I Scalare TAXI 18000 De veren maken de haan! PÉTROLE HAHN Geef 'n boek Verbouwing Voorwegschool door rijksinspecteur afgekeurd „Een feestelijke dag" bij Cremer Mijnenveger plechtig in dienst gesteld Hongaars centrum thans geheel gereed voor ontvangst gasten DOL GEWORDEN AAP NA VEEL MOEITE BEDWONGEN CENTRALE BOEKHANDEL B. en W. van Heemstede stellen thans voor kleuterschool te houvoen t tegen haaruitval en hoofdroos Kort en bondig Verras hem Parkeerruimte voorlopig beperkt Oud-opperjager spreekt over „Dieren in Nederland" Winkeljuffrouw zou juwelen hebben weggenomen Burgerlijke Stand van Haarlem Vrouw en vier kinderen in de steek gelaten Vanavond automarkt op Leidseplein A mateurtoneel Veertig jaar Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij Gedeelte Soendaplein gesloten voor het verkeer Militairen geven aan 200 kinderen Sinterklaasfeest Verzorg Uw haar met Afdoend. Voordel ig. „Holland show" te Heemstede Hongaars Centrum vraagt medewerking Kerkconcert ten bate van Hongarije WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar wij van betrouwbare züde verne men heeft de rijksinspecteur voor het la ger onderwijs, dr. I. van der Velde, de door de gemeenteraad van Heemstede aanvaarde verbouwing van de Voorwegschool te Heemstede, waarbij enige noodlokalen zou den worden ingericht, afgekeurd. B. en W. van Heemstede zullen er nu toe overgaan een noodkleuterschool aan de Laan van Insulinde te bouwen, waardoor de Voorwegschool enigszins ontlast zal worden. Een desbetreffend voorstel zal vrij dag in de raadsvergadering worden behan deld. Wij herinneren er aan, dat in de vergade ring van de Heemsteedse gemeenteraad op 25 oktober het betreffende voorstel van B. en W. werd aangenomen. De voorgestelde uitbreidingen van de Crayenesterschool en van de Voorweg- school waren nodig om tot de aanstelling van boventallige onderwijzers, waartoe de raad bij een vorige gelegenheid had beslo ten, te kunnen overgaan. De fractie van de Partij van de Arbeid had bij die gelegen heid gestemd tégen de verbouwing van de Voorwegschool, omdat, zoals haar woord voerster, mevrouw Van der Meulen-Hou- wer, het stelde, het gebouw niet geschikt was voor een dergelijke verbouwing. Zij betwijfelde of het onderwijs in de kleine kamertjes, die vrijwel van daglicht versto ken blijven, met vrucht kan worden gege ven. Tevens sprak zij destijds als haar overtuiging uit, dat er geen schijn van kans zou bestaan, dat de onderwijsinspectie de voorgenomen verbouwing zou goedkeuren. Als alternatief stelde mevrouw Van der Meulen toen reeds voor over te gaan tot de bouw van een semi-permanente kleuter school, waarin de kleuterklassen, die thans nog in de Voorwegschool zitten, zouden kunnen worden ondergebracht. Nu de rijksinspecteur de verbouwing van de Voorwegschool inderdaad niet heeft goedgekeurd, hebben B. en W. van Heem stede besloten een noodkleuterschool aan de Laan van Insulinde te gaan bouwen. ADVERTENTIE TE KOOP GEVRAAGD ANTIEKE MEUBELEN en OUDE MAHONIE MEUBELEN zoals ronde tafels, stoelen, kleine mahonie meubeltjes, canapé's, theestoven enz. Mae beschadigd zijn, ook wurmgaatjes geen be zwaar. Brieven onder no. 4198 bur. v. d. blad Spoorwegwerken te Heemstede Het terrein ten oosten van de spoorlijn Amsterdam—Leiden bij de Zandvoortse Laan te Heemstede zal binnenkort worden gebruikt voor het opslaan van bouw materialen en gereedschap. In verband hiermee is het noodzakelijk, dat de auto's, die vroeger op dit terrein werden gepar keerd nu op het Roemer Visserplein zul len moeten worden gestald. Op uitnodiging van de Natuurbescher mingscommissie Zuid-Kennemerland zal de heer J F. Vogel, oud-opperjager