Amerikaanse dominee Richards behaalde wederom Olympisch goud bij het polsstokhoogspringen Olympisch allerlei De Olympische Spelen in cijfers <Spelen Bij speerwerpen bleef Noor Danielsen allen ruim voor Australisch meisje eerste op de honderd meter 7 Jhr. Quarles van Ufford toch naar de Spelen? Grotewal en Kamerbeek terug uit Australië ATLETIEK ROEIEN MODERNE VIJFKAMP VOETBAL BASKETBAL HOCKEY ZEILEN MAANDAG 26 NOVEMBER 1956 In ruim tien takken van sport zijn vandaag de zestien- het Australische meisje Betty Cuthbert, die 11.5 sec. -e Olympische Zomerspelen in Melbourne voortgezet, voor zich liet afdrukken. Bij het speerwerpen kwam het In het enorme stadion heeft het weer gedaverd van de Olympisch goud in het bezit van een Noorse atleet. Het toejuichingen voor atleten, die de hoogste eer behaalden was Egil Danielsen, die dat presteerde na een worp van die er voor amateurs te behalen viel. Toejuichingen bij- niet minder dan 85.71 meter, hetgeen bovendien een voorbeeld voor de zo populaire Amerikaanse dominee nieuw Olympisch en wereldrecord betekende. De speer Bob Richards, die het nummer polsstokhoogspringen van de Pool Sidlo, die tweede werd, kwam bijna zes won met 4.56 meter, hetgeen één centimeter meer be- meter dichterbij.. Recordsin bijna alle nummers tekende dan de hoogte waarmede hij de gouden medaille verbleekten de oude tijden en afstanden door nieuwe behaalde in dit nummer tijdens de Spelen in Helsinki prestaties, die niet zo veel jaren geleden voor volslagen vier jaar geleden. Ook op de 800 meter zegevierde een onmogelijk werden gehouden. En opnieuw vroegen velen Amerikaan. Het was Tom Courtney, die in de tijd van zich af waar dan toch uiteindelijk de grens wel zou moe- 1 min. 47.7 sec. ook al een nieuw Olympisch record ves- ten liggen van het menselijk kunnen in de sport. Het tigde. Toejuichingen waren er vooral ook na de finale menselijk kunnen van amateur wel te verstaan van de 100 meter voor dames, die een zege bracht voor DE AMERIKAANSE DOMINEE Bob Richards lieeft dus met succes zijn Olym pische titel polsstokhoogspringen verdedigd. Zijn geslaagde sprong van 4,56 meter betekende een nieuw Olympisch record. Zijn landgenoot Bob Gutowski, die tweede werd, faalde op deze hoogte. Richards miste eveneens de eerste maal. Bij zijn tweede poging trilde de lat, maar viel niet en Richards probeerde daarna het record boven het niveau van 15 voet (4,57 meter) te brengen. Hij faalde op 15 voet 1/2 inch (4,5847 meter), hoewel Richards in zjjn atletiekcarrière al 103 maal boven de 15 voet gekomen was. Acht van de veertien finalisten kwamen goed over 4,25 meter. De zes die toen geëlimineerd waren, waren (met hun beste sprongen): Boulatov (Rus land) 4,15 m, Chiesa (Italië) 4,15, Petrov (Rusland) 4,15, Janiszweski (Polen) 4,15, Tchernobai (Rusland) 4,00. De Fin Sutinen faalde by alle pogingen op 4 meter, de eerste hoogte. Het Olympische dorp herbergt momen teel één atleet die ontroostbaar is. Dat is de 23-jarige Arere Anentia uit Kenya. Hij was alleen naar Melbourne gekomen om zijn kansen in de 10.000 meter te verdedi gen en in de afgelopen anderhalf jaar was zijn training en eigenlijk zijn hele leven, daarop gericht geweest. Maar hij spreekt geen woord Engels. En toen zaterdag