Bejaardenproblemen aan de orde op forumavond Herv. Vrouwendienst Modern ateliercomplex wordt op Phoenix-terrein gebouwd Complex van „St. Jozef" met vijftien garages uitgebreid Verbetering van wegen in Bloemendaal en Aerdenhout Nieuw gebouw krijgt veel licht door grote, onafgebroken glaswand Nassaulaan donderdag voor alle verkeer open 11 Hier is Uw middel dat veilig en zeker werkt DARMSTOORNISSEN ONBEHAAGLIJKHEID VERGIFTIGING Medicinaal Norit zuivert Uw maag onmiddellijk Burgerlijke Stand van Haarlem E. A. van der Haar 25 jaar bij arbeidsbemiddeling Bezoldiging personeel rij kskweekscholen Benelux voert in Londen handeJsbesr>rekin£en Gouden bruidspaar in Zonnebloemstraat J. Koning overleden Bestedingssom van neutraleaannemer wordt aanvaardbaar geacht Hallóó-Goei'ndaag Nieuw gebouw werkplaats antiek textiel Plan voor atelier aan Stephensonstraat DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Deze foto van de maquette van de nieuwe ateliers van de n.v. Nobelt aan het Phoenixterrein toont de ruime en frisse opzet van het project, waarbij opgemerkt moet worden, dat het frontgedeelte geheel uil glas bestaat. Na jarenlang braak te hebben gelegen zal het Phoenix-terrein in Haarlem thans eindelijk bebouwd worden. De Haarlemse Pyjamafabriek Nobelt n.v. zal namelijk op het terrein, dat begrensd wordt door de Parklaan, de Claes van Ruyvenstraat en de Phoenixstraat een nieuw gebouw doen verrijzen, dat plaats zal bieden aan haar kantoren, opslagmagazijnen en ateliers. Daarmee zal dit Haarlemse bedrijf, dat uit zijn huidige behuizing aan de Leidsevaart gegroeid is, binnenkort over een moderne atelierruimte in het centrum van de stad gaan beschikken. Het front van het nieuwe gebouw, dat ontworpen is door de Rotterdamse archi tecten ir. F. C. de Weger en J. P. van der Aa, is aan de Phoenixstraat gelegen, de hoofdingang komt aan de zijde van de Parklaan. Het gebouw, waarin de kantoorruimten worden gevestigd, zal uit twee verdiepin gen bestaan. Beneden komt een ruime fiet senbergplaats, iets boven de begane grond worden de kantoorruimten en de showroom ingericht en daarboven wordt een kantine gebouwd, die door middel van openslaande deuren uitkomt op een dak terras. Aansluitend bij dit gebouw is een conciërgewoning ontworpen met daarnaast ruimte voor de expeditie en het magazijn voor de klaargekomen produkten. De hoofdschotel van het complex wordt ge vormd door de ruime ateliers, waar de coupe-, naai-, controle- en strijkafdelingen zullen worden ondergebracht en waar ver der nog plaats is ingeruimd voor de be- drijfsschool, de bedrijfskantoren, de dok terskamer en het grondstoffenmagazijn. Het front van dit atelier, dat geheel uit glas bestaat, ziet uit op een kleine tuin, die tevens bedoeld is als reservegrond om ADVERTENTIE helpt snel tegen MAAGSTOORNISSEN (oprispingen, branderigheid maagzuur) (diarree) slechte SPIJSVERTERING („opgeblazen gevoel") (na overvloedig gebruik van alcoholische dranken, „kater") (zowel door bedorven voedsel als door carbol, lysol e.d.) Direct de dokter waarschuwen. HAARLEM, 26 november 1956 ONDERTROUWD: 26 nov., J. Langeveld en J. Chr. Eulink; M. Hartman en T. van der Beek; J. J. Koot en J. G. van Geldorp. GEHUWD: 26 nov., H. N. B. Nijman en C. S. van den Berg. BEVALLEN van een zoon: 24 nov., Chr. Th. MartinHenneman; F. A. van Gend Akersdijk; C. J. M. Portegies—van Went; M. F. Walker—Klootwijk; 25 nov., J. Heus— Pijloo; J. RoussacNiesink; 26 nov., A. A. DeïstMooij. BEVALLEN van een dochter: 22 nov., P. E. van Lieshoutde Rijk; J. A. M. van MeegenWarmer; 24 nov., M. P. Knol Wijkhuisen; A. C. M. Thomas—Runderka ïp; M. D P. PutsBujia; C. A. Bindels—Ouden dijk; 26 nov., G. Molhoekvan Looij; A. J. de Grooth—Tanis. OVERLEDEN: 23 nov., A. Kuiper—Frö- lich, 72 j„ Jan