van de Kroondomeinen te Apeldoorn, op donder dagavond 29 november in de aula van het Stedelijk Gymnasium aan het Prinsenhof te Haarlem spreken over „Dieren in Neder land". De bijeenkomst is toegankelijk voor leden der commissie, voor natuurwachters, toekomstige natuurwachters en belangstel lenden. Een twintigjarige winkeljuffrouw, die bij een juweliers winkel in Haarlem-centrum werkte, zou in de afgelopen weken een aantal zilveren voorwerpen, ter waarde van honderdvijftig gulden hebben weggenomen. Haar werkgeefster vermiste regelmatig voorwerpen en toen zij op zekere dag toe vallig in het handtasje van de winkeljuf frouw keek, zag zij iets glinsteren. Het bleek een uit de etalage van de winkel af komstig zilveren voorwerp te zijn. De win keljuffrouw is ingesloten. ADVERTENTIE teneinde op deze wijze de Voorwegschool te ontlasten. Een desbetreffend voorstel zal aan de raad worden gedaan en op de raadsver gadering van vrijdag worden behandeld. Als de raad haar goedkeuring aan deze bouw kan hechten, hoopt men zo spoedig mogelijk met de bouw van dit noodkleuter- schooltje te beginnen. Wij wijzen er in dit verband nog op, dat de aanstelling van boventallige onder wijzers door alle raadsleden werd goedge keurd, waarbij de vertegenwoordigers van cle confessionele partijen de nadruk legden op het effect van de voorgestane maat regel voor de bijzondere scholen, omdat men daar dan ook tot aanstelling van bo ventallige leerkrachten zou kunnen over gaan. ADVERTENTIE i Voor div. liefhebberijen heeft t TTVVTVTVVVVTVTVVVTVTVTVTTVVT goede o.a. luchtpomp v.a. hondenmand v.a. vogelkooi verchr. kom met goudvis Rijksstraatweg 47 cadeaus 12.50 3.95 9.50 2.75 Tel. 24233 HAARLEM, 27 november 1956 ONDERTROUWD: 27 nov., B. Chr. Hen- sen en W. H .B. van der Spek; K. C. Schuijt en C. van Boekhoven; P. van der Stuijt en E. van der Laan de Vries; J. C. A. Wessels en A. Cooper. GEHUWD: 27 nov., W. J. van Doorn en C. M. van der Velden; P. van Veen en Th. W. de Vos; W. J. Benink en L. Rietman. BEVALLEN van een zoon: 25 nov., L. N. Verschurenvan Asselt; 26 nov., H. M. Hos —Brugman; J. Stijger—Crezée; W. M. de Bruinvan Mannekes; M. A. Wijnands Bloem; 27 nov.. J. Spronk—Lefering. BEVALLEN van een dochter: 2.6 nov., M. J. van Kimmenaede—van der Meer. OVERLEDEN: 25 nov., G. F. Veldhuizen, 64 j., Oudeweg; J. M. SmitOhm, 25 j., J. J. Hamelinkstraat; 26 nov., M. Versluis Eienbsas, 95 j., Oranjcplein: M. Roosevan Merksteijn, 74 j„ van 't Hofstraat: J. M. van Houten—van der Rijk, 81 j., Kamper laan; M. A. van Dam, 5 d., Gasthuislaan. Een eenenveertig jarige café-pianist uit Heei'len heeft bevestiging van het vonnis der Haarlemse rechtbank, te weten zes maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf, tegen zich horen eisen, toen hij in ho ger beroep voor het gerechtshof te Am sterdam terecht stond omdat hij zijn echt genote en vier kinderen in de steek had ge laten en zijn gezin gedurende zes jaar het noodzakelijke levensonderhoud had ont houden. Over de vele moeilijkheden die zijn vrouw, woonachtig in Haarlem, heeft ondervonden om haar hoofd boven water te houden en voor haar kinderen te zorgen, vertelde zij voor het hof. Zij stond voor grote finan ciële lasten. Bij haar eigen bescheiden in komen uit kamerverhuur had zij steun no dig van de dienst voor sociale zaken. Ook na de scheiding in 1952 in 1950 liet de verdachte zijn gezin onverzorgd achter, het in huis aanwezige geld nam hij mee heeft de vrouw nooit een cent als alimen tatie ontvangen. Verdachte zei, dat hij zich bewust is van de ernst van het feit, maar dat hij niet in weelde had geleefd terwijl zijn gezin in armoede achterbleef. Hij