de deelnemers aan de 10.000 meter per luidspreker werden opgeroepen voor de start, bleef Anentia in zijn kleed kamerWat later ging hij, toch ietwat verontrust, naar de loopbaan. Maar op dat moment hadden Kuts, Gordon Pirie en de andere deelnemers de eerste 5000 m,eter er al opzitten. Sindsdien put de atleet uit Kenya zich uit in jammerklachten. Niemand verstaat hem, maar men begrijpt de uitdrukking van zijn gezicht, zijn wanhoopsgebaren en zijn gebroken stem: van zo heel ver ben ik gekomen, alleen voor dit nummer, en ik heb er zelfs nog geen honderd meter in kunnen lopen Toezicht Volgens leden van de Russische kolonie te Melbourne hebben de leiders van de Russische Olympische ploeg het toezicht op hun atleten verscherpt sinds de vcr- dwljnlng van Nina Paranuuk, een stewar dess van het Russische schip „Gruzia". De Australische politie heeft haar verblijf plaats nog steeds niet ontdekt. Naar verluidt mogen de Russische atle ten het Olympische dorp niet meer verla ten in groepen van minder dan vier. Zij zouden ook geen particuliere bezoeken meer mogen afleggen, anders dan in ge zelschap van een vertegenwoordiger van het Russische Olympisch Comité. Lost van vocht De Finse vèrspringer Valkaama, die za terdag beslag legde op de bronzen me daille in zijn tak van sport, zei zondag dat hij en vele andere Europese atleten gehan dicapt worden door vochtigheid in het stadion van Melbourne. „Ik ben niet gewend aan de vochtigheid hier en de omstandigheden werden erger door de wind, die behoorlijk veel zand in mijn mond blies, waardoor ik veel moest drinken", zei Valkaama. ..Maar de uit slag van de finale heeft mijn verwachtin gen overtroffen. Ik heb op niet meer dan de vijfde plaats durven hopen, en ik kan u verzekeren, dat ik niet veel beter zou zijn geweest, zelfs zonder de warmte en het zand in mijn mond". Niet uitverkocht In strijd met de berichten van verleden week, waarin het heette dat de Spelen voor vrijwel de gehele duur „uitverkocht" waren, en dat een omvangrijke handel in toegangskaarten was ontstaan tegen zwar te prijzen, publiceren de kranten thans een officiële mededeling dat er nog vele plaat sen beschikbaar zijn, behalve voor de at letiekwedstrijden van woensdag en zater dag, en voor sommige zwemwedstrijden. Zo waren voor vandaag nog 1900 zitplaat sen en 21.500 staanplaatsen te krijgen voor de atletiekwedstrijden in het Olympisch stadion. De voorzitter van het organisatiecomité, Kent Hughes, heeft verklaard dat hij met „zekere officials" zal beraadslagen over de uitwerking van t..v.-uitzendingen op de kaartverkoop. Volgens een ochtendblad zou het organisatiecomité van mening zijn dat de vele uren, welke twee onlangs geopen de t.v.-stations te Melbourne dagelijks aan directe uitzendingen van de Spelen wijden, de toeloop van het publiek ongunstig be^ invloeden. Profanatie De jongelui in Ballarat hebben een ge woonte aangenomen waarmee ze de Olym pische officials uitermate ergeren. Als ze 's avonds uit bioscoop of dancing komen, lopen ze langs het Wendouree Meer en misbruiken de Olympische vlam, die daar brandt, om hun sigaret aan te steken. De verbolgen Olympische officials achten dit een profanatie. Congres F.l.N.A. Het congres van de FINA, de inter nationale