende jongelui mogelijk op problematische zijsporen bij het appreciëren van de muziek zou kunnen brengen. „Uit de bossen en beemden van Bohemen" is een^van de stukken uit de feeks van zes,, waarmede ,Smetana zijn liefde voor zijn vaderland Bohemen heeft uitgezongen. Tot deze reeks behoort ook het populaire „De Moldau". Marinus Adam stond even stil bij het vijfstemmige fugatische gedeelte en bij de Boheemse dans, die het werk bevat. De uitvoering door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest heeft ongetwijfeld in druk kunnen maken door de werking van de combinaties van klankkleuren van de talrijke instrumenten, die Smetana heeft voorgeschreven, alsmede door het pakken de ritme van de Boheemse volksdans. P. Zwaanswijk In de loop van de vorige week is de beveiliging van overwegen te Vogelen zang, Heemstede en Hillegom gewijzigd. De tot nog toe onbewaakte overweg in de Doodweg te Hillegom kreeg een automati sche knipperlicht-installatie. Een dergelijke installatie wordt ook geplaatst bij de thans nog bewaakte overweg in de Manpadlaan te Heemstede. De bewaakte overweg in de Zandvoortse- laan te Heemstede is voorzien van auto matische halve bomen met wisselende rode lichten en twee gele voorwaarschuwings- seinen. Verder komën automatische halve bomen met wisselend rode lichten en gele voor- waarschuwingsseinen in dienst bij de thans nog bewaakte overweg in de Bekslaan te Vogelenzang. De badplaats Wijk aan Zee zal in vele f jaren niet zoveel drukte te verwtrken s hebben gehad als zondag. Honderden8 auto's uit verschillende provincies ston- 8 den in de straten geparkeerd en voor{\ automobilisten die in de namiddag kwamen was geen plaats meer over. In alle straten stonden rijen auto's, brom- fietsen en rijwielen en de bussen reden af en aan met mensen die „die grote 8 vis" wel eens van dichtbij wilden zien:» We geloven dat 'lang niet ieder op dat punt bevredigd is. Van de Zwaan- jüj straat tot aan het cadaver van de aan- p p gespoelde walvis was hel één mensen- massa en door de vloed was het dode j p lichaam voor een groot gedeelte onder water verdwenen. Inmiddels zijn de R S zakenmensen, die de drukte uitbuitten, 2 wel gevaren bij deze „walvisvaart". 8 ^ocoooooooooc>ooocccoco3coocccccccooccocxx>oooocooooccooo: Naar aanleiding van het verslag over de lezing „Israël in de branding" in ons blad van donderdag 15 november verzoekt het echtpaar HinlopenNanninga ons mee te delen, dat de 200.000 Arabieren, die nu in de staat Israel wonen zeer tevreden zijn over het staatsbestuur, hetgeen wel moge blijken uit de omstandigheid, dat de Ara bische afgevaardigden in de volksvertegen woordiging allen het regeringsbeleid in zake de Sinaï-expeditie hebben goedge keurd, slechts de drie Arabische communis ten hebben tegengestemd. De jaloezie, waarvan in de lezing sprake was heeft slechts betrekking op de Arabieren buiten de grenzen van Israel, die hun broeders in de Joodse staat de betere levensomstandig heden benijden. oy Langzaam keek hij op. Het was de bewaker, die hem ook 's middags zijn eten had gebracht. Jablonsky, fluisterde Jan, terwijl hij de man het briefje in zijn linkerhand duwde en uit zijn rechter het bord aannam. Bregrepen, mompelde de bewaker terug. Nu ligt men beslissing vast, dacht Jan, toen hij het bord naar de tafel droeg. Er is geen weg terug meer. Gulzig at hij, wat hem gebracht was. HOOFDSTUK XXVI Jean Aubrey ontwaakte. Hii stond op, waste zich en kleedde zich aan. Als ik dadelijk ga ontbijten, zie ik natuurlijk weer die jonge man, die vreemde valuta probeert te kopen! Alleen bij de gedachte al aan deze jonge man begon Aubrey te knarsetanden. Die knaap, die eeuwig door het hotel heen en weer liep, scheen daar wel te wonen. Hij was voor Aubrey het symbool van wat er van Praag en het hele land was geworden. Ik moet hem niet in het gezicht slaan, ik moet voorkomend tegen hem zijn, dacht Aubrey, toen hij naar beneden liep. De jonge man viel gelukkig nergens te ontwaren. Hij had zeker een dag vakantie genomen, dacht Jean glim lachend, toen hij zijn koffie