deelde mee, in fi nanciële moeilijkheden te zijn geraakt door zijn te geringe inkomsten. Het hof zal op 11 december arrest wijzen. Aangezien, zoals wij reeds berichtten, de Botermarkt te Haarlem is ingericht als Sinterklaasmarkt, is dit terrein vanavond niet beschikbaar voor de automarkt. Deze zal vanavond worden gehouden op het Leidseplein, ingang Leidsevaart. Op woensdag 5 december zal er geen automarkt in Haarlem worden gehouden. De voorstelling, welke de letterlievende vereniging „J. J. Cremer" ons als eerste in haar jubileumseizoen aanbood, heeft dins dagavond in de stadsschouwburg menig applaus bij open doek ontlokt. Dat het eer ste handgeklap Eki Oostwald-Bouwer bij haar opkomst gold, zal niemand hebben verbaasd. Eki of „Eek","zoals de ihgewijden zeggen, speelt vijfentwintig jaren bij Cre mer toneel. Dat moest gevierd worden! De huldiging na bood daartoe gelegenheid, maar het blijspel van Andrew Rosenthal, zeer toepasselijk geheten ,.Een feestelijke dag", niet minder. Eki Oostwald-Bouwer vervulde daarin de rol van een vrouw, die haar vijftigste verjaardag viert en plotse ling moet ontdekken, dat zij jonger heeft willen zijn dan zij is, zichzelve en haar om geving slechter kent dan zij denkt en - waar het op aankomt - van het leven kan maken wat zij zelf wil als zij genoegen durft nemen met het veranderd aanschijn der dingen. Dat is een heleboel op een ver jaardag en zo'n portie te verwerken vraagt veel. Andrew Rosenthal laat het zijn Lora Sutherland verwerken. Hij schept er een aantal dramatische situaties mee, waarin het gewoon menselijke prevaleert en ge noeg dingen gezegd worden, waar je nog wat van kunt opsteken. Die legt hij dan grotendeels in de mond van Lora's tegen speelster Jane Cooper, eigenlijk de tweede hoofdrol in dit stuk. Lucie Rinkel-Spijer heeft dat er in ieder geval van gemaakt. Dat was heel plezierig, omdat men zodoen de kon genieten van twee figuren van importantie in de vorm, waarin zij voor het voetlicht kwamen. Wat Eki Oostwald-Bouwer betreft: wat is zij toch onweerstaanbaar in het genuan ceerd komische. Zij bezit een grote toneel intelligentie, die haar verschijning boeiend, haar spel vol differentiatie in het verstan- delijk-emotionele maakt. Voeg daarbij een zeer beheerste plastiek en ge begrijpt hoe zij de rol van Lora rationeel wist op te bouwen. Ik doe haar niets tekort als ik onmiddellijk naast haar vertolking de crea tie van Lucie Rinkel-Spijer noem, wier mooiste hoedanigheid, de gevoelsexpressie, waarlijk ontroerde. Beide figuren stonden met en tegenover elkaar in een prachtig aanvullend en contrasterend verband. Zij waren doorslaggevend voor het kennelijk succes van de avond. Toch wil ik mijn waardering voor de overige leden van de bezetting ook niet onder stoelen of banken steken. Dick Ste vens, als Lora's echtgenoot, speelde uitste kend naar het vermoeden van een ander leven achter zijn wat onbeholpen, soms ge prikkelde. maar o zo liefderijke bejegenin gen. Wim Rijke toverde 'n volwassen gewor den en toch eerlijk aanhankelijke zoon uit zijn bescheiden tekst, Aad Strooman ver scheen ten tonele in een zorgvuldig over wogen en bewogen Braziliaanse huisvriend. Frits de Nooyer, zo maar als heel jonge debutant, speelde het klaar een alleraar digst wijs kereltie het familietafereel bin nen te voeren: hij kan er trots op zijn. Lief was Annerie Swaneveld in een rol. die dat als innemende eigenschap van haar vroeg. Wereldveroverend charmant de voor geen kleintje vervaarde Helen Conrad op de wijze die Toos Hulsbergen Henning-Van Zijl als de beste speelstijl voor haar koos. De korte ogenblikken, waarop Lucie Rinkel i' uiw/iiejoto