zwemfederatie, heeft met 37 tegen 30 stemmen een voorstel verworpen om het geven van elementair zwemonder- richt toe te staan, zonder dat hiervoor de amateurstatus der leraren zou worden aan getast. Het voorstel, dat ingediend was door Zweden en sterke steun bij Rusland vond, hield een reglementswijziging in volgens welke een zwemmer, die elementair onder richt geeft (daarbij het coachen niet in begrepen) als amateur zou worden erkend wanneer de betaling zou geschieden door de regering of enig ander officieel lichaam of instantie op onderwijsgebied. Zondagavond zijn de KNAU-coach Groo- tewal en de tienkamper Kamerbeek, de laatsten van het groepje Nederlandse atle ten, dat zich in Australië bevond toen het N.O.C. besloot niet deel te nemen, op Schiphol aangekomen. Ir. A. Paulen was in Rome uitgestapt. Vier man gingen door op 4,40 meter: Richards, Mattos en Gutowski (Ver. Sta ten) en Roubanis (Griekenland). Mattos viel af op 4,45 meter. Richards, Gutowski en Roubanis slaagden allen bij hun eerste poging op 4,50 meter. 4.53 was de Griek te machtig. Gutowski slaagde en dit leverde hem de zilveren medaille op. De ongenaakbare Richards kwam ook nog over 4,56, maar kon niet hoger komen. Na afloop van de zege verklaarde Bob Richards: „Ik ben 30 jaar en ik denk er over om me uit de wedstrijdsport terug te trekken. Na de Spelen zal ik mij in een klein stadje in Californië terugtrekken en temidden van mijn vrouw en drie kinderen mijn ambt als dominee uitoefenen". Bob Richards was de mening toegedaan, dat de jeugdige Griek Roubanis, die de derde plaats veroverde, goede kwaliteiten bezit. „Mijn concurrenten in de finale zullen be slist in staat zijn het wereldrecord te ver beteren." Goud voor Courtney Na drie- valse starts op cö'. de 800 meter lagen Court ney, Sowcll en Boyscn res pectievelijk in eerste, twee de en derde positie. Sowell werkte zich naar voren en hij het ingaan van de eerste bocht had hij de leiding. Na tie eerste ronde was de volg orde, waarin de drie atleten liepen, ongewijzigd. Bij de eerste bocht van de tweede ronde heroverde Courtney de leidersplaats. Naar later bleek zou So well zich op de tweede plaats niet kunnen handhaven. Johnson zette een geweldige spurt in en passeerde zowel Boysen als Sowell. Boysen zette op het laatste stuk de aan val in. Hij slaagde erin voorbij Sowell te komen. Johnson en Courtney leverden een felle strijd om de ereplaats, welke door Courtney werd veroverd. Met slechts 0.1 seconde verschil passeerde Johnson als tweede de eindstreep. Met zijn tijd 1 min. 47,8 sec. bleef hij ook onder het Olympisch record van Mal Whitfield, dat sedert 1948 (Londen) op 1 min. 49„2 sec. stond. Ook Boysen (1 mip. 48.1 sec.) en Sowell (1 min. 48.3 sec.) bleven beneden het Olympisch record. De snelste drie atleten op de 100 meter op het erepodium. Van links naar rechts de Australiër Hogan, die derde toerd, Bob Morrow, de snelste van het drietal en zijn Amerikaanse landgenoot Walter Baker, die als tweede eindigde. Betty won Betty Cuthbert, een Australisch blondje met lange benen, wierp zich op de laatste meter naar voren in de finale van de 100 meter hardlopen dames, en bezorgde Aus tralië de eerste gouden médaille. Mejuf frouw Cuthbert evenaarde het Olympisch record