inschonk. Drie dagen gele den had hij voor het laatst een Franse krant gelezen, maar het scheen hem toe, dat hij al vele. maanden gele den Parijs verlaten had, en dat hij pas één of twee mi nuten geleden Praag had bereikt. Hij vroeg de kelner om Franse kranten. Deze bracht hem even later een sta peltje oude bladen. Het jongste nummer was de „Figa ro", waarin gemeld werd, dat Jan Horak gearresteerd was. De tijd leek stil gestaan te hebben! Hij moest Helena eens vragen, of er in de Tsjechische kranten nog be-, langrijk nieuws gestaan had. Goedenmorgen, zei iemand luidop in het Tsjechisch. Aubrey keek van zijn krant op en zag de bewuste jonge man voor hem staan. Wat zegt u? vroeg hij. Wat jammer, dat u onze taal niet streekt. Wij zou den dan veel beter met elkaar kunnen opschieten, ant woordde hij in moeizaam Frans. Hhmm, gromde Aubrey. Waar zouden wij dan met elkaar mee kunnen opschieten? De jonge man was aan Jeans tafeltje gaan zitten en hij boog zich vertrouwelijik voorover. U kunt mij vertrouwen. Mijnheer Plock, uw partner, vertrouwt mij ook. Als ik een grote som dollars zou be machtigen, zou ik hem dat natuurlijk moeten rappor teren, maar een kleine som, zo tot tien dollar toe, mag voor persoonlijke uitgaven gebruikt worden en zoiets zou tussen ons geheim blijven. Ik heb u reeds verteld, dat ik op zulk soort zaken niet inga en ik verzoek u vriendelijk nu te verdwijnen. Jean verbaasde zich er over, dat hij niet woedend werd. De jonge man stond direct op en zei in het Tsjechisch met de meest beleefde intonaties in zijn stem: Het spijt mij, dat ik u lastiggevallen heb, oude idioot! Jean keek hem niet-begrijpend aan en greep naar zijn krant. De jonge man maakte een buiging en zei nogmaals in het Tsjechisch en wederom zo vriendelijk mogelijk: Jij" oude idioot. Jean volgde hem met zijn ogen. Hij liep naar een an der tafeltje en probeerde kennelijk zijn geluk met een gast, die er als een Amerikaan uitzag. Hij verdiepte zich weer in de kranten. Nu en dan keek hij even naar de klok, zodat Helena hem niet zou ver rassen. Daar kwam zij binnen. Hij stond op en liep haar tege moet. Ik ben bang, dat we hier moeten blijven zitten, on danks alle luistervinken. Ik wacht op een belangrijk telefoontje. Ik heb de foto's meegenomen, antwoordde Helena, maar u kunt ze hier niet laten liggen. Alle kamers worden iedere dag nagezocht, maar u bemerkt daar niets van.- Jean glimlachte. U doet een heleboel moeite voor rnij. Zij beantwoordde zijn glimlach niet. Vier en twintig uur lang heb ik de verleiding weer staan om de foto's van Jan door te kijken. Zoiets scheen mij een ongeoorloofde inmenging in zijn leven toe. Ten slotte ben ik echter bezweken en heb ik er uren naar ge keken. Deze foto's zijn gevaarlijk. Er zijn veel kiekjes bij van Jans vrienden, die nu onder arrest zijn en waar mee men zou kunnen bewijzen, dat zij vrienden waren van de moordenaar Horak. Ik zal er straks wel eens over denken, waar ik ze zal opbergen en hoe ik ze mee zal nemen. Nee, zei Helena, u moet direct uw vriend op de ambassade opbellen. U kunt de foto's hier vandaag niet laten liggen. Ik neem ze dan wel weer mee. Jean glimlachte, maar Helena beantwoordde die lach niet. Zij zou pas rustiger worden, vermoedde hij, als hij opgebeld zou hebben. Aubrey stond op en liep naar de telefooncel. Dank zy jou, heeft hij mij voor vanavond te eten gevraagd, zei hij toen hij terugkwam. Hij zal van- t avond de foto's onder zijn berusting nemen. Toen pas begon Helena te glimlachen. Tevreden? vroeg hij vriendelijk. Dit is voor het eerst, dat u glimlacht. Zijn de zaken nu afgedaan en kunnen wij beginnen met het persoonlijke? Heeft u begrepen, waarom ik de foto's heb mee genomen? Ik vermoedde laatst al, dat u meer van Jans familie afweet, dan. .'