van dc Sutherianas ad Andrew Rosenthal's „Een feestelijke dag". Staande Frits de Nooyer en Dick Stevens. Zittend Wim Rijke, Eki Oost wald-Bouwer en Lucie Rinkel. en Rie de Nooyer-Christiansen op waren, blèken wel bestede. Hoeft het nog gezegd dat ik mij de voor stelling zal herinneren als een van die goede Cremer-opvoeringen, waarin Henk Bakker's regie een verborgen, maar bloeiend leven leidde? Men hoeft alleen maar te letten op de mise en scène om de toneelrót aan het werk te zien. En dan laten we de beïnvloeding van de persoon lijke spelprestaties maar buiten beschou wing. Na het stuk is Eki Oostwald-Bouwer uit voerig gehuldigd. Ze werd ere-lid van Cremer en ontving vele geschenken, ver gezeld van even zo vele prijzende woorden. Een feestelijk besluit van een toneelfeest, dat eraan was voorafgegaan! P. W. Franse Vanmorgen is de bij de Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij gebouwde mijnenveger Meppel", bestemd voor de Koninklijke Marine, in gebruik genomen. In aanwezig heid van het college van B. en W. van de gemeente Meppel, enige marineautori teiten en vertegenwoordigers van de Ame rikaanse Marine droeg de heer B. M. Vlie- lander Hein, directeur van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij de mijnenveger over aan de vertegenwoordiger van het Ministerie van Defensie, commandeur E. J. Gallas. De commandant van de mijnen- dienst der Koninklijke Marine, kapitein ter-zee B. Poortman, gaf vervolgens aan de luit. ter zee T. H. de Meester opdracht deze bodem in dienst te stellen. Nadat dit was gebeurd, brachten de manschappen van de mijnenveger een driewerf „hoera" uit op H. M. de Koningin. De commandant van de bodem, luitenant ter zee De Meester, roemdw de kwaliteiten van het schip, waar na de burgemeester van Meppel, mr. A. Kleyn, een plattegrond van zijn gemeente aanbood. De genodigden, onder wie kapi tein H. P. Webster van de Amerikaanse Marine en de garnizoenscommandant van Haarlem, luitenant-kolonel G. van der Mey, bezichtigden vervolgens de mijnenveger. De Marinierskapel luisterde de plechtig heid op. Vanmiddag zal de echtgenote van de bur gemeester van Woerden, mevrouw C. W. BosBoele, de in aanbouw zijnde mijnen veger „Woerden", de laatste van een serie van 32, te water laten. De Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij n.v. bestaat veertig jaar en dit feit zal wor den gevierd met een intiem feestje voor het personeel. In het Krelagehuis in Haarlem zal het gezamenlijke personeel de directie zaterdag een gebrandschilderd raam over handigen. De heer J. A. Slenders zal worden ge huldigd, omdat hij sinds de oprichting bij de n.v. werkzaam is. De heren J. A. Heer mans, L. Beers, Y. Nooitgedagt en E. A. van d'er Heuvel zullen ook bij de huldiging betrokken worden in verband met het feit, dat zij gedurende vijfendertig jaar hun beste krachten aan het bedrijf hebben ge wijd. De directie geeft met nadruk te kennen, dat zij het feest uitsluitend in besloten kring wenst te vieren en verzoekt geen felicitaties, bloemstukken en dergelijke te sturen. B. en W. van Haarlem hebben besloten gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee het gedeelte van de Soendastraat tussen de scheiding van de percelen 4 en 6 en het Julianapark en wel in de richting van oost naar west en de rijbaan van het Soendaplein. in het verlengde van het Julianapark. tussen het Julianapark en de meest oostelijke rij baan van het Soendaplein en wel in de richting van die meest oostelijke rijbaan naar het Julianapark. Ter toelichting delen B. en W mee, dat het wegens het gesloten-verklaren van het Julianapark in de richting van noord naar zuid gewenst