van 11,5, dat haar landgenote Mar- jorie Jackson in 1952 gevestigd had. De overwinning van Betty Cuthbert werd uiteraard door het publiek met een ovatie begroet. Het krachtsverschil in deze finale was gering en de overwinning werd pas in felle strijd bij de finish beslist. Roeien voortgezet Ongeveer tweeduizend toeschouwers hebben zon dag de herkansingen van de Olympische roeiwed- strijden bijgewoond, die zaterdag door het slechte weer waren uitgesteld. Ook nu waren de weers omstandigheden verre van ideaal, zodat slechts mati ge tijden werden genoteerd. De acht van Amerika, die vrijdag verras send was verslagen door Australië en Ca nada, maakte nu geen fout en liet Italië, dat tweede werd, ver achter zich, in de tijd van 7 min. 9,9 sec. De Amerikanen maak ten een sterke indruk en moeten zeker als ernstige kandidaten voor het goud worden gerekend. De Duitsers Schneider en Hipper, die bij de Europese kampioenschappen als tweede waren geëindigd, wonnen de double skulls gemakkelijk van de Uruguezen Carvalho en Se ij as. De kampioenen van ,het Britse rijk, de Australiërs Rileij en Wood, versloegen de Engelsen Sidney en Rand. In de ongestuurde vier schakelde Frank rijk Finland uit en bij de skiffs plaatste de Italiaan Martinofa zich in de halve finale na een spannende strijd te hebben geleverd met de Oostenrijker Rabeder. De Amerikaanse skiffeur John Kelly, een broer van prinses Gracia van Monaco, had in de halve finales skiff genoeg aan een tijd van 9 min. om zich eerste te plaatsen voor de Australiër Mc. Kenzic, de Joego slaaf Vlasic en de Italiaan Martinola. De vader van Kelly heeft dit nummer gewon nen bij de Spelen van Berlijn in 1936. In de andere halve finale won de 18-jari- ge Europese kampioen, de Rus Ivanov, zon der moeite met 1 lengte van de Pool Ko- cerka. Ivanov roeide een tactisch prachtig bekeken race en zorgde er slechts voor dat het verschil met de Pool gehandhaafd bleef, zonder een eindspurt in te zetten. De Nieuwzeelander Hill finishte drie lengten achter Kocerka en de Duitser Von Fersen lag zeer ver achter de winnaar wiens tijd 9 min. 2.7 sec. bedroeg. Kelly, Mc. Kenzie. Ivanov en Kocerka plaatsten zich in de fi nales. In de eerste halve finale van de gestuur de vier roeide de Italiaanse ploeg zo ge makkelijk en soepel als gold het een oefen- partijtje. Met twee lengten voorsprong op Australië ging zfj door de finish. In de tweede halve finale ging Zweden op de laatste 500 meter onweerstaanbaar naar voren om met twee lengten te winnen van de Europese kampioen Finland. Rusland eindigde 2 lengten achter de Finnen, en ver achter volgde de Ameri kaanse ploeg. Italië, Australië, Zweden cn Finland kwalificeerden zich voor de eind strijd in dit nummer. De eerste halve finale van de twee zon der stuurman eindigde met een krappe zege van de Europese kampioen Rusland voor Oostenrijk. Sagoder en Kloinstein ble ven, na een spannend duel over de laatste 300 meter, 1/3 lengte achter op de Russi sche combinatie Bouldakov-Ivanov. Uit de tweede halve finale kwalificeer den zich de Ver. Staten en Australië, dit laatste land na een heftige strijd met Duitsland. Pas op de laatste 100 meter kon den de Australiërs definitief beslag leg gen op de tweede plaats achter de Ameri