Gijzenkade; C. P. Lemmens— van den Bogaerde, 71 j., Rollandslaan; 24 nov., G. Nijssen, 69 j., Diezestraat; M. R. Bakker, 87 j., Timorstraat; J. van der Jagt, 76 j„ De Witstraat; G. H. Wassenaar, 41 j., Kamperlaan; J. van der Mije—van den En den, 88 j.. Hyacintenlaan; 25 nov., N. H. Dae- menEijkel, 81 j., Planetenlaan. een eventuele kleine uitbreiding van het bedrijf in de toekomst nog mogelijk te maken. Het complex is echter zo ruim opgezet, dat voor een uitbreiding op korte termijn niet gevreesd behoeft te worden. Het atelier alleen al beslaat een oppervlakte van on geveer achthonderd vierkante meter en alles bij elkaar genomen zal de ruimte in het nieuwe complex ongeveer het dubbele zijn van het bestaande aan de Leidsevaart. De uitbreiding van het bedrijf wordt voor namelijk beperkt door de moeilijkheden op de arbeidsmarkt, al hoopt men dat hier in de toekomst iets veranderd wordt, als men aan het Phoenixterrein meer in het centrum komt te zitten. Tot slot kan nog worden vermeld, dat het gehele nieuwe complex, kantoorgebou wen, zowel als ateliers, ruim en licht zijn opgezet en dat zon en frisse lucht zoveel mogelijk toegang krijgen. Verder is door een nieuwe indeling een economischer werkwijze mogelijk, waarbij de grondstof fen langs een lange weg door de ateliers gaan en allerlei bewerkingen ondergaan, totdat zij bij de uitgang afgewerkte produk ten zijn geworden. Men is reeds met de bouw begonnen, die uitgevoerd wordt door de Bataafse Aan nemingsmaatschappij uit Den Haag en hoopt het fabricagegedeelte vóór de bouw vakvakantie gereed te hebben, zodat in de vakanties verhuisd kan worden, waarna de algehele oplevering kan plaatshebben in september van het komende jaar. Op 10 december zal de heer E. A. van der Haar wonende Pegasusstraat 111 te Haarlem, de dag herdenken, dat hij vijfen twintig jaar geleden in dienst kwam bij de arbeidsbemiddeling en wel in tijdelijke dienst bij de gemeentelijke dienst voor de werkloosheidsbestrijding te Haarlem. Het was het begin van het dieptepunt in de werkloosheidscrisis, welke toen heerste en waarvan niemand toen nog duur en om vang kon beseffen. Typerend daarvoor was de uitspraak van de toenmalige directeur van deze dienst in de Hoofdmanstraat, de heer D. Vader, die de heer Van der Haar bij zijn indiensttreding nog eens speciaal wees op het tijdelijke van deze betrekking, die vermoedelijk niet langer dan „enkele maanden" zou duren. In 1940, bij de om zetting van deze gemeentediensten in een Rijksdienst, verhuisde de jubilaris als rijksambtenaar naar het gewestelijk ar beidsbureau aan de Kleine Houtweg. De heer Van der Haar betoonde zich steeds een ijveraar op het gebied der werk loosheidsbestrijding, óók buiten zijn kan tooruren. Van 19321940 was hij voorzitter van het centraal comité voor werklozen, bovendien oprichter en algemeen leider van de school voor werklozen, een inspan nende arbeid, die in 1940 werd voortgezet door de in dat jaar opgerichte rijkswerk plaats voor vakontwikkeling. Na de be zetting was de heer Van der Haar enige tijd gemeenteraadslid in de „noodraad" der gemeente Haarlem. Ook thans is hij, buiten zijn bureau werkzaamheden op maatschappelijk ge bied nog altijd actief. Als mede-oprichter is hij sinds 1939 nog steeds penningmeester van de stichting „De Opbouw" te Utrecht, thans één der grootste voogdij-instellingen in Nederland. Tevens is hij bestuurslid van de Professor Kohnstammstichting en be stuurslid van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum hoopt de heer Van der Haar op 10 december van 1517 uur thuis een receptie te houden. In het Staatsblad is gepubliceerd het Ko ninklijk Besluit van 12 november 1956 tot wijziging van het Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren 1948. Deze wijziging