is ook het aansluitende ge deelte van het Soendaplein. gelegen tussen het Julianapark en de meest oostelijke rijbaan van het Soendaplein. gesloten te verklaren. Verder is het uitzicht op de hoek van de Soendastraat en het Juliana park slacht Woensdagmiddag 5 december zullen de manschappen van het 113de transportbatal jon in de Haarlemse Ripperdakazerne een Sint Nicolaasfeest geven voor twee honderd kinderen. Het feest zal plaats hebben in de recreatiezaal van de kazerne, waarbij de kinderen vóór het bezoek van de goedhei ligman, zullen worden vermaakt met teken films, goochelnummers en het optreden van clowns. ADVERTENTIE 1mp.: N.V. Groothandel In Parfumerieën Toiletartikelen v/h Firma A. Maas, O.Z. Voorburgwal 239, Amsterdam Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard zal vrijdagavond in het Vereni gingsgebouw aan de Herenweg te Heem stede de tentoonstelling „Holland show", uitgaande van de Pluimveevereniging „De Eendracht", openen. Zeshonderd duiven, hoenders, enz. zullen tot en met zondag avond te bezichtigen zijn. Zeven jaar lang heeft een bewoner van het Heemsteedse woonwagenpark kunnen zeggen: „Mijn aap lacht". Altijd was het dier zeer menselijk in zijn optreden; het at fatsoenlijk, hield er behoorlijke manie ren op na en deed geen mens kwaad. Dins dag echter is de houding van de aap plot seling omgeslagen en kan de eigenaar met Albert Helman zeggen: „Mijn aap schreit". Na een aantal jaren wordt zo'n dier name lijk steeds onbetrouwbaarder in de om gang, een kwalijke trek, die waarschijnlijk onder invloed van de mensen in het apen- karaktertje wordt gegrift. De onbetrouw baarheid steeg dinsdag ten top, toen de aap zijn baas aanviel. Plij verwondde de man zodanig in het gezicht, dat deze in een ziekenhuis moest worden behandeld. De Heemsteedse dierenarts Jacoba W. Hagedoorn en de beheerder van het Haar lemse Dierenasyl, de heer Petegem, zijn naar het woonwagenkamp getrokken om het dier onschadelijk te maken. De aap lag aan zijn ketting en ging als een dolle te keer. Eerst hebben mejuffrouw Hagedoorn en de heer Petegem getracht de aap door middel van slaaptabletten te kalmeren. Dit lukte niet. De aap toonde een ontzag lijke kracht en beet door de leren hand schoenen van zijn temmers heen; men slaagde er ook niet in een strop om de nek te krijgen. Toen men op deze wijze het dolle dier niet in bedwang kreeg is bij de Heemsteedse apotheken een kilogram chloroform gekocht. Hierin werden een aantal watten gedrenkt en deze werden de aap onder de neus gehouden. Het dier bleek voor geen bedwelming vatbaar. Na veel moeite heeft de heer Petegem een schepnet over de kop van de aap kunnen trekken en een riem om zijn nek gelegd. Het dier is in een loopkooi getrokken en op deze wijze na enige uren uiteindelijk in bedwang gebracht. Nu verblijft het dier in het dierenasyl, waar het van de heer Petegem (zie foto) een goede verzorging geniet. De aap zal aan een dierenpark worden aangeboden, waar hij kan schreien of lachen, al waar hij zin in heeft. afgelopen dagen zijn de laatste voor bereidingen getroffen voor de komst van de Hongaarse vluchtelingen te Haarlem. Verleden week woensdag reeds was het Hongaarse centrum aan de Hazepaterslaan gereed voor ontvangst, maar doordat men nog voldoende tijd ter beschikking had, konden nog diverse verbeteringen worden aangebracht. Gordijnen en een fraaie ver lichting zijn aangebracht. Werklieden, die spontaa" door diverse firma's beschikbaar waren gesteld, liepen de gehele dag af en aan. '•enarcerden hier en daar deuren en dergelijke, brachten waar nodig een fris kleurtje aan, volbrachten duizend-en-één karweitjes om het