kanen. Kroon De Noor Egil Danielsen heeft de kroon op zijn bliksemsnelle atletiekcarrière gezet door het Olympisch nummer speerwerpen te winnen met een worp, die tevens een nieuw wereldrecord betekende. Hij bracht het tot 85.71 meter. Het was het eerste nieuwe wereldrecord in het atletiekpro- gram van deze Spelen en het was een ver bazingwekkende prestatie, daar Danielsen zijn helderrode speer tegen een tamelijk sterke wind moest werpen. De 100.000 toeschouwers in het Olym pisch stadion werden enthousiast toen de 22-jarige Noor de speer twee meter verder wierp dan ooit door iemand gepresteerd was op de orthodoxe manier. De speer kwam terecht aan de rand van de aanloop voor de polsstokhoogspringers, die toen ook in actie waren. De officials die het strijd perk voor de speerwerpers hebben uitge meten, hebben op zulk een machtige worp blijkbaar niet gerekend. Danielsen maakte zijn winnende worp bij zijn vierde poging. Hij was er maar net in geslaagd zich voor de laatste drie worpen te kwalificeren, daar zijn beste in de eerste drie slechts 72.60 meter was net vol doende om hem de zesde en laatste plaats te geven in de finale van de zes beste wer pers. Zijn laatste twee worpen na zijn recordprestatie waren al evenmin in drukwekkend. De zes man die zich voor de laatste drie worpen kwalificeerden, gebruikten allen dezelfde speer. Voor de eerste drie worpen hebben de deelnemers hun eigen speren gebruikt. Prins Axel van Denemarken verliet zijn loge om de plechtige uitreiking van de médailles over te nemen van de voorzitter van het I.O.C., Amery Brundage. Hij wenste Danielsen in zijn moedertaal geluk toen hij de gouden médaille overhandigde. De zilveren médaille ging naar de Pool Janusz Sidlo, die tot heden de wereldrecord houder was met 83.66 meter. De Rus Victor Tsibulenko, die aanvankelijk de leiding had Zo juichte de Amerikaanse dominee Bob Richards toen hij vier jaar geleden in Helsinki het polsstokhoogspringen won. En zo zal hij vandaag in Mel bourne wel weer gejuicht hebben, want weer kwam Richards .hoger dan al zijn concurrenten. in de wedstrijd met zes worpen, werd derde met 79.50. Pas verleden jaar is Danielsen bekend geworden, toen hij na nog niet verder dan 74.90 gekomen te zijn plotseling boven de magische 80-meter-grens begon te komen. Met zijn recordworp van van daag kwam hij de 20-ste maal boven die grens. Visioen „Ik had een visioen dat ik het misschien kon doen bij de vierde worp", zei Daniel sen. „Ik was erg zenuwachtig. Ik begon met mijn aanloop, raakte uit de pas en moest terug". „Terwijl ik me voorbereidde om opnieuw te starten, was de wind bijna geheel gaan liggen. Ik wist dat dit een kwestie van alles- of-niets was en ik kwam onmiddel lijk in de juiste pas. Het was de beste worp die ik ooit gedaan heb, een worp waarvan iedere speerwerper droomt. Mis schien kan ik het nog eens doen, maar ge loven doe ik daar niet aan". Een gebrul steeg op onder het publiek toen de rode speer door de lucht zeilde. Het was duidelijk dat de speer voorbij de lijn zou komen die het wereldrecord aan gaf. Officials haastten zich uit de buurt, terwijl de speer kwam op meters voorbij de plaats waar tot dusverre geworpen was. Danielsen maakte een geïmproviseerde oorlogsdans toen het