van het Bezoldigingsbesluit strekt tot herziening van de salarisregeling voor de directeuren en leraren der rijks kweekscholen voor onderwijzers en onder wijzeressen Deze salarisregeling is met dit Koninklijk Besluit grotendeels in overeen stemming gebracht met die, welke bij Ko ninklijk Besluit van 6 augustus 1955 is vast gesteld voor het onderwijzend personeel van de rijksscholen voor middelbaar onderwijs. Op een maandag in het wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem ge houden forumavond van de Hervormde Vrouwendienst heeft de presidente, me vrouw ir. Waardenburg-Lindeyer, mede delingen gedaan over de actie voor de pro testantse Hongaarse vluchtelingen. Zij stel de voor ieder van hen een tas met eerste benodigdheden aan te bieden. Verwach- wordt, dat alle afdelingen van de Hervorm de Vrouwendienst een tas zullen vullen. Een collecte op deze avond gehouden bracht f 30.15 op, welk bedrag voldoende xs voor het vullen van een tas. Mevrouw Waardenburg deelde mee, dat de Hongaarse vluchtelingen bij hun aan komst een doosje met zakdoeken is aan geboden namens de vrouwen, aangesloten bij de wereldraad der kerken. In haar inleidend woord over het bejaat- denvraagstuk, sprak mevrouw Waarden burg naar aanleiding van het gedicht „De werkplaats" van Muus Jacobse. De werk plaatsgedachte komt daarin tot uiting. He! werkdoel en de band door het werken, zo lang het dag is, krijgen de klemtoon. De heer J. Vernhout. voorzitter van het college van diakenen der Haarlemse her vormde gemeente, besprak een artikel in „Woord en Dienst" van ds. Van Dongen over bejaardenzorg. Men zegt, dat de eer ste helft van deze eeuw de periode van het kind was en de tweede helft de periode van de ouderdom genoemd wordt. Met het oog hierop riep de heer Vernhout op tot een algemeen voelen van de onderlinge verantwoordelijkheid voor de bejaarden Hij stelde voor, dat in de gemeente, met de diakenen, een kring zou worden gevormd Bloembollen en auto's aan de orde LONDEN (Reuter) Te Londen zijn handelsbesprekingen begonnen tussen Groot-Brittannië en de Beneluxlanden. Het is de eerste maal, dat de Beneluxlanden als groep met Groot-Brittannië over een han delsovereenkomst besprekingen voeren. Tijdens deze besprekingen kwamen de toe komstige contingenten voor de Britse uit voer van automobielen aan de orde. Hoewel de invoer van Britse auto's in Nederland gecontingeerd is, levert dit naar men zegt voor exporteurs geen moeilijkheden op. Volgens een vooraanstaande exporteur is deze markt in feite geliberaliseerd. Hij voegde hieraan échter toe dat een vergro ting van het contingent voor de Benelux in zijn geheel de Britse auto-industrie wel kom zou zijn. De handel tussen Groot-Brit tannië en Benelux is grotendeels gelibera liseerd. Men verwacht echter, dat de onder handelaars der Benelux de contingenten voor de Britse invoer van bloembollen ter sprake zullen brengen. Op 5 december zal het dubbel feest zijn bij de familie Mulder aan de Zonnebloem straat 16 in Haarlem, want dan is het niet alleen Sinterklaas, maar dan zullen de heer en mevrouw MulderKokkelink tevens de dag vieren, waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Op 21 no vember zijn de bruidsdagen ingegaan en hier en daar staan al wat bloemetjes als voor boden van de grote gebeurtenis. De heer A. Mulder, die "7 jaar is, is eenenveeritg jaar werkzaam geweest bij de N.Z.H.V.M., waar hij zijn loopbaan als grondwerker is be gonnen om die als controleur eerste klasse te beëindigen. Hij heeft tevens de hele ont wikkeling van het bedrijf op de voet kunnen volgen. om ervaringen op dit gebied uit te wisselen. Ook de Jonge Kerk Kon naar zijn mening actief worden door de bejaarden eens in haar kring uit te nodigen. Hierna was het de oeurt aan de