voormalige noodzieken huis een zo aantrekkelijk mogelijk aanzien te geven. Intussen draaide de organisato rische motor op volle toeren en werd wel duidelijk, dat aan het onderbrengen van vluchtelingen bijzonder veel rompslomp verbonden is. Uitvoerig overleg moet worden gepleegd en over de komst van de vluchtelingen is men pas zeker, als zij werkelijk in het te huis zijn gearriveerd. Vanmiddag valt de uiteindelijke beslissing over de vraag, of de vluchtelingen donderdag zullen aanko men. De leider van het centrum, pater S. Duynstee O.F.M. zal dit tijdens een onder houd te Utrecht vernemen. Reeds heeft pater Duynstee met zijn staf een werkschema voor de komende dagen samengesteld. Het is de bedoeling, dat de in Haarlem onder te brengen vluchtelingen enige maanden acclimatiseren; intussen wordt dan door bemiddeling van het Ar beidsbureau naar een geschikte werkgele genheid uitgezien. Zo spoedig mogelijk zullen de vluchte lingen met hun toekomstige werkkring in contact worden gebracht. Men overweegt hen de eerste tijd halve dagen te laten wer ken en hen in de resterende uren in kennis te brengen met de verschillende aspecten van cultuur en staatsbestel. Men heeft hiertoe ondermeer de beschikking over een nimstrio. die in 120 beelden een visuele beschrijving van ons land en volk zal ge ven. Polvgoon-Profilti is momenteel bezig aan de samenstelling van deze filmstrip, waarbij tekstboekjes in bet Hongaars be horen. Mogelijk zal nog een tweede inlei dende strip worden samengesteld, waarna vermoedelijk gebruik kan worden gemaakt van de vele in de handel zijnde filmstrips over ons land. De Hongaren zullen in Haarlem stads- verkenningen ondernemen, zodat zij met hun omgeving vertrouwd raken. Waar schijnlijk zal de NZHVM enige excursies organiseren. Het contact tussen leiding en gasten ge schiedt uiteraard door middel van tolken. Constant zullen drie vier tolken aanwe zig zijn, die zich ook zullen belasten met de samenstelling van een eigen huisorgaan. Toespraken, preken en dergelijke zullen op de geluidsband in het Hongaars worden opgenomen. De heer M. J. F. Ehrbecker te Haarlem heeft een soort beeldtaal ontworpen, die thans in een gestencilde uitgave wordt vastgelegd en deze beeldtaal bestaat uit een aantal basiswoorden, waarvan men aan neemt. dat ze gemakkelijk zullen worden opgenomen. Reeds spoedig na aankomst van de vluchtelingen zullen de tolken een voudige lessen in het Nederlands geven, zo dat de Hongaren binnen niet te lange tijd een aantal Nederlandse woorden meester zijn. De vluchtelingen worden in groepen met een eigen leider ingedeeld en na acht of tien dagen volgt een hergroepering, waar bij de indeling afhankelijk is van de vluch telingen zelf. Tussen de leiding van het te huis en de leiders van deze groepen wor den dagelijks besprekingen gevoerd. Ge- 3 De Haarlemse bevolking heeft reeds op velerlei wijze getoond met de Hon- 8 gaarse vluchtelingen mee te leven. Di- verse firma's en particulieren hebben j goederen in bruikleen beschikbaar ge- steld. De reeds ontvangen spontane hulp sluit echter niet uit, dat nog wensen leven wat betreft het .verkrijgen van sport- en spelartikelen. De leiding van het Hongaars centrum zou bijvoorbeeld graag een volleybal-set, enige tafelten- nissets en handenarbeid-gereedschap in bruikleen ontvangen. Voorts zou men menten ter beschikking van de vluchte lingen willen stellen. Opgaven kunnen graag een piano en enige snaarinstru- telefonisch worden gedaan onder num mer 14908. yyXeCCCOGOCOD&XKCCOSXCOOCOCCCOCCCCOXyXCCCOCaXCCC&XK tracht is enige vluchtelingengezinnen in het centrum onder te brengen, maar aange nomen wordt, dat alleen