record bekend werd gemaakt. De onttroonde wereldrecordhou der Sidlo was een van de eersten die hein gelukwensten. Danielsen die zijn 22ste verjaardag in het vliegtuig naar Melbourne vierde, is een elektricien in het Noorse hardrijderscen trum Hamar. Hij begon 'een Zweedse stalen speer te gebruiken nadat hij dat Sidlo had zien doen. Eerder had hij Finse speren ge bruikt. Titel voor Kono De uitslag van de wedstrijd in het ge- Uit een verklaring van ir. A. Paulen, die dezer dagen zijn werkzaamheden als lid van de Internationale Atletiek Unie in Melbourne beëindigde en samen met coach Grootewal en de atleet Kamerbeek naar Nederland vertrok, blijkt dat het NOC-Iid jhr. Quarles van Ufford, die als lid van de Internationale Hockey Federatie naar Melbourne reisde, tegen de aanvankelijke afspraak van plan is de Olympische Spe len bij te wonen. Ir. Paulen verklaart dat het onbegrijpe lijk is dat een lid van het NOC op het mo ment dat de Olympische ploeg Melbourne verliet, verscheen met de mededeling, dat hij de Spelen gaat bijwonen. Onbegrijpe lijk, tenzij Quarles van Ufford als lid van het NOC heeft bedankt en als individu naar Melbourne meent te moeten gaan. In dien dit laatste niet het geval is dan zal volgens ir. Paulen „deze muis toch wel een flinke staart krijgen". wlchtheffcn zwaarmiddengewicht luidt: 1. en Olympisch kampioen Tom Kono (V.St.) 447.5 kg. (140-132.5-175); 2. Vassili Stepanov (Rusland) 427.5 kg. (135-130-162.5); 3. James George (V.St.) 417.5 kg. (120-130-167.5); 4. Ja- lal Mansuri (Iran), 417.5 kg. (132-5-122.5-162.5), Mansuri werd achter Geor ge geplaatst omdat hij zwaarder woog: 5. Phillip Caira (Gr.-Br.) 405 kg. (127.5-122.5-155); 6. Vaclav Pse- nicka, (Tsj.slow.) 400 kg. (125-120-155). Tom Kono heeft, behalve de reeds ge melde records, ook nog het Olympisch re cord trekken, dat met 130 kg. op naam van Stanczyk stond, verbeterd en op 132.5 kg. gebracht. James George bracht het wereld record in deze oefening op 137.5 kg., maar dit geschiedde, naar nader werd gemeld, in een buiten de Olympische competitie staan de, aparte recordpoging. Zijn prestatie werd dus wel een nieuw Olympisch, maar geen nieuw wereldrecord. De rus Fedor Bogdanovsky heeft het Olympisch kampioenschap gewichtheffen in de middengewichtklasse gewonnen met een totaal van 420 kg. voor de drie Olym pische oefeningen, een nieuw Olympisch record en een nieuwe wereldrecord. In de St. Kilda Town Hall is een begin ge maakt met. het individueel flo- rettoernooi. Uit de vier poules plaatsten zich voor de poules van de halve eindstrijden de volgende florettisten: Gyu- ricza (Hong.), Roudov (Rusl.), Spallino (It.), Jay (G.B.), Axelrod (V.S.), Ossipov (Rusl.), Sichel (Austr.), Stratmann (Did.), Midler (Rusl.). Doriola (Fr.), René Paul (G.B.), Ver- halle (Belg.), Netter (Fr.), McCowage (Austr.)). Raymond Paul (G.B.) en Carlo Berganini (It.). In deze eerste ronde deden zich enkele verrassingen voor. Zo werd de zilveren medaille-winnaar van Helsinki, de Italiaan Edouardo Mangiarotti, uitgeschakeld na een barrage-partij met de enige Duitse schermer in dit toernooi, Stratmann. Voorts verdwenen nog twee bekenden van het strijdtoneel: de Hongaar Fulop en de Fransman Lataste. Dames van D.C.O. naar Duitsland Het