inleid- sters, die lid waren van het forum en tot wie behoorden mevrouw J. Beeks-Bremer. directrice van het Hervormd Rusthuis, zuster M. Zuidema, zuster R. Ton, me vrouw M. D. Eickholtz-De Wijs, secreta resse van de U.V.V. en zuster M. van Driel Krol. Zuster Van Driel Krol sprak over de resultaten van het congres voor bejaarden zorg, dat op lü en 11 oktober in Scheve- ningen is gehouden en dat door meer dan duizend mensen werd bezocht. Er was daar gesproken over de gebedstaak en over de levensverrijking door geloofsgemeenschap. Ook was als praktische mogelijkheid naar voren gekomen, dat er mogelijkheid voor bejaarden tot kerkbezoek zouden moeten zijn, bijvoorbeeld door het beschikbaarstel len van autovervoer. Zuster Zuidema gaf aan, hoe naar haar mening de zieke bejaarden geholpen dien den te worden, waarbij vooral 's nachts behoorlijke hulp aanwezig zou moeten zijn. Mevrouw Eickholtz beschreef, hoe in het tehuis van de U.V.V. aan de Schotersingel drie keer per week eten voor zestig be jaarden wordt klaargemaakt en mevrouw Van Beek wekte de aanwezigen op eens vaker een bezoek aan eenzame bejaarden te brengen en hen met de feestdagen eens een pakje te sturen. Zuster Ton schetste de taak van het Groen-gele Kruis, dat scholingscursussen voor bejaardenzorg geeft aan wijkzusters en dat ook bemidde lend optreedt bij plaatsing in een tehuis. Er werd voorts voorgesteld door de werkplaats van de Herv. Vrouwendienst een spreekuur te doen instellen Hierover wordt een bespreking gehouden tussen de leden van de H.V.D. uit de drie grote ste den. Mejuffrouw W. de Klerk, directrice van het gemeentelijk tehuis voor ouden van da gen, die over de Deense bejaardenzorg zou spreken, was door ziekte verhinderd aanwezig te zijn Zij heeft zich inmiddels bereid verklaard op een andere nog te hou den avond haar inleiding te houden. Na de inleidingen vormden de aanwezi gen vier gespreksgroepen, die nader op de problemen ingingen. ADVERTENTIE Naar wij vernemen is deze week donder dag de openstelling voor alle verkeer te verwachten van de Nassaulaan en waar schijnlijk ook van de Zijl- en Kinderhuis singels te Haarlem. Inzonderheid de Nassaulaan is vele maanden afgesloten geweest wegens de ingrijpende reorganisatie van het straat profiel, de asfaltering en de daaraan voor afgaande rioleringswerken. Op het ogenblik is men zover, dat nog slechts de laatste hand behoeft te worden gelegd aan de aan sluiting bij de Nassaubrug. Wat de Zijlsingel betreft: daar gaat het om het leggen van een asfaltdeklaag en de aansluiting aan het kruispunt bij de Zijl- brug. Ook heeft men een begin gemaakt met het besti-aten van de vluchtheuvels. De voltooiing van beide werken betekent een belangrijke vex'betering voor het verkeer in Haarlem, waarop reeds lang werd gewacht. Met ingang van aanstaande donderdag zullen ook de stadsbuslijnen 3 en 4 hun oude route via de Raaks, de Gedempte Oudegracht en de Nassaulaan (met de stopplaats bij de hoek van de Zijlstraat) hervatten. Tenslotte kunnen wij nog meedelen, dat ook het parkeerterreintje aan de Wilhel- minastraat tegenover de Vestestraat thans gereed is gekomen Slechts de verkeersbor den moeten nog worden aangebracht. Er is daar plaats voor ongeveer twintig wagens. In de leeftijd van vijfentachtig jaar is te Spaarndam overleden de heer J. Ko ning, een bekende figuur op kerkelijk ge bied in het dorp. Vroeger is de thans over ledene bedrijfsleider geweest op een boerderij in de Spaai-ndammerpolder. De heer Koning heeft de Hervormde gemeente van Spaarndam ruim veertig jaar gediend als diaken, ouderling en kerk voogd. Enkele jax-en geleden heeft hij zijn functies moeten neerleggen, omdat hij wegens de bepalingen der kerkorde niet meer benoembaar was door zijn leeftijd. Ook heeft hij de