jongemannen in de leeftijd van zeventien tot vijfentwintig jaar naar Haarlem zullen komen. Om toch een huiselijke sfeer in het voormalige noodziekenhuis te scheppen en het kazer ne-idee zoveel mogelijk te vermijden, zijn twee gezinnen van de staf in het centrum gehuisvest. Terwijl pater Duynstee als or ganisatorische leider optreedt, zal het echt paar B'om berg, dat met twee kleine kinde ren inwonend is, fungeren als gastheer en gastvrouw. De heer Blomberg is werk zaam op een buitenlandse post van de K.L.M. en verblijft enige maanden in ons land. De concierge zal eveneens met echt genote en twee kinderen in het centrum wonen. ADVERTENTIE (of twee) Grote keuze op alle gebied. v/h H. N. MUL en v/h J. M. STAP Grote Houtstraat 63 - Haarlem Telefoon 10305 t.m. 4 december 's avonds geopend tot 10 uur In de actie Plulpverlening aan het Hon gaarse volk wordt vrijdag 30 november in de (verwarmde) Bakenesserkerk in Haar lem door de tenor Arnold Reuvecamp, de fluitist Kees Verhoeven en de organist Jan Schouten een concert gegeven, waarvan de baten ten goede zullen komen aan Hon garije. Spreker is dr. G. Snijders, Neder lands Hervormd predikant in Haarlem. Het programma bevat onder meer twee fluit- sonates, respectievelijk van Purcell en Mar cello, de aria „Liebster Herr Jesu, wo bleibst du so lange?" van Johann Sebastian Bach, de aria voor tenor, obligaat fluit en orgel „Süsse Stille" van Handel; uit de Valerius Gedenkklank „Hoe groot, o Heer" en een lied uit het Hongaars, twee orgel werkjes van Feike Asma en Jan Zwart en „Jesu, Joy of man's desiring". Na afloop van het concert zal een collecte gehouden worden. HAARLEM EN OMGEVING Jubilea. Vrijdag 29 november zullen de heren P. Balk. technisch opzichter-B bij het P.E.N. te Bloemendaal, wonende De Leth- straat 17 in Velsen-N. en H. Gaasenbeek. eveneens technisch opzichter-B, wonende Heemskerkerweg 46 te Beverwijk de dag herdenken dat zij vijfentwintig jaar geleden bij dit bedrijf in dienst traden. Lezing J. de Kadt. De reeds door ons aangekondigde lezing van de heer J. de Kadt. afgevaardigde bi; de UNO en lid van de Tweede Kamer, op woensdagavond 23 november over de politieke situatie in het Midden Oosien voor de afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid, zal in de bovenzaal van het Minervatheater _te Heem stede gehouden worden. Collecte. De te Haarlem gehouden col lecte voor de stichting Chr. Blindenhulp „De Fakkels bijeen" heeft opgebracht f7163,— Oudercommissie kleuterschool. Ter uit voering van de nieuwe Kleuteronderwijswet heeft de wethouder van onderwijs te Bloe mendaal, mejuffrouw dr. M. E. Nolte maan dag in het schoolgebouw „Bloemenheuvel" de oudercommissie van de openbare kleu- terschoo' te Overveen geïnstalleerd. ar de ouders waren gekozen: de heer P. Mantel en de dames Reinalda, van Pampusvan de Pavoordt, Wacha en Van der Graaf. De ouders luisterden verder naar mej. Ei sen; jeugdbibliothecaresse, die iets verte1'e over de kleuter en zijn boek. Kist op been. Een eenendertigjarige kantoorbediende kreeg een zware kist ge vuld met glas op zijn been, toen hij behulp zaam was met het lossen van een vrachtauto op de Schoterweg in Haarlem. Met een gebroken been werd hij in de Mariastichting te Haarlem opgenomen. Schooldiefstal. In Bloemendaal zijn twee jongens uit Haarlem van vijftien en zestien jaar aangehouden, verdacht in een leegstaand huis lood gestolen te hebben. Beiden werden in het politiebureau te Over. veen ingesloten. De jongste kon na verhoor weer op vrije voeten worden gesteld. ADVERTENTIE met een exclusieve das shawl wollen vest handschoenen

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15