dames-voetbalelftal van DCO zal op zondag 9 december in Dortmund tegen „For- tuna '55" spelen. Verder staan nog wedstrijden in Keulen en Saarbrücken op het programma. Onderhandelingen zijn gaande om in de zomer een week naar Engeland te gaan. Een Engels damesvoetbalelftal zal een week na-"- Haarlem komen. DE BRUIN. Tijdens internationale bokswedstrijden in Gent verloor onze land genoot De Bruin van de Belgische kampioen middengewicht Bouchez door technisch k. o. in de achtste ronde. 200 meter, tweede ronde: De eerste drie van elke serie gaan naar de halve finales: le heat: 1. Abdul Khaliq (Pakistan) 21.1; 2. Agostini (Trinidad) 21.1; 3. Pohl (Did.) 21.3; 4. Bartenev (Rusl.) geen tijd; 5. Goldo- vanyi (Hong.) geen tijd; 6. Schmidt (Polen) geen tijd. 2e serie: 1. Stanfield (V.S.) 21.1 sec. 2. Tokarev (Rusl.) 21.2 sec. 3. Da Conceicao (Braz.) 21.3 sec. 4. Lombardo (It.) g.t. 5. Akagi (Japan) g.t. 3e serie: 1. Baker (V.S.) 21.2 sec. 2. Man- dlik (Tsj.sl.) 21.3 sec. 3. Haas (Did.) 21.5 sec. 4e serie: 1. Morrow (V.S.) 21.9 sec 2. Rae (Nw. Zeel.) 22 sec. 3. Shenton (G.B.) 22.1 sec. Finale 100 meter dames: 1. Cuthbert (Australië) 11.5. 2. Stubnick (Duitsland) 11.7. 3. Matthews (Australië) 11.7. 4. Daniels (Ver. Staten). 5. Leone (Italië). 6. Armitage (Engeland). 5000 meter. De eerste vijf van elke heat komen uit in de finale, le serie: 1. Gordon Pirie (G.B.) 14.25.6, 2. Mugsa (J^lavië) 14.25.6, 3. Dellinger (V.St.) 14.26.8, 4. Bo- lotnikov (Rusland) 14.28.0, 5. Thoegersen (Denem.) 14.29.0, 6. Anentia Arere (Kenya) 14.37.0, 7. Ahlung (Zweden). 2e serie: 1. Lawrence (Austr.) 14.14.6, 2. Kutz (Rusl.) 14.15.4. 3. Tabori (Hong.) 14.18.6, 4. Ibbotson (G.B.) 14.18.8, 5. Scha de (Did) 14.18,8, 6. Taipale (Finl.) 14.24.2, 7. Curtis Stone (V.S.), 8. Kyle (Can.). 3e serie: 1. Thomas (Austr.) 14 min. 14,2 sec., 2. Nyandika (Kenya) 14.29.4, 3. Tsjer- niavskii (Rusl.) 14.32,4, 4. Szabo (Hong.) 14.32,4, 5. Chataway (G.B.) 14.32,6, 6. Jan- ke (Did) 14.40,6, 7. Chromik (Polen) 14.51,4. De Tsjech Emile Zatopek en de Fransman Mimoun lieten verstek gaan. 800 m.: 1. en Olympisch kampioen Court ney (V.S.) 1 min. 47,7 sec. (nieuw Olymp. record); 2. Johnson (G.B.) 1.47,8; 3. Boy sen (Noorw.) 1.48,1; 4. Sowell (V.S.) 1.48,3; 5. Farrell (G.B.) 1.49,2; 6. Spurrier (V.S.) 1.49,3. Het oude record stond sedert Londen 1948 met 1 min. 49,2 sec. op naam van de Amerikaan Mal Whitfield. Einduitslag speerwerpen: 1. en Olympisch kampioen Danielsen (Noorw.) 85,71 meter nieuw Ol. en nieuw wereldrecord), 2. Sidlo (Polen) 79.98 meter, 3. Tsiboulenko (Rusl.1' 79,50 meter, 4. Koschel (Did) 74.68 meter, 5. Kopyto (Polen) 74,28 meter, 6. Lievore (It.) 72,88 meter, 7. Macquet (Fr.) 71,84 meter. I Voor de halve eindstrijden roeien, die heden werden gehouden, hebben zich de volgende landen geplaatst: Vier met stuurman: Nieuw Zeeland, Fin land, Italië, Rusland, Zweden, Denemar ken, V.S. en Australië. Twee zonder stuurman: Nieuw Zeeland, Australië, Duitsland, Denemarken, V.S., Rusland. Oostenrijk en Italië. Skiff: Ivanov (Rush), Mackenzie (Austr.), Vlasic (Z. SI.), Von Fersen (Did.), Kelly (V.S.), Kocerka (Polen), Hill (N. Zeel. en Martinola (Italië). Twee met stuurman: Rusland, Australië, V.S., Polen, Duitsland, Oostenrijk, België