administratie beheerd van de kerkvoogdij. Vrijdagmiddag om twee uur zal in de Hervormde Kerk te Spaarndam een rouw dienst worden gehouden, waarna het stof felijk overschot op de begraafplaats aldaar ter aarde besteld zal worden. Ondanks' het feit dat de begroting voor het .jaar 1957 een tekort aangeeft van f 390.000, hebben B. en W. van Bloemen daal plannen opgesteld om diverse werken uit te voeren of voor te bereiden. Daartoe behoren de bouw van een politiepost te Aerdexxhout, verbouwing van de aula op de algemene begraafplaats, de bouw van een theehuis bij het duinmeer aan de Zee weg, verbreding eix verbetering van de Zandvoorterweg, voorbereiding aanleg van een fietspad langs de Vogelenzangseweg, uitvoering plan Kop-Zeeweg, aanleg van sportvelden en vex-beteringen aan scholen. De meeste posten zijn memorie gesteld, zodat de kans groot is, dat een aantal wer ken wel wordt voorbereid, maar niet in de loop van 1957 uitgevoerd. De vex-betering van de Zandvoorterweg te Aerdenhout staat op het programma. Wij hebben hierover reeds mededelingen gedaan. In de loop van het jaar zal grond aangekocht worden. Voor dit doel is een bedx-ag van f 30.000 uitgetrokken. De voor- bei-eiding der wijziging van het tracé bij de Vierspx-ong is memox-ie gesteld. De Julianalaan zal een nieuw wegdek krijgen, waarvoor de kosten geraamd zijn op f 60.000. Ook zullen verbeterd worden het wegdek van de Kennemerweg en ge deelte Kerkplein (kosten f38.000), dat van de Vogelenzangseweg (f 35.000) en dat van de Mollaan (f40.500). Ten behoeve van de rioleringswerken in de Julianalaan en omgeving was x-eeds een bedrag van f 335.000 begroot- De totale kosten worden begroot op f 438.000 en de hogere kosten komen ten laste van het dienstjaar 1957. Voortgegaan wordt met de voorbereiding van een rioleringsplan. Reeds zijn enkele bedragen, in totaal van f 35.000, uitgetrok ken; voor het volgend jaar zal f 10.000 no dig zijn. De kosten ter voorbereiding van de bouw van een aula op de algemene be graafplaats worden op f 2000 geraamd. De ze uitgave zal wox-den gefinancierd uit de opbrengst van een geldlening. Evenals in 1955 en 1956 wordt ook dit Naar wij vernemen ziet het er naar uit, dat ook het plan van architect B. J. J. M. Stevens voor 120 woningen voor de wo ningbouwvereniging „St. Jozef" in de zuid westelijke hoek van Delftwijk in Haarlem- Noord binnenkort verwezenlijkt kan wor den. De kansen, dat het mixxisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid met de bestedingssom akkoord zal gaan, wor den optimistisch beoordeeld. Zoals wij hebben gemeld was, nadat twee mislukte aanbestedingen tot een conflict hadden geleid tussen de woningbouwver eniging en een gemeentelijke instantie, een compromis gevonden door een prijs te vra gen aan een door de voorzitter van de rooms-katholieke aannemers patroonsver eniging aangezochte aannemer, wiens naam voor alle partijen onbekend zou blijven. Naar wij thans vernemen wordt het door die aannemer genoemde bedrag als alles zins aanvaardbaar beschouwd. Wel heeft de ax-chitect om de verhouding ten opzichte van de curveprijs gunstiger te maken bij dit uit vijf blokken bestaande complex aan Delftlaan en P. C. Boutensstraat een vijf tiental garages ontworpen, drie bij elk blok. De Haarlemse raad stelde voor de bouw van dit complex in september van het vorige jaar ongeveer anderhalf miljoen gulden beschikbaar. De K.V.P.