...dan bekend is gemaakt, ging Helena verder. Daarom wilde ik u graag spreken. Ik begrijp u, zei Jean. Na even gezwegen te hebben, liet hij er op volgen: Zult u hier nog kunnen leven? Zij zullen u uit uw baantje zetten.j Dat is inderdaad waarschijnlijk, maar ik zal wel weer iets vinden. Het doet er niet toe watJk ben nog jong en gezond Maar als u inderdaad niet tegen de regering gekant bent en als u niet de meningen van uw broer en van Jan deelt wat zij mij gisteren, toen ik over Jans zaak sprak, officieel gezegd hebben dan begaan zij tegen over u toch een onrechtvaardigheid Onrechtvaardigheid? Rechtvaardigheid? Dat zijn vandaag aan de dag geen begrippen met een vaste be tekenis meer. Ik dacht niet anders dan Jan en mijn broer, ik handelde alleen anders. Weet u, zei Jean, dat ik vroeger anarchist ben geweest en dat ik dacht, dat het militarisme de oorzaak van alle kwaad is? Ik hield er toen nog vreemde opvat tingen op na en ik meende, dat deze zieke wereld ge makkelijk genezen ko- worden. (Wordt vervolgd). Vrijdagavond werd in de Oud-Hollandse zaal van „De Witte Zwaan" te Lisse een vergadering gehouden van de afd. Haar lem, Leiden en Voorburg van de Protestants Christelijke Bond van Vervoerspersoneel voor de leden der organisatie die in dienst zijn bij de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer- Mij. (N.Z.H.). De v-rgadering werd gepre sideerd door de héér A. Dikken, uit Haar lem. die de vergadering opende met Schrift lezing en gebed waarna hij een woord van welkom sprak, in het bijzonder tot de heer Hoekstra, hoofdbestuurder van de P.C.B. De heer Hoekstra gaf een uiteenzetting over de toepassing van de Algemene Ouder domswet per 1 januari a.s. Door de vak organisaties is over deze materie met de dirictie van de N.Z.H. breedvoerig gecon fereerd. De heer Hoekstra gaf verschillende voorbeelden over de wijze, waarop de Ouderdomspensioenen zullen worden aan gepast voor hen die thans reeds gepensio neerd zijn en in de toekomst gepensioneerd zullen worden. Aan de hand van deze voor beelden werd agemeen de gedachte uitge sproken, dat de aanpassingsregeling zoals de N.Z.H. deze voorstelt, gunstig te noemen is. De vergadering kon zich in principe met de voorstellen verenigen. Zaterdagavond heeft de klaverjasclub „Bloemendaal" in hotel Zomerzorg te Bloe mendaal een klaverjasdrive gehouden ten bate van de hulpverlening aan Hongarije. De bijeenkomst is een groot succes gewor den, want zij bracht f 150 netto op, welk bedrag zal worden overgemaakt op giro nummer 999. Aan deze drive namen tweeënzeventig personen deel. De klaverjasclub „Bloemen daal" en ook enkele particulieren stelden prijzen beschikbaar. Ér was aan deze avond, die een gezellig verloop had ook nog een verloting ver bonden. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 MAANDAG 19 NOVEMBER Minerva: „Als de dauw komt hangt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Alexander de Grote", 14 jaar, 6..30 en 9.15 uur. Luxor: „Alexander de Grote", 14 jaar, 6.30 en 9.15 uur. Frans Hals: „Jubal" 14 'aar, 8 uur. Roxy: „Lavastroom over Java", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De 6e juni", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Invitation to the dance", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie's tante", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: De Nederlandse Co- medie met „De ware David", 8 uur. Frans Halsmu-eum: mevr. dra. M. M. Boldingh spreekt voor de volksuniversiteit over: „Thomas Mann", 8 uur. Concertgebouw: Muziekavond firma Hogenbijl, 8 uur. Begijn hofkapel: Interkerkelijk Evangelisatiecomité, 8 uur. Zangdienst van 7.30 uur af. DINSDAG 20 NOVEMBER Minerva: „Votorious", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „'Alexander de Grote". 14 jaar. 2, 6.30 en 9.15 uur. Luxor: „Alexander de Grote", 14 jaar. 2, 6.30 en 9.15 uur. Frans Hals: „Jubal", 14 jaar. 2.30 en 8 uur. Roxy: „Lavastroom over Java", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „De zesde juni", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Invitation to the dance", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Charlie's tante, 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Gebouw Ged. Oude Gracht 104: Causerie E. Dixon met filmstrips over ziji) reis naar Lapland, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 6