en Chili. Vier zonder stuurman: Canada, V.S., Rusland. Italië, Frankrijk, Australië, Polen en Duitsland. Achten: Australië, Zweden, Tsj. Slowa kije, V.S., Italië, Canada. Rusland en Japan. In de eindstrijd van de double scull (er worden in dit nummer geen halve finales gehouden) plaatsten zich: Ver. Staten, Rusland, Australië en Duitsland. Vier met stuurman: halve eindstrijden; le halve eindstrijd: 1. Italië 7 min. 54.5 sec. 2. Australië 7 min. 59,8 sec. 2e halve eindstrijd: 1. Zweden 8 min. 1,8 sec. 2. Finland 8 min. 8,1 sec. Twee zonder stuurman, le halve eind strijd: 1. Rusland 8 min. 41,3 sec. 2. Oosten rijk 8 min. 42,4 sec. 2e halve eindstrijd: 1. Ver. Staten 8 min. 37,7 sec. 2. Australië 8 min. 42,8 sec. Skiff, eerste halve eindstrijd: 1. Ivanov (Rusl.) 9 min. 2,7 sec. 2. Kocerka (Polen) 9 min 5,7 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Kelly (V.S.) 9 min. 12,5 sec. 2. Jackenzie (Austr.) 9 min. 19,5 sec. Achten, eerste halve finale: 1. Ver. Staten 6 min. 55,1 sec. 2. Australië 6 min. 56,6 sec. Tweede halve finale: 1. Canada 6 min. 57 sec. 2. Zweden 7 min. 8,4 sec. Vier zonder stuurman, eerste halve eind strijd: 1. Canada 7 min. 47,7 sec. 2. Frank rijk 8 min. 8,4 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Ver. Staten 7 min. 59,7 sec. 2. Italië 8 min. 10,2 sec. Twee met stuurman, eerste halve eind strijd: 1. Polen 9 min. 22.8 sec. 2. Rusland 9 min. 26,2 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Duitsland 9 min. 24,1 sec. 2. Ver. Staten 9 min. 25,1 sec. De uitslag van het derde onderdeel van de moderne vijfkamp (schieten) luidt: 1. Alma (Mexico) 960 pnt; 2. en 3. Novikov (Rusland) 920 pnt en Benedek (Hong.) 920 pnt; 4. Lambert (V.S.) 900 pnt. 5., 6. en 7. ex aequo Mannonen (Finl.), Korhonen (Finl.) en Tarassov (Rusl.) ieder 880 pnt. Rusland won het schieten met 7231 pun ten voor de Ver. Staten 6588 pnt en Mexico 6268 pnt. Voor de eerste ronde van het voetbal toernooi is de wedstrijd Groot Brittannië— Nationalistisch China gespeeld. De Engel sen wonnen de ontmoeting met 90, na dat de rust met 40 was ingegaan. PhilippijnenJapan 7761. Brazilië Australië 8966. RuslandCanada 9759. Rusland-Singapore 91-42, Japan-Thai land 70-50, Bulgarije-Nat. China 88-71, Chili-Australië 78-56. Uruguay—Korea 83-60. Australië-Malakka 3-2, Singapore-Ver. Staten 6-1. In Port Phillip Bay is een aanvang ge maakt met de zeilwedstrijden. De resul taten van de eerste races waren: Internationale 5,5 meter klasse: 1. Noor wegen 2 uur 33 min. 20 sec. 2. Ver. Staten 2.33.28. 3. Gr. Brittannië 2.34.06. 4. Australië 2.35.07. 5. Zweden 2.36.30. 6. Zuid-Afrika 2.40.07. Drakenklasse: le race: 1. Denemarken 2 uur 35 min. 14 sec. 2. Australië 2.46.03. 3. Italië 2.48.39. 4. Argentinië 2.49.04. 5. Groot Brittannië 2.49.23. 6. Duitsland 2.49.51. Startklasse: 1. Ver. Staten. 2. Bahama. 3. Italië, 4. Cuba, 5. Frankrijk. 6. Groot Brittannië. Thailand liet verstek gaan. Sharpie klasse: 1. Australië, 2. Nieuw Zeeland, 3. Groot Brittannië, 4. Italië, 5. Rusland, 6. Frankrijk. Canada, Brazilië, Ver. Staten en Birma trokken zich terug. Finnjollenklasse: 1. Denemarken, 2. Ver. Staten, 3. Zweden, 4. Australië, 5. Canada, 6. België.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11