-fractie stemde bij die gelegenheid tegen dit voor stel. omdat het in het plan geprojecteerde aantal slaapkamers volgens haar niet over eenstemde met de behoeften der woning zoekenden. Het gezelschap Cees de Lange heeft za terdagavond in het concertgebouw in Haarlem een programma, getiteld „Hal- lóó Goej'ndaag" gebracht voor de Haar lemse afdeling van de VARA. Tien bekende radio-artiesten, waaronder Rijk de Gooyer, Miep Last, de Annabelles en de Chico's, kwamen voor het voetlicht. Het optreden van Rijk de Gooyer, in de welbekende rol van Bartels was teleur stellend, de woorden „Hallóó Goej'n daag" vermochten niet meer zoals vroeger een uitbundig enthousiasme te ontketenen. Om het publiek te blijven boeien zal Rijk de Gooyer weer eens iets nieuws moeten brengen. Ook het optreden van Cees de Lange viel tegen. Zijn conferences waren enigszins „afgezaagd" en op het politieke gedeelte na niet bijster actueel. Heel aardig waren de parodieën, die Roland Wagner op de planken bracht. Vooral de sketch, waarin hij de spot dreef met het „Amerikaanse" reclame maken voor de televisie was, caricaturaal gezien, uitstekend weergegeven. De Annabelles traden in een nummer van zang, dans en muziek op en bleken voortreffelijke ver tolksters te zijn van oude Engelse en Hol landse liedjes. jaar een bedrag van f 30.000 uitgetrokken voor vei'betex'ing van de straatverlichting. Het ligt in de bedoeling de verlichting in de gehele gemeente te verbeteren. In to taal zal een bedrag van f 150.000 nodig zijn, te verdelen over vijf jaar- Voor 1957 is f 30.000 uitgetrokken. De thans in gebruik zijnde mobilofoon installatie beantwoordt door langdurig ge bruik niet meer aan het doel, zodat het gewenst is deze door een nieuwe te ver vangen. Herhaaldelijk wordt de ontvangst gestooi-d, tex-wijl het ook meermalen voor komt, dat deze op grote afstand (Aerden hout, Vogelenzang, Santpoort) zelfs geheel wegvalt. Het is de bedoeling de vernieu wing in drie jaar te doen plaats hebben. Voor 1957 wordt een bedrag van f4500 ge raamd, zijnde de kosten van een nieuw vast station op het bux-eau van politie. In de volgende jaren zullen bedragen worden uitgetrokken voor een mobilofooninstalla tie op een der auto's. Sportvelden Als een aanlooppost voor de aanleg van sportvelden te Aerdenhout is een bedrag van f 10.000 uitgetrokken. Evenals vorig jaar is het bedrag van f 50.000 op de be groting geplaatst voor de bouw van een kleedhuis aan de Donkerelaan, welk werk in 1956 niet uitgevoerd kon worden. De speelplaats aan de Brederodelaan zal verbeterd worden door het aanbrengen van een hek; de kosten zijn f2000. Voor de reorganisatie van het Kinheimplein is no dig f 1500. Aan de Stephensonstraat te Haarlem, achter de huidige tramremise, zal in de toekomst de nieuwe werkplaats voor her stel van antiek textiel worden gebouwd. Het oude schoolgebouw aan het Leidse- plein, waar de werkplaats tot nu toe was gevestigd, voldoet niet meer aan de eisen. De belichting bij het weven laat zeer veel te wensen en bovendien veroorzaken de ouderwetse potkachels bij het stoken een enorme hoeveelheid stof, dat funest kan zijn voor de te restaureren tapijten. Het bouwplan, afkomstig van een der architecten van het bedrijf van Openbare Werken te Haarlem, voor het nieuwe ge bouw, dat geprojecteerd is op het terrein gelegen aan de Stephensonstraat bij de Pijlslaan tussen de spoorlijn en de rijbaan, is reeds gereed. De weef- en stopafdeling zullen in één ruimte worden onderge bracht, in tegenstelling tot het oude ge bouw, waar deze afdelingen in twee lo kalen zijn gevestigd. Ook zullen een schil dersatelier en een spoelkamer worden in gericht, Tevens ligt het in de bedoeling in het gebouw administratie- en opslagruim ten onder te brengen. De ramen komen uitsluitend aan de noordzijde en op het dak en zullen zo worden geconstrueerd, dat het grootst mogelijke profijt van de belichting kan worden getrokken. Bij het aanleggen van een verwarmings installatie zal rekening wox-den gehouden met het feit. dat sommige tapijten slechts een bepaalde temperatuur kunnen ver dragen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13